Jaki opryskiwacz akumulatorowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Zastanawiasz się jaki będzie najlepszy opryskiwacz ciśnieniowy plecakowy? Sprawdź ranking opryskiwaczy na rok 2024 i dowiedz się który produkt jest odpowiedni!

Nierzadko zdarza się, że w ogrodzie potrzebujemy sprawdzonego urządzenia, dzięki któremu uda nam się opryskać wszystkie krzaki i kwiaty. Wyposażenie się w odpowiedni sprzęt to podstawa, aby cieszyć się z komfortowej pracy i mieć nadzieję na sprawne zabezpieczenie flory znajdującej się na naszym terenie. Co jednak zrobić, aby praca nasza była przyjemna i szybka? Oprysk znacznie ułatwi nam specjalistyczne urządzenie, możemy wybrać opryskiwacz spalinowy lub plecakowy opryskiwacz akumulatorowy.

Produkty te mają za zadanie rozpylać spore ilości preparatu zabezpieczającego nasze kwiaty. Zazwyczaj robią to znacznie skuteczniej niż my robilibyśmy to w sposób ręczny z kilku powodów. Przede wszystkim ciśnienie robocze takiego sprzętu jest spore, dzięki czemu umożliwia to skierowanie lancy na nawet dalej położone kwiaty i ich skuteczne pokrycie preparatem. Ponadto, nie musimy non stop pompować urządzenia, jak ma to miejsce gdy kupujemy ręczny opryskiwacz. Zadanie nie jest jednak proste, bo istnieje wiele parametrów, które mogą znacznie utrudnić nam wybranie tego najlepszego produktu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
BASS POLSKA BP 8616 16 l 1

BASS POLSKA BP-8616

9.9

Tania

Allegro Logo
Ryobi 5133004573 15 l 1

Ryobi 5133004573

9.8

Droga

Allegro Logo
Majster Polska MP 0352 20 l 1

Majster Polska MP-0352

9.7

Tania

Allegro Logo
Powermat PM OA 16T PM0748 16 l 1

Powermat PM-OA-16T

9.6

Tania

Allegro Logo
Solo 44101 16 l 1

Solo 44101

9.5

Średnia

Allegro Logo
Marolex 5904235006873 20 l 1

Marolex 5904235006873

9.4

Droga

Allegro Logo
Makita DUS054Z 5 l 1

Makita DUS054Z

9.3

Średnia

Allegro Logo

Dlatego w dzisiejszym zestawieniu postanowiliśmy przyjrzeć się najczęściej wybieranym urządzeniom akumulatorowym. Są to zarówno opcje budżetowe, gdzie pojemność zbiornika nie jest tak duża, ale też i o wiele bardziej zaawansowane opcje, w których maksymalne ciśnienie jest tak duże, że pozwala nam opryskiwać nawet daleko umieszczony rząd kwiatów. Oprócz tego, nasi eksperci mieli na względzie to jaka jest zamontowana w urządzenia bateria, jaką ma pojemność, jak wyglądają kwestie związane z komfortem, a także czy istnieją zabezpieczenia lub inne funkcje usprawniające korzystanie ze sprzętu.

Zwycięzca rankingu opryskiwaczy i najlepszy produkt obecnie dostępny na rynku to bez wątpienia BASS POLSKA BP-8616

 

BASS POLSKA BP-8616

Produkt przygotowany przez polską firmę to idealny kompromis pomiędzy trwałym wykonaniem, odpowiednią wydajnością, a przy tym atrakcyjną i akceptowalną dla wielu ceną. Plecakowy opryskiwacz zasilany akumulatorowo o pojemności 16 litrów ma na wyposażeniu parę ciekawych dodatków, a dodatkowo gwarantuje nam akceptowalną sprawność. Ponadto, istnieje parę ciekawych zabezpieczeń, dzięki którym sprzęt znacznie łatwiej i, oczywiście, bezpieczniej jest użytkować.

Jednym z takich zabezpieczeń jest zawór, dzięki któremu ciśnienie w układzie jest automatycznie ograniczone. Dzięki temu pompa membranowa nie pracuje „na sucho” i w przypadku nieszczelności system ten chroni sprzęt przed uszkodzeniem. Produkt dodatkowo wyposażony został w specjalny system ostrzegania, w którym sprawdza się napięcie i dzięki temu przy niskim poziomie chroni akumulator.

Jeśli chodzi o dane techniczne, to sprzęt oferuje pojemność na nawóz do trawy czy jakąkolwiek inną ciecz o pojemności 16 litrów. Ciśnienie urządzenia wynosi 0.15-0.4 MPa. Bateria i szereg nasadek to podstawowe elementy, w jakie ten produkt został wyposażony. Oprócz tego, otrzymujemy też lancę z rękojeścią, a także szelki. Warto zauważyć, że można uznać ten sprzęt za teleskopowy z uwagi na to, że długość lancy można regulować w zakresie od 55-95 cm.

ok
 • Wysoka sprawność urządzenia;

 • Wskaźnik informujący i zabezpieczający przed uszkodzeniem baterii w przypadku niskiego napięcia;

 • Bateria, nasadki i parę innych dodatków w cenie;

 • Duże maksymalne ciśnienie.

nook
 • Mocno przeciętne szelki i ich mocowanie.

Ranking 2024 oferuje też alternatywy, a jedną z ciekawszych będzie Ryobi 5133004573

Ryobi 5133004573

Kolejną ciekawą opcję przygotował dla nas producent Ryobi, a mianowicie mowa tutaj o modelu RY18BPSA. Produkt ten oferuje bardzo podobną wielkość pojemnika, a także podobne maksymalne ciśnienie. Warto jednak zauważyć, że sprzęt współpracuje ze znacznie nowocześniejszymi akumulatorami, a samo użytkowanie sprzętu jest zdecydowanie łatwiejsze i bardziej komfortowe. Natomiast pamiętajmy, że cena produktu jest też znacznie większa. 

Produkt ma nam do zaoferowania różnorodne dysze w zestawie, dzięki czemu dostosujemy typ strumienia do własnych potrzeb. Poza tym, konstrukcja obudowy jest metalowa, co gwarantuje świetną trwałość sprzętu. Warto też zauważyć, że produkt wyposażono w szereg usprawnień gwarantujących znacznie przyjemniejszą pracę. Takim przykładem jest specjalna blokada włącznika, dzięki czemu istnieje możliwość ciągłego opryskiwania bez potrzeby trzymania dłoni na spuście.

Ponadto, na komfort niebagatelny wpływ będzie mieć miękkie obicie pleców. Sama specyfikacja też jest całkiem dobra, bo zbiornik ma pojemność 15 litrów. Ciśnienie maksymalne to natomiast 4,8 bar, co w przeliczeniu na MPa daje nam wartość 0,48. Wadą tego rozwiązania wydawać się może bardzo wysoka cena.

ok
 • Świetne wykonanie;
 • Wiele dysz w zestawie;
 • Bardzo duże ciśnienie maksymalne;
 • Pochlebne opinie;
 • Dosyć niska waga.
 • wydajny silnik,
 • beznarzędziowy system napinania łańcucha,
 •  
 • regulowana głowica tnąca.

nook
 • Wysoka cena;
 • Brak akumulatora i ładowarki w zestawie.
 •  

Majster Polska MP-0352 to kolejny opryskiwacz akumulatorowy warty rozważenia

Majster Polska MP-0352

Kolejną świetną opcją, która pozwoli nam spryskiwać duże obszary na działkach i zrobi to szybko i skutecznie jest model od innego polskiego producenta, mianowicie Majster Polska. Wariant MP-0352 charakteryzuje się bardzo dużym pojemnikiem, co przekłada się na znacznie dłuższą pracę na jednym zbiorniku bez potrzeby uzupełniania cieczy chroniącej florę.

Produkt przygotowany jest do znacznie szybszej i wydajniejszej pracy z uwagi na zastosowanie szerokiej dyszy z rozpryskiem. Oprócz tego, w celu skonfigurowania i dostosowania pracy do naszych potrzeb producent dostarcza wiele dysz dodatkowych o zmiennym kształcie i zasięgu działania, a także specjalną dyszę osłonową herbicydową. 

Propozycja, podobnie jak i zwycięzca rankingu, oferuje nam lancę teleskopową o regulowanej długości na poziomie 46-83 cm. Poza tym, produkt obsługuje bardzo pojemny akumulator – aż do 8 Ah. Ciśnienie urządzenia jest bardzo wysokie, bo robocze wynosi już 0,45 Mpa. Propozycja nie należy jednak do najlżejszych, aczkolwiek potencjometr czy bogate wyposażenie z pewnością nadrabiają tę wadę.

ok
 • Wiele dodatkowych dysz;

 • Bardzo duża pojemność zbiornika;

 • Bardzo daleki zasięg roboczy;

 • Regulowana, teleskopowa lanca;

 • Wysokie ciśnienie robocze.

nook
 • Kiepskie mocowanie szelek;
 • Duża waga.

Najlepsze opryskiwacze to te o świetnych parametrach, a w tym Powermat PM-OA-16T / PM0748 z pewnością przoduje

Powermat PM-OA-16T / PM0748

Produkcja przygotowana przez Powermat charakteryzuje się bardzo dobrą ceną i bogatym wyposażeniem. Ponadto, sam korpus konstrukcji wydaje się twardszy i lepiej wykonany, a w połączeniu ze świetnymi parametrami sprzętu czy prostą obsługą opryskiwacza, urządzenie to zdecydowanie przypadnie do gustu niejednemu ogrodnikowi. 

Jeśli sad lub szklarnia to miejsca, o które najbardziej chcesz zadbać, to skorzystanie z modelu PM-OA–16T będzie niewątpliwie nadzwyczaj dobrym rozwiązaniem. Produkt charakteryzuje się bardzo dobrą jakością z kilku powodów. Przede wszystkim należy zauważyć, że Powermat wykorzystał trwałe materiały do przygotowania urządzenia. Sama pompa jest membranowa, co przekłada się na stosunkowo wysokie ciśnienie robocze – aż do 4,5 bara, czyli 0,45 Mpa. 

Największą zaletą tego gadżetu jest zdecydowanie niska cena, ale za to bardzo bogate wyposażenie. Oprócz samego produktu, producent dostarcza nam też dwie lance – jedna z wysięgnikiem teleskopowym, a druga bez regulacji, łączniki, zestaw dysz, a także filtr cieczy, sitko, zestaw dodatkowych uszczelek zamiennych, czy też ładowarkę akumulatorową czy zapasowy bezpiecznik. 

ok
 • Bardzo bogate wyposażenie dodatkowe;

 • Niska cena;

 • Akumulator i ładowarka w zestawie;

 • Dosyć wysokie ciśnienie robocze.

nook
 • Cienkie szelki;
 • Nieco przestarzała technologia wykonania akumulatora.
 •  

Dla wielu Solo 44101 to najlepszy opryskiwacz ciśnieniowy i nie bez powodu

Solo 44101

Niska waga, dobre wykonanie, a przy tym wysokiej jakości komponenty dodatkowe? W takim razie sprawdź Solo model 44101, który oprócz sporej pojemności, oferuje nam też bardzo niską wagę, kompaktowość, a także wiele innych zalet i ciekawych rozwiązań. Solo to marka zachodnia, która popularna jest przede wszystkim na rynkach Europy Zachodniej.

Opisywany model wyposażony jest wyłącznie w podstawowe elementy takie jak, na przykład, lanca, akumulator czy ładowarka. Warto jednak zauważyć, że produkt cechuje się nieco bardziej zaawansowaną technologią niż polska czy chińska konkurencja. Przede wszystkim zastosowano tutaj akumulator litowo jonowy. I choć jest on o dosyć małej pojemności – tylko 2,5 Ah – to gwarantuje bardzo długi czas pracy, a przy tym nie dodaje niepotrzebnych kilogramów. Ponadto, ładowanie do pełna jest bardzo krótkie – niespełna 2 godziny.

Samo ciśnienie robocze jest jednak mocno przeciętne – wynosi ono 2,5 bara, czyli 0,25 Mpa. Nie mniej jednak, zastosowanie tutaj elektropompy i szereg innych nowinek technologicznych sprawia, że pomimo sporej ceny jest to produkt warty rozważenia.

Warto też pamiętać o Marolex 5904235006873, nawet jeśli nie jest to kolejny opryskiwacz akumulatorowy plecakowy ciśnieniowy

Marolex 5904235006873

Model przygotowany przez firmę Marolex to bez wątpienia produkt przeznaczony dla profesjonalistów i dla osób, które wymagają najwyższej jakości i najlepszej klasy wykonania. Sprzęt charakteryzuje się świetną specyfikacją, a także ogromną pojemnością zbiornika. To wszystko, w połączeniu z trwałością rozwiązania i niezawodnością, przekłada się na jedno z najlepszych gadżetów w tym rankingu.

Z uwagi na swoje gabaryty, nie jest to plecakowy opryskiwacz akumulatorowy. Jest on natomiast na kołach. I choć dla wielu może to być nieco mniej wygodne rozwiązanie, to dzięki takiej konstrukcji sprzęt jest stabilniejszy, mocniejszy, a przy tym producenci nie musieli marnować czasu na konstrowanie trwałych szelek, które i tak pod wpłwem ogromnej wagi by często puszczały lub znacznie opuszczały cały sprzęt na naszych plecach.

Największą zaletą tego rozwiązania jest bardzo wysoka moc urządzenia i świetny wydatek cieczy. Wynosi on od 0,4 do nawet i 2,2 litra na minutę. Jest to funkcja regulowana za pomocą różnorodnych dysz o wielkości od 1 mm. Produkt, rzecz jasna, waży swoje i też swoje kosztuje. 

ok
 • Bardzo wysoka moc urządzenia;

 • Duża regulacja wydatku cieczy;

 • Sporo dodatków w zestawie;

 • Zbiornik o pojemności 20l.

nook
 • Nie jest to opryskiwacz plecakowy, lecz na kołach;
 • Wysoka cena.
 •  
 •  
 •  

Jeśli akumulatorowy plecakowy ciśnieniowy tłokowy 16l to dla ciebie za dużo, to sprawdź znacznie mniejszą alternatywę od firmy Makita, mianowicie Makita DUS054Z

 Makita DUS054Z

Absolutne przeciwieństwo niejednego urządzenia do opryskiwania kwiatów z uwagi na to, że zastosowano tutaj znacznie mniejszy zbiornik na ciecz. Ma on tylko 5 litrów, aczkolwiek gwarantuje to o wiele wyższy komfort obsługi z uwagi na znacznie niższą wagę. Na komfort niebagatelny wpływ ma też jakość pasów naramiennych i funkcje dodatkowe.

Makita dostarcza nam przede wszystkim trwały i bardzo dobrze wykonany produkt z wydłużoną gwarancją. W przeciwieństwie do konkurencji, ta tutaj ma aż 3 lata. Pozytywnie świadczy to o jego trwałości i niezawodności. Produkt nie wymaga od nas korzystanie z pompki ręcznej, bo opcja ta automatycznie utrzymuje ciśnienie – a ciśnienie robocze jest tutaj nadwyraz wysokie.

Zdecydowaną zaletą tego rozwiązania jest jednak kompaktowość i niska waga, na co na pewno ma spory wpływ niska pojemność zbiornika – tylko 5 litrów. Warto jednak zauważyć, że produkt wyposażono w szereg funkcjonalności i zabezpieczeń. Dobrym przykładem jest tutaj wskaźnik naładowania akumulatora, ergonomiczny zbiornik z wyprofilowaniem dopasowanym do sylwetki użytkownika, a także długi wąż, teleskopowa, regulowana lanca, czy wygodny uchwyt.

ok
 • Bardzo wysoka jakość wykonania;

 • 3 lata gwarancji;

 • Kompaktowość i lekkość urządzenia;

 • Wysoki komfort pracy.

nook
 • Stosunkowo wysoka cena;

 • Brak akumulatora i ładowarki w zestawie.

Dalej nie wiesz czym opryskiwać swój własny ogród? Zalecamy sprawdzić poniższe wskazówki! 

Przygotowana lista ciekawych produktów to nie jedyne atrakcyjne oferty, które powinniście wziąć pod uwagę. Obecnie bardzo łatwo znaleźć wiele ciekawych urządzeń, które to pochodzą od zróżnicowanych producentów. Zarówno ci mniej znani jak Kwazar, Marolex, Demon, ale też i popularniejsze marki w postaci Dewalt, Bosch, Makita, prześcigają się w produkcji produktów dostosowanych do naszych potrzeb.

Dla jednego oznacza to akumulator o pojemności nie większej niż 3 Ah, i zbionik nie większy niż 10 litrów, a dla drugiego wręcz przeciwnie – ogromny zbiornik na ciecz wraz z ogromnym akumulatorem gwarantującym pracę przez wiele godzin na jednym ładowaniu. Nasze wymagania i oczekiwania są różne, dlatego wskazanie który opryskiwacz akumulatorowy będzie najlepszy jest bardzo trudne.

Warto jednak według własnych zasad szukać produktu idealnego. Aby to zrobić, należy przede wszystkim skupić się na podstawowych parametrach. Mianowicie uwzględnij w wyszukiwaniu ciśnienie robocze, a także wydatek cieczy określany w litrach na minutę. Oprócz tego, sprawdź wagę produktu i pozostałe kwestie wpływające na komfort, takie jak dodatkowe funkcje czy regulacje. Ciekawych informacji udzieli nam także ten artykuł: https://www.dobrzemieszkaj.pl/otoczenie_domu/wokol_domu/362/na_co_zwrocic_uwage_wybierajac_opryskiwacz,226564.html

Opryskiwacz akumulatorowy

Przede wszystkim wybierając akumulatorowy opryskiwacz ciśnieniowy należy sprawdzić ciśnienie

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak ważne jest właściwe ciśnienie przy pracy z opryskiwaczem. Nawet te ręczne urządzenia, gdzie ręczna pompka pozwala nam podbić ciśnienie lancy, mogą okazać się nadzwyczaj skuteczne – o ile będziemy w stanie często i szybko wachlować pompką i często podbijać ciśnienie do akceptowalnej dla nas wartości. 

Ryobi 5133004573
Ryobi 5133004573

Na szczęście opryskiwacz elektryczny rozwiązuje tę niekomfortową kwestię, bo jeśli zdecydujesz się na jeden z powyższych produktów, to ciśnienie utrzymywane jest na relatywnie stałym poziomie cały czas. Ogrodowy opryskiwacz posiada specjalny system, który pozwala cieszyć się takim samym ciśnieniem przez cały czas.

Minimalne ciśnienie robocze, jakie powinno być optymalne do klasycznej, niewymagającej pracy w ogrodzie, musi wynosić nie mniej niż 0,2 Mpa. Daje to wartość na poziomie 2 bar. Jest to wystarczająco, aby skutecznie zwalczać jakiekolwiek pasożyty, grzyby, chwasty czy inne nieakceptowane przez nas “dodatki”.

16l, 25l, a może 5l? Wszystko o pojemności 

Dobry opryskiwacz to taki, który będzie idealnie dostosowany do powierzchni ogrodu pod względem pojemności. Jak wiecie, do noszenia na plecach powinno się wybierać wyłącznie opcje kompaktowe i stosunkowo lekkie. Jednakże nawet najlepiej wykonane i najlżejsze urządzenia o sporej pojemności będą ciężkie gdy je uzupełnimy preparatem. 

Dlatego ogródek o bardzo małej powierzchni i niewielkiej ilości terenu do opryskania powinien wymagać zakupu najmniejszych opryskiwaczy dostępnych na rynku, a więc modele o zbiorniku nie większym niż 10 litrów. Natomiast jeśli mamy ogródek ogromny, a przy tym flory do opryskiwania jest bardzo dużo, to lepiej pomyśleć o zbiorniku 16 litrów, a nawet większym.

Marolex 5904235006873
Marolex 5904235006873

Powermat PM-OA-16T / PM0748
Powermat PM-OA-16T / PM0748

Dysza i akumulator w zestawie? Choć wydaje się to oczywiste, nie zawsze tak jest

Możliwość wyposażenia się w szereg akcesoriów, dzięki którym sprzęt będzie prostszy w obsłudze, to bez wątpienia bardzo ważny element wyposażenia. Akcesoria to przede wszystkim dodatkowe dysze pozwalające nam dostosować kształt i typ strumienia czy też wydatek cieczy na minutę pracy urządzenia. Nie mniej jednak wyposażenie to coś więcej niż parę dodatkowych końcówek.

Niezwykle istotnym elementem każdego opryskiwacza akumulatorowego jest, rzecz jasna, akumulator. Nierzadko producenci decydują się sprzedawać “gołe” narzędzia, a więc bez baterii i ładowarki. Takie rozwiązanie, choć z pozoru wydaje się tańsze, bardzo często może być mylne, bo sam koszt baterii – szczególnie takiej lepszej i pojemniejszej – może znacznie podnieść ogólne koszty, jakie poniesiemy przy zakupie opryskiwacza.

Oczywiście opinie i komfort użytkowania odegrają kluczową rolę

Nie możemy też zapomnieć o tym, że pozytywny feedback od kupujących może znacznie wpłynąć na naszą decyzję, szczególnie jeśli wiele osób będzie wychwalać najistotniejsze dla nas aspekty danego urządzenia. Ponadto wysokie oceny to też potwierdzenie, że deklarowane przez producenta parametry się zgadzają i że nie dochodzi do częstych usterek.

Oprócz opinii, kluczowy też jest komfort użytkowania. Na to wpływać będzie wielkość zbiornika, a także waga całej instalacji. Ponadto, odpowiedni uchwyt i możliwości regulacyjne lancy też pomogą w wybraniu właściwego produktu. Z niefizycznych kwestii wpływających na trwałość produktu warto wspomnieć o regulacji wydatku cieczy lub o wskaźniku informującym o stopniu naładowania baterii.

Makita DUS054Z
Makita DUS054Z

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz jaki opryskiwacz plecakowy akumulatorowy lub też ręczny warto kupić!

Bez wątpienia to BASS POLSKA BP-8616 wygrywa w dzisiejszym rankingu. Produkt fantastycznie sobie radzi zarówno w przypadku mniejszych ogródków jak i większych powierzchni. Co więcej, wysokie ciśnienie gwarantuje sprawną pracę, a szereg dysz pozwala dostosować szybkość pracy i zakres opryskiwania do naszych preferencji.

Jeśli jednak wolimy opcję lżejszą bądź też bardziej kompaktową czy, wręcz przeciwnie, znacznie większą i oferującą o wiele więcej mocy i ciśnienia, to warto sprawdzić pozostałe produkty zrecenzowane w rankingu. Ponadto, przyjrzenie się wyżej opisanym wytycznym pozwoli nam znaleźć nasz własny produkt idealny, dzięki czemu znajdziemy rozwiązanie alternatywne dla powyższych ofert. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki opryskiwacz akumulatorowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews