Ranking noży do styropianu w 2024 – Opinie

by

Spis Treści

Zastanawiasz się jaka przecinarka do styropianu będzie najlepsza? Sprawdź ranking 2024 roku i zweryfikuj najciekawsze nożyce i noże do cięcia styropianu

Styropian to nieodzowny element wymagany podczas każdych prac remontowo-budowlanych. Bez niego nie mielibyśmy możliwości sprawnie ocieplić mieszkania przez zadbanie o prawidłową termoizolację. Oczywiście doskonale wiemy, że ile kosztuje elewacja domu i każdy z nas chce przygotować najlepszej jakości ściany na zimniejsze dni. Niemniej jednak jeśli zastanawiamy się jak ocieplić dom, to oznacza że nie za bardzo wiemy jaka jest różnica między styropianem grafitowym, podłogowym czy też styropianem elewacyjnym. 

Jedno jest jednak pewne – podczas pracy z takimi materiałami wymagane są najlepsze nożyce i noże, aby nie uszkodzić materiału izolującego i jednocześnie zadbać o szybką i sprawną pracę podczas obrabiania materiału. Prawda jest jednak taka, że nie każdy wie jaki klej do zatapiania siatki wybrać czy też jaki najlepiej wybrać styropian podłogowy. Taka sama sytuacja dotyczy narzędzi do pracy ze styropianem. Dlatego właśnie powstał ranking najlepszych produktów, który według kupujących o różnych wymaganiach i oczekiwaniach pozwoli dobrać propozycję o najciekawszej specyfikacji i parametrach technicznych. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Bass BP-7714

9.9

Tania

Yato YT-82190

9.8

Średnia


 

Dedra DED7519

9.7

Średnia


 

Yato YT-7624

9.6

Tania


 

MSW Styro Cutter

9.5

Droga


 

Tworząc ranking nasi eksperci wyselekcjonowali najciekawsze rozwiązania obecnie dostępne na rynku, co przełożyło się na opracowanie atrakcyjnej listy. Znajdziesz tutaj zarówno nóż termiczny do styropianu, jak i klasyczne ostrze umożliwiające sprawnie cięcie w znacznie niższej cenie niż w przypadku noża termicznego. Warto więc zobaczyć ranking 2024 roku i opinie, a także zapoznać się z parametrami każdego sprzętu, aby sprawdzić możliwości poszczególnych narzędzi.

W niejednym rankingu top 20 pojawia się Bass BP-7714, czyli bardzo budżetowy i podstawowy, ale często wybierany nóż termiczny do cięcia styropianu

Bass BP-7714

Marka Bass oferuje nam nóż do styropianu w bardzo przystępnej cenie. Produkt ten to nóż termiczny, który zdecydowanie ułatwi obrabianie styropianu oraz wykonywanie w nim różnorakich grawerów. Będzie on idealny dla rzemieślników i hobbystów.

Nóż do styropianu posiada zasilanie sieciowe, jednakże możliwa jest krótka bezprzewodowa praca z jego użytkiem. Taka funkcja umożliwi nam dostanie się do trudno dostępnych miejsc. Moc urządzenia wynosi 9 W, natomiast napięcie znamionowe to 6 V. Sprzęt nagrzewa się od 5 do 10 minut.

Warto również wspomnieć, że nóż termiczny do styropianu i pianki marki Bass został wyposażony w trzy wymienne końcówki. Końcówka z prętem tnącym nagrzewa się w 5 sekund, końcówka z nożem długim w 30 sekund, natomiast końcówka z nożem krótkim do grawerowania również w 30 sekund. Ponadto, urządzenie posiada specjalną ochronę przed przegrzaniem.

Decydując się na zakup zwycięzcy rankingu dostaniemy w zestawie zasilacz z kablem o długości 2 metrów, kolbę z włącznikiem, trzy wymienne końcówki, podstawkę oraz zapasowy pręt tnący o długości 1 metra.

 • Bardzo niska cena;
 • Trzy wymienne końcówki;
 • Bogaty zestaw;
 • Możliwość pracy bezprzewodowej
 •  
 • Produkt nie jest przeznaczony do profesjonalnego użytku.

Najlepsze noże do styropianu musiał uzupełnić też Yato YT-82190 i dlatego warto sprawdzić tę termiczną przecinarkę do styropianu

Yato YT-82190

Nóż do styropianu marki Yato to kolejna ciekawa propozycja. Jest to nóż termiczny, który idealnie sprawdzi się do cięcia elementów wykonanych z polimerów, takich jak PCV, polipropylen czy właśnie styropian. Urządzenie zostało wyposażone w specjalny potencjometr ustawienia temperatury, suwak umożliwiający ustawienie odpowiedniej długości ostrza oraz sygnalizację świetlną gotowości do pracy.

Jeżeli chodzi o samą temperaturę sprzętu, możemy ją regulować w zakresie od 70 do 450 stopni Celsjusza. Na pierwszym poziomie mamy minimalną temperaturę 70 C, na drugim mamy 150 C, na trzecim – 260 C, na czwartym – 390 C, natomiast piąty poziom gwarantuje nam maksymalną temperaturę równą 450 C.

Warto dodać, że sprzęt charakteryzuje się bardzo łatwą obsługą oraz wyjątkową poręcznością. Ponadto, jest to produkt o mocy 220 W, o długości całkowitej równej 220 mm oraz z głębokością cięcia równą 220 mm. Z pewnością znajdziesz opinie użytkowników, które sprawią, że rozważysz zakup noża do styropianu Yato.

 • Sygnalizacja świetlna gotowości do pracy;
 • Potencjometr ustawienia temperatury;
 • Poręczny sprzęt.
 •  
 • Nieco niska temperatura maksymalna.

Dedra DED7519 to kolejny nóż termiczny do cięcia styropianu warty rozważenia, szczególnie jeśli chcesz szukać opcji z nieco wyższej półki cenowej

Dedra DED7519

W nieco większej cenie możemy zakupić nóż termiczny do styropianu marki Dedra. Produkt ten ma bardzo przyjemny dla oka kolor zielony i cechuje się lekkością oraz poręcznością. Moc urządzenia wynosi 150 W, natomiast napięcie zasilania to 220/240 V, 50 Hz. Warto również wspomnieć o maksymalnej temperaturze nagrzewania, która jest równa 450 C. Dużym plusem jest także 15-centymetrowe ostrze. Ma ono 1 mm szerokości.

Nóż termiczny Dedra idealnie sprawdzi się nie tylko do cięcia styropianu, ale także do przecinania elementów wykonanych z innych polimerów, takich jak polipropylen czy PCV. Warto dopowiedzieć, że korzystanie z urządzenia jest bardzo proste. Przecinane krawędzie są wyjątkowo równe, nie mają żadnych niepożądanych wyszczerbień. Podczas cięcia styropianu nie znajdziemy też kłopotliwych okruchów.

Na wyposażeniu znajdziemy nie tylko nóż termiczny do cięcia, ale także instrukcję obsługi, kartę gwarancyjną oraz czarną walizkę do przenoszenia produktu. Sprzęt ma również wiele pozytywnych opinii. Wśród zalet użytkownicy wymieniają niską ceną oraz lekkość.

 • Niska cena;
 • Lekki produkt;
 • Równe cięcia;
 • Przyjemny kolor
 •  
 • Nieco niska moc urządzenia;

 • Mały zestaw.

Yato YT-7624 to natomiast klasyczny nóż do styropianu, którego wyśmienite opinie pozwolił na znalezienie się w niejednym rankingu top 20 i w dzisiejszym zestawieniu 

Yato YT-7624

Warto również rozważyć zakup noża do styropianu marki Yato. Pomimo, że nie jest to nóż termiczny, jest to produkt warty naszej uwagi, ponieważ jest to specjalistyczny długi nóż wykonany ze stali nierdzewnej 2Cr13. Posiada on ząbkowane ostrze o długości całkowitej równej 343 mm. Rękojeść noża do styropianu została zrobiona z tworzywa sztucznego w kolorze czerwonym. Całkowity rozmiar noża razem z rękojeścią to 480 mm.

Co ciekawe, nóż przyda się nie tylko do cięcia styropianu, ale także do przycinania izolacji budowlanych, rolek oraz arkuszy wełny mineralnej. Produkt ten jest bardzo lekki, gdyż waży zaledwie 0,3500 kg. Z pewnością jest to duży atut noża do styropianu. 

Kupujący chwalą sobie produkt marki Yato między innymi za to, że dobrze spełnia swoją funkcję, że jest bardzo ostry, a także, że pozostawia równe i niepostrzępione krawędzie. Dlatego też, nóż ten jest bardzo ciekawą ofertą dla każdego majsterkowicza. Niestety, minusem produktu jest jego zbyt wysoka cena.

 • Solidne wykonanie;
 • Szerokie zastosowanie;
 • Brak postrzępionych krawędzi po cięciu.
 •  
 • Zbyt wysoka cena.

Jeśli wciąż trudno znaleźć ideał spośród produktów z kategorii noży termicznych, sprawdź MSW Styro Cutter 10060278

MSW Styro Cutter 10060278

Marka MSW proponuje nam zakup noża do styropianu. Jest to profesjonalny nóż termiczny o mocy 150 W, który idealnie sprawdzi się do bezpyłowego cięcia tworzyw sztucznych, takich jak polipropylen, polistyren i polietylen. Produkt ten posłuży zarówno profesjonalistom na budowie czy w magazynie jak i amatorom podczas majsterkowania.

Model Styro Cutter 06 jest sprzętem bardzo łatwym w obsłudze. Został on wyposażony w 16-stopniową regulację poziomu nagrzewania. Warto dodać, że ostrze nagrzewa się bardzo szybko, ponieważ od 5 do 10 sekund. Maksymalna temperatura robocza urządzenia wynosi aż 500 C. Głębokość cięcia jest równa 200 mm.

Co więcej, w zestawie znajduje się 3-metrowy kabel, który nie ogranicza nam swobody ruchu. Jest to szczególnie ważne podczas pracy na wysokościach. Ponadto, komplet obejmuje też dwa ostrza płaskie o długości 150 mm i 200 mm, klucz imbusowy, szczotkę, instrukcję obsługi oraz poręczną czarną walizkę. Ułatwia to transport noża termicznego do styropianu razem z akcesoriami. Niestety, minusem produktu jest jego wygórowana cena.

 • Urządzenie łatwe w obsłudze;
 • 16-stopniowa regulacja poziomu nagrzewania;
 • Wysoka temperatura maksymalna;
 • Bardzo bogaty zestaw.
 •  
 • Nieco wysoka cena.
 •  

Rok 2024 przyniósł nam wiele ciekawych produktów, lecz sprawdź opinie i wytyczne, aby znaleźć rozwiązanie idealnie skrojone do twoich potrzeb! 

Ranking 2024 roku to bez wątpienia wiele ciekawych ofert i narzędzi, które cieszą się dobrymi opiniami wśród kupujących. Oczywiście warto jednocześnie odnotować, że te najlepsze i polecane to nie jedyne narzędzia warte rozważenia. Jak dobrze wiemy, prace budowlane wymagają nie tylko sprzętu do pracy ze styropianem. Nieraz przyda się ostrze do cięcia blachy czy też innych materiałów. Warto też odnotować, że istnieje wiele innych dodatkowych zadań, z jakimi musimy się mierzyć jak chociażby kołkowanie styropianu.

Na szczęście to zadanie nie będzie dotyczyć osób, które pracują wyłącznie przy niskich budynkach – najlepiej tych parterowych. Niemniej jednak dalej musimy wiedzieć które parametry techniczne odpowiadają za jak najlepszą jakość urządzenia, a także jaki sprzęt najczęściej polecają użytkownicy. To znacznie ułatwi nasze zadanie i będziemy w stanie wybrać opcję niemal idealną. 

Przeglądając noże do styropianu dostępne w sklepach internetowych i stacjonarnych produkty najlepiej będzie uwzględnić materiał wykonania i jakość. Dodatkowo pamiętajmy o funkcjonalności, a te w przypadku opcji termicznych są na pewno lepsze i bardziej zaawansowane. Dodatkowo miejmy na uwadze fakt, że parametry robocze odgrywają równie ważną rolę. Oczywiście opinie i recenzje, a także najlepsze ceny też będą kluczowe. Sprawdź nasz ranking, ale oprócz tego warto też przyjrzeć się poniższemu artykułowi: 

Ranking 2024 roku w kategorii nożyce i noże do styropianu wymaga zastosowania trwałych materiałów ostrza i całego urządzenia

Prawidłowe wykonanie to kwestia podstawowa w każdym przypadku. Zobacz ranking styropianu w 2024 roku i przekonaj się, że niemal każda opcja jest wykonana ze sprawdzonych materiałów i charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością. Potwierdzeniem trwałości i sprawdzony nożyc i noży do styropianu opinie, ale też i pozytywne oceny. Oczywiście warto też pamiętać o tym, że długi okres ochronny również odgrywa tutaj ważną rolę, a więc nie musimy wyłącznie na podstawie opinii wybierać opcji najtrwalszej.

Jeśli chodzi o samo wykonanie, to nóż wykonany jest ze stali nierdzewnej 2Cr13, które ma ząbkowane ostrze o długości 343 mm. Sama rękojeść może być połączeniem tworzywa sztucznego i pokrycia gumowego w celu zapewnienia antypoślizgowej powierzchni i lepszego, bardziej komfortowego chwytu. O tym jednak opowiemy nieco później.

Spośród wielu dostępnych produktów wybór bazując na marce nie będzie zły. Popularne i renomowane firmy oferują bardzo atrakcyjne opcje. Dla przykładu taki Milwaukee kompaktowy nóż składany gwarantuje świetne parametry i trwałość – podobnie jak Yato, Dedra, Bass czy też inne propozycje tego typu. Dlatego w każdym rankingu nożyc i noży do styropianu bardzo dużą częścią rekomendacji ekspertów, a także opcji które chętnie polecają użytkownicy, są produkty renomowanych producentów.

Yato YT-7624
Yato YT-7624

Nóż do styropianu ranking
Yato YT-82190
Yato YT-82190

Patrząc na różne noże i nożyce do cięcia styropianu ranking 2024 roku, łatwo dostrzec funkcjonalność jako jedną z najważniejszych opcji

Oczywiście warto zwrócić uwagę też na funkcjonalności, a tych może być całkiem sporo. Szczególnie w przypadku noży termicznych, które są zasilane przewodowo i potrzebują dodatkowego źródła prądu. Rzecz jasna po odłączeniu przewodu zasilającego nie nadają się do pracy, lecz gwarantuje to znacznie efektywniejszą pracę niż w przypadku klasycznych narzędzi.

Funkcje dodatkowe to przede wszystkim regulacja temperatury pracy, co jest ważne z perspektywy pracy z różnymi materiałami termoizolacyjnymi. Dodatkowo warto wyposażyć się w sprzęt oferujący nam specjalny wskaźnik informujący o nagrzaniu ostrza do odpowiedniej temperatury.

Jednocześnie pamiętajmy, że że funkcjonalność dotyczyć może nie tylko urządzeń termicznych, ale też i klasycznych rozwiązań. Wybranie sprzętu, który umożliwia ponowne zaostrzenie jest niewątpliwie ogromną zaletą i znacznie wydłuży żywotność sprzętu. Jednocześnie dba to o wysoką sprawność i pewność, że podczas pracy nie uszkodzimy materiału izolacyjnego.

Każde porównanie dobrych narzędzi do cięcia styropianu uwzględnia parametry robocze 

Parametry robocze to tak naprawdę podstawa w przypadku wyboru każdego elektronarzędzia, a także klasycznego sprzętu remontowo-budowlanego, ogrodniczego czy motoryzacyjnego. Nic dziwnego – specyfikacja ta wskazuje jak wymagające zadania będziemy mogli wykonywać i czy sprzęt sprawdzi się w każdych warunkach czy też nie.

Jest to nader ważna sprawa z punktu widzenia zarówno profesjonalisty jak i amatora prac majsterkowych z kilku powodów. Przede wszystkim nieprawidłowe parametry techniczne uniemożliwiają pracę z większymi i twardszymi materiałami. Oprócz tego, wykorzystanie ich w niewłaściwy sposób może doprowadzić do szybkiego uszkodzenia sprzętu, a tego przecież nikt by nie chciał. 

Dlatego warto zawsze przyglądać się specyfikacji i technikaliom, a w szczególności maksymalnej głębokości cięcia. Ta w przypadku większości opcji w niskim i średnim zakresie cenowym wynosi od 150 do 200 mm. Oprócz tego, w przypadku poszukiwania wariantu termicznego sprawdźmy też jaka jest maksymalna temperatura, jaką nóż może osiągnąć.

MSW Styro Cutter 10060278
MSW Styro Cutter 10060278

Skoro wiesz jakie cechy ma dobry nóż do styropianu, wiesz jaka opcja będzie dla ciebie najwłaściwsza!

Bass BP-7714 to bez wątpienia jedna z najciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku i to nie bez powodu. Sprzęt jest relatywnie tani, ale oferuje bardzo dobre parametry. Dodatkowo jest on trwały, wykonany z ponadprzeciętnej klasy materiałów. Wszystko to sprawia, że urządzenie przypadnie do gustu niejednemu użytkownikowi. Dlatego warto pomyśleć nad wyborem tejże opcji, ewentualnie jednej z alternatyw o równie ciekawych parametrach.

Pamiętajmy natomiast, że to nie wszystko, co rynek noży do styropianu nam oferuje. Jeśli nie potrzebujemy takiego sprzętu i w naszych pracach sprawdzi się klasyczny nóż do styropianu, to jak najbardziej możemy taki produkt wybrać. Najważniejsze jest jednak uwzględnienie wszystkich wytycznych, które wspomniane zostały powyżej. Tylko w ten sposób będziemy mieć gwarancję, że rozwiązanie idealne jest w zasięgu ręki. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking noży do styropianu
Average rating:  
 0 reviews