Jakie szlifierki kątowe akumulatorowe wybrać w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Szlifierka kątowa akumulatorowa ranking 2024 roku – sprawdź czy najlepsze szlifierki należą do firmy Makita, DeWalt, Bosch, czy może innego producenta! 

Razem z wiertarkami i wkrętarkami szlifierka należy do grupy najpopularniejszych elektronarzędzi, które wykorzystywane są zarówno przez profesjonalistów, jak i przez niemal każdego domownika i amatora – majsterkowicza. Z uwagi na ogromną różnorodność zadań, szlifierki odnajdą się w zwykłym warsztacie domowym, ale też i na budowie bądź w wielu innych miejscach. Co ciekawe, stosowane są one nie tylko do szlifowania, bo przecież poradzą sobie też ze szczotkowaniem, polerowaniem lub po prostu cięciem różnorodnym materiałów – w tym metalu, glazury, a nawet i betonu.

Niestety, aby mieć gwarancję, że wybrane przez nas urządzenie jest w stanie poradzić sobie z każdym zadaniem, bardzo istotne jest uwzględnienie wielu różnorodnych parametrów i danych technicznych. Bo przecież sama regulacja obrotów, czy też bardzo wysoka prędkość obrotowa nie będzie jedynym istotnym elementem, aby zakupiony produkt był w stanie ciąć każdy materiał. Co więc dokładnie powinno przykuć naszą uwagę? W tym pomoże dzisiejszy ranking.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

DeWalt DCG405P2-QW

9.9

Droga


 

Bosch GWS 180-LI

9.8

Średnia


 

Milwaukee M18CAG125X-0

9.7

Droga


 

Makita DGA513RTJ

9.6

Droga


 

Parkside PWSAP 20

9.5

Tania

W zestawieniu pojawiły się zarówno opcje drogie, jak i te trochę bardziej budżetowe. Każdy z nas ma inne oczekiwania co do tego jak narzędzie będzie sobie radzić w danej sytuacji. A co za tym idzie dla jednego wystarczy małe, kompaktowe rozwiązanie, które ma akumulator o pojemności nie większej niż 2 Ah, a dla innego obowiązkowym będzie tarcza o średnicy większej niż 125 mm i bateria nie mniejsza niż 4 ah. Dlatego w rankingu 2024 postanowiliśmy sprawdzić szereg różnych produktów w poszukiwaniu tej najlepszej opcji.

Akumulatorowa Szlifierka Kątowa DeWalt DCG405P2-QW

Szlifierka kątowa akumulatorowa cena

DeWalt oferuje nam dosyć klasyczne rozwiązanie, jeśli weźmiemy pod uwagę napięcie i tarczę, w jaką produkt został wyposażony. Sprzęt jest więc zasilany napięciem 18 v, co w przypadku tego typu produktów jest standardem. Średnica tarczy wynosi 125 mm, a więc idealnie sprawdzi się w mało i średnio wymagających zadaniach. Natomiast największą zaletą tej szlifierki jest fakt, że została wyposażona ona w wiele elementów dodatkowych, które są już wliczone w cenę. 

Ładowarka, dwa akumulatory, a także mniej istotne akcesoria w postaci dodatkowej rękojeści bocznej, klucza, czy też specjalnej montowanej beznarzędziowo osłony bocznej. Ta osłona zadba o to, aby akumulatorowa szlifierka kątowa była dla nas i naszych rąk bezpieczna. Oczywiście sam fakt, że zastosowano tutaj dwupoziomową rękojeść boczną znacznie poprawi komfort pracy, bo od teraz szlifowanie będzie pewniejsze i bardziej precyzyjne ze względu na łatwiejszy i wygodniejszy chwyt. 

Okumulatory są tutaj typu Li-Ion i mają po 5 Ah pojemności. Samo urządzenie może pochwalić się ponadprzeciętnymi parametrami, bo maksymalna prędkość obrotowa bez obciążenia wynosi 9000 obrotów na minutę.

 • Bardzo bogate wyposażenie w cenie;

 • Zabezpieczenie podczas pracy;

 • Wysoki komfort pracy z uwagi na uchwyt boczny;

 • Bardzo bogate wyposażenie w cenie.

 • Dosyć wysoka cena.

Bosch gws, a dokładniej Szlifierka Kątowa GWS 180-LI 06019H9020 Bosch

Szlifierka kątowa akumulatorowa bosch

Kolejna propozycja dostępna w dzisiejszym rankingu to niezwykle trwała i niezawodna opcja charakteryzująca się wieloma zaletami. Choć sama cena może wydawać się niska patrząc na parametry techniczne, jakie otrzymujemy, to jest to jednak niewątpliwie jedna z droższych opcji, jeśli postanowimy uwzględnić takie elementy jak bateria czy ładowarka. A przecież one będą potrzebne do tego, aby uruchomić ten sprzęt z tarczą o średnicy 125 mm.

Zacznijmy jednak od najistotniejszych zalet, mianowicie od danych technicznych. Urządzenie potrzebuje, co prawda, klasycznego napięcia 18 v do pracy, aczkolwiek sama prędkość obrotowa, ze względu na zastosowany silnik, wynosi aż 11000 obrotów na minutę. Co więcej, ten silnik bezszczotkowy wyposażony jest w specjalny system zabezpieczający przed restartem. 

Propozycja charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania, na co wpływa ergonomiczna rękojeść w stylu Softgrip. Poza tym, sama waga szlifierki nie jest zbyt wysoka, bo wynosi tylko 1,6 kg. Sprzęt wyposażono w wiele ciekawych funkcjonalności poprawiających komfort i bezpieczeństwo. Dobrym przykładem może tutaj być blokada wrzeciona czy też funkcja beznarzędziowej wymiany osłony. 

 • Bardzo dobre parametry techniczne;

 • Niezwykle wysoka precyzja;

 • Możliwość przedłużenia gwarancji na 3 lata;

 • Wysoki komfort pracy.

 • Brak podstawowych elementów wyposażenia.

Szlifierka kątowa Milwaukee M18CAG125X-0 125mm

Szlifierka kątowa akumulatorowa opinie

Kolejnym atrakcyjnym rozwiązaniem wydaje się model M18 CAG125X-0, który przygotował dla nas producent Milwaukee. Opcja ta charakteryzuje się równie dobrą specyfikacją, co poprzedni opisywany konkurent. I choć sam maksymalny poziom prędkości obrotowej nie jest tak zachwycający (tylko 8500 obrotów na minutę), to szereg usprawnień i bardzo dobry silnik sprawia, że produkt ma bardzo dobre parametry. Jest on co prawda drogi, a sam zestaw też nie zachwyca.

Zacznijmy jednak od tego jakie tarcze ten sprzęt obsługuje. Są to, klasycznie jak na ten zakres cenowy i te możliwości, 125 milimetry. Warto tutaj zauważyć, że produkt ma wbudowany specjalną funkcję blokady włącznika. Sama głębokość cięcia tej szlifierki wynosi 33 mm, a więc w porównaniu z konkurencyjnymi produktami jest to jak najbardziej plus. Niezwykle ważnym elementem tego produktu jest wysoki komfort pracy, na co wpływa nie tylko dosyć niska waga sprzętu, ale też specjalna rękojeść, która ma właściwości antywibracyjne. Z tego względu poziom wibracji jest stosunkowo niski.

Sprzęt jest bardzo dobrze wykonany, wyposażono go we włącznik suwakowy, a z uwagi na kompaktowość można pracować szlifierką przy użyciu jednej ręki. Niestety w zestawie nie znajdziemy ani akumulatora ani ładowarki, a sama cena “gołego” urządzenia jest bardzo wysoka.

 • Bardzo wysoka jakość wykonania;

 • Dobra efektywność pracy;

 • Świetne parametry robocze;

 • Niska waga i niski poziom wibracji.

 • Bardzo wysoka cena;

 • Brak dodatkowych elementów w wyposażeniu.

Szlifierka Kątowa 125mm Makita DGA513RTJ 2x5Ah

Szlifierka kątowa akumulatorowa makita

Szlifierka kątowa makita to jedna z droższych, ale jednocześnie lepszych opcji obecnie dostępnych na rynku. W tym zestawieniu to do niej należy niechlubny rekord cenowy. Natomiast sprzęt, w przeciwieństwie do konkurencji, gwarantuje niemal wszystko, czego tak naprawdę można oczekiwać od szlifierki kątowej. Świetne parametry, dobra funkcjonalność, stosunkowo dobra kompaktowość, a także wyposażenie wysokiej klasy i akcesoria.

Model DGA513RTJ to świetne połączenie trwałości i sprawności pracy. Potwierdza to wykorzystanie najwyższej klasy silnika bezszczotkowego, który trwałością i skutecznością pracy może konkurować z najlepszymi urządzeniami na rynku. Bez wątpienia produkt jest jednym z ciekawszych ze względu na wysokie parametry. Sam maksymalny poziom prędkości obrotowej nie jest zdumiewający, bo wynosi tylko 8500 obrotów na minutę. Aczkolwiek możliwość regulacji zdecydowanie zaliczyć należy jako plus urządzenia.

Sam zestaw oferuje nam dwie baterie o pojemności 5 Ah, co przekłada się na długi czas działania bez konieczności podłączania akumulatora do ładowarki. Urządzenie wyposażono też w dodatkowe funkcje zabezpieczające pracę jak, na przykład, automatyczne wyłączenie narzędzia dzięki technologii AFT czy też dostosowanie prędkości i momentu obrotowego do twardości powierzchni (technologia ADT).

 • Bardzo wysoka jakość wykonania;

 • Dobre parametry robocze;

 • Bogate wyposażenie;

 • Niezwykle wysoka niezawodność i trwałość;

 • Wiele technologii usprawniających sprzęt pod względem bezpieczeństwa i komfortu użytkowania.

 • Bardzo wysoka cena;

 • Stosunkowo niska maksymalna prędkość obrotowa.

Szlifierka kątowa Parkside PWSAP 20 LI C3

Szlifierka kątowa akumulatorowa ranking

Kolejny sprzęt budowlany i remontowy, który można polecić przygotowany został przez firmę Parkside. Model PWSAP 20 LI C3 to świetne rozwiązanie i bardzo dobra alternatywa dla wielu innych szlifierek. To szczególnie dobra opcja dla osób pragnących nieco bardziej budżetowego rozwiązania. Silnik bezszczotkowy gwarantuje wysoką wytrzymałość i odporność na zużycie, a przy tym generuje aż 10000 RPM. Jest to też połączone z nieco większym napięciem zasilania – 20 V. I choć przekłada się to na nieco większe zużycie energii, gwarantuje wydajność na bardzo wysokim poziomie.

Efektywność sprzętu jest niezwykle wysoka, co potwierdzają zadowoleni użytkownicy. Warto jednak tutaj zauważyć, że sam sprzęt jest odporny na zniszczenie czy uszkodzenia z uwagi na to, że wykorzystano tutaj aluminiową obudowę przekładni. Ponadto, uchwyt jest 3 pozycyjny, a więc można go ustawić tak, aby jak najłatwiej dostać się do trudno dostępnych miejsc.

Warto też zauważyć, że uchwyt wyposażony jest w Spindle Lock, czyli blokada wrzeciona. Opcja nie ma w sobie wielu akcesoriów, a dodatkowo instrukcja nie jest dostępna w języku polskim. To jednak ciekawa alternatywa dla użytkowników o mniejszym budżecie.

 • Wysokie napięcie zasilania;

 • Bardzo duża prędkość obrotowa;

 • Blokada wrzeciona Spindle Lock;

 • Stosunkowo niska cena.

 • Brak akcesoriów i istotnych elementów w zestawie;
 • Mało funkcji usprawniających efektywność pracy z urządzeniem.
 •  
 •  

Artykuły

Ranking szlifierek kątowych 2024 nie był wystarczająco pomocny? W takim razie sprawdź poniższe wskazówki, aby zrozumieć czym się charakteryzują najlepsze szlifierki 

Wybierając sieciowy sposób zasilania szlifierki godzimy się na to, że produkt nie będzie tak kompaktowy jak konkurencja. Oprócz tego, taki elektroniczny sprzęt wymaga stałego zasilania, aby bez najmniejszych problemów szlifować, piaskować czy po prostu przecinać najróżniejsze materiały. Z tego względu wyposażenie się w szlifierkę kątową o zasilaniu akumulatorowym jest rozwiązaniem pożądanym. Cena takich produktów będzie jednak nieco większa. 

Co jednak ważne jest, aby wybrany przez nas produkt spełniał nasze oczekiwania i kryteria? Jakich urządzeń powinniśmy się wystrzegać, a które wręcz powinny być na szczycie naszej listy życzeń? Choć w naszych poszukiwaniach wymieniliśmy 5 różnych atrakcyjnych pod różnymi względami maszyn, to tak naprawdę dostępnych produktów o dobrym wykonaniu i działaniu jest o wiele więcej. A dodatkowo mamy przecież na rynku szlifierki mimośrodowe czy też inne rodzaje.

Dlatego przeglądając dostępne produkty powinniśmy przede wszystkim skupić się na wykonaniu elektronarzędzia i na wydajności pracy. Tutaj też istotne okażą się parametry robocze. Nie mniej istotnym elementem będzie regulacja obrotów i też pozostałe funkcje dodatkowe. Warto też pamiętać, że nierzadko to renoma sprzętu może pomóc w prawidłowym wyborze. Nie mniej istotne będą elementy dodatkowe dostępne na wyposażeniu. Z pewnością warto uwzględnić poniższy poradnik i zawarte w nim informacje:

Szlifierka kątowa – najważniejsze parametry, na które trzeba zwrócić uwagę (wibud.com.pl)

MOCNA szlifierka kątowa akumulatorowa

Każda dobra szlifierka kątowa akumulatorowa powinna być w stanie ciąć sprawnie i bez problemów

Poszukując rozwiązania idealnego musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby urządzenie, które nas najbardziej interesuje, było wyposażone w wystarzcająco dużą moc do poradzenia sobie z każdym materiałem, jaki będziemy ciąć czy też szlifować. A to oznacza wysokie napięcie (przynajmniej 18 V) i wystarczająco trwała i duża tarcza (średnica 125 mm to obecnie standard). Warto jednak pamiętać, że szlifierka kątowa 230 mm z 20V napięciem lub większym będzie znacznie wydajniejsza.

Warto też pamiętać, że przeglądając dostępne szlifierki kątowe producenci nierzadko podają maksymalną głębokość cięcia w różnym materiale. Wskazuje to czy produkt ma odpowiednio mocny silnik, aby ciąć w twardym materiale i nie ryzykować przegrzania i uszkodzenia szlifierki.

Szlifierka Kątowa GWS 180-LI 06019H9020 Bosch
Szlifierka kątowa akumulatorowa bosch

Szlifierka Kątowa 125mm Makita DGA513RTJ
Szlifierka kątowa akumulatorowa makita

Najlepsza szlifierka kątowa to ta, której regulacja obrotów i inne funkcjonalności są bardzo zaawansowane

Kolejna bardzo istotna sprawa związana jest z funkcjonalnością. A to wpływa nie tylko na komfort czy łatwość użytkowania sprzętu. Bardzo ważne w funkcjonalnościach jest to, że mają one niebagatelne znaczenie dla trwałości urządzenia, bezpieczeństwa pracy, ale też i jej wydajności. Bo przecież wyższa maksymalna prędkość obrotowa to szybsza praca, a specjalna technologia blokująca działanie urządzenia po utracie zasilania znacznie poprawi bezpieczeństwo.

Opcje dodatkowe wpływają jednak w bardzo dużym stopniu na to czy produkt będzie dobrze leżał w ręce i czy po kilku minutach dalej będziemy mieć siłę pracować przy projekcie czy będzie wymagana przerwa. Bo przecież odpowiednio skonstruowany uchwyt z możliwością regulacji czy też beznarzędziowe przestawianie osłony to podstawa komfortu i przyjemności pracy.

Bosch gws 9-125 s, Makita ga5030r, a może opcja od Graphite lub NAC szlifierka kątowa akumulatorowa age-125-li? Renoma jest ważna

Zdecydowanie renoma producenta jest nadzwyczaj ważna podczas szukania produktu idealnego. Należy jednak pamiętać, że nie jest najważniejsza! Otóż przede wszystkim musimy pamiętać, że popularność danych marek znacznie zwiększa ich cenę z uwagi na to, że często ludzie kupują te produkty właśnie z powodu trwałości czy też niezawodności lub mocy, jaką na przestrzeni kilku ostatnich dekad dany producent się wyróżnił na tle konkurencji.

Niestety, czasami większa cena nie oznacza, że otrzymamy produkt znacznie lepszy pod jakimkolwiek względem. Dlatego warto pamiętać o renomie, ale też sprawdzić czy mniej popularni producenci bądź też tacy, którzy dopiero od kilku lat świętują sukces na scenie elektronarzędzi nie są w stanie zagwarantować nam produktu o wyśmienitych parametrach roboczych.

Szlifierka kątowa Milwaukee M18CAG125X-0
Szlifierka kątowa akumulatorowa opinie
Szlifierka Kątowa DeWalt DCG405P2-QW
Szlifierka kątowa akumulatorowa cena

Wyposażenie, czyli co oprócz samej szlifierki musi znaleźć się w zestawie

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że każde urządzenie akumulatorowe wymaga od nas akumulatora. A to oznacza, że jakakolwiek szlifierka kątowa z regulacją obrotów (czy też bez) nie zacznie działać bez baterii. Dotyczy to, oczywiście, każdej innej szlifierki, w tym szlifierki oscylacyjnej Dlatego przeglądając dostępne produkty, warto mieć to na względzie. A jest to kwestia całkiem istotna, bo same baterie czy też ładowarka mogą kosztować dwukrotnie, a nawet i trzykrotnie więcej niż “gołe” narzędzie.

Poza ładowarką czy akumulatorami w zestawach często producenci dorzucają wymienne tarcze czy też specjalne klucze do obsługi sprzętu. Nierzadko zdarza się też, że otrzymujemy walizki, dzięki czemu przenoszenie sprzętu jest prostsze.

Podsumowanie – teraz wiesz jaka będzie najlepsza szlifierka kątowa akumulatorowa! 

Bez wątpienia Akumulatorowa Szlifierka Kątowa DeWalt DCG405P2-QW zasługuje na miejsce numer jeden w rankingu. Ta propozycja gwarantuje bardzo bogate wyposażenie w atrakcyjnej cenie. Przy tym nie musimy martwić się o zbyt słabe parametry robocze, bo zarówno deklaracje producenta, jak i informacje napływające od zadowolonych klientów potwierdzają sprawność modelu w różnych sytuacjach.

Jeśli jednak wolimy opcję, której liczba obrotów przekracza 10000 obrotów na minutę bądź po prostu wymiary szlifierki muszą być mniejsze, to sprawdź dostarczone w zestawieniu alternatywy. Wykorzystaj też zebrane informacje, aby znaleźć swój własny, idealny produkt.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie szlifierki kątowe akumulatorowe wybrać
Average rating:  
 0 reviews