Jaki grill gazowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Zastanawiasz się czy wybrać grill gazowy landmann czy może ofertę innego producenta? Sprawdź zestawienie 2024 i dowiedz się na jakie parametry zwrócić uwagę przed zakupem bardzo dobrego grilla gazowego!

Dobre grille gazowe mają taką przewagę nad konkurencją, że w bardzo szybkim czasie są w stanie się nagrzać, a z uwagi na sposób działania, gwarantują bardzo wydajny proces przygotowywania posiłków. Jeśli do tego dodamy odpowiednią konstrukcję i wystarczająco dużą powierzchnię do grillowania, to każdy grill gazowy z rusztem żeliwnym czy też z rożnem będzie spełniał oczekiwania. 

Ale czy rzeczywiście tak łatwo wskazać najlepszą opcję spośród wszystkich dostępnych? Co jeśli nie jesteśmy przekonani odnośnie zakupu danego sprzętu? Przecież potencjalnych produktów o świetnej jakości jest bardzo dużo. Jedna grupa interesujących nas produktów może oferować świetną stabilność i ciekawe opcje, a druga natomiast kompaktowy rozmiar i możliwość łatwego transportu. A przecież atrybutów i pozytywnych aspektów dany produkt ma całkiem sporo.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Landmann 4.1

9.9

Droga


 

Yoer 4+1

9.8

Średnia


 

ACTIVA DAKOTA III

9.7

Średnia


 

ACTIVA CALIFORNIA

9.6

Średnia


 

Koler Relish V1

9.5

Średnia


 

Teesa BBQ TSA0080

9.5

Tania


 

Fire Friend

9.5

Tania

Jeśli zależy nam na tym, aby wybrać urządzenie o właściwym wykonaniu i cieszyć się z wydajności i niezawodności, przygotowaliśmy dla wszystkich zainteresowanych zestawienie, w którym uwzględniono aż siedem różnych grillów gazowych ogrodowych. Są to więc produkty oferujące nam jak najciekawsze parametry w porównaniu z ceną. Rzecz jasna przyjrzeliśmy się produktom o cechach wskazujących na wysoki poziom atrakcyjności z uwagi na swoje dodatki w zestawie, wysoką moc działania, a także mając na względzie typ konstrukcji.

Grill gazowy Landmann 4.1 ruszt żeliwny +pokrowiec

grill gazowy landmann

GrillChef XL 4.1 to grill gazowy o powierzchni grillowania dla dwunastu osób – 65 na 40 centymetrów. Urządzenie działa z mocą 14,8 kW. Posiada cztery niezależne palniki, każdy o mocy 2,9 kW oraz palnik boczny, służący do gotowania, o mocy 3,2 kW. Palniki powstały z wysokiej jakości stali szlachetnej zabezpieczonej przed przywieraniem tłuszczu.

Cała konstrukcja grilla powstała z blachy stalowej lakierowanej i emaliowanej. Oba pokrycia są bezpieczne dla żywności i są odporne na wpływ bardzo wysokich temperatur – nie rozpuszczają się i nie trafiają do jedzenia; również nie parują. Ruszt składa się z dwóch części i jest żeliwny. Znajduje się on w komorze grillowej. Produkt ma czarny kolor.

Urządzenie wyposażono w dwie półki boczne, jedna z nich posiada wieszak na akcesoria. Każdy palnik ma własny piezo zapalacz w postaci pokrętła. Wyłączony i pusty grill można transportować dzięki dwóm kółkom z gumową oponą. Dodatkowo produkt ma dwie nogi gwarantujące stabilizację. Grill posiada misę na ściekający tłuszcz.

 • Pięć palników;

 • Pokrowiec w zestawie;

 • Zamykany palnik boczny.

 • Brak uchwytu do przesuwania.

Ogrodowy Grill gazowy ŻELIWNY nierdzewny Yoer 4+1

grill gazowy

Grill marki Yoer waży 47 kilogramów i posiada ruszt szeroki na 43 centymetry i długi na 72 centymetry – taka powierzchnia grillowania pozwala na przyrządzenie jednocześnie posiłku dla około trzynastu osób. Całościowe wymiary urządzenia to 116 centymetrów wysokości, 145 centymetrów szerokości i 47 centymetrów głębokości.

Grill ma pięć niezależnych palników o łącznej mocy 17,15 kW. Urządzenie ma dwie zamykane półki boczne. Jedna z nich ma wyjmowaną tacę, druga dodatkowy palnik i wieszak na akcesoria do grillowania. Zamykana pokrywa ma termometr, aby użytkownik mógł kontrolować temperaturę opiekania. Grill posiada dwa żeliwne ruszty, każdy ważący 3 kilogramy i mierzący 36 na 43 centymetry.

Produkt ma cztery koła z hamulcami. Wewnątrz dolnej części grilla zlokalizowano uchwyt na butlę z gazem i miejsce na dwie skrzynki piwa; obszar jest zamykany dwuskrzydłowymi drzwiami. Konstrukcja powstała z najwyższej jakości stali nierdzewnej INOX cechującej się dużą zawartością chromu. Przy pokrętłach do palników wytłoczono na stałe instrukcję użytkowania grilla.

 • Duża moc palników;

 • Pięć palników;

 • Konstrukcja ze stali nierdzewnej INOX.

 • Bardzo ciężki.

GRILL GAZOWY DAKOTA III 4+1 16 kW ŻELIWNY +gniazdo

dobry grill gazowy

Grill gazowy Activa Mastercook to kolejne urządzenie, które sprawdzi się na działce lub w ogrodzie. Model jest czarny i posiada elementy dekoracyjne ze stali (ciemnoszare). Model ma szafkę ze stojakiem na butlę oraz drugie skrzydło do przechowywania, np. skrzynek z alkoholem. Grill wytworzono z blachy stalowej polakierowanej metodą proszkową.

Lakier nałożony w ten sposób idealnie spaja się z materiałem i nie odpada. Ponadto wykorzystana emulsja jest całkowicie bezpieczna i nie przenika do żywności. Całkowita moc grilla wynosi 12,8 kW, co rozkłada się równomiernie na cztery palniki – każdy o mocy 3,2 kW. Każdy palnik posiada własny zapalnik sterowany przy pomocy pokrętła. Urządzenie ma 110 centymetrów wysokości, 136 centymetrów szerokości i 55 centymetrów głębokości.

Powierzchnia grillowania ma 64 centymetry szerokości i 40 centymetrów długości, co tworzy obszar do przygotowywania jednocześnie posiłku dla około dwunastu osób. Cały grill (bez butli) waży 36 kilogramów. Można go transportować, ponieważ posiada on dwa koła. W komorze grillowej znajduje się żeliwny ruszt złożony z dwóch części i ruszt do podgrzewania, który jest chromowany.

 • Cztery palniki;

 • Specjalny stojak na butlę;

 • Łatwy w obsłudze.

 • Montaż zajmuje dużo czasu.

GRILL GAZOWY ACTIVA CALIFORNIA 19788 3+1 PALNIKI

grill gazowy przenośny

Kolejny model marki Activa, tym razem o niższej mocy, 8,7 kW. Ten grill jest stosunkowo lekki i kompaktowy, sprawdzi się na mniejszych tarasach lub werandach. Produkt waży 22 kilogramy i mierzy 97 centymetrów wysokości, 104 centymetry szerokości i 55 centymetrów głębokości. Urządzenie wyposażono w trzy niezależne palniki sterowane pokrętłami, każde o mocy 2,9 kW.

Grill posiada również palnik boczny, na którym można gotować; jego moc to 2,5 kW. Grill standardowo ma szafkę, półki boczne, miejsce na butlę i komorę grillowania. Urządzenie ma także kołka transportowe i nogi stabilizujące. Powierzchnia grillowa jest prostokątna i ma boki o długościach 50 i 37 centymetrów; tworzy to powierzchnię, na której można przygotować jedzenie dla ośmiu osób.

W komorze znajduje się chromowany ruszt do podgrzewania oraz emaliowany dwuczęściowy ruszt. Na komorze zlokalizowano termometr. Wszystkie emaliowane i lakierowane elementy są bezpieczne dla żywności, nie uwalniają żadnych chemicznych substancji podczas obróbki cieplnej. Grill ma system odprowadzania kapiącego tłuszczu do dedykowanej miski.

 • Wygodna misa tłuszczowa;

 • Czytelny i bardzo dokładny termometr;

 • Zamykana szafka.

 • Stosunkowo mała moc palników.

GRILL GAZOWY NA GAZ OGRODOWY PALNIKI + POKROWIEC

mały grill gazowy

Marka Koler proponuje grill gazowy z pięcioma palnikami o wspólnej mocy 16 kW. Grill ma niezwykle elegancki wygląd, jest czarny i połyskujący. Jedynie pokrętła i uchwyty są srebrne. Urządzenie ma 113 centymetrów wysokości, 138 centymetrów szerokości i 59 centymetrów głębokości. Grill posiada cztery koła – dwa duże z karbowaną powierzchnią i dwa małe z zamontowanymi hamulcami.

Produkt składa się z szafki, komory grillowania oraz dwóch półek. W szafce znajduje się miejsce na jedenasto kilogramową butlę z gazem. Jedna półka posiada dodatkowy palnik i trzy praktyczne wieszaki na akcesoria, druga natomiast pełni rolę podstawy, na której można odkładać lub przygotowywać żywność. W zestawie z grillem sprzedawany jest fartuch do gotowania oraz pokrowiec na urządzenie.

Produkt powstał ze stali nierdzewnej lakierowanej proszkowo. Wewnątrz komory są dwa żeliwne ruszty, jeden o powierzchni 40 na 65 centymetrów, drugi 19 na 56 centymetrów. W komorę wbudowano termometr. Posiada ona także niezwykle solidny uchwyt, który się nie nagrzewa i można go bezpiecznie użytkować w trakcie przygotowywania jedzenia.

 • Estetyczny design;

 • Łatwość transportowania dzięki czterem kołom;

 • Duża szafka.

 • Brak stóp, tylko koła
 •  

Grill gazowy Teesa BBQ 2000 2 palniki 5 kW TSA0080

grill gazowy z rożnem

Grill gazowy marki Teesa jest niezwykle lekki – waży 9 kilogramów. Jest on również dosyć mały, dlatego idealnie sprawdzi się w małych domkach działkowych lub jako urządzenie do przygotowywania jedzenia dla niewielkiej liczby osób. Całkowita wysokość modelu wynosi 100 centymetrów. Szerokość to 98 centymetrów, a głębokość 44 centymetry. Grill ma jeden ruszt o wymiarach 46 na 34 centymetry.

Model posiada dwie półki boczne, obie służące do odkładania żywności i akcesoriów; ten grill nie posiada dodatkowego palnika. W komorze znajdują się dwa niezależne palniki, oba obsługiwane za pomocą pokręteł. Produkt jest cały czarny i powstał ze stali nierdzewnej, dlatego jest trwały i odporny na wszelkie negatywne działanie czynników atmosferycznych.

Urządzenie posiada dwa koła transportowe i dwie nogi. Grill ma miejsce na butlę, ale nie w formie szafki; powierzchnia jest osłonięta blachą z jednej strony. Dodatkowym atutem jest tacka, na której zbiera się tłuszcz. Można ją w bardzo łatwy sposób wyjąć i wyczyścić.

 • Kompaktowy;

 • Dwa ruszty;

 • Konstrukcja ze stali nierdzewnej.

 • Brak zamykanej szafki na butlę.
 •  
 •  

DUŻY GRILL GAZOWY Fire Friend PÓŁKI 3xPALNIK 6,3kW

grill gazowy opinie

Na ostatnim miejscu w rankingu znalazł się grill marki Fire Friend. Jest to małe urządzenie gazowe o wysokości 87 centymetrów, szerokości 121 centymetrów i głębokości 46 centymetrów. Całość waży 19 kilogramów. Grill jest czarny i ma bardzo prostą budowę – w porównaniu z poprzednimi modelami, ten nie posiada komory grillowania ani szafki na butlę.

Urządzenie posiada trzy niezależne palniki ze stali nierdzewnej o łącznej mocy 6,3 kW. W centrum konstrukcji zlokalizowano emaliowaną płytę – jedzenia nie kładzie się na ruszcie. Płyta pozwala na bardzo dokładne i precyzyjne przysmażenie jedzenia; ciepło rozchodzi się równomiernie po całej powierzchni. Całkowita powierzchnia grzewcza płyty ma 61 centymetrów szerokości i 36 centymetrów długości.

Po bokach paleniska znajdują się dwie półki, które się nie nagrzewają. Służą one do odkładania akcesoriów i jedzenia. Grill ma dwa koła transportowe. Trzy pokrętła są łatwe w obsłudze i każde posiada ikoniczny opis jego funkcji. Obok pokręteł wytłoczono na stałe instrukcję użytkowania i bezpieczeństwa. Pod płytą grzewczą znajduje się taca zbierająca tłuszcz.

 • Nieduże wymiary;

 • Płyta grzewcza zamiast rusztu;

 • Atrakcyjna cena.

 • Brak komory grillowej.

Artykuły

Nie wiesz jaki grill gazowy z rożnem wybrać? A może zależy nam na innych cechach? Jeśli ranking grilli gazowych 2024 nie pomógł, to sprawdź poniższe wskazówki!

Przeglądając się dostępnych produktom i kategoriom z łatwością można zauważyć, że każda oferta może pochwalić się ciekawymi zaletami. Z jednej strony mamy grill gazowy z rożnem, z innej propozycję z rusztem, a jeszcze inne propozycje oferują pełen pakiet wyposażenia i akcesoriów. Są też grille gazowe przenośne czy propozycje bardzo duże, a co za tym idzie, niebywale wytrzymałe. 

To wszystko sprawia, że wybór idealnego produktu nie jest tak łatwy, bo ciekawych i wartych rozważenia alternatyw jest mnóstwo. Na szczęście każdy z nas doskonale wie które spośród dostępnych produktów spełnią nasze wymagania i oczekiwania, a które, pomimo swojej świetności, nie będą tak przydatne jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Aby więc cieszyć się z właściwie dobranego urządzenia, bardzo ważne jest uwzględnienie wielu dodatkowych aspektów. Dopiero wtedy będziemy mieć gwarancję tego, że wybraliśmy bardzo dobry grill gazowy.

Istnieje jednak szereg kryteriów, które musimy uwzględnić i mieć na względzie, jeśli zależy nam na wyborze właściwego urządzenia. Jedną z takich rzeczy jest wykonanie, bo przecież materiał jest najważniejszy. Oprócz tego, musimy uwzględnić rozmiar grilla, a także powierzchnię dostępną do gotowania. Pamiętać należy też o tym, aby wybrany przez nas grill gazowy ogrodowy charakteryzował się odpowiednimi akcesoriami, a także zmyślnym wykonaniem i elementami konstrukcyjnymi ułatwiającymi użytkowanie sprzętu. Więcej informacji znajdziemy tutaj:

https://www.broilking.pl/blog/6-najczesciej-popelnianych-bledow-przy-wyborze-grilla-gazowego

grill gazowy ranking

Przeglądając dostępne produkty, pamiętajmy o materiale wykonania

Decydując się na grill gazowy, jedną z najważniejszych rzeczy podczas zakupu jest sprawdzenie materiału, z jakiego produkt został wykonany. Nikt przecież nie chce wyposażyć się w produkt, który po kilku miesiącach odmówi posłuszeństwa bądź będzie mocno zniszczony i, przez niewłaściwą konstrukcję, negatywnie wpłynie na aromat jedzenia czy też i zapach. 

To właśnie dlatego tak istotne jest uwzględnienie w naszych poszukiwaniach produktu, który został wyprodukowany z najwyższej klasy materiałów. Powinna to być stal nierdzewna, w przypadku rusztu, żeliwo. Takie połączenie jest gwarantem jakości i wytrzymałości. Dodatkowo musimy też mieć na względzie sposób zabezpieczenia elementów zewnętrznych. Jeden producent może wykorzystać stal szlachetną do przygotowania uchwytów i listew ozdobnych, a inny zdecydować się na standardową stal, która dodatkowo będzie emaliowana.

GRILL GAZOWY ACTIVA CALIFORNIA 19788 3+1 PALNIKI
grill gazowy przenośny

GRILL GAZOWY DAKOTA III 4+1 16 kW ŻELIWNY +gniazdo
dobry grill gazowy

Następną rzeczą jest zwrócenie uwagi na samą konstrukcję 

Jak wszyscy doskonale wiemy, odpowiednie przygotowanie grilla do działania wymaga nie tylko znalezienia odpowiedniego miejsca. To jest, rzecz jasna, podstawa w celu zapewnienia stabilności. Ważna jednak będzie przede wszystkim odpowiednia konstrukcja zakupionego przez nas produktu.

Tylko wtedy mamy gwarancję, że produkt poradzi sobie bez najmniejszych problemów z, tak naprawdę, każdym wyzwaniem, jaki tylko postawimy. Mocny wiatr i ulewy? Nie ma problemu. Burze i gradobicie? Jeśli wyposażymy się w odpowiedni sprzęt, to urządzenie poradzi sobie nawet z takimi niespodziewanymi warunkami atmosferycznymi.

Musimy, rzecz jasna, mieć na uwadze fakt, że odpowiednia konstrukcja zagwarantuje też wiele przyjemnych dodatkowych jak, chociażby, nienagrzewające się uchwyty, specjalny pojemnik na tłuszcz, czy też wiatrochron i specjalne miejsca gwarantujące możliwość przechowywania sporej ilości produktów pod grillem.

Funkcjonalność też kluczowa

Skoro już mowa o przyjemnych dodatkach, które gwarantowane są przez przemyślaną konstrukcję, to nie możemy zapomnieć o funkcjonalnościach. To właśnie dzięki specjalnie opracowanym i wielokrotnie przetestowanym rozwiązaniom technicznym najnowsze grille gazowe są tak przyjemne w użytkowaniu.

Możemy przecież znaleźć propozycje wyposażone w kółka, co ułatwia transport grilla o sporych wymiarach i dużej wadze. Inną ciekawą opcją są specjalne palniki boczne, dzięki czemu ułatwimy sobie proces gotowania czy też dodatkowe opcje w postaci termometru. Regulacja temperatury także będzie bardzo ważna.

GRILL GAZOWY NA GAZ OGRODOWY PALNIKI + POKROWIEC
mały grill gazowy

Wyposażenie dodatkowe również ważne

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest sprawdzenie akcesoriów, jakie wraz z zakupionym grillem otrzymamy. Niewielu o tym pamięta, a tak naprawdę zakup pełnego kompletu wszystkich akcesoriów swoje też kosztuje. Jeśli więc istnieje możliwość, żeby w podobnej cenie wyposażyć się w wiele dodatków usprawniających grillowanie, jak najbardziej powinniśmy z takiej okazji skorzystać. 

Ogrodowy Grill gazowy ŻELIWNY nierdzewny Yoer 4+1
grill gazowy

Mowa tutaj o wszelkich gadżetach i usprawnieniach, dzięki którym zakupiony grill gazowy będzie sobie tak dobrze radził i jego użytkowanie będzie przyjemnością. Dodatkowe szafki i półki czy też pokrywę do równomiernego przyrządzania dań to podstawa. Jednakże, warto też pamiętać, że niekiedy nie otrzymujemy rusztów żeliwnych, a inni producenci dają nam nawet i dwie sztuki, dzięki czemu podgrzewanie potraw jest o wiele łatwiejsze.

Dodatkowo musimy pamiętać o tym, że czasami producenci tak konstruują swój sprzęt, że pod spodem uda nam się zmieścić nawet i dwie skrzynki piwa czy też inne produkty często wykorzystywane podczas grillowania. Jeszcze inni są w stanie wyposażyć nas w wieszaki na akcesoria czy też pokrowiec lub rożen. Innymi słowy, w tej samej cenie możemy wyposażyć się w ogromną liczbę gratisów znacząco usprawniających korzystanie z narzędzia.

Sprawdź też jaki kociołek żeliwny kupić.

Mały grill gazowy, a może duży? Wszystko o rozmiarze

Następnym kryterium przy wybieraniu idealnego grilla gazowego jest jego wielkość. Spore gabaryty to domena mocnych i wielopalnikowych urządzeń, dzięki czemu mamy gwarancję szybkiego przyrządzania sporych potraw czy też dużej ilości różnych dań. Duża waga i rozmiar to też zaleta w postaci lepszej stabilności.

Niestety, rzadko kiedy jesteśmy wykorzystać w pełni to, co oferuje nam grill gazowy o sporej wielkości. I dlatego powinniśmy pomyśleć nad opcjami nieco mniejszymi, które zamiast 4 palników, mają 2. Choć wydaje się to jak krok w tył, to dzięki takiej opcji mamy gwarancję, że produkt będzie lżejszy i prostszy w transporcie. Co więcej, mniej palników oznacza mniejsze zapotrzebowanie gazu, a także mniejszy koszt.

Grill gazowy opinie i cena

Oczywistym jest, że bardzo często głównym powodem wyboru danego produktu jest jego cena. Niestety, nie zawsze to właściwy sposób kierowania się najlepszymi propozycjami. A to z bardzo prostego powodu – brak weryfikacji jakości wykonania, funkcjonalności i innych aspektów mając na uwadze dany zakres cenowy sprawia, że możemy wiele stracić płacąc niewiele mniej. Dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję co do danego budżetu, warto sprawdzić czy za 5-10% więcej nie będziemy mogli wyposażyć się w produkt charakteryzujący się o wiele lepszym wykonaniem.

Ponadto warto przyglądać się pozytywnym opiniom grillów gazowych. Jak wiemy, im więcej pozytywnych wypowiedzi użytkowników, którzy wcześniej wyposażyli się w dany produkt, tym większa szansa, że sprzęt sprawdzi się w przypadku naszych zadań.

Jaki grill gazowy kupić – podsumowanie rankingu 2024

Jeżeli interesuje nas bardzo dobrze dobrany grill gazowy ranking wyżej zrecenzowanych produktów z pewnością pomoże nam w odnalezieniu sprzętu idealnego. Nie możemy jednak zapominać, że oprócz zapoznania się z rekomendacjami warto też dokształcić się w zakresie grillów gazowych. Dzięki zweryfikowaniu informacji i uzyskaniu wiedzy możliwe będzie znalezienie produktu idealnie dostosowanego pod względem trwałości, funkcjonalności i atrakcyjności.

Szczególnie ciekawym pomysłem wydaje się Grill gazowy Landmann 4.1 ruszt żeliwny +pokrowiec. Choć nie jest to mały grill gazowy, to oferuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości produktu i ilości akcesoriów i dodatkowego wyposażenia. Ponadto, opcja ta charakteryzuje się wysoką stabilnością i zmyślnymi elementami konstrukcyjnymi. 

Artykuły powiązane: najlepsze palenisko ogrodowe

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki grill gazowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews