Jakie pasty polerskie wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Pasty polerskie ranking najciekawszych ofert 2024 – wybierz właściwą propozycję i ciesz się ze świetnego specyfiku detailingowego już dziś!

Pielęgnacja auta to nie tylko odpowiednie wyczyszczenie nadwozia czy też wnętrza. Samochód musi się odpowiednio prezentować, a jeśli poprzedni użytkownik czy też i my przez długi czas niewłaściwie obchodziliśmy się z lakierem, to na całej powierzchni samochodu mogą widoczne być mikrozarysowania. Część z nich bez większych problemów zejdzie przy użyciu tak zwanej ręcznej polerki, czy taniego preparatu i zwykłej ściereczki. Jednakże, bardzo często profesjonalne pasty polerskie są wymagane wraz z odpowiednim sprzętem.

Rzecz jasna znalezienie opcji idealnej nie jest proste. Przecież te najlepsze pasty polerskie, często używane przez profesjonalistów, mogą kosztować setki złotych, a do tego wymagają naprawdę dobrego sprzętu, przez co wydatki związane z przygotowaniem sobie całego zestawu past polerskich do lakieru wraz z odpowiednim narzędziem stają się za duże. Na szczęście nie musimy martwić się o to, bo istnieje sposób na znalezienie równie efektywnej opcji, co używanej przez specjalistów w tej dziedzinie. Co ciekawe, są to najlepsze pasty polerskie w porównaniu do efektów, jakie oferują.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Menzerna

9.9

Średnia


 

3M FAST CUT

9.8

Droga


 

Farecla G3

9.7

Tania


 

K2 ULTRA CUT

9.6

Tania


 

Rzecz jasna z uwagi na różnorodne oczekiwania każdego użytkownika jeden będzie zachwycony usunięciem mikro rysek, a inni będzie oczekiwać poradzenia sobie z zarysowaniem dochodzącym nawet i do bazy. Jeśli nie wiesz jakie pasty polerskie do lakieru należy wybrać bądź po prostu zastanawiasz się nad tym która poradzi sobie najlepiej w twojej sytuacji, to zachęcamy do sprawdzenia co ma do zaoferowania dzisiejsze zestawienie!

Menzerna ZESTAW DO POLEROWANIA LAKIERU gąbki pasty

 

pasta polerska ranking

Propozycja przygotowana przez renomowanego producenta past polerskich marki Menzerna to jedna z najciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku. W cenie otrzymujemy ogromny zestaw, bo aż trzy pasty o różnych stopniach agresywności. Dzięki temu będziemy w stanie pozbyć się głębokich rysek, tych nieco płytszych, a także zadbać o prawidłowe wykończenie bez tak zwanych hologramów.

Komplet oferuje trzy pojemniki polerskie – każdy po 250 ml. Stosować można ręcznie, wtedy polerujemy za pomocą pada polerskiego do momentu, w którym nie znikną defekty. Następnie przecieramy pozostałości pasty za pomocą mikrofibry. Maszynowe stosowanie wymaga odpowiedniej polerki orbitalnej lub też rotacyjnej, a także padów polerskich. Tutaj jednak odpowiednia twardość też będzie kluczowa.

Zestaw jest nadzwyczaj skuteczny i świetnie sobie radzi z nawet głębszymi zarysowaniami. Warto też zauważyć, że produkt idealny to taki, który będzie w stanie dostarczyć nam wyśmienitych efektów. Jest to, co prawda, specyfik dosyć drogi. Jednakże, ilość elementów dodatkowych i świetne wyposażenie sprawiają, że pasty polerskie Menzerna to absolutne top i niekiedy opcje wykorzystywane też przez profesjonalnych detailerów.

 • Bardzo wysoka skuteczność eliminacji defektów;

 • Trzy pasty o różnym stopniu agresywności;

 • Łatwa aplikacja;

 • Bogaty zestaw – wraz z gąbkami polerskimi, a także ściereczkami.

 • Dosyć wysoka cena.

PASTA 3M FAST CUT EXTREME 51815 1L ZIELONY KOREK

Ranking past polerskich

W rankingu past polerskich 2024 pojawiła się też oferta firmy 3M. To produkt charakteryzujący się bardzo dużą pojemnością, bo otrzymujemy tutaj aż 1 kg opakowanie. Jest to gruboziarnista pasta polerska. Należy zauważyć, że została ona dostosowana do radzenia sobie z zarysowaniami płytkimi i defektami, które nie mogły zostać usunięte przy wcześniejszych pracach detailingowych.

Propozycja charakteryzuje się bardzo wysoką ceną – jeszcze większą niż w przypadku konkurencji. Należy przy tym zauważyć, że otrzymujemy tutaj aż 1 kg preparatu, a więc z pewnością jest to ilość, która pozwoli na wielokrotne polerowanie aut. Preparat ten jest przygotowany do najbardziej wymagających rys, które są bardzo głębokie i wchodzą daleko w lakier podkładowy. Są w stanie wyeliminować nawet te największe przerysowania spowodowane szkodami parkingowymi.

Warto też zauważyć, że System 3M Perfect-it to tak naprawdę jeden z trzech etapów polerowania. Dopiero wtedy będziemy mieć gwarancję, że otrzymamy perfekcyjną powierzchnię. Z samych właściwości warto tutaj wymienić szybsze cięcie i doskonałe wykończenie. Co ciekawe, produkt też bardzo łatwo czyści się po polerowaniu.

 • Najwyższa jakość pasty;

 • Świetne efekty po etapie wykończeniowym polerowania;

 • Bardzo duża pojemność;

 • Łatwa aplikacja.

 • Wymaga wieloetapowego polerowania w celu uzyskania perfekcyjnego efektu końcowego.

Farecla Pasta polerska G3 4kg

pasta polerska do samochodu ranking

Następną propozycją poddaną recenzji to preparat marki Farecla. Podobnie jak pasty polerskie 3M czy też Menzerna, produkt charakteryzuje się nadzwyczaj wysoką skutecznością w usuwaniu rys głębszych, jak i tych płytszych.  Preparat ten charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem ilości produktu do ceny, bo przy podobnym koszcie otrzymujemy tutaj aż 4 kg specyfiku, a więc ponad 4 razy więcej.

Pasta G3 Farecla radzi sobie bardzo dobrze w przypadku polerowania ręcznego, jak i za pomocą odpowiednich maszyn. Produkt jest w stanie poradzić sobie z zarysowaniami na różnych powierzchniach. Dzięki wszechstronności możliwe jest stosowanie pasty na powierzchniach lakierowanych, ale i nie tylko. Produkt poradzi sobie też w przypadku meble, akrylu, a także powierzchni syntetycznych czy plastikowych.

Urządzenie nie jest jednak tak proste w aplikacji jak poprzednicy. Mamy tutaj klasyczne wiaderko, a więc odpowiednie zabezpieczenie pasty po wcześniejszym otworzeniu i nałożeniu specyfiku na powierzchnię do polerowania jest kluczowe w celu utrzymania właściwości pasty na dłużej.

 • Bardzo duża uniwersalność pasty;

 • Niezwykle duża puszka;

 • Do stosowania ręcznego jak i maszynowego;

 • Preparat o świetnej wydajności i stosunku jakości i ilości produktu do ceny.

 • Mało komfortowa metoda aplikacji. 

 •  

K2 ULTRA CUT – PASTA POLERSKA DO USUWANIA RYS 100g

najlepsze pasty polerskie

Ciekawą alternatywą dla powyższych ofert okazać się może K2 Ultra Cut. To świetna propozycja, która przystosowana została do lekkich zarysowań i niedoskonałości lakieru. Produkt ma za zadanie pomóc nam w doraźnej regeneracji powierzchni niektórych elementów nadwozia. Opcja ta charakteryzuje się świetnymi parametrami i właściwościami – o ile nie przeszkadza nam świetna jakość polerki w przypadku mało wymagających zarysowań.

Nie ma co się oszukiwać – produkt nie jest w stanie pomóc nam tak dobrze jak pozostałe produkty w rankingu. Jest to jednak opcja idealna dla każdego, kto potrzebuje pomocy w mikro rysach i w delikatnych zarysowaniach. Z uwagi na świetną cenę, a także kompaktowy rozmiar, propozycja przygotowana przez K2 poradzi sobie świetnie w bardzo wielu sytuacjach.

Warto też zauważyć, że wydajność tej pasty jest na bardzo wysokim poziomie. Co więcej, efekty widać bardzo szybko, więc nie musimy martwić się o czasochłonne ręczne polerowanie elementu, który chcemy doprowadzić do idealnego wyglądu.

 • Bardzo niska cena;

 • Świetna opcja “doraźna”’

 • Idealna propozycja do rys płytkich;

 • Kompaktowy rozmiar.

 • Nie radzi sobie z głębszymi zarysowaniami;

 • Tylko do stosowania ręcznego.

Artykuły

Dalej nie wiesz która opcja będzie najlepsza? Najwyższy czas sprawdzić poniższe wskazówki!

Przygotowane powyżej zestawienie to tak naprawdę propozycje opracowane z myślą o różnych klientach. Są to zarówno propozycje dla niedzielnych detailerów, którzy pragną odpowiednio zająć się swoim autem, są też propozycje budżetowe na szybkie i lekkie prace, ale też przygotowaliśmy propozycje dostosowane do oczekiwań najbardziej wymagających klientów. Jak więc spośród tych wszystkich dostępnych produktów wybrać opcję najlepszą? 

Istnieje parę kwestii, które musimy wziąć pod uwagę szukając rozwiązania idealnego. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że wybrany przez nas produkt spełnia wszelkie wymagania i jest odpowiednio zaprojektowany. Tak, aby poradzić sobie z każdym zarysowaniem – nawet takim, które jest nawet i blisko lakieru bazowego. Oczywiście pamiętajmy też o tym, że wiedza na temat prawidłowego polerowania jest istotna. Przecież bardzo łatwo uszkodzić lakier bezbarwny, jeśli nieodpowiednio dobierzemy pasty polerskie, gąbki, a także prędkość obrotową polerki. 

Aby jednak cieszyć się właściwym produktem, należy przede wszystkim przejrzeć dostępny katalog i wybrać opcję, która dostosowana będzie do naszych własnych potrzeb. Poza tym, w cenie pasty polerskiej powinniśmy też doliczyć kwestie związane z elementami akcesoryjnymi w postaci ściereczek do późniejszego wytarcia pozostałości pasty czy w ogóle gąbeczek i innych aplikatorów. Ciekawych informacji udzieli nam też ten artykuł:

https://e-lakiernik.net/porady/post/jakie-pasty-polerskie-wybrac

pasty polerskie ranking

Przede wszystkim sprawdźmy ziarnistość pasty

Jednym z najważniejszych elementów wpływających na wybór właściwej pasty jest to czy będzie to propozycja do eliminacji głębokich zarysowań (tak zwana pasta tnąca), opcja pośrednia, zwana też średnio ścierną, czy może propozycja lekka (pasta wykańczająca), której zadaniem jest zagwarantować jak najlepszy efekt końcowy naszej pracy.

Nie ma produktów 3w1 z bardzo prostego powodu – przygotowanie powierzchni tak, aby wyglądała niczym lustro, wymaga pasty o różnorodnej ziarnistości. Pozwala to pozbyć się głębokich zarysowań, mikro rys, a także wyeliminować tak zwane hologramy. Rzecz jasna jeśli mamy nowe auto, to lepiej sprawdzi się wyłącznie pasta polerska wykańczająca. Inaczej jednak wygląda sytuacja w przypadku auta starego. Wtedy o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakupienie całego zestawu, gdyż pozwoli to uzyskać idealny efekt.

PASTA 3M FAST CUT EXTREME 51815 1L ZIELONY KOREK
Ranking past polerskich

Farecla Pasta polerska G3 4kg
pasta polerska do samochodu ranking

Dalej, uwzględnijmy jej efektywność

Kolejną bardzo ważną rzeczą podczas naszych poszukiwań produktu idealnego jest znalezienie propozycji charakteryzującej się jak najlepszą efektywnością pracy.jest nad wyraz kluczowe, bo jeśli już zabieramy się za polerowanie samochodu i poświęcamy czas na coś, to warto mieć później gwarancję, że nasz wieloetapowy proces detailingowy przyniesie oczekiwane efekty.

Niestety trudno bazując po deklaracjach producenta określić czy wybrany specyfik poradzi sobie w sposób idealny z zarysowaną powierzchnią czy też nie. Dlatego tutaj należy kierować się też renomą producenta, ale też i popularnością danego produktu. Jeśli wiele osób go wybiera, to dzieje się to z jakiegoś powodu. Zazwyczaj jest to właśnie dzięki skutecznemu działaniu.

Cena, opinie, a także cechy szczególne też kluczowe

Następnymi kryteriami, które musimy wziąć pod uwagę decydując się na produkt idealny, to feedback innych osób, stosunek jakości produktu do ceny, a także parę cech dodatkowych, które mogą wyróżnić daną pastę polerską od konkurencji. Są to niewątpliwie nieco mniej ważne aspekty, natomiast właśnie dzięki nim mamy możliwość wybrania specyfiku charakteryzującego się bardzo dużą popularnością i wysokimi ocenami.

Rzecz jasna patrząc na cenę, musimy uwzględnić jakość produktu, jego ilość w zestawie, a dopiero potem porównać z ceną i sprawdzić jak te porównania odnoszą się do konkurencyjnych specyfików. Ponadto, pamiętajmy o tym, że niektóre pasty mają w swoim składzie dodatkowe substancje aktywne. I to dzięki nim propozycja może pochwalić się efektem połysku po zakończeniu polerowania.

K2 ULTRA CUT – PASTA POLERSKA DO USUWANIA RYS
najlepsze pasty polerskie

Najlepsza pasta polerska – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzca rankingu 2024 i jedna z najciekawszych opcji obecnie dostępnych na rynku to bez wątpienia Menzerna ZESTAW DO POLEROWANIA LAKIERU gąbki pasty. Choć cena nie należy do najniższych, to w porównaniu z konkurencyjnymi preparatami otrzymujemy tutaj kompletny zestaw polerski, który pozwoli na poradzenie sobie nie tylko z głębokimi zarysowaniami, ale też i z lżejszymi defektami czy też z hologramami.

Rzecz jasna można też pokusić się o własnoręczne poszukiwania. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku osób, które po prostu wolą lekki, kompaktowy i bardzo tani produkt na niewielkie ryski. Wręcz przeciwnym wyborem będą duże zestawy polerskie czy bardzo drogie preparaty dostosowane do osób o największych wymaganiach. 

Artykuły powiązane:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie pasty polerskie wybrać
Average rating:  
 0 reviews