Jaka farelka? Najlepszy wybór termowentylatorów 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Jaka farelka na baterie będzie najlepsza? Dowiedz się który termowentylator energooszczędny należy wybrać, aby cieszyć się sprawnością i wydajnością! 

Sezon grzewczy może znacznie się różnić w przypadku jednego zarządcy budynku i drugiego. Choć przyjęło się, że kaloryfery w mieszkaniach zaczynają grzać na przełomie września lub października i działają do kwietnia czy też i maja, to bardzo często ciepło z tego źródła jest niewystarczające. Rozwiązaniem dla “zmarzluchów” jest z pewnością energooszczędna farelka. 

Urządzenia te charakteryzują się zazwyczaj bardzo prostą konstrukcją, a ich działanie jest prostolinijne. Natomiast istnieje parę zagwozdek, które każda osoba przed zakupem grzejnika farelki musi rozwiązać. Szczególnie, jeśli zależy nam na wyposażeniu się w sprawdzony i rekomendowany produkt, którego trwałość i wydajność sprosta naszym wymaganiom i oczekiwaniom. Jak jednak wybrać idealną farelkę elektryczną? 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Termowentylator CERAMICZNY Yoer

9.9

Drogi


Nagrzewnica EBH33 EBERG

9.8

Drogi

Farelka On Clouds JM-112

9.8

Tani

FARELKA ELEKTRYCZNA Maltec

9.7

Tani

Termowentylator Hyundai

9.6

Tani

NAGRZEWNICA Kraft Dele

9.3

Tani


NAGRZEWNICA Gerlach Germany

9.2

Tani

Z pomocą w tym zadaniu przychodzi nam ranking 2024. To zestawienie aż sześciu bardzo ciekawych propozycji. Każda z nich charakteryzuje się innymi parametrami czy specyfikacją. Przygotowana została z myślą o osobach wymagających nieco mniej czy też nieco więcej od propozycji. ważne jednak było zweryfikowanie sprawności urządzenia, odpowiedniej mocy, a także funkcjonalności. Nie bez znaczenia była też kompatybilność samochodowa w celu uzyskania farelki samochodowej, jak i też sprawdzenie opinii. 

Zwycięzca rankingu i bez wątpienia jedna z najlepszych opcji obecnie dostępnych na rynku to Termowentylator CERAMICZNY Yoer Farelka EKO +Pilot

Termowentylator CERAMICZNY Yoer Farelka EKO +Pilot

Farelka marki Yoer jest zdecydowanie najlepszym termowentylatorem ceramicznym. Posiada on przejrzysty panel dotykowy, dzięki któremu możemy swobodnie zmieniać temperaturę oraz zobaczyć poziom naładowania. Co więcej, wyposażono go w wyświetlacz led wyświetlający wszystkie informacje na panelu. Oprócz tego, posiada on nienagrzewającą się obudowę, dzięki której łatwiej będzie można zapobiec przegrzaniu się samego sprzętu.  

Ważnym aspektem tego termowentylatora ceramicznego jest jego waga, ponieważ waży on zaledwie 1.7 kg. Ponadto ma uchwyt, który ułatwia przenoszenie oraz pilot zdalnego sterowania. Dzięki temu mamy możliwość sterowania naszą farelką z danej odległości. Mocą jaką to narzędzie marki Yoer generuje jest wystarczająca. Ma ona aż 2000 W, co na spokojnie wystarczy, aby zaspokoić nasze oczekiwania co do produktu i do sprawnego ogrzania średniej wielkości pomieszczenia.

Wyróżnia się 2 poziomami mocy. Charakteryzuje się 3 trybami nawiewu: chłodnym, ciepłym i gorącym. Produkt jest idealnie przygotowany do każdej wielkości mieszkania, ponieważ cechuję się szerokością na poziomie 23.8 cm oraz wysokością 33.7 cm. Element grzejny jest zrobiony z ceramiki. Ten termowentylator ma zaprogramowaną funkcję autowyłączania gdy tylko upadnie.

 • Posiada kilka funkcji;

 • Produkt jest dobrze zabezpieczony przed wszelkimi usterkami;

 • Mały i wygodny w obsłudze.

 •  
 • Nieprzyjemny zapach plastiku.

Nagrzewnica elektryczna EBH farelka dmuchawa 3,3kW to alternatywa o nieco większej mocy, którą także warto rozważyć 

Nagrzewnica elektryczna EBH farelka

EBH 33 jest to model marki EBERG. To niewątpliwie dobra nagrzewnica elektryczna, która została wykonana ze starannością. Jej moc grzewcza wynosi 3.3 kW, dzięki czemu urządzenie jest w stanie dysponować pełną mocą tuż po uruchomieniu. Produkt waży 5.7 kg. Model EBH 33 dysponuje napięciem 220 – 240 V/50 hz. 

