Jaki domofon do domu jednorodzinnego wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Zastanawiasz się nad odpowiednim domofonem do własnego domku? W takim razie przyjrzyj się poradom zakupowym i zwróć uwagę na oferty rekomendowane w rankingu domofonów do domu jednorodzinnego 2024!

Chyba nie trzeba nikomu mówić jak istotną rolę odgrywa wideodomofon bezprzewodowy do domu jednorodzinnego czy dzwonek bezprzewodowy w naszym domu czy mieszkaniu. Gwarantuje nam bezpieczny kontakt ze światem zewnętrznym. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu nie musimy wychodzić do kuriera czy gości. Jednakże, wybór urządzenia idealnego wymaga od nas przede wszystkim odpowiedzi na parę pytań i podjęcie decyzji mając na względzie nasze własne kryteria i oczekiwania.

Innymi słowy, domofon do domu jednorodzinnego będzie musiał spełniać szereg wymagań, aby zagwarantował nam wszystko, czego tak naprawdę pragniemy. Jednakże, nie możemy zapomnieć o tym, że to wymaga sporej wiedzy na temat tych urządzeń. Choć nie wszyscy ją posiadają, to w bardzo prosty sposób możemy dojść do tego która opcja będzie najlepsza. Do tego potrzebny będzie ranking domofonów do domu jednorodzinnego, który poniżej przygotowaliśmy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Domofon Bernstein ADS10RU

9.9

Średnia

DOMOFON CYFRAL COSMO

9.8

Drogi


 

DOMOFON EURA ADP-12A3

9.6

Średnia


 

DOMOFON UNIFON WEKTA

9.4

Tani


 

Jest to tak naprawdę zestawienie czterech wysoko polecanych produktów obecnie dostępnych w Internecie. Warto zauważyć, że to tylko kilka wybranych z większej puli atrakcyjnych urządzeń. Jeśli więc żaden domofon do domu jednorodzinnego nie wpadnie nam w oko, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby nie poszukać propozycji oferującej podobne parametry. Tutaj jednak nasi eksperci upewnili się, że każdy domofon jednorodzinny jest wystarczająco dobry z uwagi na świetną specyfikację techniczną, bardzo wysoką trwałość i szeroki temperaturowy zakres pracy, a także funkcjonalność.


Domofon Bezsłuchawkowy Głośnomówiący FURTKA BRAMA

domofon do domu jednorodzinnego cena

Domofon bezsłuchawkowy głośnomówiący marki Bernstein to ciekawe i niedrogie rozwiązanie do domów jednorodzinnych. Model ADS10RU to rozwiązanie, które pozwoli na obsługę 2 wejść np furtka i brama. Urządzenie o którym mowa dostępne jest w kolorze czarnym i posiada srebrne przyciski. 

Materiał z którego jest wykonane to w przypadku obudowy aluminium wzbogacone o tworzywo sztuczne. Taka konstrukcja zapewnia, że urządzenie bez problemu poradzi sobie w różnych warunkach pogodowych. Zakres temperatur pracy, które gwarantuje producent to od 0ºC ~ +55ºC co oznacza, że model nie do końca może poprawnie działać podczas mroźnych dni. 

Montaż tego modelu odbywa się natynkowo bądź podtynkowo Komunikacja w tym modelu jest przewodowa, zasilanie 12 V DC natomiast pobór mocy w trybie czuwania wynosi zaledwie 0.2 W. Z funkcjonalności należy wspomnieć, że model ten posiada tylko jeden dźwięk / melodię. Pomimo tego jest to z pewnością bardzo ciekawa propozycja z niskiej półki cenowej przy zachowaniu dobrej jakości wykonania i ponadprzeciętnie pozytywnym stosunkiem ceny do jakości. 

 • Stosunek ceny do jakości;

 • Dobrej jakości wykonanie;

 • Łatwy montaż;

 • Głośny dzwonek.

 • Dostępna jedna melodia.

DOMOFON CYFRAL COSMO 1 lokator pastylki zbliżeniowe

domofon cyfrowy do domu jednorodzinnego

Kolejna propozycja w naszym rankingu to zestaw domofonowy jednorodzinny z funkcją breloka. Model ten to pozycja z delikatnie wyższej półki cenowej, jest to tym samym najdroższy model w naszym zestawieniu. Zestaw jaki otrzymujemy od producenta to biały Unifon, który połączony jest linią dwuprzewodową. 

Jego konstrukcja jest prosta, całość wykonana z dobrej jakości materiałów a na jej obudowie znajdują się 2 przyciski oraz regulacja głośności. Panel zewnętrzny natomiast dostępny jest w kolorze czarnym, natomiast wykonany został z aluminium, które dodatkowo zostało anodowane. Takie rozwiązanie sprawia, że zewnętrzne urządzenie odporne jest na zmienne warunki atmosferyczne. 

To co widać na pierwszy rzut oka to napis RFID co gwarantuje, że urządzenie będzie działać z kluczami dotykowymi, które otrzymujemy w zestawie. Na panelu możemy wpisać nazwisko w specjalnym miejscu z funkcją podświetlenia. W przypadku panelu zewnętrznego mamy do czynienia z montażem wideodomofonu natynkowym. Całość jest prosta w montażu a konfiguracja pastylek zbliżeniowych nie sprawi problemu dzięki instrukcji obsługi dołączonej do zestawu. 

 • Łatwość montażu;

 • Breloki/pastylki zbliżeniowe;

 • Stosunek ceny do jakości.

 • Czytnik RFID umieszczony za blisko przycisków. 

DOMOFON głośnomówiący BEZSŁUCHAWKOWY ADP-12A3 eura

wideodomofon do domu jednorodzinnego ranking

Domofon głośnomówiący bezsłuchawkowy marki Eura to produkt, który bez żadnych wątpliwości spełni oczekiwania każdego. Model ADP12A3 to świetne rozwiązanie do mieszkania jednorodzinnego. Dostępny jest w kolorze czarnym/grafitowym (zarówno Unifon – który montujemy wewnątrz mieszkania) oraz kaseta z daszkiem (która montowana jest na zewnątrz mieszkania). 

W kwestiach montażu mamy tutaj do wyboru montaż natynkowy jak i podtynkowy co stanowi świetną alternatywę do poprzedniej pozycji, której nie można montować podtynkowo. Dla niektórych użytkowników istotną funkcją okazać się może możliwość rozbudowy domofonu o 2 kolejne unifony. Domofon Eura Invitio ADP12A3 został wykonany ze stopu aluminium co przekłada się na duża odpornośc na zmienne warunki pogodowe. 

Zakres pracy urządzenia na zewnątrz to od  -18ºC ~ +45ºC. Domofon ten jest łatwy w montażu oraz konfiguracji. Na modelu wewnętrznym mamy możliwość ustawienia głośności a także inne funkcje takie jak otwieranie bramy, prowadzenia rozmowy czy podsłuchu wejścia. Dlaczego warto wybrać akurat ten model? Przede wszystkim z uwagi na korzystny stosunek ceny do jakości, możliwość rozbudowy oraz niski pobór mocy, który wynosi zaledwie 0.2 W w trakcie czuwania. 

 • Duży zakres regulacji głośności; 

 • Prosty montaż;

 • Intuicyjna obsługa.

 • Brak podświetlenia w kasecie zewnętrznej.
 •  

SŁUCHAWKA DOMOFON UNIFON WEKTA TK6 – 4 KOLORY

domofon do domu jednorodzinnego ranking

Ostatnia pozycja w naszym rankingu stanowi najtańszą alternatywę do poprzednich produktów. Domofon WEKTA TK6 to Unifon analogowy na 4 – 6 żył. Unifon domofonowy to smukły, estetyczny model dostępny w 4 kolorach. Jego konstrukcja jest prosta i nie oferuje funkcjonalności takich jak podświetlenie czy funkcja głośnomówiąca. 

Dostępne tutaj mamy dwa przyciski, które służą nam do otwierania zamka a także drugi, który możemy dowolnie skonfigurować na np otwieranie drugiego zamka. W Unifonie TK6 możemy regulować głośność dzwonka a także mamy możliwość skonfigurować tak by nie wydawał w ogóle dźwięków.

To co wyróżnia ten model to również prosta i intuicyjna instalacja, nie wymagająca specjalistycznego wyposażenia. Domofon WEKTA TK6 o wymiarach 80 x 205 x 55 mm zasilany jest z centrali bądź rozdzielacza piętrowego co oznacza, że nie wymaga dodatkowego źródła zasilania. Model ten odznacza się na tle konkurencji świetnym stosunkiem ceny do jakości. Stanowi idealna alternatywe dla droższych pozycji domofonów analogowych przewodowych. 

 • Stosunek ceny do jakości;

 • 4 kolory;

 • Dobrej jakości plastik.

 • Użytkownicy skarżą się na mało czytelną instrukcję obsługi.

Jak wybrać idealny domofon jednorodzinny? Co powinno nas przede wszystkim zainteresować?

Domofony, jakie zazwyczaj stosujemy w domach jednorodzinnych czy też mieszkaniach w bloku, dzielimy na dwie podstawowe kategorie – analogowe i cyfrowe. Cyfrowe są bardziej zaawansowane, natomiast analogowe to proste modele oferujące świetne parametry przy niskiej cenie. Nie są one, co prawda, zaawansowane i nie gwarantują nam tylu funkcji, ale sprawdzą się u seniorów i osób, które nie potrzebują szaleństw. 

Jednakże, to domofony cyfrowe coraz częściej wybierane są zarówno w jednorodzinnych obiektach jak i blokach na osiedlu z uwagi na to, że wymagają znacznie mniej kabli, mają też klawiaturę do wpisania kodów, a także wiele innych ciekawych funkcjonalności. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że wybór pomiędzy analogowym a domofonem cyfrowym jednorodzinnym jest nieco trudniejszy. Na potrzeby jednak dzisiejszego zestawienia, skupimy się na propozycjach cyfrowych ze względu na ich większe możliwości i komfort obsługi.

W poniższym poradniku mieliśmy na uwadze kwestie kluczowe dla prawidłowego wyboru sprzętu. Mowa tutaj, chociażby, o trwałości domofonu cyfrowego jednorodzinnego czy też i funkcji dodatkowych, jakie może oferować. Nie bez znaczenia była też instalacja i ogólna specyfikacja techniczna. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł: https://maxparkiet.com.pl/jak-wybrac-domofon-do-domu-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie/

domofon cyfrowy jednorodzinny opinie

Najpierw należy uwzględnić jakość sprzętu

Bardzo często decydując się na zakup urządzenia zapominamy o tym, że musi ono charakteryzować się ponadprzeciętną trwałością i dbałością o właściwe wykonanie. To właśnie dzięki temu mamy gwarancję, że nawet po wielu latach produkt będzie oferował nam niezawodność i bezawaryjność, a także że nie dojdzie do nieumyślnego uszkodzenia.

Wybierając więc domofon o najwyższej klasie wykonania, zapewniamy sobie wieloletnie działanie bez usterki. Co jednak może mieć największy wpływ na bezawaryjność? Otóż w pierwszej kolejności musimy sprawdzić okres gwarancyjny. Wskazuje to na czas, przez jaki nie powinno dojść do uszkodzenia sprzętu w wyniku błędu konstrukcyjnego czy też nietrwałości poszczególnych komponentów.

Im dłuższa gwarancja, tym lepiej to świadczy o danym modelu i o pewności producenta w kwestii działania. Musimy przy tym pamiętać, że nawet podczas gwarancji może dany egzemplarz ulec uszkodzeniu. Wtedy jednak przysługuje nam prawo do naprawy czy też wymiany na nowy. 

Innym sposobem na zweryfikowanie jakości wykonania jest sprawdzenie temperaturowego zakresu pracy. Jeśli jest on bardzo wysoki i urządzenie dostosowane zostało do nawet najniższych temperatur, to może on być z pewnością stosowany w każdych warunkach pogodowych.

SŁUCHAWKA DOMOFON UNIFON WEKTA TK6
domofon do domu jednorodzinnego ranking
DOMOFON CYFRAL COSMO 1lokator
domofon cyfrowy do domu jednorodzinnego

Dalej, sprawdźmy funkcjonalność

Następnym kryterium bardzo ważnym dla wyboru produktu idealnego jest funkcjonalność. Jak dobrze wiemy, nieraz zdarza się, że producenci starają się przekonać nas coraz to nowszymi i bardziej atrakcyjnymi funkcjami. Celem tych opcji jest zazwyczaj ułatwienie w kwestii związanej z komfortem i prostotą obsługi. 

Dlatego zaleca się szukać cyfrowe domofony do domu jednorodzinnego gwarantujące nam takie dodatki jak, na przykład, pastylki zbliżeniowe. Pozwalają domownikom, jak i wszystkim osobom wyposażonym w tego typu pastylki, na wejście do domu czy ominięcie furtki bez potrzeby dzwonienia domofonem czy wpisywania hasła.

Rzecz jasna zaleca się też wyposażyć w opcję oferującą regulację głośności rozmowy. Te bardziej zaawansowane produkty są też wyposażone w przycisk służący do dyskretnego podsłuchu otoczenia. Umożliwia to stosowanie specjalistycznych modułów zewnętrznych.

Ponadto, uwzględnijmy pozostałą specyfikację

Należy też pamiętać, że odpowiednio dobrany produkt oferuje też bardzo wiele innych pozytywnych statystyk. To właśnie dzięki odpowiednio dobranym parametrom możemy wybrać produkt charakteryzujący się bardzo dobrymi parametrami pracy i świetną jakością.

Należy przy tym pamiętać, że w tym celu istotne jest zwrócenie uwagi na wiele dodatków i akcesoriów. Dobrym przykładem może być, na przykład, upewnienie się, że produkt oferuje nam wysoki współczynnik ochrony. 

To określa się za pomocą klasyfikacji IP (IP44 jest z pewnością wystarczająca). Ponadto, temperaturowy zakres pracy musi być jak najszerszy, a sama waga czy wymiary jak najmniejsze. Nie możemy też zapomnieć o materiale obudowy, sposobie montażu czy też o mniej istotnych kwestiach jak, na przykład, zastosowanie daszka ochronnego.

DOMOFON głośnomówiący ADP-12A3 eura
wideodomofon do domu jednorodzinnego ranking

Najlepszy domofon do domu jednorodzinnego – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą dzisiejszego zestawienia jest bez wątpienia Domofon Bezsłuchawkowy Głośnomówiący FURTKA BRAMA. To propozycja uniwersalna, bezsłuchawkowa, która przy okazji wyposażona została w bardzo ciekawe funkcje dodatkowe, w tym możliwość podsłuchu czy też regulację głośności. To też świetna opcja dla każdego, komu zależy na łatwym montażu.

Jeśli jednak wolimy propozycję bezprzewodową, wideodomofon lub po prostu interesują nas bardziej tradycyjne urządzenia tego typu, to przecież dalej macie możliwość, aby taki właśnie domofon zdobyć. Przede wszystkim wykorzystajcie wiedzę, którą w powyższym poradniku zakupowym zaprezentowaliśmy. Szukajcie produktów o wysokiej trwałości i długiej gwarancji, a także oferujących te funkcje, na których najbardziej nam zależy. 

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki domofon do domu jednorodzinnego wybrać
Average rating:  
 1 reviews
 by Mariusz

Fajny artykuł, przeczytalem cały ale zastanawiam sie skad wzial sie taki ranking a nie inny. Bazując na domofonach marketowych nie unikniemy problemow i utraty jakosci. Fajnie byloby zrobic artykul o profesjonalnych systemach domofonowych.