Jaki klucz udarowy elektryczny wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Nie wiesz jaką opcję kupić? Sprawdź ranking kluczy udarowych elektrycznych na rok 2024

Każdy warsztat samochodowy z powodzeniem korzysta z kluczy udarowych. To urządzenia, które są niezbędne w pracy mechaników, ale nie tylko. Bardzo często domowi majsterkowicze decydują się na zakup z uwagi na to, że pozwalają one przy wielu pracach, w tym oczywiście wulkanizacyjnych i wszędzie, gdzie trzeba wykręcić czy też dokręcić śrubę szybciej nie jak popularne klucze nasadowe.

Jednakże, zakup idealnego klucza udarowego elektrycznego akumulatorowego czy nawet zasilanego przewodowo jest o wiele bardziej skomplikowany niż nam się wydaje. Chodzi o zwrócenie uwagi na szereg parametrów i danych technicznych, które odróżniają budżetowe produkty od tych z wyższej półki cenowej. Aby więc mieć pełną świadomość tego, co dzieje się obecnie na rynku kluczy elektrycznych udarowych, przygotowaliśmy dzisiejsze zestawienie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Powermat PM-EKU-2100M

9.9

Średnia


 

Powermat PM-EKU-2000M

9.8

Średnia


 

YATO YT-82021

9.7

Drogi


 

Heidmann

9.6

Średnia

MASTIFF

9.4

Tani

To właśnie tutaj otrzymujecie dostęp do pełnego zestawienia, gdzie umieszczono siedem niezwykle atrakcyjnych urządzeń o świetnej specyfikacji. Uwzględniono tu więc tak istotne elementy jak wielkość nasadki i możliwość jej bezproblemowe zmienienia, maksymalny moment odkręcania i dokręcania, dodatkowe akcesoria znajdujące się w zestawie, a także stopień ochrony, maksymalne obroty czy ogólną moc urządzenia. W przypadku produktów akumulatorowych, istotne było też określenie wielkości baterii i czasu pracy na jednym ładowaniu.

UDAROWY KLUCZ ELEKTRYCZNY do kół 1/2 + ADAPTERY

elektryczny klucz udarowy opinie

Atrakcyjna cena, przejściówka z 1/2 na 1/4, wiele dodatków w zestawie, a także pewność działania i niezawodność gwarantowana przez renomowaną markę – to wszystko oferuje dziś model PM-EKU-2100M. Warto oczywiście pamiętać też o niskiej wadze urządzenia, co ma zasadniczy wpływ na komfort użytkowania. Jest to więc jedna z wszechstronniejszych opcji w atrakcyjniej cenie. 

Jeśli chodzi o parametry urządzenia, to producent dostarczył nam sprzęt o motorze oferującym aż 2100 W mocy. To natomiast przekłada się na maksymalny moment odkręcania wynoszący 800 Nm. Jest to z pewnością bardzo dużo i dlatego warto mieć ten produkt na uwadze. Niestety, jego maksymalna moc dokręcania pozostawia sporo do życzenia, bo wynosi jedynie 150 Nm. Jeśli jednak szukamy produktu do podstawowych prac warsztatowych, to będzie to wystarczająca wydajność.

Sprzęt wyposażony został w przewód zasilający o długości ponad 3m, co jest z pewnością bardzo dobrą informacją. W zestawie znajdziemy też 4 nasadki udarowe wykonane z trwałego materiału, a wyżej wspomniana waga wynosząca do 4 kg jest mała. W zestawie znajdziemy też solidną walizkę i wiele innych akcesoriów, co działa na korzyść tego rozwiązania.

 • Bardzo wysoki maksymalny moment dokręcania;

 • Spora moc urządzenia;

 • Przejściówka z nasadki ½ na ¼;

 • Walizka i szereg innych dodatków w zestawie.

 • Bardzo niski maksymalny moment odkręcania.

Powermat to ELEKTRYCZNY KLUCZ UDAROWY 2000W 720Nm 1/2 DO KÓŁ

To rozwiązanie jest bardzo zbliżone pod względem swoich parametrów do dzisiejszego zwycięzcy rankingu. Przede wszystkim należy pamiętać, że jest to rozwiązanie o wielu zbliżonych właściwościach i równie świetnie radzi sobie przy wielu projektach – nawet tych nieco bardziej wymagających. Jego cena jest co prawda nieco wyższa, ale wiąże się to też z lepszą mocą dokręcania.

Model PM-EKU-2000N to konstrukcja bardzo zbliżona zarówno pod względem technologicznym jak i wizualnym do poprzedniej opcji. Mamy tutaj do dyspozycji klucz udarowy o sporej mocy wynoszącej 2000W. Co ciekawe, jego maksymalny moment odkręcania jest też podobny, bo wynosi 720 Nm. Największa różnica jest jednak w przypadku odkręcania, bo tutaj moc wynosi 440 Nm, co jest znaczącą różnicą na plus. Przekłada się to na większa wszechstronność i możliwość jeszcze mocniejszego dokręcania śrub w miejscach, gdzie jest to potrzebne.

Waga i inne parametry są bardzo podobne. Oznacza to, że samo urządzenie nie przekroczy 2,5 kg, ale w pełnym ekwipunku waga wynosić będzie około 4 kg. Ponadto, przewód zasilający jest tutaj nieznacznie krótszy, bo ma 2,7 m. Opcja ta przychodzi do nas z 4 nasadkami i zapasowymi szczotkami, a wszystko to umieszczone zostało w walizce. Brakuje tu nam kilku akcesoriów, lecz to wciąż bardzo dobre wyposażenie dodatkowe.

 • Bardzo wysoki maksymalny moment odkręcania;

 • Wysoka moc;

 • Stosunkowo niska waga.

 • Dosyć krótki przewód zasilający. 

ATO ELEKTRYCZNY KLUCZ UDAROWY 1020W 1/2 + 10

YATO ELEKTRYCZNY KLUCZ UDAROWY 1020W 1/2 + 10

Elektryczny klucz udarowy marki Yato oferuje nam bardzo wysoką moc, co z pewnością będzie niespodzianką dla niejednej osoby. Model YT-82021 jest bardzo mocny, a dodatkowo w zestawie znajdziemy szereg różnych nasadek udarowych o średnicy 1/2″. Produkt świetny do pracy przy odkręcaniu i dokręcaniu śrub czy nakrętek.

Przedmiot cechuje się przede wszystkim bardzo trwałym mechanizmem udarowym, co gwarantuje bezproblemową pracę nawet przez kilka lat. Oprócz tego, musimy pamiętać o hamulcu wrzeciona czy też o fakcie, że maksymalny moment obrotowy tego klucza wynosi 600 Nm. Oczywiście wyposażony jest on w przełącznik obrotów prawo/lewo.

Inną zaletą rozwiązania jest przewód zasilający. Ma on 4 metry długości i bez problemu starczy do szeregu różnych prac – nawet w miejscach z ograniczonym dostępem do prądu. W zestawie znajdziemy 6 nasadek udarowych o wielkości od 10 do 21 mm. Produkt nie jest jednak najtańszy, a jego moment jest nieco niższy niż u konkurencji w podobnym zakresie cenowym.

 • Bardzo trwałe wykonanie;

 • Szereg dodatków w zestawie;

 • Aż 4 metry przewodu zasilającego.

 • Przeciętny moment obrotowy.

Klucz Udarowy elektryczny z regulacją Heidmann Nm 2000W LCD

klucz elektryczny udarowy

Następna oferta przygotowana została przez niemiecką markę, a mianowicie Heidmann. Model H00516 powstał po kooperacji z Dewaltem, a więc w zestawie możemy też liczyć na przejściówkę. Adapter pozwoli nam zmienić średnicę z 1/2 na 1/4 cala. Oferta nie jest najtańsza, ale też nie doprowadzi nas do ruiny, a przy tym jest bardzo wytrzymała.

Sprzęt dostarczany jest z dodatkowymi nasadkami w zestawie (jest ich łącznie 4), a ponadto do naszej dyspozycji jest walizka wykonana z tworzywa o wzmocnionej strukturze. Jeśli chodzi o specyfikację, to zainstalowano tutaj silnik o bardzo dużej mocy – wynoszącej nawet 2000 W. W połączeniu z momentem obrotowym na poziomie 800 Nm, jest to idealne rozwiązanie dla domorosłych mechaników i majsterkowiczów, a także osób, którzy pragną mocno dokręcić niektóre śruby lub po prostu zmagają się z odkręceniem nakrętek.

Na trwałość produktu wpływa zastosowanie miedzianego uzwojenia, natomiast wykorzystanie elastycznej strefy skrętnej ma za zadanie absorbowac jak największy moment obrotowy, co pozwala ograniczyć potencjalne uszkodzenia. Ponadto produkt wyposażono w specjalny mechanizm zwalniania bitów, co przyspiesza pracę i pozwala nam na szybką i beznarzędziową wymianę. 

Główną zaletą tego rozwiązania jest jednak jego funkcjonalność. Oprócz takich zmyślnych nowinek technicznych jak, na przykład, specjalne ożebrowanie czy też pokrycie elementów najczęściej dotykanych przez nasze ręce gumą antypoślizgową, producent wyposażył sprzęt w wyświetlacz LCD, na którym znajdziemy informację o wybranej wartości momentu obrotowego.

 • Wyświetlacz LCD;

 • Adapter w zestawie;

 • Spora moc i maksymalny moment obrotowy;

 • Szereg funkcjonalnych i komfortowych rozwiązań.

 • Bardzo krótki przewód zasilający.

KLUCZ ELEKTRYCZNY UDAROWY DO KÓŁ 1/2 720Nm MASTIFF

KLUCZ ELEKTRYCZNY UDAROWY DO KÓŁ 1/2 720Nm MASTIFF

Propozycja przygotowana przez markę Mastiff jest z pewnością jedną z najciekawszych, jeśli weźmiemy pod uwagę siłę dokręcania i odkręcania w stosunku do ceny za produkt. Urządzenie jest bardzo mocne, a ponadto oferowane w walizeczce z dodatkowymi nasadkami. Choć ich ilość nie jest za duża, a akcesoriów innych próżno tu szukać, to i tak jest to wynik ponadprzeciętny i jak najbardziej zadowalający.

Przejdźmy najpierw do danych technicznych, bo te są z pewnością bardzo zadowalające. Urządzenie oferuje nam motor o mocy wynoszącej aż 2000 W. Co ciekawe, jest to bardzo wysoki poziom, a maksymalny moment udarowy wynosi 3800 Nm. Oczywiście siłą dokręcania i odkręcania jest mniejsza, lecz to wskazuje wyłącznie na bardzo dobre możliwości produktu.

Urządzenie pozwala nam skorzystać z siły odkręcania na poziomie 720 Nm, a więc jest to porównywalna wartość do tych nieco droższych produktów. Siła dokręcania to natomiast 440 Nm, a więc równie atrakcyjna i warta uwagi. Jak już wyżej wspomnieliśmy, produkt wyposażony jest w 4 nasadki i walizkę. Nie jest to może bardzo rozbudowane akcesorium, lecz z pewnością pomoże przy podstawowych pracach.

Musimy natomiast pamiętać, że kabel jest bardzo krótki (tylko 2 metry długości), a sama waga urządzenia też pozostawia sporo do życzenia (aż 5 kg). Jednakże, w tej cenie i przy tej mocy nie znajdziemy lepszego urządzenia.

 • Bardzo niska cena;

 • Wysoka moc;

 • Duża siła dokręcania i odkręcania.

 • Spora waga;
 • Krótki kabel zasilający. 
 •  
 •  
 •  

Artykuły

Najlepszy udarowy klucz elektryczny ranking i poradnik 2024!

Obecnie na rynku dostępnych jest coraz większy wybór urządzeń dla pasjonatów majsterkowania. Ogólnodostępne stały się nawet te narzędzia, które do tej pory kojarzyły nam się z profesjonalistami. Przykładem może być klucz udarowy, będący na wyposażeniu każdego warsztatu wulkanizacyjnego, czy placu budowy. Najczęściej wybierane są do tej pracy dobre klucze udarowe pneumatyczne my jednak chcemy aby państwo mocno zastanowili się czy przypadkiem elektryczny odpowiednik nie będzie właściwszy.

Dlatego jeśli pasjonuje nas majsterkowanie, albo sami chcemy wykonywać niektóre prace przy naszym samochodzie, warto zastanowić się nad zakupem takiego urządzenia. Jeśli tylko poznamy kilka parametrów, którymi powinniśmy się kierować szukając tego odpowiedniego dla nas – na pewno dokonamy dobrego wyboru.

Podstawowym zadaniem kluczy udarowych jest umożliwienie nam bezwysiłkowego przykręcania, lub odkręcania śrub. Dlatego jedną z podstawowych właściwości, na które powinniśmy zwrócić uwagę jest ich moment obrotowy, regulacja kierunku pracy, elektryczny hamulec itp. Nasz ranking elektrycznych kluczy udarowych pomoże wybrać Ci najlepszy sprzęt, dostosowany do Twoich preferencji. Warto jednak uwzględnić też poniższe informacje: https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/klucz-udarowy-elektryczny-akumulatorowy-ile-kosztuje-klucz-udarowy/7nxx8g5

klucz udarowy elektryczny yato

Maksymalny moment obrotowy

Maksymalny moment obrotowy skrótowo rzecz ujmując, wyraża z jaką siłą śruby zostaną wkręcone, lub wykręcone. Im będzie wyższy, tym mocniejsze śruby możemy przykręcać, bądź usuwać.

W niewielkich, kompaktowych urządzeniach moment obrotowy wynosi około 190 Nm, średnie dysponują takim rzędu 400-450 Nm, a te duże,profesjonalne elektryczne klucze udarowe posiadają moment obrotowy rzędu 1000 – 1500 Nm. Są to modele najczęściej spotykane w warsztatach samochodowych.

Elektrycznych kluczy udarowych o dużym momencie obrotowym będziemy używać do wkręcania i wykręcania łączników gwintowych, elementów konstrukcyjnych, śrub o dużych średnicach, czy wyjątkowo mocno i głęboko osadzonych.

KLUCZ ELEKTRYCZNY UDAROWY 720Nm MASTIFF
KLUCZ ELEKTRYCZNY UDAROWY DO KÓŁ 1/2 720Nm MASTIFF

kLUCZ UDAROWY POWERMAT Model PM-EKU-2000N
Model PM-EKU-2000N

Design urządzenia

Chociaż mogłoby się wydawać, że w przypadku narzędzi powinien nas interesować tylko i wyłącznie efekt końcowy pracy, którą nimi wykonujemy, nie bez znaczenia są też ich kształt i waga. Dobrze skonstruowanym urządzeniem pracuje się sprawniej, łatwiej, a przez to dużo przyjemniej.

Klucz elektryczny udarowy, którego będziemy używać w naszym domowym warsztacie powinien być lekki i dobrze wyważony, pewnie leżeć w dłoni. Ułatwić to może smukła rękojeść powleczona antypoślizgowym materiałem. Urządzenie nie powinno nadmiernie przewodzić drgań i wibracji.

Bateria w kluczach akumulatorowych

Kupując sprzęt elektryczny najczęściej chcemy, aby działał on bezawaryjnie i możliwie jak najdłużej. Dlatego, jeśli decydujemy się na zakup klucza udarowego akumulatorowego np. z tego zestawienia, powinniśmy zwrócić uwagę na zastosowaną w nim baterię. 

Najtrwalsze są te modele, które posiadają baterię litowo – jonową. Oprócz tego cechują się one stosunkowo długim czasem pracy, do czasu ładowania. Akumulatorowe warianty kluczy udarowych są coraz chętniej wybierane przez użytkowników, ze względu na ich niewątpliwą zaletę, jaką jest swoboda użytkowania.

Brak konieczności podłączenia urządzenia do sieci sprawia, że jest ono mobilne, co znacznie poszerza możliwości jego wykorzystania. Doskonale sprawdzi się on na przykład w trasie, gdy wystąpi nagła potrzeba dokręcenia poluzowanej śruby w jednym z kół.

Regulacja kierunku pracy i hamulec

Regulacja kierunku pracy i hamulec to dość oczywiste, ale niezwykle przydatne funkcje, które ułatwią nam korzystanie z klucza udarowego. Przełączniki ruchu znajdujące sią na rękojeści pozwalają na sprawną i szybką zmianę kierunku trzpienia. Rozwiązanie to znane nam również z wiertarek i wkrętarek ułatwia sprawną obsługę urządzenia.

