Jaką Myjkę Ciśnieniową do 1000 zł w 2024 Kupić Ranking wraz z Opiniami

by

Ranking myjek ciśnieniowych do 1000 zł – dowiedz się która opcja będzie najwłaściwsza i ciesz się z wydajnej i skutecznej oferty z 2024 roku!

Zanieczyszczenia, jakie osadzają się na elewacji domku jednorodzinnego, ścianach garaży, dachu czy innych ciężko dostępnych miejsc sprawiają, że estetyka naszego miejsca zamieszkania jest mocno zagrożona. Zabrudzenia te ciężko dostać, a nawet jeśli jesteśmy w stanie do nich dosięgnąć, to bez odpowiedniego ciśnienia i mocnego strumienia wody pozbycie się ich jest bardzo ciężkie – jeśli nie niemożliwe.

Dlatego tak bardzo ważną kwestią, o jakiej powinniśmy pamiętać, jest znalezienie bardzo dobrej myjki ciśnieniowej. Urządzenie te, za pomocą wytworzonego ciśnienia, może w bardzo prosty sposób zagwarantować wydajny sposób czyszczenia nie tylko domu czy garażu, ale też i kostki brukowej, chodnika czy nawet i auta. Jednakże, znalezienie produktu idealnego nie jest łatwym zadaniem.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Riwall L7

9.9

Średni


Karcher K4

9.8

Drogi


Lavor Stargate 180

9.7

Średni


Stanley 190Bar

9.6

Tani


Parkside PHD 170 Bar

9.6

Średni


Michelin 270 Bar

9.5

Drogi


Musimy mieć na względzie wiele kluczowych kwestii, w tym pobór prądu urządzenia i maksymalne ciśnienie. Parametrów jest o wiele więcej, a przecież nie każdy jest ekspertem odnośnie mocnych myjek ciśnieniowych. Dlatego powstał ranking 2024, który przedstawi najciekawsze myjki ciśnieniowe do 1000 zł dostępne obecnie na rynku.

MYJKA CIŚNIENIOWA L7 250BAReW + PŁYN KARCHER 0,5L

Na pierwszym miejscu znalazła się profesjonalna myjka marki Riwall. Urządzenie jest najdroższe w zestawieniu, ale jednocześnie cechuje się najwyższymi parametrami i jakością wykonania. W zestawie, oprócz myjki jest filtr wody, ośmiometrowy wąż, lanca kątowa, pistolet, przedłużka lancy, dysze regulowana i rotacyjna, zbiornik na detergent oraz pół litra płynu Karcher. Urządzenie waży 11 kilogramów.

Obudowa myjki jest żółta i posiada czarne elementy. Niewątpliwą zaletę stanowią koła – dwa duże i mocne oraz dwa małe, niezwykle skrętne. Dzięki nim i uchwytowi transportowemu transport i praca są ułatwione; użytkownik się nie męczy i w łatwy sposób może zmieniać pozycję urządzenia w zależności od potrzeb. Urządzenie wyposażono w aluminiową pompę ssąco-tłoczącą.

Produkt pracuje z mocą 2500 Watów i wytwarza ciśnienie maksymalne na poziomie 250 Barów, a więc jest to bardzo mocna myjka ciśnieniowa. Urządzenie pobiera wodę z prędkością 9648 litrów w 24 godziny. Obudowa ma klasę bezpieczeństwa IPX5, czyli jest wodoodporna – wewnętrzne komponenty są doskonale zabezpieczone przed wodą i detergentami. Myjkę wyposażono również w praktyczną blokadę spustu oraz system Auto Stop, który jest dodatkowym zabezpieczeniem silnika.

 • Niezawodny, mocny silnik;
 • Może używać wody o temperaturze do 60 stopni Celsjusza;
 • Bardzo wysoka jakość wykonania.
 • Średniej jakości pianownica.

