Dobra trampolina ogrodowa w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Trampolina ogrodowa ranking produktów na rok 2024 – wybierz właściwy sprzęt do swojego ogrodu już dziś!

Każdy z nas wie jak istotne jest znalezienie sprawdzonego i wytrzymałego urządzenia do naszego ogrodu (po inne alternatywy powinieneś przejrzeć ranking dobrych huśtawek ogrodowych oraz zestawienie dobrych basenów ogrodowych . Nieważne czy mowa tutaj o zabawkach dla dzieci czy też gadżetach dla całej rodziny. Jedną z ciekawszych opcji, która pozwoli umilić czas w wolny, letni dzień są właśnie trampoliny ogrodowe. To bardzo ciekawe urządzenia, które jeśli odpowiednio skonstruowane, mogą wytrzymać wiele lat i uatrakcyjnić miejsce wypoczynku.

Jednakże, trudno jest jednoznacznie wskazać najlepsze trampoliny ogrodowe, szczególnie kiedy mamy ograniczony budżet lub po prostu chcemy zakupić nieco mniejszy obiekt. To właśnie dlatego w celu ułatwienia poszukiwań przygotowaliśmy dzisiejsze zestawienie. Znajdziemy w nim zarówno tanie trampoliny ogrodowe jak i bardzo drogie sprzęty, a także ogromne urządzenia czy też małe trampoliny ogrodowe. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Active Hobby

9.9

Średnia

WINGS

9.8

Średnia


ZIPRO

9.7

Średnia

CARELIFE

9.6

Średnia

Thunder

9.5

Droga

FUNFIT

9.4

Średnia


MOTION

9.3

Tania


W celu podjęcia najlepszej decyzji, specjaliści kierowali się przede wszystkim najważniejszymi parametrami, w tym maksymalnym obciążeniem. Istotna okazała się też wielkość sprzętu, w tym średnica i wysokość. Niemniej ważne okazały się akcesoria i gadżety, jakie twórcy postanowili nam oferować. Ponadto, są to wyłącznie trampoliny z siatką z uwagi na bezpieczeństwo w stosunku do użytkujących je dzieci. 

Markowa TRAMPOLINA OGRODOWA 312cm SIATKA DRABINKA

tanie trampoliny ogrodowe

Marka Active Hobby oferuje nam bardzo ciekawą propozycję, w której oprócz standardowego sprzętu o dużej średnicy znajdziemy też siatkę i parę innych dodatków – w tym drabinkę ułatwiającą wejście do środka. Produkt zyskał przede wszystkim pozytywne opinie, a atrakcyjna cena w połączeniu z innymi dobrymi parametrami świadczy o świetnym wykonaniu i sporej popularności modelu.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na dane techniczne, które w przypadku opcji od Active Hobby są bardzo dobre. Przykładem może być oczywiście rozmiar 10-tka, a więc średnica mająca aż 312 cm. Ponadto, maksymalne obciążenie wynosi tutaj 160 kg, co jest zdecydowanie powyżej przeciętnej dla trampolin w tym zakresie cenowym.

Produkt oferuje nam mocną siatkę ochronną, a wejście zamykane jest za pomocą zamka błyskawicznego. Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo, zainstalowano tutaj dwie klamry. Jeśli chodzi o stabilność, to całość waży mniej więcej 45-50 kg, a więc jest to stosunkowo ciężki przedmiot. Mamy tutaj do dyspozycji trzy nogi w systemie U, które bez problemu poradzą sobie z utrzymaniem trampoliny w stabilnej pozycji nawet przy bardziej wymagającym użytkowaniu. 

 • Bardzo trwałe wykonanie – zarówno samej maty, jak i siatki czy nóg;

 • Dosyć duże maksymalne obciążenie;

 • Spełnia rygorystyczne normy GS, TUV i CE;

 • Spora średnica w stosunku do ceny.

 • Nieco niska wysokość siatki – 180 cm.

WINGS TRAMPOLINA OGRODOWA DLA DZIECI DRABINKA 312cm 10ft

trampoliny ogrodowe

Sprzęt ten przygotowany został przez firmę WINGS i, podobnie jak poprzednik, oferuje nam rozmiar 10. Tutaj jednak średnica jest nieco mniejsza, bo wynosi 305 cm. Oczywiście to różnica marginalna i w żaden sposób nie odczujemy jej, szczególnie jeśli pragniemy zakupić średniej wielkości trampolinę, która spokojnie pomieści więcej niż dwoje dzieci. Sprzęt ten jest bardzo łatwy w montażu, a jego solidne wykonanie gwarantuje ponadprzeciętną odporność – zarówno mając na uwadze użytkowanie sprzętu jak i warunki atmosferyczne.

Jeśli chodzi o specyfikację, to maksymalne obciążenie wynosi tutaj 160 kg, a więc jest ono stosunkowo duże – podobnie jak u naszego numeru jeden. Co ciekawe, ilość sprężyn odpowiedzialnych za utrzymanie maty jest tu większa – 60. To pozytywnie wpłynie na jakość i komfort skakania. Jeśli chodzi o stabilność, to trzy podwójne nogi w kształcie U zadbają o to, aby sprzęt nie chybotał się podczas skakania. 

Oczywiście producent zadbał o to, aby w zestawie pojawiła się drabinka. Zdecydowanie ułatwia to dostanie się do wnętrza trampoliny z uwagi na to, że mata jest umieszczona 65 centymetrów nad ziemią.

 • Bardzo trwałe wykonanie;

 • Dosyć duża średnica;

 • Wiele sprężyn gwarantujących komfortowe skakanie i pewnie odbijanie się od maty;

 • Dobra stabilność.

 • Przeciętne wykonanie drabinki.

TRAMPOLINA OGRODOWA 312cm z siatką wew. 10ft ZIPRO

trampolina ogrodowa ranking

Zipro to firma, która od wielu lat zajmuje się przygotowaniem urządzeń treningowych i tych, które wspierają aktywnie spędzanie wolnego czasu. W tym przypadku otrzymujemy trampolinę z siatką, która sporo waży, lecz jest to akurat dobra wiadomość z uwagi na lepszą stabilność całego sprzętu. 

Parametry techniczne modelu przygotowanego przez Zipro są z pewnością bardzo ciekawe. Sama średnica maty ma 250 cm, aczkolwiek jest to typowa 10tka z uwagi na średnicę całej ramy – 312 cm. Choć maksymalna waga użytkowników jest mniejsza niż u konkurencji, bo ma 150 kg, to i tak jest to wystarczająco, aby bezpiecznie użytkować ten sprzęt przez dzieci czy też oczywiście dorosłych.

Opcja ta przygotowana została przy użyciu trwałych materiałów. Sama mata wypełniona jest pianką EVA, co gwarantuje komfort skakania i pewność, że amortyzacja będzie rzeczywiście gwarantowała komfort na najwyższym poziomie. Warto też zwrócić uwagę na to, że twarde elementy – czy to maszt czy elementy konstrukcyjne, zostały w prawidłowy sposób zabezpieczone, dzięki czemu w żaden sposób nie ryzykujemy uszkodzenia. Sam stelaż jest wykonany z ocynkowanej stali poddanej galwanizacji. To także potwierdza jakość i bezawaryjność sprzętu.

 • Bardzo dobre wykonanie;

 • Wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa;

 • Właściwie zabezpieczone twarde elementy;

 • Siatka wewnętrzna;

 • Prosty montaż.

 • Nieco zmniejszona średnica maty przez zastosowanie maty wewnętrznej;

 • Nieco niższa nośność niż u konkurencji.

Bardzo dobre opinie trampoliny ogrodowej o mniejszym wymiarze? TRAMPOLINA OGRODOWA 252CM SIATKA DRABINKA CARELIFE

trampolina ogrodowa opinie

Jeśli pragniemy kupić urządzenie o mniejszym wymiarze, to powinniśmy przemyśleć trampolinę od Care Life. Jest to rozmiar 8, którego średnica wynosi 252 centymetrów – łącznie ze słupkami. Siatka jest tutaj zamontowana zewnętrznie, a więc nie odnotujemy różnicy w średnicy obszaru do skakania i średnicy całej trampoliny. Nie jest to jednak oferta tak zabezpieczona jak niektóre propozycje w tym rankingu. 