Urządzenie idealnie będzie spełniało swoją funkcję w ogrodowych jak i biurowych miejscach, z racji tego, że jest mobilne. Taką mobilność daje jej wbudowany uchwyt na rękę. Farelka posiada 3 tryby pracy. Ma regulowaną temperaturę, która znacząco uprzyjemnia użytkowanie. Jest wyposażona w termostat. Konstrukcja jest obudową z blachy stalowej, która jest pokryta lakierem żaroodpornym.

Obudowanie w zdecydowanej większości jest koloru żółtego. Skonstruowana została przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii przed zachlapaniem – IP24. Nagrzewnica elektryczna EBH jest bardzo łatwa w obsłudze, ponieważ w swojej konstrukcji posiada zaledwie tylko dwa przełącznik. Jeden z nich służy do włączania urządzenia, natomiast drugi do nastawiania termostatu.

 • Prosta obsługa;

 • Regulacja mocy nagrzewnicy;

 • Starannie wykonana obudowa.

 • Głośna.

Co więcej, TERMOWENTYLATOR FARELKA GRZEJNIK ELEKTRYCZNY 2000W także może okazać się dobrym rozwiązaniem

TERMOWENTYLATOR FARELKA GRZEJNIK ELEKTRYCZNY 2000W

Termowentylator marki Maltec jest wyposażony w kabel zasilający o długości 100cm. Jego obudowa wykonana jest z trwałego i odpornego materiału jakim jest ABS. Jego moc maksymalna mierzy w granicach 1000 W / 2000 W. Częstotliwość tego urządzenia wynosi 50 / 60 hz. Jego napięcie liczy 220 – 240 V. 

Termowentylator Maltec jest niezwykle lekki, bo waży on jedynie 0.948 kg. Z racji z tego, że jest taki mały, można go używać do odmiennych miejsc. Ponadto ma on uchwyt dzięki, któremu jest łatwy w przenoszeniu i wszędzie będzie gotowy do użycia. Połączenie to sprawia, że model ten świetnie nada się jako farelka do ogrzewania pomieszczeń wczasowych.

Urządzenie dwie stópki z jednej jak i z drugiej strony, które umożliwiają mu stabilne położenie. Ten termowentylator ma wiele funkcji, a jedną z nich jest możliwość włączenia wentylacji. W związku z tym, iż grzałka, do której trafia powietrze szybko się nagrzewa, to ciepło wypada w mgnieniu oka.

Po jego bokach, są dwa inne wentylatory, dzięki którym ciepło jest równomiernie rozprowadzane. Produkt jest cichy i ma wiele zastosowań, aczkolwiek należy uważać z uwagi na delikatną obudowę.

 • Mobilny; 

 • Wiele zastosowań;

 • Cichy.

 • Delikatny.

Oprócz tego, warto też pomyśleć nad rozwiązaniem takim jak GRZEJNIK ELEKTRYCZNY KONWEKTOR FARELKA KALORYFER

GRZEJNIK ELEKTRYCZNY KONWEKTOR FARELKA KALORYFER

Grzejnik elektryczny marki Hyundai jest przeznaczony do ogrzewania głównie domków letniskowych, ale i także do innych przestrzeni. W dużej mierze dominuje tutaj kolorystyka biała. Został wyposażony we wbudowany wentylator. To właśnie dzięki niemu może nam zapewnić szybszy przepływ ciepła lub wypuszczać zimne powietrze bez dodatkowego ogrzewania.

Ten kaloryfer posiada wiele funkcji. Jedną z interesujących jak i przydatnych funkcji jest funkcja zimnego nawiewu. Konwektor zaopatrzony jest w stopnie mocy: 750 W, 1250 W, 2000 W. Dzięki takiej konstrukcji grzejnika elektrycznego można go łatwo przenosić. Konwektor potrafi ogrzewać powietrze w szybkim tempie od momentu włączenia. 

Zawiera on szeroki termostat. Sterowany jest płynną, dokładną regulacją. Posiada on certyfikat CE. Kaloryfer jest stworzony z precyzją i z jak najbardziej godnych polecenia materiałów o potwierdzonej trwałości i klasie. Sam konwektor jest nietypowy i ma on niecodzienne funkcje. Jedną z nich jest zabezpieczenie przeciw zamrożeniu, dzięki, której nie będziemy się musieli martwić, o to, że nasz sprzęt ulegnie uszkodzeniu.

 • Zabezpieczenia w razie przypadku zamrożenia; 

 • Funkcja zimnego nawiewu;

 • Pełna moc od razu po włączeniu urządzenia.

 • Brak pilota zdalnego sterowania. 

M NAGRZEWNICA ELEKTRYCZNA 2,5KW FARELKA GRZEJNIK to kolejna ciekawa opcja – tym razem od Kraft&Dele

M NAGRZEWNICA ELEKTRYCZNA 2,5KW FARELKA GRZEJNIK

Dobrym wyborem nagrzewnicy elektrycznej będzie model kd11727 marki Kraft&Dele. Jest to grzejnik, który został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Dobrym przykładem jest tutaj sama obudowa, bo ta została wykonana ze stali nierdzewnej. Wyróżnia się dużą mocą (jak na swoją półkę cenową). Jego natężenie prądu wynosi 10 A.

Moc tego grzejnika wynosi 2,5 kW. Dzięki swoim wymiarom (215 x 185 x 250 mm), urządzenie może być idealne przystosowane do mniejszych jak i do większych przestrzeni. Waży jedyne 3 kg, a więc ułatwi nam to przenoszenie samego przedmiotu za pomocą wbudowanego uchwytu. Nagrzewnica elektryczna marki Kraft&Dele została wyposażona w grzałkę ceramiczną PTC, co będzie idealnym rozwiązaniem zapewniającym nam wysoce wydajne źródło ciepła.

Grzejnik jest prosty w obsłudze, ponadto posiada możliwość regulacji kątu nachylenia Gwarantuje to bardzo duże możliwości regulacyjne produktu. Części farelki zostały wykonane z bardzo trwałego materiału, co zapewni nam długą żywotność poszczególnych elementów. Nagrzewnica dysponuje wbudowanym termostatem. Zasilanie operuje mocą 220-240V. W trakcie pracy nie wytwarza ona żadnych spalin, czy pary wodnej. 

 • Ekologiczna;

 • Bezpieczna;

 • Wydajna.

 • Brak wyświetlacza.

Jeszcze inna opcja warta rozważenia to TERMOWENTYLATOR grzejnik elektryczny FARELKA 2200W

TERMOWENTYLATOR grzejnik elektryczny FARELKA 2200W

Kolejne miejsce w tym rankingu zajął termowentylator marki Gerlach Germany. Model GL 7733 ma białą obudowę z 360° obrotową dyszą nawilżacza. Nagrzewnica ma na swoim wyposażeniu pojemnik na wodę o pojemności 1 litra. To natomiast na spokojnie wystarczy nam na 7h ciągłego nawilżania. Urządzenie zostało wyposażone w funkcję umożliwiającą nam regulację temperatury w zakresie 10-30°C.

Jedną z przydatniejszych funkcji tego urządzenia będzie funkcja nawilżacza, gdyż bardzo szybko możemy odczuć zmianę jakości powietrza w pomieszczeniu. Jego wydajność wynosi 130ml/godz. Utrzymuje on automatycznie przez nas żądaną temperaturę. Moc jaką ten grzejnik elektryczny dysponuje jest 2000W. Dzięki wbudowanemu wentylatorowi możemy szybko schłodzić nasze pomieszczenie.

Termowentylator marki Gerlach Germany został zaopatrzony w funkcję szybkiego schładzania grzałki do 30 sekund, co zapobiegnie przegrzaniu się. Jej wydajność ogrzewania wynosi do 25m2, co będzie dobrym wyborem do salonu czy też do większej sypialni czy gabinetu. Grzejnik elektryczny został zabezpieczony w przypadku upadku, ponieważ automatycznie się wtedy wyłącza. Poręczny uchwyt umożliwii nam wygodne przenoszenie urządzenia z pokoju do pokoju. 

 • Został wyposażony w oscylację poziomą 80°;

 • Wiele funkcji ułatwiających korzystanie ze sprzętu;

 • Wydajny.

 • Dosyć mała pojemność zbiornika na wodę.  

Artykuły

Co powinno przykuć naszą szczególną uwagę podczas szukania produktu idealnego? Sprawdź poniższe wskazówki!

Na rynku w roku 2024 dostępne są farelki na baterie, przewodowe, a także akumulatorowe. Co więcej, bez większego problemu możemy też znaleźć farelki samochodowe. To takie, które dostosowane są do zasilania dostępnego w zapalniczce samochodowej. I choć każda z sześciu przedstawionych ofert jest w pewnym stopniu atrakcyjna, to żaden produkt nie jest pozbawiony wad. A to oznacza, że nie wszyscy będą w stanie pójść na kompromis i wybrać jeden z produktów dostępnych powyżej.

