Jaką dmuchawę do liści akumulatorową wybrać w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Zastanawiasz się jakie są najlepsze dmuchawy i odkurzacze do liści? Sprawdź ranking 2024 roku odkurzaczy ogrodowych i dmuchaw do liści akumulatorowych już dziś!

Prace porządkowe w ogrodzie wymagają bardzo często urządzeń, które mogłoby się wydawać będą kosztowne i przygotowane wyłącznie dla użytkowników z ogromnymi areałami do ogarnięcia. Jednakże, sprzątać podwórko musi każdy właściciel – nieważne jak dużą czy małą działkę będzie on miał. Jest to szczególnie ważne przed zimą, gdzie bardzo duże ilości liści lądują na ziemi. Jeśli nie chcemy mieć liści, które będą zalegać, to ogrodowa dmuchawa akumulatorowa lub spalinowa będzie rozwiązaniem idealnym.

Produkt ten za pomocą przepływu powietrza pozbywa się tych “organów roślinnych” i, jeśli funkcja rozdrabniana jest w naszym produkcie dostępna, skutecznie przechowuje już rozdrobnione liście. Później taki worek nadzwyczaj prosto opóźnić i możemy pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Jednakże, co zrobić, jeśli nigdy wcześniej taki odkurzacz ogrodowy nie był nam potrzebny? Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania produktu idealnego?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Makita DUB363ZV

9.9

Droga


 

Milwaukee M18 FBL

9.8

Średnia


 

RYOBI RBV26B

9.7

Tania


 

DeWalt DCV100-XJ

9.6

Tania


 

Stiga VS 100e

9.5

Średnia


 

Zadanie nie jest proste, szczególnie jeśli nie mamy doświadczenia w zakupie takich elektronarzędzi. Dostępny produkt może być elektryczny zasilany akumulatorami, elektryczny przewodowy, ale też i spalinowy. Ponadto, wybierając produkt idealny nadzwyczaj istotna jest wydajność sprzętu, czyli parametry robocze. Oprócz tego, uchwyt, jego wykonanie, ale też i ogólny komfort i funkcjonalność sprzętu odgrywa kluczową rolę. 

Jeśli nie wiesz jaką dmuchawę powinieneś wybrać, to sprawdź numer jeden rankingu odkurzaczy ogrodowych i dmuchaw, a mianowicie Makita DUB363ZV 

 

Makita DUB363ZV

Dmuchawa akumulatorowa przygotowana przez japońską firmę Makita to jedna z najciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku. Bardzo niska waga, bezszczotkowa technologia silnika, a dodatkowo pojemny kosz i automatyczne rozdrabnianie liści sprawia, że ta akumulatorowa dmuchawa i odkurzacz elektryczny w jednym sprawia, że wysoka efektywność i prędkość pracy będzie gwarantem – pomimo bardzo wysokiej ceny. 

Ogrodowy przygotowany przez Japończyków charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością, ponieważ sprzęt na biegu jałowym pracuje nawet do 7850 obrotów na minutę. Co ciekawe, urządzenie wyposażone zostało w 2 tryby pracy, dzięki czemu istnieje możliwość dostosowania urządzenia do intensywności pracy. Warto też zauważyć, że maksymalne natężenie przepływu powietrza wynosi 13,4 m3/min, a prędkość przepływu powietrza to 65 m/s. 

Zestaw obejmuje rurę dmuchawy, a także różne końcówki. Ponadto, możemy zmienić typ rury do odsysania. Na wyposażeniu jest też worek, pas barkowy, a także strumienica płaska. Jedynym mankamentem tego wyboru wydaje się bardzo wysoka cena.

 • Niska waga;

 • Bardzo trwałe wykonanie;

 • Wydajny nadmuch i odkurzanie;

 • Dwustopniowa regulacja prędkości.

 • Bardzo wysoka cena.

