Jaki grill węglowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Grill węglowy ranking 2024 – sprawdź co teraz warto kupić i dowiedz się jakie aspekty będą najistotniejsze przy poszukiwaniu rozwiązania idealnego!

Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów grilla jest grill węglowy lub grill gazowy 3+1. Powód jest bardzo prosty. To najbardziej uniwersalne rozwiązanie z uwagi na fakt, że charakteryzuje się łatwą dostępnością materiału palnego, jest dosyć bezpiecznym rozwiązaniem, a przy okazji to opcja atrakcyjna cenowo. Jednakże, bardzo dobry grill węglowy musi przede wszystkim oferować nam sporo atrybutów i aspektów, aby traktować tę opcję jako świetny produkt.

Jak jednak upewnić się, że mamy do czynienia z bardzo dobrym rozwiązaniem? Co powinien oferować nam grill ogrodowy zasilany węglem, aby nazwać go najlepszą opcją na rynku? Aspektów czy też czynników wpływających na ostateczną atrakcyjność urządzenia jest bardzo dużo. Musimy mieć na względzie szereg zmiennych, a niestety ogromna liczba produktów dostępnych w Internecie jak i wielu producentów czasami mija się z prawdą jeśli chodzi o deklarowany opis i parametry.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Activa Angular

9.9

Droga


 

Kaminer G5011

9.8

Droga


 

Lund 99593

9.7

Tania

Multi-import 99512

9.6

Średnia

Lund 99512

9.5

Średnia

Five-Star GC0010

9.3

Tania

MalTec 108083

9.2

Tania


 

Aby więc pomóc w wyborze idealnego rozwiązania, nasi eksperci postanowili przygotować dzisiejszy ranking grilli węglowych. To lista, która pozwala nam sprawdzić co jest najważniejsze w przypadku tego typu zakupów. Eksperci uwzględnili zarówno duże grille ogrodowe jak i propozycje mniejsze. Co więcej, na uwadze były też aspekty konstrukcyjne i wykończeniowe, a także stabilność danego przedmiotu, funkcjonalność i akcesoria dodatkowe.

Grill węglowy Activa Angular ruszt żeliwny zestaw

grill ogrodowy węglowy

Na pierwszym miejscu znalazł się grill marki Activa. Jest to czarny model ważący 28 kilogramów. Całkowita wysokość urządzenia to 104 centymetry, szerokość 103 centymetry, a głębokość 65 centymetrów. Do grilla dołączony jest pokrowiec ochronny, mata teflonowa i zestaw trzech sztućców do grillowania. Produkt posiada zamykaną komorę.

Ruszt ma 42 centymetry długości i 57 centymetrów szerokości. W komorze znajduje się dodatkowy, mały ruszt służący do odkładania gotowego jedzenia w celu podtrzymania ciepła. Wysokość rusztu można regulować za pomocą korby. Główny ruszt ma okrągły element, który można zdjąć w trakcie grillowania, aby dosypać węgiel.

Z jednej strony urządzenia znajduje się składana półka z hakami. Po drugiej stronie zlokalizowano uchwyt transportowy; grill ma dwa koła. Grill węglowy angular posiada również dolną półkę. Na pokrywie komory jest termometr, dzięki któremu można kontrolować poziom nagrzania wnętrza. Dołączony pokrowiec dobrze zakrywa cały grill i chroni go przed wilgocią, skrajnymi temperaturami, wiatrem oraz innymi negatywnymi czynnikami pochodzenia zewnętrznego. Z pokrowcem urządzenie może znajdować się na zewnątrz przez cały rok.

 • Bardzo solidna konstrukcja;

 • Mata teflonowa i akcesoria w zestawie;

 • Duży ruszt.

 • Wieszaki nie wytrzymają dużego obciążenia.

DUŻY GRILL WĘGLOWY OGRODOWY Z PÓŁKAMI + DMUCHAWA

grill ogrodowy

Grill węglowy Kaminer jest sprzedawany w zestawie z wysokiej jakości dmuchawą, matami teflonowymi i akcesoriami do grillowania (sztućcami). Urządzenie waży 30 kilogramów i mierzy 117 centymetrów wysokości, 113 centymetrów szerokości i 57 centymetrów głębokości. Główny ruszt ma 37 centymetrów długości i 57 centymetrów szerokości. Nad nim zlokalizowano mały ruszt służący do podgrzewania.