Opcja ta wyposażona została w trzy nóżki podwójne w kształcie U, a więc stabilność jest tutaj na najwyższym poziomie. Musimy oczywiście pamiętać, że z uwagi na mniejszą wielkość, odnotujemy tutaj też mniejszą liczbę sprężyn i słupków. Największą niedogodnością jest jednak bardzo niskie maksymalne obciążenie. To wynosi 110 kg. Oznacza to, że jest to wyłącznie trampolina ogrodowa dla dzieci lub nastolatków. 

Warto jednak odnotować, że produkt zyskał dwa certyfikaty, a mianowicie EN 71-2 i EN 71-3. Oznacza to, że spełnia on niektóre z rygorystycznych norm Unii Europejskiej. Opcja ta nie oferuje tak zaawansowanych osłon i elementów maskujących, a sama wytrzymałość siatki czy maty też odbiega od konkurencji o większym rozmiarze.

 • Dosyć niska cena;

 • Kompaktowy rozmiar;

 • Spora przestrzeń do skakania;

 • Duża stabilność.

 • Przeciętna wytrzymałość siatki;
 • Nie oferuje takich zaawansowanych zabezpieczeń jak konkurencja.

TRAMPOLINA OGRODOWA DLA DZIECI DRABINKA 374cm 12ft

trampolina dla dzieci

Thunder oferuje nam rozmiar 12, co jest propozycją stosunkowo większą od wielu innych trampolin. Choć cena tego modelu jest większa, warto oczywiście wspomnieć o innych zmianach, jakie pojawiły się w tym konkretnym modelu. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że propozycja jest bardzo duża – średnica wraz ze słupkami to aż 374 centymetry, a sama wysokość siatki to 185 cm. Gdy dodamy do tego wysokość od podłoża na poziomie 75 cm, otrzymamy wysokość całkowitą wynoszącą 260 cm.

Choć zamontowano tutaj siatkę zewnętrzną, samo bezpieczeństwo jest na bardzo wysokim poziomie. Przemawia za tym przede wszystkim wykorzystanie bardzo dużej ilości sprężyn, bo aż 72 (które są dodatkowo hartowane). Ponadto elementy stelaża są galwanizowane wewnątrz i na zewnątrz. 

Co do stabilności, to ilość nóg jest tutaj także większa. Mamy do dyspozycji 4 podwójne nogi w kształcie U. Innym gwarantem bezpieczeństwa jest certyfikat, a dokładniej rzecz biorąc ogromna liczba certyfikatów. Oprócz norm EN 71-1, EN 71-2, ENG 71-3 i EN 71-4, produkt zyskał również niemiecki certyfikat bezpieczeństwa TUV GS. W zestawie znajdziemy także specjalne miejsce na buty.

 • Bardzo wysoki poziom ochrony i trwałości;

 • Szereg certyfikatów potwierdzających jakość i bezpieczeństwo urządzenia; 

 • Duża średnica;

 • Bardzo dobra stabilność.

 • Stosunkowo wysoka cena;
 • Zastosowano tutaj siatkę zewnętrzną.
 •  

Potrzebujemy jeszcze większej trampoliny? W takim razie sprawdź największą opcję w rankingu, a mianowicie TRAMPOLINA OGRODOWA 490CM Z SIATKĄ DRABINKA FUNFIT

trampolina z siatką

FunFit oferuje nam wręcz ogromną trampolinę, która to przewyższa każdą inną propozycję pod względem średnicy. 490 centymetrów to prawie 5 metrów średnicy. To właśnie oferuje nam model o rozmiarze 16. Warto też wspomnieć o tym, że opisywany przedmiot ma do zaoferowania najlepsze parametry techniczne spośród wszystkich tu oferowanych.

