Jaką szlifierkę mimośrodową wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Szlifierka mimośrodowa ranking najciekawszych produktów na rok 2024 – sprawdź na jaką szlifierkę mimośrodową się zdecydować!

Wysoka uniwersalność działania, a także wysoka precyzja oraz szybkość działania sprawia, że wielu z nas rezygnuje z zakupu standardowych szlifierek oscylacyjnych i wybiera tę droższą, aczkolwiek o wiele lepszą opcję – szlifierkę mimośrodową.

Co jednak sprawia, że dany produkt jest tak skuteczny i tak dobrze działa? Jaka szlifierka mimośrodowa przykuje nasz wzrok i sprawi, że każda praca będzie przyjemna i o wiele szybsza, niż w przypadku oscylacyjnych szlifierek bądź mimośrodowych produktów o nieodpowiednich parametrach?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BOSCH PEX 220A

9.9

Średnia


 

DeWalt DWE6423

9.8

Droga


 

POWERMAT SO-1100 125mm

9.7

Tania

METABO SXE3125

9.6

Droga


 

STANLEY FME440K

9.5

Średnia


 

Ranking szlifierek mimośrodowych 2024 gwarantuje 5 bardzo ciekawych produktów. Na liście znalazły się wyłącznie te produkty, których moc oraz pozostałe dane techniczne są wystarczające do skutecznej pracy przy wielu różnych projektach. Oprócz klasycznych parametrów typu moc oraz prędkość obrotu, zwróciliśmy uwagę też na wagę urządzenia i ogólny komfort pracy, a także na wytrzymałość.

Zwycięzca rankingu w niezwykle atrakcyjnej cenie to SZLIFIERKA MIMOŚRODOWA PEX 220A BOSCH

Szlifierka mimośrodowa stworzona przez markę Bosch to urządzenie gwarantujące wysoką prędkość obrotową. Dzięki temu może posłużyć do obróbki materiału różnego typu, gwarantując przy tym wysoką jakość efektu końcowego. Model PEX 220A oferuje także łagodny rozruch oraz beznarzędziową wymianę tarczy, co znacząco wpływa na komfort użytkowania w warunkach profesjonalnych.

Urządzenie PEX 220A to profesjonalna szlifierka mimośrodowa i oscylacyjna o wadze jedynie 1,5 kilograma. Poręczne urządzenie bez trudu wykonuje wszelkie niezbędne czynności szlifierskie, dzięki maksymalnej mocy obrotowej na poziomie 24.000 /min. 

Wydajny silnik o mocy 220W pozwala na optymalną obróbkę takich materiałów jak drewno, metal, tworzywo sztuczne oraz powierzchnie drewnopodobne. Nie jest to oczywiście najmocniejsze rozwiązanie, ale z pewnością wystarczające. Obecność autorskiego systemu odsysania pyłu i zanieczyszczeń gwarantuje dodatkowo czystość na stanowisku pracy.

Szlifierka mimośrodowa Bosch to produkt ze średniej półki cenowej, za to zapewniający wysoką precyzję przy pracy z różnego typu materiałem. Dodatkowo w zestawie producent dołącza 1 sztukę papieru ściernego, kompletny mikrofiltr, kartę gwarancyjną a także instrukcję obsługi w języku polskim.

Warto pamiętać o tym, że w zestawie możemy liczyć na aż 3-letnią gwarancję, co potwierdza jakość wykonania oraz pewność, że nawet po intensywnym użytkowaniu szlifierka nie ulegnie uszkodzeniu.

 • Wysoka wartość obrotów na minutę;

 • Beznarzędziowa wymiana tarczy;

 • Obecność łagodnego rozruchu;

 • Możliwość obróbki różnych materiałów.

 • Bardzo podstawowy zestaw;

 • Silnik o przeciętnej mocy.


Szukamy szlifierki mimośrodowej DeWalt? Sprawdź model DeWalt DWE6423 szlifierka mimośrodowa + 40 krążków

Urządzenie DeWalt DWE6423 to szlifierka mimośrodowa oferująca maksymalną prędkość obrotową na poziomie 12000 RPM. Optymalne warunki pracy narzędzia pozwalają na jego uniwersalne wykorzystanie do obróbki materiałów różnego rodzaju.

Wygodna i ergonomiczna konstrukcja zapewnia łatwość użytkowania nawet osobie mało doświadczonej, a przyjazny system obsługi znacząco wpływa na komfort korzystania z urządzenia. Szlifierka mimośrodowa zaproponowana przez producenta DeWalt to zasilane sieciowo urządzenie oferujące silnik o mocy 280 W.

Dzięki temu narzędzie bez trudu obrabia materiał różnego rodzaju, gwarantując dobrej jakości efekty końcowe. Na ostateczne rezultaty pracy urządzenia wpływa także wysoki poziom obrotów na minutę, który w przypadku DWE6423 jest na poziomie 8000 – 12 000 jednostek. O ile regulacja jest zdecydowanie ważna, tak konkurencja gwarantuje nieco większe maksymalne RPM.

System automatycznej regulacji obrotów i możliwość szybkiej wymiany papieru ściernego wynagradza dodatkowo wysoki koszt nabycia urządzenia. W zestawie oprócz szlifierki można znaleźć również aż 40 sztuk papieru ściernego, co gwarantuje możliwość szybkiego rozpoczęcia prac.

Narzędzie ważące 1,6 kilograma jest stworzone do profesjonalnej obróbki różnego typu materiałów. Pamiętajmy także o tym, że to kolejna opcja o wysokiej trwałości. Idealnym tego przykładem jest trzyletnia gwarancja.

 • Wysoka moc silnika;

 • Optymalna prędkość maksymalna obrotów na minutę;

 • Ergonomiczna konstrukcja;

 • 3 lata gwarancji;

 • Dodatek papierów ściernych w zestawie.

 • Dość wysoka cena zakupu.

Oczekujemy niskiej ceny szlifierki mimośrodowej? Sprawdźcie SZLIFIERKA MIMOŚRODOWA OSCYLACYJNA POWERMAT SO-1100 125mm

Urządzenie oferujące zalety pracy szlifierki mimośrodowej i oscylacyjnej w jednym produkcie to najnowocześniejsze rozwiązanie oferowane przez firmę Powermat. Umożliwia to precyzyjną i skuteczną obróbkę materiału.

Obecność mocowań na rzep sprawia, iż urządzenie jest nie tylko łatwe w obsłudze, ale również w pełni bezpieczne dla osoby, która je użytkuje. Sporymi atutami szlifierki PM-SO-1100 jest także beznarzędziowa wymiana tarczy, łagodny rozruch oraz możliwość regulacji obrotów.

Szlifierka zaproponowana przez markę Powermat cechuje się wagą 1,8 kg, co nie jest najniższym parametrem w tego typu urządzeniach. Fakt ten wynagradza jednak maksymalna prędkość obrotowa plasująca się na poziomie 12000 RPM oraz wysoka wartość maksymalnej mocy silnika na poziomie 1100 W. 

Urządzenie nadaje się do profesjonalnej pracy, dzięki wyżej wspomnianym parametrom. Dodatkowym atutem narzędzia jest wysoka jakość wykonania oraz dołączony do zestawu worek na pył i zanieczyszczenia.

Choć szlifierka wymaga podłączenia sieciowego i oferuje kabel o długości zaledwie 2 metrów, ergonomiczna konstrukcja zapewnia wygodną pracę. Odpowiednio wyprofilowany uchwyt zapewnia komfort, nawet podczas wielogodzinnego użytkowania narzędziem.

 • Bardzo wysoka wydajność silnika;

 • Obecność worka na pył;

 • Optymalna wartość obrotów na minutę;

 • Beznarzędziowy tryb wymiany tarczy.

 • Szlifierka jest dość ciężka;

 • Krótki kabel zasilający.


Jeszcze inna mocna szlifierka mimośrodowa? METABO SXE3125 szlifierka oscylacyjna mimośrodowa oferuje nieco mniejszą, aczkolwiek wciąż bardzo wysoką moc

Urządzenie marki METABO, czyli szlifierka oscylacyjna i mimośrodowa SXE3125 jest narzędziem o uniwersalnym charakterze, przeznaczonym do profesjonalnej obróbki materiałów. Narzędzie oferuje użytkownikowi optymalne parametry do prac związanych ze szlifowaniem i polerowaniem, a ergonomiczna budowa pozwala na wygodne korzystanie ze szlifierki przez dłuższy czas. Dodatkowym atutem szlifierki jest niska emisja hałasu.

Opisywane narzędzie oferuje poziom obrotów na minutę oscylujący między 4000 a 12000 jednostek, co jest bardzo dużym zakresem. Fakt ten przyczynia się do możliwość swobodnego doboru parametrów pracy urządzenia do danego rodzaju powierzchni.

Co ciekawe, model ten pozwala na szlifowanie powierzchni do 4,9 m/s2 oraz polerowania aż 6,4 m/s2 materiału. Choć urządzenie działa sieciowo, ma długi kabel 4m, a sama szlifierka waży około 1,5 kilograma. Fakt ten wynagradza niska emisja hałasu na poziomie 80 dB(A).

Dzięki temu posługiwanie się urządzeniem w dłuższej perspektywie nie obciąża aż tak aparatu słuchowego. Obecność mocowania na rzepy, możliwość szybkiej wymiany tarczy oraz tekstylny worek na pył – te elementy przemawiają na korzyść urządzenia SXE3125.

 • Optymalne parametry maksymalne urządzenia;

 • Możliwość szlifowania i polerowania jednocześnie;

 • Niska emisja hałasu;

 • Mocowanie na rzepy.

 • Bardzo podstawowy zestaw;

 • Narzędzie jest dość ciężkie.

Bardzo dobrą alternatywą jest także STANLEY FME440K Szlifierka Mimośrodowa 480W

Szlifierka mimośrodowa STANLEY FME440K wykorzystuje mocny silnik, dzięki czemu można uzyskać optymalne warunki do precyzyjnego szlifowania materiałów różnego typu. Zasilane sieciowo urządzenie sprawdza się doskonale na różnych powierzchniach, a jego używanie jest bardzo wygodne dzięki odpowiedniej długości kabla.

Szlifierka mimośrodowa jest bardzo dobrym urządzeniem stworzonym do użytku profesjonalnego z uwagi na stosunkowo niską cenę oraz szereg atrakcyjnych udogodnień, w tym spory zakres regulacyjny. Parametry, które oferuje szlifierka STANLEY FME440K, czyli maksymalne obroty na minutę między 400 a 12000 jednostek gwarantują precyzyjną obróbkę powierzchni o dowolnym typie. Fakt ten zapewnia także mocny silnik 480 W, odpowiadający jednocześnie za płynność posługiwania się narzędziem.

Obecność systemu mocowania na rzep gwarantuje bezpieczną pracę. STANLEY FME440K posiada dołączony do zestawu własny worek na pył, co pozwala zachować czystość w miejscu pracy. W zestawie producent dołącza również inne elementy, takie jak wytrzymała walizka z zaczepami, kabel oraz 3 arkusze papieru ściernego. 

Chociaż szlifierka wymaga podłączenia sieciowego, a narzędzie wyposażone zostało w przeciętnej jakości system czyszczenia pyłu, oferowane parametry oraz atrakcyjna cena wynagradzają te niedogodności.

 • Wysoka moc silnika;

 • Mocowanie na rzep;

 • Walizka z zaczepami w zestawie;

 • Atrakcyjna cena zakupu.

 • Przeciętny zestaw wyposażenia;

 • Przeciętny system zbierania pyłu.

Artykuły

Mocna szlifierka mimośrodowa – jakie parametry są dla nas istotne podczas wyboru?

Podczas wyboru właściwego urządzenia szlifującego, musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na jedno kluczowe pytanie – jaką dokładnie powierzchnie będziemy obrabiać? Każdy z nas ma inne oczekiwania co do danego sprzętu i będzie wymagać innej wydajności pracy. Malutkie projekty oraz rzadkie stosowanie szlifierki mimośrodowej oznacza, że możemy pozwolić sobie na budżetowe rozwiązanie.

Jeśli jednak mamy zamiar bardzo często stosować wybrany model i wykorzystywać go do intensywnej pracy, to musimy się liczyć z wysoką ceną szlifierki mimośrodowej. Dlatego w każdym przypadku kluczowe jest sprawdzenie najważniejszych danych technicznych. Oprócz tego, ważny jest nasz komfort. Warto także wziąć pod uwagę szlifierki kątowe akumulatorowe.

Mniej istotne parametry, które wciąż są kluczowe w przypadku wyboru tej perfekcyjnej szlifierki, to wyposażenie oferty. Każdy z nas chce zakupić bezawaryjny sprzęt i to właśnie dlatego zachęcamy do zwrócenia uwagi na gwarancję. Więcej informacji znajdziecie także tutaj: http://hobbydom.pl/szlifierki-mimosrodowe/.

Pamiętajmy o mocy oraz o prędkości obrotowej

Urządzenia tego typu wymagają przede wszystkim niezwykle dobrze opracowanej technologii, która pozwoli wykrzesać z motoru jak największa moc. To natomiast ma znaczący wpływ na prędkość obrotowo-oscylacyjną szlifierki oraz na to jak skuteczne i efektywnie będziemy mogli pracować.

Moc szlifierek różni się i to nawet bardzo. Zachęcamy wybierać tylko takie produkty, które gwarantują przynajmniej 200-300 W. To przekłada się na wystarczająco dobrą jakość pracy, nawet w przypadku nieco dłuższego cyklu. Oczywiście pamiętajmy, że te najmocniejsze gadżety charakteryzują się o wiele większą mocą, przekraczającą nawet 1000 W.

Oczywiście im większa moc tym więcej prądu dana szlifierka wymaga. Przekłada się to jednak także na lepsza kulturę pracy oraz oczywiście na możliwość pracy przy niezwykle trudnych powierzchniach bez nagrzewania szlifierki.

Dodatkowo wysoka moc bardzo często równa się z wysoką prędkością obrotową, a to natomiast gwarantuje nam przyspieszony proces szlifowania, szczególnie podczas tych pierwszych faz pracy.

Czytaj więcej >> Szlifierka kątowa z regulacją obrotów <<

POWERMAT SO-1100 125mm

Komfort użytkowania, czyli waga oraz chwyt

Innym bardzo ważnym aspektem wpływającym na to czy dana szlifierka okaże się rozwiązaniem na lata, jest komfort. Wygoda używania sprzętu odgrywa kluczową rolę, gdyż poprawia to atrakcyjność danego produktu oraz pozwala na bardzo długą pracę bez martwienia się o zmęczenie.

Aby zapewnić jak najwygodniejsze korzystanie ze szlifierki mimośrodowej, musimy zwrócić uwagę na to z jakiego materiału został wykonany chwyt. Czy jest on okryty specjalnym, antypoślizgowym materiałem? Czy bardzo dobrze chłonni ewentualne wibracje i ogranicza zmęczenie ręki?

STANLEY FME440K

Sam chwyt to jednak nie wszystko. Kluczowa będzie także waga, która w zależności od wybranego modelu, od wielkości silnika oraz od innych dodatków i wykorzystanych materiałów, może być całkiem zróżnicowana. Wynosi ona od 1,3 do nawet 2,5 – 3 kg.

Kiedy upewnimy się, że produkt jest odpowiednio wyważony, jego waga nie przekracza 2 kg, a dodatkowo uchwyt pokryty został specjalnym materiałem antywibracyjnym, będziemy pewni, że wybrane urządzenie świetnie sobie poradzi i nas nie wymęczy.

Zwróćmy uwagę na dodatkowe wyposażenie

Kolejnym kluczowym elementem, który ma istotne znaczenie podczas wyboru narzędzia szlifującego, jest wyposażenie. W katalogu dostępna jest ogromna liczba świetnie wykończonych modeli. Jednakże, w wielu przypadkach ich cena jest bardzo duża, a oprócz samej szlifierki nie możemy liczyć na żadne inne dodatki.

Rekomendujemy zatem sprawdzić czy w przypadku zakupu produktu od danego producenta nie otrzymamy w zestawie dodatkowych krążków ściernych. Obowiązkowy natomiast jest tekstylny worek na pył, które można zintegrować z urządzeniem. Jest to podstawa, która gwarantuje czystość miejsca pracy.

Oprócz akcesoriów w postaci worka na pył czy płyt ściernych, musimy także pamiętać o tym, aby wybrana przez nas oferta gwarantowała nam także kufer transportowy bądź walizkę.

DeWalt DWE6423
BOSCH PEX 220A

Gwarancja – trwałość urządzenia

Aby korzystać z danego urządzenia przez bardzo długi czas, należy przede wszystkim upewnić się, że producent deklaruje bardzo długą i pełną gwarancję. Ochrona przez okres przynajmniej 24 miesięcy potwierdza, że wybrany produkt charakteryzuje się odpowiednim wykonaniem, dzięki czemu nawet po kilku latach nie sprawi nam trudności ani problemów podczas pracy.

Dodatkowym aspektem, o który niewiele osób pyta, jest rodzaj gwarancji. Tak zwana gwarancja door to door oferuje nam możliwość reklamacji produktu w bardzo szybki i prosty sposób. Co więcej, nie płacimy za kuriera, który przyjdzie odebrać wadliwy sprzęt, a po naprawie odda nam działający bądź nawet nowy.

Oczywiście miejmy na uwadze fakt, że na trwałość urządzenia wpływa nie tylko sama długość gwarancji, ale także i renoma producenta oraz jakość komponentów, jakie użyte zostały do produkcji. Autorskie systemy redukujące wibracje bądź wyłączające szlifierkę podczas przegrzania są zdecydowanie pożądane.

Szlifierka mimośrodowa – podsumowanie rankingu 2024

Bardzo dobre opinie szlifierki mimośrodowej, a także przystępna cena oraz wysoka moc i długa gwarancja. Wszystkie te aspekty działają na korzyść zwycięzcy rankingu, a mianowicie SZLIFIERKA MIMOŚRODOWA PEX 220A BOSCH. Jest to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku wielu różnych projektów.

Jeśli jednak planujecie nieco mocniejszy produkt bądź potrzebujecie bogatszego zestawu, to warto zapoznać się z powyższą listą alternatyw takich jak dobra szlifierka taśmowa czy popularna szlifierka oscylacyjna. Oprócz tego, w poradniku uwzględniliśmy najważniejsze informacje, dzięki czemu wasz ostateczny wybór będzie przemyślany i odpowiednio dobrany w stosunku do potencjalnych prac.

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/zaciskarka-do-rur-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką szlifierkę mimośrodową wybrać
Average rating:  
 0 reviews