Jaką szlifierkę oscylacyjną wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Szlifierka oscylacyjna ranking na rok 2024 – sprawdź jaka szlifierka oscylacyjna będzie najlepsza!

W przypadku prac wykończeniowych bądź przy zwykłym projekcie dekoracyjnym, wielu domorosłych majsterkowiczów korzysta z szlifierek oscylacyjnych z uwagi na ich wysoką precyzję pracy. Skuteczność oraz wydajność to kolejne kluczowe aspekty, dzięki którym to właśnie te urządzenia uznawane są za jedna z najistotniejszych w każdym warsztacie.

Niestety, dobra szlifierka oscylacyjna musi przede wszystkim gwarantować nam odpowiednią jakość wykonania, ale także i moc. Ważne jest wiele innych parametrów, o których nie wszyscy wiedzą. Z tego właśnie powodu nie są w stanie określić jaka szlifierka oscylacyjna będzie najodpowiedniejsza. Dlatego postanowiliśmy przygotować listę najciekawszych ofert z 2024 roku.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BOSCH PSS 200AC

9.9

Średnia

MAKITA DBO180Z

9.8

Droga


 

YATO YT-82230 260W

9.7

Tania


 

METABO SXE3125

9.6

Droga

DeWalt DWE6423

9.5

Średnia


 

W dzisiejszym rankingu szlifierek oscylacyjnych, wzięliśmy pod uwagę pięć bardzo atrakcyjnych gadżetów, które charakteryzowały się wysoką częstotliwością obrotów na minutę, odpowiednią mocą, wysokim komfortem pracy czy bogatym zestawem. Opinie szlifierek oscylacyjnych także okazały się bardzo istotne.

Zwycięzca rankingu i najlepsza szlifierka oscylacyjna to z pewnością SZLIFIERKA OSCYLACYJNA PSS 200AC BOSCH + WALIZKA

Szlifierki oscylacyjne

Szlifierka oscylacyjna producenta Bosch to urządzenie gwarantujące komfortową i stabilną pracę. Produkt przewodowy o niewielkim rozmiarze gwarantuje łagodny rozruch, dzięki czemu można z łatwością wykonać wiele czynności. Do każdego zestawu producent dołącza walizkę z tworzywa sztucznego, która pozwala w sposób swobodny i bezpieczny przenosić, a także przechowywać szlifierkę.

Urządzenie znanej marki Bosch jest uniwersalnym narzędziem dla profesjonalistów i amatorów jednocześnie. Szlifierka oscylacyjna została zaopatrzona w system mikrofiltracji firmy BOSCH, co wpływa na komfort podczas pracy. Moc silnika 200 W gwarantuje odpowiednią wydajność, a rozmiar talerza szlifierskiego: 93 x 185 mm pozwala przeprowadzić czynności na różnych powierzchniach.

Płyta szlifierska urządzenia posiada system mocowania przy pomocy zacisków. Fakt ten ma znaczenie nie tylko dla łatwości w montażu, ale także zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo podczas pracy.

Mała szlifierka oscylacyjna oferuje prędkość 24.000 obr/min, co jest wartością imponującą w porównaniu do innych modeli. Moc urządzenia jest optymalna, zaś do działania szlifierki konieczne jest podłączenie do prądu.

 • Wysoka częstotliwość obrotów na minutę;

 • Optymalny rozmiar talerza szlifierskiego;

 • Mocowanie na zaciski;

 • Przystępna cena.

 • Tylko 200 W mocy urządzenia;

 • Szlifierka działa w sposób przewodowy.


MAKITA DBO180Z SZLIFIERKA MIMOŚRODOWA OSCYLACYJNA to kolejna bardzo dobra szlifierka oscylacyjna, choć jest też kosztowna

szlifierka oscylacyjna opinie

Producent Makita postanowił stworzyć dobrą szlifierkę oscylacyjną w wariancie mimośrodowym odpowiadającą potrzebom amatorów i profesjonalistów. Model DBO180Z o mocy 300 W oraz maksymalnej częstotliwości obrotów 22000/minutę gwarantuje optymalne warunki do pracy. Obecność systemu odsysania pyłu oraz regulacji prędkości oscylacyjnej za pomocą pokrętła nastawczego widocznie polepsza użytkowanie narzędzia.

Profesjonalne urządzenie producenta Makita zostało stworzone z myślą o komforcie pracy. Przemawia za tym zastosowanie 3-stopniowego elektronicznego wyboru częstotliwości prędkości oscylacyjnej. Dzięki ergonomicznemu uchwytowi niewielkich rozmiarów urządzenie dużo lepiej przylega do dłoni podczas wykonywania czynności.

Narzędzie posiada własny system odsysania pyłu i zanieczyszczeń, co pozwala zachować czystość w miejscu pracy. Istnieje również możliwość podłączenia zewnętrznego urządzenia do odsysania.

Ważące jedynie 1,7 kg urządzenie nie wymaga podłączenia do prądu. W zestawie nie znajduje się jednak akumulator dedykowany szlifierce oscylacyjnej DBO180Z.

Szlifierka oscylacyjna Makita gwarantuje prosty montaż i demontaż papieru ściernego, dzięki mocowaniu na rzepy. Choć produkt posiada dość wysoką cenę, oferowane przez niego udogodnienia rekompensują ten fakt.

 • Wysoka moc szlifierki;

 • Lekka konstrukcja i niewielki rozmiar;

 • 3-stopniowa częstotliwość oscylacyjna;

 • Urządzenie bezprzewodowe.

 • Wysoka cena urządzenia;

 • Brak akumulatora w zestawie.


Co jeszcze warto wybrać? SZLIFIERKA OSCYLACYJNA 260W YT-82230 YATO będzie świetnym wyborem budżetowym

Szlifierka oscylacyjna do drewna

Urządzenie stworzone przez markę Yato to uniwersalna szlifierka oscylacyjna do domu i prac specjalistycznych. Model 260W YT-82230 oferuje moc 260 W i 13000 obrotów na minutę, dzięki czemu jest idealny do szlifowania drewna i metalu, a także powłok lakierniczych i szpachlówki. W zestawie producent dołącza 6 sztuk krążków do papieru ściernego, co pozwala od razu zacząć profesjonalną pracę.

Szlifierka oscylacyjna 260W YT-82230 to produkt w przystępnej cenie. Idealne narzędzie do pracy posiada rozmiar stopy 90x187mm, co gwarantuje stabilność podczas wykonywania czynności na różnych powierzchniach. Narzędzie można zastosować między innymi do drewna, metalu, powłok farbowanych i lakierniczych.

Szlifierka posiada mocowanie na rzepy i dodatkowe papiery ścierne w komplecie. Fakt ten przemawia nie tylko za użytecznością, ale także pełnią bezpieczeństwa urządzenia podczas pracy.

Narzędzie posiada własny system odsysania pyłu. Produkt wymaga podłączenia do źródła prądu.

Bardzo niska cena, ergonomiczny kształt i bogata zawartość zestawu – to cechy, które z pewnością przemawiają na korzyść propozycji producenta Yato.

 • Optymalna wielkość stopy szlifierskiej;

 • Obecność systemu odprowadzającego pył;

 • Dodatkowe papiery ścierne w zestawie;

 • Bardzo atrakcyjna cena urządzenia.

 • Szlifierka wymaga podłączenia do prądu;

 • Tylko 13000 obrotów na minutę.


Innym ciekawym rozwiązaniem będzie METABO SXE3125 szlifierka oscylacyjna mimośrodowa

dobra szlifierka oscylacyjna

Szlifierka oscylacyjna typu mimośrodowego marki Metabo dysponuje optymalną mocą 320 W. Lekkie i poręczne urządzenie o ergonomicznym kształcie nadaje się do wykonywania różnego rodzaju czynności. Długi kabel 4 m oraz emisja dźwięku na poziomie 80 dB(A) zapewnia nie tylko znacznie większy komfort, ale także możliwość pracy w różnych miejscach.

Model SXE3125 jest propozycją profesjonalnego sprzętu do działań szlifierskich. System regulacji obrotów maksymalnych 8800 /min Elektroniki Vario zapewnia możliwość doboru częstotliwości do konkretnego materiału. Niski poziom wibracji i cicha praca narzędzia wpływa nie tylko na jakość pracy silnika, ale także na stabilność i komfort użytkowania.

Szlifierka oscylacyjna waży jedynie 1,5 kg i posiada kabel o długości 4 m. Fakt ten ma znaczenie dla wygody codziennego korzystania z urządzenia.

Narzędzie posiada łatwy do opróżnienia worek na pył i zanieczyszczenia, co pozwala zachować porządek na miejscu pracy. Choć koszt zakupu urządzenia jest dość wysoki, oferuje ono doskonałe parametry techniczne do profesjonalnego szlifowania powierzchni różnego typu.

 • Moc 320 W;

 • Możliwość doboru trybu obrotów;

 • Narzędzie jest lekkie i poręczne;

 • Posiada własny worek na pył.

 • Dość wysoka cena szlifierki;

 • Dość niska średnia moc obrotowa.

Pamiętajmy także o DeWalt DWE6423 szlifierka oscylacyjna mimośrodowa, kolejnej świetnej maszynie

szlifierka oscylacyjna ranking

Szlifierka oscylacyjna marki DeWalt to urządzenie w wersji mimośrodowej, przeznaczone do pracy na różnych powierzchniach. Obecność silnika sieciowego oraz systemu tłumienia drgań sprawia, iż narzędzie może być użytkowane w dowolnej przestrzeni. Urządzenie oferuje moc 280 W oraz możliwość szybkiej regulacji lub wymiany papieru ściernego, co czyni ze szlifierki wygodne narzędzie.

Produkt DWE6423 z 3-letnią gwarancją oferuje prędkość obrotową między 8000 a 12 000 obr/min. Fakt ten sprawia, iż dobór odpowiedniej częstotliwości pracy jest bardzo łatwy. Oprócz tego urządzenie gwarantuje tłumienie drgań co ma spore znaczenie dla dobrej jakości efektów końcowych. 

Narzędzie zostało zaopatrzone we własny system odsysania pyłu do specjalnego worka. Posiada także dodatkowe zabezpieczenie przed pyłem, co gwarantuje nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo w trakcie pracy.

Szlifierka mimośrodowa zasilane sieciowo waży tylko 1,6 kilograma. Dobre rozłożenie wagi zapewnia możliwość nawet kilkugodzinnej pracy. 

Mimo dość wysokiej ceny oraz obecności zasilania zewnętrznego, urządzenie z pewnością jest warte zainteresowania.

 • Lekka konstrukcja szlifierki;

 • System tłumienia drgań;

 • Moc 280 W;

 • Obecność worka do odsysania pyłu.

 • Podłączenie sieciowe;

 • Produkt z wyższej półki cenowej.

Artykuły

Dowiedz się jak wybrać najlepszą szlifierką oscylacyjną

Kluczowym aspektem podczas wyboru elektronarzędzia do naszego warsztatu jest oczywiście jego moc. W ten sposób określimy czy dany przedmiot poradzi sobie z bardziej wymagającymi zadaniami i czy w przypadku długiej pracy nie narazimy się na przegrzanie silnika i na utratę sprzętu. Oczywiście szlifierki oscylacyjne to w miarę proste narzędzia, lecz wciąż warto pamiętać o kilku aspektach.

Oprócz samej mocy, kluczowa jest prędkość oscylacyjna, gdyż pozwala określić jak zaawansowane prace można wykonywać danym narzędziem. Kluczowym elementem jest oczywiście komfort pracy, a więc i szereg usprawnień. Warto też pamiętać o tym, że w przypadku większego budżetu możemy pokusić się na bezprzewodowy wariant. Przy większym budżecie można także zdecydować się na zakup narzędzia wielofunkcyjnego.

Równie ważna okaże się funkcjonalność urządzenia, a także i systemy bezpieczeństwa, jakie producenci postanowili wprowadzić. Dodatkowe informacje, które przydadzą się podczas przygotowania do zakupu tego urządzenia znajdziecie tutaj:

https://www.budnews.pl/szlifierki-do-uzytku-domowego-czym-sie-kierowac-przy-zakupie/

Pamiętajmy o mocy i prędkości obrotowej

Rodzaj zamontowanego motoru w szlifierce oscylacyjnej wpływa na to jakie powierzchnie można obrabiać przy pomocy szlifierki. Duże projekty wymagają sporej mocy, aby podczas długich prac wybrany przedmiot nie przegrzewał się ani nie tracił mocy. To samo dotyczy trudnych do obróbki materiałów – czy to z powodu grubości materiału czy jego nieodpowiedniej struktury.

Co ciekawe, wraz z mocą należy patrzyć na inny bardzo ważny parametr, a mianowicie prędkość obrotowa danej szlifierki. Odpowiednio opracowane urządzenie gwarantuje nam wysokie RPM, czyli obroty. Wyższe wartości pozwalają przyspieszyć pracę, a niższe gwarantują idealne dokończenie pracy przy finalnych szlifach.

BOSCH PSS 200AC
Szlifierki oscylacyjne

METABO SXE3125
dobra szlifierka oscylacyjna

Komfort pracy, czyli jakie udogodnienia są istotne?

Bardzo ważnym elementem wpływającym na właściwe działanie szlifierki oscylacyjnej jest oczywiście komfort używania. Chodzi tutaj o tak proste rzeczy jak waga czy wielkość zakupionego produktu. Należy pamiętać, aby zakupiony przez nas sprzęt gwarantował odpowiedni balans, dzięki czemu nie będziemy odczuwać zmęczenia, nawet po długim czasie. Zakres wagowy, w zależności od wyboru szlifierki przewodowej lub akumulatorowej, powinien wynosić od 1 do 2,5 kg. Sprawdź jaka akumulatorowa szlifierka kątowa będzie najlepszym wyborem.

Jeśli pragniemy jak najbardziej komfortowej pracy, musimy przede wszystkim wybrać taką szlifierkę, która oferuje bardzo wygodny chwyt. Ergonomiczne rączki oraz dodatkowe pokrycia gumowe nie tylko świetnie stabilizują produkt w ręku, ale także obniżają poziom drgań.

Zobacz jakie polecamy szlifierki kątowe akumulatorowe.

Czy wybierzemy urządzenie bezprzewodowe, czy przewodowe?

W zależności od budżetu, jaki planujemy przeznaczyć na zakup szlifierki oscylacyjnej, należy zastanowić się nad zakupem standardowej i tańszej szlifierki przewodowej lub droższej, aczkolwiek o wiele przyjemniejszej w użyciu szlifierki bezprzewodowej.

Sprzęt akumulatorowy jest z reguły cięższy, gdyż baterie litowo-jonowe dodatkowo go obciążają. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest jednak możliwość bezproblemowego używania sprzętu bez martwienia się o plączący się kabel. Musimy natomiast pamiętać o czasie ładowania oraz czasie pracy na baterii, gdyż te bardziej budżetowe bezprzewodowe szlifierki wymagają częstego ładowania i nieco ogranicza to możliwości.

Przewodowe są oczywiście tańsze, a dodatkowo bardzo często dysponują silniejszymi motorami. Musimy natomiast pamiętać, że przewód zasilający może być często problematyczny, a taka niepraktyczna część nie jest pożądana w warsztacie.

MAKITA DBO180Z
szlifierka oscylacyjna opinie
DeWalt DWE6423
szlifierka oscylacyjna ranking

Pamiętajmy także o funkcjonalności

Kolejny kluczowy aspekt właściwego używania produktu, a mianowicie funkcjonalność. Każda szlifierka – czy to oscylacyjna czy najlepsza szlifierka taśmowa, czy jakakolwiek inna – powinna gwarantować nam podstawowe funkcje usprawniające i ułatwiające korzystanie z danej szlifierki. Chodzi tutaj przede wszystkim o regulację obrotów do precyzyjnej pracy.

Oprócz samej regulacji, bardzo ważne jest nasze bezpieczeństwo oraz pewność pracy. Kluczowy wpływ na to będzie mieć system łagodnego startu. Pamiętajmy o zwróceniu uwagi na system odsysania pyłu, co w połączeniu z woreczkiem gwarantuje czyste miejsce pracy.

tania szlifierka oscylacyjna

Czytaj także: ręczna przecinarka do płytek na mokro

Dobra szlifierka oscylacyjna – podsumowanie rankingu 2024

Opinie szlifierek oscylacyjnych wskazały, że powyższe produkty są zdecydowanie warte rozważenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku, kiedy pragniemy zakupić bardzo dobry i polecany sprzęt do różnorodnej pracy. Takim właśnie wyborem będzie SZLIFIERKA OSCYLACYJNA PSS 200AC BOSCH. Gwarantuje nam ona wszystko, czego tak naprawdę potrzebujemy – począwszy od niezawodności, przez regulacje obrotów i oraz system odsysania pyłu z workiem w zestawie, a skończywszy na wysokiej i stabilnej mocy.

Jeśli jednak planujemy zakup innego produktu, to pamiętajmy także o wzięciu pod uwagę wagi urządzenia oraz innych aspektów wpływających na komfort. Będziemy zadowoleni także kupując sprzęt z bardzo bogatym zestawem dodatkowym.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką szlifierkę oscylacyjną wybrać
Average rating:  
 0 reviews