Przyglądając się konkretnym wartościom, to z pewnością zauważyć możemy tutaj bardzo dużą liczbę nóg odpowiedzialnych za stabilność. W porównaniu do 3 nóg u standardowych dziesiątek, w rozmiarze 16 od FunFit otrzymujemy dwa razy więcej, bo aż 6. To oczywiście gwarantuje niezwykle wysoki poziom trwałości i gwarancję, że nawet podczas najbardziej intensywnych skoków trampolina nie będzie się chybotać. 

Wysokość siatki jest tutaj jednak mocno przeciętna, bo wynosi jedynie 180 cm. Sama wysokość ramy to jednak 90 cm, więc łącznie mowa tutaj o 270 cm. Oczywiście istnieje tutaj wiele innych zalet, między innymi 108 sztuk sprężyn odpowiadających za jakościowe, komfortowe i też bezpieczne skakanie. Maksymalne obciążenie także jest tutaj bardzo duże, bo aż 180 kg.

 • Najwyższe maksymalne obciążenie spośród przedstawionych ofert;

 • Bardzo duża średnica;

 • Świetna stabilność;

 • Trwałe i jakościowe wykonanie.

 • Przeciętne mocowanie pokrowca na sprężyny;
 • Bardzo wysoka cena.
 •  
 •  

TRAMPOLINA ogrodowa MOTION drabinka 305cm FT10 to z kolei standardowa dziesiątka o ciekawych parametrach

trampolina ogrodowa

Jeśli jednak bardziej interesuje nas przeciętna wielkość i atrakcyjna cena, to warto też uwzględnić inną propozycję o rozmiarze 10, a mianowicie produkt marki JUMI. Model o oznaczeniu OM-710252 oferuje nam średnicę zewnętrzną na poziomie 305 centymetrów. 

Warto przede wszystkim zauważyć, że produkt oferuje siatkę zewnętrzną, a więc powierzchnia do skakania jest mniejsza – ma ona 262 centymetry średnicy. To zarówno zaleta, jak i wada. Tego typu rozwiązanie gwarantuje nam o wiele większy poziom bezpieczeństwa podczas skakania, gdyż unikamy zewnętrznych elementów przy mocowaniu maty, a mianowicie sprężyn i stelaża.

Jeśli chodzi o inne parametry, to zastosowano tutaj raczej standardową liczbę sprężyn – jest ich 54, a więc nie powinniśmy narzekać na brak komfortu. Ponadto warto też pamiętać o tym, że takie elementy jak wsporniki czy zamek błyskawiczny są dodatkowo zabezpieczone klamrą. Jeśli chodzi o maksymalne obciążenie, to wynosi ono 150 kg, a więc jest to stosunkowo akceptowalna wartość. Opcja ta zyskała też dwa certyfikaty: CE i TUV. 

 • Bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne wykonanie;

 • Wysoki poziom bezpieczeństwa;

 • Siatka wewnętrzna zmniejszająca ryzyko kontuzji;

 • Certyfikaty potwierdzające jakość i pewność konstrukcji.

 • Nieco mała powierzchnia do skakania.

Artykuły

Jak kupić trampolinę ogrodową dostosowaną do naszych potrzeb?

Wszystko co musisz wiedzieć przed jej zakupem – poradnik zakupowy i ranking produktów w jednym to najlepszy sposób, aby od początku do końca wiedzieć jaki produkt wybrać. O tym, że ruch na świeżym powietrzu jest niezbędny dla zachowania dobrej kondycji nie trzeba nikogo przekonywać. Co zrobić, kiedy brakuje nam czasu na długi spacer lub po całym dniu wypełnionym obowiązkami trudno jest się przemóc, by zmusić swoje ciało do wysiłku fizycznego? 

Dobrym rozwiązaniem w sezonie letnim jest trampolina ogrodowa – doskonały sposób, by połączyć ruch z dobrą zabawą dla całej rodziny. Trampolina ogrodowa ma wiele zalet. Do jej zainstalowania nie potrzebujemy dużej przestrzeni, a w zasięgu ręki mamy sprzęt, który gwarantuje przyjemny trening aerobowy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Skoki na trampolinie poprawią wydajność organizmu, wzmocnią stawy, mięśnie i pomogą zredukować spalanie tkanki tłuszczowej. Być może najważniejszym rezultatem będzie dla nas wydzielanie endorfin, tzw. hormonów szczęścia, co pozwoli nam uwolnić swoje ciało i umysł od stresu i codziennych napięć.

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na kilka istotnych parametrów. Pozwoli to na dostosowanie produktu do naszych potrzeb i zagwarantuje dobrą zabawę. Jakość i wytrzymałość elementów,  z których wykonana jest trampolina ogrodowa, czyli stelażu, sprężyn, siatki zabezpieczającej, drabinki i maty, to podstawowe kryteria naszego rankingu najlepszych trampolin ogrodowych. Nieco dodatkowych informacji znajdziemy też tu: https://czterykaty.pl/inspiracje/7,153170,27035657,jaka-trampoline-wybrac.html

mała trampolina ogrodowa

Najważniejsze jest bezpieczeństwo – maksymalne obciążenie

Zanim dokonasz ostatecznego wyboru zrób pierwszy krok – ustal, ile miejsca w swoim ogrodzie chcesz przeznaczyć na nowy element jego wyposażenia. Oferta jest szeroka, na rynku znajdziemy trampoliny ogrodowe przeznaczone dla 1 czy 2 osób, ale także takie, z których jednorazowo może korzystać nawet 6 użytkowników.

Żeby nasza zabawa była bezpieczna musimy zwrócić uwagę na to, ile osób w jednym czasie może korzystać ze sprzętu. Sprawdźmy, czy producent trampoliny ogrodowej, której zakup rozważamy,  podaje, jakie jest jej maksymalne obciążenie. Najczęściej spotykane ograniczenie wynosi 150  kilogramów.

Przekroczenie limitu użytkowników może spowodować uszkodzenie konstrukcji  lub maty, zerwanie sprężyn, wygięcie drążków, a w konsekwencji – wypadek i kontuzję użytkownika. Dlatego, jeszcze przed zakupem, przemyślmy, czy  decydujemy się na małą trampolinę ogrodową dedykowaną dla dzieci, czy też będziemy z niej korzystać wspólnie z nimi.

TRAMPOLINA OGRODOWA 312cm z siatką wew. 10ft ZIPRO
trampolina ogrodowa ranking

TRAMPOLINA ogrodowa MOTION drabinka 305cm FT10
trampolina ogrodowa

Stabilny i solidny stelaż

Stelaż to podstawa całej konstrukcji. Wybierając produkt upewnijmy się, że został wykonany z mocnego materiału, co zagwarantuje, że wytrzyma on większe przeciążenie. Zwróćmy uwagę na grubość poszczególnych elementów. Zaleca się, by rama trampoliny ogrodowej była wykonane z rur o minimalnej średnicy 38 mm i 1,4 mm grubość ścianki i mieć grube nogi, dzięki którym będzie ona stabilna w czasie użytkowania a także w razie podmuchu silniejszego wiatru.

Trampoliny do 305 cm średnicy powinny mieć minimum 3 nogi, najlepiej w kształcie litery „U”. Sprawdźmy też, czy trampolina ma solidne sprężyny, bo to one decydują o napięciu maty i dynamice odbicia. Powinny mieć zabezpieczenie z pianki lub gąbki oraz dodatkowego materiału, który chroni je przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych a użytkownika przed utknięciem stopy w sprężynach.

Ponieważ trampolina ogrodowa narażona jest na oddziaływanie różnych czynników atmosferycznych, warto zwrócić uwagę, by wszystkie elementy stelażu były wykonane z galwanizowanej, ocynkowanej, czy hartowanej stali. Dzięki temu będą odporne na korozję i dłużej będziemy się cieszyć wybranym sprzętem.

Dla dzieci – wyłącznie trampolina z siatką ochronną

Siatka jest niezbędnym elementem bezpiecznej trampoliny ogrodowej dla dzieci, ale takżedla wszystkich początkujących użytkowników. Chroni przed wypadnięciem z maty, a tym samym przed  groźnymi wypadkami. Skuteczność tego elementu w dużej mierze zależy od jego wysokości, a przede wszystkim od materiału, z którego została wykonany.