Nie jest to jednak nic straconego z bardzo prostego powodu. Oprócz powyższych analiz porównawczych na rynku mamy dostęp do ogromnej liczby akcesoriów i gadżetów, w tym, rzecz jasna, do grzejników farelek. Aby jednak cieszyć się z prawidłowego wyboru, musimy uwzględnić ogromną liczbę specyfikacji i parametrów. Najistotniejsze to, rzecz jasna, moc maksymalna grzejnika i materiał elementu grzejnego.

Aczkolwiek każda farelka elektryczna powinna przy tym być energooszczędna, oferować nam ogromną liczbę funkcji i opcji ułatwiających korzystanie ze sprzętu, jak i szereg cech szczególnych przemawiających za danym sprzętem. Warto przy tym pamiętać o dodatkowym wyposażeniu, akcesoriach czy też o prawdziwej wydajności. Więcej ciekawych informacji udzielić nam może poniższy poradnik zakupowy: https://www.dzienniknowy.pl/wiadomosci/s/16259,termowentylatory-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie

farelka ranking

Farelka energooszczędna to klucz

Jedną z najistotniejszych rzeczy podczas wyboru właściwej farelki 12v jest sprawdzenie jej energooszczędności. Z uwagi na to, że będziemy korzystać z urządzenia przez bardzo długi czas, to warto upewnić się, że nawet po wielogodzinnym ogrzewaniu pomieszczenia sprzęt nie wygeneruje ogromnych kosztów.

Aby mieć taką pewność, przede wszystkim powinniśmy szukać opcji wyposażonych w termostat. Funkcja ta ma za zadanie podtrzymywać temperaturę. Oznacza to, że po osiągnięciu odpowiadającej nam temperatury, urządzenie automatycznie się wyłącza w celu zachowania energii. Ponowne uruchomienie następuje w momencie, kiedy sprzęt odnotuje spadek temperatury.

Nagrzewnica elektryczna EBH farelka dmuchawa 3,3kW
Nagrzewnica elektryczna EBH farelka

M NAGRZEWNICA ELEKTRYCZNA 2,5KW FARELKA GRZEJNIK
M NAGRZEWNICA ELEKTRYCZNA 2,5KW FARELKA GRZEJNIK

Rzecz jasna wysoka moc to też i szansa na wysoką sprawność

Kolejna istotna sprawa przy szukaniu produktu idealnego związana jest z mocą dmuchawy. Jak wiecie, wysoka sprawność związana jest z wysoką mocą z uwagi na to, że silnik o wysokiej mocy jest w stanie dostarczyć nam dużo ciepła, a to, rzecz jasna, oferuje szybkie uzyskanie optymalnej temperatury. Oczywiście to też przekłada się na możliwość ogrzania bardzo dużych pomieszczeń.

Co ciekawe, wysoka moc może też okazać się sposobem na energooszczędność! Szybkie uzyskanie odpowiedniej temperatury to też krótszy czas działania, a więc i mniej energii potrzebne na ponowne nagrzanie sprzętu i uzyskanie jego pełnej sprawności. Pamiętajmy przy tym, że moc ma także niebagatelne znaczenie w przypadku niezawodności, bo mniej wysilony sprzęt podziała dłużej. 

Moc, jaka powinna nas interesować, zależna jest od pomieszczenia, które chcemy ogrzać. Nie powinniśmy jednak zadowalać się produktem o mocy mniejszej niż 1500 W. Jeśli dodatkowo moc ta potwierdzona jest funkcjami energooszczędnymi, a także zastosowano wysokiej klasy materiały podczas produkcji elementu grzejnego, to mamy szansę na zakup produktu o najwyższym stopniu jakości i sprawności do ceny.

Nie mniej istotną rolę odegrają funkcje

Kolejna bardzo istotna rzecz związana z zakupem farelki to funkcje. Przecież o wiele ciekawszym wyborem dla niejednego użytkownika będzie produkt, którego funkcje znacznie przekraczają najśmielsze oczekiwania i pozwalają na niemal nieograniczone dostosowanie sprzętu do preferencji danego użytkownika.

A przecież to też bardzo ważna sprawa, bo znacznie poprawia atrakcyjność danego rozwiązania. Przy tym warto pamiętać o tym, że podstawowa funkcjonalność w postaci regulacji temperatury czy też możliwości włączenia oscylacji jest obowiązkowa. Zdarza się jednak, że nawet i te opcje nie są za bardzo rozwinięte. Dlatego pamiętajmy, aby zakres regulacyjny był spory i wynosił nie mniej niż 8 stopni Celsjusza – na przykład od 18 do 26 stopni Celsjusza. 

