Jaka szlifierka kątowa 230 mm jest najlepsza w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Jaka szlifierka kątowa będzie najlepsza? Zanim podejmiesz decyzję sprawdź poradnik zakupowy 2024 i przejrzyj szlifierki kątowe 230 w rankingu dostępne! 

Cięcie czy też obróbka kamienia, metalu, betonu czy też szlifowanie najróżniejszych powierzchni wymaga od nas zakupu urządzenia sprawnego i wydajnego. Daje nam to pewność, że długa i monotonna praca będzie wykonywana znacznie szybciej, a cięcia czy jakiekolwiek pracy obróbkowe będą bardziej precyzyjne. To właśnie dlatego odpowiednie wybranie szlifierki kątowej 230, a więc oferującej najpopularniejszą średnicę tarczy, jest tak istotne.

Rzecz jasna elektronarzędzia dostępne na rynku są bardzo zróżnicowane. A to oznacza, że w celu podjęcia decyzji, która ostatecznie okaże się tą właściwą na lata użytkowania sprzętu bez ryzyka jego uszkodzenia, bardzo ważne jest przyjrzenie się dostępnym produktom, a także konkurencyjnym sprzętom. Jak jednak mieć gwarancję, że wybierzemy opcję idealną? Co powinno przykuć naszą uwagę podczas przeglądania dostępnych szlifierek kątowych 230mm? Poniższa lista z pewnością pomoże w znalezieniu odpowiedzi na wszelkie pytania!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BOSCH GWS 22-230

9.9

Droga

Eurotec ZHAG3200

9.7

Tania

GRAPHITE 59G208

9.6

Średnia

Champion

9.5

Tania

Nasi eksperci przygotowali listę, na której umieszczono wyłącznie te szlifierki kątowe 230 tki, które znane są na rynku elektronarzędzi tego typu i polecane są przez osoby doświadczone i zaznajomione z modelami. Warto jednak odnotować, że decydując się na taki ranking szlifierek kątowych 230 bardzo ważne okazało się uwzględnienie w poszukiwaniach mocy, funkcjonalności, a także parametrów roboczych i właściwości. Nie mniej istotne okazały się też opinie innych użytkowników lub cena szlifierki kątowej w porównaniu do jakości i sprawności.

SZLIFIERKA KĄTOWA 230mm BOSCH GWS 22-230 JH 2200W

szlifierka kątowa bosch

Pierwsze miejsce w tym rankingu 2024 zajęła szlifierka kątowa marki Bosch. Model GWS 22-230 JH charakteryzuje się wysoką mocą, bo ma ona, aż 2200W, dzięki czemu szlifierka idealnie będzie się sprawdzała przy szczotkowaniu, zdzieraniu, czy nawet samym szlifowaniu przy wysokich temperaturach. Posiada ona płaską, metalową głowicę, która zapewni nam dotarcie w trudno dostępne miejsca. 

Szlifierka kątowa Bosch została zaopatrzona w specjalny system chłodzenia, który umożliwi nam długotrwałą pracę. Jednym z najważniejszych wyposażeń kątówki jest jest jej funkcja samo włączających się szczotek węglowych, która będzie chroniła silnik. Model GWS 22-230 JH jest wyjątkowo poręczny i lekki, ponieważ waży on jedyne 5,2 kg. 

Z racji tego, iż posiada on dodatkową rękojeść, która jest montowana w trzech różnych pozycjach, dzięki czemu można go łatwo i komfortowo trzymać. Urządzenie gwarantuje nam cichą i intensywną pracę. Urządzenie ma blokadę wrzecioną, która ułatwi i przyspieszy proces wymiany tarczy korundowej, za pomocą jednego klucza. Silnik posiada specjalne, wzmocnione uzwojenie, co za tym idzie, będzie on odporniejszy na cząstki pyłu metalicznego. 

 • Cichy;

 • Wydajny;

 • Zabezpieczony silnik.

 • Brak zapasowych szczotek w zestawie.

SZLIFIERKA KĄTOWA DUŻA 230MM MOCNA WOLNY START

szlifierka kątowa 230 ranking

Szlifierka kątowa firmy Eurotec będzie idealnym urządzeniem przeznaczonym do cięcia różnych rodzajów materiałów, w tym tworzyw sztucznych. Zastosować ją możemy podczas prac remontowych, czy też budowlanych. Model ZHAG3200/LY230-01 zapewnia nam dużą moc (3200W), dzięki czemu bezproblemowo będziemy mogli szlifować dużą ilość powierzchni, czy też ciąć rozmaite materiały. 

Szlifierka kątowa posiada możliwość regulowania osłonę tarczy. Wyposażona jest w metalową głowicę przekładni, co za tym idzie, urządzenie będzie wytrzymalsze i odporniejsze. Regulowana rękojeść ułatwi nam pracę w ciaśniejszych miejscach. Średnica tarczy wynosi 230mm, dzięki temu łatwiej będzie nam się można ciąć większe i cięższe rzeczy.

Kątówka posiada wirnik, który jest wsparty na dwóch łożyskach z przodu i z tyłu. Waży jedyne ~ 6kg, co zapewni nam na komfort i wygodne korzystanie z urządzenia. Ważną funkcją jaką warto nadmienić jest jej wolny start. Szlifierka dysponuje obrotami 500-6500 r/min, co zdecydowanie ułatwi nam pracę w ciężkich warunkach. Napięcie mierzące 220-230VAC 50Hz, będzie wystarczające do swobodnego działania szlifierki kątowej. 

 • Cena adekwatna do jakości wykonania;

 • Solidna obudowa;

 • Wysoki komfort użytkowania.

 • Brak wzmocnionego uzwojenia. 

GRAPHITE SZLIFIERKA KĄTOWA 59G208 2600W 230mm 

szlifierka kątowa 230 ceny

Kolejne miejsce w tym rankingu zajęła szlifierka kątowa GRAPHITE. Obsługuje ona moc, aż 2600W, co będzie wystarczające głównie do cięcia przeróżnych przedmiotów, polerowania materiałów zróżnicowanych pod względem struktury i twardości. Dzięki jego funkcjonalnej konstrukcji szlifierka jest w stanie zapewnić nam wysoki komfort pracy. 

Rękojeść została zaopatrzona w antypoślizgową nakładkę, która zdecydowanie ułatwi nam pracę w cięższych warunkach. Kątówka została wyposażona w dwustopniowy przycisk, który zapobiegnie przypadkowego włączenia, jest to idealne zabezpieczenie przed tego typu niebezpieczeństwami. 

Silnik jest odpowiednio zabezpieczony przed przegrzaniem się, dzięki jego dobrze rozmieszczonym wentylatorom. Tarcza szlifierki o średnicy 230mm idealnie  nada się do cięcia przeróżnych obiektów. Sama obudowa została wykonana ze starannością i z samego stopu aluminiowego. Ten materiał wzmacnia konstrukcję, a nawet dobrze potrafi odprowadzić ciepło. 

Prędkość obrotowa głowicy wynosi 6500 obrotów na minutę, jest to wystarczający wynik do prac na małych i średnich powierzchniach. Szlifierka kątowa ma długi, solidny, pokryty gumą przewód zasilający. Konstrukcja jest skonstruowana w taki sposób, aby można było samodzielnie od zewnątrz wymienić szczotkę. 

 • Funkcjonalna;

 • Zapewnia wysoki komfort pracy; 

 • Zabezpieczony przed wszelkimi awariami.

 • Wolny demontaż klamry zaciskowej.

SZLIFIERKA KĄTOWA WOLNY START KĄTÓWKA 230MM

szlifierka kątowa cena

Szlifierka kątowa marki Champion, będzie dobrym pomysłem w tej półce cenowej. Kątówka ma nam do zaoferowania tarczę o średnicy 230mm, dzięki, której szlifierka znajdzie swoje zastosowanie w pracach remontowych czy też budowlanych. Wygodna i ergonomiczna obudowa, zapewnia nam pracę w komforcie. Szlifierka została wyposażona w możliwość zamontowania rękojeści w trzech różnych miejscach, co gwarantuje nam pewny chwyt dla każdego użytkownika. 

Jedną z głównych funkcji tej szlifierki kątowej jest szybki demontaż, ponieważ tradycyjny zacisk śrubowy został zastąpiony klamrą zaciskową, co ułatwi i przyśpieszy rozmontowanie osłony. Silnik został wyposażony w moc o wartości 2350W i z łatwością rozkręci się na poziomie 6000obr./min. 

Dzięki dużemu przyciskowi blokady wrzeciona, proces wymiany wymiany tarczy staje się dużo prostszy oraz szybszy. Szlifierka waży zaledwie 4,6kg, co za tym idzie, łatwo będzie można ją przenosić i korzystać z niej na budowie czy też podczas remontu.  Napięcie zasilania wynosi 230V / 50Hz, jest to wystarczający wynik jak dla takiego silnika.

 • Wydajny silnik;

 • Lekki;

 • Wiele funkcji.

 • Kiepska jakość konstrukcji. 

Żadna z powyższych ofert nie przypadła nam do gustu? W takim razie pomyśl o znalezieniu opcji na własną rękę!

Decydując się na szlifierkę kątową musimy pamiętać, że produkt ten ma za zadanie być wszechstronnym elektronarzędziem. Zazwyczaj jego zadaniem nie kończy się tylko na przycinaniu, ale też nieraz wykorzystujemy takie gadżety do obróbki i do najróżniejszych prac z materiałami twardymi czy miękkimi. Ważne jest więc upewnienie się, że wybieramy urządzenie charakteryzujące się jak najlepszymi parametrami i świetną specyfikacją. To natomiast pozwala uzyskać świetne wyniki w późniejszych zadaniach.

Rzecz jasna wybranie szlifierki kątowej idealnej nie jest łatwe i to z kilku powodów. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że produkty tego typu powinny charakteryzować się wysoką mocą. Co więcej, nie możemy zapomnieć o trwałości i niezawodnej pracy. Tą oferować mogą, z pewnością, renomowane marki jak Bosch, Makita czy też DeWalt. Jednakże, nie jest to jedyna kwestia o podwyższonej istocie. Równie ważne jest sprawdzenie szeregu danych technicznych i parametrów roboczych – bo to dwie oddzielne, równie ważne kwestie.

Nie mniej istotna będzie sama funkcjonalność szlifierki kątowej czy też dostępne w Internecie akcesoria i gadżety. Rzeczywiście, warto przyjrzeć się cenie szlifierki kątowej. Jednakże, robimy to tylko w połączeniu z jakością i sprawnością, jaką dany produkt oferuje. Bo samą ceną nigdy się nie kierujemy, chyba że w gruncie rzeczy nie przeszkadza nam użytkowanie sprzętu o mocno przeciętnych właściwościach i niekomfortowej pracy. Zalecamy też zapoznać się z poradami z tego artykułu:

https://www.elektryka.org/artykuly/szczegoly/2645_kupujemy-szlifierke-katowa-3-zasady-wyboru

szlifierka kątowa 230 opinie

Przeglądając dostępne szlifierki warto sprawdzić jej wykonanie

Jeśli decydujemy się na produkt tego typu, to oczywistą sprawą jest jego trwałość. A to oznacza przyjrzenie się wykonaniu. Warto zauważyć, że każda szlifierka kątowa powinna być wysoce trwała, a nawet i odporna na wstrząsy czy uszkodzenia. To oznacza wykorzystanie nieco droższych materiałów. I choć cena produktu wzrośnie, to będzie to jednoznacznie wskazywać na podwyższoną trwałość.

Jednakże, wykonanie to nie tylko odporność sprzętu na uszkodzenie. To też bezawaryjność. A tutaj już doświadczenie producenta i najwyższej klasy komponenty odgrywają kluczową rolę. Trzeba więc przyjrzeć się propozycjom, porównać ich wykonanie, sprawdzić materiały użyte do produkcji, a następnie zweryfikować opinie użytkujących na temat właśnie trwałości. Dobrym wyborem będą szlifierki kątowe akumulatorowe.

Co ciekawe, dodatkowym sposobem na upewnienie się, że interesujący nas produkt jest odpowiedni i charakteryzuje się wystarczająco dobrą niezawodnością i wytrzymałością jest gwarancja. Okres ochronny wynoszący dłużej niż 2 lata wskaże nam, że dany produkt będzie jak najbardziej atrakcyjnym wyborem.

Kolejnym krokiem w znalezieniu opcji idealnej jest uwzględnienie specyfikacji

Specyfikacja to nic innego jak sprawdzenie wartości produktu i porównanie ich z bezpośrednią konkurencją. Mowa tutaj o, między innymi, mocy nominalnej, prędkości obrotowej bez obciążenia, a także sprawdzenie wartości łącznych drgań czy też poziom mocy akustycznej – w skrócie chodzi tu o zweryfikowanie najważniejszych parametrów, które wskazują na sprawność produktu.

SZLIFIERKA KĄTOWA 230mm BOSCH GWS 22-230 JH 2200W
szlifierka kątowa bosch

SZLIFIERKA KĄTOWA DUŻA 230MM MOCNA WOLNY START
szlifierka kątowa 230 ranking

Duża moc to podstawa w celu uzyskania wysokiej prędkości obrotowej. Co więcej, odpowiednia prędkość obrotowa to możliwość szybszej pracy i obrabiania materiałów. Oczywiście aby deklarowana prędkość obrotowa utrzymywała się na najwyższym poziomie, kluczowe jest zastosowanie mocnego silnika (o dużej maksymalnej i nominalnej mocy). To też ograniczy zużycie produktu i zminimalizuje ryzyko jego przegrzania. 

Pamiętajmy też o tym, że waga produktu nie powinna nam umknąć. Przecież lżejsza szlifierka będzie o wiele przyjemniejsza w użytkowaniu z uwagi na to, że mniej będą się ręce męczyć. Jednakże, nie możemy zapomnieć o drganiach. Te mocno mogą ograniczyć czas, w jakim bez przerw będziemy użytkować szlifierkę.

Parametry robocze to kolejna kwestia o znaczącej naturze

Rzeczą oczywistą jest sprawdzenie też parametrów roboczych. Są to konkretne wartości, które dotyczą przede wszystkim możliwości pracy szlifierki w danych materiałach czy w danym środowisku. Jeśli więc wybieramy produkt charakteryzujący się bardzo dużą możliwością regulacji prędkości obrotów, to znaczy, że będziemy mogli zajmować się zarówno bardziej precyzyjną pracą, jak i szybkimi cięciami.

Rzecz jasna pamiętać należy też o tym, że produkt oferujący nam regulowaną rękojeść pozwoli jeszcze bardziej dostosować produkt do naszych wymagań i do naszych preferencji. Nie mniej ważną rolę odegra też maksymalna średnica cięcia. Bo jeśli wydaje nam się, że kupując szlifierkę kątową każdy model będzie oferował taką samą maksymalną średnicę cięcia, to bardzo się mylimy. Tutaj wartość minimalna, jaka powinna wpaść nam w oko, to 20 mm.

GRAPHITE SZLIFIERKA KĄTOWA 59G208 2600W 230mm
szlifierka kątowa 230 ceny
SZLIFIERKA KĄTOWA WOLNY START KĄTÓWKA 230MM
szlifierka kątowa cena

Nie mniej istotna jest funkcjonalność i pozostałe właściwości

Choć wszystkie z tych porad powinny zostać uwzględnione w poszukiwaniu produktu właściwego, to powinniśmy też pamiętać o naszej wygodzie i komforcie użytkowania. Bardzo często jest to kwestia zaniedbywana i pomijana, przez co dłuższe prace z urządzeniem są mordęgą i wręcz działają demotywująco w przypadku kolejnych projektów. Jeśli jednak wybrana szlifierka będzie w stanie znacznie ułatwić nam pracę z uwagi na swoje funkcje, to z przyjemnością będziemy do niej wracać.

Dlatego sprawdzenie czy produkt wyposażono w bardzo dużą i dokładną regulację obrotów jest sprawą kluczową. Co więcej, warto też przyjrzeć się tak zwanej funkcji wolny start. Ma ona podwójne działanie. Po pierwsze, chroni silnik przed natychmiastowym momentem, a więc zmniejsza jego zużycie. Po drugie, pozwala nam bezpieczniej rozpocząć cięcie czy obróbkę materiału.

Podsumowanie – teraz wiesz czym charakteryzuje się najlepsza szlifierka kątowa 230 mm!

SZLIFIERKA KĄTOWA 230mm BOSCH GWS 22-230 JH 2200W to bez wątpienia dzisiejszy zwycięzca rankingu. Sprzęt charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami, a także świetnie sobie radzi w każdych warunkach i z każdym materiałem. Co prawda wysoka cena szlifierki kątowej może znacznie ograniczyć zainteresowanych. Aczkolwiek to jedna z najlepszych opcji pozwalajacych nam na bezproblemową i bezstresową pracę produktem, którego okres ochronny wynosi nie rok, nie dwa lata, ale aż trzy lata. 

Oczywiście to tylko jedna z ciekawych produktów, jakie producenci z całego świata nam oferują. Nie oznacza to jednak, że w żadnym razie nie znajdziemy innego, równie ciekawego produktu. Tym razem takiego, który będzie dostępny w znacznie niższej cenie i pozwoli na zakupienie produktu o nieco ciekawszej charakterystyce czy wyższej wygodzie pracy. Dlatego skorzystaj z porad udostępnionych w powyższym poradniku i wyrusz na własne poszukiwania szlifierki kątowej idealnej. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka szlifierka kątowa 230 mm jest najlepsza
Average rating:  
 0 reviews