Samochodowa powłoka ceramiczna – co warto o niej wiedzieć i jaką wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Myślisz nad tym, aby zabezpieczyć karoserię auta? Powłoka ceramiczna ranking najciekawszych ofert z 2024 roku, a także poradnik zakupowy pomoże w podjęciu właściwej decyzji!

Odpowiednie zabezpieczenie lakieru to dla wielu użytkowników podstawa. Gwarancja, że po wielu latach nasze auto nie będzie pożerane przez rdzę czy też lakier zachowa wszystkie swoje właściwości jest dla wielu bardzo ważne. A przecież w polskich warunkach nawet zwykłe użytkowanie pojazdu może znacząco skrócić żywotność z lakieru z uwagi na sól drogową czy też zabrudzenia, jakie pojawiają się na trasie. 

Aby więc cieszyć się nieskazitelnym lakierem, który nawet po latach charakteryzuje się pięknym, lśniącym wyglądem, warto rozważyć jego zabezpieczenie. Ciekawym rozwiązaniem jest powłoka ceramiczna na samochód. Jest ona w stanie zagwarantować ochronę lakieru przed warunkami atmosferycznymi. Jednakże, wybranie odpowiedniej powłoki ceramicznej na auto to nie lada wyzwanie. Istotnych kwestii jest naprawdę sporo, a katalog dostępnych produktów jest zróżnicowany.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Ceramikker Wosk Ceramiczny

9.9

Średnia

Mr Fix

9.8

Tania

TAC Moon Light

9.7

Droga

Tenzi Detailer Quartz

9.6

Średnia


 

K2 GRAVON LITE

9.5

Tania


 

Nasiol ZR53

9.4

Bardzo drogi

Dlatego znalezienie opcji idealnej wymaga od nas nie tylko znajomości tego tematu, ale też i wiedzy na temat dostępnych produktów i substancji, które mogą sprawić, że dany produkt okaże się odpowiedni. Co więc powinno przykuć naszą szczególną uwagę? Jakie kwestie będą przy wyborze najważniejsze? W dzisiejszym rankingu powłok ceramicznych przedstawimy aż sześć bardzo ciekawych i rekomendowanych opcji. Lista przygotowana przez ekspertów dotyczy przede wszystkim produktów o ponadprzeciętnych właściwościach i o skuteczności ochrony. Gratisy i inne akcesoria także odegrały ważną rolę. Podobnie jak opinie powłok ceramicznych. 

Ceramikker Wosk Ceramiczny- 2gi zestaw za pół ceny

 

ceramiczna powłoka lakieru

Choć produkt jest całkiem drogi, to na rynku powłok ceramicznych klasy premium charakteryzuje się dosyć ciekawą, wręcz atrakcyjną ceną. Jednakże, prawdziwy powód dla którego Ceramikker zdobywa miejsce pierwsze to, przede wszystkim, świetna skuteczność, bogaty zestaw dodatków, a także żywotność powłoki. Nie mniej istotne okazały się też pozytywne i pochlebne opinie powłoki ceramicznej na auto.

Produkt przygotowany został na bazie formuły krzemowo-ceramicznej, której połączenie charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami hydrofobowymi. Co więcej, propozycja ta wydobywa barwę lakieru, a także zabezpiecza go na długi czas przed działaniem soli drogowej, zabrudzeń, warunków atmosferycznych, ptasich odchodów, a także promieniowania UV.

Warto także zauważyć, że pomimo sporej ceny otrzymujemy tutaj bardzo dużą butelkę preparatu, bo ma ona aż 250 ml. Zazwyczaj producenci oferują buteleczki 30-60 ml. Oprócz tego, dostajemy też aplikator do prawidłowego nakładania powłoki, ściereczkę z mikrofibry, a także rękawiczki nitrylowe do ochrony dłoni.

 • Bardzo duza pojemność butelki;

 • Wysoka skuteczność powłoki;

 • Jest w stanie pokryć mikro ryski;

 • Bogaty komplet akcesoriów.

 • Przeciętna wytrzymałość.

3 X CERAMIKA POWŁOKA CERAMICZNA LAKIER 9H MR FIX

powłoka ceramiczna na lakier

Tym razem otrzymujemy zestaw małych buteleczek po 30 ml. W komplecie jest ich 3 i są one dostępne w o wiele niższej cenie niż wyżej opisany Ceramikker. Warto jednak zauważyć, że w stosunku ilości produktu do ceny, to ten nie charakteryzuje się tak dobrą wartością.  Produkt jednak radzi sobie świetnie w odpychaniu wody, a także zabezpiecza auta przed pomniejszymi odpryskami czy też bardzo delikatnymi rysami.

Głównym jednak zadaniem powłoki przygotowanej przez 9HMR jest zabezpieczenie lakieru przed niepożądanym działaniem słońca. Mowa tutaj o, między innymi, blaknięciu czy też schodzeniu warstwy lakieru bezbarwnego. Co więcej, preparat bardzo dobrze radzi sobie z ochroną przed warunkami atmosferycznymi z uwagi na to, że odpycha wodę. Co więcej, o wiele łatwiej jest sprzątnąć z auta sól drogową czy ptasie odchody.

Proces nakładania ceramiki jest bardzo podobny co w przypadku konkurencyjnych powłok. Należy dokładnie auto umyć, wysuszyć, a następnie odtłuścić. Dalej wykorzystujemy dołączony do zestawu aplikator, którym rozprowadzamy po karoserii ceramikę. Następnie należy odczekać od 3 do 5 minut, w zależności od temperatury nakładania, a potem wypolerować elementy przy pomocy wilgotnej mikrofibry. Produkt uzyskuje pełne właściwości po 48 godzinach. Musimy jednak pamiętać, że efekt nie utrzymuje się długo – po 3-6 miesiącach efekty znacząco słabną.

 • Niska cena za zestaw;

 • Świetne efekty zaraz po aplikacji;

 • Bardzo wysoki poziom ochrony;

 • Prosta aplikacja.

 • Krótka żywotność powłoki – nawet do 3 miesięcy.

TAC System Moon Light 250 ml ceramika + gratis

powłoka ceramiczna ranking

Moon Light to ceramika, która nie jest taką typową ceramiką. To bardziej specjalny quick detailer, który dodatkowo zabezpiecza wcześniej zabezpieczoną prawdziwą powłoką ceramiczną lakier na aucie. Moonlight oferuje nam powłokę na bazie olei i działa nawet do 9 miesięcy. Jednakże, należy pamiętać, że przede wszystkim produkt służy jako dodatkowa ochrona, dlatego rekomendowana jest dodatkowa ceramika na aucie przed aplikacją tego specyfiku.

Tac System Moonlight ma przede wszystkim za zadanie pielęgnować i konserwować lakier. Co ciekawe, preparat charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami hydrofobowymi i chroniącymi. Dodatkowo propozycja charakteryzuje się nadzwyczaj sporą wszechstronnością i uniwersalnością. Możemy wykorzystać Moonlight do zabezpieczenia nie tylko karoserii, ale też i wiele innych powierzchni, w tym farb czy też wykończeń chromowanych. Ponadto, świetnie radzi sobie też z felgami czy szkłem.

Produkt dostępny jest w buteleczce o pojemności 250 ml. Jedną z zalet tej opcji jest możliwość aplikacji za pomocą atomizera, czyli spryskiwacza. Jest to niebywałe ułatwienie, dzięki któremu znacznie przyspieszymy nakładanie warstwy ochronnej.

 • Bardzo wytrzymała powłoka;

 • Niezwykle łatwa aplikacja;

 • Możliwość nakładania na różnorodne powierzchnie. 

 •  
 • Wysoka cena. 

Tenzi Detailer Quartz Coat powłoka ceramiczna

ceramika na auto opinie

Kolejna propozycja warta rozważenia to ceramiczno kwarcowe zabezpieczenie przygotowane przez Tenzi. Quartz Coat charakteryzuje się długotrwałym efektem, który podobnie jak i konkurencja charakteryzuje się hydrofobowym efektem i wyciąganiem głębi koloru. W zestawie znajdziemy odtłuszczacz, który musi być obowiązkowo użyty przed aplikacją. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że produkt osiągnie odpowiednie właściwości i sprawdzi się jako długoterminowa osłona lakieru. 

W zestawie firma Tenzi oferuje nam odtłuszczacz i powłokę ceramiczno-kwarcową. W obu przypadkach są to buteleczki o wielkości 100 ml. Nie jest wiele dla odtłuszczacza, natomiast taka pojemność z pewnością wystarczy do zabezpieczenia auta i to dwiema warstwami. Ponadto, w celu ułatwienia nakładania powłoki ceramicznej na autu, twórcy przygotowali dla nas dwa spryskiwacze, które znacząco ułatwiają nam pracę. 

Co ciekawe, produkt bardzo szybko uzyskuje swoje właściwości, bo już po trzech godzinach można nakładać drugą warstwę, a po 12 godzinach produkt cieszy się wystarczającym poziomem utwardzenia. Musimy jednak pamiętać, że jest to cena powyżej przeciętnej, przez co nie każdy zdecyduje się na ten preparat.

 • Wysoka skuteczność ochrony;

 • Bardzo szybki czas utwardzania powłoki;

 • Spory zestaw;

 • Aplikatory ułatwiające nakładanie;

 • Duża butelka ceramiki na auto.

 • Małej wielkości odtłuszczacz – należy wyposażyć się w drugi;
 • Spora cena.

K2 GRAVON LITE – POWŁOKA CERAMICZNA LAKIERU – 30ML

jaka powłoka ceramiczna najlepsza

K2 to firma, która tak naprawdę znana jest przez każdego fana detailingu. Gravon Lite to propozycja „lekka” przygotowana po to, aby dostarczyć użytkownikom szybkiego i bardzo prostego w aplikacji produktu. Jest to również opcja budżetowa, która nie oferuje nam co prawda zaawansowanych właściwości ochronnych. Aczkolwiek nie zmienia to faktu, że opcja jest w stanie zabezpieczyć powłokę lakierniczą przed zabrudzeniami, ale i nie tylko.

Gavon Lite nakładana jest warstwowo, a to oznacza, że w celu uzyskania optymalnej dla nas ochrony należy nałożyć przynajmniej 2 warstwy. Z każdą kolejną trwałość nałożonego specyfiku wzrasta. Jednakże, wtedy ostateczny koszt nałożenia rośnie znacząco, co sprawia, że produkt przestaje charakteryzować się atrakcyjną ceną. 

W zestawie otrzymujemy bardzo ograniczoną liczbę produktów. Mamy tutaj, na przykład, buteleczkę o pojemności 30 ml, a także aplikator z chusteczkami. Jednakże, aby sprawnie nałożyć powłokę od G2, potrzebujemy też odtłuszczacza, a także ściereczek z mikrofibry. Innymi słowy, oprócz dostarczanego kompletu musimy przygotować się też na dodatkowe wydatki.

 • Stosunkowo niska cena;

 • Bardzo prosta i szybka aplikacja;

 • Odpowiednia ochrona przed zabrudzeniami i działaniem promieniowania UV.

 • Przeciętna żywotność jednej warstwy – wymagane co najmniej dwie. 

 •  

Nasiol ZR53 powłoka ceramiczna PROFESJONALNA

powłoka ceramiczna opinie

Jeśli zastanawiasz się nad tym jaka powłoka ceramiczna najlepsza bez względu na koszty, to z pewnością Nasiol jest na czele każdej stawki i każdego zestawienia. Propozycja ta przygotowana została dla profesjonalistów, którym zależy na jak najwyższej jakości i pewności działania specyfiku przez lata. W tym przypadku to nawet i 36 miesięcy!

Propozycja przystosowana została do tak naprawdę wielu różnych powierzchni. Możemy więc aplikować powłokę ceramiczną na lakierowane elementy nadwozia, ale też i reflektory czy plastiki – pod warunkiem, że są typu Piano Black. W komplecie producent dostarcza nam 50 ml specyfiku, co jest, rzecz jasna, bardzo niewielką ilością. Natomiast należy pamiętać, że jest to nadzwyczaj skuteczna ochrona, która w porównaniu z konkurencją radzi sobie najlepiej w przypadku ochrony przed najróżniejszymi niebezpieczeństwami.

Produkt cieszy się bardzo wysokim poziomem odporności nie tylko na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych w postaci kwaśnych deszczów, zabrudzeń drogowych, czy też soli stosowanej każdej zimy na drogę. Propozycja jest w stanie wytrzymać stosowanie mocnej chemii z bardzo zróżnicowanym zakresem ph.

 • Nadzwyczaj skuteczna ochrona;

 • Bogaty zestaw akcesoriów;

 • Wytrzymałość powłoki nawet do 3 lat.

 • Bardzo wysoka cena.

 •  
 •  

Sprawdź jak wypolerować reflektory samochodowe.

Artykuły

Jaka powłoka ceramiczna najlepsza w 2024 roku? Jeśli nadal zastanawiasz się co wybrać, to sprawdź poniższe porady! 

Odpowiednie zabezpieczenie pojazdu może nam znacząco ułatwić późniejszą pielęgnację. To świetny sposób na utrzymanie lakieru w stanie nieskazitelnym z bardzo prostego powodu – większość codziennych zabrudzeń czy też szkodliwych efektów promieniowania UV przejmuje powłoka. Tę, po paru latach, można odnowić. Dzięki temu non stop auto charakteryzuje się nadzwyczaj wysoką jakością lakieru. Czasami nawet powłoka jest w stanie wydobyć głębię i uatrakcyjnić wygląd samochodu. 

To właśnie dlatego bardzo często użytkownicy aut nowych, klasyków bądź po prostu osoby dbające o samochody decydują się na nałożenie powłoki i zamiast przeprowadzać raz na parę lat korektę lakieru, cieszyć się ochroną i wieloma innymi zaletami. Przecież nie sposób zapomnieć o jakże istotnej kwestii związanej z łatwiejszym czyszczeniem auta i hydrofobowością. 

To dlatego powinniśmy wybrać jak najlepszą propozycję dostępną na rynku. A ciekawych opcji jest wiele. Zawsze jednak należy kierować się żywotnością powłoki, bo to ona wskazuje czy produkt jest w stanie chronić nasz lakier przez wystarczająco długi czas czy nie. Jednakże, poza tym warto przyjrzeć się dokładnym właściwościom, a także elementom dodatkowym znajdującym się w zestawie czy też opinie ceramik na auto. Ciekawych informacji udzieli nam także następujący artykuł: 

https://premiummoto.pl/powloka-ceramiczna-porady-eksperta/

powłoka ceramiczna na samochód

Sprawdź także ranking: https://majsterkujsam.pl/wosk-samochodowy-opinie-ranking/

Powłoka ceramiczna na samochód powinna przede wszystkim być długotrwała

Pierwszym i przy okazji najważniejszym aspektem przy wyborze produktu idealnego jest, oczywiście, trwałość powłoki ceramicznej. To czy produkt poradzi sobie przez rok czy dwa czy nawet trzy ma kluczowe znaczenie, bo przecież samo przygotowanie pojazdu do nakładania ceramiki jest czasochłonne. Musimy zadbać o to, aby pojazd był wyczyszczony, wyglinkowany, osuszony, a także odtłuszczony. Jeśli auto jest stare, to w międzyczasie dobrym rozwiązaniem będzie też wykonanie polerki.

To wszystko sprawia, że nakładanie powłoki powinno przebiegać jak najrzadziej, bo przecież nikt nie chce robić tego zbyt często. Co więcej, oferując profesjonalne usługi nakładania powłoki oczywiste jest, że użytkownicy o wiele częściej wybiorą detailera, który daje gwarancję działania powłoki przez przynajmniej 2 lata, jak nie więcej. Dlatego absolutnym minimum jest wybranie opcji, gdzie deklarowana trwałość to minimum 2 lata.

Nasiol ZR53 powłoka ceramiczna PROFESJONALNA
powłoka ceramiczna opinie

TAC System Moon Light 250 ml ceramika
powłoka ceramiczna ranking

Kluczową kwestią będzie sposób aplikacji

Dalej, warto przyjrzeć się temu czy produkt aplikować możemy za pomocą specjalnego atomizera czy wybrane przez nas urządzenie jest tylko i wyłącznie dostosowane do aplikacji za pomocą specjalnego aplikatora. Rzecz jasna opcja umożliwiająca rozpylanie preparatu bezpośrednio na lakier znacząco ułatwi i przyspieszy pracę z daną ceramiką. Jednakże, warto przy tym uważać z bardzo prostego powodu – zbyt duże rozpylenie może spowodować, że nieodpowiednio rozprowadzimy ceramikę po lakierze i powstaną mazaje.

Czasami producent przygotowuje dla nas specjalne buteleczki, które dostosowane są do uniwersalnych spryskiwaczy o bardzo małym zasięgu rozprysku. Jest to wtedy idealna opcja w przypadku pracy przy nieco mniejszych elementach karoserii lub kiedy wolimy rozprowadzać bardzo niewielkie ilości w celu bezpieczniejszej aplikacji.

Sprawdźmy również właściwości 

Kolejna bardzo ważna kwestia przy wyborze produktu idealnego to właściwości. Są to cechy szczególnie, które wyróżniają jeden produkt od rywala. Co ciekawe, propozycja oferująca jak najlepsze i największe właściwości będzie opcją wręcz idealną z bardzo prostego powodu. Powłoki ochronne gwarantujące nam ogromną liczbę właściwości charakteryzują się bardzo dobrą kompozycją i wysoce efektywnym składem.

Rzecz jasna podstawa to hydrofobowość i szybki, pełny zrzut wody. Gwarantuje to szybkie osuszanie auta i zmniejszone ryzyko, że zabrudzenia drogowe, w tym sól drogowa rozsypywana zimą, przyklei się do lakieru i powodować będzie późniejsze problemy. Rzecz jasna musimy pamiętać o tym, że produkt powinien też charakteryzować się wysoką odpornością na zarysowania. 

3 X CERAMIKA POWŁOKA CERAMICZNA LAKIER 9H MR FIX
powłoka ceramiczna na lakier

Rzecz jasna powłoka ceramiczna nie będzie w stanie wytrzymać celowego zarysowania kluczami czy też uszkodzenia spowodowanego stłuczką. Jednakże, w przypadku częstych podróży autostradowych może znacząco zredukować uszkodzenia w lakierze spowodowane kamykami. 

Co ciekawe, niektóre powłoki są na tyle żywotne i odporne, że mogą wytrzymać nadzwyczaj mocną chemię samochodową z bardzo zróżnicowanym poziomem ph. Jeśli dodatkowo doliczymy do tego odporność na owady czy ptasie odchody, to otrzymamy najlepszą opcję dostępną na rynku w roku 2024.

Pamiętajmy też o zestawie i elementach akcesoryjnych

Każda powłoka ceramiczna potrzebuje wielu elementów dodatkowych w celu sprawnego i bezproblemowego nałożenia ceramiki. Choć i bez nich sama aplikacja byłaby możliwa, to cały proces byłby znacznie dłuższy, a dodatkowo końcowy efekt nie byłby taki sam, jak w przypadku korzystania z ogromnej liczby akcesoriów.

Tenzi Detailer Quartz Coat powłoka ceramiczna
ceramika na auto opinie

To dlatego wybierając idealny zestaw powinniśmy pomyśleć nad tym, aby wybrać propozycję charakteryzującą się bardzo dużą ilością dodatków. Rzecz jasna podstawa to aplikator, a także ściereczki umożliwiające późniejszą polerkę po kilku minutach od nałożenia ceramiki. Jeśli chodzi o sam proces nakładania, to niektórzy producenci dołączają do swojego zestawu atomizery ułatwiające i przyspieszające prace. 

Co ciekawe, w niektórych zestawach znajdzimy też instrukcję, co może okazać się bardzo ważne z uwagi na to, że każdy specyfik ma nieznacznie inny skład, a to oznacza że mogą występować nieznaczne różnice w procesie aplikacji. Oprócz tego, rękawiczki ochronne też będą ciekawym, atrakcyjnym dodatkiem.

Ceramika na auto opinie i cena

Rzeczą oczywistą przy wyborze idealnej powłoki ceramicznej na lakier jest zweryfikowanie czy produkt oferuje nam odpowiednio duży stosunek jakości i trwałości powłoki do ceny. Przy tym pamiętajmy, że ostateczna wartość ceramicznej powłoki lakieru zależna jest też od pojemności specyfiku, a także od wydajności, czyli deklarowanego zużycia podawanego przez producenta.

Miejmy też na względzie to czy użytkownicy polecają preparat czy też nie. Choć subiektywna natura opinii może sprawić, że nieraz produkty będą nieadekwatnie oceniane, to w pewnych przypadkach opinie innych osób mogą okazać się nad wyraz kluczowe w określeniu czy produkt sprawdzi się w naszym przypadku czy też nie.

Powłoka ceramiczna – podsumowanie rankingu 2024

Najlepsza ceramika na auto to tak naprawdę kwestia osobista. Dla jednego będzie to produkt wytrzymujący przez 3 lata bez utraty efektywności, a dla innego to opcja w miarę budżetowa, która zagwarantuje właściwości hydrofobowe. To wszystko sprawia, że produkt idealny dla każdego to co innego. Jednakże, warto pamiętać, że im dłuższa żywotność, tym lepiej. Co więcej, pamiętajmy też o łatwej aplikacji i o zaawansowanych właściwościach.

Ciekawą opcją wydaje się Ceramikker Wosk Ceramiczny- 2gi zestaw za pół ceny. To produkt charakteryzujący się bardzo wysoką wytrzymałością powłoki, która przy okazji bez mniejszych problemów poradzi sobie nawet i 2 lata przy dwukrotnym nałożeniu. Rzecz jasna zawsze możemy pomyśleć o opcjach nieco droższych, bo te będą w stanie chronić nasz lakier przez nawet i 3 lata.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Samochodowa powłoka ceramiczna – co warto o niej wiedzieć i jaką wybrać
Average rating:  
 0 reviews