Jakie energooszczędne grzejniki elektryczne są najlepsze w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Energooszczędne grzejniki elektryczne ranking roku 2024 – sprawdź który produkt wygrał zestawienie, a także czym kierować się przy zakupie!

Kiedy przyjdzie nam ogrzać pomieszczenie a np. mamy tylko C.O wyposażone w grzejniki aluminiowe ale jeszcze ogrzewaniu nie włączonym, wszyscy spoglądają ku standardowym farelką czy klasycznym już grzejnikiem olejowym. Warto jednak pomyśleć też nad nieco bardziej nowoczesnym wyborem, a mianowicie o kaloryferach elektrycznych czy grzejnikach konwektorowych z nawiewem. Choć wielu może twierdzić, że nie jest to eko i rachunki są duże, to od dłuższego czasu producenci starają się tworzyć energooszczędne grzejniki elektryczne i zazwyczaj z większym skutkiem im się to udaje. Alternatyw są także do znalezienia np. grzejniki na podczerwień.

alezienie jednak tego idealnego grzejnika elektrycznego energooszczędnego nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Musimy uwzględnić ogromną liczbę parametrów, a dodatkowo pamiętać o tym, że każdy z nas ma inne preferencje i zamierzamy wykorzystać urządzenie w innym pomieszczeniu – o innej ilości okien, o innym ociepleniu, a także, co zresztą najważniejsze, o innym metrażu. Aby więc pomóc w znalezieniu idealnego sprzętu, przygotowaliśmy poniższy ranking grzejników elektrycznych energooszczędnych ściennych i wolnostojących.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Yoer Inferno

9.9

Drogi

Transa MicaSlim 2500 W

9.8

Średnia

Maltec CH3500DW

9.7

Średnia


Transa Electronics TE-02

9.8

Średnia

N'oveen CH7100

9.5

Tani


W zestawieniu 2024 uwzględniliśmy wyłącznie te produkty, które wyróżniały się na tle konkurencji dużą mocą, a także wydajnością pracy. Ponadto uwzględniona została ich uniwersalność czy też funkcjonalność. Odpowiednio dobrana cena grzejnika elektrycznego energooszczędnego także okazała się istotna. 

Zwycięzcą rankingu i najlepszym produktem w tej kategorii zostaje Grzejnik elektryczny Yoer Inferno 2500 W

grzejniki elektryczne ścienne energooszczędne

Energooszczędny grzejnik elektryczny marki Yoer to nowoczesne urządzenie, które jest w stanie ogrzać nawet pomieszczenia o dużych powierzchniach, do 35 metrów kwadratowych. Wszystko dzięki 10 zabudowanym żeberkom. Jest to z pewnością sprzęt, który przyda się nie tylko w każdym domu, ale również biurze.

Dzięki specjalnej budowie, w grzejniku powstaje naturalny ruch powietrza, który kieruje się od dołu do góry grzejnika. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu ogrzewane jest w znacznie szybszym tempie niż przy dobrych ale tradycyjnych grzejnikach olejowych. Sprzęt ten nie wysusza powietrza, ale również nie wzbija kurzu. Jest to zatem idealna opcja dla osób, które są uczulone na kurz czy roztocza. 

Poza tym grzejnik cechuje bardzo ciche działanie, które nie będzie przeszkadzać w trakcie użytkowania go. Sprzętem można sterować za pomocą dotykowego panelu sterowania, który zapewnia wygodną i komfortową obsługę grzejnika, a przede wszystkim prosty dostęp do wszystkich funkcji. Można używać do sterowania urządzenia także dołączonego pilota.

 • Tryb EKO;

 • Regulacja mocy i termostatu;

 • Ogrzewanie pomieszczeń do 35 metrów kwadratowych.

 • Bardzo drogi w stosunku do konkurencji.

Grzejnik jest wyposażony w elektroniczny termostat, który reguluje poziom temperatury od 10 do 30 stopni Celsjusza. Możliwość regulacji mocy grzejnika z kolei pozwala dostosować poziom nagrzewania do aktualnych potrzeb użytkownika. Najwyższe natężenia jest przeznaczone do szybkiego nagrzania pokoju, z kolei najmniejsze – do podtrzymania temperatury na konkretnym poziomie.

Zaletą tego przenośnego grzejnika elektrycznego energooszczędnego marki Yoer jest tryb EKO, który pozwala ograniczyć zużycie energii podczas ogrzewania. Na przykład gdy żądana temperatura w pomieszczeniu zostanie osiągnięta, wówczas grzejnik automatycznie się wyłącza. Jego włączenie nastąpi w momencie, gdy temperatura spadnie. Jednak wówczas będzie to grzanie w trybie EKO.

Jeśli więc pragniesz budżetowe rozwiązanie Grzejnik elektryczny Transa Electronics TE-02 2000 W będzie idealną opcją 

grzejniki elektryczne energooszczędne przenośne

Energooszczędny grzejnik elektryczny marki Transa Electronics model TE-02 to wysokiej jakości urządzenie konwektorowe, które gwarantuje temperaturę na stałym poziomie w danym pomieszczeniu. Jest to zatem urządzenie, w które warto się zaopatrzyć, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Sprzęt marki Transa Electronics ma wbudowany termostat, który pozwala płynnie regulować temperaturę urządzenia, a co za tym idzie, również temperaturę w danym pomieszczeniu. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie dla użytkownika grzejnika. Dodatkowo urządzenie ma wbudowaną regulację mocy. Dokładnie to jest to trzy stopniowa regulacja mocy w zależności od potrzeb użytkownika grzejnika. Do wyboru są następujące moce urządzenia: 750W, 1250W oraz 2000W.

 • 3-stopniowa regulacja mocy grzejnika;

 • Podwójne zabezpieczenie termiczne;

 • Termostat.

 • Do ogrzewania mniejszych pomieszczeń.

Ponadto ten model grzejnika elektrycznego posiada zabezpieczenie termiczne. Jest to podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dzięki temu urządzenie jest wyjątkowo bezpieczne dla użytkowników. Propozycja ta jest wyjątkowo wydajna, a dodatkowo utrzymuje stałą temperaturę w pomieszczeniu. Ponadto posiada bezpieczne uchwyty, dzięki którym można bez przeszkód przenosić sprzęt w dowolne miejsce w zależności od potrzeby chwili.

Grzejnik elektryczny Maltec CH3500DW 2300 W to rozwiązanie wyróżniające się świetną funkcyjnością 

grzejnik elektryczny energooszczędny cena

Artykuły

Jeśli zależy nam na kontroli zdalnej, to grzejnik elektryczny marki Maltec będzie idealną opcją. Jest to urządzenie konwektorowe, dzięki któremu temperatura w danym pomieszczeniu podniesie się o kilka stopni w kilka minut po włączeniu sprzętu. Sprawdzi się idealnie podczas ogrzewania biur, domów, sklepików czy mieszkań.

Największą zaletą tego grzejnika jest termostat, który pozwala utrzymać temperaturę na stałym poziomie. Gdy odczuwalna temperatura w pokoju spadnie o dwa stopnie od pożądanej, wówczas grzejnik włączy się i wyrówna poziom do ustawionego. Zasięg temperatur jest naprawdę duży, wynosi od 5 do aż 37 stopni Celsjusza.

Grzejnik ma wbudowaną regulację mocy w zależności od potrzeb użytkowników. Zakres regulacji obejmuje następujące wartości – 1000W, 1300W oraz 2300W. Wystarczy do tego wyłącznie jeden przycisk na pilocie albo na panelu wyświetlacza. Innowacją w tego typu grzejnikach jest tryb przeciw zamarzaniu. Dzięki automatycznej wbudowanej funkcji temperatura urządzenia nie będzie niższa niż 5 stopni Celsjusza.

 • Termostat i duży zasięg temperatur;

 • Trzystopniowa regulacja mocy;

 • Zdalna kontrola;

 • Tryb przeciw zamarzaniu.

 • Dosyć drogi.
 •  

Grzejnik ma wbudowaną regulację mocy w zależności od potrzeb użytkowników. Zakres regulacji obejmuje następujące wartości – 1000W, 1300W oraz 2300W. Wystarczy do tego wyłącznie jeden przycisk na pilocie albo na panelu wyświetlacza. Innowacją w tego typu grzejnikach jest tryb przeciw zamarzaniu. Dzięki automatycznej wbudowanej funkcji temperatura urządzenia nie będzie niższa niż 5 stopni Celsjusza.

Ważnym aspektem jest również oszczędzanie energii elektrycznej dzięki wspomnianemu wcześniej termostatowi. Grzejnik pracuje tylko wówczas, gdy temperatura w pomieszczeniu jest niższa od żądanej. W innym przypadku znajduje się w trybie czuwania. Ponadto warto jeszcze wspomnieć o zabezpieczeniu przed przegrzaniem, funkcji, w którą również wyposażony jest ten model grzejnika.

Ponadto, sprawdźmy też Grzejnik elektryczny N'oveen CH7100

energooszczędne grzejniki elektryczne ranking

Grzejnik elektryczny LCD Smart Black model CH7100 powstał z myślą o każdego rodzaju pomieszczeniach. Nie tylko domu czy mieszkaniu, ale również biurze czy sklepie. Prezentuje się zatem nie tylko elegancko, ale i ma nowoczesny design. 

Urządzenie ma wbudowany wyświetlacz LCD. Pokazuje ona nie tylko aktualną temperaturę w pomieszczeniu, ale również i tę zaprogramowaną. Ponadto grzejnik elektryczny posiada 3-stopniową regulację mocy natężenia grzania w pomieszczeniu. Regulacja obejmuje następujący zakres: 750W, 1250W oraz 2000W.

Grzejnik elektryczny LCD Smart Black gwarantuje efektywne rozprowadzanie ciepła po danym pokoju. Posiada on bowiem wbudowany wentylator, dzięki któremu możliwe jest lepsze oraz szybsze rozprowadzanie ciepła. Funkcję tę można w każdej chwili włączyć z poziomu panelu na obudowie czy też za pomocą dołączonego do grzejnika pilota.

 • Timer;

 • 3-stopniowa regulacja mocy;

 • Stosunkowo niska cena;

 • Efektywne rozprowadzanie ciepła.

 • Do ogrzewania mniejszych pomieszczeń.

Dodatkowo przedmiot ten jest wyposażony w timer – 24 godzinny. Umożliwia on przede wszystkim ustawienie czasu pracy tak zwanego termowentylatora. Timer sprawia, że urządzenie wyłącza się o konkretnej godzinie.

Jaki energooszczędny grzejnik elektryczny wybrać? Nasz poradnik na pewno pomoże podjąć Ci dobrą decyzję! 

Wymienione w naszym rankingu energooszczędne grzejniki elektryczne cechuje solidne wykonanie. Posiadają one także wiele dodatkowych opcji, mających na celu zoptymalizowanie ich działania. Stworzony przez nas poradnik podpowie, na co zwrócić uwagę przy wyborze grzejnika, tak aby spełnił on Twoje wszystkie oczekiwania. 

Pierwszym aspektem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, jest sposób, w jaki będziemy korzystać z tego rodzaju ogrzewania, czy będzie to nasza główna metoda ocieplania pomieszczenia czy uzupełniająca. Dopiero wtedy będziemy mogli określić, o jakiej mocy urządzenia potrzebujemy. 

Warto również zastanowić się nad tym, w jakiego rodzaju przestrzeni będzie pracował sprzęt. Do łazienki wybierzemy inny grzejnik niż do biura. Tu będą miały znaczenie gabaryty i dodatkowe udogodnienia zastosowane w urządzeniu. Funkcjonalny sprzęt powinien posiadać termostat, przydatnym może okazać się również programator czasowy. Oczywiście pamiętajmy też, że więcej informacji znajdziemy w linku poniżej:

https://123budujemy.pl/wybieramy-grzejnik-elektryczny-zwrocic-uwage/

Zwróćmy uwagę na moc! 

Aby grzejnik elektryczny spełniał swoją funkcję, należy dobrać jego moc do wielkości ogrzewanego pomieszczenia. Jedną z głównych zasad, jakich powinniśmy przestrzegać jest ta mówiąca o tym, że 1m² powierzchni powinniśmy ogrzewać mocą nie mniejszą niż 85W. Dzięki temu, średniej wielkości pokój mający około 20m² ogrzejemy efektywnie energooszczędnym grzejnikiem elektrycznym o mocy 2000W. 

Im większa będzie moc urządzenia, tym większe będą jego możliwości grzewcze. Jeśli decydujemy się na to, aby ogrzewanie elektryczne było docelowym rozwiązaniem w naszym domu, warto postawić na sprzęt o odpowiednio wysokich parametrach. Wskazane jest, aby posiadał on możliwość regulowania poziomu mocy. 

Dzięki temu zoptymalizujemy zużycie energii elektrycznej. W zależności od potrzeb będziemy mogli w szybki sposób w pełni ogrzać określoną powierzchnię, bądź tylko delikatnie podnieść temperaturę w pomieszczeniu i dostosować ją do osobistych preferencji. 

Pamiętajmy również o tym, że do ogrzewania dużych pomieszczeń, najlepiej sprawdzą się grzejniki olejowe. Działają one w ten sposób, że zawarta w ich środku ciecz ogrzewa się i oddaje swoje ciepło na zewnątrz.Jest to odrobinę dłuższy proces grzewczy, niż w przypadku grzejników konwektorowych, ale za to dłużej utrzymujący efekt.

Grzejnik elektryczny Yoer Inferno 2500 W
grzejniki elektryczne ścienne energooszczędne

grzejniki elektryczne energooszczędne
Grzejnik elektryczny N'oveen CH7100
energooszczędne grzejniki elektryczne ranking

Gdzie będziemy stosować grzejnik elektryczny? 

Jeśli zależy nam na ociepleniu niewielkiej powierzchni, przenośny energooszczędny grzejnik elektryczny może okazać się dobrym rozwiązaniem. Często poszukujemy sposobu na ogrzanie naszych domków działkowych,przyczep campingowych, pomieszczeń biurowych itp. Tu doskonale swoją rolę spełnią grzejniki konwektorowe. 

Działają one na zasadzie konwekcji. Zimne powietrze jest zasysane od spodu grzejnika, nagrzewa się wewnątrz urządzenia i znajduje ujście otworami, które znajdują się na górze. Dzięki zachodzącemu efektowi cyrkulacji temperatura w ogrzewanym pomieszczeniu podnosi się dość szybko. 

W takim przypadku, warto zdecydować się na niewielkie, mobilne urządzenie, które szybko rozprowadzi ciepłe powietrze. W sytuacjach, gdy korzystać będziemy z niego poza domem, warto rozważyć zakup grzejnika z timerem. Programator czasowy pozwoli nam, na dokładne określenie czasu pracy urządzenia. Nawet jeśli zapomnimy wyłączyć je z zasilania, nastąpi to automatycznie. 

Jest to funkcja, która zwiększa bezpieczeństwo korzystania ze sprzętu elektrycznego. Do ogrzewania niewielkich obszarów przydatne mogą być grzejniki z wbudowanym wentylatorem. Będą one rozprowadzać ciepło w sposób szybki i równomierny.

Grzejnik elektryczny – oszczędność przestrzeni 

Grzejniki elektryczne są urządzeniami niezwykle łatwymi w montażu. Wystarczy podłączyć je do sieci elektrycznej za pomocą przewodu. Dodatkowo część z nich, wykonana jest z lekkich materiałów. Są to tzw. grzejniki konwektorowe. 

Cechują się one niewielkimi wymiarami i niską wagą. Dzięki temu doskonale sprawdzą się przy ogrzewaniu małych pomieszczeń takich, jak np. łazienka. Ich gabaryty sprawiają, że możemy używać ich, jako przenośne wolnostojące urządzenia, ale też jako ścienne energooszczędne grzejniki elektryczne. 

Taki sposób montażu pozwoli nam zaoszczędzić sporo miejsca. W niektórych przypadkach producenci dołączają do sprzętu potrzebne mocowania. Warto zwrócić też uwagę, na przewód elektryczny. Im będzie on dłuższy, tym większe będziemy mieć możliwości montażu.

Grzejnik elektryczny Transa Electronics TE-02 2000 W
grzejniki elektryczne energooszczędne przenośne
KONWEKTOR GRZEJNIK Termostat CH3500DW 2300W LCD
grzejnik elektryczny energooszczędny cena

Przydatne funkcje – Termostat, sterowanie za pomocą pilota 

Termostat to urządzenie, które pozwala nam w pełni korzystać ze wszystkich zalet elektrycznego grzejnika energooszczędnego. Odpowiada on za utrzymywanie w pomieszczeniu stałej temperatury. Sposób jego działania, jest bardzo prosty. 

Na początku użytkowania sprzętu, ustawiamy zadowalające nas parametry. Obecnie, zaawansowane technologicznie grzejniki pozwalają nam na wyrażenie ich zarówno w Celsjuszach, jak i Fahrenheitach. Grzejnik rozpoczyna pracę i wyłącza się w momencie, gdy w pomieszczeniu zapanuje odpowiednia temperatura. 

Jednak, gdy termostat zarejestruje jej spadek poniżej ustalonej wartości, grzejnik niezwłocznie rozpoczyna pracę. W momencie ponownego wyrównania temperatury grzejnik przechodzi w stan czuwania. Pozwala nam to maksymalnie wykorzystać energooszczędny potencjał tego sprzętu. 

Kolejnymi udogodnieniami, na które możemy zwrócić uwagę są system sterowania za pomocą pilota, a także zabezpieczenie przed przegrzaniem. Pierwsza funkcja umożliwia nam programowanie urządzenia z dowolnego miejsca w pokoju. Druga zmniejsza ryzyko awarii. W momencie, w którym zachodzi możliwość przekroczenia dopuszczalnej temperatury, następuje natychmiastowe odcięcie zasilania.

Podsumowanie, czy już wiesz jaki energooszczędny grzejnik elektryczny wybrać w 2024 roku! 

Wybór odpowiedniego energooszczędnego grzejnika elektrycznego nie będzie dla nas trudny, jeśli tylko dobrze określimy powierzchnię, którą chcemy ogrzać i przeanalizujemy, które dodatkowe funkcje, mogą przydać nam się najbardziej. Poradnik zakupowy uwzględnia wiele kryteriów i jeśli postanowimy je przestrzegać, to z pewnością finalna opcja będzie zadowalająca.

Jeśli jednak wolicie skorzystać z rekomendacji specjalistów, to zachęcamy do wyboru jednego z polecanych produktów w zestawieniu. W naszym rankingu zwyciężył Grzejnik elektryczny Yoer Inferno 2500 W. Cechuje go zarówno wysoka moc grzewcza z możliwością regulacji, ale też duża liczba technologicznych rozwiązań, które ułatwiają nam korzystanie z urządzenia. Oczywiście atrakcyjna cena grzejnika elektrycznego  energooszczędnego także była kluczowa.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie energooszczędne grzejniki elektryczne są najlepsze
Average rating:  
 4 reviews
 by Martynaa

Mam sporo przestrzeni do ogrzania. Z tego co wyczytałam dobry będzie Yoer. No nic, trzeba będzie zainwestować, bo zimno się robi.

 by ButikU.

Jestem właścicielem sklepu w starej kamienicy. Wysokie pomieszczenia, trudne do ogrzania. Zimą pracownicy muszą się dogrzewać grzejnikami. Do tej pory miałem gazówki, ale chce przerzucić się na elektryczny. Chyba kupię Transę.

 by Marianka

Noveen ma świetny wygląd i w dodoatku cenę. Zamawiam bez większego zastanawiania.

 by helGA

Ze względu na cenę i atrakcyjność dla oka będę wybierać z dwohc ostatnich modeli z rankingu. Pierwszy dla mnie jest brzydki i kosmiecznie drogi.