Produkt jest czarny i ma dwie półki – boczną oraz dolną. Grill wyposażono w koła i uchwyt transportowy. Zamykana komora posiada okrągły termometr na klapie i boczne wentylatory. Do bocznej półki przytwierdzono haczyki przeznaczone do odkładania sztućców. Wysokość rusztu reguluje się za pomocą nienagrzewającej się korby. Pod komorą znajduje się wysuwana półka ułatwiająca czyszczenie grillu z popiołu.

Dołączona dmuchawa działa na korbę, a jej kształt pozwala szybko i skutecznie rozpalić palenisko ogrodowe. Na uwagę zasługuje stosunkowo duży otwór na dokładanie węgla, który posiada klapę z nienagrzewającym się uchwytem. Komora grillowania ma 60,5 centymetra szerokości, 40 centymetrów długości i 21,5 centymetra wysokości.

 • Dmuchawa w zestawie;

 • Duża powierzchnia grillowania;

 • Ładne, nienagrzewające się uchwyty.

 • Słabe koła.

GRILL WĘGLOWY TURYSTYCZNY SKŁADANY WALIZKA 42x22cm

grill ogrodowy węglowy ranking

Grill Lund to przenośny model przystosowany do użytkowania w terenie. Złożony ma postać praktycznej walizki o wymiarach 43 centymetry szerokości, 23 centymetry długości i 5 centymetrów wysokości. Po rozłożeniu grill ma 40 centymetrów wysokości i stoi na czterech metalowych nogach. Powierzchnia grillowania ma 42 na 22 centymetry. Montaż odbywa się bez potrzeby używania narzędzi.

Ruszt można ustawić na trzech wysokościach. Grill nie ma komory, ale posiada tylną blachę, która osłania ruszt od wiatru. Wszystkie elementy powstały z dosyć cienkiej, ale wytrzymałej blachy w czarnym kolorze. Produkt został pokryty farbą proszkowo, dzięki czemu bardzo dobrze przywarła i nie odpada. Emulsja jest bezpieczna dla żywności, urządzenie nie emituje żadnych szkodliwych substancji nawet w wysokiej temperaturze.

Ruszt posiada dwa składane uchwyty ułatwiające przełożenie go na wybrany poziom. Powstał on z wytrzymałej stali i jest łatwy w utrzymaniu – tłuszcz i brud do niego nie przywierają, po użyciu wystarczy umyć pręty wodą i płynem do zmywania naczyń.

 • Przenośny;

 • Składa się do walizki;

 • Wysokiej jakości ruszt.

 • Słabe nóżki.

GRILL OGRODOWY + POPIELNIK + AKCESORIA + POKROWIEC 

dobry grill węglowy

Grill ogrodowy marki Carelife jest sprzedawany w zestawie z akcesoriami do grillowania (widelcem do mięsa, łopatką i szczypcami), dmuchawą oraz pokrowcem. Grill ma mocną, metalową i stabilną ramę, na której umieszczono zamykaną komorę z rusztem. Ruszt jest szeroki, jego powierzchnia to 75 na 36 centymetrów. Całkowita szerokość urządzenia, razem z boczną półką wynosi 115 centymetrów. Wysokość to 75 centymetrów, a głębokość 36 centymetrów.

W komorze znajduje się jeszcze mały ruszt do podgrzewania żywności. Na zewnątrz komory jest termometr oraz otwory wentylacyjne po obu stronach. Ruszt nie ma regulacji wysokości. W komorze nie ma także otworu na dokładanie węgla, aby to zrobić, trzeba zdjąć ruszt. Grill ma w sumie trzy półki, jedną dolną, jedną boczną i jedną przednią. Urządzenie posiada dwa koła i uchwyt transportowy.

Pod komorą znajduje się pojemnik – jest to zbiornik na popiół. Wszystkie elementy są czarne, jedynie ruszt ma srebrny kolor. Metalowe elementy wykonano ze stali nierdzewnej lakierowanej proszkowo. Grill jest bezpieczny dla żywności i środowiska. Produkt waży około 28 kilogramów.

 • Stabilna konstrukcja;

 • Duża komora;

 • Wygodny popielnik.

 • Brak otworu do dosypywania węgla.

GRILL WĘGLOWY OGRODOWY BECZKA POKRYWA POPIELNIK

grill węglowy ranking

Model Lund to grill ogrodowy o mocnej konstrukcji ze stali nierdzewnej malowanej proszkowo. Urządzenie posiada komorę grillowania typu beczka i wysokiej jakości ruszt, do którego nie przywiera tłuszcz. Produkt ma ruszt o powierzchni 71 na 35 centymetrów. Całkowita wysokość grilla to 91 centymetrów; szerokość wynosi 108 centymetrów, a głębokość 65 centymetrów.

Nad rusztem jest podwieszana półka, którą można zdemontować. Produkt nie ma otworu do podawania węgla, za to w ruszcie znajduje się ruchomy element, który można podnieść i tędy podłożyć węgiel. Pod komorą umiejscowiono popielnik z regulacją ciągu. Na klapie komory znajduje się nienagrzewający się uchwyt i okrągły termometr; po bokach zlokalizowano regulowane przesłony wentylacyjne.

Urządzenie ma trzy półki – dwie górne i jedną dolną. Na dolnej półce można ustawić np. worek z brykietem. Górne półki można złożyć lub zupełnie zdemontować. Produkt ma dwa duże koła transportowe i uchwyt. W zestawie znajduje się specjalny pokrowiec chroniący grill przed czynnikami atmosferycznymi i kurzem.

 • Duża komora;

 • Pokrowiec w zestawie;

 • Dwie wygodne półki.

 • Brak zewnętrznego otworu na węgiel.
 •  

GRILL GRIL OGRODOWY Z ROŻNEM KOŁA PÓŁKI PRZENOŚNY

duży grill ogrodowy

Model Grill&Chill to stosunkowo niewielki grill ogrodowy, który sprawdzi się na małych powierzchniach. Grill waży cztery kilogramy i ma 80 centymetrów wysokości. Szerokość produktu to 86 centymetrów, głębokość to 40 centymetrów. Grill ma cztery metalowe nogi z cienkiej blachy; do dwóch przytwierdzono koła o średnicy 14 centymetrów. Model nie ma zamykanej komory, ale za to posiada blachę, która osłania palenisko od wiatru.

Do grilla dołączono dwa chromowane ruszty i rożen. Jeden ruszt ma 50 centymetrów długości i 26 centymetrów szerokości, drugi 46 centymetrów długości i 7 centymetrów szerokości. Metalowe elementy są czarne, malowane proszkowo. Półki i uchwyty są z oszlifowanego, jasnego drewna. Grill ma jedną półkę boczną i jedną dolną oraz uchwyt transportowy.

Ruszt i rożen można ustawiać na czterech wysokościach. Zestaw cechuje się łatwym montażem. W zestawie jest czytelna instrukcja, która w przystępny sposób opisuje jak złożyć grill samodzielnie. Produkt jest bezpieczny dla środowiska i żywności.

 • Kompaktowe wymiary;

 • Regulowana wysokość rusztu;

 • Rożen w zestawie.

 • Słabej jakości nogi.
 •  
 •  

GRILL WĘGLOWY OGRODOWY PRZENOŚNY Z POKRYWĄ + KÓŁKA 

grill gastronomiczny węglowy

Ostatni model to grill ogrodowy z okrągłą komorą grillowania. Produkt waży cztery kilogramy, jest wysoki na 73 centymetry, szeroki na 43 centymetry, a jego głębokość to 16 centymetrów. Grill ma dwa ruszty, jeden o średnicy 25 centymetrów, drugi o średnicy 41 centymetrów. Komora ma 30 centymetrów wysokości (zamknięta). Urządzenie powstało ze stali emaliowanej. Komora jest czarna, nogi srebrne. Dwie nogi zakończono gumowymi stopami, pozostałe dwie mają koła transportowe.

Do grilla dołączono popielnik w postaci misy, którą należy zaczepić na nogach produktu. W dnie komory znajduje się otwór z zaślepkami, przez który wydostaje się popiół. Komora posiada dwa uchwyty. Klapa nie jest w żaden sposób przytwierdzona, należy ją kompletnie zdjąć podczas układania jedzenia na ruszcie. Komora nie ma termometru, ale posiada wygodny, regulowany otwór wentylacyjny.

Grill ma dolną półkę przeznaczoną do przechowywania opakowania z brykietem i rozpałki. Produkt ma atrakcyjną cenę i zdobył wiele pozytywnych ocen oraz recenzji od zadowolonych użytkowników. Zestaw zawiera wszystkie potrzebne elementy montażowe.

 • Okrągła komora;

 • Dwa stosunkowo duże ruszty;

 • Popielnik.

