Jakie narzędzie wielofunkcyjne wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Ranking urządzeń wielofunkcyjnych roku 2024 – sprawdź jakie narzędzie wielofunkcyjne powinieneś wybrać – czy to z wymiennymi końcówkami w zestawie czy bez!

Kiedy pragniemy wyposażyć się w narzędzie wielofunkcyjne, to głównym celem jest wybranie sprzętu dostosowanego do wielu różnych prac. Pragniemy wybrać narzędzie będące w stanie ciąć, szlifować, a także wykonywać wiele innych zadań. Możemy je zasilać przewodem bądź wykorzystać do tego akumulator. Ilość projektów, które będziemy mogli dokończyć czy w ogóle opracować jest naprawdę bardzo duża – pod warunkiem, że znajdziemy taki produkt wielofunkcyjny, który będzie oferował wszystko, czego oczekujemy. 

Jak jednak mieć gwarancję, że wybrane przez nas urządzenie wielofunkcyjne będzie wystarczająco dobre? Które parametry tak naprawdę wpływają na to jak dobrze sobie produkt radzi? Czy możliwe jest szlifowanie z nieco tańszym produktem? A jak ważna będzie regulacja prędkości i inne dodatkowe opcje? Pytań jest wiele, aczkolwiek nie wszyscy znają na nie odpowiedzi. Co więcej, niektórzy zastanawiają się jaka szlifierka kątowa z regulacją obrotów będzie najlepsza nie zdając sobie sprawy, że właśnie wielofunkcyjne narzędzie może zastąpić nie tylko taką szlifierkę, ale też wiele innych produktów. Właśnie dlatego pod koniec 2022 roku przygotowaliśmy dla was ranking, gdzie znajdziecie wiele ciekawych opcji.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

MAKITA DTM52Z

9.9

Średnia


DeWALT DCS356NT

9.8

Średnia


GOP 18V-28 BOSCH

9.7

Średnia


Dremel 4250

9.6

Tania

PARKSIDE

9.6

Tania

Milwaukee M18 FMT-0

9.5

Droga


Przygotowana poniżej lista to tak naprawdę analiza porównawcza bardzo ciekawych sprzętów. Są to zarówno produkty kompaktowe, jak i te duże. Zasilane akumulatorowo jak i przewodowo. Wyposażone w takie akcesorium jak brzeszczot, walizka, dodatkowe baterie lub ładowarkę, a także “gołe” maszyny. Nasi eksperci mieli na uwadze przede wszystkim jakość produktów, ale też ich możliwości i właściwości. Nie mniej istotne okazały się parametry robocze, dane techniczne, funkcjonalność, ale też i komfort obsługi.

MAKITA DTM52Z NARZĘDZIE WIELOFUNKCYJNE 18V

Narzędzie wielofunkcyjne akumulatorowe

Makita to producent z Japonii, który specjalizuje się w produkcji elektronarzędzi. Jest to sprzęt przystosowany do różnorodnych prac, a ze względu na swoje wykonanie i świetną technologię, nad wyraz komfortowy i efektywny w zadaniach, do których jest przeznaczony. To wszystko sprawia, że produkt ten fascynuje pod wieloma względami. Aczkolwiek problematyczny może być typ uchwytu, jaki producent tutaj zastosował.

Zacznijmy jednak od najistotniejszych kwestii, a mianowicie od parametrów. Makita dostarczyła nam bardzo mocny sprzęt, który zasilany jest za pomocą napięcia 18 V. Produkt obsługuje zarówno akumulatory mniejsze (od 1,5 A) jak i te większe (do 6 Ah). Warto nadmienić, że przyrząd gwarantuje nam prędkość oscylacyjną, którą możemy reguować. Wynosi ona od 10000 do 20000 obrotów na minutę. Sama regulacja jest jest dosyć duża. 

Jednym z głównych powodów, dla którego wiele osób uważa ten sprzęt za wszechstronny, bezpieczny, a także jego precyzja jest na najwyższym poziomie, jest technologia. Producent z Japonii zastosował tutaj ogromną liczbę atrakcyjnych dodatków jak, chociażby, technologię XPT, która znacznie zwiększa odporność urządzenia na pył czy bród. Ponadto, mamy tutaj do czynienia z antywibracyjnym systemem AVT, dzięki któremu znacznie łatwiej jest pracować z uwagi na mniejsze zmęczenie rąk. Co ciekawe, anty-restart to funkcja, która chroni nas przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia po zamontowaniu akumulatora.

 • Bardzo wiele funkcjonalności;

 • Niezwykle trwałe i odporne na pył lub uszkodzenie wykonanie;

 • Wysoka moc i wydajność pracy;

 • Bardzo duże możliwości regulacyjne.

 • Brak jakiegokolwiek akcesorium w zestawie;
 • Końcówka uchwytu Starlock, o ile łatwy w obsłudze i poprawia komfort pracy, wymaga wyłącznie oryginalnych akcesoriów Makity.
 •  

Narzędzie wielofunkcyjne 18V DeWALT DCS356NT

Narzędzie wielofunkcyjne DeWALT

Domowy warsztat możemy uzupełnić jednym z najciekawszych produktów obecnie dostępnych na rynku. Bardzo bogate wyposażenie, wysoka moc i świetne parametry robocze, a dodatkowo funkcjonalność i ogrom dodatków w połączeniu z trwałością – to wszystko ma nam w roku 2022 do zaoferowania Dewalt i model DCS356NT. 

Urządzenie, podobnie jak i poprzednik, oferuje nam bardzo dobre parametry robocze i specyfikację techniczną. Dobrym przykładem jest tutaj prędkość oscylacji, która wynosi nawet i 20 tysięcy obrotów na minutę. Zaletą tego modelu jest natomiast fakt, że mamy tutaj aż 3 biegi, dzięki czemu obroty możemy dostosować w o wiele większym zakresie. To natomiast sprawia, że produkt, jako szlifierka, jest znacznie bezpieczniejszy w użytkowaniu. 

Sprzęt oferuje nam też wiele funkcjonalności, dzięki którym produkt radzi sobie wyśmienicie w wielu różnych sytuacjach. Dobrym przykładem jest tutaj oświetlenie LED, które oświetla miejsce pracy i gwarantuje precyzyjniejszą pracę. Bez wątpienia zaletą tego urządzenia jest beznarzędziowa wymiana akcesoriów dzięki tak zwanemu systemowi Quick-Change. 

 • Wiele ciekawych dodatków w zestawie;

 • Beznarzędziowa wymiana akcesoriów;

 • Ogromne możliwości regulacyjne częstotliwości oscylacji;

 • Zmienna prędkość, oświetlenie LED i parę innych technologicznych udogodnień.

 • Brak akumulatora i ładowarki w zestawie.

NARZĘDZIE WIELOFUNKCYJNE GOP 18V-28 BOSCH

Narzędzie wielofunkcyjne Bosch

Jeden z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszy, producent elektronarzędzi na świecie oferuje nam swoje własne urządzenie do różnych zadań. W akceptowalnej cenie Bosch ma nam do zaoferowania sprzęt szlifierski i piaskujący, a także oferujący wiele innych zadań z uwagi na różne końcówki, dzięki którym będziemy mogli, chociażby, przecinać różnorodne materiały. Produkt nie jest co prawda najtańszy, lecz znajduje się w tym samym zakresie cenowym co konkurencja. I nawet jeśli nie mamy dostępu do mnogiej ilości akcesoriów, to i tak jest to jedna z ciekawszych opcji obecnie dostępnych na rynku.

Jedną z najistotniejszych zalet modelu GP 18V-28 jest, bez wątpienia, jego wykonanie. Każdy komponent i osprzęt, który wykorzystany został do wyprodukowania tego narzędzia wielofunkcyjnego pochodzi ze sprawdzonego źródła. Klasa materiałów jest bardzo wysoka, a w połączeniu z zastosowaniem nowoczesnej technologii daje gwarancję bezawaryjnej pracy i wysokiej efektywności przez lata. Potwierdzeniem tego jest dwuletnia gwarancja, która bez dodatkowych kosztów może zostać przedłużona o kolejny rok.

Sprzęt, podobnie jak i niektóre konkurencyjne urządzenia, wyposażony jest w mocowanie Starlock Plus. I choć jest to opcja wymagająca stosowania wyłącznie oryginalnych akcesoriów, to z pewnością znacznie ułatwia korzystanie ze sprzętu. Warto też nadmienić, że Bosch wyróżnia się na tle rywali bardzo dużą ilością nowinek technologicznych, dzięki którym produkt jest bezpieczny w użytkowaniu i nadzwyczaj komfortowy.

 • Bardzo dobre wykonanie;

 • Wysoka wydajność pracy;

 • Stosunkowo duże możliwości regulacyjne obrotów;

 • Niska waga i wysoki komfort użytkowania.

 • Każda nakładka musi być oryginalna i kompatybilna z systemem Starlock Plus.

URZĄDZENIE WIELOFUNKCYJNE PARKSIDE SZLIF CIĘCIE FV

Narzędzie wielofunkcyjne Parkside

Trwała obudowa i pewność, że ostrze nie ulegnie uszkodzeniu podczas pracy? Pomimo niskiej ceny takie gwarancje daje nam Parkside i przygotowany przez producenta model. Propozycja ta jest bardzo tania, a dodatkowo w zestawie mamy parę ciekawych akcesoriów, w tym zamienne tarcze do różnych zadań. Ponadto, sprzęt wyposażono w wiele innych akcesoriów, a także adapter i walizkę, której uchwyt znacznie ułatwi przenoszenie narzędzia.

Zacznijmy jednak od najistotniejszych kwestii. Głowica urządzenia wykonana została z trwałych materiałów. Obudowa zewnętrzna całego sprzętu to, co prawda, tworzywo. Aczkolwiek z uwagi na jego wysoką klasę, nie musimy martwić się o to, że produkt ulegnie uszkodzeniu. Takie wykonanie przekłada się natomiast na znacznie niższą wagę, co przy dłuższych pracach będzie plusem.

Najistotniejszą zaletą jest, oczywiście, wyposażenie. Potrzebujesz papier ścierny? Nie ma problemu – producent gwarantuje aż 18 tarcz ściennych o różnym uziarnieniu i przeznaczeniu – albo do drewna albo do metalu. Ostrze do cięcia metalu lub drewna? mamy zarówno tarczę segmentową jak i dwa brzeszczoty wgłębne, a także skrobaczkę, płytę szlifującą. Urządzenie jest też wyposażone w kanał do odsysania pyłu. Natomiast nie jest to odkurzacz roboczy – takich funkcji w tym zakresie cenowym nie znajdziemy. 

 • Bardzo niska cena;

 • Ogromne wyposażenie w zestawie;

 • Prosta, beznarzędziowa wymiana końcówek;

 • Walizka w zestawie.

 • Zasilanie przewodowe;

 • Mocno przeciętna regulacja prędkości obrotowej.

Narzędzie wielofunkcyjne Milwaukee M18 FMT-0 FUEL

Narzędzie wielofunkcyjne ranking

Milwaukee ma nam do zaoferowania urządzenie o bardzo atrakcyjnych parametrach w cenie podobnej do tego, co oferuje konkurencja. Niestety, jest to wersja zerowa, a więc nie uświadczymy tutaj walizki, akumulatorów bądź też ładowarki. Warto jednak zauważyć, że Milwaukee stosuje tutaj trzy różne niezwykle kluczowe dla działania produktu komponenty, mianowicie silnik Powerstate, kompatybilność z akumulatorem Redlithium, a także osprzęt i oprogramowanie Redlink. Połączenie tych trzech elementów sprawia, że produkt działa sprawnie, charakteryzuje się wysoką żywotnością, a do tego nie ryzykujemy przedwczesnym zużyciem elektronarzędzia.

Ta szlifierka wielofunkcyjna jest nadzwyczaj lekka, bo bez akumulatora waży tylko 1,2 kg. Co więcej, nie musimy martwić się o to, że przed pracą wypadałoby podłączyć odkurzacz roboczy. W tym produkcie mamy do dyspozycji system odpylania, który skutecznie czyści miejsce pracy. Ponadto, na wyposażeniu urządzenia znajdziemy blokadę włącznika pracy ciągłej, łatwy, beznarzędziowy system montażu, a przy tym spore możliwości regulacji prędkości obrotowej.

