Jakie grzejniki olejowe kupić w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Spis Treści

Grzejnik olejowy – jaki wybrać w 2024 roku? Sprawdź już teraz poradnik zakupowy i zapoznaj się z zestawieniem

Każdy z nas pragnie wybrać sprzęt, który w jak najefektywniejszy sposób zagwarantuje nam ciepło i to przez długi czas. Grzejników na rynku jest od groma. Mamy nowoczesne grzejniki aluminiowe, stalówki, energooszczędne grzejniki elektryczne czy też żeliwne a także nowoczesne panele grzewcze na podczerwień. Oprócz tego, istnieje także podział na cieczy czy inny preparat odpowiadający za nagrzewanie się. Grzejnik konwektorowy czy olejowy? W przypadku wolnostojących czy ściennych grzejników olejowych, cieczą odpowiadającą za nagrzewanie się słynnych żeberek jest właśnie olej.

Choć wydawać by się mogło, że wybór będzie prosty, to zaawansowana technologia, a także szereg funkcjonalności czy opcji regulacyjnych mocno utrudnia znalezienie tego idealnego sprzętu. To właśnie dlatego powstał dzisiejszy ranking małych nagrzewnic olejowych. Jest to proste połączenie poradnika zakupowego i listy rekomendowanych produktów. W ten sposób możecie podejrzeć ciekawy produkt lub też alternatywy, czy znaleźć swój własny, idealny, wręcz najlepszy grzejnik olejowy. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

LTC grzejnik olejowy

9.9

Średnia


Yoer Inferno 2500 W

9.8

Drogi

GRZEJNIK PANELOWY OLEJOWY

9.8

Drogi

Grzejnik EBERG 2400W

9.7

Średnia

Grzejnik Teesa

9.6

Tani


Grzejnik DIMPLEX

9.5

Średnia

W celu wyboru najciekawszego produktu, na liście pojawił się wyłącznie energooszczędne grzejniki olejowe, które to dodatkowo charakteryzują się świetną mocą i wieloma funkcjami, regulacjami. Dodatkowo wysokie opinie grzejników olejowych miały istotny wpływ na wybór najlepszego urządzenia spośród tych wszystkich.

Zwycięzcą rankingu i bez wątpienia najlepszym grzejnikiem olejowym na tę chwilę jest LTC grzejnik olejowy

grzejnik olejowy energooszczędny

Grzejnik olejowy marki LTC to urządzenie, które zagwarantuje ciepło w każdym pomieszczeniu, w którym brakuje kaloryfera albo nie jest on dość wystarczający. Urządzenie to jest również doskonałą alternatywą w przypadku awarii. Grzejnik olejowy tej marki ma wbudowaną możliwość regulacji temperatury, działa na 3 stopniach mocy. Dla wygody, a przede wszystkim bezpieczeństwa użytkownika sprzęt został wyposażony w termostat oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Model ten ma 11 żeberek i maksymalną moc do 2500W, a z uwagi na swoją wszechstronność jest to też numer jeden w dzisiejszym zestawieniu.

Tak, jak zostało już wspomniane, grzejnik olejowy marki LTC został wyposażony w 3 stopnie regulacji mocy: minimalny – 1000W, normalny – 1500W oraz maksymalny – czyli 2500W. Z kolei dzięki termostatowi użytkownik sam może zdecydować, jaką temperaturę w pokoju chce mieć. Gdy odpowiedni poziom temperatury zostanie osiągnięty, wówczas urządzenie samoistnie się wyłączy. Włączy się dopiero w momencie, gdy temperatura powietrza znowu spadnie. 

 • Duża moc – do 2500W;

 • Termostat;

 • zabezpieczenie przed przegrzaniem;

 • Oszczędność energii.

 • Nie ma możliwości powieszenia grzejnika na ścianie.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że grzejnik ten gwarantuje oszczędność energii. Bowiem pozostaje on na długo jeszcze ciepły, nawet już po odłączeniu go od sieci. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie z uwagi na budżet użytkownika sprzętu. Oczywiście wyżej wspomniana funkcja termostatu także pozytywnie wpływa na oszczędność.

Co jest równie ważne wskazany grzejnik nie wysusza powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Ogrzewa, ale nie powoduje, że powietrze jest nieznośnie suche, co mogłoby być bardzo uciążliwe dla użytkowników sprzętu. Poza tym jest to urządzenie, które ma nieograniczone możliwości. Można nim ogrzewać wszystkie pomieszczenia, w których znajduje się zwykłe gniazdko.

