Najlepsza dmuchawa do liści w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Ranking dmuchaw do liści spalinowych 2024 – jeśli nie wiesz którą opcję wybrać, to sprawdź poniższe zestawienie!

Jeśli mielibyśmy wskazać na jedno z najważniejszych urządzeń do pomocy w pracach ogrodowych, to dmuchawa do liści z pewnością byłaby w top 3. Produkt ten gwarantuje nam niezwykle skuteczny sposób czyszczenia podjazdów czy też innych nawierzchni. Co więcej, wspomaga proces zbierania opadłych roślin w jednym miejscu, co też ma duże znaczenie dla późniejszego sprzątania. Jak jednak upewnić się, że wybierzemy właściwą dmuchawę do liści?

Zadanie jest z pewnością trudne z kilku powodów. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że produkt tego typu musi charakteryzować się odpowiednią wydajnością i sprawnością. Nie możemy zapomnieć o odpowiednich atrybutach czy po prostu właściwościach. Podsumowując wszystkie te kwestie, istotnych elementów jest bardzo dużo. A nie każdy musi być ekspertem odnośnie spalinowych dmuchaw do liści. Dlatego warto pomyśleć też nad wykorzystaniem porad i zaleceń, które dziś przygotowali dla was eksperci.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Dmuchawa Ryobi

9.9

Średnia


 

Dmuchawa NAC

9.8

Tani


 

Dmuchawa Berhard

9.7

Tani

Dmuchawa GATEC

9.6

Tani

Dmuchawa MAKITA

9.5

Drogi


 

Dmuchawa NAX BRIGGS

9.4

Drogi


 

Alternatywnym rozwiązaniem jest przyjrzenie się rankingowi dmuchaw do liści spalinowych przedstawiających aż sześć bardzo ciekawych propozycji, które według ekspertów okażą się wysoce rekomendowane z uwagi na swoją sprawność i efektywność pracy. Specjaliści przyjrzeli się mocy urządzenia i przepływu powietrza, a także pojemność worka, czy też komfort użytkowania.


DMUCHAWA SPALINOWA ODKURZACZ LIŚCI MOCNA X4 +OIL

dmuchawa do liści elektryczna ranking

Urządzenie marki Ryobi należy do jednego z droższych modeli, które postanowiliśmy uwzględnić w tym rankingu. Jednakże, stało się tak nie bez przyczyny. Przede wszystkim musimy pamiętać, że urządzenie charakteryzuje się bardzo wysoką mocą, bogatym zestawem akcesoriów, a także ciekawymi dodatkami. Nie mniej istotne okazały się parametry dodatkowe, które za niedługo omówimy.

Dmuchawa do liści ryobi wyposażona została w silnik, który generuje 1 KM mocy. Jest to wystarczająca wartość do dostarczenia użytkownikom wydajności pracy na poziomie 11 m3 na minutę. Co ciekawe, silnik potrafi dostarczyć nam przepływ powietrza o prędkości wynoszącej aż 320 km na godzinę.

Opcja jest przy tym wielofunkcyjna z uwagi na zastosowanie w niej opcji rozdrabniania. W połączeniu ze sporym, 40 litrowym workiem na odpady otrzymujemy produkt wszechstronny – niemal idealny. Mówimy niemal, dlatego że sprzęt dosyć dużo waży. Nie jest to może najcięższa dmuchawa do liści spośród opisywanych, aczkolwiek przy dłuższych pracach z pewnością odczujemy jej ciężar.

 • Bardzo wysoka wydajność;

 • Spory wydatek powietrza;

 • Duży zbiornik;

 • Spory worek na odpady.

 • Spora waga;
 • Duża cena.
 •  

NAC ODKURZACZ DMUCHAWA do LIŚCI 3500W z REGULACJĄ

dmuchawa do liści opinie

Inną propozycją może być produkt bardzo budżetowy, mianowicie oferta przygotowana przez firmę New American Concept. Ta nie brzmiąca polsko, ale będąca z Polski, firma gwarantuje nam produkt z silnikiem elektrycznym będącym w stanie wygenerować moc na poziomie 3500 W. To przekłada się na parametry akceptowalne dla zwykłego użytkownika. Natomiast profesjonaliści z pewnością zauważą niedobór siły pracy. 

Produkt oferuje nam trzy tryby pracy w jednym, a więc to samo co poprzednik. Jest to nie tylko odkurzacz do liści, ale też i dmuchawa czy rozdrabniacz. Worek odkurzacza ma pojemność 35 litrów, a więc powinna wystarczyć w codziennych pracach. Pamiętajmy natomiast, że silnik nie jest w stanie generować aż tak wysokiej maksymalnej prędkości powietrza – ta wynosi 260 km/h.

Z innych zalet propozycji od firmy NAC warto wspomnieć o niskiej wadze. To tylko 3 kg, a więc produkt jest o wiele lżejszy. Co więcej, znacznie lepiej prezentuje się też kwestia komfortu. Sprzęt, oprócz swojej niskiej wagi, może też pochwalić się dodatkowym uchwytem, jaki znajdziemy na wyposażeniu urządzenia, czy też pas podtrzymujący. Oprócz tego, pozytywnym atrybutem tej opcji wydaje się dosyć spora wydajność turbiny – na poziomie 13 m3 na minutę. 

 • Dosyć spora wydajność turbiny w porównaniu do mocy urządzenia;

 • Wysoki komfort użytkowania;

 • Urządzenie 3w1;

 • Niska cena.

 • Mocno przeciętna maksymalna prędkość powietrza.

DMUCHAWA SPALINOWA ODKURZACZ DO LIŚCI 4,1 KM + OIL

odkurzacz do liści ranking

Kolejna propozycja dostępna na rynku przygotowana została przez firmę Berhard. Jest to z pewnością jedna z mocniejszych dmuchaw, która, w przeciwieństwie do poprzednika, zasilana jest silnikiem spalinowym. To przekłada się na możliwość pracy bez podłączania przewodu zasilającego, aczkolwiek nieco zwiększa wagę produktu. Co więcej, nie jest to już bezobsługowa propozycja. Teraz, podobnie jak w przypadku numeru jeden z rankingu, należy dbać o prawidłowy poziom oleju.

Oferowany sprzęt to tak naprawdę urządzenie 3w1. Ma ono za zadanie dostarczyć wszystkim użytkownikom wystarczającą sprawność do szybkiej eliminacji liści i innych pomniejszych odpadów roślinnych z naszej posiadłości. Produkt oferuje więc funkcję dmuchawy, odkurzacza, ale też i rozdrabniacza. Jeśli chodzi o tę ostatnią propozycję, to warto też zwrócić uwagę na noże. Są to samoostrzące się egzemplarze, które nie wymagają naszego udziału. Wykonane zostały ze stali.

Jeśli chodzi o konkretną specyfikację, to produkt gwarantuje bardzo dużą prędkość przepływu powietrza – do 370 km na godzinę. Oprócz tego, sam przepływ powietrza jest zadowalający, bo ma 13 metrów sześciennych na minutę. Jednakże, produkt waży i to całkiem sporo – opcja z odkurzaczem powyżej 5 kg.

 • Bardzo duża moc;

 • Aż 370 km na godzinę maksymalnej prędkości przepływu powietrza;

 • 3 funkcje w 1;

 • Niewymagające ostrzenia noże.

 • Bardzo duża waga.

MOCNY ODKURZACZ OGRODOWY, DMUCHAWA DO LIŚCI 3200W

dmuchawa do liści spalinowa ranking

Kolejna propozycja przygotowana została przez markę GATEC. Tutaj mamy do dyspozycji najtańszą opcję z dzisiejszego rankingu. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tu ciekawych rozwiązań czy udogodnień pozwalających użytkować sprzęt w sposób prosty, łatwy i przejrzysty. Bardzo dobrym przykładem takiego stanu rzeczy jest niska waga, spora ilość funkcji, a także wiele innych zalet, o których opowiemy poniżej.

Zacznijmy jednak od podstaw, a mianowicie od danych technicznych. Gatec wyposażył swoje urządzenie w silnik produkujący moc na poziomie 3200 W. To przełożyło się na mocno przeciętne parametry, bo prędkość wylotu powietrza to 250 km/h, a wydajność przepływu wynosi niewiele mniej niż 11 m3/min. Warto jednak zauważyć, że producent wyposażył sprzęt w worek na liście o sporej pojemności – 40 litrów. Co więcej, produkt oferuje też podstawową ochronę przed wnikaniem wody (poziom IPX0). 

To, co jest najważniejsze w przypadku tej propozycji, to funkcje, jakie ma nam do zaoferowania. Kolejny raz mamy do czynienia z urządzeniem 3 w 1. Jest to więc nie tylko dmuchawa czy odkurzacz, ale też i rozdrabniacz. To wszystko sprawia, że produkt ten oferuje najwięcej za jak najmniej. 

 • Bardzo niska cena;

 • Spora pojemność worka na liście;

 • Wysoki poziom funkcjonalności;

 • Niska waga.

 • Mocno przeciętne parametry robocze.

MAKITA DUB185Z DMUCHAWA DO LIŚCI AKUMULATOROWA 18V

dmuchawa do liści akumulatorowa ranking

Zależy ci na zakupie produktu sprawdzonego pochodzenia? A może po prostu myślisz nad rozwiązaniem akumulatorowym gwarantującym prostotę i najwyższy poziom komfortu pracy? W takim razie warto przemyśleć zakup dmuchawy do liści Makita. Model DUB184Z to rozwiązanie przygotowane dla osób, które potrzebują przede wszystkim dmuchawy, a inne funkcje nie są aż tak istotne. 

Produkt waży tylko 2.5 kg, a przy okazji oferuje nam bardzo dobre parametry pracy. Poza samą specyfikacją, zaletą tego modelu jest nowoczesna technologia, jaką wykorzystano w celu wyprodukowania dmuchawy. Mowa tutaj o zastosowaniu BLDC, czyli bezszczotkowe silnika prądu stałego czy też technologii podwyższającej odporność na pył i wilgoć (XPT). 

Pamiętajmy też, że dmuchawa do liści spalinowa makita jest też opcjonalnie dostępna z przedłużoną, trzyletnią gwarancją. Tak długi okres ochronny tylko pokazuje, że producenci są w pełni przekonani co do sprawności ich sprzętu. Musimy natomiast pamiętać, że opcja ta nie jest wyposażona w funkcję odkurzania i rozdrabniania. Ponadto, w celu działania, wymagane jest wyposażenie się w baterię i ładowarkę.

 • Bardzo dobre wykonanie;

 • Niezwykle niska waga;

 • Długi okres ochronny;

 • Innowacyjna, nowoczesna technologia;

 • Wysoki komfort użytkowania.

 • Brak akumulatora i ładowarki na wyposażeniu;
 • Wyłącznie funkcja dmuchawy.
 •  

NAX DMUCHAWA SPALINOWA ODKURZACZ Liści 950V BRIGGS

dmuchawa do liści ranking

Propozycją bardzo zaawansowaną pod względem funkcjonalności, ale też i charakteryzującą się najciekawszymi rozwiązaniami technologicznymi wydaje się model NAX950V. Propozycja to kompletny zestaw, gdzie oprócz klasycznego urządzenia znajdziemy też parę ciekawych dodatków. Sprzęt jest niezwykle zaawansowane, oferuje sporo trybów pracy, a specyfikacja techniczna jest na poziomie ponadprzeciętnym.

Przede wszystkim należy zauważyć, że ten sprzęt wyposażony został w silnik spalinowy. Ten generuje „tylko” 0,75 kW mocy. Jednakże, nie przeszkodziło to producentom na wykrzesanie z silniczka aż 265 km/h maksymalnej prędkości powietrza czy też maksymalnej ilości wydmuchiwanego powietrza wynoszącej aż 14,5 m3 na minutę. To sprawia, że produkt zyskuje miano najwydajniejszej oferty spośród wszystkich tutaj dostępnych.

Niestety, propozycja jest też najcięższa, bo waży 5,5 kg. Może to znacząco utrudnić zadanie niejednej osobie. Jednakże, pełna funkcjonalność (odkurzanie, dmuchanie, rozdrabnianie), a także niskie zużycie paliwa w połączeniu z dużym workiem na liście i paroma dodatkami sprawia, że propozycja warta jest rozważenia.

 • Bardzo duża funkcjonalność;

 • Najlepsza wydajność spośród recenzowanych produktów;

 • Duży zbiornik;

 • Bogate wyposażenie dodatkowe.

 • Bardzo duża waga.

Zastanawiasz się czy wybrać najmocniejszą dmuchawę do liści? A może preferujesz produkt kompaktowy? Przed podjęciem ostatecznej decyzji, sprawdź poniższe wskazówki odkurzaczy do liści

Chociaż każda z sześciu przedstawionych powyżej propozycji oferuje nam bardzo ciekawe parametry i dane techniczne, to bez wątpienia znalezienie opcji idealnej wymaga od nas sprawdzenia wielu różnorodnych produkcji i przyjrzenia się pełnemu katalogowi, jaki do dyspozycji użytkowników dostarczają producenci z całego świata. Aby jednak mieć pewność, że wybieramy odkurzacz do liści odpowiedni, to musimy mieć gwarancję odpowiedniego dostosowania produktu do naszych wymagań i oczekiwań.

Aby to zrobić należy najpierw określić do jakich zadań i w jakim obszarze będziemy wykorzystywać dany odkurzacz dmuchawę do liści. Jeśli poszukujemy propozycji uniwersalnej, która przy okazji nie odmówi posłuszeństwa w prawie żadnych warunkach, to rzecz jasna bardzo ważne będzie uwzględnienie mocy sprzętu, a także okresu ochronnego oferowanego przez producenta. Rzecz jasna miejmy też na względzie pozostałą specyfikację, która pozwoli nam określić czy dany odkurzacz dmuchawa do liści będzie wystarczająco dobra.

Nie mniej istotną rolę odegra też kwestia komfortu, a więc waga. Ponadto, musimy pamiętać, że wygodny chwyt czy też możliwość przenoszenia dmuchawy za pomocą specjalnego pasa ułatwi posługiwanie się sprzętem. Co ciekawe, odkurzacze spalinowe do liści mogą też oferować nam dodatkowe wyposażenie. A to oznacza, że w cenie otrzymamy wiele dodatków, o jakich moglibyśmy w innych sytuacjach tylko pomarzyć. Więcej ciekawych informacji udzieli nam poniższy artykuł: 

https://www.milekcorp.com/pl/dom/dmuchawy-do-lisci-%E2%80%93-na-co-zwracac-uwage-przy-zakupie.html

odkurzacz dmuchawa do liści

Przede wszystkim sprawdź moc i wykonanie

Zastanawiając się nad tym który odkurzacz spalinowy do liści okaże się najlepszy, bardzo często myślimy o tym, aby kierować się popularnością marki czy też rekomendacjami. Choć jest to z pewnością dobry początek, to musimy pamiętać o wielu innych kwestiach. Warto pomyśleć nad tym, aby wybrany przez nas produkt dostarczał wystarczająco dużą moc, aby bez przegrzania i zbędnego obciążenia poradził sobie z każdym zadaniem, jaki przed nim postawimy.

Dlatego tak istotne jest zweryfikowanie mocy dmuchawy i tego z jakich materiałów propozycja została wykonana. Musimy przecież mieć na względzie nie tylko zewnętrzne elementy, ale też i komponenty wykorzystane wewnątrz konstrukcji, które odpowiedzialne są za efektywną pracę silnika. 

Biorąc pod uwagę te wszystkie kwestie, warto pomyśleć nad jednostką generującą przynajmniej 1 – 1,5 KM. Co więcej, okres ochronny przedłużony z dwóch do trzech czy nawet i czterech lat także będzie pożądany – w szczególności, jeśli zamierzamy intensywnie korzystać ze sprzętu.

NAX DMUCHAWA 950V BRIGGS
dmuchawa do liści ranking

NAC ODKURZACZ DMUCHAWA do LIŚCI 3500W
dmuchawa do liści opinie

Dalej, uwzględnij najważniejsze parametry

Nawet jeśli wybierzemy najmocniejszą dmuchawę do liści, to nie zagwarantujemy sobie urządzenia idealnego patrząc tylko na tę jedną kwestię. To, że producent dostarcza nam silnik o bardzo dużej mocy, nie zawsze znaczy, że był on w stanie w pełni z tego skorzystać. Bardzo dobrym przykładem jest dostarczanie przez najpopularniejsze marki (typu Bosch i Makita) dmuchaw, które mogą mieć moc na poziomie 1-2 KM, a wydajność i efektywność pracy znacząco lepszą niż sprzęt o mocy 4-5 KM.

Dlatego choć moc jest bardzo ważna i pozwoli nam określić trwałość sprzętu, odporność na przegrzanie czy też ostateczną sprawność, to nie możemy zapomnieć o danych i parametrach, które producenci nam dostarczają. W deklarowanych opisach sprzedażowych mają oni obowiązek dostarczyć nam prawdę, bo jeśli tak nie jest, to w każdej chwili możemy odstąpić od umowy z uwagi na niezgodność produktu z opisem.

Jeśli więc chodzi o te najważniejsze wartości, to warto przyjrzeć się temu jaki jest przepływ powietrza. Te liczby podaje się w metrach sześciennych na minutę. Oprócz tego, warto też sprawdzić prędkość wydmuchu, bo przecież im jest ona wyższa, tym lepiej sprzęt poradzi sobie z wydmuchiwaniem czy też wciąganiem (jeśli wyposażymy się w opcję wielofunkcyjną) liści i innych odpadów roślinnych. Nie mniej ważną rolę odegra pojemność worka do gromadzenia odpadów.

Nie mniej ważne będą funkcjonalności i komfort

Kolejną kwestią kluczową jest uwzględnienie w naszych poszukiwaniach komfortu. Przecież nikt nie będzie chciał korzystać z dmuchawy, która jest ciężka, nieporęczna, a przy tym pracuje bardzo głośno. Choć dla wielu wydaje się to sprawa mniej ważna niż dane techniczne, to bez przyjrzenia się wadze czy też mocy akustycznej możemy żałować wybranego urządzenia.

Sprzęt lekki, a przy tym pracujący cicho, będzie o wiele lepszym produktem dla każdego, kto planuje przebywać z włączoną dmuchawą przez dłużej niż kilkanaście minut dziennie. To właśnie dlatego zaleca się szukać propozycji o wadze nieprzekraczającej 4 kg czy też, w pełnym wyposażeniu, 4.5 kg. Ponadto, moc akustyczna nie powinna przekraczać 100-105 dB Lwa. 

Rzecz jasna nie samą wagą czy głośnością pracy powinniśmy się kierować. Nie bez powodu funkcje i dodatkowe opcje będą miały nadzwyczaj ważny wpływ na ostateczny wybór sprzętu idealnego. Przecież propozycja gwarantująca rozdrabnianie wciąganych liści w stosunku tak wysokim jak nawet 16:1 będzie niezwykle przydatna. Pamiętajmy też, że dmuchawy do liści mogą nie tylko pracować jako dmuchawy, ale też jako odkurzacze czy rozdrabniacze.

MOCNY ODKURZACZ OGRODOWY 3200W
dmuchawa do liści spalinowa ranking
MAKITA DUB185Z DMUCHAWA 18V
dmuchawa do liści akumulatorowa ranking

Rzecz jasna pamiętaj też o dodatkowej specyfikacji

Nawet jeśli moc czy wydatek powietrza już uwzględniliśmy, to przecież nie możemy zapominać o pozostałych informacjach, do jakich nas producenci bardzo często przyzwyczajają. Mając na uwadze już kilka konkretnych produktów warto sprawdzić ich średnie zużycie paliwa, jaka wynosić będzie mieszanka paliwowa, a także jaka jest pojemność zbiornika paliwa. To pozwoli określić czy produkt może pracować bez przerwy przez długi czas czy też nie. 