Dodatkiem jest parę akcesoriów w postaci brzeszczota do drewna, papieru ściernego o różnym stopniu uziarnienia, a także nakładka oscylująca typu OPEN-LOK o uniwersalnej charakterystyce. To jednak bardzo mało w porównaniu do konkurencji, która w tej cenie dorzuca znacznie więcej.

 • Wysoka trwałość poszczególnych komponentów;

 • Spore możliwości regulacyjne;

 • System odsysania;

 • Niska waga.

 • Brak akumulatora, ładowarki, czy nawet walizki w zestawie;
 • Dosyć spora cena za niewielką ilość akcesoriów.
 •  
 •  

Artykuły

Dalej nie podjąłeś decyzji jaki sprzęt wybrać? Sprawdź poniższy poradnik zakupowy 2024!

Nieważne czy wolimy sprzęt akumulatorowy czy zasilany przewodowo, bardzo ważne w znalezieniu produktu wszechstronnego jest uwzględnienie kilku kluczowych parametrów. Bo przecież powinno nam zależeć na tym, aby wybrana przez nas opcja nadawała się do szlifowania lub skrobania, ale też i do cięcia drewna i innych materiałów – w tym nieco twardszych materiałów budowlanych. Możemy, rzecz jasna, znaleźć oddzielnie idealną wyrzynarkę bądź po prostu sprawdzić jaką szlifierkę kątową najlepiej wybrać. Jednakże, jeśli wolisz jedno urządzenie, które będzie mogło wykonywać zadania powyższych elektronarzędzi i dodatkowo posłuży jako szlifierka oscylacyjna, to lepiej pomyśleć nad jedną z powyższych opcji.

Jednakże, jak upewnić się, że wybrana przez nas propozycja będzie odpowiednia? Najlepsze narzędzia wielofunkcyjne to takie, które charakteryzują się świetnymi danymi technicznymi. Oprócz samej specyfikacji, musimy też upewnić się, że parametry robocze się zgadzają. Nie mniej istotnym elementem będzie wyposażenie, bo przecież zróżnicowane końcówki robocze pozwolą nam na znacznie bardziej zaawansowane i zdywersyfikowane prace.

To jednak nie wszystko, co należy mieć na uwadze szukając produktu idealnego. Jak dobrze wiemy, nierzadko ludzie kierują się budżetem. I choć często najlepsze ceny są dla wielu użytkowników atrakcyjne, to o wiele ważniejsza będzie wartość urządzenia i oferowanego kompletu, czyli w skrócie stosunek jakości produktu i oferowanych dodatków do ceny. Ciekawych informacji udzieli nam także ten artykuł:

Kupujemy narzędzie wielofunkcyjne. Na co zwracać uwagę? – Wnętrza dla Ciebie (wnetrzadlaciebie.com)

Jakie narzędzie wielofunkcyjne

Przede wszystkim uwzględnij moc i specyfikację

Jednym z kluczowych elementów podczas szukania produktu idealnego jest uwzględnienie jego mocy. W przypadku sprzętów zasilanych przewodowo, moc wyrażana jest w watach. W urządzeniach bezprzewodowych ważne będzie napięcie zasilania. Obecnie trudno jednak znaleźć producenta, który nie jest w stanie dostarczyć nam sprzętu wielofunkcyjnego o mocy 300 W lub o napięciu zasilania niższym niż 18 V. 

Kluczowa będzie tutaj też specyfikacja dodatkowa, a mianowicie dodatkowe dane techniczne urządzenia, dzięki którym określimy czy produkt charakteryzuje się dobrymi parametrami czy też nie. Otóż w tym przypadku warto sprawdzić jaki jest kąt zakresu oscylacji, jaka jest maksymalna i minimalna pojemność obsługiwanych akumulatorów (jeśli jest to urządzenie bezprzewodowe) czy też jakie są wymiary i waga.

Narzędzie wielofunkcyjne Milwaukee M18 FMT-0 FUEL
Narzędzie wielofunkcyjne ranking

Narzędzie wielofunkcyjne 18V DeWALT DCS356NT body
Narzędzie wielofunkcyjne DeWALT

Parametry robocze też kluczowe

Jak doskonale wiemy, znalezienie produktu oferującego nam jak najlepsze parametry robocze to sprawa kluczowa. Bo nawet jeśli tworzywa sztuczne nie będą wymagać mocnego i wydajnego urządzenia, to twardszy materiał w postaci aluminium czy też i stali już na pewno tak. Z uwagi na to, należy sprawdzić czy sprzęt charakteryzuje się wysoką trwałością i czy jest dostosowany do pracy w bardziej wymagających warunkach.

Dodatkowym atutem idealnie dobranego urządzenia będzie też wysoka maksymalna prędkość obrotowa, ale też i spore możliwości regulacyjne. W ten sposób będziemy mieć znacznie lepszą kontrolę nad pracą.

Jeśli pragniesz kupić prawidłowy sprzęt wielofunkcyjny, to lepiej, żeby miał sporo funkcji 

Kolejnym istotnym elementem podczas poszukiwania właściwego produktu jest znalezienie sprzętu komfortowego i oferującego szereg usprawnień znacznie ułatwiających pracę. Może to być produkt gwarantujący nam znacznie wyższy poziom komfortu przez, chociażby, zmniejszone odczuwane wibracje dzięki przemyślanemu i odpowiednio skonstruowanemu uchwytowi. Jednakże, funkcjonalność to nie tylko komfort czy wygoda użytkowania.

Zagwarantowanie bezpieczeństwa nam i osobom innym też jest niezwykle kluczowe i w tym pomoże nam specjalny system anty-restart, który podnosi bezpieczeństwo przed przypadkowym uruchomieniem zamontowanego akumulatora. Warto też zauważyć, że nierzadko producenci stosują oświetlenie LED, dzięki której obszar pracy jest lepiej podświetlony. W połączeniu z nadmuchem czyszczących miejsce pracy czy też możliwością podłączenia odkurzacza roboczego daje to pewność, że nie popełnimy błędu przy cięciu przez nieczystości i pył.

NARZĘDZIE WIELOFUNKCYJNE GOP 18V-28 BOSCH
Narzędzie wielofunkcyjne Bosch
URZĄDZENIE WIELOFUNKCYJNE PARKSIDE SZLIF CIĘCIE
Narzędzie wielofunkcyjne Parkside

Akcesorium dodatkowe, czyli co dodatkowo powinien oferować nam multitool?

Nie mniej istotną rolę będzie pełnić zestaw narzędziowy. To właśnie dzięki dostępowi do ogromnej liczby dodatkowych akcesoriów możemy liczyć na sprawne radzenie sobie z przeróżnymi zadaniami – począwszy od szlifowania, poprzez piaskowanie, a skończywszy na przycinaniu. 

Akcesoria to nie tylko dodatkowe tarcze ścierne, płyty szlifierskie czy tarcze segmentowe. Bardzo często producenci dorzucają również brzeszczoty wgłębne, tak zwane skrobaki czy kanały do odsysania pyłu. Jeszcze innym bardzo ważnym elementem jest walizka. Co prawda rzadko się to spotyka, ale jeśli w zestawie będziemy mieć dodatkowo akumulator i ładowarkę, to bez wątpienia jest to jeden z największych plusów danego produktu.

Teraz wiesz jaki oscylacyjny sprzęt wielofunkcyjny powinieneś wybrać! 

Nieważne czy wybierzesz model od Graphite, Dremel, czy może skłonić się ku bardziej renomowanym wyborom jak, na przykład, Makita bądź Bosch. Jedno jest pewne – przede wszystkim musisz pamiętać o tym, aby skupić się na najistotniejszych czynnikach definiujących atrakcyjność danego produktu. Dopiero wtedy będziemy mogli wybrać spośród najciekawszych urządzeń.

Warto przy tym pamiętać, że jeden z najciekawszych produktów obecnie dostępnych na rynku to MAKITA DTM52Z NARZĘDZIE WIELOFUNKCYJNE 18V. Urządzenie charakteryzujące się świetnym wykonaniem, bardzo dobrą wydajnością, a także niezawodnością i bezawaryjnym działaniem. Nie zapomnijmy też o dobrych parametrach i nowoczesnej technologii odpowiadającej za wygodę i komfort.

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/zestaw-narzedzi-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie narzędzie wielofunkcyjne wybrać
Average rating:  
 0 reviews