Wkrętarka bezszczotkowa – jaką wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Jaka wkrętarka bezszczotkowa z udarem, a jaka bez? Sprawdź poradnik zakupowy 2024, a także zweryfikuj co ma do zaoferowania ranking wkrętarek bezszczotkowych!

W przypadku remontu lub po prostu podczas majsterkowania każdy amator powie jak istotnym, a wręcz i nieodzownym elementem jest wkrętarka. Urządzenia te pozwalają nam na podniesienie wydajności pracy i to w bardzo dużym stopniu. Sprzęt, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystamy do skręcania mebli, ale także podczas remontu i bardziej wymagających prac – szczególnie jeśli zadbamy o prawidłową moc.

Niestety, znalezienie wkrętarki bezszczotkowej z udarem czy też bez jest bardzo trudne, a cały proces znalezienia idealnego urządzenia utrudnia też fakt, że producenci prześcigają się w wydawaniu coraz to nowszych opcji. Mamy przecież dostępne wkrętarki bezszczotkowe Parkside, Boscha, Makity, DeWalta, a także Ryobi czy też Stanley lub Hitachi. Aby jednak nieco ułatwić ten proces, stworzyliśmy dzisiejszą listę.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BOSCH GSR 18V-50

9.9

Droga


 

STANLEY FMC627

9.8

Tania


 

DEWALT DCD777

9.6

Tania


 

Ryobi R18PD7

9.5

Średnia


 

W rankingu wkrętarek bezszczotkowych pojawiło się stosunkowo mało pozycji, bo tylko 4. Są to jednak bardzo starannie wyselekcjonowane rozwiązania, których właściwe parametry i świetna moc gwarantują bezproblemowe użytkowanie sprzętu przez bardzo długi czas. Nasi specjaliści mieli również na uwadze takie charakterystyczne elementy jak, oczywiście, funkcjonalność i opcje regulacyjne, a także komfort korzystania czy kondycja baterii.

Mocna wkrętarka akumulatorowa GSR 18V-50 BOSCH 2×2,0Ah BEZSZCZOTKOWA

wkrętarki bezszczotkowe bosch

BOSCH model GSR 18V-50 to profesjonalna wkrętarka akumulatorowa, które stosowane jest przez ekipy budowlane na całym świecie. Innowacyjna koncepcja budowy zapewnia niezwykłą trwałość oraz żywotność sprzętu. Obudowa, po raz pierwszy, jest oddzielona od jednostki napędowej. W połączeniu z materiałem Dura Shield stanowi ona ochronę przed drganiami, udarem czy też uszkodzeniami. To z kolei gwarantuje efektywną pracę bez przerw.

Wkrętarka została wyposażona w silnik z serii EC-Motor. Ma ona duży moment obrotowy, który wynosi aż 50 Nm. Jest ona dedykowana wkręcaniu śrub oraz wkrętów, a także wierceniu otworów o dużych średnicach – w drewnie max. do 35 mm, w stali 13 mm. Dodatkowo wkrętarka ta posiada 2 akumulatory litowo-jonowe 18V typu PREMIUM o pojemności 2,0Ah, które zawsze zachowują pełną gotowość do pracy. Przy jednym naładowaniu wkrętarka pozwala wkręcić do 400 wkrętów 6x40mm w drewno.

Narzędzie jest wyposażone w system przeciw przeciążeniowy – Electronic Cell Protection – firmy BOSH. Wydłuża on okres użytkowania akumulatora i silnika, jak i również chroni je przed przeciążeniem oraz przegrzaniem, zapobiega także głębokiemu rozładowaniu akumulatora.

  • Materiał Dura Shield i obudowa oddzielona od jednostki napędowej;

  • Duży moment obrotowy – 50 Nm;

  • 2 akumulatory litowo-jonowe;

  • System przeciw przeciążeniowy ECP;

  • Szybkie ładowanie.

  • Stosunkowo wysoka cena.

Wkrętarka nie ma przewodu zasilającego, dzięki temu jest niezależna. Do modelu dodana jest ładowarka sieciowa firmy BOSCH z systemem ładowania Hyper Charge, który pozwala na szybkie ładowanie narzędzia (30 minut – 80% naładowania). Dodatkowo sprzęt został wyposażony w 2-biegową przekładnię mechaniczną z systemem szybkiego przełączania biegów, który jest odporny na pył. Wkrętarka ma także 20 stopniową przekładnię planetarną z metalowymi kołami zębatymi, która zapewnia wysoką precyzję oraz długi czas użytkowania.

STANLEY FMC627 WKRĘTARKA Udarowa BEZSZCZOTKOWA 18V

wkrętarka bezszczotkowa z udarem

Wiertarko-wkrętarka bezszczotkowa marki Stanley model FMC627 to sprzęt, który został stworzony specjalnie dla profesjonalistów. Typ tego narzędzia to – wkrętarka udarowa. Został on wyposażony w silnik typu bezszczotkowego o zasilaniu 18V.

Bardzo ważnym elementem tego modelu wkrętarki jest akumulator, dokładnie – akumulator litowo-jonowy. Sprzęt został wyposażony w dwa akumulatory, które gwarantują gotowość pracy w każdych warunkach i zawsze, bez względu na to, jak długo wkrętarka nie była użytkowana. Są to obecnie jedne z najbardziej wytrzymałych typów akumulatorów dostępnych na rynku. Pojemność akumulatorów, które są elementem prezentowanego narzędzia to 2 Ah.

Urządzenie bezszczotkowe marki Stanley jest wyposażone w uchwyt wiertarski szybkozaciskowy. Średnica uchwytu wiertarskiego w milimetrach wynosi odpowiednio 13. Sprzęt marki Stanley ma bardzo duży moment obrotowy, wynosi on bowiem aż 57 Nm. 

  • 2 akumulatory litowo-jonowe;

  • Duży moment obrotowy – 57 Nm;

  • Dwa biegi.

  • Stosunkowo wysoka cena.

Z kolei ilość stopni momentu obrotowego to dwadzieścia dwa. Prędkość obrotowa prezentowanej  wiertarki udarowej to 1800 obrotów na minutę. Częstotliwość udarów to zaś 30 600 udarów na minutę. Narzędzie zostało wyposażone w dwa biegi. Maksymalna średnica wiertłami przystosowanymi do wiercenia w drewnie to 38 milimetrów, wiertłami do metalu zaś – 13 milimetrów. Waga urządzenia to 1,56 kilograma. Wszystkie te funkcje z pewnością klasyfikują produkt jako jedna z najlepszych wiertarko-wkrętarek na rynku.

BEZSZCZOTKOWA WKRĘTARKA DEWALT DCD777 18 V 65 Nm

wkrętarka bezszczotkowa

Wkrętarka bezszczotkowa DeWalt 18V 1,5 Ah to natomiast wybór, który jest dedykowany zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Jest to sprzęt, który przyda się podczas prac remontowo-budowlanych. Sprawdzi się podczas wiercenia w metalu czy drewnie, ale także pozwoli szybko i sprawnie wkręcić wkręty. Wkrętarka DeWalt pomoże użytkownikowi albo na przykład samodzielnie wykonać drewniane meble, bądź też zamontować gotowe elementy wyposażenia.

Prezentowany model posiada jednotulejowy uchwyt z wbudowaną blokadą wrzeciona. To pozwala sprawnie i szybko wymienić wiertło. Narzędzie to umożliwia pracę w różnych materiałach, w tym przede wszystkim w drewnie oraz stali. Komfort pracy gwarantują ergonomiczna konstrukcja wkrętarki, ale także źródło światła LED, które przyda się podczas prowadzenia remontów czy skręcania mebli.

  • Duży moment obrotowy – 65 Nm;

  • Jednotulejowy uchwyt z wbudowaną blokadą wrzeciona;

  • Światło LED;

  • Dwa akumulatory oraz ładowarka.

  • Stosunkowo wysoka cena.

Wkrętaka bezszczotkowa DeWalt jest wyposażona w dwa akumulatory, co pozwala na użytkowanie sprzętu również w miejscach, gdzie nie ma gniazdka elektrycznego. W zestawie dostępna jest szybko ładująca ładowarka 18V XR. Sprzęt ponadto posiada silnik, którego główną cechą jest długa żywotność.

Średnica wiercenia w stali to 13 milimetrów, z kolei w drewnie – 30. Maksymalny moment obrotowy to aż 65 Nm. Przy czym zakres momentu obrotowego przy pierwszym biegu to 26 Nm, zaś przy drugim – 60 Nm.

Ryobi R18PD7 Wkrętarka udarowa BEZSZCZOTKOWA 85Nm

wkrętarka bezszczotkowa ranking

Wkrętarka udarowa bezszczotkowa marki Ryobi model R18PD7 to profesjonalny sprzęt do wiercenia przede wszystkim w drewnie oraz metalu. Została ona stworzona zgodnie z technologią BRUSHLESS. Dzięki bezkluczykowemu uchwytowi 13 milimetrów zwiększono kompatybilność całego osprzętu.

Narzędzie marki Ryobi zostało wyposażone w dwa biegi. Umożliwiają one kontrolowanie prędkości, ale również dopasowanie jej do różnych materiałów, jak i również zastosowań. Dodatkowo wkrętarka posiada także oświetlenie LED, które zapewnia bardzo dobrą widoczność w zacienionych lub trudno dostępnych miejscach pracy. Jest to bardzo przydatne, gdyż umożliwia znacznie dłuższą, a przede wszystkim bardziej efektywną pracę, również w trudniejszych warunkach.

Wkrętarka udarowa bezszczotkowa marki Ryobi to jednak przede wszystkim niezwykle duży moment obrotowy, który wynosi aż 85 Nm. Z pewnością cecha ta wyróżnia ten model na tle innych dostępnych obecnie na rynku. Jest to z pewnością sprzęt profesjonalny, który z powodzeniem mogą stosować najlepsze ekipy remontowo-budowlane na całym świecie.

  • Bardzo duży moment obrotowy – 85 Nm;

  • Dwa biegi;

  • Oświetlenie LED;

  • Akumulator litowo-jonowy.

  • W wersji podstawowej bez akumulatora i ładowarki.

Średnica wiercenia w stali wynosi w przypadku tej wkrętarki 13 milimetrów, zaś w drewnie – 54. Co istotne, sprzęt został wyposażony w akumulatory litowo-jonowe i silnik o napięciu 18V. Produkt w wersji podstawowej nie ma ani ładowarki, ani akumulatora.

Które wkrętarki bezszczotkowe powinniśmy mieć na uwadze? Wskazówki i porady przed zakupem!

Cztery oferty, które przedstawione zostały powyżej, charakteryzują się bardzo ciekawymi parametrami. Ich dane techniczne potwierdzają wysoką skuteczność podczas pracy, a zastosowanie stosunkowo lekkich konstrukcji gwarantuje komfort. Co w przypadku, kiedy opcje te nie są wystarczające? A może po prostu skupimy się na innych elementach lub na większej mocy do walki z o wiele bardziej wymagającymi projektami?

Nieważne która opcja nas bardziej interesuje, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby wybrana przez nas wkrętarka charakteryzowała się bardzo dużą mocą. Jest to jedno z najistotniejszych rzeczy, które ma zasadniczy wpływ na wydajność urządzenia, a także i niezawodność. Ponadto, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na parametry robocze, a także na momenty obrotowe. 

Istnieje wiele innych komponentów, które mogą zmienić nasze zdanie odnośnie danego urządzenia. Jednym z nich jest bateria, a dokładnie rzecz biorąc jej rodzaj i pojemność. Ponadto, uwzględnić trzeba też wagę urządzenia wraz z innymi elementami poprawiającymi komfort użytkowania. Więcej informacji znajdziemy też tutaj: 

https://gmto.pl/blog/wybor-wiertarko-wkretarki-na-co-zwrocic-uwage.html

wkrętarka bezszczotkowa parkside

Pierwszym parametrem, na który trzeba uważać, to oczywiście moc

Jak wszyscy wiemy, im większa moc urządzenia, tym większe prawdopodobieństwo, że bez najmniejszych problemów poradzimy sobie z wywierceniem dziury czy przykręceniem śruby w nawet najbardziej wymagającym materiale. To właśnie dlatego im większe napięcie i moc, tym lepiej. 

Na rynku znajdziemy najróżniejsze produkty. Przyjęło się jednak, że te gwarantujące napięcie na poziomie 4 do 6 V sprawdzą się idealnie w przypadku skręcania mebli. Jeśli jednak w planach pojawią się okazjonalne projekty, gdzie potrzeba będzie nieco więcej mocy, to warto wybrać urządzenie o napięciu 5-10 V. 6-14 V to natomiast zakres, który gwarantuje większą moc i pozwala na wiercenie otworów przy zachowaniu całkiem dobrych parametrów (o których później). 

Pamiętajmy natomiast, że im większe napięcie, a więc i moc, tym większe zużycie energii. Oznacza to, że zanim podejmiemy decyzję odnośnie mocy, musimy upewnić się, że bateria jest wystarczająco pojemna, co pozwoli korzystać z wkrętarki przez dłuższy czas.

WKRĘTARKA GSR 18V-50 BOSCH 2×2,0Ah BEZSZCZOTKOWA
wkrętarki bezszczotkowe bosch

STANLEY FMC627
wkrętarka bezszczotkowa z udarem

Bateria to także kluczowy element, szczególnie jej pojemność 

Jak wszyscy wiemy, bardzo małe baterie nie poradzą sobie z wkrętarkami – szczególnie tymi udarowymi. Z uwagi na bardzo szybkie ich drenowanie, małe pojemności stracą swoje właściwości i nie będą nadawać się do pracy po kilku miesiącach. Istotne jest więc wybranie urządzenia o akumulatorze oferującym minimum 1.5 Ah pojemności.

Jeśli chodzi o rodzaj baterii, to na rynku dostępne są cztery – niklowo-kadmowe, niklowo-metalowo-wodorowe, niklowo-cynkowe i, najpopularniejsze, litowo-jonowe. Ta ostatnia opcja jest stosunkowo tania, a oferuje bardzo dobre parametry i lekkość. Nie gwarantuje co prawda zwiększonego napięcia i mocy jak propozycja Ni-Zn, lecz z uwagi na ogromną kompatybilność istnieje możliwość dokupienia baterii Li-Ion do prawie każdego urządzenia.

Oczywiście podczas zakupu wkrętarki oprócz samej pojemności czy też rodzaju warto przyjrzeć się czy w danej ofercie znajdziemy jakikolwiek akumulator! Bardzo często zaraz przed zakupem, a nawet i już po, dowiadujemy się, że atrakcyjna cena podyktowana była sprzedażą samej wkrętarki – bez akumulatora. Ten jest dosyć drogi, szczególnie kiedy interesuje nas większa pojemność.

Warto zwrócić uwagę na moment obrotowy i na pozostałe parametry robocze

Gdy już rozwiążemy kwestie związaną z mocą i bateria, czas na sprawdzenie parametrów roboczych. To właśnie te dane pozwolą nam ocenić czy produkt rzeczywiście sprawdzi się przy danym projekcie i czy jego moc nie będzie za mała. Warto więc zweryfikować takie parametry jak, na przykład, moment obrotowy, średnica wiercenia w poszczególnych materiałach, a także prędkość obrotowa.

Pierwszy element, a więc moment obrotowy, wyrażany jest w niutonometrach i wskazuje nam czy produkt poradzi sobie z twardszą powierzchnią. Kolejną wartością, o której nie możemy zapomnieć, jest średnica wiercenia. W drewnie będzie ona oczywiście największa z uwagi na charakterystykę materiału, lecz w przypadku stali i metalu będzie ona o wiele mniejsza – nawet i trzykrotnie mniejsza. Dlatego jeśli zależy nam na pracy w szczególnych warunkach, trzeba sprawdzić maksymalne zdolności danego urządzenia.

ponadto pamiętajmy też o tym, że czas ładowania jest zróżnicowany i zależny od zastosowanej technologii w danym produkcie. Oczywiście regulacja prędkości obrotowej także ma znaczenie i jeśli mamy więcej niż jeden bieg, to możemy w o wiele dokładniejszy sposób dostosować prędkość do pracy.

Ryobi R18PD7
wkrętarka bezszczotkowa ranking
DEWALT DCD777
wkrętarka bezszczotkowa

Ponadto, pamiętajmy też o komforcie użytkowania 

Gdy mowa o komforcie, to oczywiście pierwsza rzecz, która przychodzi nam do głowy, to niska waga. Duży ciężar może negatywnie wpłynąć na doświadczenie z użytkowania danego sprzętu – szczególnie kiedy planujemy pracować przy bardzo długich i wymagających pracach. Dlatego wybierajmy sprzęt o wadze nie przekraczającej 2-3 kg.

Co więcej, odpowiednio zaprojektowany uchwyt także może okazać się pomocnym dodatkiem. Lepszy chwyt to stabilniejsza praca, a jeśli dodatkowo opcja wyposażona została w elementy redukujące drgania, to możemy cieszyć się z mocno ograniczonego zmęczenia. 

Na komfort pracy niebagatelny wpływ będzie mieć też i funkcjonalność sprzętu. Możliwość dostosowania sobie parametrów roboczych do nas samych czy po prostu do danej sytuacji przełoży się na zwiększony komfort i pewność, że elektronarzędzie idealnie sprawdzi się w danej sytuacji.

Najlepsza wkrętarka bezszczotkowa – podsumowanie rankingu 2024

Bez wątpienia wybór wkrętarki bezszczotkowej może być całkiem skomplikowany, kiedy to na rynku mamy do dyspozycji taką ogromną liczbę produktów. Jeśli jednak zweryfikujemy parametry i upewnimy się, że funkcje dodatkowe i usprawnienia oferowane przez dany model będą nam odpowiadały, a dodatkowo wysokie i pozytywne opinie wkrętarki bezszczotkowej potwierdzą jej skuteczność, to z pewnością będziemy zadowoleni z wyboru.

Jeśli jednak nie chcemy tracić czasu na własne poszukiwania i bardziej nas interesuje zakup przedmiotu polecanego przez specjalistów, to warto mieć na uwadze zwycięzcę dzisiejszego rankingu. WKRĘTARKA GSR 18V-50 BOSCH 2×2,0Ah BEZSZCZOTKOWA to z pewnością jedna z najciekawszych propozycji, która to gwarantuje długi okres ochronny, dwa akumulatory w zestawie i szereg innych udogodnień.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Wkrętarka szczotkowa - jaką wybrać
Average rating:  
 0 reviews