 • Mniej stabilny od konkurencji.

Artykuły

Dalej nie wiesz jaki grill ogrodowy węglowy należy wybrać w 2024 roku? Sprawdź dzisiejsze porady i zapoznaj się ze wszelkimi wskazówkami już dziś!

Jak doskonale wiecie, bardzo często pojawiają się powątpiewania odnośnie przedmiotów, które na pierwszy rzut oka wydają się spełniać nasze oczekiwania. Dotyczy to tak naprawdę każdego urządzenia, a jeśli dodatkowo pragniemy wyposażyć się w sprzęt dobry, to tych wątpliwości jest o wiele więcej. Nie inaczej jest w przypadku kupna węglowego grilla ogrodowego, dzięki któremu będziemy w stanie zorganizować świetne spotkania z przepysznymi potrawami w tle.

Rzecz jasna zanim do tego dojdzie, musimy wiedzieć które parametry są najważniejsze, a które nie powinny odgrywać aż tak dużej roli podczas wybierania sprzętu idealnego. Ponadto musimy określić czy będziemy często organizować bardzo duże spotkania czy raczej kameralne mityngi. Wtedy określimy czy duży grill ogrodowy będzie właściwy czy nie lepiej szukać opcji kompaktowej.

Aspektami o dużym znaczeniu są też powierzchnia do grillowania, jak i waga sprzętu. Nie możemy też zapomnieć o tym, aby wybrany przez nas produkt był wytrzymały i stabilny, a także funkcjonalny. Ogromna liczba akcesoriów czy dodatków jak, na przykład, możliwość zakupu grilla węglowego z pokrywą i regulacją temperatury, też okaże się istotna. Więcej informacji na temat wyboru idealnego sprzętu znajdziemy poniżej:

Dobry grill węglowy wykonany jest z trwałego materiału

Jedną z najważniejszych kwestii określających atrakcyjność sprzętu jest klasa wykonania. Faktem jest, że trwałe wykonanie i świetny materiał wykonania sprawia, że mamy do czynienia z produktem charakteryzującym się niezwykle wysoką trwałością i, co jest niezwykle ważne, trwałością i stabilnością. Zastosowanie sprawdzonego materiału przekłada się na gwarancję, dzięki czemu nie musimy martwić się o zakup kolejnego grilla po dosłownie kilku miesiącach użytkowania.

Jeśli chodzi o konkretne rekomendacje, to najważniejsze jest upewnienie się, że materiał wykorzystany do skonstruowania danego sprzętu pochodzi ze sprawdzonego, wiarygodnego źródła. Tylko najwyższej klasy stal nierdzewna bądź klasyczna blacha lecz dodatkowo wzmocniona i zabezpieczona przed utratą swych właściwości daje gwarancję, że nawet podczas długiego użytkowania i palenia się ognia przez wiele godzin nie dojdzie do uszkodzenia podstawy grilla ani też innych jego elementów.

DUŻY GRILL WĘGLOWY OGRODOWY Z PÓŁKAMI + DMUCHAWA
grill ogrodowy

grill węglowy zamykany
GRILL OGRODOWY + POPIELNIK + AKCESORIA + POKROWIEC
dobry grill węglowy

Grill węglowy z pokrywą i z czym jeszcze? Co nieco o akcesoriach

Następnym czynnikiem wpływającym na to czy dany sprzęt uznamy za atrakcyjny czy nie, jest jego wyposażenie. Gratisy, jakie otrzymamy w komplecie z produktem podnoszą jego wartość i są niezwykle ważne z uwagi na poprawę komfortu użytkowania. Wpływają też na jego funkcjonalność, lecz o tym opowiemy w osobnym akapicie. Teraz należy skupić się na dodatkach, które niekoniecznie są istotne, aczkolwiek z pewnością okażą się bardzo przydatne.

Jednym z takich przykładów jest popielnik, gdzie zbierać się będzie, jak sama nazwa wskazuje, popiół pozostawiony po materiale spalania – węglu. Oprócz tego, powinniśmy też uwzględnić pokrowiec, dzięki czemu przechowywany grill ogrodowy nie ulegnie uszkodzeniu i zniszczeniu, a także zestaw sztućców do oporządzenia potraw lub akcesoria w postaci uchwytów do wieszania.

Funkcjonalność sprzętu też ważna

Następną kluczową kwestią jest już wyżej wspomniana funkcjonalność. Jak wiemy, im więcej dodatków i opcji gwarantujących ciekawe funkcje, tym przyjemniejsze jest użytkowanie danego sprzętu. Z tym wzrasta, rzecz jasna, atrakcyjność produktu. Jednakże, musimy mieć też na względzie, że im więcej tych opcji dodatkowych, tym bardziej produkt będzie kosztował. A to też może okazać się dla niektórych kwestią nie do przejścia.

Grille węglowe powinny być wyposażone w szereg ułatwień i udogodnień, dzięki którym użytkowanie sprzęt ubędzie proste i bezpieczne. Mowa tutaj, między innymi, o specjalnym dosypie paliwa, który umożliwia uczynienie tego podczas grillowania. Co więcej, misa węglowa powinna być wyposażona w funkcję regulacji wysokości. Nie zapominajmy też o tym, że bardzo istotną rolę odegra termometr służący do kontroli temperatury czy też system ułatwiający jej regulację. 

Zakup grilla węglowego zamykanego także może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem – wręcz strzałem w dziesiątkę. Jest to przede wszystkim spowodowane tym, że dzięki wyposażeniu naszego przedmiotu w tę oto funkcję będziemy mogli szybko zdusić ogień i zagwarantować odpowiednie warunki.

GRILL WĘGLOWY TURYSTYCZNY SKŁADANY WALIZKA 42x22cm
grill ogrodowy węglowy ranking
GRILL GRIL OGRODOWY Z ROŻNEM KOŁA PÓŁKI PRZENOŚNY
duży grill ogrodowy

Waga i rozmiar także kluczowe

Rzecz jasna grill węglowy zamykany to nie wszystko, co nas powinno interesować. Niezwykle kluczową rolę odgrywa też waga i rozmiar. Jak wiemy, kompaktowość sprzętu sprzyja prostszego przenoszeniu z miejsca na miejsce. Ponadto, musimy pamiętać o tym, że produkt o mniejszym rozmiarze jest też łatwiej przechowywać. Co prawda nie będziemy w stanie przyrządzić tak dużej ilości potraw na raz, ale produkt będziemy mogli zabierać ze sobą w podróże.

Kompletnym przeciwieństwem będą ogromne gastronomiczne grille węglowe, które to pozwolą na przyrządzenie ogromnych ilości produktów jednocześnie. Dodatkowo musimy pamiętać, że spory rozmiar to też spora waga, a więc i lepsza stabilność. Utrudniony transport można rozwiązać poprzez wyposażenie się w opcję z kołami.

Grill gastronomiczny węglowy opinie 

Pozytywny feedback to kolejny sposób na określenie czy dany produkt okaże się właściwym rozwiązaniem czy też nie. Jak wiemy, im lepsze wykonanie i lepsze oceny, tym wybrany przez nas sprzęt może okazać się o wiele ciekawszy zarówno pod względem komfortu użytkowania, jak i trwałości i atrakcyjności. Rzecz jasna musimy pamiętać o tym, że każdy z nas może mieć inne oczekiwania odnośnie grilla węglowego. 

Jeden będzie nalegał na kupno produktu wyposażonego w wiele zmyślnych gadżetów i konstrukcyjnych ułatwień, a innemu o wiele lepiej przypadnie do gustu propozycja charakteryzująca się budżetową ceną i kompaktowym rozmiarem. Musimy więc najpierw określić swoje wymagania, a dopiero wtedy udać się na zakupy.

Najlepszy grill węglowy – podsumowanie rankingu 2024

Grill węglowy Activa Angular ruszt żeliwny zestaw to dzisiejszy zwycięzca rankingu z kilku powodów. Przede wszystkim propozycja charakteryzuje się bardzo trwałym wykonaniem, co potwierdza żeliwny ruszt i stal nierdzewna wykorzystana do produkcji stelaża i pozostałych komponentów. 

Jeśli jednak wolimy znaleźć produkt opierając się o własne doświadczenie i wiedzę, to zachęcamy do sprawdzenia porad zakupowych i przejrzenie dostępnego katalogu. Musimy w takiej sytuacji pamiętać o tym, aby odpowiednio dostosowana propozycja charakteryzowała się trwałym wykonaniem i stabilnością. Co więcej, dostosujemy powierzchnie robocze do naszych wymagań i przyjrzyjmy się funkcjonalności. 

Artykuł powiązany: najlepszy kociołek żeliwny

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki grill węglowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews