Jaka suwmiarka elektroniczna jest najlepsza 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Suwmiarka elektroniczna ranking ofert – zerknij na katalog z 2024 roku i wybierz produkt idealny do swojego warsztatu lub domowego zestawu!

Jeśli poszukujemy narzędzia, które pozwoli nam prowadzić bardzo dokładne pomiary (nawet do setnych części milimetra), to rozwiązaniem idealnym wydać się może suwmiarka elektroniczna. Sprzęt tego typu wykorzystywane jest w różnorodnych profesjach, ale najczęściej stosuje się go w tokarstwie czy obróbce metali. Nierzadko widzimy także suwmiarki wykorzystywane do zweryfikowania głębokości bieżnika w oponach.

Znalezienie jednak rozwiązania idealnego, które dostarczy nam najlepsze parametry za najmniej jest bardzo trudne. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że ceny suwmiarek elektronicznych mogą się znacząco różnić od oferowanych parametrów i właściwości. Kluczowych parametrów jest całkiem sporo, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z rankingiem suwmiarek elektronicznych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Suwmiarka Elektroniczna LIMIT

9.9

Droga


 

Suwmiarka Elektroniczna METALOWA

9.8

Droga

Suwmiarka VIS NONIUSZOWA

9.7

Droga

SUWMIARKA ELEKTRONICZNA PLASTIK

9.6

Tania

Suwmiarka Gimex rysik

9.5

Średnia

SUWMIARKA ELEKTRONICZNA VERKE

9.4

Średnia

Lista przygotowana przez naszych ekspertów produktów pozwala każdemu na określenie czy dana suwmiarka elektryczna poradzi sobie ze wszystkimi wymaganiami, jakie przed nią postawimy. Co więcej, przygotowując dzisiejsze zestawienie mieliśmy na względzie produkty szeroko polecane i wysoko oceniane. Rzecz jasna cena suwmiarki i opinie innych użytkujących także odegrały istotną rolę. 

Suwmiarka Elektroniczna 150 mm 190140400 LIMIT

suwmiarka castorama

Marka Limit stworzyła najlepszą suwmiarkę elektroniczną. Model podaje wynik w milimetrach, a Jego całkowita długość pomiarowa wynosi 150 milimetrów. Zewnętrzne szczęki pomiarowe mają 40 milimetrów długości. Wynik pojawia się na stosunkowo dużym i bardzo wyraźnym wyświetlaczu. Cyfry pokazywane na ekranie mają dokładnie 8 milimetrów wysokości. Do obsługi urządzenia służą trzy przyciski zlokalizowane wokół wyświetlacza.

Pierwszy z nich służy do zmiany jednostki z milimetrów na cale; drugi włącza i wyłącza suwmiarkę, a trzeci zeruje wyniki. Przyrząd jest sprzedawany w mocnym pudełku z tworzywa sztucznego. Jego środek wyłożono pianką z dopasowaniem suwmiarki – dzięki temu nie przesuwa się ona w transporcie i nie obija o ścianki opakowania.

Suwmiarka jest kalibrowana fabrycznie i trafiając do użytkownika, jest gotowa do pracy. Do zasilania niezbędna jest bateria 3V typu CR2032 – dwie znajdują się w zestawie. Model jest srebrno-granatowy i wyjątkowo mocny, odporny na uszkodzenia. Zarówno przyrząd, jak i wyświetlacz są trwałe. Suwmiarka pokazuje dokładne pomiary, bez zakresu błędu.

 • Ładny design;

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Duży i przejrzysty wyświetlacz.

 • Trudna wymiana baterii.

SUWMIARKA ELEKTRONICZNA METALOWA OBUDOWA L150

suwmiarka elektroniczna

Kolejna suwmiarka ma srebrny kolor i dobrej jakości wyświetlacz. Przyrząd wyświetla pomiar w milimetrach lub calach i mierzy w zakresie od 0 do 150 milimetrów. Wynik waha się z dokładnością do 0,02 milimetra. Model mierzy w trzech płaszczyznach – zewnętrznej, wewnętrznej i głębokość. Do suwmiarki dołączone jest solidne opakowanie z tworzywa odpornego na uderzenia i wstrząsy.

Do utworzenia narzędzia wykorzystano wysokiej jakości stal nierdzewną, dzięki czemu model się nie łamie i nie powstają na nim rysy. Urządzenie obsługiwane jest manualnie oraz przy pomocy trzech opisanych przycisków, które służą do uruchomienia, zmiany jednostki oraz do wyzerowania poprzedniego wyniku. Na tylnej powierzchni suwmiarki umieszczono praktyczną tabelę metryczną.

Suwmiarka elektroniczna przydaje się tam, gdzie niezbędne jest dokonywanie bardzo dokładnych wyników, tj. w warsztatach, garażach, w trakcie remontu, podczas obróbki różnych materiałów oraz w jubilerstwie. Model jest zasilany jedną baterią 1,5V typu SR44, która znajduje się w zestawie. Dodatkowo pakiet zawiera mały śrubokręt umożliwiający wymianę baterii.

 • Dobra jakość wykonania;

 • Tabela metryczna z tyłu;

 • Wysoka dokładność.

 • Stosunkowo wysoka cena.

VIS DUZE CYFRY-SUWMIARKA NONIUSZOWA L150/0,05mm

suwmiarka elektroniczna ranking

Suwmiarka marki VIS to analogowy model stworzony z dobrej jakości stali nierdzewnej, która mierzy w zakresie od 0 do 150 milimetrów. Model dokonuje pomiarów zewnętrznych, wewnętrznych i umożliwia zmierzenie głębokości. Przyrząd jest dostępny w zestawie z etui z mocnego materiału syntetycznego odpornego na wilgoć i przetarcie. Suwmiarka ma charakterystyczny, stalowy kolor, a pokrowiec jest granatowy.

Narzędzie ma bardzo wyrazistą i czytelną skalę z dużymi cyframi, co ułatwia odczytanie wyniku. Skala jest matowa, dlatego światło się od niej nie odbija i można sprawdzić wynik nawet przy dużym oświetleniu lub nasłonecznieniu. Dokładność pomiaru oceniono w testach na 0,05 milimetra. Model posiada Deklarację Zgodności PN 79/M-53131. Dodatkowym udogodnieniem jest zacisk kciukowy – dzięki niemu suwak się blokuje i nie przesuwa.

Model znajdzie swoje zastosowanie przy remoncie, na budowie, podczas obróbki metalu lub drewna, w garażu, warsztacie oraz przemyśle jubilerskim. Suwmiarka jest poręczna, a miejsce na kciuk jest profilowane i antypoślizgowe, co przekłada się na wysoki komfort pracy.

 • Wytrzymała;

 • Poręczna;

 • Dobry zacisk kciukowy.

 • Brak wyświetlacza.

SUWMIARKA ELEKTRONICZNA CYFROWA POMIAROWA LCD 150

suwmiarka elektroniczna cena

Kolejna suwmiarka elektroniczna z wyświetlaczem LCD dostępna w sprzedaży z praktycznym etui ochronnym. Pakiet zawiera również pasujące baterie LR44, jedną do zasilania i jedną zapasową. Urządzenie waży 277 gramów razem z baterią. Model powstał z niezwykle wytrzymałego tworzywa sztucznego, dlatego jest lekkie w porównaniu z suwmiarkami wykonanymi ze stali.

Narzędzie dokonuje pomiarów w milimetrach oraz w calach. Przy wyświetlaczu znajdują się trzy kolorowe przyciski; niebieski służy do zmiany skali, żółty do wyzerowania licznika, a czerwony do włączania i wyłączania komputera. Przyrząd ma system oszczędzania baterii i wyłącza się samoczynnie po kilkunastu sekundach bezczynności. Testy wykazały, że suwmiarka mierzy z dokładnością do 0,1 milimetra.

Wyświetlacz jest dosyć duży i niezwykle przejrzysty. Wyświetlane cyfry i skala są duże i bardzo wyraźne, co umożliwia szybkie odczytanie wyniku, nawet w przypadku osób z wadą wzroku. Narzędzie znajdzie zastosowanie nie tylko w przemyśle budowlanym i naprawczym, ale także jako przyrząd do mierzenia elementów kolekcjonerskich, tj. kamieni lub monet. Suwmiarka mierzy powierzchnie na zewnątrz, wewnątrz i w głąb obiektu.

 • Kolorowe przyciski;

 • Wyraźny wyświetlacz;

 • Lekka.

 • Powstała z tworzywa.

SUWMIARKA TRASERSKA Z RYSIKIEM 200 – 0.05 mm

suwmiarka cena

Produkt matki Gimex to wysokiej jakości specjalistyczna suwmiarka traserska. Jest to analogowy model wykonany ze stali nierdzewnej z podziałką milimetrową i calową. Suwmiarka posiada specjalny, profilowany wymienny rysik i mierzy w zakresie od 0 do 200 milimetrów. Dokładność pomiaru wyliczono na 0,05 milimetra. Suwak wyposażono w praktyczne pokrętło, które blokuje jego pozycję.

Odpowiednio zlokalizowany i wyważony obrotowy bloczek pozwala na dokonanie szybkiego i dokładnego obrysu. Do modelu dołączono etui ze sztucznej skóry z zamknięciem. W zestawie nie ma zapasowych rysików, ale ten zamontowany fabrycznie jest wytrzymały i można regulować jego wysokość. Na suwaku znajduje się ergonomiczny, antypoślizgowy element ułatwiający operowanie.

Narzędzie służy do wyznaczania linii na elementach z metalu lub drewna i znajdzie zastosowanie głównie przy obróbce różnych materiałów, remontów i podczas przygotowywania materiałów do cięcia. Rysik powstał z węglików spiekanych, dlatego nie ulega zniszczeniu w zetknięciu z twardymi metalami, np. stalą.

 • Mocny rysik;

 • Dokładny pomiar;

 • Etui w zestawie.

 • Brak wyświetlacza LCD.

SUWMIARKA ELEKTRONICZNA CYFROWA 150mm 0,02mm VERKE

suwmiarka elektroniczna opinie

Suwmiarka elektroniczna Verke jest sprzedawana wraz z pudełkiem do przechowywania i transportu. Opakowanie powstało z mocnego tworzywa sztucznego i posiada wewnątrz otwory przystosowane do utrzymania narzędzia. W pudełku znajduje się również mały śrubokręt do wymiany baterii i pasująca bateria 1,55V. Urządzenie powstało ze stali nierdzewnej i ma podziałkę w milimetrach i calach.

Produkt służy do mierzenia niedużych obiektów, można nim zmierzyć powierzchnię zewnętrzną, wewnętrzną i głębokość wybranego przedmiotu. Dokładność pomiarową suwmiarki oceniono na 0,02 milimetra. Model ma przejrzysty i praktyczny wyświetlacz LCD, który pokazuje pomiar w milimetrach lub calach. Do jego obsługi służą trzy przyciski, które pozwalają na włączenie, wyłączenie, wyzerowanie i zmianę skali.

Model pracuje prawidłowo w temperaturze otoczenia od 0 do 40 stopni Celsjusza. Suwmiarka ma wygodny suwak z profilowanym miejscem na palec i pokrętłem służącym do blokowania jego pozycji. Urządzenie jest przeznaczone do stosowania w warsztatach, garażach, przemyśle jubilerskim i budowlanym oraz jako przyrząd do celów kolekcjonerskich.

 • Mocne pudełko;

 • Ergonomiczna konstrukcja;

 • Duża trwałość.

 • Przyciski czasem nie reagują.

Dalej nie wiesz jaką opcję powinieneś wybrać? Sprawdź poniższy poradnik zakupowy 2024

Jeśli zapoznaliście się z przedstawionymi produktami to bez wątpienia wiecie na które opcje powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Propozycje przygotowane zostały zarówno dla osób które potrzebują prostej, aczkolwiek komfortowej opcji, a także dla tych, którzy docenią bardzo wysoki poziom precyzji.

Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać się na zakupy suwmiarki do Castoramy, Obi lub innego sklepu tego typu. Aczkolwiek istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że wybranie opcji z Internetu będzie o wiele atrakcyjniejsze pod względem ceny i parametrów. Co jednak powinno przykuć naszą uwagę podczas szukania produktu idealnego?

Skoro wciąż jesteś z nami i czytasz przygotowaną przez nas treść, to znaczy że żadna opcja nie przekonała cię i nie jesteś pewien wyboru. Na szczęście w poniższym poradniku opowiedzieliśmy o najistotniejszych parametrach związanych z zakupem idealnej suwmiarki, a to oznacza zweryfikowanie zakresu pomiaru, sprawdzenie dokładności, trwałości wykonania, a także uwzględnienie w poszukiwaniach tego czy kupimy zestaw suwmiarka rysik czy też inne akcesoria. Cena suwmiarki elektronicznej także miała spore znaczenie. Warto przy tym zapoznać się z tym, co ma ten artykuł do przedstawienia:

http://dom.elblag.net/artykuly/suwmiarka-czym-jest-i-do-czego-sie-ja-stosuje,40675.htm

suwmiarka rysunek

Pierwszą kluczową kwestią jest wykonanie

Jak w przypadku prawie każdego urządzenia, tak samo w przypadku suwmiarek, wszyscy pragną wyposażyć się w sprzęt niezawodny. A to oznacza, że przez wiele miesięcy, a może nawet i lat, suwmiarka będzie sprawnie mierzyć najróżniejsze odległości i to z dokładnością do setnych milimetra. To wszystko może być możliwe tylko i wyłącznie wtedy, kiedy podejmiemy decyzję o wyborze sprawdzonego i niezawodnego produktu. 

To natomiast oznacza, że powinniśmy przyjrzeć się klasie wykonania, materiałom, jakie użyto do produkcji, czy też jakości wyświetlacza, na którym w suwmiarkach elektronicznych pojawiają się dane. Jednym z lepszych sposobów na określenie tego czy produkt będzie oferował odpowiednią sprawność czy też nie jest gwarancja. Jeśli producent jest przekonany co do sprawności swojego przedmiotu, to dostarczy nam 2 lata gwarancji. Takie opcje powinny najbardziej nas interesować.

VIS DUZE CYFRY-SUWMIARKA NONIUSZOWA
suwmiarka elektroniczna ranking

SUWMIARKA TRASERSKA Z RYSIKIEM
suwmiarka cena

Dalej, należy sprawdzić zakres pomiaru

Kolejną istotną rzeczą w przypadku wyboru idealnej suwmiarki jest zakres pomiaru. Parametr ten wskazuje nam na wszechstronność sprzętu i pozwala określić czy będzie w stanie pomóc nam w pomiarze nawet nieco większych projektów czy nie. Jest to informacja skierowana bardziej ku osobom, które mogą mierzyć się z większymi przestrzeniami.

Klasyczne suwmiarki oferują maksymalną długość pomiaru do 150 mm i jest to wystarczające. Jednakże, w przypadku nieco bardziej zaawansowanych zamówień, warto pomyśleć nad skorzystaniem z opcji 200 mm, która powinna być wystarczająca nawet u najbardziej wymagających użytkowników.

Warto też uwzględnić dokładność 

Podobnie jak ma to miejsce z zakresem pomiaru, tak samo u dokładność odgrywa niezwykle ważne znaczenie przy wyborze idealnego urządzenia. Jak się pewnie domyślacie, dokładność wskazuje nam na to z jaką precyzją urządzenie działa. Im wyższa dokładność, tym mniejszy margines błędu i uzyskanie o wiele rzetelniejszych wyników.

Choć większość suwmiarek cyfrowych oferuje nam dokładność na poziomie 0,05 mm, to istnieją nawet precyzyjniejsze propozycje. Musimy jednak zauważyć, że są to propozycje przewidziane szczególnie dla osób, u których każda dodatkowa setna milimetra ma znaczenie. Dla standardowych użytkowników margines błędu na poziomie 0,05 mm jest wystarczający.

SUWMIARKA ELEKTRONICZNA CYFROWA VERKE
suwmiarka elektroniczna opinie

Suwmiarka cena i opinie

Pozytywny feedback odgrywa nadzwyczaj ważną rolę w zakupie produktu idealnego i to z kilku powodów. Przede wszystkim należy pamiętać, że oceny od innych użytkowników pozwalają na zweryfikowanie zadowolenia z zakupionego przedmiotu. Jeśli sprzęt spełnił oczekiwania innych, to jest to wielce prawdopodobnie, że spełni oczekiwania także i nasze.

Oprócz samego feedbacku, liczyć się będzie też stosunek jakości do ceny. Wartość produktu to nie tylko kwota, jaką nam przyjdzie zapłacić. Powinniśmy mieć na względzie precyzję działania, zakres pomiaru, a także okres gwarancyjny. Każda z tych rzeczy może ostatecznie podnieść cenę. Jeśli jednak różnice w kosztach są niewielkie, to warto dopłacić, aby cieszyć się z o wiele lepszego rozwiązania.

Suwmiarka elektroniczna – podsumowanie rankingu 2024

Następnym bardzo ważnym punktem przy wyborze produktu idealnego jest gwarancja. Jak dobrze wiemy, urządzenie charakteryzujące się świetną dokładnością i bardzo dużym zakresem pomiaru będzie zdecydowanie opcją wartą rozważenia. Pamiętajmy aby mieć przy tym na uwadze okres ochronny, a także kilka pomniejszych czynników jak, na przykład, opinie czy cenę. 

Suwmiarka Elektroniczna 150 mm 190140400 LIMIT to rozwiązanie idealne z uwagi na to, że propozycja ta charakteryzuje się wystarczająco dobrymi parametrami, aby pomóc niejednej osobie w uzyskaniu precyzyjnych wyników. Co więcej, to opcja wysoko oceniana przez innych i stosunkowo tania. Nie jest to ani suwmiarka elektroniczna stanley ani też suwmiarka mitutoyo, aczkolwiek propozycja gwarantuje nam wystarczającą trwałość i okres ochronny potwierdzający bezawaryjne działanie. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka suwmiarka elektroniczna jest najlepsza
Average rating:  
 0 reviews