Kolejna bardzo ważna kwestia związana z zakupem produktu o najciekawszych funkcjach to pilot, czyli możliwość sterowania urządzeniem zdalnie. To jedna z najciekawszych opcji z uwagi na fakt, że w ten sposób znacznie poprawiamy wygodę obsługiwania produktu. Nie mniej istotną rolę odegra też wyżej wspomniana funkcja eko, czyli termostat odpowiedzialny za oszczędzanie energii.

TERMOWENTYLATOR FARELKA GRZEJNIK ELEKTRYCZNY 2000W
TERMOWENTYLATOR FARELKA GRZEJNIK ELEKTRYCZNY 2000W
GRZEJNIK ELEKTRYCZNY KONWEKTOR FARELKA KALORYFER
GRZEJNIK ELEKTRYCZNY KONWEKTOR FARELKA KALORYFER

Pamiętajmy, rzecz jasna, o bezpieczeństwie i możliwościach regulacyjnych

Decydując się na zakup urządzenia grzewczego tego typu nie sposób zapomnieć o sprawach związanym z bezpieczeństwem – zarówno samego urządzenia, jak i naszym. A to oznacza, że przyjrzenie się kwestii konstrukcyjnej i zabezpieczeniom jest bardzo ważne. Dlatego istotną rolę odegra wyłącznik bezpieczeństwa jak i ochrona przed zachlapaniem czy też inna klasyfikacja zewnętrzna.

Jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo, to obudowa żaroodporna, która nie będzie tak mocno się nagrzewała, będzie z pewnością pomocna. Co więcej, warto też pamiętać o tym, że sama nagrzewnica powinna mieć funkcję wyłączenia w przypadku przegrzania się czy też wystąpienia przeciążenia. Wyżej wspomniana klasyfikacja, na przykład IP, wskazuje czy produkt może być narażony na ewentualne zachlapanie czy też nie. IP 24 to minimum, co jest w tej klasie produktów rekomendowane.

Nie mniej istotne będą opinie farelki samochodowej i tradycyjnej

Subiektywność komentarzy innych kupujących z pewnością wydaje się jako złe źródło dodatkowych danych. Nie mniej jednak czasami to właśnie o wiele lepszy sposób na ocenę danego modelu niż kierowanie się artykułami bądź też recenzjami, które nierzadko są sponsorowane przez producentów i mają nam po prostu sprzedać dany produkt.

Opinie mogą być więc bezstronne, a przynajmniej pokażą nam prawdę o danym produkcie – czy rzeczywiście jest on trwały i wydajny czy może jednak po paru miesiącach spodziewać się możemy awarii. Co więcej, warto przy tym zauważyć, że opinie to też świetny sposób na zweryfikowanie deklarowanych przez producenta funkcjonalności i możliwości.

Jeśli więc szukamy farelki do samochodu, a ta, pomimo zapewnień producenta, nie jest kompatybilna bądź po prostu nie jest wystarczająco kompaktowa i wygodna do użytkowania sprzętu w aucie, to z pewnością o wiele lepiej najpierw sprawdzić opinie farelki samochodowej, a dopiero potem myśleć nad zakupem alternatywy.

TERMOWENTYLATOR grzejnik elektryczny FARELKA 2200W
TERMOWENTYLATOR grzejnik elektryczny FARELKA 2200W

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz jaki termowentylator wybrać!

Choć z pewnością trudno wybrać idealny energooszczędny termowentylator, to możemy znacznie sobie ułatwić poprzez sprawdzenie poradnika zakupowego. Szukanie farelki 12v wymaga przede wszystkim zwrócenia uwagi na szereg właściwości czy też parametrów. Zakup powinien być wielokrotnie sprawdzony i porównany z konkurencją dostępną w tym samym zakresie cenowym. Musimy też poznać zalety i wady grzejnika olejowego czy farelki przed ich zakupem.

Rzecz jasna, można też od razu ruszyć do sklepu i wybrać jedną ze zrecenzowanych w dzisiejszym zestawieniu opcji. Szczególnie ciekawa propozycja to Termowentylator CERAMICZNY Yoer Farelka EKO +Pilot. Nie jest to co prawda typowa farelka do samochodu, ale w domu sprawdzi się idealnie z uwagi na ogromną funkcjonalność, świetne właściwości i parametry, a także wysoką moc i aż trzyletnią gwarancję. 

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/grzejnik-konwektorowy-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka farelka? Najlepszy wybór termowentylatorów
Average rating:  
 0 reviews