Czy warto zdecydować się na pompę ciepła Kaisai?

by

Kaisai to marka, która zyskała dużą popularność na polskim rynku ze względu na wypuszczenie dobrych pomp ciepła i klimatyzatorów. Zdecydowanie kusi ceną oraz wysokimi wskaźnikami wydajności. Czy warto się nią zainteresować, jeżeli szukamy oszczędnego źródła ogrzewania? Sprawdzamy w dzisiejszym artykule!

Pompa ciepła 9kW z montażem – zobacz jaki produkt wybrać

Kilka słów o marce Kaisai

Mało kto zdaje sobie sprawę, że brand Kaisai należy do polskiego przedsiębiorstwa Klima-Therm. Firma ta zajmuje się techniką grzewczą i chłodniczą już od ponad 25 lat, co jest dobrym stażem w tak wyspecjalizowanym sektorze.

Hasło reklamowe Kasai to „We Care About Air”, co oznacza, że marka chce dostarczać tylko bezpieczne dla środowiska rozwiązania.

Zalety pomp ciepła Kaisai

W przygotowanej przez nas recenzji Kaisai, najlepsza pompa ciepła to synonim bardzo atrakcyjnego stosunku jakości do ceny. Najważniejszy jest tutaj fakt, że mamy do czynienia z polskim przedsiębiorstwem, dzięki czemu wszelkie roszczenia gwarancyjne nie powinny być w żaden sposób problematyczne.

Jeżeli przyjrzymy się wskaźnikom wydajności w tabelach z broszur, zauważymy wiele klas energetycznych A+++ – co jest dobrym znakiem i oznacza, że pompy ciepła powinny zapewnić nam wysokie oszczędności w ciągu roku.

Warto też wspomnieć, że Kaisai oferuje naprawdę szeroki przekrój jednostek. Znajdziemy zarówno pompy ciepła przeznaczone do domów o bardzo niskim zużyciu energii grzeczej, jak i dla ogromnych domów i siedzib firm.

W ofercie Kaisai znajdują się zarówno pompy monoblok, jak i pompy ciepła typu split. Możemy również zdecydować się na pompę ciepła zintegrowaną z zasobnikiem CWU o pojemności 190 i 240 litrów. W ten sposób zakupimy kompletny system!

Nie można też ominąć faktów, że pompy Kaisai posiadają renomowany certyfikat KeyMark, co jest potwierdzeniem rzetelności badań pod kątem wydajności urządzenia.

Wady pomp ciepła Kaisai

Niestety pompy ciepła Kaisai nie są też wolne od pewnych wad. Wielu użytkowników zgłasza problem z łącznością WiFi, a producent deklaruje, że jest świadomy komplikacji, jednak nie jest to podstawą do roszczeń gwarancyjnych. Łączność WiFi niestety nie działa dobrze na wszystkich urządzeniach. Jeżeli mamy się też czepiać – design pomp ciepła Kaisai nie powala na kolana, jednak daleko im do „szpetnych”.

Podsumowanie – czy warto kupić?

Jeżeli interesują nas tanie i wydajne pompy ciepła, Kaisai będzie optymalnym rozwiązaniem. Urządzenia te cieszą się dużym zainteresowaniem na terenie naszego kraju z innego, ważnego powodu – wykazują się bowiem dużą dostępnością. Pomimo, że marka nie istnieje na rynku od stuleci (jak ma to miejsce w przypadku innych producentów) to naprawdę w naszej ocenie się godna zaufania.

Jakimi jednostkami warto się zainteresować w pierwszej kolejności. Jeżeli sprawdzisz naszą recenzję, zauważysz, że wybraliśmy Splita o mocy 8kW z zasobnikiem 190 litrów (SCOP – 5,21!) i monobloka oznaczonego KHC-22RX3 o mocy 22 kW, który ma możliwość pracy z kilkoma takimi jednostkami tworząc kompletny system grzewczy nawet dla ogromnych budynków.

Adam Skrzyński, redaktor pompycieplaonline.pl

Zobacz też artykuły: Pompa ciepła 12kw ranking, pompa ciepła 7kw ranking oraz głowica termostatyczna WiFi zestaw

Jacek Kowal

Dodaj komentarz