Jaki środek do czyszczenia skóry w samochodzie wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Środek do czyszczenia skóry w samochodzie ranking najciekawszych specyfików 2024 – wybierz produkt najlepszy i ciesz się idealną skórą w aucie!

Wyczyszczenie wnętrza auta to nie lada spore wyzwanie. Wiele zakamarków, zabrudzenia z dworu, które bardzo często kierowca czy też pasażerowie zbierają do auta sprawia, że po wyczyszczeniu samochodu pragnęlibyśmy utrzymać go w takiej kondycji przez jak najdłuższy czas. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że odpowiedniej pielęgnacji należy też poddać tapicerkę. Szczególnie tapicerka skórzana potrzebuje uwagi, aby za szybko nie pojawiły się pierwsze “zmarszczki” czy żeby te obecne nie powiększały się zbyt szybko. 

To właśnie dlatego każdy właściciel auta powinien pomyśleć nad tym, aby kupić odpowiedni środek do czyszczenia skóry w samochodzie. Niestety, preparatów dostępnych na rynku jest bardzo dużo. Dla jednego wystarczy proste mleczko, a inny użytkownik profesjonalne środki do czyszczenia skóry w samochodzie kupi bez zastanowienia. Dlatego trudno wybrać jednoznacznie produkt najlepszy, szczególnie kiedy na rynku jest tak ogromna liczba różnorodnych ofert. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Colourlock STRONG

9.9

Droga


 

TENZI ZESTAW

9.8

Tania


 

GLIPTONE GT11 GT12

9.7

Średnia


 

ADBL Leather Kit

9.6

Tania


 

Aby więc cieszyć się produktem o najlepszej charakterystyce, to zalecamy zapoznanie się z poniższą listą. W przygotowanym przez naszych ekspertów rankingu środków do czyszczenia skóry w samochodzie, omówiliśmy najistotniejsze produkty cenione na rynku z uwagi na ich właściwości i skład. Jednakże, oprócz tych dwóch zagadnień, bardzo istotne jest też przyjrzenie się cenie i elementom, jakie w danym zestawie się pojawią w danym koszcie.

Colourlock Zestaw do skórzanej tapicerki STRONG

 

czyszczenie skóry w samochodzie cena

Specyfiki przygotowane przez Colourlock to produkty premium, których celem jest nie tylko wyczyszczenie skórzanej tapicerki i innych elementów skórzanych w aucie, ale też ich zabezpieczenie przed kolejnymi kilometrami. Produkt w zestawie gwarantuje na środek czyszczący w buteleczce o pojemności 200 ml, a także preparat specyfik przeznaczony przede wszystkim do konserwacji o pojemności 150 ml. Oprócz tego, producent dostarcza nam też wysokiej klasy szczoteczkę, która jest oryginalnym produktem Colourlock, a także zestaw ściereczek z mikrofibry. 

Wybrana propozycja przeznaczona jest przede wszystkim do czyszczenia długo nieruszanych i nie sprzątanych miejsc – na przykład po okresie zimowym. W kompozycji znajdziemy substancje aktywne, które dostarczają nam odpowiednich składników do skutecznej eliminacji nagromadzonego brudu. Należy zauważyć, że jeden preparat to czyściwo, a całkowicie oddzielnym produktem jest mleczko konserwujące. Tego typu rozwiązanie znacząco poprawia skuteczność naszych działań. 

Produkt nie jest jednak bez wad. Należy pamiętać, że popękane skóry i te noszące mocne ślady eksploatacji powinny być czyszczone z rozwagą, gdyż po dostaniu się preparatu do “zmarszczek” bardzo trudno go później rozprowadzić, a może zostawiać ciemny osad.

 • Bardzo wysoka skuteczność sprzątania;

 • Całkiem spory zestaw; 

 • Wysokiej klasy oryginalne akcesoria w cenie;

 • Oprócz czyszczenia, działa także zabezpieczająco.

 • Należy ostrożnie aplikować preparat przy znoszonej tapicerce.

TENZI ZESTAW DO CZYSZCZENIA I IMPREGNACJI SKÓRY

środek do czyszczenia skóry w samochodzie ranking

Propozycja marki Tenzi jest równie atrakcyjna co zwycięzca rankingu, a nawet oferuje nam jeszcze bogatszy i bardziej kompleksowy zestaw, w którym znajdziemy przede wszystkim czyścik do skóry w pojemniku 600 ml z atomizerem, specjalny preparat pielęgnacyjny – również w butelce z atomizerem 600 ml, a także specjalny specyfik impregnujący w buteleczce o pojemności 300 ml. Oprócz tego, możemy też liczyć na aplikator, specjalną szczotkę do czyszczenia, a także szmatkę z mikrofibry.

Jak widzicie, całość jest jeszcze bardziej zaawansowana niż poprzednik, a jego cena jest znacznie niższa. Tworzy to świetną okazję dla osób, które pragną utrzymać auto w czystości i dbać o tapicerkę skórzaną nie wydając przy tym kroci. Podobnie jak i poprzednik, tak i tutaj czyszczenie odbywa się etapowo – najpierw należy skorzystać z czyściwa z uwagi na jej formułę dostosowaną nawet do silnie zabrudzonych materiałów. Dodatkowo, w tym etapie zaleca się skorzystać z dołączonej szczoteczki.

Następnie przechodzimy do impregnacji. Preparat nakładamy przy pomocy dołączonego aplikatora, a następnie przecieramy do sucha mikrofibrą. Ostatnim krokiem jest skorzystanie z produktu pielęgnacyjnego, którego właściwości konserwujące zadbają o zabezpieczenie tapicerki. Produkt nie jest jednak pozbawiony wad. Aplikator, a także dołączone atomizery nie są najwyższej jakości.

 • Bardzo bogaty zestaw;

 • Skuteczne czyszczenie;

 • Niska cena.

 • Przeciętnej jakości atomizer i aplikator.

GLIPTONE GT11 + GT12 Zestaw do Czyszczenia Skóry

czyszczenie skóry w samochodzie

Gliptone GT11 i GT12 to kolejna propozycja, która oferuje nam nadzwyczaj ciekawe właściwości czyszczące. Raz kolejny mamy do dyspozycji całkiem bogaty zestaw, w którym znajdziemy czyściwo i odżywkę do skóry. Ponadto, możemy też liczyć na przygotowaną specjalnie do tych celów szczotkę do czyszczenia skóry z bezpiecznym włosiem, a także mikrofibrę do późniejszego wycierania tapicerki na sucho.

Gliptone to marka, która charakteryzuje się długą obecnością na rynku i doświadczeniem. Nie bez znaczenia jest też jakość oferowanych przez nich usług czy też autorska, opracowana przez producentów formuła nie tylko skutecznie czyszcząca, ale też chroniąca materiały skórzane przed uszkodzeniem. Produkt dostosowany jest do każdego rodzaju skóry licowej, a także do tapicerki zwykłej. Warto zauważyć, że produkt poradzi sobie też w przypadku tapicerki wentylowanej.

Pamiętajmy, że produkt G11 to czyściwo o mocnym, skoncentrowanym składzie. A to oznacza, że wystarczy niewielka ilość preparatu nałożonego na czyszczoną powierzchnię, aby sobie poradzić z nawet mocniejszym zabrudzeniem. Samo mleczko przystosowane jest do każdego koloru tapicerki. Neutralne pH, a także jedwabista miękkość, jaką nadaje, sprawia, że to propozycja idealna dla skóry samochodowej. Co ciekawe, nadaje wykończenie matowe lub półmatowe. 

 • Bardzo mocny, skoncentrowany środek czyszczący;

 • Bezpieczne mleczko zabezpieczające przed wysuszaniem i szkodliwym działaniem promieni UV;

 • Bardzo wysoka wydajność – potrzeba małą ilość preparatu w celu uzyskania odpowiedniego efektu.

 • Stosunkowo wysoka cena.

ADBL Leather Kit prof zestaw do czyszczenia skóry

środek do czyszczenia skóry samochodowej

Kolejna marka charakteryzująca się świetnymi właściwościami i nad wyraz wysoką skutecznością. To właśnie ten zestaw skórzany oferuje nam najbogatszy komplet, w którym znalazło się miejsce na najróżniejsze dodatki i akcesoria detailingowe – począwszy od czyścika z atomizerem, poprzez odżywki i preparaty konserwujące, a skończywszy na piance. Co więcej, w zestawie możemy też liczyć na odświeżacz zapachowy, szczoteczkę, a także ściereczkę z mikrofibry czy też naklejkę.

Zestaw przygotowany został w taki sposób, aby pomógł nam w kompleksowy sposób zająć się tapicerką skórzaną w naszym aucie. Z tego właśnie powodu możemy liczyć na odpowiednie wyczyszczenie tapicerki za pomocą czyściwa, które wspólnie z pianownicą daje najlepszą skuteczność. Następnie przyjdzie czas na zabezpieczenie przy pomocy odżywki, a potem wytarcie do sucha ściereczką. 

Co ciekawe, w zestawie znajdziemy też specjalny odświeżacz. To właśnie dzięki niemu końcowy efekt jest jeszcze lepszy z uwagi na nie tylko świetny efekt wizualny, ale też i dodatkowe pobudzenie zmysłu węchu. Rzecz jasna jest to bardzo drogi zestaw, ale oferuje świetną skuteczność. 

 • Bardzo bogaty zestaw – w tym preparat spieniający;

 • Niezwykle wysoka skuteczność sprzątania;

 • Dodatkowy odświeżacz powietrza;

 • Najwyższej jakości wykonanie atomizerów i pozostałych akcesoriów.

 • Wysoka cena.

Artykuły

Jaki środek do czyszczenia skóry samochodowej powinniśmy zatem wybrać? Jeśli dalej nie jesteś pewien co do ostatecznej decyzji, to sprawdź poniższe porady! 

Wybranie propozycji idealnej to nie lada wyzwanie. Musimy przecież odpowiednio sprawdzić każdy z dostępnych sprzętów i upewnić się, że wybrany produkt charakteryzować się będzie wysoką skutecznością, ale też odpowiadającymi nam właściwościami. Ciekawych preparatów dostępnych na rynku jest bardzo dużo. Możemy przecież wymienić ofertę skierowaną głównie do ekspertów, którzy szukają profesjonalnych środków do czyszczenia skóry w samochodzie, a przecież warte polecenia będą też opcje budżetowe. 

Rzecz jasna przeglądając dostępne produkty musimy pamiętać o wielu innych kwestiach związanych z zakupem odpowiednio działających preparatów. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że specyfiki do czyszczenia skóry w samochodzie są zróżnicowane i w celu kompleksowej ochrony należy wybrać propozycję zróżnicowaną pod względem dostępnych w zestawie preparatów czyszczących.

Nie mniej istotną rolę odgrywa także kwestia związana z bezpieczeństwem i skutecznością danego środka do czyszczenia skóry samochodowej. Rzecz jasna opinie innych użytkowników, a także wydajność każdego specyfiku będą mieć duże znaczenie w połączeniu z ceną, jaką nam przyjdzie zapłacić za produkt. Więcej informacji odnośnie wyboru właściwego preparatu do czyszczenia skóry samochodowej znajdziemy poniżej: 

https://www.moje-auto.pl/blog/porady/czyszczenie-tapicerki-skorzanej

profesjonalne środki do czyszczenia skóry w samochodzie

Poznaj sposoby na porysowane plastiki w aucie.

Zestaw akcesoriów i gadżetów, czyli za co dokładnie płacimy?

Przeglądając katalog dostępnych produktów nie bez znaczenia w wyborze rozwiązania idealnego jest ilość akcesoriów i dodatków, jakie dany producent może nam zaoferować. Komplety czyszczące do tapicerki skórzanej muszą być zróżnicowane w celu osiągnięcia wymaganej jakości w sprzątaniu. To dlatego wybranie opcji idealnej to przede wszystkim sprawdzenie co dokładnie ma nam do zaoferowania dany producent i ile taki komplet będzie nas później kosztował.

Rzecz jasna najistotniejszym elementem każdego zestawu będzie czyściwo. To podstawa każdej pracy i od tego zawsze zaczynamy. Jednakże, aby skutecznie doczyścić zabrudzenia na tapicerce skórzanej, potrzebna będzie szczotka i to nie byle jaka. Delikatnie włosie jest kluczowe do bezpiecznego, ale zarazem i wydajnego czyszczenia zabrudzonego materiału.

Ponadto, późniejszym etapem w procesie czyszczenia jest konserwacja. To po prostu zabezpieczenie powierzchni przed późniejszymi zabrudzeniamI. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, a w przypadku skóry samochodowej szansa na rozlanie napoju czy zabrudzenie siedzeń naszymi spodniami jest bardzo duża. A rośnie jeszcze bardziej, jeśli mamy dzieci lub zwierzęta. To właśnie dlatego konserwacja jest tak kluczową sprawą. 

Do tego potrzebny jest inny specyfik z uwagi na inne właściwości, jakie ma czyściwo i preparat konserwujący. Dalej warto na wyposażeniu uwzględnić też produkty pielęgnacyjne, które nadają świeżości i chronią skórę przed wysuszeniem i działaniem promieni UV. Rzecz jasna miłym gestem ze strony producenta będzie dołączenie do zestawu ściereczek z mikrofibry czy innych akcesoriów pozytywnie wpływających na atrakcyjność kompletu.

GLIPTONE GT11 + GT12 Zestaw do Czyszczenia Skóry
czyszczenie skóry w samochodzie

TENZI ZESTAW DO CZYSZCZENIA I IMPREGNACJI SKÓRY
środek do czyszczenia skóry w samochodzie ranking

Wydajność specyfiku też istotna

Następną sprawą, która powinna odegrać ważną rolę jest zużycie. Jak dobrze wiemy, czasami dostępne są mocne koncentraty, które wymagają bardzo niewielkiej ilości płynu do mycia skóry, a i tak radzą sobie niezwykle dobrze z większością zabrudzeń. Z drugiej strony możemy też wybrać propozycję w nieco większych pojemnikach, ale o nieco gorszej jakości. Wtedy zużycie preparatu będzie większe. 

Warto więc zorientować się jakie są deklarowane przez producenta wartości w celu określenia czy cena za produkt będzie odpowiednia czy też nie. Dopiero po uwzględnieniu w naszych poszukiwaniach stosunku jakości i wydajności produktu do jego wielkości i ceny będziemy znać prawdziwa wartość oferty.

Najważniejsza tak naprawdę sprawa podczas szukania produktu idealnego to skuteczność

Jak dobrze wiemy, na nic nam po opcji taniej czy też oferującej świetne właściwości lub niskie zużycie preparatu podczas sprzątania, jeśli okaże się on nieskuteczny. Efektywność zależy przede wszystkim od substancji aktywnych użytych podczas procesu produkcji specyfiku, ale nie tylko. 

Inną bardzo ważną kwestią jest sprawdzenie czy produkt dostępny jest w formie pianki lub do zestawu dołączony jest preparat piankujący. Ma to ogromne znaczenie, bo pianka niweluje ilość wchłanianego płynu do czyszczonej powierzchni, a więc substancje czyszczące dłużej utrzymują się na tapicerce i łatwiej jest później przeprowadzić sumienne szorowanie.

Co więcej, skuteczność pomogą nam ocenić inni użytkownicy. Opinie i wypowiedzi kupujących są w stanie bez większych problemów pomóc nam w wyborze rozwiązania niemal idealnego. Pamiętajmy przy tym, że zazwyczaj to subiektywne wypowiedzi, które bazują na doświadczeniach kupujących z danym produktem. A to oznacza, że błędna aplikacja czy też za słabe lub zbyt mocne szorowanie mogło doprowadzić do negatywnych odczuć z użytkowaniem zestawu.

ADBL Leather Kit prof zestaw do czyszczenia skóry
środek do czyszczenia skóry samochodowej

Podsumowanie – teraz wiesz który czyścik do skóry samochodowej będzie najlepszy w 2024 roku!

Czyszczenie skóry samochodowej to bez wątpienia jeden z ważniejszych elementów, jeśli chodzi o dbanie o wnętrze. Co ciekawe, tapicerka ta bardzo często wybierana jest jako element premium w autach, a po wielu latach nie ma ona z premium nic wspólnego. To właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do czyszczenia. Dzielimy je na wiele etapów i to od naszych własnych oczekiwań i wymagań zależy czy czyszczenie tapicerki skończymy na zwykłym odświeżeniu czy podejmiemy się wieloprocesowego procesu.

Jeśli zależy nam na idealnym wyniku naszych prac, to bez wątpienia opcja druga będzie o wiele lepsza. Wtedy Colourlock Zestaw do skórzanej tapicerki STRONG okaże się rozwiązaniem idealnym z kilku powodów. Przede wszystkim należy pamiętać, że dzisiejszy zwycięzca rankingu charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością i dostępem do wielu akcesoriów. Te pozwalają na kompleksowe czyszczenie, a następnie pielęgnację tapicerki skórzanej. Warto przy tym pamiętać, że na rynku dostępnych jest wiele opcji alternatywnych, które mogą mieć do zaoferowania jeszcze więcej za mniej, a także opcje budżetowe. Wszystko zależy więc od tego na co się zdecydujesz i z jakiej opcji najchętniej skorzystasz. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki środek do czyszczenia skóry w samochodzie wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Kowus

Zależało mi na konkrecie i tak kupiłem ADBL. Zarąbisty zestaw, zawiera wszystko czego potrzeba.

 by AnTek

Jeżeli chodzi o Glipton to mi osobiście matowe wykończenie się nie spodobało. Wolę jednak jak skóra się lekko świeci.

 by MAD.EJ

Zestaw od tenis jest fajny. Ma wszystkie niezbędne rzeczy do czyszczenia i impregancji skóry. Łatwo się nakłada dzięki dołączonym szczotkom.

 by ZusiS

Colourloc pomógł mi wyczyścić mocno zabrudzoną skórę a aucie. Do tego pozostawił ładny zapach.

 by MiA76

Warto kupić środek dobrej jakości, bo już mi się raz zdarzyło, że zostawił mi plamy na skórze i juz niczym nie dało się ich usunąć.