Jakie wyrzynarki akumulatorowe wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Ranking wyrzynarek akumulatorowych 2024 roku – sprawdź top produktów i wybierz najlepszą wyrzynarkę już dziś!

Urządzenia pozwalające nam na pracę w drewnie, a także tworzywach sztucznych czy metalach miękkich są niewątpliwie bardzo istotne w profesjach remontowo-budowlanych, ale też i dla każdego majsterkowicza. Jeszcze lepiej, jeśli wybrana przez nas wyrzynarka wyposażona jest w akumulatorowy sposób zasilania, a więc oferuje o wiele wyższy poziom komfortu.

Jak jednak upewnić się, że wybrane przez nas urządzenie będzie charakteryzować się odpowiednią siłą? A ponadto co wpływa na to, że będziemy mogli ciąć drewno precyzyjnie i wydajnie, a także bez najmniejszych problemów? Istnieje wiele parametrów, które finalnie wpłyną na to czy produkt jest właściwy czy nie. A w celu ułatwienia podjęcia decyzji, postanowiliśmy przygotować dzisiejszy ranking wyrzynarek i zgodnie ze specyfikacją techniczną i naszą wiedzą wybrać te najlepsze.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Makita DJV180Z

9.9

Średnia


DEWALT DCS335N

9.8

Średnia

Parkside Performance

9.7

Tani


GRAPHITE 58G011

9.7

Tania


Milwaukee M18 FBJS

9.7

Droga


RYOBI R18JS

9.6

Tania


Bosch GST 18 V-LI S

9.6

Średnia


W zestawieniu 2024 pojawiły się propozycje zarówno od renomowanych producentów (Makita, Milwauke), ale też i od mniej znanych firm. Każde narzędzie, które umieszczono na liście, charakteryzuje się ciekawymi funkcjami. Regulacja prędkości obrotowej, podwyższona precyzja, co oferuje odpowiednia prowadnica i właściwe wykonanie rękojeści, a także szereg danych technicznych i parametrów roboczych przemawiających za tymi opcjami, a nie za konkurencją. 

Wyrzynarka akumulatorowa Makita DJV180Z 18V 26mm

Wyrzynarka akumulatorowa makita

Japoński producent oferuje nam jeden z najciekawszych produktów na rynku. Opisywana wyrzynarka akumulatorowa charakteryzuje się wyśmienitymi parametrami roboczymi, świetną specyfikacją, a przy okazji bardzo dobrze radzi sobie z pracą zarówno w drewnie, aluminium, ale też i pomoże nam przy stali zwykłej. Urządzenie waży niewiele więcej niż średnia dla tego typu kompaktowych produktów, a jego cena, jak na tego typu jakość i renomę, jest akceptowalna.

Opisywany model jest bardzo wydajnym rozwiązaniem z uwagi na to, że będziemy mogli wyrzynać drewno, tworzywo sztuczne, ale też i aluminium czy stal klasyczną przy użyciu tego produktu. Oferta charakteryzuje się bardzo wysokim komfortem działania z uwagi na to, że uchwyt jest ergonomiczny, a to oznacza, że sprzęt jest precyzyjny i ręka przy dłuższej pracy się nie męczy.

Warto też odnotować, że opcja jest kompatybilna zarówno z mniejszymi, tańszymi akumulatorami jak i tymi nieco większymi (4 Ah). To, w połączeniu z ciekawymi dodatkowymi elementami takimi jak funkcja oświetlenia dzięki diodzie LED czy regulacja podcinania z funkcją cięcia prostego sprawia, że ten kompaktowy produkt pomoże obrabiać różnorodne materiały i przygotować niejedną powierzchnię. Niestety, cena, choć w porównaniu z takimi renomowanymi producentami jak Bosch, DeWalt, czy Milwaukee jest atrakcyjna, to nie znajdziemy w niej wielu kluczowych elementów. W zestawie brakuje mianowicie zasilania – w sensie baterii, a także ładowarki. Walizka do przenoszenia produktów też nie jest dostępna.

 • Bardzo wysoka jakość wykonania;

 • Wysoki poziom niezawodności;

 • Wiele funkcji ułatwiających korzystanie ze sprzętu.

 • Brak wielu podstawowych elementów akcesoryjnych w cenie.

WYRZYNARKA AKUMULATOROW XR 18V 0*AH DCS335N DEWALT

Jaka wyrzynarka akumulatorowa

Kolejną ofertą o świetnych parametrach jest model DCS335N, który na tle konkurencyjnych wyrzynarek charakteryzuje się niezwykle ciekawymi parametrami roboczymi, a także nadzwyczaj niską wagą. Co więcej, sprzęt wyposażony jest w szereg usprawnień i świetnych funkcjonalności, a dodatkowo producent przygotował tutaj kilka nadzwyczaj atrakcyjnych dodatkowych opcji. I choć jego cena nie jest nadzwyczaj atrakcyjna w porównaniu do przedmiotów dostępnych w zestawie, to i tak jest to pewny top.

Żółty model od DeWalta przygotowany został z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Wyrzynarka oferowany jest ze specjalnym uchwytem ułatwiającym pracę i usprawniającym cięcie zarówno pod kątem ostrym, jak i przy przygotowaniu nacięć prostopadłych. Model DCS335N gwarantuje nam wielostopniowe ustawianie pracy wahadłowej, a także ustawianą stopę z nakładką. Znacznie ogranicza to powstawanie rys.

Urządzenie charakteryzuje się świetnymi parametrami pracy, bo zakres cięcia w stali to aż 10 mm. W aluminium wynosi 25 mm, natomiast zdolność cięcia w drewnie deklarowana jest na zawrotnym poziomie 135 mm. To jednak nie wszystko, bo producent gwarantuje bardzo wysoką częstość suwów na minutę – do 3200 bez obciążenia. Warto też nadmienić, że końcówka, którą podłączamy do urządzeń odsysających pył i wiór jest kompatybilna z AirLock. Sam produkt jest stosunkowo niewielki i waży tylko 2 kg. Jednakże, w tej dosyć wysokiej cenie nie uświadczymy dodatków w postaci ładowarki czy akumulatora, co jest tak naprawdę podstawą do działania urządzenia tego typu.

 • Niezwykle wysokie parametry robocze;

 • Szeregu funkcjonalności i komfortowych usprawnień;

 • Bardzo niska waga;

 • Wysoki poziom wykonania.

 • Dosyć wysoka cena;

 • Brak jakichkolwiek akcesoriów czy dodatkowych elementów wyposażenia w zestawie.

Milwaukee M18 FBJS-0X Wyrzynarka akumulatorowa

Wyrzynarka akumulatorowa opinie

W przeciwieństwie do innych propozycji w tym zestawieniu, tym razem producent dostarcza nam o bogatsze wyposażenie, co jest niewątpliwie sporą zaletą. Nie musimy bowiem martwić się o brak ładowarki czy akumulatora, bo w tej cenie (choć jest ona wyższa od konkurencji) znajdziemy aż dwa akumulatory typu M18 B5, a także ładowarkę i walizkę. Co ciekawe, akumulatory są całkiem sporej pojemności, bo po 5Ah każdy, a to przekłada się na dłuższy czas pracy bez potrzeby ładowania.

Sprzęt jest w stanie pracować przy bardzo wysokiej częstotliwości skoków – wynosi nawet do 3500 skoków na minutę. Sama długość skoku to 25 mm. Warto natomiast zauważyć, że zdolności cięcia są tutaj ponadprzeciętne. I choć nie dorównują najlepszym w tym zakresie cenowym, to 100 mm głębokości cięcia w drewnie czy 19 mm w aluminium bądź 10 mm w stali jest niewątpliwie satysfakcjonującym wynikiem.

W zestawie otrzymujemy też walizkę, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie nam sprzęt przenosić i dbać o to, aby nie uległ uszkodzeniu. Pamiętajmy też o tym, że produkt charakteryzuje się funkcją oscylacji. Ciekawym akcesorium jest osłona, dzięki której nie musimy martwić się o utrudnioną widoczność. A to przecież mogłoby znacznie obniżyć komfort pracy.

 • Bardzo bogate wyposażenie;

 • Wysoka szybkość skoków bez obciążenia;

 • Świetne parametry przy cięciu różnych materiałów;

 • Niski poziom drgań.

 • Dosyć wysoka waga;

 • Spora cena.

RYOBI WYRZYNARKA bezprzewodowa R18JS-0 18V

wyrzynarka akumulatorowa z akumulatorem

Absolutnie budżetowym rozwiązaniem, które jednak zbiera świetne opinie i gwarantuje wystarczająco wysoki poziom obrotów i efektywność pracy, to sprzęt przygotowany przez markę RYOBI. I choć nie mamy tutaj w zestawie ani akumulatorów ani samej ładowarki, to przy tak niskiej cenie możemy i tak przygotować sobie zestaw w bardzo atrakcyjnym budżecie.

Urządzenie ma na wyposażeniu wyłącznie brzeszczot do drewna, co bez wątpienia nie przyciągnie klientów. Natomiast pamiętajmy o tym, że w tak niskiej cenie otrzymujemy bardzo satysfakcjonujące parametry. Chociażby zdolność cięcia w drewnie jest ciekawa, bo wynosi ona 101 mm. W aluminium natomiast wygląda to nieco gorzej, bo tylko 10 mm. W stali to jedyne 6 mm. 

Choć nie jest to bosch pst ani Makita, to produkt cieszy się bardzo wysokimi opiniami potwierdzającymi jakość wykonania i gwarancję, że sprzęt posłuży bardzo długo. Urządzenie umożliwia nam bardzo łatwą pracę, a to wszystko dzięki temu, że beznarzędziowa wymiana jest tutaj możliwa. Oprócz tego, sprzęt wyposażono w specjalną diodę LED, a także funkcję dmuchawy. To natomiast przekłada się na o wiele lepszą precyzję i wycinanie bez martwienia się o nieprawidłowe cięcie. I choć nie ma tutaj opcji odsysania pyłu, to przy mniej wymagającej pracy, gdzie system dmuchawy czyści obszar cięcia, całkowicie to nie przeszkadza. 

 • Bardzo niska cena;

 • Wysoka jakość cięcia;

 • Niski poziom hałasu i drgań;

 • Dosyć dobre parametry.

 • Brak dodatkowego wyposażenia w zestawie.

WYRZYNARKA AKUMULATOROWA 58G011 GRAPHITE 18V LIT.

Wyrzynarka akumulatorowa z akumulatorem i ładowarka

Urządzenie marki Graphite to także świetna propozycja, jeśli mamy niski budżet, a pragniemy sprawdzonego urządzenia do cięcia zarówno w drewnie, jak i w metalu czy aluminium. Model ten oferuje nam akceptowalne parametry robocze, dosyć sporą regulację obrotową, a także spore możliwości dostosowania wyrzynarki do rodzaju pracy wraz z innymi funkcjami usprawniającymi działanie z różnorodnymi projektami.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że produkt ten to jeden z najlżejszych i najbardziej kompaktowych modeli na rynku. Waży nieco ponad 2 kg. A to oznacza, że idealnie się sprawdzi u osób, które pragną lekkości i mobilności, ale przy tym wciąż zależy im na uzyskiwanej wydajności.Urządzenie wyposażone jest w wiele funkcji usprawniających pracę, jak na przykład specjalny układ zdmuchiwania nagromadzonego się przy miejscu cięcia pyłu.

Oprócz tego, na komfort pozytywnie wpływać ma dioda LED, która oświetla obszar pracy, a także możliwość wymiany brzeszczotów bez narzędzi. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to ciąć możemy drewno, metal i aluminium. Pierwszy materiał ciąć można na głębokość 80 mm. Natomiast kolejne będziemy podcinać na 10 mm – każdy. Zaletą może być prowadnica równoległa, która znajduje się w zestawie.

 • Bardzo niska cena;

 • Wysoki poziom pracy;

 • Równoległa prowadnica w zestawie;

 • Wiele funkcji ułatwiających pracę przy różnych projektach;

 • Niska waga i kompaktowość.

 • Niska maksymalna prędkość skoku;
 • Przeciętne parametry robocze. 
 •  
 •  

Artykuły

Dalej nie wiesz który produkt pozwoli ci najskuteczniej podcinać materiały? W takim razie sprawdź poniższe wskazówki!

Oczywistym jest, że każdy pragnie kupić sobie sprzęt wybrany idealnie pod własne preferencje. A to oznacza dostosowanie wszelkich możliwych parametrów – począwszy od prędkości skoku, poprzez kąt nachylenia, a skończywszy na wielkości ruchu wahadłowego. To wszystko ma ostatecznie bardzo duży wpływ na to czy nie powstaje zbyt wiele drgań, czy produkt radzi sobie wystarczająco dobrze z materiałem i czy nie powstaje zbyt dużo uszkodzeń. 

Ponadto, możliwości regulacyjne odpowiedniego produktu powinny być w stanie znacznie przyspieszyć pracę z mniej wymagającym materiałem, a przy okazji poradzić sobie z projektami o najwyższym poziomie trudności. Jak jednak upewnić się, że wybraliśmy odpowiedni produkt? Pytań jest bez wątpienia sporo, aczkolwiek warto wiedzieć co nieco o dostępnych urządzeniach, aby wybrać sobie właściwy sprzęt do danej pracy.

Dlatego w dzisiejszym poradniku zakupowym przygotowaliśmy listę rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Tak naprawdę należy przede wszystkim zdefiniować konstrukcję i sposób działania, a mianowicie warto wiedzieć jakie są zalety czy też wady klasycznych produktów, a czym charakteryzować się będą wyrzynarki elektryczne zasilane akumulatorowo. Oprócz tego, bardzo ważne są parametry robocze, ale też i komfort użytkowania sprzętu. Nie mniej istotne będą opinie innych osób czy też wyposażenie, jakie znajdziemy w zestawie. Wydajna wyrzynarka to też taka, która sprawnie poradzi sobie z każdym zadaniem – nawet tym bardziej wymagającym. Ciekawych informacji udzieli nam także ten artykuł:

Wyrzynarka – na co zwrócić uwagę, najważniejsze parametry wyrzynarek, udogodnienia, osprzęt- swiatmajsterkowicza.pl

Wyrzynarka akumulatorowa

Przede wszystkim sprawdź parametry robocze

Bardzo ważną rzeczą, o jakiej nie możemy zapomnieć jest zweryfikowanie parametrów roboczych danego sprzętu. Chodzi tutaj o to, aby wybrać sprzęt, która pozwala na cięcie w bardzo grubych materiałach. Powierzchnia drewniana jest zazwyczaj najłatwiejsza, dlatego elektronarzędzia tego typu są w stanie ciąć w drewnie nawet na głębokość 130 mm i nie ma potrzeby wybierania opcji o większej mocy.

Jednakże, za pomocą wyrzynarki o znacznie wyższej efektywności i mocy będziemy mogli pracować w materiałach twardszych – aluminium bądź stal. Tutaj minimalna zalecana głębokość cięcia elektronarzędzia wynosi 10 mm – w obu przypadkach.

WYRZYNARKA DCS335N DEWALT
Jaka wyrzynarka akumulatorowa

RYOBI WYRZYNARKA bezprzewodowa R18JS-0 18V
wyrzynarka akumulatorowa z akumulatorem

Specyfikacja także kluczowa

Jeśli zależy nam na tym, aby w przypadku obrabianego materiału nie dochodziło do zniszczeń czy też uszczerbku w powierzchni, to oprócz samych parametrów roboczych warto uwzględnić w naszych poszukiwaniach moc urządzenia. Mocna wyrzynarka to taka, której napięcie wynosi 18V. Jednakże, efektywność pracy przy pomocy wyrzynarki możemy określić też przez inne wartości. Równie ważna będzie też prędkość skoku, maksymalna, a także minimalna wartość.

Ponadto, kluczowe będzie sprawdzenie możliwości regulacyjnej, a także czy urządzenie umożliwia nam pracę zarówno skośną, jak i prostopadłą w stosunku do ciętej powierzchni. Nie mniej ważną specyfikacją będzie długość skoku brzeszczotu, czyli informacja umożliwiająca nam określenie jaki maksymalnie odcinek brzeszczot może pokonać podczas swojego ruchu.

Nie mniej ważny komfort obsługi

Niewielkie wibracje, światło LED, wygodny uchwyt, a także niska waga. A dodatkowo kompaktowość i wiele funkcjonalności znacznie poprawiających komfort użytkowania sprzętu. I choć wydaje się to jako drugorzędna sprawa, to zaniedbane tego aspektu można znacznie utrudnić użytkowanie sprzętu. Nawet doprowadzi do sytuacji, w której zamiast poświęcić czas na efektywną pracę będziemy zmagać się z urządzeniem.

Dlatego warto upewnić się, że produkt zapewnia dobrą widoczność dzięki wyżej wspomnianej lampce LED oświetlającej miejsce pracy, a ponadto wyposażone jest albo w odpowiednią końcówkę do zamontowania odkurzacza przemysłowego do natychmiastowego wyciągania pyłu lub też nadmuch, który ten pył będzie zdmuchiwać z miejsca pracy.

Sama waga to kluczowa sprawa, bo przecież mniejszy ciężar w ręce oznacza większą precyzję pracy, a także gwarantuje mniejsze zmęczenie i pozwala na o wiele bezpieczniejszą pracę czy po prostu znacznie dłuższy czas pracy bez przerwy.

WYRZYNARKA AKUMULATOROWA 58G011 GRAPHITE
Wyrzynarka akumulatorowa z akumulatorem i ładowarka
Milwaukee M18 FBJS-0X Wyrzynarka akumulatorowa
Wyrzynarka akumulatorowa opinie

Oczywiście miejmy na uwadze dodatkowe wyposażenie

Wiele osób zastanawia się jaka pilarka tarczowa jest najlepsza bądź jaka wyrzynarka będzie najwłaściwsza. Otóż przede wszystkim należy pamiętać, że idealny produkt to nie tylko dobre parametry czy cicha praca lub komfort. Nie mniej istotne są akcesoria, bo bardzo często bez nich nie będziemy w stanie wykonać podstawowych prac i sam sprzęt okaże się bezużyteczny.

Dobrym tego przykładem jest akumulator w przypadku wyrzynarek bezprzewodowych. Sama bateria może kosztować od 150-300 do nawet i 800 złotych – w zależności od producenta, pojemności, a także paru innych parametrów. A dodatkowo musimy mieć też ładowarkę, aby te akumulatory ładować.

Poza tym wiele osób zastanawia się nad tym czy lepiej wybrać pilarkę czy zagłębiarkę. Otóż jeśli nie zapomnimy o akcesoriach i o powyższych parametrach, to możemy wyposażyć się w bardziej uniwersalne zadanie, które poradzi sobie z różnorodnymi zadaniami.

Podsumowanie – teraz wiesz jakie wyrzynarki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym są najlepsze!

Jeśli myślisz nad zakupem wyrzynarki o nieco innych parametrach, to warto też sprawdzić klasyczne opcje, a więc zasilane sieciowo. Nie są one co prawda tak kompaktowe jak modele akumulatorowe. Oprócz tego, ciekawym wyborem mogą okazać się wyrzynarki włosowe. Nieważne na jaką opcję się zdecydujesz, należy pamiętać o tym, że w przypadku wyrzynarek najistotniejsze będzie dopasowanie produktu do naszych preferencji i oczekiwań. 

Dlatego tak ciekawym rozwiązaniem wydaje się dzisiejszy zwycięzcy rankingu, a mianowicie Wyrzynarka akumulatorowa Makita DJV180Z 18V 26mm. Świetne wykonanie, bardzo atrakcyjna jakość komponentów, a także trwałość i niezawodność w połączeniu z relatywnie niską ceną za renomę, jaką z pewnością zapłacimy za Makitę. To wszystko, w połączeniu z faktem, że komfort jest na najwyższym poziomie, sprawia, że numer jeden bez wątpienia przypadnie do gustu i idealnie się sprawdzi w wielu projektach.

Jacek Kowal
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie wyrzynarki akumulatorowe wybrać
Average rating:  
 0 reviews