Hamulec działa w momencie, gdy zdejmujemy nasz palec z przycisku kierunkowego, powodując natychmiastowe zaprzestanie pracy urządzenia. Zwiększa to nasze bezpieczeństwo i pozwala na precyzyjną pracę.

Dodatkowe oprzyrządowanie

Jeśli szukamy urządzenia do użytku domowego, poza parametrami technicznymi warto zwrócić uwagę, czy producent elektrycznego klucza udarowego dodatkowe dołącza do niego dodatkowe wyposażenie. Konkurencja w postaci najlepszych kluczy pneumatycznych często daje bardzo dobre wyposażenie dodatkowe.

Wartościowy będzie zestaw nasadek o różnej średnicy. Zwiększy to możliwości wykorzystania sprzętu. Przy okazji, będziemy mieli pewność, że są one kompatybilne z naszym kluczem.

Praktycznym dodatkiem będzie również walizka, w której będziemy mogli przechowywać wszelkie akcesoria niezbędne do użytkowania urządzenia.

YATO ELEKTRYCZNY KLUCZ UDAROWY
YATO ELEKTRYCZNY KLUCZ UDAROWY 1020W 1/2 + 10

Regulacja momentu obrotowego

Elektryczny klucz udarowy umożliwia nam wysoką precyzję działania. Jeśli dodatkowo posiada regulację momentu obrotowego z całą pewnością unikniemy zbyt mocnego dokręcenia wkrętu. Pamiętajmy, że Im wyższa jego wartość z tym większą mocą działamy.

Praktycznym udogodnieniem jest czytelny wyświetlacz, na którym możemy dokładnie odczytać ten parametr. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładnie dopasować go do wykonywanego przez nas zadania.

Elektryczny klucz udarowy opinie innych użytkowników z 2024 roku

Jeśli do wyboru mamy kilka urządzeń o podobnych właściwościach w podjęciu decyzji może pomóc nam doświadczenie innych majsterkowiczów. Dzięki temu zweryfikujemy, czy obietnice producenta są zgodne z prawdą i jak w praktyce sprawuje się wytypowany przez nas sprzęt.

Być może do zakupu przekona nas drobna zaleta, na którą my na początku nie zwróciliśmy uwagi, a zrobił to inny użytkownik np. długość kabla zasilającego, łatwa wymiana szczotek węglowych, czy stosunek jakości wykonania do ceny.

Klucz udarowy elektryczny – podsumowanie rankingu 2024

Zdecydowanym zwycięzcą naszego dzisiejszego rankingu jest mocny, UDAROWY KLUCZ ELEKTRYCZNY do kół 1/2 + ADAPTERY. Jest to urządzenie posiadające wszystkie pożądane parametry, a jednocześnie cieszący się pozytywnymi opiniami jego posiadaczy. Charakteryzuje się odpowiednim momentem obrotowym, ergonomicznym kształtem, bogatym dodatkowym oprzyrządowaniem, a także charakteryzuje go dobry stosunek jakości do ceny.

Z racji tego, że nasz dzisiejszy wybór jest kluczem wymagającym podpięcia do sieci, w kategorii urządzeń akumulatorowych możemy również wyróżnić elektryczny klucz udarowy Yato. Oczywiście na rynku znajduje się wiele innych opcji równie interesujących i wystarczy zapoznać się z dzisiejszym poradnikiem zakupowym w celu znalezienia tego idealnego bądź po prostu szukać produktów bazując na zwycięzcy zestawienia.

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/zestaw-kluczy-nasadowych-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki klucz udarowy elektryczny wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by majster67

w poprzedniej robocie mieliśmy heidmanna - działał dobrze, bez żadnych problemów.

 by ktoscoswie?

Podpowie ktoś jak sprawuje się Heidmann ? Kumpel mi coś o nim mówił i się zastanawiam.

 by kuba.rozpruwacz

Otworzyłem stronke i siedze to już chyba z godzine. Mega dużo opisów, filmiki też są bardzo na plus. Będę częściej zaglądał.

 by WWA

Kupie powermata. Dobra cena. Funkcje też ok.

 by ptak552

Fajnie to zrobiliście, czytelne opisy, najważniejesze parametry. Przydało się, dzięki.