Jaki ozonator wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Jaki ozonator należy kupić w 2024 roku? Sprawdź ozonator ranking najciekawszych produktów

W celu oczyszczenia powietrza coraz częściej stosuje się maszyny, które mają za zadanie generować specjalną odmianę tlenu, a mianowicie ozonu. Właściwości antyseptyczne i dezynfekujące sprawiły, że czyszczenie powietrza za pomocą ozonatora zyskuje na popularności.

Ze względu na wysokie zainteresowanie, pojawia się coraz to więcej osób, które pragną wyposażyć się w swój własny produkt. Jednakże, ozonatory powietrza to urządzenia, które są dosyć skomplikowane, a ich funkcje nie pozwalają na prosty i niemalże natychmiastowy wybór. Z tego właśnie względu stworzyliśmy ranking ozonatorów 2024. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

OMNA G-600

9.9

Tani


Ozon 60 100W

9.8

Średni

Wenon MF-308

9.8

Drogi

Alicja 2

9.7

Tani

VIAKEN 2108

9.6

Drogi

TRI-TLEN TR-10

9.4

Średnia

Dzisiejsza lista oferuje aż 5 bardzo ciekawych produktów, które prezentują całkiem wysoką wydajność pracy. Aby jednak wiedzieć jakie ozonatory powietrza są odpowiednie, nasi specjaliści upewnili się, że do wyboru mamy modele sterowane manualnie oraz te bezobsługowe. 

Zwycięzca rankingu i najlepsza opcja dostępna na rynku to zdecydowanie OMNA – OZONATOR G-600

GENERATOR OZONU ranking

Generator ozonu stworzony przez markę Omna to urządzenie idealne do użytku domowego. Produkt przeznaczony do ozonowania wody i powietrza cechuje się wysoką wydajnością i skutecznie niweluje przykre i trudne do usunięcia zapachy z pomieszczenia. Ozonator nadaje się nie tylko do oczyszczania pomieszczeń, ale także wnętrza samochodu czy wewnętrznych komponentów klimatyzacji.

Ozonator producenta Omna dysponuje wydajnością ozonu na poziomie 600 mg. Fakt ten czyni z urządzenia optymalne do użytku w domowym zaciszu, jak również w pojazdach czy klimatyzacji. Dzięki solidnej konstrukcji urządzenie będzie służyć właścicielowi przez lata.

Model G-600 posiada dodatkową funkcję jonizacji, dzięki czemu idealnie odkaża i oczyszcza. Urządzenie można zawiesić na ścianie, co znacząco ułatwia jego codzienne użytkowanie. 

Podłączany sieciowo ozonator tworzy pierwiastek w warunkach zbliżonych do naturalnych, dzięki czemu można mieć pewność skuteczności wyprodukowanego ozonu. Ważące zaledwie 0,75 kilograma niewielkie urządzenie jest łatwe w przenoszeniu.

Ozonator z niskiej półki cenowej sprawdza się w małych pomieszczeniach np. w pokojach hotelowych, jednakże nie będzie to rozwiązanie do większych przestrzeni. Dodatkowo manualne sterowanie nie pozwala ustawić cyklicznego ozonowania.

 • Odkaża powietrze i wodę;

 • Niewielka i lekka konstrukcja;

 • Mocowanie na ścianę;

 • Atrakcyjna cena.

 • Skuteczne w niewielkich przestrzeniach;

 • Urządzenie wymaga użycia prądu.

Jaki ozonator jeszcze warto wybrać? GENERATOR OZONU OZONATOR CRONOS ozonO3 700mg/h powinien wpaść nam w oko

Urządzenie producenta Cronos to niewielkich rozmiarów generator ozonu, który znajdzie zastosowanie w wielu kontekstach. Optymalna moc ozonu 700mg/h i system oczyszczania powietrza i wody wykorzystujący 3 mln jonów ujemnych świadczy o uniwersalnym charakterze ozonatora. Urządzenie oferuje również tryb oczyszczania żywności, co może być bardzo przydatną funkcją dla użytku domowego.

Ozonator marki Cronos jest ważącym 2 kilogramy urządzeniem sieciowym, które można z łatwością przenosić między pomieszczeniami. Urządzenie powstało z myślą o użytku domowym, jednak ozonować za jego pomocą można również klimatyzację i wnętrze samochodu. Jest to możliwe dzięki obecnym w zestawie dodatkowym przewodom.

Ozonator cechuje się wydajnością i doskonale oczyszcza powietrze w niewielkich pomieszczeniach z grzybów, bakterii, wirusów oraz innych patogenów. Jest to możliwe dzięki produkowaniu 700mg ozonu na godzinę.

Piękny design oraz 60-minutowy timer wpływa nie tylko na estetykę, ale także łatwość użytkowania. Ozonator w atrakcyjnej cenie o mocy 8W to idealne urządzenie przeznaczone do domowego użytku. Tak jak i zwycięzca rankingu, tak i tutaj musimy pamiętać o bardzo przeciętnej wydajności – przeznaczonej wyłącznie do użytku domowego.

 • Uniwersalny charakter urządzenia;

 • Nowoczesny design;

 • Intuicyjna obsługa;

 • Atrakcyjna cena ozonatora.

 • Wydajność tylko do użytku domowego;

 • Skuteczny głównie na niewielkich przestrzeniach i obiektach.


W przypadku kiedy cena generatora ozonu nie jest najważniejsza, sprawdźcie POLSKI OZONATOR Alicja 2 GENERATOR OZONU 7

GENERATOR OZONU cena

Tym razem do naszej dyspozycji jest generator ozonu polskiej produkcji. To profesjonalne urządzenie dedykowane użytkowi w placówkach hotelarskich, gastronomicznych i nie tylko. Urządzenie radzi sobie doskonale z oczyszczaniem powietrza, odkażaniem pożywienia, a nawet wody.

Wysoka wydajność gwarantuje dobrą jakość pracy przez wiele lat, a niewielki rozmiar ułatwia przenoszenie i obsługę ozonatora. Urządzenie stworzone przez producenta ECS Piotr Paruszewski o3ozon dobrze radzi sobie z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów, takich jak stęchlizna czy dym papierosowy.

Wysoka wydajność na poziomie 6-7g/h oraz bardzo wysoka moc 98W gwarantuje skuteczną pracę przez dłuższy czas i na przestrzeniach o większym metrażu. Generator ozonu został stworzony z myślą o przenoszeniu, co znacząco ułatwia niewielki rozmiar 22x24x33 cm.

Choć urządzenie nie jest najlżejsze, bo waży około 4.5 kg to jest bardzo łatwe w obsłudze, dzięki intuicyjnemu interfejsowi i zestawowi pokręteł. Urządzenie posiada filtry przeciwzakłóceniowe i łatwe do wymiany płytki, co gwarantuje proste użytkowanie. Choć urządzenie nie jest najtańsze, jego wydajność ten fakt z pewnością wynagradza.

 • Urządzenie odkaża powietrze, jedzenie i klimatyzację;

 • Dodatkowe filtry przeciwzakłóceniowe;

 • Skuteczny na dużych przestrzeniach;

 • Przyjazny system obsługi.

 • Ozonator jest dość ciężki;

 • Produkt z wyższej półki cenowej.


Kluczowym wyborem okazać się może też Generator ozonu ozonator 2108 7000mg pilot VIAKEN

jaki ozonator wybrać

Producent Viaken postanowił stworzyć generator ozonu po to, by użytkownik mógł skutecznie oczyścić każdy zakamarek domowego zacisza. Dzięki niewielkiemu wymiarowi oraz estetycznemu designowi urządzenie idealnie koresponduje z dowolną przestrzenią, a także jest łatwe w użyciu.

Ozonator o wysokiej wydajności 7000 mg/h cechuje się długą żywotnością na poziomie 17000 h. Generator ozonu przygotowany przez markę Viaken jest urządzeniem przenośnym, choć waży aż 5 kilogramów. Fakt ten wynagradza intuicyjna obsługa, którą gwarantuje przyjazny interfejs.

Generator ozonu jest przeznaczony do odkażania powietrza w pojazdach, wnętrzach oraz usuwania zanieczyszczeń z owoców i warzyw. Wykonane z plastiku urządzenie posiada certyfikat CE, co czyni je w pełni bezpiecznym dla użytkownika.

Wielofunkcyjne urządzenie doskonale radzi sobie z usuwaniem alergenów, roztoczy, grzybów i wirusów, ponieważ produkuje ozon w warunkach zbliżonych do naturalnych. Doskonałe urządzenie do użytku wewnątrz pomieszczeń, jak również do dezynfekowania klimatyzacji samochodowej.

Łatwe w montażu i demontażu płytki ceramiczne są nie tylko trwałe, ale także zwiększają komfort pracy z urządzeniem. Jest to jednak ciężkie rozwiązanie, a więc przeznaczone tylko do użytku profesjonalnego.

 • Ozonator do pomieszczeń, wody, jedzenia i kanalizacji;

 • Łatwe w montażu płytki;

 • Certyfikat CE;

 • Dobra wydajność urządzenia.

 • Produkt z wyższej półki cenowej;

 • Urządzenie jest dość ciężkie.

TRI-TLEN TR-10 ozonator 10 000 mg/h POLSKI to zdecydowanie alternatywa warta uwagi

Ozonator ranking

Urządzenie stworzone przez polską markę TRI-TLEN oferuje wysokie stężenie ozonu na poziomie 10 000mg/h. Dzięki temu idealnie sprawdza się w użytku domowym, ale także w pomieszczeniach o zdecydowanie większej powierzchni.

Dzięki wysokiej klasy wentylatorowi o średnicy 120mm i wydajności do 200m3 na godzinę urządzenie pracuje nie tylko cicho, ale przede wszystkim wydajnie. Niewielkich rozmiarów generator ozonu polskiego producenta to propozycja do profesjonalnego ozonowania pomieszczeń o dowolnym metrażu.

Imponująca wartość produkcji ozonu na godzinę na poziomie 10 000 mg gwarantuje skuteczne oczyszczanie powietrza i powierzchni z bakterii, wirusów, grzybów i patogenów innego rodzaju. Wentylator pracuje bardzo cicho, co sprawia, iż obecność ozonatora jest praktycznie nieodczuwalna.

TRI-TLEN TR-10 umożliwia montaż dodatkowej rury do ozonowania i to dzięki temu doskonale sprawdza się w profesjonalnych firmach zajmujących się tego typu czynnościami. Choć ozonator nie jest najtańszy, posiada w zestawie kilka adapterów gratis.

Dzięki obecności dodatkowych elementów użytkowanie maszyny może zacząć się niemal od razu po otrzymaniu zamówienia. W zestawie brak rury ozonującej, co jest zdecydowanym minusem. Oprócz tego, musimy przygotować się na spory wydatek.

 • Doskonała wydajność urządzenia;

 • Niewielki rozmiar ozonatora;

 • Dobrej jakości wentylator;

 • Obecność dodatkowych adapterów gratis w zestawie.

 • Produkt z wyższej półki cenowej;

 • Konieczność dokupienia rury ozonującej.

Artykuły

Jakie są kluczowe parametry podczas wyboru tego idealnego generatora?

Z uwagi na bardzo szerokie zastosowanie, ozonatory spełnią swoją funkcję w niemalże każdych rękach. Okażą się niezbędne dla przychodni czy szpitali. Dodatkowo zagwarantują również brak nieprzyjemnych zapachów i drobnoustrojów w restauracjach czy hotelach. Oczywiście czyszczenie wnętrza samochodów także jest bardzo popularne. Inną grupą, która doceni to urządzenie, są alergicy oraz osoby wymagające odświeżenia domu po chorobie. 

Z tego właśnie względu musimy najpierw zastanowić się do jakiego celu potrzebujemy to urządzenie. Czasami wystarczy mało wydajna i budżetowa opcja, a czasami wymagane będzie zakupienie niezwykle kosztownego sprzętu. Ponadto musimy też zwrócić uwagę na sposób sterowania.

Nieco mniej istotnym elementem, aczkolwiek wciąż ważnym z perspektywy niezawodności oraz naszej późniejszej satysfakcji, jest sprawdzenie jakie opinie ozonatory powietrza mają. Więcej przydatnych informacji znajdziemy natomiast tutaj: https://businessinsider.com.pl/lifestyle/jaki-ozonator-wybrac-i-kiedy-zastosowac-poradnik/xc6zysw.

Ozonator cena

W jakim celu kupujemy urządzenie?

Urządzenia generujące ozon bardzo się od siebie różnią. Nawet jeśli te tanie, budżetowe rozwiązania, gwarantują nam wystarczającą moc do ozonowania jednego pokoju przez krótki czas, w przypadku o wiele większych pomieszczeń czy nawet budynków będziemy potrzebować czegoś mocniejszego.

Dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie ozonatora, należy zwrócić uwagę na to czy przedmiot posłuży nam wyłącznie w celach domowych czy może będzie to produkt stosowany bardzo często, nawet po kilkanaście godzin dziennie.

OZONATOR CRONOS ozonO3
tani ozonator

GENERATOR OZONU OMNA G-600
GENERATOR OZONU ranking

Decydujemy się na manualny czy bezobsługowy ozonator?

Korzystanie z pokrętła w celu ustawienia odpowiedniego poziomu generowania ozonu to standardowy, klasyczny sposób na ustawienie ozonatora. Manualny tryb pozwala nam na ustawienie preferowanego przez nas poziomu. Niestety, manualne sterowanie jest zazwyczaj mało skuteczne i oferowane wyłącznie w budżetowych ozonatorach przewidzianych do użytku domowego.

Jeśli jednak planujemy ozonować duże pomieszczenia czy po prostu korzystać z urządzenia przez długi czas, to o wiele lepiej sprawdzi się nieco bardziej zaawansowana maszyna, która jest bezobsługowa. Takie modele charakteryzują się wyświetlaczem, na którym możemy ustawić najistotniejsze informacje.

Co więcej, generatory ze sterowaniem bezobsługowym pozwolą nam na ustawianie cykli ozonowania, co będzie niezwykle ważne dla budynków czy po prostu dla dużych pomieszczeń.

Przede wszystkim wydajność

Jednym z najważniejszych parametrów każdego produktu jest oczywiście sprawdzenie danych technicznych. W przypadku generatorów ozonu, chodzi tutaj o wydajność z jaką ozonator produkuje O3. 

W przypadku klasycznych, budżetowych rozwiązań, jest to zazwyczaj 600-1200 mg na godzinę. Taka ilość jest z pewnością wystarczająca do pomieszczeń domowych. Do profesjonalnego użycia ozonatora, należy przede wszystkim poszukać wydajności przekraczających 6000 mg na godzinę. 

Kluczowe oczywiście jest zwrócenie uwagi na to jak długo i jak dużo ozonu może być wygenerowane w danym środowisku. Przebywanie w pomieszczeniu podczas ozonowania bądź zaraz po nie jest rekomendowane. Należy przede wszystkim odczekać do momentu, w którym cząsteczki O3 rozpadną się na O2, co może trwać, w zależności od pomieszczenia oraz od ilości ozonu, około 30 minut.

Generator ozonu VIAKEN
jaki ozonator wybrać
Ozonator TRI-TLEN TR-10
Ozonator ranking

Ozonatory powietrza opinie 2024

Kolejnym kluczowym aspektem wpływającym na jakość wybranego przez nas produktu jest oczywiście feedback. Chodzi tutaj o komentarze innych kupujących, którzy przed nami wyposażyli się w dany model. To właśnie z ich opinii dowiemy się najwięcej o samym korzystaniu z urządzenia.

Chodzi tutaj nie tylko o samo użycie w konkretnych sytuacjach, ale też o łatwość w konfiguracji, o kompaktowość, o wygląd czy o każdy inny aspekt, który może nas interesować. Co prawda są to subiektywne informacje, lecz warto się nimi wspierać.

https://www.youtube.com/watch?v=Pw7bPFD1Pwo

Solidne i wydajne generatory ozonu – podsumowanie rankingu 2024

Nieważne czy szukamy urządzenia taniego czy drogiego. Co prawda cena generatora ozonu może być bardzo zróżnicowana, lecz najpierw musimy ustanowić sobie cel, a potem będziemy wiedzieć czy do tego wymagany jest mały, przenośny ozonator domowy czy profesjonalna maszyna.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zwycięzca rankingu, a mianowicie GENERATOR OZONU OMNA – OZONATOR G-600. Produkt ten jest co prawda przeznaczony do domowego użytku, lecz prosta obsługa oraz akceptowalna wydajność pozwala na bezpieczne korzystanie ze sprzętu. 

Zobacz także: https://majsterkujsam.pl/jak-ustawic-twardosc-wody-w-zmiekczaczu-wody-podstawy/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki ozonator wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by ptyśka

Czyste powietrze w każdym domu to bardzo ważne dla każdego z nas jest. Także taki ozonator warto jest mieć. Tylko jaki wybrać model, bo jest ich bardzo dużo? I tutaj pomocny jest ten ranking, z jego pomocą dowiemy się na co zwrócić uwagę.

 by Michał

Świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach także dość ważną sprawą jest. Dlatego też taki ozonator przydatny jest. Szukając jak najlepszego napotkałem ten ranking i wiem jaki ozonator aktualnie najlepszym wyborem będzie.

 by Haga

Otóż właśnie to. Jaki wybrać ozonator skoro jest ich coraz więcej na naszym rynku? To też myślę, że skorzystać z takiego rankingu warto, bo dowiemy się na co warto zwrócić uwagę przy kupowaniu takiego ozonatora.

 by Solejukowa

W celu oczyszczenia powietrza coraz częściej stosujemy ozonatory.  Dlatego też zastanawiam się nad tym jaki ozonator wybrać aby był najlepszy? I tutaj ten ranking niezwykle pomocny może okazać się.