Co więcej, miejmy też na uwadze maksymalną prędkość obrotową czy też poziom wibracji. Ta ostatnia kwestia może okazać się bardzo ważna ze względów komfortowych. Przyjrzyjmy się też wymiarom czy możliwościom transportowym, bo przecież łatwe transportowanie czy też przechowywanie dmuchawy może okazać się nadwyraz kluczowe.

Dmuchawa do liści opinie i cena w porównaniu do oferowanego wyposażenia

Pozytywny feedback osób, które zdążyły już na własnej skórze przetestować produkt to jak najbardziej ciekawy sposób na uzyskanie dodatkowych informacji. Choć wyżej opisane parametry i wskazówki mogą być wystarczające, to przecież nie zaszkodzi sprawdzić czy użytkownicy mają jakieś uwagi odnośnie użytkowania sprzętu. 

Choć to czysto subiektywne źródło danych, to i tak możemy bez najmniejszych problemów wyciągnąć wiele ciekawych informacji, w tym czy produkt rzeczywiście jest tak mocny i czy tak sprawnie radzi sobie z rozdrabnianiem wciągniętych odpadów roślinnych czy też nie.

Pamiętajmy także o tym, że same pozytywne opinie dmuchawy do liści nie będą wystarczającym powodem do wybrania danej opcji. Dobra cena, a dokładniej rzecz biorąc stosunek jakości produktu do ceny będzie krytyczny. Przecież jeśli mamy dwie podobne propozycje, które różnią się wyposażeniem i ceną, to lepiej przekalkulować sobie co będzie nam się lepiej opłacało. Dlatego czasami lepiej jest dopłacić parę złotych niż później zastanawiać się skąd dokupić olej, jaki będzie dobry, a w przypadku wymiany elementów eksploatacyjnych martwić się o sprawdzone zamienniki.

Dmuchawa do liści – podsumowanie rankingu 2024

Choć trudno jednoznacznie wybrać produkt najlepszy, to bez wątpienia dziś bardzo blisko ideału jest DMUCHAWA SPALINOWA ODKURZACZ LIŚCI MOCNA X4 +OIL. To nasz numer jeden w rankingu z uwagi na bardzo dobre parametry. Choć jego mocy nie jest tak duża jak u konkurencji, to z tego małego silniczka producenci wycisnęli bardzo dużą moc. Mały silnik to też nieco mniejsza waga, a funkcja rozdrabniacza z pewnością przypadnie niejednej osobie do gustu. 

Rzecz jasna pamiętajmy o tym, że osoby poszukujące bardziej kompaktowego rozwiązania czy, wręcz przeciwnie, potężnej maszyny dostarczającej najlepsze na rynku parametry i sprawność działania, mogą pokusić się o znalezienie własnej propozycji idealnej. W tym celu zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z poradnikiem zakupowym w celu uzyskania niezbędnych informacji. 

Czytaj także:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza dmuchawa do liści
Average rating:  
 5 reviews
 by SZOT

W opisie nie widzę informacji czy Ryobi jest urządzeniem 3w1. Jeżeli nie to wcale nie opłaca się kupować, lepiej wybrać pozostałe dmuchawa z rozdrabniaczem.

 by Sali.78

Przeanalizowałem wszystkie opcje i moim zdaniem najlepszy jest Gatec. W naprawdę przystępnej cenie mamy 3w1. Moc silnika też ok.

 by Kara21

Szukałam zwykłej dmuchawy a okazuje się, że można mieć 3w1. Warto czasem poczytać takie zestawienia przed zakupem.

 by Pabiś

Mam dmuchawe Berharda. Podoba mi się funkcjonalność a szczególnie opcja rozdrabniacza. Noże same się ostrzą, dzięki czemu nie wymaga ingerencji.

 by SoŃka

Bardzo polecam dmuchawę Nac. Ma mocny nadmuch. Zmiata nawet najmniejsze liście.