Najlepsza piła spalinowa – ranking 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Zastanawiasz się jaka piła łańcuchowa spalinowa będzie najlepsza? Jeśli nie wiesz którą opcję wybrać, sprawdź dzisiejsze zestawienie i zapoznaj się z poradnikiem zakupowym! 

Dla wielu osób ranking pił spalinowych 2024 to rozwiązanie idealne, które pozwala na szybkie znalezienie produktu wystarczająco dobrego, aby poradzić sobie z większością zadań. Jednakże, co jeśli chcemy kupić najlepszą piłę spalinową, która dodatkowo będzie działać wiele lat? Dla każdego z nas najlepsza piła spalinowa oznaczać będzie co innego. Nie zmienia to jednak faktu, że warto poświęcić nieco czasu i wybrać produkt idealnie pasujący do naszych preferencji.

Znalezienie jednak idealnej opcji tnącej nie jest łatwe. To bardzo trudne zadanie z kilku powodów. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że produkt charakteryzować się musi odpowiednimi parametrami roboczymi. Co więcej, bardzo ważne jest też uwzględnienie samego celu korzystania z danego modelu. Przecież jeden będzie potrzebować piłę spalinową na wysięgniku, a drugi wręcz przeciwnie – skorzysta z urządzenia charakteryzującego się kompaktowym rozmiarem.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Magnum MG-P-5800

9.9

Tania

Wuber WR-GCS-570

9.9

Średnia

Riwall RPCS 5140

9.8

Średnia

STIHL MS180

9.7

Droga

Demon CS-65T

9.6

Tania

AEG 52CC

9.5

Tania

NAC CST61

9.5

Średnia


Ze względu na różne podejście klientów, najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z rekomendowanymi produktami i wybranie urządzenia, które charakteryzować się będzie jak najlepszymi parametrami. To właśnie dlatego w dzisiejszym rankingu pił spalinowych pojawiły się opcje o wystarczająco dużej mocy, odpowiednich parametrach roboczych, a także odpowiednio niskich kosztach eksploatacyjnych czy też kompaktowości i funkcjonalności.

PIŁA SPALINOWA PILARKA ŁAŃCUCHOWA 5.2KM ZESTAW XXL

piła spalinowa na wysięgniku ranking

Model marki Magnum to najwyższej jakości piła spalinowa w tym rankingu. Jest ona sprzedawana w zestawie z dwiema prowadnicami, dwoma łańcuchami, pojemnikiem do wykonywania mieszanki paliwowej, zestawem kluczy montażowych oraz butelką dedykowanego oleju Sil-Oil. Urządzenie wyposażono w bezawaryjny silnik o mocy 5,2 koni mechanicznych. Całkowita waga narzędzia to 5,5 kilograma.

Prowadnice mają różne rozmiary, jednak z nich mierzy 40 centymetrów, tj. 16 cali, a druga 45 centymetrów, czyli 18 cali. Oba łańcuchy mają rozmiar 0,325 cala, przy czym krótszy ma 40 centymetrów długości i 64 ogniwa, a dłuższy ma 45 centymetrów długości i posiada 72 ogniwa. W pile znajduje się otwór na olej oraz pompka, dzięki której proces smarowania łańcucha odbywa się automatycznie i można go regulować. Zbiornik na paliwo ma 550 mililitrów pojemności, a zbiornik na olej 270 mililitrów.

Model jest przeznaczony do stosunkowo dużych prac, takich jak cięcie drewna na opał, prac budowlano-remontowych, gospodarczych i rolniczych oraz ogrodniczo-działkowych. Piła jest przeznaczona tylko do cięcia drewna, zarówno naturalnego, jak i przetworzonego.

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Stosunkowo lekka;

 • Mocny silnik.

 • Niewygodna regulacja napięcia łańcucha.

PIŁA ŁAŃCUCHOWA SPALINOWA 5 KM 52CC+3xOLEJ

najlepsza piła spalinowa

Kolejny model to piła spalinowa z silnikiem o mocy 5 koni mechanicznych. Narzędzie waży 6,5 kilograma i posiada 40-centymetrową prowadnicę, czyli w rozmiarze 20 cali. Pojemność silnika wynosi 52 centymetry sześcienne, a jego maksymalna prędkość to 10000 obrotów na minutę; na biegu jałowym jest to od 2800 do 3200 obrotów na minutę.

W zestawie z piłą jest klucz montażowy i śrubokręt, pokrywa transportowa na prowadnicę, trzy pary rękawic roboczych oraz trzy opakowania oleju do mieszanki paliwowej, każde po 100 mililitrów. Dzięki automatycznej pompce wystarczy wlać olej do przeznaczonego zbiornika, a smarowanie będzie przebiegało samoczynnie. Specjalny system antywibracyjny wygłusza drgania, które nie przechodzą na użytkownika.

Pomarańczowa obudowa powstała z mocnego tworzywa sztucznego. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak uderzenia i wygięcie. Ponadto jest szczelna i nie przepuszcza pyłu powstałego w trakcie piłowania. Komora silnika ma niewielkie, ale gęsto ułożone otwory wentylacyjne, dzięki którym silnik jest chłodzony na bieżąco powietrzem i się nie przegrzewa.

 • Dużo oleju w zestawie;

 • Mocny silnik;

 • System antywibracyjny.

 • Ciężka.

PIŁA ŁAŃCUCHOWA SPALINOWA STIHL MS 180 Zestaw MEGA

piła spalinowa opinie

Piła marki Stihl została wyposażona w silnik o mocy 2 koni mechanicznych i waży 4 kilogramy. Jest sprzedawana w pakiecie z kluczem montażowym, łańcuchem oraz prowadnicą. Prowadnica mierzy 35 centymetrów długości, a podziałka łańcucha plasuje się w rozmiarze 3/8 cala. Urządzenie posiada system samoczynnego smarowania łańcucha, który podlega regulacji. Zbiornik na olej ma 118 mililitrów pojemności. Pojemność silnika to 31,8 centymetra sześciennego.

Model jest przeznaczony do różnych prac w drewnie naturalnym i przetworzonym. Idealnie sprawdza się podczas cięcia drewna na opał, podcinania krzewów i gałęzi drzew, prac budowlanych i działkowych. Solidna obudowa z połyskującego, pomarańczowego tworzywa została szczelnie połączona z komorą silnika i nie przepuszcza pyłu, ani wilgoci. Komora silnika ma jasnoszary odcień i otwory wentylacyjne, które są stosunkowo duże, jednak osłona prowadnicy zapobiega przedostawaniu się wiórów i pyłu w stronę użytkownika i silnika.

Piła ma dwa uchwyty – tylny, czyli główny, w którym znajduje się spust z blokadą, oraz górny, który gwarantuje dodatkową stabilizację chwytu i lepszy docisk do piłowanego materiału. Obie rękojeści są wyprofilowane i dobrze leżą w dłoniach.

 • Lekka;

 • Dobra osłona prowadnicy;

 • Wygodne uchwyty.

 • Plastikowa ostroga.

PIŁA SPALINOWA PILARKA ŁAŃCUCHOWA MOTOROWA ZESTAW

piła łańcuchowa spalinowa ranking

Urządzenie polskiej marki Demon to dobrej jakości piła sprzedawana w atrakcyjnym zestawie z prowadnicą, łańcuchem, pojemnikiem do przygotowywania mieszanki paliwowej, pilnikiem do ostrzenia łańcucha i trzema 100-mililitrowymi butelkami oleju. Do prowadnicy dołączono dopasowaną osłonę z tworzywa, która przydaje się podczas transportu i przechowywania, ponieważ doskonale chroni łańcuch przed uszkodzeniem i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Piła ma niezwykle mocną, szczelną obudowę powstałą z niezawodnego, nowoczesnego tworzywa, które cechuje się odpornością na uszkodzenia takie jak wygięcie lub wgniecenie. Obudowa ma wyrazisty, pomarańczowy kolor i gładką powierzchnię, dzięki czemu jest ona łatwa w utrzymaniu. Po boku umiejscowiono specjalną komorę silnika wyposażoną w podłużne otwory wentylacyjne – nie przedostaną się przez nie wióry, ale powietrze ma zapewniony optymalny przepływ i zapobiega przegrzaniu silnika.

Narzędzie jest przeznaczone do pracy w drewnie, zarówno naturalnym, jak i przetworzonym. Może być stosowane w warunkach działkowo-ogrodowych i remontowo-budowlanych. Łatwa obsługa i przyjazne systemy sprawiają, że praca jest komfortowa. Ten model ma również bardzo wygodną, antypoślizgową rękojeść, która nie przenosi drgań.

 • Łatwo ją odpalić;

 • Bardzo mocna obudowa;

 • Mocny, bezawaryjny silnik.

 • Średniej jakości filtr powietrza.

PIŁA SPALINOWA PILARKA ŁAŃCUCHOWA DO DREWNA

piła spalinowa opinie

Piła spalinowa Wuber jest w pakiecie z dwiema prowadnicami i dwoma łańcuchami, 500-mililitrami dedykowanego oleju, mocnymi osłonami bezpieczeństwa na prowadnice, pojemnikiem do mieszanki paliwowej oraz zestawem narzędzi montażowych, w skład którego wchodzą dwa klucze imbusowe, pilnik, grzebyk oporowy, śrubokręt i klucz do świec. W urządzeniu jest silnik o mocy 5,7 koni mechanicznych i pojemności 58 centymetrów sześciennych.

Maksymalna prędkość silnika wynosi 11000 obrotów na minutę, a na biegu jałowym, przeciętna prędkość to 3300 obrotów na minutę. Rozmiar łańcuchów to 0,325 cala; jedna prowadnica ma 40 centymetrów długości, a druga 45 centymetrów. Obie mają czarny kolor i są bardzo mocne, a łańcuchy odporne na zużycie. Mocna jest także obudowa narzędzia.

Obudowa ma pomarańczowo-czarny kolor i została wykonana estetycznie, z dbałością o każdy szczegół. Jest szczelna, dlatego pile nie zagrażają pyły i wilgoć. W bocznej komorze z otworami wentylacyjnymi znajduje się silnik, który jest chłodzony powietrzem podczas pracy, dzięki czemu ryzyko przegrzania zostaje wyeliminowane.

 • Duży zestaw;

 • Estetyczna i szczelna obudowa;

 • Dwie prowadnice.

 • Łańcuch się stosunkowo szybko rozciąga.

NAC PIŁA PILARKA SPALINOWA 3KM ŁAŃCUCHOWA MOCNA

dobra piła spalinowa

Piła łańcuchowa marki NAC ma pomarańczową obudowę z tworzywa i bardzo wygodny, ergonomiczny uchwyt składający się z dwóch części. Tylna rękojeść jest prosta i zawiera przycisk z blokadą zwalniający łańcuch. Górna rękojeść została pokryta cienką gumą ze specjalnymi wybrzuszeniami, które dostosowują się do zgięć w dłoni. Dzięki temu narzędzie można wygodnie trzymać i uzyskać pewny chwyt – to sprawia, że użytkownik jest w stanie dokonywać precyzyjnych i szybkich cięć.

Zestaw zawiera prowadnicę w rozmiarze 18 cali, czyli długą na 45 centymetrów i łańcuch w rozmiarze 0,325 cala. Grubość łańcucha wynosi 1,5 milimetra i posiada on 72 ogniwa. Model wyposażono w silnik o pojemności skokowej 50 centymetrów sześciennych i mocy znamionowe 2 kW. Całość waży 6 kilogramów i generuje hałas o natężeniu 117 decybeli.

Zbiornik na paliwo ma 550 mililitrów pojemność, a zbiornik na olej mieści 230 mililitrów emulsji. Automatyczna pompka zapewnia samoczynne smarowanie łańcucha. Specjalny system antywibracyjny tłumi drgania i nie przenosi ich na użytkownika. Piła jest przeznaczona do cięcia wszelkiego rodzaju drewna.

 • Ergonomiczna rękojeść;

 • System antywibracyjny;

 • Zapewnia szybkie cięcie.

 • Ciężka.

Żadna z prezentowanych pił łańcuchowych spalinowych nie przypadła nam do gustu? W takim razie nie czekaj i skorzystaj z poniższych wskazówek podczas samodzielnych poszukiwań!

Jak doskonale wiemy, im lepiej przygotujemy się do zakupu sprawdzonego sprzętu, tym możemy liczyć na wybór urządzenia idealnie dostosowanego do danej pracy. Środowisko, w którym wybrana przez nas piła elektryczna na wysięgniku będzie pracować może się znacząco różnić. Dla jednego urządzenie ma przede wszystkim radzić sobie z grubymi drzewami. Inny wykorzystywać będzie piłę spalinową na wysięgniku w celu łatwego dostania się do wyżej umieszczonych gałęzi.

Choć powodów, dla których pragniemy kupić bardzo dobrą piłę spalinową czy mini piłę łańcuchową akumulatorową jest wiele, to nie możemy zapomnieć o tym, że każdy z nas ma inne oczekiwania i wymagania, a to oznacza też inny zakres cenowy i potencjalne koszty eksploatacyjne. Co więc powinno najbardziej wpłynąć na wybór piły spalinowej? Oprócz mocy i długości prowadnicy, istotne okażą się też inne parametry robocze!

Nie mniej ważną kwestią jest upewnienie się, że wybrany przez nas model gwarantuje wiele funkcji dodatkowych ułatwiających nam korzystanie ze sprzętu. Inni mogą też patrzeć na cenę, bo przecież tanie piły spalinowe będą dla nich najbardziej atrakcyjne. Rzecz jasna komfort obsługi jest tutaj istotny, a także nasze bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia będzie też wyposażenie dodatkowe czy opinie pił spalinowych. Ciekawych informacji dostarczy nam też następujący artykuł: 

Pierwszym istotnym czynnikiem będzie moc urządzenia

Piła spalinowa musi być mocna – to podstawa, jeśli chcemy skutecznie radzić sobie z cięciem nawet bardziej wymagających materiałów. Drzewa czy też grube konary mogą sprawić niemały problem. Jeśli nie chcemy ryzykować przegrzania urządzenia, powinniśmy zdecydować się na sprzęt o mocy większej niż 3 KM. Wartość ta to absolutne minimum.

Bez problemu w niskiej cenie możemy natomiast znaleźć rozwiązania oferujące nam silniki spalinowe produkujące powyżej 5 KM, a to przekłada się na stabilną pracę i brak spadków w prędkości posuwu piły. Co więcej, wysoka moc to też pewność, że produkt nie ulegnie uszkodzeniu po kilku miesiącach, a będzie działał sprawnie nawet i lata.

PIŁA SPALINOWA PILARKA ŁAŃCUCHOWA DO DREWNA
piła spalinowa opinie

PIŁA SPALINOWA PILARKA ŁAŃCUCHOWA MOTOROWA ZESTAW
piła łańcuchowa spalinowa ranking

Dalej, zwróćmy uwagę na parametry robocze

Rzecz jasna sama moc nie wystarczy, aby sprawnie poradzić sobie z drzewami o średnicy kilkunastu centymetrów. Kluczowym aspektem przy zakupie każdej piły spalinowej jest długość prowadnicy. W skrócie im dłuższa prowadnica i umieszczony na niej łańcuch, tym większe drzewa będziemy w stanie ciąć. 

Dlatego w przypadku dużych prac, wybierajmy piły o prowadnicy dłuższej niż 40 centymetrów. Do mniej wymagających projektów dobrze sobie poradzą mniejsze rozwiązania. Jednakże, w celu zachowania wszechstronności urządzenia, powinniśmy wybierać opcje z prowadnicą nie mniejszą niż 30 cm.

piła spalinowa ranking

Oczywiście istotny będzie też komfort obsługi piły

Jeśli wiemy co nieco o obsłudze piły spalinowej, to z pewnością zdajemy sobie sprawę jak wiele udogodnień i na pozór oczywistych dla laika funkcji może brakować w klasycznej i taniej pile łańcuchowej zasilanej silnikiem spalinowym. Musimy więc upewnić się, że wybierzemy sprzęt, który nie tylko łatwo uruchomimy, ale też różnorakie ułatwienia sprawią, że komfort obsługi będzie na najwyższym możliwym poziomie. 

Rzecz jasna komfort to też i niska waga. Łatwiej to osiągnąć kupując sprzęt kompaktowy o krótkiej prowadnicy. Jednakże, istnieje też możliwość zakupu piły łańcuchowej o zasilaniu spalinowym o dużych gabarytach, gdzie waga nie przekracza 5 kg. To pomoże w przypadku długich i wymagających prac.

PIŁA ŁAŃCUCHOWA SPALINOWA STIHL MS 180 Zestaw MEGA
piła spalinowa opinie
PIŁA ŁAŃCUCHOWA SPALINOWA 5 KM 52CC+3xOLEJ
najlepsza piła spalinowa

Tanie piły spalinowe, a ich wyposażenie 

Kolejną kwestią ważną podczas poszukiwania idealnej piły spalinowej jest jej wyposażenie. Jak dobrze wiemy, produkt tego typu potrzebuje oleju, a także paliwa do uruchomienia i sprawnego działania. Jednakże, oprócz tego piły łańcuchowe powinny być wyposażone w szereg akcesoriów i dodatków. To właśnie dzięki nim istniałaby możliwość korzystania ze sprzętu bez martwienia się o przedwczesne uszkodzenie czy po prostu zużycie elementów eksploatacyjnych. 

Dlatego zanim zdecydujemy się kupić produkt, który jest najtańszy, to warto sprawdzić co dokładnie znajdziemy w komplecie. Czasem warto dopłacić nieco więcej do zestawu i mieć gwarancję, że otrzymamy wszystkie niezbędne gadżety i zapasowe części, bo późniejsze ich kupno może okazać się bardzo drogie czy też, jeśli zdecydujemy się na niepopularny model, niemożliwe.

Opinie innych też przydatne

Następnym krokiem w poszukiwaniu idealnej piły spalinowej jest feedback. To właśnie pojawiające się komentarze innych użytkowników mogą okazać się nad wyraz kluczowe. Przed zakupem możemy jedynie porównać parametry i bazować na tym, co producent deklaruje w opisie. Dopiero kiedy otrzymamy sprzęt możemy rzeczywiście sprawdzić jego wydajność. 

Opinie innych pomagają w określeniu czy produkt rzeczywiście zasługuje na naszą uwagę czy też nie. Rzecz jasna subiektywna natura komentarzy sprawia, że nie możemy od razu zawierzyć w pierwsze, co usłyszymy czy też wyczytamy. Jeśli jednak wielokrotnie powtarzają się pozytywne czy też negatywne informacje o pile spalinowej, to warto w takiej sytuacji poświęcić więcej uwagi takim wypowiedziom.

Piła spalinowa – podsumowanie rankingu 2024

Niekwestionowanym zwycięzcą dzisiejszego rankingu została PIŁA SPALINOWA PILARKA ŁAŃCUCHOWA 5.2KM ZESTAW XXL i to z kilku powodów. Przede wszystkim opcja ta ma sporą moc, a sam zestaw jest bardzo bogaty. Nie możemy też zapomnieć o tym, że jak na urządzenie o długości prowadnicy 45 cm sprzęt nie jest tak ciężki. 

Jeśli jednak zależy nam na tym, aby sprzęt był o wiele bardziej kompaktowy i oferował większą ilość funkcji dodatkowych, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z podanych wyżej rad i wskazówek. Wystarczy, że wybierzemy produkt o odpowiedniej mocy, którego parametry robocze pozwolą na wykonanie każdej czynności, jaką sobie tylko postanowimy. Dodajmy do tego funkcje ułatwiające korzystanie ze sprzętu, bogate wyposażenie i niską wagę. W ten sposób otrzymujemy rozwiązanie prawie idealne! 

Sprawdź również inne nasze rankingi:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza piła spalinowa - ranking sprzętu ogrodniczego
Average rating:  
 0 reviews