Najlepsza huśtawka ogrodowa w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Huśtawka ogrodowa dla dzieci i dla dorosłych – wybierz właściwy sprzęt i ciesz się kolejną atrakcją ogrodową w 2024 roku już dziś! 

Huśtanie się we własnym ogródku to z pewnością ciekawy sposób na umilenie sobie ciepłego popołudnia. Atrakcja taka jest niezastąpiona podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu, co zdecydowanie docenią zarówno dzieci, jak i dorośli. Warto więc wybrać ciekawą huśtawkę drewnianą ogrodową i cieszyć się dodatkowym sposobem na zajęcie naszych pociech czy nas samych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

huśtawka DAV-SKI

9.9

Droga

BOCIANIE GNIAZDO

9.8

Tani


 

3-OSOBOWA BUJANA MATERAC

9.7

Tani


 

DALIA TECHNO RATTAN

9.6

Średnia

BLANCA

9.3

Droga

LINDA

9.2

Średnia


 

Furnide Relax PLUS

9.1

Średnia


 

Co jednak zrobić, kiedy nasza wiedza na temat tych produktów nie jest rozległa i tak naprawdę nie wiemy czym powinna charakteryzować się bardzo dobra huśtawka ogrodowa wisząca? Z uwagi na to, że nie wszyscy są w stanie podjąć decyzję bazując na własnym doświadczeniu, postanowiliśmy przygotować listę najciekawszych produktów. To oferty bardzo zróżnicowane, a więc powinny bez najmniejszych problemów przypaść każdemu do gustu.

W zestawieniu pojawiły się huśtawki ogrodowe drewniane i z innych materiałów, a także rozkładane lub wolnostojące. Przede wszystkim musieliśmy upewnić się, że ich wykonanie i trwałość były na najwyższym poziomie. Ponadto, uwzględniliśmy też maksymalne obciążenie, rozmiar, cenę i ilość elementów w zestawie. Naszej uwadze nie umknęły też regulacje i ogólna funkcjonalność, komfort czy oczywiście bezpieczeństwo. 

HUŚTAWKA Ogrodowa STELAŻ podwójna+Bocianie gniazdo

huśtawka ogrodowa

Propozycja ta przygotowana została przez producenta DAV-SKI, który to oferuje nam podwójny stelaż. To świetna propozycja dla osób, które pragną skonfigurować swój własny produkt dzięki przystosowaniu stelaża do zarówno montażu huśtawki, bocianiego gniazda, czy też hamaka. Kolor antracytu zachowuje wysoki poziom uniwersalności, a ponadprzeciętne wykonanie gwarantują dobrą trwałość.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i trwałość sprzętu, to producenci zastosowali tutaj specjalne wycięcia na profil przy górnym połączeniu. To natomiast pozwala oprzeć się o ściankę po zewnętrznej stronie. Tego typu rozwiązanie oferuje wytrzymałość przy bardzo dużych odchyleniach huśtawki, a więc idealnie nadaje się przy bardziej intensywnym huśtaniu.

Produkt oferuje nam specjalne otwory, co pozwala na montaż stelażu do podłoża i poprawienie stabilności całej huśtawki. Oczywiście musimy też uwzględnić to, że wytrzymałość całego produktu jest bardzo atrakcyjna – obciążenie maksymalne wynosi aż 200 kg, a w zestawie możemy też znaleźć haki do montażu huśtawek. Niestety, oferta nie ma w sobie ani huśtawki, ani siodełka, ani też gniazda.

 • Dosyć atrakcyjna cenowo propozycja;

 • Wysoki poziom wytrzymałości;

 • Trwałe i solidne wykonanie;

 • Dosyć duże maksymalne obciążenie.

 • Brak huśtawki czy innego gadżetu tego typu w zestawie.

HUŚTAWKA OGRODOWA BOCIANIE GNIAZDO 100cm DO 150kgARBA ANTI REFLEX

huśtawka ogrodowa drewniana

Ta propozycja wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim świetnym wykonaniem, bardzo pochlebnymi opiniami, a także dużą jak na rozmiary i na możliwości wytrzymałością. A to wszystko w o wiele przystępniejszej cenie, niż inne opcje. Oczywiście musimy pamiętać, że to wyłącznie huśtawka ogrodowa dla dzieci w formie bocianiego gniazda, a więc nie będziemy w stanie w pełni korzystać z oferty.

Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że jest to wyłącznie sama huśtawka, a więc nie mamy tutaj żadnego stelaża, który wykorzystamy do montażu. Nie zmienia to oczywiście faktu, że możemy przywiązać bocianie gniazdo do drzewa lub innego punktu, który wcześniej sobie wymyślimy.