MYJKA CIŚNIENIOWA LAVOR Stargate 180

Dobrą myjką ciśnieniową w przystępnej cenie jest ta marki Lavor. Model Stargate jest sprzedawany w atrakcyjnym zestawie standardowym zawierającym zewnętrzny filtr wody, węża o długości ośmiu metrów, pistolet spryskujący, lancę przedłużającą, trzy dysze (z regulacją strumienia, pianową i rotacyjną – turbo), patio cleanera oraz dwie szczotki, obrotową i prostą. Urządzenie jest zorientowane pionowo i waży około 12 kilogramów.
Szczelna, wodoodporna obudowa jest żółto-czarna. Urządzenie mierzy 91 centymetrów wysokości, 38 centymetrów szerokości i 42 centymetry głębokości. Dwa duże koła ułatwiają precyzyjne operowanie urządzeniem i transport. Stabilizację gwarantuje solidna i szeroka podstawa.

Niewątpliwym udogodnieniem jest korba, na którą nawija się węża. Pozwala to na utrzymanie porządku i łatwe operowanie przewodem.
Myjka ciśnieniowa lavor posiada niezawodną pompę aluminiową, która wytwarza ciśnienie 180 Bar. Przy użyciu dyszy turbo ciśnienie wzrasta do 275 Barów. Bezawaryjny silnik ma moc 2500 Watów. Wszystkie elementy zestawu, tj. myjki i końcówki, mają swoje miejsce na korpusie urządzenia. Zapobiega to gubieniu poszczególnych części i sprawia, że wszystkie niezbędne przedmioty są zawsze pod ręką.

 • Stosunkowo kompaktowa;
 • Wysokiej jakości końcówki;
 • Dobry bęben na węża.
 • Bardzo sztywny wąż.

MOCNA MYJKA CIŚNIENIOWA STANLEY 190BAR ALU POMPA

Kolejnym urządzeniem jest myjka marki Stanley ważąca 9 kilogramów i posiadająca silnik o mocy 1600 Watów. Produkt ma 73 centymetry wysokości, 28 centymetrów szerokości i 31 centymetrów głębokości. Jest on sprzedawany w dużym zestawie XXL zawierającym pistolet ciśnieniowy o specjalnej, wydłużonej żywotności, lancę ciśnieniową, dyszę turbo XXL, dyszę regulowaną, zbiornik na detergent, węża ciśnieniowego o długości sześciu metrów, zwijacz na węża, wbudowany filtr wody i filtr zewnętrzny, szczotkę do kostki brukowej, szczotkę płaską oraz aktywną pianę w litrowym opakowaniu.

Myjka ciśnieniowa stanley jest pionowa. Wyposażono ją w duże koła, które są przystosowane do jazdy po każdym terenie. Stabilizację gwarantuje antypoślizgowa podstawa. Urządzenie ma czarną obudowę wzbogaconą o żółte elementy. Produkt ma aluminiową pompę ze specjalnie wzmacnianą metalową głowicą; dzięki temu myjka może pracować nieprzerwanie przez 60 minut.

Urządzenie jest przeznaczone do mycia intensywnych zabrudzeń. Idealnie sprawdza się do czyszczenia karoserii, chodników, niektórych mat i dywanów, mebli ogrodowych oraz misek na wodę i jedzenie dla zwierząt.

 • Estetycznie wykonana;
 • Bardzo duży zestaw akcesoriów;
 • Mocne koła.
 • Głośny i nieprzyjemny dźwięk podczas uruchamiania.

MYJKA CIŚNIENIOWA PARKSIDE 4w1 2400W 170 BAR

Myjka ciśnieniowa parkside jest dostępna w pakiecie z pistoletem, lancą, dyszą Vario, końcówką turbo, obrotową szczotką myjącą z przegubem, igłą do czyszczenia dysz, przyłączem wody z sitkiem, szybkozłączem z adapterem węża ogrodowego, wężem o długości 10 metrów, butelką detergentu o pojemności 500 mililitrów oraz obszerną instrukcją obsługi. Zestaw waży 13 kilogramów.

Urządzenie może pracować z wodą o temperaturze do 40 stopni Celsjusza. Wydajność produktu to 500 litrów na godzinę. Maksymalna moc silnika osiąga do 2400 Watów, a maksymalne ciśnienie to 170 Barów. Ciśnienie robocze wynosi 115 Barów dla tego modelu. Myjka jest pionowa, posiada wygodny uchwyt transportowy oraz koła, które nie niszczą trawnika.

Dodatkową cechą jest uchwyt, którego wysokość można regulować – nie trzeba się schylać, aby przetransportować produkt. Myjka ciśnieniowa parkside ma około 67 centymetrów wysokości, 31 centymetrów głębokości i 34 centymetry szerokości. Czarna obudowa posiada żółte elementy i cechuje się wodoodpornością. Nie przepuszcza również pyłów i nie niszczeje pod wpływem promieni słonecznych i detergentów.

 • Wysuwany uchwyt;
 • Duży zbiornik na detergent;
 • Igła do czyszczenia dysz w zestawie.
 • Mało estetyczna obudowa.

Dalej nie wiesz jaka będzie dobra myjka ciśnieniowa dla twojego użytku? Sprawdź poniższe wskazówki!

Chociaż wszystkie z wymienionych wyżej produktów pozwala na skuteczne i wydajne mycie wielu powierzchni, to każdy z modeli ma jakąś wadę. Jest to całkowicie normalne z uwagi na to, że trudno znaleźć produkt bez wad. Jeden może charakteryzować się większą mocą, inny ciekawymi cechami szczególnymi usprawniającymi korzystanie z urządzenia, a jeszcze inny po prostu lepszą wydajnością czy komfortem obsługi urządzenia.

Trudno więc jednoznacznie wskazać która oferta jest najlepsza. A ludzie, którzy nie mają pojęcia o tym jaki produkt wybrać, bardzo często decydują się na przejrzenie forum o myjkach ciśnieniowych do 1000 zł w celu znalezienia ciekawych informacji bądź bazują na wiedzy zdobytej osobiście. O wiele lepiej jest jednak sprawdzić najistotniejsze parametry zakupowe i mając je na względzie szukać rozwiązania idealnego.

Dlatego właśnie postanowiliśmy stworzyć dzisiejszy segment poradnikowy. To tu omówiliśmy najważniejsze kryteria, dzięki którym wybór bardzo dobrej myjki ciśnieniowej nie będzie problemem. Oczywiście pierwszą kwestią do uwzględnienia będzie moc i wydajność produktu. Dalej, warto zapoznać się z maksymalnym ciśnieniem, a także z funkcjami dodatkowymi. Wyposażenie też będzie ważne, jak i opinie innych użytkujących.

Moc myjki to pierwszy kluczowy aspekt

Im mocniejsze urządzenie, tym lepiej. Choć to twierdzenie jest bardzo uproszczone i nie zawsze większa moc wiąże się z lepszą wydajnością, tak o wiele lepiej wyjdziemy kupując urządzenie o dużej mocy i o komponentach świetnej jakości niż decydując się na produkt słabszy, który może łatwo się przegrzać i uszkodzić.

Moc ma pośredni wpływ na wiele parametrów, w tym na ciśnienie urządzenia, a także na jego wydajność. Dlatego zakup sprzętu o mocy wynoszącej nie mniej niż 1600 W powinien być dla nas priorytetem. Warto przy tym zauważyć, że to wartość minimalna, a bez problemu znajdziemy myjki ciśnieniowe do 1000 zł o mocy 2200-2500 W.

Dalej, warto sprawdzić ciśnienie

Jak już wyżej wspomnieliśmy, duża moc może pozytywnie wpłynąć na maksymalne ciśnienie, z jakim myjka będzie pracować. A im większe ciśnienie, tym większa skuteczność czyszczenia mocno zabrudzonych powierzchni i szansa, że nawet najcięższe i najbardziej uporczywe zanieczyszczenia zostaną pokonane.

Dlatego warto zapoznać się z parametrami takimi jak maksymalne ciśnienie i ciśnienie robocze. Miejmy też na uwadze fakt, że to ciśnienie robocze odpowiada za stałe, najwyższe możliwe do osiągnięcia ciśnienie, a maksymalne dostępne jest tylko przez chwilę i przy użyciu odpowiednich końcówek.
Dlatego naszym celem jest zakup produktu o jak największym ciśnieniu roboczym – najlepiej powyżej 160 Bar. Daje to pewność, że produkt poradzi sobie z każdym zabrudzeniem.

Wydajność będzie następnym istotnym elementem układanki

Wydajność to nic innego jak ilość wody, jaką urządzenie zużywa na minutę, godzinę, czy też (jak to niektórzy producenci określają) w ciągu 24 godzin. Rzecz jasna z uwagi na inne sposoby podawania danych, warto sobie wszystkie liczby przekonwertować na jedno medium, dzięki czemu będziemy wiedzieć dokładnie jak dany model prezentuje się na tle konkurencji.

Wydatek wody to nie wszystko, co musimy mieć na względzie. Jak wiemy, wydajność sprzętu określa jak dużą powierzchnię jesteśmy w stanie wyczyścić korzystając z danej myjki. Jeśli wydatek wody jest niewielki, a wydajność jest duża, może to świadczyć o bardzo dobrze przemyślanej konstrukcji, która pomimo niewielkiego zużycia jest w stanie skutecznie radzić sobie z bardzo dużymi zabrudzeniami.

Konkretne wartości różne są w zależności od ostatecznego budżetu, mocy sprzętu, a także sposobu użytkowania. Na przykład myjki akumulatorowe mogą cieszyć się bardzo niskim zużyciem, aczkolwiek i wydajność też będzie niższa.

Dalej przyjrzyjmy się wyposażeniu

Bogaty zestaw akcesoriów pozwala nam na szybkie dobranie idealnej końcówki do danej powierzchni, a to oznacza skuteczniejsze czyszczenie. Co więcej, dodatki mają też za zadanie zwiększyć przyjemność obsługi urządzenia. Dlatego bardzo ważną rzeczą jest uwzględnienie wszystkich tych akcesoriów podczas zakupów.

Bardzo często zdarza się, że bazowy zestaw, gdzie znajdziemy tylko niezbędne elementy do pracy myjki, może kosztować tyle samo co bardzo dobrze doposażony komplet końcówek, elementów dodatkowych, czy nawet i płynów specjalnych o silnym działaniu. Jeśli parametry dwóch sprzętów są podobne i różnią się one tylko oferowanym zestawem, to raczej nie mamy wątpliwości która opcja ma większą rzeczywistą wartość.

W zestawie, oprócz elementów oczywistych, powinny znaleźć się specjalny szczotki do różnych powierzchni. Mowa tutaj o akcesoriach dopasowanych do czyszczenia kostki lub patio, felg, czy też innych powierzchni. Co więcej, warto też upewnić się, że zastosowano dyszę regulowaną, a także specjalny zbiornik na detergent gwarantujący nam pracę przy użyciu pianownicy. Nie zapominajmy o specjalnym kole transportowym czy też o dodatkowych lancach wraz z regulacją.

Funkcjonalność i komfort też ważne

Dalej, bardzo ważnymi czynnikami przy ocenianiu atrakcyjności produktu i jego przydatności będą funkcjonalność i komfort obsługi. Jak dobrze wiemy, im więcej udogodnień i ułatwień, tym dana myjka będzie lepiej sobie radzić. Sam użytkownik będzie też o wiele bardziej zadowolony z użytkowania sprzętu. To wszystko sprawia, że zakup produktu idealnego wymaga od nas sprawdzenia wielu dodatków.

Pierwszą i najważniejszą funkcją, w jaką nasza myjka ciśnieniowa powinna być wyposażona, to pianownica. Na to składa się odpowiednia końcówka, a także pojemniczek i odpowiedni płyn. Co więcej, powinniśmy też upewnić się, że produkt wyposażono w tak zwaną blokadę spustu i system auto stop, dzięki czemu oszczędność produktu będzie jeszcze większa.

Myjka ciśnieniowa do 1000 zł – podsumowanie rankingu 2024

Trudno jednoznacznie wskazać na to która myjka ciśnieniowa będzie najlepsza. Możemy jednak mocno zawęzić nasze poszukiwania i wybrać ofertę, która charakteryzować się będzie wysoką mocą i ciśnieniem roboczym, a także odpowiednio dostosowanym wydatkiem wody przy zachowaniu sporej wydajności. Jeśli dodatkowo produkt będzie dobrze wyposażony i będzie lekki, to znajdziemy rozwiązanie bliskie ideału.

MYJKA CIŚNIENIOWA L7 250BAReW + PŁYN KARCHER 0,5l z pewnością oferuje nam dużą moc i spore ciśnienie. Choć wydatek wody mógłby być nieco mniejszy, to zaskakująco dobra wydajność i bogate wyposażenie dodatkowe w połączeniu z trwałością i niezawodnością sprawiają, że ta myjka ciśnieniowa do 1000 złotych będzie jedną z najlepszych obecnie dostępnych na rynku w 2024 roku.

Jacek Kowal

Dodaj komentarz