Ponadto GRZEJNIK PANELOWY OLEJOWY będzie bardzo ciekawą opcją zastępczą 

grzejnik olejowy opinie

Grzejnik olejowy panelowy to nowa technologia, która jest alternatywą dla starych grzejników żeberkowych. Nowoczesna technologia jest bardzo czuła na wszelkie wahania temperatury, co ma znaczący wpływ na obniżenie poboru prądu przez urządzenie w stosunku do innych oferowanych na rynku – nawet o 50 procent mniej energii. Oferowany grzejnik posiada certyfikaty, które dopuszczają go do użytkowania na trudnym rynku skandynawskim.

Prezentowany grzejnik został wyposażony w funkcję wykrywania otwartego okna. Polega to na tym, że w przypadku, gdy w pomieszczeniu, w którym zamontowany jest grzejnik panelowy olejowy jest otwarte okno i temperatura w pokoju spadnie o 2˚C w czasie krótszym niż 10 minut, wówczas uaktywni się właśnie ta funkcja. Sterownik automatycznie przełączy swoje działanie na tryb anty-zamrażania i ustawi temperaturę na poziomie 7˚C.

 • Funkcja wykrywania otwartego okna;

 • Funkcja adaptacyjnego startu;

 • Grzejnik zajmuje mało miejsca, można go powiesić na ścianie;

 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem.

 • Stosunkowo drogi.

Z kolei funkcja adaptacyjnego startu sprowadza się do tego, że grzejnik zadba o komfort użytkownika. Jeżeli ten ustawi temperaturę w pomieszczeniu na konkretną godzinę, na przykład na 20:00, to grzejnik automatycznie uruchomi grzanie odpowiednio wcześniej. Jeśli taka temperatura zostanie osiągnięta w danym pomieszczeniu, następnie się wyłączy w celu oszczędzenia energii.

Urządzenie jest zabezpieczone przed ryzykiem nadmiernego przegrzania się. Z kolei precyzyjny termostat, umożliwia regulowanie temperatury grzejnika w danym pomieszczeniu. Maksymalna moc tego modelu grzejnika olejowego to 2000W.

Ponadto Grzejnik olejowy EBERG 2400W będzie bardzo ciekawym wyborem alternatywnym

grzejnik olejowy - jaki wybrać

Grzejnik olejowy marki EBERG model R11 charakteryzuje się dużą mocą grzewczą, aż 2400 W. Posiada w swojej budowie 11 żeber. Jest ponadto niezwykle prosty w obsłudze, dzięki temu bez większych problemów sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Wyróżnia go także bezproblemowy montaż oraz długotrwała funkcjonalność. Nowoczesny design zaś z pewnością przykuje uwagę niejednej osoby, a z pewnością sprawdzi się w domu, mieszkaniu czy biurze.

Ten model grzejnika ma regulowaną temperaturę za pomocą wbudowanego termostatu. Moc urządzenia również można ustawić na różnym poziomie, a dokładnie na: 1000W, 1400W oraz – maksymalna moc – 2400W.

 • Przystępna cena;

 • Duża moc grzewcza – 2400 W;

 • Wyświetlacz LCD.

 • Mocno ograniczone funkcje dodatkowe.
 •  

Dodatkowo grzejnik jest wyposażony w panel sterowania z wyświetlaczem LCD, który w znaczący sposób ułatwia użytkowanie sprzętu. Wyświetlacz wskazuje, między innymi temperaturę, jaka panuje w pomieszczeniu. Grzejnik marki EBERG ma wbudowany programator czasowy TIMER, który pozwala ustawiać zalecenia od 1 do 24 godzin.

Grzejnik posiada, jak zostało już wspomniane, 11 żeber. Wymiary jednego żebra to 150 na 580 milimetrów. Waga całkowita urządzenia to 12 kilogramów. Wymiary grzejnika są następujące 480/240/625 milimetrów. Potrzebne napięcie to 220 do 240 V/50 Hz.

Co więcej, Grzejnik elektryczny olejowy Teesa będzie równie interesującą propozycją 

grzejniki olejowe ranking

Grzejnik olejowy marki Teesa zapewni ciepło w każdym pomieszczeniu, nawet jeśli sezon grzewczy jeszcze się nie rozpoczął. Urządzenie to posiada aż 11 żeberek, a jego moc to 2500W! Dzięki tak dużej mocy, grzejnik olejowy Teesa sprawdzi się nawet w pomieszczeniach, które mają naprawdę dużą powierzchnię.

Urządzenie jest wyposażone w trzy tryby pracy, jak i również regulowany termostat. Ponadto posiada także funkcję automatycznej kontroli temperatury. Dzięki tej ostatniej funkcji użytkownik może w bardzo krótkim czasie dostosować poziom temperatury do swoich potrzeb, a następnie utrzymać ją przez określony czas.

Dodatkowo recenzowana propozycja ma wbudowaną funkcję timer, która pozwala na ustawienie godzin pracy urządzenia, dokładnie od 1 godziny do 24 godzin. Po tym czasie grzejnik automatycznie się wyłącza.

 • Duża moc – do 2500W;

 • Funkcja automatycznej kontroli temperatury;

 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem;

 • Automatyczny wyłącznik grzejnika w przypadku przewrócenia.

 • Dosyć drogi.

Komfort użytkowania dodatkowo podnosi wyświetlacz LCD, dzięki któremu można sprawdzić wszystkie niezbędne informacje dotyczące grzejnika, jak choćby aktualną temperaturę. Warto zaznaczyć, że urządzenie to jest niezwykle bezpieczne dla użytkowników. Posiada bowiem funkcję zabezpieczenia przed przegrzaniem, ale także wyłącznik bezpieczeństwa w razie nagłego przewrócenia grzejnika.

Dzięki temu, że grzejnik posiada kółka, jest on wygodny i komfortowy w transporcie i w przemieszczaniu z jednego pomieszczenia, do drugiego. Można go w każdym momencie przestawić w dowolne miejsce, gdzie akurat jest najbardziej potrzebny. Z kolei nowoczesny design sprawi, że urządzenie nie będzie zaburzać wyglądu wnętrza ani sypialni, ani biura.

Nie możemy też zapomnieć o kolejnej propozycji, a mianowicie Grzejnik elektryczny olejowy DIMPLEX OR125TLG

grzejniki olejowe cena

Grzejnik olejowy marki DIMPLEX to urządzenie, które pozwoli ogrzać pomieszczenie do 28 metrów kwadratowych. Dzięki temu, że posiada wbudowane kółka, można je przestawiać w dowolne miejsce albo schować do szafy w okresie wiosenno-letnim. Jest to sprzęt, który z pewnością się przyda w każdym domu.

Sprzęt posiada 2-stopniowy przełącznik mocy grzewczej. Użytkownik może ustawić zatem moc na 1000W albo 2000W. Dodatkowo grzejnik olejowy marki DIMPLEX ma wbudowany termostat, który pozwala na ustawienie temperatury grzejnika, która będzie najbardziej odpowiadać użytkownikowi pomieszczenia. Grzejnik składa się z 9 żeber grzewczych.

 • Moc grzewcza do 2000w;

 • Funkcja antyzamarzaniowa (anty-freeze);

 • Zabezpieczenie przeciw przegrzaniu.

 • Brak trybu Eko.

Grzejnik olejowy to efektywne źródło ogrzewania każdego dnia. Maksymalna moc grzewcza, czyli 2000W, pozwala na ogrzanie pomieszczenia o różnej wielkości, a wszystko w zależności od poziomu instalacji ociepleniowej. Warto spojrzeć na poniższy przykład:

 • dobre ocieplenie – pomieszczenie o powierzchni do 28 m2,
 • średnie ocieplenie – pomieszczenie o powierzchni do 20 m2,
 • słabe ocieplenie – pomieszczenie do 15 m2.

Co istotne, urządzenie posiada ochronę antyzamarzaniową, a także funkcję, która chroni je przed przegrzaniem. Obydwie te funkcje są niezwykle ważne. Pierwsza umożliwia dostosowanie działania grzejnika nawet w sytuacji, gdy w pomieszczeniu jest otwarte okno. Druga z kolei – jest niezwykle ważna przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników sprzętu.

Jaki wybrać grzejnik olejowy? Pomogą Ci w tym nasz ranking i poradnik 2024!

Grzejniki olejowe to urządzenia, które możemy wykorzystać do efektywnego ogrzewania pomieszczeń, wszędzie tam, gdzie nie występuje sieć ciepłownicza. Mogą służyć jako docelowe ogrzewanie np. domku letniskowego czy altany, lub do dogrzewania niektórych pomieszczeń w domu. Do wyboru mamy ich różne rodzaje, od żeberkowych, po panelowe. Niektóre posiadają zamontowane kółka, co zwiększa ich mobilność i możliwość zastosowania. 

Przy zakupie grzejnika olejowego, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Dobrze, gdyby był on energooszczędny, działa on bowiem podłączony do sieci elektrycznej. Istotne będą również jego gabaryty, zastanówmy się, w jakim pomieszczeniu chcemy go zamontować. Czy będzie nam on służył jako główne źródło ciepła, czy może jako czasowa, dodatkowa metoda ogrzewania? 

Jeśli zastanawiasz się, jaki grzejnik olejowy wybrać, nasz ranking grzejników olejowych i poradnik z pewnością przyjdą Ci z pomocą. Prezentujemy w nich kilka sprawdzonych propozycji, dzięki którym z pewnością wybierzesz coś odpowiadającego Twoim potrzebom i preferencjom. Przyjmy się zatem, na co powinniśmy zwrócić uwagę, przy wyborze energooszczędnego grzejnika olejowego. Dodatkowych informacji udzieli nam poniższy artykuł: https://www.domoweklimaty.pl/czytelnia/grzejniki-olejowe/#.YNzKqbtxeUk

Moc ma znaczenie!

Jedną z najważniejszych kwestii, jakimi powinniśmy kierować się przy wyborze grzejnika olejowego, jest jego moc. Im większe pomieszczenie chcemy ogrzać, tym większą mocą powinno cechować się wybrane przez nas urządzenie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy posiada ono możliwość jej regulacji. 

Zwiększy to możliwości eksploatacji grzejnika. Korzystając z jego największej mocy, szybko i efektywnie ogrzejmy dużą powierzchnię, zmniejszając moc maksymalną z powodzeniem wykorzystamy go również w mniejszych pomieszczeniach. 

Każdy z nas pragnie wybrać sprzęt, który w jak najefektywniejszy sposób zagwarantuje nam ciepło i to przez długi czas. Grzejników na rynku jest od groma. Mamy nowoczesne grzejniki aluminiowe, stalówki, energooszczędne grzejniki elektryczne czy też żeliwne a także nowoczesne panele grzewcze na podczerwień. Oprócz tego, istnieje także podział na cieczy czy inny preparat odpowiadający za nagrzewanie się. W przypadku wolnostojących czy ściennych grzejników olejowych, cieczą odpowiadającą za nagrzewanie się słynnych żeberek jest właśnie olej.

Choć wydawać by się mogło, że wybór będzie prosty, to zaawansowana technologia, a także szereg funkcjonalności czy opcji regulacyjnych mocno utrudnia znalezienie tego idealnego sprzętu. To właśnie dlatego powstał dzisiejszy ranking grzejników olejowych. Jest to proste połączenie poradnika zakupowego i listy rekomendowanych produktów. W ten sposób możecie podejrzeć ciekawy produkt lub też alternatywy, czy znaleźć swój własny, idealny, wręcz najlepszy grzejnik olejowy. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

LTC grzejnik olejowy

9.9

Średnia


Yoer Inferno 2500 W

9.8

Drogi

GRZEJNIK PANELOWY OLEJOWY

9.8

Drogi

Grzejnik EBERG 2400W

9.7

Średnia

Grzejnik Teesa

9.6

Tani


Grzejnik DIMPLEX

9.5

Średnia

W celu wyboru najciekawszego produktu, na liście pojawił się wyłącznie energooszczędne grzejniki olejowe, które to dodatkowo charakteryzują się świetną mocą i wieloma funkcjami, regulacjami. Dodatkowo wysokie opinie grzejników olejowych miały istotny wpływ na wybór najlepszego urządzenia spośród tych wszystkich.

Zwycięzcą rankingu i bez wątpienia najlepszym grzejnikiem olejowym na tę chwilę jest LTC grzejnik olejowy

grzejnik olejowy energooszczędny

Grzejnik olejowy marki LTC to urządzenie, które zagwarantuje ciepło w każdym pomieszczeniu, w którym brakuje kaloryfera albo nie jest on dość wystarczający. Urządzenie to jest również doskonałą alternatywą w przypadku awarii. Grzejnik olejowy tej marki ma wbudowaną możliwość regulacji temperatury, działa na 3 stopniach mocy. Dla wygody, a przede wszystkim bezpieczeństwa użytkownika sprzęt został wyposażony w termostat oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Model ten ma 11 żeberek i maksymalną moc do 2500W, a z uwagi na swoją wszechstronność jest to też numer jeden w dzisiejszym zestawieniu.

Tak, jak zostało już wspomniane, grzejnik olejowy marki LTC został wyposażony w 3 stopnie regulacji mocy: minimalny – 1000W, normalny – 1500W oraz maksymalny – czyli 2500W. Z kolei dzięki termostatowi użytkownik sam może zdecydować, jaką temperaturę w pokoju chce mieć. Gdy odpowiedni poziom temperatury zostanie osiągnięty, wówczas urządzenie samoistnie się wyłączy. Włączy się dopiero w momencie, gdy temperatura powietrza znowu spadnie. 

 • Duża moc – do 2500W;

 • Termostat;

 • zabezpieczenie przed przegrzaniem;

 • Oszczędność energii.

 • Nie ma możliwości powieszenia grzejnika na ścianie.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że grzejnik ten gwarantuje oszczędność energii. Bowiem pozostaje on na długo jeszcze ciepły, nawet już po odłączeniu go od sieci. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie z uwagi na budżet użytkownika sprzętu. Oczywiście wyżej wspomniana funkcja termostatu także pozytywnie wpływa na oszczędność.

Co jest równie ważne wskazany grzejnik nie wysusza powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Ogrzewa, ale nie powoduje, że powietrze jest nieznośnie suche, co mogłoby być bardzo uciążliwe dla użytkowników sprzętu. Poza tym jest to urządzenie, które ma nieograniczone możliwości. Można nim ogrzewać wszystkie pomieszczenia, w których znajduje się zwykłe gniazdko.

Ponadto GRZEJNIK PANELOWY OLEJOWY będzie bardzo ciekawą opcją zastępczą 

grzejnik olejowy opinie

Grzejnik olejowy panelowy to nowa technologia, która jest alternatywą dla starych grzejników żeberkowych. Nowoczesna technologia jest bardzo czuła na wszelkie wahania temperatury, co ma znaczący wpływ na obniżenie poboru prądu przez urządzenie w stosunku do innych oferowanych na rynku – nawet o 50 procent mniej energii. Oferowany grzejnik posiada certyfikaty, które dopuszczają go do użytkowania na trudnym rynku skandynawskim.

Prezentowany grzejnik został wyposażony w funkcję wykrywania otwartego okna. Polega to na tym, że w przypadku, gdy w pomieszczeniu, w którym zamontowany jest grzejnik panelowy olejowy jest otwarte okno i temperatura w pokoju spadnie o 2˚C w czasie krótszym niż 10 minut, wówczas uaktywni się właśnie ta funkcja. Sterownik automatycznie przełączy swoje działanie na tryb anty-zamrażania i ustawi temperaturę na poziomie 7˚C.

 • Funkcja wykrywania otwartego okna;

 • Funkcja adaptacyjnego startu;

 • Grzejnik zajmuje mało miejsca, można go powiesić na ścianie;

 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem.

 • Stosunkowo drogi.

Z kolei funkcja adaptacyjnego startu sprowadza się do tego, że grzejnik zadba o komfort użytkownika. Jeżeli ten ustawi temperaturę w pomieszczeniu na konkretną godzinę, na przykład na 20:00, to grzejnik automatycznie uruchomi grzanie odpowiednio wcześniej. Jeśli taka temperatura zostanie osiągnięta w danym pomieszczeniu, następnie się wyłączy w celu oszczędzenia energii.

Urządzenie jest zabezpieczone przed ryzykiem nadmiernego przegrzania się. Z kolei precyzyjny termostat, umożliwia regulowanie temperatury grzejnika w danym pomieszczeniu. Maksymalna moc tego modelu grzejnika olejowego to 2000W.

Ponadto Grzejnik olejowy EBERG 2400W będzie bardzo ciekawym wyborem alternatywnym

grzejnik olejowy - jaki wybrać

Grzejnik olejowy marki EBERG model R11 charakteryzuje się dużą mocą grzewczą, aż 2400 W. Posiada w swojej budowie 11 żeber. Jest ponadto niezwykle prosty w obsłudze, dzięki temu bez większych problemów sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Wyróżnia go także bezproblemowy montaż oraz długotrwała funkcjonalność. Nowoczesny design zaś z pewnością przykuje uwagę niejednej osoby, a z pewnością sprawdzi się w domu, mieszkaniu czy biurze.

Ten model grzejnika ma regulowaną temperaturę za pomocą wbudowanego termostatu. Moc urządzenia również można ustawić na różnym poziomie, a dokładnie na: 1000W, 1400W oraz – maksymalna moc – 2400W.

 • Przystępna cena;

 • Duża moc grzewcza – 2400 W;

 • Wyświetlacz LCD.

 • Mocno ograniczone funkcje dodatkowe.
 •  

Dodatkowo grzejnik jest wyposażony w panel sterowania z wyświetlaczem LCD, który w znaczący sposób ułatwia użytkowanie sprzętu. Wyświetlacz wskazuje, między innymi temperaturę, jaka panuje w pomieszczeniu. Grzejnik marki EBERG ma wbudowany programator czasowy TIMER, który pozwala ustawiać zalecenia od 1 do 24 godzin.

Grzejnik posiada, jak zostało już wspomniane, 11 żeber. Wymiary jednego żebra to 150 na 580 milimetrów. Waga całkowita urządzenia to 12 kilogramów. Wymiary grzejnika są następujące 480/240/625 milimetrów. Potrzebne napięcie to 220 do 240 V/50 Hz.

Co więcej, Grzejnik elektryczny olejowy Teesa będzie równie interesującą propozycją 

grzejniki olejowe ranking

Grzejnik olejowy marki Teesa zapewni ciepło w każdym pomieszczeniu, nawet jeśli sezon grzewczy jeszcze się nie rozpoczął. Urządzenie to posiada aż 11 żeberek, a jego moc to 2500W! Dzięki tak dużej mocy, grzejnik olejowy Teesa sprawdzi się nawet w pomieszczeniach, które mają naprawdę dużą powierzchnię.

Urządzenie jest wyposażone w trzy tryby pracy, jak i również regulowany termostat. Ponadto posiada także funkcję automatycznej kontroli temperatury. Dzięki tej ostatniej funkcji użytkownik może w bardzo krótkim czasie dostosować poziom temperatury do swoich potrzeb, a następnie utrzymać ją przez określony czas.

Dodatkowo recenzowana propozycja ma wbudowaną funkcję timer, która pozwala na ustawienie godzin pracy urządzenia, dokładnie od 1 godziny do 24 godzin. Po tym czasie grzejnik automatycznie się wyłącza.

 • Duża moc – do 2500W;

 • Funkcja automatycznej kontroli temperatury;

 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem;

 • Automatyczny wyłącznik grzejnika w przypadku przewrócenia.

 • Dosyć drogi.

Komfort użytkowania dodatkowo podnosi wyświetlacz LCD, dzięki któremu można sprawdzić wszystkie niezbędne informacje dotyczące grzejnika, jak choćby aktualną temperaturę. Warto zaznaczyć, że urządzenie to jest niezwykle bezpieczne dla użytkowników. Posiada bowiem funkcję zabezpieczenia przed przegrzaniem, ale także wyłącznik bezpieczeństwa w razie nagłego przewrócenia grzejnika.

Dzięki temu, że grzejnik posiada kółka, jest on wygodny i komfortowy w transporcie i w przemieszczaniu z jednego pomieszczenia, do drugiego. Można go w każdym momencie przestawić w dowolne miejsce, gdzie akurat jest najbardziej potrzebny. Z kolei nowoczesny design sprawi, że urządzenie nie będzie zaburzać wyglądu wnętrza ani sypialni, ani biura.

Nie możemy też zapomnieć o kolejnej propozycji, a mianowicie Grzejnik elektryczny olejowy DIMPLEX OR125TLG

grzejniki olejowe cena

Grzejnik olejowy marki DIMPLEX to urządzenie, które pozwoli ogrzać pomieszczenie do 28 metrów kwadratowych. Dzięki temu, że posiada wbudowane kółka, można je przestawiać w dowolne miejsce albo schować do szafy w okresie wiosenno-letnim. Jest to sprzęt, który z pewnością się przyda w każdym domu.

Sprzęt posiada 2-stopniowy przełącznik mocy grzewczej. Użytkownik może ustawić zatem moc na 1000W albo 2000W. Dodatkowo grzejnik olejowy marki DIMPLEX ma wbudowany termostat, który pozwala na ustawienie temperatury grzejnika, która będzie najbardziej odpowiadać użytkownikowi pomieszczenia. Grzejnik składa się z 9 żeber grzewczych.

 • Moc grzewcza do 2000w;

 • Funkcja antyzamarzaniowa (anty-freeze);

 • Zabezpieczenie przeciw przegrzaniu.

 • Brak trybu Eko.

Grzejnik olejowy to efektywne źródło ogrzewania każdego dnia. Maksymalna moc grzewcza, czyli 2000W, pozwala na ogrzanie pomieszczenia o różnej wielkości, a wszystko w zależności od poziomu instalacji ociepleniowej. Warto spojrzeć na poniższy przykład:

 • dobre ocieplenie – pomieszczenie o powierzchni do 28 m2,
 • średnie ocieplenie – pomieszczenie o powierzchni do 20 m2,
 • słabe ocieplenie – pomieszczenie do 15 m2.

Co istotne, urządzenie posiada ochronę antyzamarzaniową, a także funkcję, która chroni je przed przegrzaniem. Obydwie te funkcje są niezwykle ważne. Pierwsza umożliwia dostosowanie działania grzejnika nawet w sytuacji, gdy w pomieszczeniu jest otwarte okno. Druga z kolei – jest niezwykle ważna przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników sprzętu.

Jaki wybrać grzejnik olejowy? Pomogą Ci w tym nasz ranking i poradnik 2024!

Grzejniki olejowe to urządzenia, które możemy wykorzystać do efektywnego ogrzewania pomieszczeń, wszędzie tam, gdzie nie występuje sieć ciepłownicza. Mogą służyć jako docelowe ogrzewanie np. domku letniskowego czy altany, lub do dogrzewania niektórych pomieszczeń w domu. Do wyboru mamy ich różne rodzaje, od żeberkowych, po panelowe. Niektóre posiadają zamontowane kółka, co zwiększa ich mobilność i możliwość zastosowania. 

Przy zakupie grzejnika olejowego, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Dobrze, gdyby był on energooszczędny, działa on bowiem podłączony do sieci elektrycznej. Istotne będą również jego gabaryty, zastanówmy się, w jakim pomieszczeniu chcemy go zamontować. Czy będzie nam on służył jako główne źródło ciepła, czy może jako czasowa, dodatkowa metoda ogrzewania? 

Jeśli zastanawiasz się, jaki grzejnik olejowy wybrać, nasz ranking grzejników olejowych i poradnik z pewnością przyjdą Ci z pomocą. Prezentujemy w nich kilka sprawdzonych propozycji, dzięki którym z pewnością wybierzesz coś odpowiadającego Twoim potrzebom i preferencjom. Przyjmy się zatem, na co powinniśmy zwrócić uwagę, przy wyborze energooszczędnego grzejnika olejowego. Dodatkowych informacji udzieli nam poniższy artykuł: https://www.domoweklimaty.pl/czytelnia/grzejniki-olejowe/#.YNzKqbtxeUk

Moc ma znaczenie!

Jedną z najważniejszych kwestii, jakimi powinniśmy kierować się przy wyborze grzejnika olejowego, jest jego moc. Im większe pomieszczenie chcemy ogrzać, tym większą mocą powinno cechować się wybrane przez nas urządzenie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy posiada ono możliwość jej regulacji. 

Zwiększy to możliwości eksploatacji grzejnika. Korzystając z jego największej mocy, szybko i efektywnie ogrzejmy dużą powierzchnię, zmniejszając moc maksymalną z powodzeniem wykorzystamy go również w mniejszych pomieszczeniach. 

Przy piecyku olejowym o dużej mocy, dobrze sprawdzają się takie o tzw. konstrukcji żeberkowej. Przypominają one tradycyjne kaloryfery. Ożebrowanie zwiększa powierzchnię wymiany ciepła w stosunku do wielkości grzejnika. Im większa liczba żeberek, tym większa jest jego wydajność. 

Dlatego jeśli szukamy energooszczędnego grzejnika olejowego, który będzie działał szybko w dużym pomieszczeniu, warto zdecydować się na wybór właśnie takiego modelu.

Teesa 2500W LCD
grzejniki olejowe ranking

Ścienne grzejniki olejowe czy grzejnik może pomóc nam zadbać o zdrowie? 

Grzejniki olejowe, podobnie jak tradycyjne występują również w wersji naściennej. Najczęściej mają one wtedy budowę płytową. Faktem jest, że modele żeberkowe są od nich wydajniejsze, jednak płaskie grzejniki panelowe, również mają wiele zalet. 

Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje można montować je na ścianach. Zwiększa to ich potencjał aranżacyjny, a prosty, dyskretny kształt sprawia, że wyglądają estetycznie w większości pomieszczeń. Zajmują one zdecydowanie mniej miejsca. od klasycznych modeli grzejników.

Poznaj więcej zalet grzejników olejowych.

najlepsze grzejniki olejowe
GRZEJNIK PANELOWY OLEJOWY ELEKTRYCZNY 1500W EKO
grzejnik olejowy opinie

Dodatkowo doskonale sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach, ale też biurach, gabinetach lekarskich, przedszkolach, czy innych budynkach użyteczności publicznej. Wynika to z tego, że grzejniki olejowe są bezpieczne dla alergików. Działają one poprzez ogrzewanie znajdującego się wewnątrz urządzenia oleju, a nie za pomocą cyrkulacji powietrza, jak w przypadku elektrycznych grzejników konwektorowych. 

Zapobiega to unoszeniu się kurzu, roztoczy, sierści zwierząt, czyli potencjalnych alergenów. Płytowa konstrukcja, jest również łatwiejsza w utrzymaniu czystości niż żeberkowa, co również ma znaczenie dla alergika.

