Jaki odkurzacz piorący wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Odkurzacz piorący ranking 2024, czyli najciekawsza oferta dostępna w tym momencie na rynku!

Możliwość umycia i wyprania tapicerki, dywanów, czy po prostu mebli w domu to niezwykle przydatna opcja. Dotyczy to szczególnie osób, które mają małe dzieci lub po prostu każdego, kto pragnie zawsze mieć świeże i pachnące środowisko. Odkurzacz piorący to gwarancja czystości oraz pewności, że żadne alergeny, bakterie czy roztocza nie będą w stanie nam zaszkodzić.

Niestety, odkurzacz piorący do tapicerki to nie tak prosty wybór, jak mogłoby się wydawać. Kluczowe jest zweryfikowanie wielu różnych aspektów, bo tylko wtedy będziemy wiedzieć czy produkt spełni nasze oczekiwania i czy rzeczywiście pomoże nam w najtrudniejszych zabrudzeniach. To właśnie dlatego zanim sprawdzisz wszystkie odkurzacze piorące, zapoznaj się z zestawieniem 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

KANWOD Home

9.9

Tani

Karcher Puzzi 10/1

9.9

Drogi

RIWALL

9.8

Tani

BOSCH BWD421PRO

9.7

Średnia

MPM Vira

9.6

Średnia


PROFI 50.1C

9.5

Drogi

THOMAS AMFIBIA

9.3

Drogi

NUMATIC GEORGE

9.1

Drogi


Na liście pojawiły się wyłącznie te przedmioty, których atrybuty przekładają się na wysoką jakość czyszczenia, wygodę, oraz prostotę w obsłudze. Specjaliści pamiętali zatem o mocy urządzenia oraz o sile ssania. Oprócz tego, kluczowa była pojemność zbiornika na czystę i brudną wodę, a także pojemność zbiornika na kurz. Funkcjonalność to kolejny kluczowy aspekt wzięty pod uwagę, tak samo jak i zasięg pracy. Na komfort wpływa także waga oraz wielofunkcyjność. Oprócz tego, pamiętaliśmy o wyposażeniu dodatkowym oraz o filtrach. Poznaj funkcjonalność odkurzacza z otrząsaczem automatycznym.ODKURZACZ PIORĄCY KANWOD SUPER WASH ZESTAW +PŁYN KARCHER

odkurzacz piorący do tapicerki

Ranking rozpoczyna propozycja Kanwod Superwash, oferująca użytkownikowi moc maksymalną na poziomie 1400 W. Standardowa moc gwarantuje doskonałą jakość pracy w przestrzeniach oficjalnych, a atrakcyjna cena zakupu z pewnością dodatkowo przyciąga do zakupu tego produktu. 

Dobry odkurzacz przemysłowy z funkcją prania, odkurzania na mokro i sucho to wybór uniwersalny do większych domów prywatnych i przestrzeni biurowych. Produkt piorący oferuje użytkownikowi mnóstwo trybów. Dzięki temu za pomocą jednego narzędzia można nie tylko odkurzyć podłogi, ale także je umyć i podobne czynności wykonać w kontekście dywanów oraz wykładzin. 

Profesjonalne warunki do pracy zapewnia dodatkowo 5 metrów przewodu, co jest długością optymalną do użytkowania produktu na dużych przestrzeniach. Może to być co prawda niewystarczający zasięg pracy w przypadku bardziej zaawansowanym robót, lecz do domowego użytku jak najbardziej wystarczy. 

Filtr piankowy, Hepa i wylotowy zapewniają jeszcze wyższy komfort posługiwania się produktem. Dzięki filtrom odkurzacz będzie  doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie oraz dla posiadaczy zwierząt domowych. Choć produkt jest objęty zaledwie 2-letnią gwarancją, warto zwrócić na niego uwagę z uwagi na wysokie parametry techniczne za tak przystępną cenę.

 • Wiele trybów w jednym urządzeniu;

 • Wystarczająco długi przewód elektryczny do przydomowych robót;

 • Wielofunkcyjność;

 • Bogate wyposażenie dodatkowe;

 • Przystępna cena zakupu.

 • Dość krótki okres gwarancyjny;

 • Przeciętna moc oraz zasięg pracy w przypadku bardziej profesjonalnego zastosowania.Odkurzacz piorący RIWALL + SSAWKA TAPICERKI MOKRO

odkurzacze piorące

Kolejną propozycją jest równie atrakcyjny cenowo odkurzacz przemysłowy od Riwall, oferujący podobną moc maksymalną. Wysokie parametry techniczne produktu zapewniają skuteczne efekty posługiwania się odkurzaczem. Hartmann 1400 z licznymi elementami dodatkowymi w zestawie sprawdzi się doskonale, zarówno w warunkach domowych, jak i w biurach i innych przestrzeniach użytkowych.

Narzędzie posiada moc maksymalną 1400 W, gwarantującą doskonałą jakość pracy na podłogach i dywanach. 9-cio kilogramowy produkt jest wygodny w stosowaniu, dzięki solidnej, a jednocześnie łatwej w posługiwaniu się konstrukcji. Jest to również nieco mniejsza waga, niż u konkurencji. 

Co więcej, dłuższy niż u zwycięzcy rankingu kabel zasilający o długości 8 m gwarantuje jeszcze większą swobodę pracy. Mnóstwo funkcji, takich jak pranie na sucho, mokro, odkurzanie na mokro i sucho czy pranie i praca bez worka zapewnia ogrom możliwości operatorowi.

Hartmann 1400 pracuje w zakresie 75 dB, co jest dość wysoką wartością. Fakt ten wynagradza jednak przystępna cena nabycia urządzenia oraz wszystkie wcześniej wspomniane parametry użytkowe.

Produkt został objęty aż 46-miesięczną gwarancją, co jest nietypowe jak na odkurzacze w tym przedziale cenowym. Gwarantuje to zatem niezawodność oraz pewność posługiwania się produktem przez długi czas. 

 • Wiele funkcji w jednym urządzeniu;

 • Długi kabel zasilający;

 • Stosunkowo niska waga;

 • Atrakcyjna cena;

 • Długi okres gwarancyjny.

 • Urządzenie pracuje dość głośno;

 • Nieco ograniczone wyposażenie dodatkowe.ODKURZACZ BOSCH BWD421PRO AQUAWELT

odkurzacz piorący ranking

Bosch postanowił zaproponować odkurzacz przypominający model stworzony do użytku domowego. Maszyna oferująca aż 2000 W mocy sprawdzi się doskonale w przypadku każdego rodzaju powierzchni. Uniwersalne urządzenie oferuje pracę na sucho i mokro, a lekka i przyjazna konstrukcja zdecydowanie wpływa na komfort codziennej pracy z niepozornym urządzeniem.

Produkt marki Bosch jest przystosowany do wykonywania wielu zadań związanych z utrzymaniem czystości. Doskonale radzi sobie nie tylko z brudem na podłodze, ale także cieczami czy zachlapaniami na parkiecie, dywanie, czy też na tapicerce samochodowej lub meblowej.

Wydajny silnik o wysokiej mocy gwarantuje doskonałe efekty końcowe pracy z urządzeniem. Możliwość płynnej regulacji mocy jest atutem przemawiającym za jeszcze większych charakterem funkcjonalnym produktu.

Choć cena zakupu tego odkurzacza jest nieco wyższa niż jego poprzedników, znana firma stworzyła produkt o wielofunkcyjnym charakterze. Zastosowany w odkurzaczu filtr HEPA jest filtrem zmywalnym, dzięki czemu zdecydowanie wpływa na niższy koszt użytkowania produktu.

Odkurzacz uniwersalny idealny dla alergików, dedykowany zastosowaniu w domu i przestrzeniach oficjalnych. Niestety, produkt jest stosunkowo drogi. Oprócz tego, na wyposażeniu znajdziemy wyłącznie podstawowe dysze i szczotki. 

 • Zmywalny filtr HEPA;

 • Wysoka moc maksymalna;

 • Bardzo wysoka wydajność;

 • Ergonomiczny tryb pracy.

 • Produkt ze średniej półki cenowej;

 • Bardzo ograniczone wyposażenie.ODKURZACZ PIORĄCY MPM Vira MOD-22 moc 2400W

dobry odkurzacz piorący

MPM Vira to kolejna propozycja idealna zarówno do domu, jak i biura. Obecność takich trybów jak pranie, odkurzanie na sucho i mokro, regulacja mocy ssania oraz inne gwarantują możliwość przeprowadzenia czynności jednym urządzeniem. 

Odkurzacz MOD-22  to gwarant czystego dywany, dzięki odpowiednio wysokim parametrom użytkowym produktu oraz przystępnej cenie. Recenzowany dzisiaj model posiada 4-stopniowy system filtrowania. Zarówno woda, filtr gąbkowy, filtr piankowy, jak i filtr HEPA to elementy stanowiące dobre zabezpieczenie od wszelkich zanieczyszczeń. Filtra HEPA 13 wyłapuje 99,98% cząstek kurzu, dzięki czemu sprzęt sprawdzi się idealnie w domu alergika.

Moc maksymalna 2400W jest bardzo wysoka i zapewnia doskonałą jakość efektów końcowych przy niewielkim wysiłku. Choć na produkt jest przewidziana standardowa gwarancja, fakt ten wynagradza obecność licznych elementów dodatkowych w zestawie.

Produkt sprawdza się idealnie do odkurzania dywanów, chodników i twardych powierzchni podłogowych, a także oferuje funkcje prania na sucho i mokro. Z uwagi na dość dobrą cenę, odkurzacz ten znalazł się w rankingu 2024. Należy natomiast pamiętać, że pojemność zbiorników na wodę czy kurz jest niewielka.

 • Antyalergiczny filtr HEPA;

 • Bardzo wysoka moc maksymalna;

 • Liczne funkcje dodatkowe;

 • 4-stopniowy system filtrowania.

 • Przeciętna długość gwarancji;

 • Mała pojemność zbiorników na wodę i kurz.Odkurzacz Piorący PROFI 50.1C zestaw 1400W

odkurzacz piorący opinie

Następnym produktem wartym zainteresowania jest PROFI 50.1C o mocy standardowej 1400W. Produkt zapewnia skuteczne zbieranie płynów oraz pranie, zarówno dywanów i wykładzin, jak i po prostu różnego rodzaju podłoża klasycznego. W odkurzaczach piorących montowane są szwajcarskie pompki firmy Gotec, które dodatkowo zapewniają wydajność i energooszczędność.

Produkt marki Profi Europe to idealne rozwiązanie przy czyszczeniu silnie zabrudzonych powierzchni. Jest to stosunkowo łatwy w transporcie i opróżnianiu model. Niestety, nie jest to lekka oferta, ponieważ waży aż 15.1 kg. Pomimo sporej wagi, łatwy dostęp do zbiorników na wodę ułatwia użytkowanie.

Profesjonalny odkurzacz piorący od Profi Europe jest dość wymagający w zakupie, a jednocześnie oferuje dość niską moc maksymalną. Warto jednak zwrócić uwagę na to, iż produkt posiada bardzo solidną konstrukcję, a dzięki temu będzie cechował się dłuższą żywotnością.

Odkurzacz został zaopatrzony w wiele rozwiązań ułatwiających czyszczenie trudno dostępnych miejsc. Z tego tytułu uważamy, iż produkt ten z pewnością jest wart zainteresowania w kontekście większej inwestycji.

 • Bardzo duża siła natrysku i ssania;

 • Solidna obudowa;

 • Ogromna ilość dodatkowych końcówek;

 • Bardzo dobra jakość wykonania;

 • Bogate wyposażenie dodatkowe.

 • Wysoka cena zakupu;

 • Niska moc maksymalna w stosunku do ceny.


Odkurzacz z filtrem wodnym THOMAS AMFIBIA

odkurzacz piorący ranking

Jeszcze jednym produktem dla profesjonalistów jest urządzenie marki Thomas Amfibia, oferujące wiele dodatkowych końcówek. Model o mocy 1700W zapewnia optymalne warunki do prania i pobierania brudu z dowolnej powierzchni. Filtr Hepa 13 chroni dodatkowo alergików, zaś solidna i estetyczna konstrukcja wynagradzają dość wysoką kwotę zakupu produktu.

Konstrukcja odkurzacza zawiera między innymi automatyczny zwijacz przewodu, teleskopową rurę oraz inne elementy ułatwiające codzienną pracę z maszyną. Produkt oferuje zbieranie płynów, pranie, odkurzanie na sucho i mokro, regulacja mocy ssania. Wielofunkcyjność odkurzacza jest informacją istotną dla osób zajmujących się czyszczeniem większych powierzchni.

Obecność dodatkowych końcówek w zestawie sprawia, że za pomocą jednego produktu można odkurzyć i wyprać dosłownie każdą powierzchnię w domu. Mechaniczna regulacja siły ssania jest dodatkowym elementem przemawiającym za korzyścią inwestycji w odkurzacz od Thomas Amfibia.

Produkt objęty 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób stawiających wysokie wymagania urządzeniom domowym. Produkt sprawdzi się równie dobrze w użytku profesjonalnym np. w firmie sprzątającej. Niewątpliwą zaletą tej opcji jest bardzo długi, bo wynoszący aż 11 metrów przewód zasilający. 

 • Wysoka moc maksymalna;

 • Płynna regulacja siły ssania;

 • Bardzo długi przewód zasilający;

 • Niska waga;

 • Liczne końcówki w zestawie.

 • Dość wysoka cena zakupu;

 • Przeciętna pojemność zbiorników.

ODKURZACZ PIORĄCY NUMATIC GVE370-2 GEORGE GVE 370

ranking odkurzaczy piorących

Wisienką na torcie niech zostanie Numatic George GVE370, który jest bardzo często wybierany do przestrzeni użytkowych. Narzędzie oferujące zbieranie płynów, pranie, odkurzanie na sucho i mokro, a także osuszanie jest inwestycją w pełen zestaw czynności zamkniętych w jednym urządzeniu. 

Urządzenie zostało wykonane z trwałych tworzyw i posiada metalowe złącza, co wpływa na zwiększoną żywotność odkurzacza. Produkt waży tylko 8,8 kilograma, co ma znaczenie dla łatwości codziennego stosowania. 

Moc maksymalna produktu to 1060W, co nie jest wartością najwyższą, w porównaniu do innych obecnych w zestawieniu produktów. Odkurzacz posiada jednak bardzo prostą konstrukcję, a także mnóstwo dodatkowych elementów w zestawie. Fakt ten sprawia, że pracę z produktem można rozpocząć praktycznie od chwili jego rozpakowania.

Wysoka cena zakupu produktu jest związana z obecnością bardzo wielu elementów dodatkowych w zestawie. Przykładem jest chociażby 5 sztuk worków, a także pełny zestaw A26 śr.32mm.

Produkt objęty 36-miesięczną gwarancją jest godny zainteresowania w kontekście użytku profesjonalnego i domowego. Urządzenie charakteryzuje się przede wszystkim bardzo niską wagą, która połączona jest z bogatym wyposażeniem oraz nietuzinkowym, przyciągającym wzrok designem.

 • Lekka i poręczna konstrukcja;

 • Długi okres gwarancyjny;

 • Mnóstwo końcówek w zestawie;

 • Wiele funkcji w jednym urządzeniu.

 • Wysoka cena zakupu;

 • Dość niska moc maksymalna.

Najlepszy odkurzacz piorący? Poradnik zakupowy 2024!

Wybierając ten idealny produkt do prania dywanów, tapicerki czy nawet parkietów lub innych powierzchni musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby produkt spełniał wszystkie nasze wymagania. To właśnie z tego powodu na liście znalazło się aż 7 różnych rekomendowanych przedmiotów, które to podkreślają najistotniejsze aspekty tych narzędzi.

Co w przypadku, kiedy pragniemy znaleźć swój idealny produkt? W takiej sytuacji należy ocenić szereg atrakcyjnych elementów. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że każdy dobry odkurzacz piorący gwarantuje nam także możliwość odkurzania na sucho, a także mogą oferować dodatkowe tryby. Kluczowym aspektem w każdym przypadku jest moc silnika oraz moc ssania. 

Oprócz tego, komponentami kluczowymi podczas ostatecznego wyboru odkurzacza do prania będą funkcjonalności i opcje pozwalające regulować parametry gadżetu. Dodatkowo sprawdzić trzeba komfort pracy, a także powiązany z tym poziom hałasu. Nie możemy też zapomnieć o wadze, o opiniach odkurzaczy piorących i cenie, czy też o wyposażeniu dodatkowym. Więcej informacji znajdziemy również tutaj: https://blog.matrixmedia.pl/odkurzacz-pioracy-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie/

odkurzacz do prania

Sprawdź jak domowym sposobem wyczyścić tapicerkę: https://majsterkujsam.pl/jak-wyczyscic-tapicerke-w-samochodzie-domowym-sposobem/

Odkurzacz do prania i nie tylko…

W przygotowanym przez nas rankingu odkurzaczy piorących z 2024 roku znalazły się produkty, które oprócz odkurzania na mokro, czyli standardowego prania z wykorzystaniem zbiornika na zabrudzoną wodę, oferują także kilka innych ciekawych opcji. Jedną z nich jest właśnie możliwość odkurzania na sucho.

Zazwyczaj możliwość wykorzystania tego narzędzia jako standardowego odkurzacza możliwa jest wyłącznie w przypadku suchego zbiornika, bo tam właśnie mocujemy kompatybilny z naszym urządzeniem worek na brud. Taka uniwersalność pozwala nam na stosunkowo proste odkurzanie dwa w jednym.

Te bardziej zaawansowane produkty gwarantują także możliwość nadmuchu dzięki odpowiedniej konstrukcji. Sprawia to, że kupujemy wielofunkcyjne urządzenie przygotowane chociażby do trzech różnych zadań.

Odkurzacz piorący RIWALL
odkurzacze piorące

ODKURZACZ PIORĄCY MPM Vira MOD-22
dobry odkurzacz piorący

Moc znamionowa i moc ssania

Motor, jaki zastosowano w wybranym przez nas produkcie, ma za zadanie stworzyć wystarczająco mocną siłę ssania, aby osiągnąć bardzo dobra wydajność. 

Na rynku dostępne są bardzo zróżnicowane urządzenia, a ich silniki mogą wytwarzać nawet do 2200 W mocy znamionowej. Jednakże, każdy dobry odkurzacz piorący gwarantuje minimum 1400 W mocy.

Kluczowe jednak jest to jak dużo ta moc produkuje ciśnienia i jaka jest siła ssąca, a w przypadku wielofunkcyjnego rozwiązania, także siły nadmuchu.

Poziom hałasu i komfort pracy

Głośność z jaką urządzenie pracuje ma niebagatelny wpływ na to czy uda nam się znaleźć komfortowe urządzenie do pracy czy też nie. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby podczas domowego użytkowania produkt był wystarczająco cichy, by za bardzo nie przeszkadzał innym mieszkańcom. 

Maksymalna głośność, z jaką produkt powinien pracować, wynosi mniej więcej 75-80 dB, aczkolwiek są to już wartości wysokie i zaleca się szukać produktu o nieco lepszej kulturze pracy. Dość głośny jest odkurzacz do gipsu z automatycznym otrząsaczem.

ODKURZACZ BOSCH BWD421PRO AQUAWELT
odkurzacz piorący ranking

Funkcjonalność i opcje regulacyjne

Dostosowanie mocy ssania do danej powierzchni, z jaką przyjdzie nam się zmierzyć, to niezwykle ważna i przydatna funkcja. Gwarantuje ona nie tylko wysoki poziom kontroli produktu, ale także możliwość poprawy kultury pracy.

Im mniejsza moc ssania, tym mniejsza potrzeba mocy, a więc i silniejsze działanie silnika oraz niższa emisja hałasu. Z funkcji warto także wymienić prosty demontaż zbiorników czy też łatwy system wymiany filtrów.

ODKURZACZ NUMATIC GEORGE GVE370-2
ranking odkurzaczy piorących

Pojemność zbiorników, waga i kompaktowość

Kluczowym aspektem, który to pomoże nam ocenić przydatność danego modelu, są wymiary. Kompaktowość to zdecydowanie kluczowy aspekt w przypadku zakupu domowego. Jeśli jednak zależy nam na nieprzerwanej, długiej pracy, to będziemy musieli pójść na kompromis.

Bardzo często zdarza się, że małe odkurzacze piorące są takie małe z uwagi na zastosowanie niewielkich rozmiarów pojemników na wodę czy na brud. To przekłada się na stosunkowo częste wizyty w łazience celem opróżnienia odkurzacza.

Zaletą małych produktów jest bardzo często ich niska waga. Lekkie konstrukcje to zatem komfort w przypadku częstego transportowania.

Wyposażenie – dodatki i akcesoria

Niezwykle ważnym i często pomijanym atutem produktów tego typu jest ich wyposażenie. Chodzi tutaj nie tylko o końcówki i dysze, ale także inne istotne dodatki. Akcesoria te mogą przybrać formę zapasowych przedłużaczy i większej ilości rur, nie zapomniawszy o wyżej wspomnianych dyszach. 

Warto jednak sprawdzić czy wraz z zakupem produktu nie otrzymamy pełnego zestawu piorącego, w którym to znajdziemy płyn do mycia najwyższej klasy, specjalne części wymienne czy dodatkowe filtry.

ODKURZACZ PIORĄCY KANWOD
odkurzacz piorący do tapicerki

Odkurzacz z filtrem wodnym THOMAS AMFIBIA

odkurzacz piorący ranking

Odkurzacz piorący opinie i cena

Kolejnym kluczowym elementem odpowiadającym za jakość wybranego przez nas przedmiotu jest jego wysoka opinia pośród użytkujących. Warto przede wszystkim pamiętać o tym, że pomimo subiektywności tych informacji, to komentarze innych kupujących mogą pomóc nam określić zalety i wady większości produktów.

Kolejnym istotnym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest stosunek jakości do ceny. Jeśli znajdziemy kilka podobnych pod względem funkcjonalności produktów o zbliżonej mocy oraz wydajności, to warto sprawdzić także czas gwarancji oraz cenę. Czasami uda się znaleźć nieco tańsze rozwiązanie pomimo relatywnie dobrych parametrów. Często jednak przyjdzie nam zapłacić całkiem sporo za najwyższą jakość i największy komfort.

Sprawdź też ranking: odkurzacz centralny cena

Odkurzacz piorący do dywanów, wykładzin, tapicerki – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą w dzisiejszym rankingu jest bez wątpienia PRZEMYSŁOWY ODKURZACZ PIORĄCY Kanwod Superwash. To oferta charakteryzująca się przede wszystkim bogatym wyposażeniem dodatkowym, odpowiednią mocą znamionową i siłą ssącą, a także dobrym wykonaniem. 

Jeśli jednak szukamy mocniejszego sprzętu bądź takiego oferującego bardziej zaawansowane opcje czy też regulacje, to czym prędzej zapoznajcie się z poradnikiem zakupowym. Tam zamieszczono najistotniejsze informacje odnośnie kupna sprawdzonego i pewnego produktu dla każdego.

Artykuły powiązane: https://majsterkujsam.pl/odkurzacz-do-popiolu-opinie-ranking/

Jacek Kowal
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz piorący wybrać
Average rating:  
 0 reviews