Ranking oferuje ciekawe alternatywy, mianowicie Milwaukee M18 FBL DMUCHAWA AKUMULATOROWA jako bardzo ciekawa dmuchawa akumulatorowa i odkurzacz do liści w jednym

Milwaukee M18 FBL

W pracach porządkowych równie dobrze co numer jeden rankingu może sprawdzić się model od Milwaukee. Produkt jest równie lekki co konkurencja, a dodatkowo sprzęt charakteryzuje się stosunkowo wysokim poziomem wydajności. Warto także nadmienić, że propozycja jest nieco tańsza od innych dmuchaw. Aczkolwiek istotnym faktem jest to, że na wyposażeniu nie otrzymujemy akumulatora czy ładowarki.

Model M18 FBL wyposażony został w silnik bezszczotkowy, co przekłada się na wysoką wydajność i żywotność. Co więcej, maksymalna moc sprzętu sprawia, że nie przegrzewa się tak szybko. Oprócz tego, recenzowana opcja jest w stanie osiągnąć prawie 13m3 na minutę przy prędkości wynoszącej 193 km/h, czyli mniej więcej 53 m/s. Prędkość wydmuchu powietrza nie jest więc najwyższa, ale z pewnością wystarczająca do codziennej pracy.

Z innych parametrów warto wspomnieć też o dwóch trybach pracy. Taka regulacja będzie ważna jeśli w pewnym momencie będziemy zainteresowani zmniejszeniem intensywności pracy. Produkt jest relatywnie tani, a przy tym wydajny. Dzięki temu, że objętość powietrza wynosi prawie 13 m3/min, możemy pracować wyjątkowo skutecznie. Czas pracy zależny jest od zakupionego przez nas akumulatora, bo nie ma bo w zestawie.

 • Stosunkowo niska waga;

 • Dobre parametry robocze;

 • Dosyć niska cena;

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Ochrona przed przeciążeniem.

 • Brak ładowarki i akumulatora w zestawie;
 • Brak funkcji odkurzania.
 •  

Kolejna dmuchawa do liści warta rozważenia to RYOBI RBV26B, szczególnie jako alternatywny sprzęt spalinowy

RYOBI RBV26B

Dmuchawa spalinowa przygotowana przez markę Ryobi to bez wątpienia jedna z ciekawszych ofert obecnie dostępnych z uwagi na świetny stosunek jakości wykonania do ceny. Produkt, z uwagi na jednostkę zasilającą sprzęt, nie należy do najlżejszych. Jednakże, dzięki tej opcji, możemy zasysać z nadzwyczaj wysoką skutecznością wszystkie odpady leśne, w tym nawet pomniejsze gałązki. 

Silnik spalinowy, w który wyposażony jest produkt, ma pojemność 26 cm3. To daje nam prędkość przepływu powietrza na poziomie 320 km/h, a więc w przybliżeniu 89 m/s. Jest to więc jedno z najwydajniejszych pod tym względem urządzeń. Co prawda maksymalna objętość powietrza nie jest najwyższa, bo „tylko” 11 m3/min, to jednak rura i tak wyjątkowo skutecznie zasysa liście i inne odpady leśne. Warto też zauważyć, że odkurzacz ten oferuje nam funkcję rozdrabniania przy współczynniku 12:1.

Propozycja gwarantuje nam bardzo podstawowe elementy akcesoryjne, mianowicie klucz do montażu, rurę, a także worek na odpady i tubę dmuchawy. Oprócz tego, opcja ta nie jest tak komfortowa jak inne z uwagi na pracę silnika spalinowego. Jednakże, znacznie niższa cena przy tak dobrych parametrach sprawia, że nawet jeśli pasek na ramię nie jest w zestawie (a z pewnością jest potrzebny), to opcja zasługuje na uznanie.

 • Funkcja rozdrabniania;

 • Bardzo wysoka wydajność;

 • Nie wymaga ładowania;

 • Wysoka trwałość;

 • Bardzo niska cena.

 • Duża waga;
 • Bardzo podstawowe wyposażenie.
 •  

Dalej nie wiesz jaką dmuchawę i odkurzacz akumulatorowy powinieneś wybrać? Sprawdź DeWalt DCV100-XJ 18V

DeWalt DCV100-XJ 18V

Akumulatorowe urządzenie dmuchające od firmy DeWalt to bez wątpienia jedna z bardziej budżetowych opcji dostępnych w tym rankingu. Sprzęt charakteryzuje się niezwykle niską wagą, aczkolwiek jest w stanie dostarczyć nam dosyć dobre parametry. Oprócz tego, zmienna prędkość dmuchawy jeszcze bardziej dostosowuje urządzenie pod nasze wymogi.

Jest to propozycja skierowana do osób, które przede wszystkim potrzebują dmuchawy i funkcja odkurzania czy też rozdrabniania nie jest im potrzebna. Model DCV100 dostępny jest też bez akumulatora i ładowarki. I choć jest to bez wątpienia wada, to najatrakcyjniejsza cena spośród wszystkich produktów w rankingu z pewnością rekompensuje tę niedogodność.

Urządzenie wyposażone zostało w blokadę wyłącznika, dzięki czemu praca będzie nieco wygodniejsza. Ponadto opcja wyposażona jest w zmienną prędkość dmuchawy. W połączeniu ze specjalną nakładką do nadmuchiwania i spuszczania powietrza, produkt radzi sobie świetnie. Samo wykonanie też jest bardzo dobre. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę cenę opcji.

 • Bardzo niska waga;

 • Wysoka klasa wykonania;

 • Blokada włącznika poprawiająca komfort użytkowania;

 • Nadzwyczaj atrakcyjna cena.

 • Brak funkcji odkurzania;
 • Akumulator i ładowarkę trzeba dokupić oddzielnie.
 •  

Stiga VS 100e to sprzęt akumulatorowy ogrodowy z funkcją rozdrabniania liści 

Stiga VS 100e

Przydomowy ogród czy też działkę możemy również posprzątać przy pomocy drogiej, aczkolwiek bardzo trwałej i wydajnej opcji od marki Stiga. Model VS 100e to świetne rozwiązanie dla każdego, kto nie boi się faktu, że baterię trzeba najpierw naładować, aby z produktu korzystać. Sprzęt jest kompaktowy, a wysoka cena spowodowana jest nie tylko wydajnością i trwałością produktu, ale też i bogatym wyposażeniem.

Przede wszystkim trzeba zauważyć, że produkt charakteryzuje się wysoką wydajnością. Stiga przygotowała nam silnik w oparciu o technologię bezszczotkową, a także wykorzystującą tak zwany ePower. Jest to seria produktów o znacznie inteligentniejszej i bardziej uniwersalnej formie konstrukcji. Odnosi się to w szczególności do akumulatorów, dzięki którym efektywność przy zachowaniu niskiej pojemności, a więc i lekkości, będzie znacznie wyższa.

Produkt jest co prawda drogi, ale na wyposażeniu mamy worek odkurzacza o pojemności 45 litrów, a także najistotniejszą rzecz w przypadku dmuchaw akumulatorowych – baterie. W cenie mamy dwie sztuki o pojemności 4 Ah. Produkt pochwalić się może też miękkim uchwytem.

 • Atrakcyjna cena w stosunku do wyposażenia;

 • Dwie baterie w cenie;

 • Duży worek na liście;

 • Nowoczesna technologia wykonania.

 • Przeciętna maksymalna prędkość powietrza. 
 •  

Dalej nie wiesz jaki sprzęt będzie idealny, aby wywiać lub odkurzyć każdy liść z twojej posesji? Sprawdź poniższe wytyczne

Używając tak zwane odkurzacze stacjonarne, które potrzebują kabel zasilający do działania, to rozwiązania bardzo rzadkie w obecnym czasie. O wiele lepiej sprawdzają się bowiem dmuchawy z funkcją odkurzania i rozdrabniania zasilane bezprzewodowo – czy to za pomocą akumulatorów (jednostki elektryczne) czy za pomocą benzyny (jednostki spalinowe). 

W dzisiejszym rankingu skupiliśmy się przede wszystkim na tej pierwszej grupie produktów, a mianowicie na akumulatorowych dmuchawach do liści. Ich komfort obsługi z pewnością przyciąga niejednego użytkownika. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że produkty gwarantujące nam bezprzewodowe działania akumulatorowe czy też spalinowe wymagają wiedzy na temat szczegółowej specyfikacji, danych technicznych i wiele innych parametrów.

Nie mniej jednak istnieje parę wskazówek, dzięki którym znalezienie produktu idealnego jest możliwe nie tylko wśród ekspertów, ale też i osób znacznie mniej zaangażowanych w ogrodnictwo i wyszukiwanie najlepszych elektronarzędzi ogrodowych. Najistotniejsze to, oczywiście, moc i parametry robocze, a także pojemność zbiornika na liście (w przypadku zakupu dmuchawy z funkcją odkurzania). Ponadto, pamiętajmy o funkcjonalności i opiniach innych osób. Ciekawych informacji udzieli nam też poniższy artykuł:

https://www.milekcorp.com/pl/dom/dmuchawy-do-lisci-%E2%80%93-na-co-zwracac-uwage-przy-zakupie.html

odkurzacz dmuchawa do liści akumulatorowa Ranking (2)odkurzacz dmuchawa do liści akumulatorowa Ranking

Urządzenie z najwyższą mocą i parametrami roboczymi będzie z pewnością bardzo dobre

Zakup dmuchawy do liści powinien zawsze rozpocząć się poprzez wyposażenie się w produkt o najwyższej mocy i najlepszymi parametrami roboczymi. Nawet jeśli w wielu przypadkach będziemy potrzebować produktu o nieco mniej intensywnej wydajności, to znacznie lepiej jest wybrać wolniejszy tryb i cieszyć się ze spokojniejszej pracy urządzenia do zbierania liści, aniżeli martwić się, że w przypadku bardziej intensywnych zadań dmuchawa okaże się po prostu niewystarczająco mocna.

A przecież często dochodzi do sytuacji, w której to musimy odkurzyć lub zdmuchnąć ciężkie, przemoczone liście, które dodatkowo są zaplątane w mini gałązki. Z tego powodu wysoka moc przełoży się na efektywność pracy dmuchawy, bo znacznie poprawione będą parametry robocze i ogólna specyfikacja.

Najistotniejsze są trzy parametry, mianowicie prędkość obrotowa silnika, natężenie przepływu powietrza (objętość powietrza), a także prędkość przepływu powietrza. Akceptowalne parametry to, kolejno, 5500 obrotów na minutę, 10 m3 na minutę, a także 50 m na sekundę.

Milwaukee M18 FBL DMUCHAWA AKUMULATOROWA
Milwaukee M18 FBL

DeWalt DCV100-XJ 18V
DeWalt DCV100-XJ 18V

Akumulator 18 v, a może 20 v? Czyli sprawdź jakie dmuchawy i odkurzacze do liści akumulatorowe należy wybrać

Akumulatorowa dmuchawa do liści to urządzenie, które cieszy się dużą popularnością z kilku powodów. Przede wszystkim oferuje nam bardzo wysoki komfort pracy. Ponadto, znacznie umila czas doprowadzając do porządku w ogrodzie z uwagi na fakt, że nie musimy słuchać pracy silnika spalinowego. Oprócz tego, w przypadku rozładowania jednego akumulatora, możemy w kilka sekund zamontować drugi. A oprócz tego wymiana na większą baterię gwarantuje dłuższą pracę.

Dlatego tak często dmuchawy akumulatorowe są wybierane zamiast odpowiedników spalinowych. Jest to bez wątpienia najlepszy sposób na pracę szybką, komfortową, a przy tym znacznie lżejszą. Oczywiście warto nadmienić, że istnieje wiele różnych opcji akumulatorowych na rynku, dlatego warto wiedzieć czym się różnić będzie sprzęt wymagający napięcia 18V, a czym warianty 20V.

Napięcie sprzętu i współpracującego z nim akumulatorów wskazuje nam, w sposób pośredni, na moc sprzętu. Jednakże, to też przekłada się na nieco większe zużycie energii. Dlatego pojemność akumulatora też jest kluczowa. Do spokojnej i dosyć długiej pracy zaleca się wybierać baterie o pojemności nie mniejszej niż 2 Ah, aczkolwiek spokojniejsza praca będzie zagwarantowana przy bateriach 4 ah lub większych.

Przydomowy odkurzacz ogrodowy z funkcją dmuchawy? Oczywiście funkcjonalność i komfort to też kluczowe kwestie

Kwestie komfortu to nieodzowny element zakupu elektronarzędzi. Nie potrzebny nam przecież sprzęt drogi i niezwykle skomplikowany, jeśli będzie ciężki, nieporęczny, a dodatkowo głośny i wykonany z twardych plastików. Taka opcja okaże się przecież niewygodna i pomimo świetnych parametrów czy dobrej ceny, użytkowanie takiego odkurzacza będzie po prostu katorgą.

RYOBI RBV26B
RYOBI RBV26B

Dlatego warto przyjrzeć się wadze i kompaktowości, a także samemu wykonaniu. Konstrukcja, gdzie zastosowano miękkie tworzywo sztuczne do wyłożenia uchwytu znacznie poprawia wygodę chwytu. Nie mniej istotną rolę odgrywać będzie też kompaktowość, bo im mniejszy sprzęt, tym łatwiej będzie się nim posługiwać.

Komfort to jednak nie tylko elementy wpływające na funkcjonalność. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że przydomowy odkurzacz i dmuchawa do liści w jednym musi być wyposażona w szereg udogodnień jak, chociażby, blokada włącznika do łatwiejszej obsługi czy zmiana trybu pracy do regulacji siły urządzenia i intensywności pracy. Oczywistą rzeczą jest funkcja rozdrabniania, która znacznie ograniczy częstotliwość opróżniania kosza na odpady.

Oczywiście opinie, jakie odkurzacz ogrodowy przydomowy zebrał w ostatnich latach, będą dosyć istotne

Pozytywny feedback to jedna z najistotniejszych rzeczy związanych z zakupem odkurzaczy do liści akumulatorowych. Propozycje dostępne na rynku różnią się pod względem jakości wykonania, oferowanych funkcji i elementów pozytywnie wpływających na komfort. Nie zmienia to jednak faktu, że produkty te będą bardzo dobrym wyborem i idealnie sprawdzą się w twoich rękach pod warunkiem, że większość użytkowników wyrazi się pozytywnie o produkcie.

Otóż znalezienie opcji z bardzo wysokimi ocenami i niemal samymi pozytywnymi wypowiedziami w prosty sposób pokazuje, że tak naprawdę opinie mogą bardzo szybko pomóc w wyborze produktu idealnego. Pod warunkiem, że wcześniej określimy nasz budżet i spośród najciekawszych opcji wybierzemy te, które mają najlepsze parametry i najciekawsze funkcje dodatkowe.

Stiga VS 100e
Stiga VS 100e

Podsumowanie rankingu 2024 – to te ogrodowe odkurzacze do liści i dmuchawy będą najlepsze! 

Ranking sprzętu do odkurzania liści przedstawił nam bardzo ciekawe urządzenia, podobne zastosowanie mają także wypalarki do chwastów, ale o nich piszemy w innym artykule. Są to przede wszystkim opcje zasilane bateriami, aczkolwiek pojawiła się też ciekawa alternatywa w postaci dmuchawy do liści spalinowej. Warto jednak zauważyć, że przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy najpierw zapoznać się z parametrami danego modelu, porównać produkty pod każdym względem z konkurencją, a dopiero potem sprawdzić który wybór cieszy się lepszymi opiniami i ma atrakcyjniejszą cenę.

Makita DUB363ZV to z pewnością jedna z najciekawszych opcji obecnie dostępnych i dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim model od Japończyków charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami roboczymi. Oprócz tego, świetnie radzi sobie w każdej sytuacji, a funkcja rozdrabniania zdecydowanie ułatwia pracę i wydłuża czas pomiędzy opróżnianiem worka znacząco.

Sprawdź również inne nasze rankingi:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką dmuchawę do liści akumulatorową wybrać
Average rating:  
 0 reviews