Dmuchawa do liści spalinowa – najlepsze produkty w 2023 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Dmuchawa do liści spalinowa ranking najciekawszych ofert 2023 – wybierz tę opcję, która sprawdzi się najlepiej! 

Wyposażenie się w dmuchawę oferującą jak najlepsze właściwości i wydajność to sprawa kluczowa. Istotną rolę odgrywają najróżniejsze parametry i właściwości każdego z dostępnych obecnie produktów. A przecież szybkie i wydajne sprzątanie odpadów roślinnych jest kluczowe nie tylko dla profesjonalistów i osób specjalizujących się w tego typu pracach, ale też i amatorów czy właścicieli ogródka. Przecież każdy pragnie szybko i bez problemów poradzić sobie z obowiązkami.

Dlatego tak istotne jest wybranie dmuchawy do liści oferującej jak najlepszą sprawność w każdych warunkach. Rzecz jasna dla jednego lepszą propozycją będzie dmuchawa do liści spalinowa, a dla innego dmuchawa do liści akumulatorowa. To jednak którą opcję wybierzemy zależy przede wszystkim od naszych własnych preferencji i wymagań. A kwestii problematycznych przed nami jest bardzo dużo. Z tego właśnie względu zanim wybierzesz odkurzacz do liści czy wypalarkę do chwastów, sprawdź nasze ranking 2023.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
DMUCHAWA SPALINOWA ODKURZACZ LISCI MOCNA X4 OIL 1


Dmuchawa Spalinowa Ryobi RBV26B

9.9

Tania

Allegro Logo
DMUCHAWA SPALINOWA ODKURZACZ DO LISCI 41 KM OIL 1

Dmuchawa Berhard

9.8

Tania

Allegro Logo
NAX DMUCHAWA SPALINOWA ODKURZACZ Lisci 950V BRIGGS 1

Dmuchawa NAX BRIGGS

9.7

Średnia

Allegro Logo
NAC DMUCHAWA SPALINOWA ODKURZACZ LISCI BVP260 1 Y 1

Dmuchawa NAC BVP260-1-Y

9.6

Średnia

Allegro Logo
DMUCHAWA SPALINOWA DO LISCI OGRODOWA LEKKA OLEJ 1

Dmuchawa Demon

9.5

Tania

Allegro Logo
MAKITA BHX2501 DMUCHAWA SPALINOWA 4 SUWOWA 11KM 1

Dmuchawa MAKITA BHX2501

9.4

Droga

Allegro Logo

Lista przedstawi ci nie tylko najmocniejsze dmuchawy do liści, ale też i opcje najlepsze z uwagi na kompaktowość, funkcjonalność, a także ze względu na cechy szczególnie i właściwości. Rzecz jasna nie bez znaczenia był też komfort użytkowania, a także parę innych elementów, w tym dodatkowe wyposażenie czy akcesoria.

DMUCHAWA SPALINOWA ODKURZACZ LIŚCI MOCNA X4 +OIL

dmuchawa do liści spalinowa opinie

Propozycja przygotowana przez Ryobi gwarantuje nam bardzo lekkie urządzenie, które jest w stanie wykrzesać wystarczająco dużo mocy do poradzenia sobie z większością odpadów roślinnych zalegających na naszych trawnikach. Model tej marki dostarcza nam też stosunkowo dużą wydajność i prędkość przepływu powietrza, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę moc i cenę tego odkurzacza do liści.

Zacznijmy jednak od kwestii najważniejszych, a mianowicie dane techniczne. Pierwsza bardzo ważna sprawa związana jest z mocą. Ta wynosi tutaj 1 KM, co nie jest może jakimś zaskakującym i dominującym ranking wynikiem. Jednakże, odpowiednio zaprojektowany korpus i komponenty wykorzystane wewnątrz dmuchawy sprawiają, że ta dosyć niska moc daje nam spory przepływ powietrza, bo na poziomie wynoszącym niemal 13 m3 na minutę. Prędkość wydmuchu natomiast to 325 km/h. 

Urządzenie wyposażone zostało w funkcję rozdrabniania liści, którego współczynnik wynosi aż 16:1. Sprawia to, że zbiornik na odpady o pojemności 40 litrów wystarczy na bardzo długo z uwagi na skuteczne rozdrabnianie pozostałości roślinnych. Warto przy tym zauważyć, że produkt wyposażono też w przepustnicę sterującą. Odpowiada ona za regulację prędkości i jej utrzymanie podczas pracy. 

ok
 • Stosunkowo niska cena;

 • Niska waga;

 • Funkcja rozdrabniania;

 • Całkiem spory zbiornik na odpady.

nook
 • Dosyć niska moc.

DMUCHAWA SPALINOWA ODKURZACZ DO LIŚCI 4,1 KM + OIL

odkurzacz do liści ranking

Propozycja przygotowana przez firmę Berhard to nadzwyczaj skuteczne i wszechstronne urządzenie. Jest ono w stanie bez najmniejszych problemów poradzić sobie z wciąganiem nawet większych odpadów roślinnych. Dzięki funkcji rozdrabniania, sprzęt radzi sobie świetnie i znacząco poprawia efektywność pracy. Jeśli do tego dodamy bardzo wysoką moc urządzenia, a także worek o sporej pojemności, otrzymamy nadzwyczaj atrakcyjne rozwiązanie.

Zacznijmy jednak od najistotniejszych parametrów, mianowicie mocy. Sprzęt cechuje się silnikiem o całkiem sporej pojemności skokowej, mianowicie 43 cm3. To przekłada się na bardzo wysoką moc maksymalną, która wynosi aż 4,1 KM. Dzięki temu propozycja jest w stanie utrzymać bardzo wysoką prędkość przepływu powietrza – na poziomie 370 km/h. Sam przepływ powietrza to aż 13m3 na minutę. 

Nie możemy też zapomnieć o zaletach w postaci worka do rozdrabniania, którego pojemność to aż 50 litrów. Choć stopień rozdrabniania liści nie jest tak wysoki jak u konkurencji (15:1), to i tak dodatkowe 10 litrów sprawia, że z opcją tą możemy o wiele dłużej pracować niż mogłoby się wydawać. Musimy natomiast pamiętać, że niektóre komponenty zestawu są mocno przeciętnej jakości. 

ok
 • Bardzo wysoka moc;

 • Dosyć niska waga;

 • Duży pojemnik;

 • Świetne parametry techniczne.

nook
 • Krótki okres gwarancyjny (12 miesięcy);
 • Przeciętne wykonanie poszczególnych elementów dodatkowych.
 •  

NAX DMUCHAWA SPALINOWA ODKURZACZ Liści 950V BRIGGS

dmuchawa do liści ranking

Bardzo ciekawą propozycją, która pojawiła się w dzisiejszym rankingu, to sprzęt przygotowany przez Briggs and Stratton i wydany przez NAX. Dmuchawa ta charakteryzuje się jedna z najlepszych, jeśli nie najlepszą, wydajnością w tym zakresie cenowym. Produkt nie jest może zbyt mocny pod względem czystej mocy ani też lekki jak konkurencyjne propozycje. Nie zmienia to faktu, że ten odkurzacz dmuchawa do liści może nam zaoferować wiele innych ciekawych rozwiązań.

Zacznijmy jednak od podstaw, a więc od parametrów technicznych. Producent postanowił wyposażyć ten odkurzacz dmuchawę do liści w silnik o pojemności wynoszącej 25 cm3. Jest to niewiele, ale przekłada się to też na niskie zużycie paliwa, dzięki czemu możemy pracować przez bardzo długi czas bez potrzeby częstego uzupełniania mieszanki paliwowej. Produkt generuje jednak jedynie 1 KM, co może okazać się wartością za małą do sprawnego radzenia sobie z bardziej wymagającą pracą.

Warto jednak zauważyć, że produkt idealny to taki, który jest w stanie pracować bez zająknięcia przez bardzo długi okres. I to właśnie sprawia, że Briggs jest tak często wybierany przez użytkowników. Ten odkurzacz spalinowy do liści może pochwalić się nadzwyczaj trwałym wykończeniem, które dotyczy nie tylko samego silnika, ale też i pozostałych komponentów – nawet dodatków w postaci zbiornika na odpady. Sama gwarancja także potwierdza niezawodność sprzętu – 3 lata to bardzo długi okres ochronny dla tego typu produktów.

ok
 • Bardzo wysoka trwałość urządzenia;

 • 3 lata gwarancji typu door to door;

 • Niskie zużycie paliwa;

 • Bardzo wysoka wydajność – 14,5 m3 na minutę.

nook
 • Przeciętna moc silnika;
 • Niska prędkość wydmuchiwanego powietrza – 265 km/h.
 •  

NAC DMUCHAWA SPALINOWA ODKURZACZ LIŚCI BVP260-1-Y, czyli model New American Concept

dmuchawa do liści spalinowa ranking

Charakterystyczną cechą produktu przygotowanego przez polską firmę jest bardzo niska waga. Jednakże, zalet jakie oferuje ta opcja jest z pewnością o wiele więcej. Dobrym przykładem jest, chociażby, spora pojemność worka czy też wykorzystanie wysokiej klasy komponentów w celu uzyskania bezawaryjności na wysokim poziomie.

Model BVP 260-1-Y charakteryzuje się dość niską mocą, bo silnik o pojemności 26 cm3 generuje wyłącznie 1 KM. Jednakże, przekłada się to na bardzo niskie zużycie paliwa, co z pewnością będzie ważnym atrybutem. Z innych istotnych parametrów warto wspomnieć o prędkości powietrza. Ta wynosi tylko 225 km/h. Sama wydajność, czyli przepustowość powietrza, jest na poziomie 10,5 m3 na minutę. 

Zaletą tej propozycji jest z pewnością worek na odpady, którego pojemność wynosi aż 45 litrów. Co więcej, wyposażono go w specjalny zamek, dzięki czemu opróżnianie kosza staje się o wiele łatwiejsze. Urządzenie waży niecałe 5 kg, więc jest stosunkowo lekką propozycją spośród wszystkich przedstawionych w zestawieniu 2023.

ok
 • Dosyć spory worek na odpady;

 • Wysokiej jakości komponenty dodatkowe;

 • Stosunkowo niska waga;

 • Małe zużycie paliwa.

nook
 • Przeciętne parametry robocze.

DMUCHAWA SPALINOWA DO LIŚCI OGRODOWA LEKKA + OLEJ DAEMON

dmuchawa do liści opinie

Iście budżetowa propozycja przygotowana została przez markę Daemon. Model ten charakteryzuje się bardzo niską wagą, a także bardzo niską ceną. Jest to zatem najciekawsze rozwiązanie dla każdego, kto pragnie szybko i skutecznie, a także po taniości pozbywać się odpadów roślinnych ze swojej posesji. Jednakże, to nie wszystkie zalety, jakimi może pochwalić się model M88170.

Zacznijmy jednak od podstaw, a więc od mocy. Silnik produkuje około 1 KM mocy, co jest ilością niewielką. Jednakże, wystarcza to do sprawnego radzenia sobie z odkurzaniem odpadów roślinnych z naszej działki. Jedną z najważniejszych zalet tej propozycji jest waga. Niecałe 4 kg to nieprawdopodobnie niski ciężar jak na urządzenie tego typu, co znacząco ułatwi użytkowanie tego produktu.

Warto też nadmienić, że propozycja pomimo niskiej ceny została odpowiednio zabezpieczona przed uszkodzeniami i przed przegrzaniem. A to dzięki odpowiedniemu systemowi chłodzącemu. Poza tym, ciekawą funkcjonalnością jest spejcalny system ułatwiający rozruch zimnego silnika.

ok
 • Bardzo niska cena;

 • Nadzwyczaj lekka i kompaktowa;

 • Wysoka kultura pracy;

 • Wiele funkcjonalności ułatwiających użytkowanie sprzętu.

nook
 • Brak funkcji odkurzania i rozdrabniania.

A może dmuchawa do liści spalinowa makita? W takim razie przyjrzyj się MAKITA BHX2501 DMUCHAWA SPALINOWA 4-SUWOWA 1,1KM, czyli jednej z trwalszych opcji dostępnych na rynku w 2023 roku

dmuchawa do liści opinie

Przygotowanie w pełni sprawnego urządzenia to jedno, ale upewnienie się, że będzie on działał przez wiele miesięcy, a nawet i lat, to już zupełnie inna para kaloszy. To właśnie dlatego nieczęsto producenci oferują nam wieloletni okres ochronny. Nie są po prostu przekonani co do niezawodności swojego sprzętu po roku czy dwóch. Inaczej jest jednak w przypadku japońskiego producenta. 

Makita dostarcza nam jeden z najlepiej wykonanych produktów tego typu na rynku. Rzecz jasna jest to okupione ogromną ceną, aczkolwiek w porównaniu z tym co ma do zaoferowania konkurencja, jest to i tak bardzo ciekawa propozycja warta rozważenia. Co ciekawe, ta dmuchawa do liści spalinowa Makity została wyposażona w silnik czterosuwowy, który charakteryzuje się niskimi emisjami spalin. Co ciekawe, jest konstrukcja nie wymaga stosowania mieszanki paliwowo-olejowej. 

Produkt jest z górnej półki ze względu na zastosowanie funkcje jak, na przykład, zapłon elektryczny czy nowoczesna i zaawansowana pompa zasysająca paliwo. Co ciekawe, urządzenie wyposażono też w specjalną regulację stałej prędkości i też dźwignię regulatora, który stabilizuje prędkość przepływu powietrza. Niestety, minusem, tej opcji będzie brak funkcji rozdrabniania.

ok
 • Najwyższej jakości wykonanie;

 • 3 lata gwarancji;

 • Nie trzeba stosować mieszanki paliwowo-olejowej;

 • Szereg udogodnień ułatwiających korzystanie z dmuchawy.

nook
 • Bardzo wysoka cena;

 • Brak funkcji rozdrabniania. 

Dalej nie wiesz która opcja będzie najlepsza? Zastanawiasz się nad dmuchawą do liści Ryobi albo jeszcze innej marki? W takim razie sprawdź poniższe wskazówki!

Każdy z wyżej przedstawionych produktów jest w stanie dostarczyć nam bardzo dobrą wydajność i efektywność. Co więcej, właściwie obmyślona konstrukcja i zastosowanie lekkich, ale wytrzymałych komponentów przypadnie do gustu każdemu, kto uwielbia bezproblemową, wręcz komfortową pracę. Jednakże, kluczowych kwestii przy wyborze produktu idealnego jest o wiele więcej niż myślimy.

Przedstawiona lista sześciu ciekawych i rekomendowanych opcji to tylko kropla w morzu dobrych i rekomendowanych opcji. Przecież dmuchawa do liści Ryobi czy też innego popularnego producenta także sprawdzi się bardzo dobrze. Co więc powinno nam przypaść do gustu i która z opcji będzie dla nas najwłaściwsza? Musimy pamiętać o tym, że produkt idealny to taki, który będzie oferował nam wystarczająco dużą moc, ale nie tylko.

Przecież istotne będą parametry techniczne w postaci wydajności dmuchawy, czyli jej przepływ powietrza. Równie ważną rolę odegra prędkość wydmuchu czy też, w przypadku urządzeń wielofunkcyjnych, pojemność worka na odpady i współczynnik rozdrabniania. Skoro już jesteśmy przy funkcjach, to istotną sprawą będą też opcje ułatwiające korzystanie ze sprzętu i sama wygoda użytkowania. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł:

https://www.milekcorp.com/pl/dom/dmuchawy-do-lisci-%E2%80%93-na-co-zwracac-uwage-przy-zakupie.html

odkurzacz spalinowy do liści cena

Moc nadzwyczaj istotna

Spalinowa dmuchawa do liści ma przede wszystkim za zadanie, jak sama nazwa wskazuje, wydmuchiwać najróżniejsze obiekty z jednego miejsca na drugie. Jedna osoba wykorzysta ją do odśnieżania podjazdu, a inna po prostu do odkurzenia liści. Czasami jednak liście są mokre, co z pewnością utrudni zadanie dmuchawy z uwagi na większą wagę tych odpadów roślinnych. Śnieg sam w sobie jest ciężki, a jeśli dodatkowo dużo go nasypało, to niejedna budżetowa dmuchawa by sobie z taką sytuacją nie poradziła.

To właśnie dlatego przyjrzenie się mocy jest sprawą kluczową. To pierwszy parametr, który mówi nam o sprawności urządzenia i jego przydatności w różnorakich sytuacjach. Co więcej, moc ma niebagatelny wpływ na inne parametry, a to już znacznie usprawni (albo przy wyborze nieodpowiedniego produktu) utrudni zadanie. 

Dlatego wybierając idealną dmuchawę spalinową bardzo istotną kwestią będzie przyjrzenie się mocy urządzenia. Absolutnym minimum to 0.7 kW, co daje w przybliżeniu 1 KM. Dzięki temu wybrana dmuchawa będzie w stanie wydajnie radzić sobie z każdym zadaniem. Co ciekawe, możemy wybrać też opcje o wiele mocniejsze, nawet do 4 KM, które to nie będą aż tak wysilone. Zmniejszy to też ryzyko przegrzewania się sprzętu.

DMUCHAWA SPALINOWA ODKURZACZ DO LIŚCI 4,1 KM + OIL
odkurzacz do liści ranking

DMUCHAWA SPALINOWA DO LIŚCI OGRODOWA LEKKA + OLEJ
dmuchawa do liści opinie

Sprawdź też pozostałe parametry robocze

Kolejna kluczowa kwestia to uwzględnienie pozostałych parametrów roboczych. Co ciekawe, moc silnika, w jaki wyposażono daną dmuchawę do liści będzie mieć tutaj niebagatelny wpływ na ostateczne parametry. A najważniejszymi będzie wydajność sprzętu (tak zwana przepustowość powietrza) i wydatek powietrza. 

Te dwa parametry w bardzo prosty sposób określają szybkość, z jaką jesteśmy w stanie pracować z daną dmuchawą. Przepustowość powietrza określana jest zazwyczaj w metrach sześciennych na minutę, natomiast wydatek powietrza określamy za pomocą kilometrów na godzinę. Pierwsza wartość powinna być nie niższa niż 12 m3/m, natomiast druga na poziomie wynoszącym przynajmniej 250 km/h. 

Rzecz jasna parametry robocze to nie tylko sama sprawność sprzętu, ale też i jego funkcjonalność i łatwość w obsłudze. Dobrym przykładem będzie tutaj, na przykład, pojemność worka na odpady (minimum 40 litrów) czy też współczynnik rozdrabniania – zalecany na poziomie nie mniejszym niż 15:1. Te dwie kwestie dotyczą przede wszystkim propozycji wyposażonych w funkcję odkurzania i rozdrabniania.

Komfort użytkowania sprzętu, a jego funkcjonalność

Skoro wspomnieliśmy o dmuchawie z funkcją odkurzacza i rozdrabniacza, czas przyjrzeć się nieco zastosowaniu takiej opcji. Jak dobrze wiemy, przedmuchane z jednego miejsca na drugie odpady roślinne należy po czasie zebrać. I choć samo urządzenie wyposażone w tylko jedną funkcję – tą dmuchania – nie będzie drogie, to czas, który musielibyśmy poświęcić na porządku po dmuchawie już może okazać się dla nas zbyt cenny.

To właśnie dlatego coraz częściej użytkownicy decydują się na dodatkowe funkcjonalności. Jednym z takich przykładów jest, chociażby, wyżej wspomniana funkcja odkurzania. Pozwala to automatycznie zbierać zanieczyszczenia z ziemi bez późniejszego ich sprzątania. W celu usprawnienia działania odkurzacza, producenci wyposażają swoje urządzenia w rozdrabniarkę. Stopień rozdrabniania może nam wskazać na efektywność działania ostrzy.

MAKITA BHX2501 DMUCHAWA SPALINOWA 4-SUWOWA 1,1KM
dmuchawa do liści opinie
NAX DMUCHAWA SPALINOWA ODKURZACZ Liści 950V BRIGGS
dmuchawa do liści ranking

Dmuchawa do liści opinie

Feedback i pozytywne wypowiedzi użytkowników na temat danego sprzętu są nad wyraz kluczowe dla każdego – zarówno laika, który będzie dopiero teraz decyduje się na pierwszy tego typu zakup, jak i dla profesjonalisty. Wypowiedzi innych użytkujących pomogą określić czy deklarowane parametry są prawdziwe. To też świetny sposób na określenie czy produkt jest wystarczająco sprawny do poradzenia sobie z większym ogródkiem czy też nie.

Jednakże, subiektywna natura opinii innych użytkowników sprawia, że wybranie sprzętu bazując wyłącznie na tym co inni powiedzą jest niebezpieczne i niezalecane. To tylko sposób na upewnienie się, że produkt jest atrakcyjną opcją nie tylko “na papierze”, ale też i w rzeczywistości.

Dmuchawa do liści spalinowa – podsumowanie

Trudno jednoznacznie wskazać produkt najlepszy i to z kilku powodów. Przede wszystkim chodzi tu o to, że idealna dmuchawa to taka, która będzie wspaniale radzić sobie w naszych warunkach pracy i spełni nasze oczekiwania. Jednakże, te oczekiwania różnić się będą u osoby korzystającej z dmuchawy raz do roku i to na małym areale czy też o profesjonalisty, który to wykorzystuje tego typu prace niemal non stop.

Dlatego warto samemu określić wymagania względem idealnej dmuchawy i wybrać produkt charakteryzujący się wystarczająco dużą mocą, odpowiednimi parametrami roboczymi, a także niską wagą i komfortem użytkowania czy udogodnieniami w postaci funkcji odkurzania i rozdrabniania. Taką opcją wydaje się dzisiejszy numer jeden, czyli DMUCHAWA SPALINOWA ODKURZACZ LIŚCI MOCNA X4 +OIL.

Zobacz jaki opryskiwacz wybrać: opryskiwacz spalinowy plecakowy czy opryskiwacz plecakowy akumulatorowy

Jacek Kowal
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Dmuchawa do liści spalinowa - najlepsze produkty
Average rating:  
 0 reviews