Siatka powinna być wykonana z przyjaznego, rozciągliwego, ale mocnego materiału o dużej odporności na kruszenie, uszkodzenia mechaniczne, działanie promieni słonecznych oraz inne czynniki atmosferyczne. Zaleca się, by wysokość siatki zabezpieczającej trampolinę ogrodową dostosować do wieku i wzrostu użytkowników. Dla młodszych dzieci wynosi ona minimum 150 cm. Im większa średnica trampoliny, im starsi użytkownicy, tym siatka powinna być wyższa, ale zawsze powinna być zamykana zamkiem błyskawicznym zabezpieczonym klamrami.

Producenci oferują dwa rodzaj trampolin ogrodowych: z siatką zewnętrzną i wewnętrzną. Siatka umieszczona na zewnątrz daje więcej przestrzeni do zabawy, mogą przysiąść na osłonie sprężyn. Dlatego polecana jest dla dzieci starszych. Dla najmłodszych – zaleca się siatkę wewnętrzną, która stanowi ochronę przed upadkiem przy krawędzi trampoliny i ogranicza ryzyko uderzenia się o metalowe elementy konstrukcji.

TRAMPOLINA OGRODOWA 252CM SIATKA DRABINKA CARELIFE
trampolina ogrodowa opinie

Dobrej jakości mata – komfort i gwarancja udanej zabawy

Dobrej jakości mata (inaczej batuta) to kluczowy element trampoliny ogrodowej. Nie tylko  musi być odporna na intensywne obciążenia, ale także długotrwałe działanie wszelkich warunków zewnętrznych, m.in. wilgoci, deszczu, promieni UV itp. Dlatego powinna być wykonana z materiałów najwyższej jakości.

TRAMPOLINA OGRODOWA 490CM Z SIATKĄ DRABINKA FUNFIT
trampolina z siatką

Należy zwrócić uwagę, czy mata jest mocna i dostatecznie sprężysta, ponieważ to zdecydowanie wpłynie na bezpieczeństwo wykonywanych akrobacji Najlepsze batuty są obszyte specjalną taśmą chroniącą całą matę przed uszkodzeniem, np. rozdarciem. Ważne są tu wszystkie elementy wykończeniowe, np. ilość obszyć brzegów maty, do których mocowane są się sprężyny.

Średnicę maty dobieramy do swoich potrzeb. Jeśli trampolina przeznaczona jest dla 1-2 osób to wystarczy kupić sprzęt o średnicy 200-300 cm. Dla większej ilości użytkowników dedykowane są trampoliny o średnicy co najmniej 400 cm.

Ważny wskaźnik – odległość batuty od podłoża

Do prawidłowego montażu trampoliny ogrodowej potrzebujemy dobrze przygotowanego miejsca. Pamiętamy o równym i stabilnym podłożu czy dodatkowych mocowaniach  w postaci pomocą specjalnych uchwytów lub obejm – zależnie od miejsca ustawienia. Jednak wybierając trampolinę ogrodową rzadko zwracamy uwagę na jeden z ważnych parametrów –na jakiej wysokości od podłoża zamontowana jest mata.

Dobór optymalnej odległości to nie tylko kwestia jakości skoków i dobrej zabawy, ale także sprawa bezpieczeństwa. Zbyt niski montaż batuty spowoduje, że cięższy użytkownik w czasie skoku będzie odbijać się od ziemi, co może doprowadzić do urazu. Mniejsze maty w trampolinach dla dzieci montowane są na wysokości 55-60 cm, jednak warto pamiętać, że dla cięższych użytkowników odległość ta powinna być większa.

Optymalna dla różnorodnych użytkowników wysokość od podłoża do maty wynosi od 85 do 95 cm. Do wyżej umocowanych batut dołączone są drabinki, które ułatwiają najmłodszym wejście na trampolinę. Po zabawie należy je złożyć, tak by małe dzieci nie miały niekontrolowanego dostępu do urządzenia. Znajdź też najlepszy parasol ogrodowy: https://majsterkujsam.pl/parasol-ogrodowy-opinie-ranking/

Trampoliny ogrodowe z dodatkowymi akcesoriami

Dokonując zakupu warto przyjrzeć się ofertom producentów, którzy do głównego produktu dokładają także akcesoria. Nawet, jeśli w pierwszej chwili uznamy, że nie jest to niezbędny zakup, dodatkowe wyposażenie znacznie ułatwia korzystanie z trampoliny ogrodowej. Posiadanie drabinki zwiększa komfort użytkowania sprzętu, a najmłodszym pomoże w samodzielnym wchodzeniu na konstrukcję.

Pokrowiec na matę zabezpieczy ją przed szkodliwymi skutkami działania deszczu czy wiatru i tym samym przedłuży żywotność naszej trampoliny. W ostatnim czasie, kiedy coraz częściej mamy do czynienia z dość gwałtownymi zjawiskami pogodowymi dobrze jest  wzmocnić mocowanie sprzętu do podłoża poprzez dodatkowe kotwy proponowane przez producentów.

Wszystkie dodatki można oczywiście dokupić później. Pamiętajmy jednak, że dołączenie ich do głównego produktu często zmniejsza koszt urządzania miejsca rekreacji i wypoczynku w naszym ogrodzie. Dlatego warto porównać i przeanalizować ceny.

Przede wszystkim sprawdź certyfikat!

Trampolina ogrodowa to urządzenie, w które warto zainwestować. Korzystanie z niej daje pozytywne skutki zdrowotne, ale też sprawia wiele frajdy zarówno małym, jak i  dorosłym użytkownikom. Pamiętajmy, że szukamy produktu, który będzie nas cieszył więcej, niż jeden sezon. Biorąc pod uwagę własne oczekiwania, zarówno techniczne, jak i estetyczne, należy przede wszystkim pomyśleć o tym czy wybrany sprzęt jest bezpieczny dla nas i dla naszych dzieci. 

Wybierając produkt koniecznie sprawdźmy, czy trampolina ogrodowa, która nam się podoba spełnia europejskie normy bezpieczeństwa i posiada atesty niezbędne dla bezpiecznego użytkowania. Czy materiał, z którego została wykonana nie zawiera szkodliwych dla zdrowia substancji i czy nie szkodzi środowisku.

Trampolina ogrodowa – podsumowanie rankingu 2024

Na rynku znajdziemy dość szeroką ofertę trampolin ogrodowych. Zanim zdecydujemy się na zakup warto zastanowić się, jakie mamy wymagania. Czy kupujemy trampolinę dla dzieci, czy też będą z niej korzystać dorośli? Czy szukamy prostej, taniej trampoliny ogrodowej bez akcesoriów dodatkowych, czy też ważne są dla nas walory estetyczne produktu i jego trwałość.

Zwycięzcą naszego rankingu jest Trampolina 10FT 312cm z siatką i drabinką. Produkt nie tylko posiada niezbędne atesty bezpieczeństwa, ale ma też walory estetyczne. Producent zadbał, by mata była właściwie wykonana, a całość spełniała normy europejskie i była pewna i trwała. 

Artykuły powiązane: https://majsterkujsam.pl/lezak-ogrodowy-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Dobra trampolina ogrodowa
Average rating:  
 5 reviews
 by szary

Kupiliśmy wings, ale ta drabinka jest do wymiany. Słaba, przewraca się. Reszta bez zarzutów.

 by annnna

Córka dostała w prezencie ZIPRO. Solidna siatka, a o to mi chodziło, żeby się za szybko nie podziurawiła. Mata też batrdzo dobrze wykonana.

 by skoczki

W naszym ogrodzie zagosił activ hobby. Dzieci i dorośli nieźle się bawią. Fana sprawa na zabawę całą rodzinką.

 by mia

Przedstawiliście tak dużo opcji,że zgupiałam i nie wiem co wybrać ;D

 by kosa

Dzieciaki truja od tamtych wakacji o trampolinę...wreszcie się ugnę, ale jak kupować to coś konkrentego - dla mnie thunder.