Jakie piły łańcuchowe elektryczne wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Piły łańcuchowe elektryczne – ranking 2024

Elektryczne piły łańcuchowe to narzędzia, które sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym. Nieważne, czy potrzebujesz przyciąć drzewo, naszykować drewna na opał, czy zajmujesz się ogrodnictwem, mała piła łańcuchowa elektryczna do cięcia drewna zawsze może się przydać. Jak wybrać urządzenie, który będzie wystarczająco wydajny i spełni Twoje oczekiwania?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Lider

9.9

Średnia

Dedra DED8699

9.8

Średnia


 

Titan TTL758CHN

9.7

Tania

MAKITA UC3541A

9.7

Droga


 

Faworyt Oregon

9.6

Tania


 

NAC CE24-OSG

9.5

Droga


 

Najlepsze Piły łańcuchowe elektryczne – opinie użytkowników 2024

Wybór dobrego urządzenia, który starczy Ci na lata, nie jest prosty. Poszczególne modele różnią się między sobą jakością wykonania, zastosowanymi zabezpieczeniami oraz mocą. Jedno jest pewne, podobnie jak w przypadku innego sprzętu elektrycznego, także tutaj cena nie powinna stanowić najważniejszego kryterium wyboru. Tani sprzęt szybko się psuje i nie radzi sobie ze stawianymi przed nim wyzwaniami. Poniżej zamieszczamy kilka propozycji sprzętu, który sprawdzi się w każdym ogrodzie.

Piła łańcuchowa elektryczna Lider

elektryczne piły łańcuchowe

Model marki Lider to niewielka piła łańcuchowa elektryczna o mocy 2400 Wat. Polska marka Lider to doświadczony producent maszyn i urządzeń ogrodniczych różnego rodzaju. Lata praktyki sprawiają, że firmowany przez niego sprzęt jest niezawodny, wytrzymały i idealnie sprawdza się do zadań przydomowych.

Ta piła łańcuchowa została wyposażona w układ tnący Oregon. To niskie ryzyko odbicia, dobre geometria ostrzenia łańcucha i stabilny łańcuch. Wbudowany metalowy grzebień dociskowy chroni obudowę z tworzywa sztucznego przed uszkodzeniem. Producent przewidział tutaj także mechanizmy automatycznego natłuszczania i napinania łańcucha. Przestronny wziernik pozwala na szybką ocenę stanu oleju silnikowego.

Narzędzie doskonale sprawdzi się do pracy w ogrodzie oraz prostych prac przy obróbce drewna. Silnik o dużym momencie obrotowym gwarantuje wysoką wydajność i szybką pracę. Ergonomiczne umiejscowienie uchwytów ułatwia manipulowanie piłą i zwiększa bezpieczeństwo korzystania ze sprzętu.

 • układ tnący Oregon,

 • kontrola poziomu oleju na bieżąco,

 • beznarzędziowa wymiana łańcucha,

 • mechanizmy szybkiego napinania i automatycznego sterowania łańcucha.

 • krótki kabel.

Piła łańcuchowa na teleskopie Dedra

piła łańcuchowa elektryczna ranking

Model firmy Dedra to idealny wybór dla każdego ogrodnika i sadownika. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebujesz sięgnąć na znaczną wysokość lub w trudno dostępne miejsce. Maksymalna długość wysięgnika to 2,85 metrów, więc całość możesz rozłożyć nawet na 4 metry. Piła Dedra sprawdzi się przy Cięciu małych i średnich konarów, odrostów krzewów oraz do modelowania drzewa.

Producent zastosował tutaj beznarzędziowy system napinania łańcucha oraz automatyczne natłuszczenie. Dzięki temu piła jest bezawaryjna, działa gładko i nie tępi się tak szybko, jak modele ręczne lub tanie sprzęty konkurencji. Ostrze modelu Dedra ustawisz w jednej z trzech płaszczyzn, więc łatwo dopasujesz je do krzywizny gałęzi i swojej pozycji.

Sprawną pracę zapewnia wydajny silnik o mocy 750 W, który napędza prowadnicę o długości 40 cm. W efekcie narzędzie jest w stanie pracować z prędkością 11 m/s. Łańcuch został ukształtowany w półdłuto, co ułatwia przebijanie się przez drzewny materiał i zapobiega zapychaniu mechanizmu.

Pas podtrzymujący oraz gumowany uchwyt w połączeniu z niewielką wagą sprawiają, że piłą Dedra manipuluje się łatwo i szybko.

 • długi, rozkładany wysięgnik,

 • wydajny silnik,

 • beznarzędziowy system napinania łańcucha,

 • regulowana głowica tnąca.

 • zbyt słaby silnik do grubych konarów.

Piła elektryczna łańcuchowa Titan 2000W

mała piła elektryczna do drewna

Model Titan jest przeznaczony do intensywnej pracy i cięcia grubych fragmentów drewna (np. opałowego). System automatycznego smarowania łańcucha oraz smarowania uszczelki dba o wytrzymałość sprzętu i zapobiega zacieraniu się poszczególnych elementów. Piła jest wyposażona w wydajny hamulec bezpieczeństwa, który zatrzymuje urządzenie w czasie zaledwie 0,1 sekundy.

Dzięki odświeżeniu konstrukcji modelu (m.in. zderzaka szponowego), Titan sprawuje się równie dobrze jak mocne piły spalinowe. Wykorzystanie zasilania sieciowego pozwala na nieprzerwane prowadzenie pracy (kabel ma 3 metry długości, więc do prac w dalszym miejscu ogrodu konieczne będzie dokupienie zasilacza.

Szybkość łańcucha to aż 14,5 metra na sekundę. Wysokowydajna, ale jednocześnie lekka i poręczna piła sprawdzi się w każdym ogrodzie i warsztacie.

 • wysoka efektywność,

 • odświeżona konstrukcja,

 • automatyczny system smarowania łańcucha, hamulca i uszczelki,

 • wydajny hamulec.

 • zbyt krótki kabel.

Pilarka łańcuchowa Makita

piły elektryczne łańcuchowe makita

Pilarka renomowanej firmy Makita wyróżnia się wysoką mocą, aż 1800 Wat oraz długą krawędzią tnącą 35 cm. Prędkość łańcucha to 14,5 metra na sekundę, więc narzędzie dobrze poradzi sobie z prostymi i średnio wymagającymi zadaniami w ogrodzie, domu lub warsztacie.

Względem poprzedniego modelu, nowa wersja UC3541A wyróżnia się nową pompką olejową z możliwością ustawienia szybkości natłuszczania (zbiornik oleju to 0,2 litra), a także odświeżonym systemem beznarzędziowej obsługi zespołu tnącego. Wykorzystanie metalowej ostrogi zębatej zwiększa bezpieczeństwo użytkowania sprzętu.

Dużą zaletą jest hamulec bezwładnościowy hamulec łańcucha tnącego, który zatrzymuje łańcuch w czasie 0,1 sekundy. To niezastąpione zabezpieczenie, które chroni użytkownika przed ryzykiem odniesienia poważniejszych obrażeń.

 • niewielkie wymiary i waga ułatwiają manipulowanie pilarką,

 • dobra do doraźnych prac ogrodowych,

 • sporo zmian na lepsze względem poprzedniej wersji,

 • wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

 • nie radzi sobie z grubymi klocami drewna.

Pilarka elektryczna łańcuchowa na wysięgniku Faworyt

piły łańcuchowe elektryczne

Pilarka faworyt to dobre rozwiązanie, jeżeli szukasz uniwersalnego narzędzia ogrodowego. Za jej pomocą szybko i bezproblemowo przytniesz odrastające wysoko gałęzie drzew i krzewów. Urządzenie jest wyposażone w niewielki silnik o mocy 750 Wat, który sprawnie poradzi sobie z niezbyt grubymi gałęziami, choć nie będzie najlepszym rozwiązaniem dla cięcia starych, grubych konarów.

Producent zastosował tutaj szereg przydatnych rozwiązań, jak ergonomiczny uchwyt, długość prowadnicy 25-centymetrów, czy system szybkiego napinania łańcucha. Teleskopowa regulacja piły elektrycznej na wysięgniku pozwala na wydłużenie zasięgu maksymalnie do 240 centymetrów. Naciskając przycisk blokady, możesz także zwolnić kąt nachylenia głowicy.

Dużą zaletą modelu marki Faworyt jest cicha i ekologiczna praca. Dzięki zasilaniu sieciowemu urządzenie nie emituje szkodliwych dla otoczenia spalin.

 • możliwość regulacji długości wysięgnika,

 • opcja regulacji kąta nachylenia głowicy,

 • cicha praca,

 • uniwersalne narzędzie ogrodowe.

 • niewielka moc silnika.

 •  

Elektryczna pilarka firmy NAC

dobra tania piła łańcuchowa elektryczna

Firma NAC jest światowym liderem w zakresie produkcji funkcjonalnego sprzętu ogrodniczego. Niewielki model pilarki elektrycznej to doskonałe rozwiązanie do przydomowego warsztatu lub ogrodu, gdzie często musisz obrabiać takie materiały jak drewno. Wykorzystanie firmowego łożyska NAC oraz technologii Low Kickback ogranicza niekontrolowane drgania urządzenia podczas pracy i pozwala lepiej kontrolować pracę pilarki.

Automatyczna pompa oleju, która współpracuje z pojemnikiem 150 mililitrów, gwarantuje smarowanie łańcucha i utrzymanie sprawności mechanizmu. Dzięki temu pilarka nie zatrze się podczas pracy i będzie funkcjonowała płynnie nawet przy dużym obciążeniu.

Beznarzędziowy system naciągu łańcucha zmniejsza zużycie poszczególnych części i sprawia, że piła elektryczna NAC może utrzymać wysoką wydajność cięcia nawet 13,5 m/s. Wzdłużny silnik o mocy 2400 W charakteryzuje się cichą pracę. Długość prowadnicy wynosi 40 cm co jest bardzo pożądaną wartością. Długość jest taka sama jak w innym popularnym modelu NAC CE20-NS-H. W tym produkcie jednak jest słabszy silnik o mocy 2000 W.

Dobrym rozwiązaniem jest Double Guard, czyli podwójna osłona dłoni, a także wysokiej jakości hamulec bezwładnościowy, który zatrzymuje pracę łańcucha już w 0,12 sekundy po wyłączeniu pilarki.

Zarówno łańcuch, jak i prowadnica to podzespoły amerykańskiej marki Oregon, która specjalizuje się w wytwarzaniu podzespołów do narzędzi leśno-ogrodniczych.

 • silnik ułożony wzdłużnie gwarantuje wygodne rozłożenie ciężaru,

 • stabilna i cicha praca,

 • hamulec i podwójna ochrona Double Guard zwiększają bezpieczne użytkowanie,

 • system kontroli drgań.

 • Dostępność części zamiennych
 • zbyt małą moc silnika do cięcia grubych kloców drewna.

 •  
 •  

Dobra, tania elektryczna piła łańcuchowa? Jak ją wybrać?

Utrzymanie porządku wokół domu wymaga zastosowania dobrze dobranych narzędzi wysokiej jakości. Wiele zależy od tego, jak często będziesz korzystał z piły i czego od niej oczekujesz? W co wyposażyć warsztat i na co zwrócić uwagę przy wyborze elektrycznej piły łańcuchowej?

Jak dobrać moc?

Jednym z głównych kryteriów, jakie powinny określać piłę elektryczną, jest jej moc. Wydajność silnika pomoże Ci określić, czy sprzęt przyda się tylko do cięcia gałęzi, czy za jego pomocą będziesz mógł oporządzić drwa do kominka lub pociąć ścięte drzewo.

Do najprostszych prac wystarczająca będzie moc na poziomie 700-1200 W. Taką pilarką przytniesz cienkie gałęzie albo skrócisz żywopłot. Niestety jej zastosowanie jest mocno ograniczone. Sprzęt o takiej mocy nie poradzi sobie z grubymi konarami, a tym bardziej dzieleniem kloców drewna na mniejsze porcje.

Jeżeli zależy Ci na bardziej uniwersalnym narzędziu, postaw na pilarki z silnikiem o mocy od 1600 W wzwyż. Gwarantują one stabilną pracę i okażą się pomocne także przy bardziej obciążających zajęciach.

Wśród naszych propozycji niewielką moc 750 W oferuje m.in. pilarka elektryczna marki Faworyt. Z kolei sprzęt NAC, Makita i Titan to rozwiązania dla doświadczonych użytkowników, którzy poszukują sprzętu na lata. Dodatkowo można także używać pił na akumulator dla twojej wygody.

Zwróć uwagę na funkcje ułatwiające korzystanie ze sprzętu

Dobre piły łańcuchowe powinny być wyposażone w system automatycznego smarowania łańcucha oraz automatyczny naciąg.

Jeżeli chodzi o smarowanie łańcucha, każda pilarka powinna być wyposażona w niewielki pojemniczek na olej (jego pojemność będzie różniła się w zależności od modelu piły). Należy do niego wlewać dokładnie taki olej, jaki jest polecany przez producenta, ponieważ wtedy możesz mieć pewność, że dobrze pasuje on do podzespołów piły.

W trakcie pracy zbiornik na olej cały czas dostarcza go do smarowania łańcucha. Bez tego poszczególne elementy zespołu tnącego przegrzewają się i zużywają znacznie szybciej. Dobre oliwienie wydłuży żywotność sprzętu.

Z kolei system szybkiego napinania łańcucha umożliwia płynną regulację łańcucha tnącego bez konieczności użycia żadnych narzędzi i praktycznie bezwysiłkowo.

Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie znajdziesz m.in. w pilarkach marki Lider, NAC i Makita.

piła łańcuchowa elektryczna opinie

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Pilarki elektryczne są zazwyczaj mniej wydajne, niż ich spalinowe odpowiedniki, ale nie oznacza to, że nie mogą być niebezpieczne. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do poważnego uszkodzenia ciała. Dlatego producenci stosują różnego rodzaju zabezpieczenia.

Jednym z nich jest podwójny system chwytu. W połączeniu z niską wagą piły można nią łatwo manipulować i precyzyjnie ciąć, bez konieczności wykonywania obszernych, niekontrolowanych ruchów.

Bardzo ważnym elementem jest też hamulec bezwładnościowy. Jego zadaniem jest błyskawiczne wyhamowanie pracy łańcucha tak, aby nie obracał się on byt długo po odłączeniu zasilania. W najlepszych modelach, takich jak NAC hamulec działa już po 0,12 sekundy.

Czy wydajność cięcia ma znaczenie?

Z pewnością zwróciłeś uwagę, że poszczególne modele różnią się między sobą wydajnością cięcia. Ten parametr waha się zazwyczaj od 11 do 15 metrów na sekundę. Im prędkość jest większa, tym szybciej pilarka przecina lity materiał (np. drewno).

Szybkość cięcia ma znaczenie zazwyczaj wtedy, gdy wykorzystujesz pilarkę do celów działalności firmy albo masz bardzo dużo pracy do zrobienia (np. przy przycinaniu drzew w sadzie). Jeżeli ze sprzętu korzystasz sporadycznie i raczej do zadań przydomowych, wydajność cięcia nie ma aż tak duże znaczenia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wybrać elektryczną piłę do ogrodu, zajrzyj na: https://www.morele.net/wiadomosc/pila-lancuchowa-jak-wybrac-jaka-najlepsza/18276/.

Poniżej zamieściliśmy najważniejsze cechy wybranych przez nas elektrycznych pił ogrodowych, zestawione w jednej tabeli.


LiderDedraTitanMakitaFaworytNAC
Moc2400 W750 W2000 W1800 W750 W2400 W
System szybkiego naciągu łańcuchaTakTakTakTakTakTak
System smarowaniaTakTakTakTakTakTak

Wybierz dobrą pilarkę wykorzystując nasz poradnik zakupowy i ciesz się ze swojego ogrodu

Pilarka elektryczna to jedno z podstawowych narzędzi, jakie powinno znaleźć się w schowku ogrodnika. Przyda się w okresie wiosennym i jesiennym do usprawnienia prac w ogrodzie. W ten sposób oszczędzisz czas, a wszystkie zadania wykonasz bezpiecznie i komfort pracy będzie zachowany.

W naszym rankingu pił znajdziesz zarówno proste i lekkie modele przeznaczone do doraźnych prac ogrodniczych, jak i modele wyróżniające się dużą mocą ale tez mogący być całkiem tanie. Urządzenia takich marek jak NAC, Makita i Titan wytrzymają nawet duże i regularne obciążenie. Oczywiście możesz także używać profesjonalnej piły łańcuchowej akumulatorowej ale to zależy od twoich preferencji.

Przekonaj się, że praca w ogrodzie może przebiegać szybko i sprawnie dzięki dobrze dobranym narzędziom.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie piły łańcuchowe elektryczne wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by CORN

U mnie w ogrodzie sprawdzą sie Titan, nie jest zbyt drogi, a piłuje jak inne drogie piły.

 by Berek

Wystarczy spojrzeć na plusy Lidera i wiadomo że warto. Ja też się nie zawiodłem.

 by Rolek

Dedra przycinam krzewy, ale dla starszych drzew jest za słaba. Dokupiłem makite i ta daje rade ze wszystkim.

 by Rm

Wybór był prosty - Lider. Jak sama nazwa mówi to lider na rynku. Polecam.

 by JasnyY

Wybierałem pomiędzy piła akumulatorową a elektryczna. Moim zdaniem elektryczne są mocniejsze i kupiłem właśnie taką.