Termostat – ważne udogodnienie

Każdy olejowy grzejnik elektryczny, powinien posiadać termostat. Zadaniem tego urządzenia jest utrzymywanie w pomieszczeniu optymalnej temperatury, a także oszczędność energii.  Monitoruje on wydajną pracę urządzenia. Jest to więc jeden z najistotniejszych elementów funkcjonalności.

W momencie, w którym kaloryfer osiągnie wymaganą przez nas temperaturę system wyłączy grzałki, a jeśli spadnie ona poniżej ustawionej przez nas wartości ponownie je uruchomi. Powoduje to duże oszczędności, gdyż grzejnik nie jest stale zasilany prądem.

Jest to również bardzo przydatna funkcja, gdy decydujemy się na dogrzewanie sypialni nocą, właśnie za pomocą grzejnika elektrycznego, czy utrzymanie stałej, optymalnej temperatury w pokoju dziecięcym, czy w pokoju osoby starszej.  Najczęściej, wraz z termostatem grzejnik posiada również zabezpieczenia przed przegrzaniem i zamarzaniem.

Grzejnik Dimplex OR120TLS
grzejniki olejowe cena
GRZEJNIK ELEKTRYCZNY KALORYFER OLEJOWY 2500W LTC
grzejnik olejowy energooszczędny

Grzejnik olejowy opinie użytkowników to istotna wskazówka

Tak, jak w przypadku zakupu innego rodzaju sprzętu użytkowego oprócz obietnic producenta, warto poznać również opinie jego użytkowników. Dzięki nim przekonamy się, jakie są faktyczne plusy i minusy użytkowania urządzenia. Pozwoli nam to wybrać najlepszy grzejnik olejowy odpowiadający naszym preferencjom. 

Dowiemy się również, jaka jest jakość wykonania urządzenia i jego niezawodność. Olejowy grzejnik elektryczny, to zakup, na który decydujemy się, chcąc osiągnąć konkretne korzyści i rezultaty. Dlatego warto zweryfikować, czy wybrany przez nas model będzie spełniał nasze oczekiwania.

Stawiając na sprawdzony model, który charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny, na pewno będziemy zadowoleni z wyboru i dokonanej inwestycji.

Grzejnik olejowy ‒ energooszczędny, panelowy? Jaki wybrać w 2024 roku?

Zwycięzcą naszego dzisiejszego rankingu, jest GRZEJNIK ELEKTRYCZNY, KALORYFER OLEJOWY 2500W LTC. Charakteryzuje się on dużą mocą z możliwością jej regulacji. Posiada żeberkową budowę, optymalizującą pozyskiwanie za jego pomocą ciepła. Jednocześnie zachowuje elegancki design. Termostat oraz system zapobiegające przegrzaniu, gwarantują bezpieczeństwo i optymalizację kosztów użytkowania urządzenia. Spełnia on większość kryteriów uwzględnionych w naszym poradniku i w dodatku posiada atrakcyjną cenę, adekwatną do jakości. 

Jeśli jednak powyższa oferta nie przykuwa naszej uwagi, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby obejrzeć pozostałe przedmioty dostępne w zestawieniu lub też wykorzystać informacje zdobyte w poradniku i wybrać grzejnik olejowy według własnych oczekiwań i kryteriów. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie grzejniki olejowe kupić
Average rating:  
 4 reviews
 by kropek

Wybierając sprzęt zależy nam na jak najlepszym  i tak samo jest w przypadku kupna grzejnika olejowego. Dlatego też szukałam jakiś wskazówek w internecie. I taki ranking dość ciekawym rozwiązaniem jest.

 by Leon

Ciepło w domu dla każdego z nas ma ogromne znaczenie. Dlatego też nawet grzejniki staramy się dobierać bardzo dobrze. I tak dowiedziałam się o tym rankingu w którym to można znaleźć wiele przydatnych wskazówek.

 by Witek

Ciepło dla każdego z nas jest bardzo ważne. Dlatego też musimy zakupić grzejniki olejowe. Ale nie sądziłem, że jest ich tak spory wybór. I jakie parametry taki grzejnik powinien mieć? Tego można dowiedzieć się z takiego rankingu jak ten.

 by codzienna

Aby mieć ciepło w pomieszczeniach to myślimy o zakupie grzejnika olejowego. I tak też jaki wybrać bo nie sądziłam, że jest ich aż taki wybór. I tak znalazłam ten ranking, który pomocny może być.