Jaki podnośnik dwukolumnowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Ranking podnośników samochodowych w 2024 roku to idealny sposób na zweryfikowanie jaki podnośnik warsztatowy profesjonalista powinien wybrać!

Praca w warsztacie wymaga przede wszystkim wyposażenia się w urządzenia, które pozwolą nam w sposób bezpieczny i komfortowy dostać się do prawie każdego zakamarka pojazdu. A to nieraz oznacza pracę z autem uniesionym w górze bądź też zajrzenie pod spód wielu aut. Z tego względu każdy użytkownik zainteresowany fachową pracą powinien wiedzieć, że podnosić pojazd powinniśmy tylko, jeśli mamy zagwarantowaną stabilność i bezpieczeństwo. W ten właśnie sposób podnośnik hydrauliczny o konstrukcji dwukolumnowej może okazać się bardzo pomocny.

Jednakże, znalezienie opcji idealnej nie jest takim łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim należy pamiętać, że każdy warsztat może mieć innych klientów i oczekiwania wobec produktu. Dobrym przykładem jest tutaj, chociażby, fakt, że jeden sprzęt posłuży do podnoszenia samochodów o wadze przekraczającej 3,5 tony, a drugi dostosowany będzie wyłącznie do aut osobowych o dopuszczalnej wadze do 3,5 tony.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Podnośnik dwukolumnowy Redats

9.9

Tania

Normet PK5500A BUS

9.8

Droga

DWUKOLUMNOWY HECKMANN 4.5

9.7

Tania

Elpro AK24 AUTOMAT

9.6

Tania

Ravaglioli Ravaglioli KPX337WK

9.5

Droga

Aby więc pomóc wybrać produkt idealny, postanowiliśmy przygotować dzisiejszy ranking, gdzie sprawdzisz który automatyczny podnośnik hydrauliczny kolumnowy jest najlepszy. W tym celu nasi eksperci porównali każdy parametr istotny dla prawidłowego wyboru sprzętu, a to oznacza przyjrzenie się temu jaki jest udźwig podnośnika, maksymalna wysokość podnoszenia, szybkość działania, a także czy funkcje dodatkowe znacznie poprawiają komfort obsługi sprzętu przez mechanika czy nie. 

Zwycięzca rankingu w 2024 roku to bez wątpienia Podnośnik dwukolumnowy Redats – sprawdź dlaczego warto go kupić!

podnośnik dwukolumnowy śrubowy cena

Numerem jeden jest propozycja przygotowana przez znanego i cenionego producenta narzędzi warsztatowych, w tym oczywiście podnośników dwukolumnowych. Sprzęt jest, co ciekawe, dosyć atrakcyjny pod względem cenowym, co w połączeniu z dobrymi parametrami i świetną trwałością potwierdza jakość i wykonanie, a także przydatność i funkcjonalność tego gadżetu.

Najlepsze podnośniki są w stanie unosić nie tylko zwykłe samochody osobowe, ale też i auta typu SUV czy nawet i pojazd dostawczy o stosunkowo niskiej masie. W przypadku opisywanego urządzenia udźwig to 4 tony, a więc opcja poradzi sobie z każdym samochodem osobowym, wliczając w to najcięższe SUVy, a nawet i każdy pojazd elektryczny. 

Podnośnik posiada teleskopowe ramiona podnośnika, które można dostosowywać. Co ciekawe, maksymalna szerokość samochodu, jaką opcja ta może podnosić, to 250 cm. Dla przykładu największe SUVy Audi, Mercedesa, czy BMW mają szerokość na poziomie do 220 cm. Oznacza to, że żadne podwozie auta osobowego nie będzie zbyt szerokie na ten produkt. Czas podnoszenia jest jednak bardzo długi, bo wynosi on 55 sekund.

 • Atrakcyjna cena;

 • Bardzo duża maksymalna szerokość pojazdu;

 • Duza wysokość podnoszenia;

 • Dosyć duży udźwig.

 • Długi czas podnoszenia.

Podnośnik dwukolumnowy 5.5T Normet PK5500A BUS to alternatywny dwukolumnowy podnośnik samochodowy, który uzupełnia ten ranking 

podnośnik dwukolumnowy śrubowy opinie

Kolejny bardzo dobry podnośnik warty rozważenia przygotowany został przez firmę Normet. Jest to wyśmienita propozycja przystosowana do prac w bardzo dużym obciążeniu. Co ciekawe, sprzęt ten jest nadzwyczaj efektywny, a automatyczny system zapadek znacznie usprawnia pracę i obsługę. Ponadto sam udźwig jest tutaj znacznie większy, przez co możemy bez najmniejszego problemu obsługiwać nie tylko auta osobowe, ale też i busy czy mniejsze samochody ciężarowe typu Iveco Daily. 

Zacznijmy od najistotniejszych kwestii, mianowicie od udźwigu. Sprzęt ten jest w stanie poradzić sobie z pojazdem o wadze całkowitej nie przekraczającej 5500 kg, a więc 5,5 ton. Jest to bez wątpienia bardzo dobry znak. Sama wysokość podnoszenia nie jest najwyższa, bo wynosi tylko maksymalnie 180 centymetrów. Warto jednak zauważyć, że czas, w jakim sprzęt jest podnoszony, wynosi tylko 30 sekund. To prawie dwa razy krócej niż w niektórych konkurencyjnych propozycjach.

Ciekawą zaletą tego rozwiązania jest szeroki zestaw kolumn. Wynosi on aż 339 cm, co bez wątpienia ułatwi pracę. Warto też nadmienić, że ramiona są 3 segmentowe. Dzięki ich maksymalnej długości wynoszącej 180 cm każde, mamy więc możliwość podnieść auto o bardzo dużym rozstawie osi – nawet pokroju Mercedesa Sprintera, Fiata Ducato Maxi, czy także aut typu camper.

 • Duży udźwig

 • Duża szerokość maksymalna auta;

 • Z uwagi na długie ramiona, możliwość podniesienia aut o bardzo dużym rozstawie osi;

 • Krótki czas podnoszenia.

 • Wysoka cena.

Oprócz tego, opinie wskazują, że PODNOŚNIK SAMOCHODOWY DWUKOLUMNOWY HECKMANN 4.5T zasługuje na miejsce w zestawieniu na rok 2024

Chiński podnośnik dwukolumnowy

W warsztacie samochodowym nie może też zabraknąć tej opcji, mianowicie podnośnika firmy Heckmann. Wariant o oznaczeniu L245 charakteryzuje się udźwigiem na ponadprzeciętnym poziomie. Co więcej, sprzęt ten oferuje nam regulowane długości ramion, co w połączeniu z innymi atrybutami sprawia, że ten dwukolumnowy podnośnik sprawdzi się idealnie w niemal każdej sytuacji.

Jeśli chodzi o dane techniczne, to urządzenie wymaga zasilania z gniazda trójfazowego – 400V. Pozwala to jednak uzyskać udźwig na poziomie 4,5 tony, a więc wystarczająco do większości zadań z autami osobowymi, mniejszymi busami, czy też mini ciężarówkami. Sprzęt nie jest, co prawda, bardzo rozbudowany pod względem maksymalnej wysokości podnoszenia. Jednakże, duża regulacja ramion znacznie ułatwia użytkowanie produktu i dba o to, aby podczas napraw wszystkie samochody osobowe były stabilne.

Ten lewarek samochodowy działa automatycznie i wyposażony jest w automatyczną blokadę po podniesieniu. Warto też odnotować,że urządzenie oferuje nam osłony lin i siłowników, gdyż te są odsłonięte i jest do nich łatwy dostęp – w przypadku jakiejś awarii bądź innego problemu.

 • Dosyć duży udźwig;

 • Wysoki poziom bezpieczeństwa;

 • Stosunkowo niska cena;

 • Kotwy montażowe i osłon lin siłowników w zestawie.

 • Dosyć niska maksymalna wysokość podnoszenia.

Podnośnik 2- kolumnowy 4t Elpro AK24 AUTOMAT to kolejny podnośnik hydrauliczny, który warto sprawdzić 

Podnośnik dwukolumnowy używany tanio

Przygotowany przez firmę Elpro podnośnik pneumatyczny samochodowy oferuje nam stosunkowo atrakcyjną cenę i bardzo dobre parametry, dzięki czemu znalazł się w dzisiejszym zestawieniu. Podobnie jak poprzednia oferta, tak i ten wymaga zasilania 400V. Moc silnika odpowiedzialnego za działanie podnośnika ma 2,2 kW, co jest stosunkowo dobrym wynikiem. Jak jednak prezentują się pozostałe dane techniczne tego produktu?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że ten niezwykle zaawansowany lewarek samochodowy przystosowany jest do bardzo dużych aut o sporej wadze. Udźwig wynosi tutaj 4 tony, a więc każde auto osobowe, a także małe busy, będą obsługiwane przez ten sprzęt.

Co więcej, warto także zwrócić uwagę na pozostałe atrybuty jak, chociażby, wykorzystanie elektromagnetycznej blokady wysokości, która działa w sposób automatyczny. Oprócz tego, zastosowano tutaj mechaniczną synchronizację na poziomie posadzki. Miejmy też na uwadze fakt, że pomimo dosyć niskiej ceny sprzęt oferuje nam świetne parametry. Wysokość podnoszenia nie jest co prawda bardzo wysoka, bo tylko 190 cm, ale rozstaw kolumn i fakt, że ramiona można regulować w dużym zakresie sprawia, że opcja ta przypadnie do gustu każdemu, kto pragnie zajmować się busami i samochodami osobowymi.

 • Dosyć niska cena;

 • Wysoki udźwig;

 • Spore możliwości regulacyjne.

 • Przeciętna maksymalna wysokość podnoszenia.
 •  

Warto też podnosić pojazdy za pomocą Ravaglioli Ravaglioli KPX337WK z uwagi na to, że to bardzo ciekawy podnośnik samochodowy dwukolumnowy

Tani podnośnik dwukolumnowy

Sprzęt najdroższy spośród oferowanych produktów nie będzie fantastycznym rozwiązaniem dla osób, które pragną w stosunkowo niskiej cenie dobrych parametrów. Ponadto, dosyć niski udźwig sprawia, że to propozycja przeznaczona wyłącznie do naprawy czy serwisowania aut osobowych. Jednakże, ogromne możliwości regulacyjne, świetne parametry, a także najwyższa klasa wykonania sprawia, że model KPX 337 WK jest wart swojej ceny.

Urządzenie poradzi sobie z każdym samochodem osobowym, SUVem, a także z każdą opcją terenową. Jeśli chodzi o busy lub „dostawczaki”, to warto mieć na uwadze wyłącznie te lżejsze. Udźwig sprzętu nie jest fascynujący. I choć cena wskazywać by mogła, że produkt pozwoli podnieść 8 ton, to tak naprawdę całkowita waga pojazdu nie przekracza 3250 kg. To nieco ponad 3 tony. 

Warto jednak zauważyć, że wysokość podnoszenia jest tutaj całkiem spora, bo ma 201 cm. Oprócz tego, urządzenie charakteryzuje się bardzo dużą regulacją ramion przedniej, jak i tylnych. Zakres regulacji wynosi 40 cm, gdzie przednie ramiona 3 częściowe regulujemy w zakresie od 50 do 90 cm, a tylne w zakresie od 80 do 120 cm. Jest to bez wątpienia profesjonalny podnośnik z uwagi na to, że otrzymujemy tutaj dosyc szybkie działanie, świetne parametry, a przy tym wszelkie wymogi bezpieczeństwa i deklaracje zgodności.

 • Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa;

 • Spore możliwości regulacyjne;

 • Stosunkowo szybka praca;

 • Duża maksymalna wysokość podnoszenia;

 • Szereg certyfikatów i deklaracji zgodności.

 • Bardzo wysoka cena;

 • Niewielki maksymalny udźwig.

Artykuły

Ranking podnośników dwukolumnowych nie pomógł w wyborze opcji idealnej? W takim razie sprawdź poniższe porady i sam wybierz idealny dwukolumnowy podnośnik samochodowy!

Nieważne czy pragniemy kupić dobry podnośnik nożycowy samochodowy, klasyczny mobilny lewarek ręczny, czy podnośnik typu kolumna do najbardziej wymagających prac. W każdym przypadku bardzo istotną rolę odgrywać będzie odpowiedni udźwig, a także szybkość, z jakim napęd działa i to czy rama jest wystarczająco stabilna czy też nie. Parametrów i kluczowych kwestii jest całkiem sporo i to każdy użytkownik musi określić co dokładnie zwraca największą uwagę i które parametry będą najistotniejsze.

Z tego właśnie względu bardzo ważną rzeczą jest przyjrzenie się dostępnym produktom, uwzględnienie ich parametrów, a także porównanie propozycji przygotowanych przez różnych producentów. Wtedy będziemy wiedzieć czy dany sprzęt charakteryzuje się odpowiednim wykonaniem, czy blokada bezpieczeństwa czy też inny przycisk odpowiadający za ochronę naszego zdrowia został prawidłowo skonstruowany, a także czy produkt ten jest łatwy w użytkowaniu.

podnośnik dwukolumnowy ranking

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zapoznanie się z dostępnymi podnośnikami i przyjrzenie ich parametrom. Najistotniejszy to, rzecz jasna, udźwig. Dalej, sprawność działania, czyli tak naprawdę czas podnoszenia i opuszczania będzie ważny. Pozostałe parametry, w tym głośność pracy, typ zasilania, wysokość podnoszenia i inne też będą ważne. Nie możemy jednak zapomnieć o cenie, opiniach innych osób, czy po prostu o tym czy akurat tego typu podnośnik będzie odpowiedni i czy nie lepiej sprawdzić jakie samochodowe podnośniki żaba lub nożycowe są dostępne na rynku. Informacji dodatkowych udzieli nam także ten artykuł: 

https://www.arte24.pl/technologia/motoryzacja/podnosnik-kolumnowy-czym-kierowac-sie-przy-zakupie/

 

Ranking podnośników dwukolumnowych 2024 uzupełniają tylko podnośniki o wysokim udźwigu

Urządzenia tego typu są wraz z najlepszymi wyważarkami do kół czy ręcznymi podnośnikami samochodowymi nieodzownym elementem każdego warsztatu. Jeśli jednak masz zamiar prowadzić warsztat, to najlepiej upewnić się, że kupimy sprzęt trwały i radzący sobie z bardzo dużym obciążeniem. Otóż dobry podnośnik jest w stanie udźwignąć nie tylko auta osobowe, SUVy, czy auta terenowe. Bardzo często małe busiki czy “dostawczaki” trafiają do warsztatów i najlepiej mieć gwarancję, że nawet i takie maszyny wybrany przez nas podnośnik będzie w stanie podnieść.

Dlatego przeglądając dostępne opcje musimy uwzględnić udźwig jako parametry jeden z najważniejszych. Wskazuje on nam maksymalną nośność sprzętu i pozwala określić czy mamy do czynienia z produktem trwałym czy też takim, który po krótkim czasie ulegnie uszkodzeniu.

Podnośnik dwukolumnowy 5.5T Normet PK5500A
podnośnik dwukolumnowy śrubowy opinie

Ravaglioli Ravaglioli KPX337WK
Tani podnośnik dwukolumnowy

Sprawność działania, czyli czas podnoszenia też istotny

Wiele osób zapomina, że szybkie użytkowanie sprzętu będą kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwoli to znacznie szybciej ustawić samochód w docelowej pozycji. Ponadto, oznacza to, że silnik i siłownik, a także pozostałe komponenty odpowiadające za trwałość mechanizmu podnoszącego będą szybko, wydajnie, a co ważniejsze, długo pracować bez żadnej awarii.

Ponadto nie zapominajmy o tym, że łatwe w obsłudze podnośniki to właśnie takie, które oferują nam szybkie podnoszenie. Nie wymagają one więc poświęcenia zbyt dużo czasu na ustawienie auta. Pamiętajmy też, że czas podnoszenia i opuszczania, może być różny. Minimalny czas podnoszenia wynosić powinien 40 sekund – tak samo jak i opuszczania.

Pozostałe parametry też ważne

Skoro wyżej wspomniany parametry są kluczowe podczas zakupu idealnego produktu, to wydawać by się mogło, że niewiele więcej potrzeba, aby cieszyć się z idealnego podnośnika. Niestety, nie jest to prawda. W rzeczywistości to tylko dwa z wielu kluczowych parametrów i każdy z nich musi się zgadzać, aby finalnie podnośnik dwukolumnowy oferował nam odpowiednią wydajność i sprawność.

Dlatego nie najlepsze ceny powinny być dla nas kluczowe, a pozostałe dane techniczne. Rzecz jasna jedno nie wyklucza drugiego, bo można znaleźć opcję szybką, trwałą i z dużym udźwigiem, a przy tym nie wykraczającą poza ustalony przez nas budżet. Aczkolwiek warto mieć na względzie fakt, że czasami lepiej dopłacić do sprawniejszego produktu, bo przełoży się to także na wyższy komfort obsługi i bezpieczeństwo czy stabilność.

PODNOŚNIK DWUKOLUMNOWY HECKMANN 4.5T
Chiński podnośnik dwukolumnowy

Z innych parametrów warto uwzględnić maksymalną wysokość podnoszenia. Pozwoli oszacować jak wysoko podnośnik jest w stanie unieść auto. Oprócz tego, kluczowa będzie szerokość między kolumnami pozwalająca określić jaki pojazd zmieści się na podnośniku. Oczywiście długość ramion i ich regulacja też jest ważne. Nie mniej istotna będzie szerokość i wysokość całkowita w celu upewnienia się, że dany sprzęt bez najmniejszych problemów zmieści się w warsztacie.

Podnośnik 2- kolumnowy 4t Elpro AK24
Podnośnik dwukolumnowy używany tanio

Sprzęt automatyczny, czy może ręczny podnośnik warsztatowy? O komforcie słów kilka

Przeglądając dostępne produkty w zestawieniu nie sposób uniknąć zagadnienia związanego z komfortem użytkowania sprzętu. Jak dobrze wiemy, podnośniki tego typu mogą być półautomatyczne bądź w pełni automatyczne. Ta druga grupa sprzętów jest z pewnością bardziej atrakcyjna pod względem łatwości użytkowania, bo nie musimy martwić się o blokadę po podniesieniu auta czy o jakiekolwiek inne problematyczne kwestie.

Oprócz tego, komfort to też łatwość obsługi sprzętu, a w tym sposób w jaki dostosowujemy ustawienie ramion przednich i tylnych, a także to jak dochodzi do ich ustawienia. Ponadto, warto też mieć na względzie fakt, że nie każdy podnośnik jest wyposażony w elektroniczną synchronizację wózków, a to całkiem istotna funkcja.

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz który warsztatowy podnośnik będzie najlepszy 

Bez wątpienia to Podnośnik dwukolumnowy Redats zwycięża w rankingu 2024. Jest to świetna propozycja nie tylko z uwagi na dosyć niską cenę. Marka Redats jest znana na rynku podnośników samochodowych i z tego powodu możemy liczyć na to, że oferta będzie trwała. Ponadto, najistotniejsze parametry takie jak, chociażby, udźwig czy maksymalna wysokość podnoszenia, jest naprawdę fascynująca.

Miejmy natomiast na uwadze fakt, że produkt oferujący jak najlepszą jakość nie musi ostatecznie pochodzić od renomowanego producenta. Nie musimy też decydować się na wariant dwukolumnowy, bo przecież istnieje wiele alternatyw nożycowych czy typu żaba, które też możemy uwzględnić w poszukiwaniach. Jedno jest pewne – patrzmy na atrybuty, zwróćmy uwagę na opinie, a także na szereg innych parametrów. Dopiero wtedy będziemy mieć pewność, że wybraliśmy właściwy produkt.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki podnośnik dwukolumnowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews