Najlepsza myjka ciśnieniowa w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

byMyjka ciśnieniowa ranking najciekawszych ofert? Sprawdź co ma do zaprezentowania zestawienie na rok 2024!

Możliwość umycia elewacji budynku, kostki brukowej, roweru, motocyklu czy samochodu jest bardzo ważna – szczególnie kiedy mamy możliwość zrobienia to we własnym domowym zaciszu. Nie powinno więc nikogo dziwić, że w celu utrzymania wysokiego poziomu i atrakcyjności większość z nas korzysta ze specjalnych urządzeń. Jednakże, w celu efektywnej pracy, potrzebna będzie naprawdę mocna myjka ciśnieniowa.

Wybór takiego urządzenia nie jest tak prosty, jak na pozór może nam się wydawać. Przecież istnieje wiele zmiennych, które trzeba wziąć pod uwagę, a przy okazji znać się na parametrach tych gadżetów, wiedzieć czym jest wydatek wody, jaka jest moc i jak ona jest związana z ciśnieniem, a to rzecz jasna jak wpływa na efektywność czyszczenia. To wszystko wymaga odpowiedniej wiedzy i dlatego powstał dzisiejszy ranking myjek ciśnieniowych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

KARCHER K5

9.8

Droga

Riwall L9

9.8

Średnia


STANLEY 160BAR

9.7

Tania


Lavor Stargate

9.6

Średnia


Karcher K7

9.5

Droga
Nilfisk E 145

9.5

Średnia
Karcher K3

9.5

ŚredniaDedra DED8819

9.4

Średnia


W zestawieniu uwzględnione zostały zarówno myjki ciśnieniowe Parkside, Karcher, jak i innych producentów. Nie sama marka była jednak najważniejsza. Kluczowymi parametrami przy wyborze właściwego urządzenia było sprawdzenie mocy sprzętu, a także wydatku wody. Ponadto sprawdziliśmy też ciśnienie robocze i maksymalne, a także maksymalną temperaturę wody. Naszej uwadze nie umknęły też istotne dodatki i akcesoria, które mogą być w cenie, funkcje poprawiające komfort użytkowania, waga produktu czy też, rzecz jasna, jakość wykonania.

MYJKA CIŚNIENIOWA L9 350 BAReW

myjka ciśnieniowa opinie

Jedna z najlepszych w rankingu okazała się myjka ciśnieniowa marki Riwall sprzedawana w zestawie z lancą kątową, szczotką do felg, szczotką rotacyjną, wężem do zaciągania wody, pistoletem i zbiornikiem na detergent. Ponadto w gratisie znajduje się półlitrowy płyn Karcher do mycia. Całe urządzenie waży jedenaście kilogramów. Długi wąż jest bardzo praktyczny, ponieważ mierzy aż osiem metrów – bez problemów dosięgnie w każdy zakamarek. Strumień wody osiąga nawet 13 metrów.

Myjka zapewnia wysoki komfort pracy bez zbędnego przemęczania się. Wymienne dysze będą w stanie usunąć nawet najbardziej uciążliwy i zaschnięty brud. Urządzenie może pracować w pionie lub w poziomie i ma dołączone skrętne koła na dwie osie, co oznacza, że jest ono niezwykle mobilne, nie trzeba go nosić na płaskim terenie. Myjkę wyposażono w aluminiową pompę zdolną do pracy nawet 45 minut bez przerwy.

Maksymalna moc silnika wynosi 2500 watów, napięcie zasilania to 230 voltów. Maksymalne ciśnienie wody to 350 barów, a dopuszczalna temperatura wody to 60 stopni Celsjusza. Urządzenie pobiera 402 litry wody na godzinę. Ponadto ten model posiada szereg udogodnień, między innymi wyjątkowo praktyczny regulator ciśnienia na pompie, uchwyt na akcesoria, system zapobiegający przewracaniu się myjki oraz zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem.

 • Praca w pionie i w poziomie;

 • Wysoka moc silnika;

 • Duży strumień wody.

 • Stosunkowo ciężka.


MYJKA CIŚNIENIOWA STANLEY 190BAR TURBO NOWY MODEL

myjka ciśnieniowa

Firma Stanley stworzyła niezawodną myjkę ciśnieniową o mocy 1600 watów. To solidne urządzenie może uzyskać ciśnienie 190 barów przy przepływie wody na poziomie 420 litrów na godzinę. Myjka jest w stanie pracować nieprzerwanie przez sześćdziesiąt minut. Zestaw zawiera pięciometrowego węża, zbiornik na detergent, wymienne szczotki, pistolet i trzy dysze. Szczotki do patio i felg pozwalają na skuteczne usunięcie zabrudzeń w trudno dostępnych miejscach.

Myjka pracuje w pozycji pionowej i waży dziewięć kilogramów. Na uwagę zasługuje ergonomiczna, wysoka i antypoślizgowa rączka, dzięki której można w łatwy sposób przenieść urządzenie. Dwa koła sprawiają, że myjka niezawodnie i szybko się porusza po płaskim terenie. Ponadto model ma nowoczesny system chłodzenia, co zabezpiecza przed przegrzaniem.

Wbudowany system auto-stop to innowacyjna technologia, która sprawia, że myjka pracuje tylko po naciśnięciu spustu – oznacza to, że model jest energooszczędny. Potężna, aluminiowa pompa została stabilnie osadzona w środku urządzenia i nie nagrzewa się tak szybko, jak pompy plastikowe. W myjce są także specjalnie wyprofilowane tłoki umożliwiające dowolną regulację ciśnienia bez potrzeby przerywania pracy. Dodatkowo jest to produkt ze średniej półki cenowej – więcej innych dobrych propozycji w zestawieniu myjek ciśnieniowych do 1000 złotych.

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Zestaw praktycznych końcówek;

 • Mocny silnik.

 • Niskie ciśnienie.

Myjka ciśnieniowa Lavor Stargate 180 bar 270ew Bar

myjka ciśnieniowa spalinowa

Myjka ciśnieniowa włoskiej marki Lavor to kolejny model o wyjątkowo dobrych parametrach. Równie zachwycające jest wyposażenie zestawu, w którym znajdują się pistolet ciśnieniowy, ośmiometrowy wąż, lanca, trzy wymienne dysze, pianownica i aktywna piana (1 litr), trzy szczotki oraz przedłużka do szczotki patio. Wąż może służyć również do kanalizacji i przepychać zapchane odpływy, np. w basenach.

Myjka pracuje w pozycji pionowej i ma dwa duże koła. Obudowa powstała ze wzmocnionej struktury ABS, dzięki czemu jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i wodę – klasa wodoodporności IPX5. Maksymalne ciśnienie, tzw. turbo to 270 barów, natomiast przeciętne ciśnienie robocze wynosi 180 barów. 

Moc silnika to 2500 watów. Pobór wody jest stosunkowo wysoki – 510 litrów na godzinę. Urządzenie waży dwanaście kilogramów i może myć wysoko znajdujące się obiekty, np. dachy domów jednorodzinnych. Mocne, metalowe tłoki gwarantują płynne zmiany ciśnienia, a aluminiowa pompa jest odporna na przegrzanie i wydłuża czas pracy na jednym uruchomieniu. 

Ponadto silnik wyposażono w nowoczesną technologię, która dodatkowo zabezpiecza go przed zalaniem. Automatyczny system stop chroni myjkę przed samoczynnym uruchomieniem – pracuje tylko po naciśnięciu spustu.

 • Wysokie ciśnienie;

 • Mocny silnik;

 • Ergonomiczny kształt.

 • Wysoki pobór wody.

Myjka ciśnieniowa Karcher K3 1600W 380l/h

myjka ciśnieniowa ręczna

Karcher stworzył kompaktową, lekką myjkę ciśnieniową, która waży zaledwie pięć kilogramów. Mały rozmiar wcale nie oznacza słabszych parametrów. Ten model jest w stanie wytworzyć ciśnienie 120 barów przy wydajności tłoczenia wody 380 litrów na godzinę. Wygodna, antypoślizgowa rączka umożliwia wygodny transport urządzenia, a dwa koła sprawiają, że przemieszczanie się w trakcie pracy nie stwarza problemów.

W wyposażeniu znajduje się wąż o długości sześciu metrów, pistolet spryskujący, adapter do węża ogrodowego, dysze rotacyjna i Vario Power, zbiornik na detergent oraz karta gwarancyjna i instrukcja obsługi w języku polskim. Warto wiedzieć, że myjka ma wbudowany system podawania środka czyszczącego i bardzo dobry filtr chroniący pompę przed zanieczyszczeniami.

Maksymalna dopuszczalna temperatura wody wynosi 40 stopni Celsjusza. Myjka ciśnieniowa karcher umożliwia ustawienie trzech rodzajów strumienia: lekkiego, średniego i silnego. Wąż jest bardzo cienki, zmieści się do odpływów, np. w basenach. Maksymalna moc silnika to 1600 watów, natomiast wbudowana pompa jest kompozytowa – odporna na przegrzanie i umożliwiająca długi czas pracy bez przerw.

 • Myjka jest lekka;

 • Niski pobór wody;

 • Kompaktowe wymiary.

 • Niska moc silnika.

MYJKA CIŚNIENIOWA KARCHER K7 PREMIUM SC ZWIJACZ XL

myjka ciśnieniowa karcher

Najdroższy model w rankingu to myjka ciśnieniowa marki Karcher. Cena jednak nie bierze się znikąd – wysoka jakość i naprawdę potężny zestaw sprawiają, że koszt jest stosunkowo przeciętny (gdy poszukujesz coś taniego to zajrzyj do rankingu myjek ciśnieniowych do 500 zł wraz z opiniami). Potężne urządzenie waży 20 kilogramów i ma silnik o mocy 3000 watów. Maksymalne ciśnienie to 180 barów, a temperatura wody 60 stopni Celsjusza. Ponadto ten nowoczesny model łączy się z aplikacją w smartfonie za pośrednictwem technologii Bluetooth i umożliwia dostęp do dodatkowych funkcji.

W zestawie znajduje się lanca, T-Racer T7, dziesięciometrowy wąż, złączka ¾’’, środek do czyszczenia kamienia i instrukcja w języku polskim. Dodatkowo wyposażenie zawiera profesjonalne rękawice ochronne, szczotkę do mycia ze szlifowanym włosiem, pianownicę, szampon samochodowy (1 litr), pianę K2 (5 litrów) i filtr wody chroniący pompę przed zanieczyszczeniami.

Myjka tłoczy maksymalnie 600 litrów wody na godzinę. Urządzenie może pracować w pionie lub w poziomie i ma dwa duże, antypoślizgowe koła ułatwiające transport. Z tyłu myjki umiejscowiony jest praktyczny bęben na węża oraz siatka na akcesoria. Innowacyjny pistolet z wyświetlaczem pozwala swobodnie regulować ciśnienie i sugeruje optymalne ustawienia w zależności od czyszczonej powierzchni. Propozycja ta jest jednak skierowana do osób z zasobniejszym portfelem, po inne propozycje tego typu zapraszamy do zestawienia dobrych profesjonalnych myjek ciśnieniowych do 2000 zł.

 • Duży zestaw;

 • Możliwość połączenia urządzenia z aplikacją w telefonie;

 • Końcówka T-Racer.

 • Urządzenie jest bardzo ciężkie.

Jak mocna myjka ciśnieniowa musi być, aby poradzić sobie z wszelkimi zabrudzeniami? Sprawdź poradnik 2024, aby znaleźć odpowiedź! 

Każda myjka ciśnieniowa ręczna przedstawiona w powyższym zestawieniu oferowała coś ciekawego. Jedna była bardziej rozbudowana, inna mniej. Kolejna gwarantowała niezwykle wysoką moc, a co za tym idzie ciśnienie robocze, a jeszcze inna była bardzo oszczędna przy zachowaniu odpowiedniej wydajności pracy. Jeśli jednak żadna myjka ciśnieniowa ręczna nie przypadła nam do gustu, to warto wybrać się na własne poszukiwania.

Jak wszyscy wiemy, odpowiednim wyborem będzie sprzęt, którego moc pozwoli na skuteczne czyszczenie nawet najbardziej zabrudzonych powierzchni. Bo zazwyczaj wysoka moc to również wysokie ciśnienie robocze. Musimy jednak uwzględnić też wydatek wody i pobór prądu, aby wybrane przez nas urządzenie nie generowało zbyt dużych kosztów. Oprócz tego, bardzo ważny będzie też komfort użytkowania. 

Nie mniej istotnymi parametrami związanymi z zakupem myjek ciśnieniowych będą funkcje dodatkowe, regulacje, a także akcesoria i gadżety, które bardzo często pojawiają się w zestawach. Rzecz jasna uwzględnijmy też wagę i ogólną jakość wykonania. Choć każdy z nas wie, że myjka ciśnieniowa karchera czy boscha będzie trwała, to mniej znani producenci także mogą nas zaskoczyć jakością. Więcej informacji znajdziemy też tutaj: 

https://naszemiasto.pl/jaka-myjke-cisnieniowa-wybrac-najwazniejsze-parametry-myjek-cisnieniowych/ar/c11p1-20456387

Myjka ciśnieniowa bosch, a może innego producenta?

Szukając idealną myjkę ciśnieniową, bardzo często decydujemy się na zakup sprzętu, który wyprodukowany został przez znaną i cenioną firmę. To właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się myjki ciśnieniowe stihla, boscha czy parkside. Rzecz jasna w przypadku urządzeń sprzątająco-pielęgnacyjnych, Karcher jest jednym z najlepszym wyborów. 

Bardzo często pomijamy jednak te mniej znane rozwiązania, które oferują nam o wiele lepsze parametry i właściwości w tej samej cenie, co popularniejsza konkurencja. Warto więc mieć na względzie markę, ale też spojrzeć na to co w danej cenie otrzymujemy. Tylko wtedy będziemy stuprocentowo pewni, że nie przepłacamy za renomę, a rzeczywiście otrzymamy jedną z lepszych ofert. 

Inną zaletą popularnego rozwiązania jest fakt, że o wiele łatwiej będzie nam serwisować taką, na przykład, myjkę ciśnieniową boscha niż urządzenie mniej znanej firmy z uwagi na większą ilość części zamiennych i akcesoriów, jakie do wybranego przez nas modelu pasują.

Silnik to klucz przy wyborze myjki

Nawet jeśli zdecydujemy się na zakup renomowanej myjki ciśnieniowej od stihla czy też innego niezwykle popularnego producenta, to nie możemy zapomnieć o najbardziej kluczowych parametrach odpowiadających za wydajność sprzętu. Mowa tutaj przede wszystkim o takich danych technicznych jak moc urządzenia, jego ciśnienie robocze czy też ciśnienie maksymalne. 

Co ciekawe, te dwa parametry są ze sobą powiązane, bo im większa moc sprzętu, tym silnik jest w stanie generować większe ciśnienie, a to oznacza efektywniejszą pracę. Niestety, im większa moc, tym też większe zapotrzebowanie energetyczne i, w przypadku mniej ekonomicznych myjek, większy wydatek wody. O tych aspektach wspomnimy za chwilę.

Jasną rzeczą jest, że w przypadku wyboru myjki ciśnieniowej większość z dostępnych ofert w niskim i średnim budżecie to opcje na prąd. Możemy też optować za myjką ciśnieniową spalinową, ale takie rozwiązanie nie będzie idealne dla domowych warunków. Co więcej, myjka ciśnieniowa spalinowa charakteryzuje się o wiele gorszą kulturą pracy i wymaga też więcej konserwacji i pracy przy obsłudze, choć jej moc jest bardzo często znacząco większa.

Uwzględnić też trzeba aspekty ekonomiczne

Wyżej wspomniany wydatek wody i pobór prądu to jeden z najbardziej kluczowych elementów w przypadku osób, które pragną wybrać opcję bardzo oszczędną i oferującą niezwykle niskie koszty obsługi tego typu urządzenia. Odpowiadają one, jak sama nazwa wskazuje, za pobór prądu i wody podczas pracy. Pierwsza wartość związana jest przede wszystkim z mocą urządzenia – im większa, tym rzecz jasna większy pobór prądu. Druga kwestia jest nieco bardziej skomplikowana.

Choć zasadniczo wydatek wody jest również zależny od mocy urządzenia, to nie możemy zapomnieć o tym, że sam typ konstrukcji, wykorzystana technologia i pomysłowość producenta ma bardzo duże znaczenie na pobór wody i jej skuteczne wykorzystanie. Konkretne wartości mogą być całkiem zróżnicowane, bo od 300 do nawet i 600 litrów na godzinę.

My powinniśmy jednak wybierać opcje, które nie przekraczają 450 litrów na godzinę, bo w większości sytuacji oferować nam będą skuteczne czyszczenie i spore ciśnienie, a przy tym niezbyt duży wydatek wody. Te najbardziej wydajne propozycje mogą gwarantować ciśnienie na poziomie nawet i 180 bar przy wydatku nieprzekraczającym 400 litrów na godzinę.

myjka ciśnieniowa ranking

Rzecz jasna pamiętajmy o komforcie

Funkcjonalność wybranego przez nas gadżetu też ma znaczenie. Mowa tutaj o zmyślnych funkcjach ułatwiających korzystanie z urządzenia. Może to być, na przykład, opcja auto-stop gwarantująca mniejszy wydatek wodny czy też specjalnie dostosowana funkcja turbo wraz ze specjalistyczną dyszą do czyszczenia najbardziej zabrudzonych powierzchni.

Oczywiście będąc przy komforcie nie sposób zapomnieć o samej konstrukcji – duże koła, niska waga, możliwość transportu urządzenia w pozycji stojącej i leżącej czy też specjalnie zaprojektowana obudowa, gdzie zmieści się każdy dodatek bez potrzeby magazynowania akcesoriów w dużych torbach.

Nie możemy też zapomnieć o akcesoriach

Skoro mowa o akcesoriach, to sprawdźmy też czy na wyposażeniu znajdziemy fajne dodatki czy może producent oferuje nam wyłącznie samą podstawę, a mianowicie urządzenie z jedną czy dwiema dyszami. W podstawie powinny znaleźć się wszystkie niezbędne dodatki pozwalające na czyszczenie zróżnicowanych powierzchni. 

Dlatego oprócz samego sprzętu, musimy też mieć na uwadze najróżniejsze przystawki i lance spryskujące z możliwości zmiany końcówki w celu bezpiecznego czyszczenia różnych powierzchni takich jak felgi samochodowe, kostkę brukową, elewację budynku czy karoserię samochodu lub też motocykla.

Bardzo dobrym wyborem będzie zakupienie sprzętu, który oferuje nam dodatkowo filtr wody i pianownicę, a mianowicie specjalne urządzenie tworzące pianę piorącą, którą większość z nas zna z myjni samoobsługowych. Ponadto inne akcesoria w postaci szamponu czy aktywnej piany lub rękawic ochronnych także będą ciekawym uzupełnieniem.

Myjka ciśnieniowa opinie i cena

Myjka ciśnieniowa Parkside, Boscha lub Karchera oferuje zazwyczaj bardzo dobre opinie i nie bez powodu. Są to świetnie opracowane urządzenia przygotowane przez producentów, którzy poświęcili ogromną ilość godzin na projektowaniu sprzętu idealnego, który sprawdzi się w prawie każdej sytuacji. Co więcej, bardzo często renomowani producenci oferują nam wieloletnią gwarancję z uwagi na pewność, jaką mają wobec swojego urządzenia.

Pozytywnie opinie myjki ciśnieniowej mogą dotyczyć też urządzeń o nieco mniej popularnej nazwie. Bardzo często świetna moc i niski wydatek sprawia, że decydujemy się na oferty od mniej renomowanych przedstawicieli. Nie zawsze jest to zły wybór, aczkolwiek warto zapoznać się z ocenami i komentarzami, aby sprawdzić czy rzeczywiście produkt nie jest poniżej oczekiwań użytkowników.

Podsumowanie rankingu – myjka ciśnieniowa 2024

Poradnik zakupowy wskazuje nam najistotniejsze parametry myjek i pozwala świadomie wybrać idealny dla nas produkt. Przeglądając oferty sprawdźmy przede wszystkim jaka jest moc urządzenia i ciśnienie robocze, a dodatkowo uwzględnijmy aspekty ekonomiczne, w tym pobór prądu i wydatek wody. Nie mniej ważne będą opinie czy akcesoria. 

Jeśli jednak nie jesteśmy przekonani co do własnych poszukiwań, to skorzystajmy z dzisiejszego rankingu. Pojawiło się w nim wiele ciekawych alternatyw. Szczególnie interesujący wydaje się zwycięzca rankingu. Numer jeden to MYJKA CIŚNIENIOWA L7 250BAReW + PŁYN KARCHER 0,5L głównie z powodu świetnego stosunku mocy do wydatku i do ceny, a także ciekawych dodatków i bogatego wyposażenia dodatkowego. 

Jacek Kowal
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza myjka ciśnieniowa
Average rating:  
 0 reviews