Jeśli chodzi o same parametry produktu przygotowanego przez markę Briff, to warto wspomnieć o materiale. Jest to nylon, czyli ten sam materiał, który wykorzystuje się do produkcji spadochronów. Oczywiście w tym przypadku plecione liny są o grubości wyłącznie 10 mm. To i tak pozwala na osiągnięcie wysokiej wytrzymałości, bo obciążenie wynosi aż do 150 kg, co w przypadku tak małego (jedynie 100 cm szerokości) urządzenia jest wartością o więcej niż wystarczającą. 

 • Bardzo wysoki poziom wytrzymałości;

 • Świetne wykonanie;

 • Ciekawy design bezpieczny dla dzieci;

 • Dodatkowo regulowana wysokość.

 • Brak stelażu w zestawie do zawieszenia.

HUŚTAWKA OGRODOWA 3-OSOBOWA ŁAWKA BUJANA + MATERAC

huśtawka ogrodowa drewniana z daszkiem

W przeciwieństwie do huśtawek ogrodowych drewnianych z daszkiem, ta propozycja charakteryzuje się o wiele niższą ceną i, co ważniejsze, bardzo dużą funkcjonalnością. Mamy tutaj do dyspozycji produkt trzyosobowy, który to bez najmniejszych problemów pomieści 3 dorosłe osoby. Choć nie jest to najbardziej wytrzymała opcja 3-osobowa, to i tak jej maksymalne obciążenie wystarczy dla trójki dorosłych bez poważniejszych zaburzeń wagowych.

W zestawie przygotowanym przez Care Life+ otrzymujemy wolnostojącą, pełnoprawną huśtawkę. Jest ona wykonana ze stali, która później malowana była proszkowo. Takie połączenie gwarantuje nam wystarczającą wytrzymałość przed obciążeniami wynoszącymi do 250 kg. Warto też wspomnieć o tym, że producent oferuje nam daszek z dodatkową falbaną, która to świetnie ochrania nas przed słońcem czy, podczas deszczu, przed mżawką. 

Z innych rzeczy wartych uwagi należy wymienić też poszycie, które wypełnione jest gąbką. Znajdziemy ją zarówno na siedzisku, jak i oparciu. To dodatkowo poprawi komfort urządzenia. Propozycja nie jest jednak bez wad. Choć producent zarzeka się, że to opcja 3-osobowa, to szerokość całego stelażu to tylko 170 cm, a co za tym idzie szerokość samej ławki jest jeszcze mniejsza.

 • Bardzo atrakcyjna cena;

 • W zestawie daszek z falbaną;

 • Kilka opcji regulacyjnych;

 • Obciążenie maksymalne wynoszące do 250 kg.

 • Nie jest tak szeroka jak mogłoby się wydawać;

 • Przeciętnej jakości wykonanie poszewki.

A może zamiast standardowej huśtawki ogrodowej drewnianej czy metalowej wolimy coś innego? FOTEL WISZĄCY DALIA TECHNO RATTAN CZARNY SZARY będzie alternatywą wartą rozważenia

huśtawki ogrodowe

Ten fotel wiszący to idealne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie wypocząć w bezpiecznym i komfortowym miejscu. Opcja ta wykonana została z wielu różnych materiałów. Do produkcji kosza skorzystano z technorattanu (PE), natomiast sam stelaż jest stalowy. Poduszki, które oczywiście dostępne są w zestawie, są z poliestru o gramaturze 180 g na metr kwadratowy.

To rozwiązanie idealnie nada się do ogrodu z uwagi na to, że wykorzystane materiały są odporne na różne warunki atmosferyczne. Mowa tutaj o deszczu czy promieniach UV. Jeśli chodzi o wytrzymałość, to maksymalne obciążenie tego rozwiązania to tylko 110 kg. Nie jest to dużo, lecz mając na uwadze fakt, że fotel ten jest jednoosobowy, powinno być to wystarczające.

Musimy też pamiętać o tym, że cena nie jest zawyżona w przypadku tego typu huśtawki ogrodowej. Niestety, budżetowość sprawia, że oferta nie jest tak wytrzymała jak konkurencja, a dodatkowo wykończenie niektórych detali pozostawia wiele do życzenia. 

 • Modernistyczny design;

 • Wysoki poziom komfortu;

 • Stosunkowo lekki i łatwy w transporcie;

 • Atrakcyjna cena.

 • Małe maksymalne obciążenie;
 • Przeciętna jakość wykonania.
 •  

HUŚTAWKA BLANCA 4-osobowa ławka LEŻANKA hamak to najlepsza opcja, jeśli interesuje nas oferta premium

huśtawka ogrodowa rozkładana

Huśtawka Blance to jedno z największych i najdroższych rozwiązań, jakie w dzisiejszym zestawieniu się pojawiły. Otrzymujemy tutaj w pełni wolnostojący produkt, który oferuje nam możliwość wykorzystania huśtawki jako leżanki. Jest to więc pierwsza huśtawka ogrodowa rozkładana, jaka pojawiła się w dzisiejszym zestawieniu. 

Produkt wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim swoim wykonaniem. Konstrukcja wykonana została ze stalowych rur, których średnica jest zróżnicowana i wynosi od 19 do aż 50 mm. To oczywiście gwarantuje trwałość i solidność rozwiązania, czego idealnym dowodem jest bardzo wysokie dopuszczalne obciążenie. Maksymalnie jest to 300 kg, a więc najwięcej w zestawieniu.

Musimy też pamiętać o tym, że komfort związany z tym rozwiązaniem jest naprawdę bardzo dobry. Przede wszystkim zastosowano tutaj bardzo dobrej klasy wypełnienie, które ma grubość aż 16 cm. To jest ponad trzykrotnie więcej niż u konkurencji. Sam poliester wykorzystany do produkcji siedziska jest o bardzo wysokiej gramaturze – aż 250 gram na metr kwadratowy. Daszek słoneczny jest regulowany, a jego gramatura to 180 gram na metr kwadratowy.

 • Bardzo stabilna i wytrzymała konstrukcja;

 • Obciążenie max do 300 kg;

 • Wysoki komfort z uwagi na najwyższej klasy materiały i grube wypełnienie;

 • Bardzo bogate wyposażenie dodatkowe – w tym moskitiera i uchwyty na kubki;

 • Regulacja pozycji daszka.

 • Bardzo wysoka cena;
 • Długi czas realizacji zamówienia.
 •  

HUŚTAWKA OGRODOWA LINDA 4 OSOBOWA ROZKŁADANA ŁAWKA

huśtawka ogrodowa dla dzieci

Jeśli powyższa huśtawka ogrodowa rozkładana była poza naszym budżetem, to równie atrakcyjną opcją wydawać się może opcja dostarczona przez markę Springos. Model Linda charakteryzuje się bardzo dobrą wygodą i bezpiecznym wykonaniem, a także trwałością i komfortem. A to wszystko w cenie nieporównywalnie niższej niż u konkurencji w zakresie huśtawek czteroosobowych.

Produkt cechuje się regulowanym daszkiem o charakterystyce wodoodpornej. Ponadto wodoodporne są też poduszki. Co ciekawe, jest to kolejna huśtawka ogrodowa metalowa, która pozwala na rozłożenie do pozycji leżącej. To oczywiście sprawia, że jest to też leżanka. Musimy uwzględnić też to, że zakończenia nóg są antypoślizgowe.

Maksymalne obciążenie jest nieco niższe niż w innym recenzowanym przedmiocie czteroosobowym, bo 280 kg. Jest to jednak i tak wystarczająco, aby z powodzeniem korzystać z urządzenia i nie bać się o uszkodzenie. Co ciekawe, warto też wspomnieć o tym, że propozycja ma w zestawie boczne stoliki na napoje, a także poduszki. 

 • Możliwość rozłożenia do pozycji leżanki;

 • Regulowany daszek;

 • Huśtawka odporna na warunki atmosferyczne;

 • Antypoślizgowe nogi.

 • Dosyć niskie maksymalne obciążenie;

 • Przeciętna jakość.

A może wolimy mniejszą opcję? Huśtawka ogrodowa 2w1 ROZKŁADANA powinna w takim razie przypaść nam do gustu 

huśtawka ogrodowa kokon

Ta wolnostojąca huśtawka oferuje nam bardzo podobny zestaw, co poprzednio opisywana huśtawka. Jest to rozkładana huśtawka ogrodowa wisząca, która może być wykorzystana jako leżanka z uwagi na swoje funkcje. W zestawie mamy oczywiście 2 miękkie poduszki i dwie podstawki na zimne napoje. Innym udogodnieniem oferowanym przez Funfit Garden jest zastosowanie regulowanego daszka przeciwsłonecznego. A to wszystko po to, aby zagwarantować jak największy komfort i funkcjonalność.

Oprócz wyżej wspomnianych zalet, musimy też wspomnieć o samej konstrukcji. Stelaż jest stalowy i malowany był proszkowo. To jest natomiast gwarantem odporności na szkodliwych działań warunków atmosferycznych – zarówno deszczu, jak i promieni słonecznych. Na bezpieczeństwo niebagatelny wpływ ma też zastosowanie antypoślizgowych nakładek. Umieszczone są na końcówkach nóg i, jak się pewnie domyślamy, podnoszą one bezpieczeństwo i oferują pewność korzystania. 

Samo siedzisko ma szerokość 170 centymetrów, a więc jest ono bardzo duże jak na dwu miejscową huśtawkę. Niestety, obciążenie to tylko 200 kg, więc nawet jeśli zmieściłyby się tutaj 3 osoby, to nie jest to rekomendowane z uwagi na możliwe uszkodzenie stelaża.

 • Bardzo wysoki komfort użytkowania;

 • Wiele akcesoriów w zestawie;

 • Możliwość rozłożenia huśtawki i korzystania z niej jako leżanki;

 • Bardzo szeroka jak na 2-osobową propozycję.

 • Dosyć droga propozycja jak na cenę;

 • Przeciętne maksymalne obciążenie.

Artykuły

Jaką huśtawkę powinniśmy wybrać? Porady i wskazówki

Każdy z nas chce kupić tak, aby dostać jak najwięcej za jak najmniej. Trudno jest jednak oczekiwać najwyższej jakości wykonania, kiedy tak naprawdę oszczędzamy. Czasami więc trzeba pójść na kompromis i zachować jakość, ale kosztem funkcjonalności bądź wybrać produkt o nieco mniejszej stabilności po to, aby pomieścił nawet i 3-4 osoby. 

Czasami wolimy kierować się designem i kupić huśtawkę ogrodową kokon lub stelaż pod bocianie gniazdo lub wiszący fotel. To wszystko jednak zależy od tego czego oczekujemy od produktu. Warto jednak wiedzieć, że niektóre parametry powinny zawsze być wyróżniającym się czynnikiem i to właśnie dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zapoznać się z poniższym poradnikiem.

Wskazano w nim najistotniejsze parametry i aspekty, które są bardzo ważne dla atrakcyjności huśtawki. Chodzi tu więc o jakość wykonania i materiały, funkcjonalność i regulacje, bezpieczeństwo i maksymalne obciążenie, a także stosunek jakości do ceny i opinie innych użytkowników. Więcej informacji na temat tego sprzętu znaleźć możemy poniżej.

https://www.conchitahome.pl/2020/04/hustawka-ogrodowa-na-co-zwrocic-uwage-przed-zakupem.html

Huśtawka drewniana ogrodowa, metalowa, a może plastikowa?

Materiał, z jakiego wykonano konstrukcję huśtawki jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych czynników wpływających na jakość urządzenia. Mamy do dyspozycji sprzęty plastikowe, które to polecane będą wyłącznie dzieciom i wyłącznie do jednoosobowego użytku na sezon, mamy też rozwiązania stalowe o stosunkowo atrakcyjnej cenie, a mamy także potężne i trwałe huśtawki drewniane, które wymagają jednak pielęgnacji.

Każda opcja ma swoje wady i zalety, lecz jeśli zależy nam na największej trwałości, to musimy skupić się też na klasie wykonania i na jakości łączenia danych elementów konstrukcyjnych. Stal, jak już wspomnieliśmy, jest dosyć tania w stosunku do oferowanej wytrzymałości. Jednakże, nie jest to tak schludna propozycja jak drewno, a ponadto musi być odpowiednio zabezpieczona aby nie rdzewiała.

Drewno natomiast jest o wiele wytrzymalsze, lecz bez odpowiedniej impregnacji narazimy się na łatwe zużycie i późniejsze uszkodzenie materiału. Bardzo ciekawą alternatywą jest też zakup huśtawki wykonanej z tworzywa lotniczego, co jest bardzo często dostępne w przypadku huśtawek w postaci bocianich gniazd lub foteli.

HUŚTAWKA OGRODOWA BOCIANIE GNIAZDO 100cm DO 150kg
huśtawka ogrodowa drewniana

huśtawka ogrodowa drewniana
HUŚTAWKA OGRODOWA 3-OSOBOWA ŁAWKA BUJANA + MATERAC
huśtawka ogrodowa drewniana z daszkiem

Maksymalne obciążenie

Następnym istotnym parametrem, jeśli chodzi o zakup huśtawki, to oczywiście obciążenie. Wskazuje ona na maksymalną wagę użytkowników czy też jednego użytkownika w przypadku jednoosobowej huśtawki, jaka jednocześnie może wywierać na huśtawkę. Oczywiście im większa wartość tym większe prawdopodobieństwo, że wybrana bujanka wytrzyma spore obciążenia i nie ulegnie uszkodzeniu tak łatwo.

Dodatkowym atutem sporego obciążenia jest oczywiście możliwość korzystania ze sprzętu przez wiele osób jednocześnie, co jest bardzo ważne w przypadku trzy i czteroosobowych huśtawek. Takie powinny mieć minimalną nośność na poziomie 270-300 kg, a nawet więcej.

Funkcjonalność i komfort

Każdy z nas wie jak ważne podczas odpoczynku jest prawidłowe ustawienie danego obiektu do użycia. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby produkt oferował nam funkcje i regulacje, dzięki którym będziemy mogli bez najmniejszych problemów korzystać ze sprzętu w wymarzony sposób.

Warto więc wyposażyć się w huśtawkę z daszkiem, który jest regulowany i dostosujemy do obecnego położenia słońca czy też do obecnego deszczu, który może zacinać z jednej strony na drugą. Ponadto, bardzo ważne jest też wybranie sprzętu z dodatkowymi poduszkami czy też tackami na zimne napoje. Te najbardziej zaawansowane urządzenia oferują nam też funkcję leżakowania.

HUŚTAWKA OGRODOWA LINDA 4 OSOBOWA ROZKŁADANA ŁAWKA
huśtawka ogrodowa dla dzieci
HUŚTAWKA BLANCA 4-osobowa ławka LEŻANKA hamak
huśtawka ogrodowa rozkładana

Kluczowe będzie też bezpieczeństwo

Niemniej istotnym elementem podczas wyboru huśtawek jest bezpieczeństwo, a przez to rozumiemy dwie kompletnie odmienne kwestie. Pierwszą z nich jest oczywiście zadbanie o to, aby produkt był bezpieczny poprzez uzyskanie odpowiednich certyfikatów i norm. To wskazuje nam na pewność producenta jakości urządzenia.

Oczywiście oprócz formalności warto też uwzględnić rozwiązania, które mają to bezpieczeństwo jeszcze wzmocnić. Mowa tutaj, między innymi, o odpowiednich otworach do montażu ziemnego, zastosowanie grubszych i wzmacnianych nóżek czy okrycie ich końcówek antypoślizgowych materiałem.

HUŚTAWKA OGRODOWA – Ławka czy bocianie gniazdo – podsumowanie rankingu 2024

W poradniku zawarte zostały najciekawsze informacje odnośnie właściwego zakupu takiego przedmiotu. Huśtawka ogrodowa drewniana z daszkiem lub metalowa bez daszka czy też w formie bocianiego gniazda to tylko kilka dostępnych opcji, jakie na nas czekają. Nie powinniśmy więc za bardzo wpadać w panikę i spokojnie przemyśleć każdą opcję, zanim wybierzemy ten najlepszy przedmiot. Gdy interesują cię inne ogrodowe wyposażenie to zapraszamy do rankingu najlepszych basenów ogrodowych oraz zestawienia dobrych trampolin ogrodowych.

Oczywiście możemy też zaufać ekspertyzie specjalistów i wybrać jeden z polecanych produktów. Szczególnie atrakcyjną propozycją jest HUŚTAWKA Ogrodowa STELAŻ podwójna+Bocianie gniazdo. To jedna z najciekawszych propozycji, która to pozwala nam na dowolne przygotowanie huśtawki z uwagi na to, że dostajemy sam stelaż. Co prawda musimy dodatkowo wyposażyć się w więcej akcesoriów, lecz na początek to idealna propozycja. 

W twoim ogrodzie sprawdzi się dobry wąż ogrodowy. Sprawdź nasz ranking.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza huśtawka ogrodowa
Average rating:  
 5 reviews
 by mon_pa

UWIELBIAM bocianie gniazdo. Pełny relaks w ciepłe wieczory!

 by nigiri44

Pierwsza huśtawka jest świetna dla dzieciaków. Moje zachwycone, latem nie można ich ściągnąć do domu.

 by dalia22

Kawka w koszyku-huśtwce najlepsza na świecie. Polecam dalie techno ratan . Sprawdza się jako fotel i huśtawka. Mamy dwa w jednym.

 by wnusia

Blance kupiliśmy naszej kochanej babuni. Latem spędza tam całe popołudnia i wieczory, jest wspaniale.

 by DŻES

Pierwsza huśtawka najciekawsza, bo można powiesić dwie huśtawki.