Jaki niekapiący wałek do malowania wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Jakie są najlepsze wałki do malowania dostępne na rynku w 2024 roku? Sprawdź którą opcję powinniśmy wybrać już dziś

Malowanie ścian to z pewnością w miarę prosty sposób na odświeżenie mieszkania. Pozwala to też zmienić nieco aranżację i pobawić się kolorystyką dodatków i akcesoriów. Aby jednak mieć gwarancję, że proces malowania przebiega pomyślnie i wydajnie, powinniśmy wyposażyć się w najlepszy sprzęt. Choć wydawać by się mogło, że malowanie dobrym pistoletem natryskowym takie będzie, to ten sposób aplikacji emalii niesie ze sobą wiele wad. Nieco bezpieczniejszą opcją, która i tak zyskała całkiem sporo dzięki nowoczesnemu designu, będzie niekapiący wałek do malowania. 

Czym jednak tego typu urządzenie różni się od standardowych wałków? Jak upewnić się, że właśnie ten model, który wpadł nam w oko, będzie idealny? Jeśli dotychczas nie myślałeś nad tym jaki niekapiący wałek malarski wybrać czy po prostu ogromna liczba dostępnych produktów skutecznie wprowadziła mętlik w twojej głowie, to dzisiejsze zestawienie z pewnością okaże się pomocne. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

PAINT ROLLER 6W1

9.9

Drogi

PerfectHome teleskopowy

9.8

Drogi

DECORTREND

9.7

Średnia

Wałek DOM-MAL3

9.6

Tania

W rankingu 2024 uwzględniliśmy wiele różnych opcji. Znajdziecie więc tu szeroki wałek do malowania, jak i opcję nieco węższą do pracy wykończeniowej. Co więcej, przy wyborze właściwego niekapiącego wałka malarskiego uwzględnione zostały inne parametry, w tym jakość wykonania samego wałka i uchwytu, długość włosia, dodatkowe elementy wyposażenia jak i opinie niekapiących wałków do malowania. 

Najlepszy wałek do malowania i z pewnością dzisiejszy numer jeden to zwycięzca rankingu, a mianowicie WAŁEK DO MALOWANIA NIEKAPIĄCY ROLLER 6w1

 

niekapiący wałek do malowania opinie

Jest to profesjonalny zestaw malarski marki Paint Roller. Komplet składa się z wałka głównego, wałka ułatwiającego malowanie krawędzi, pojemnika ułatwiającego napełnianie wałków farbą, narzędzia do malowania narożników wewnętrznych oraz podstawki. Wszystko to zostało zapakowane w estetyczne pudełko. Zestaw idealnie sprawdzi się podczas malowania tapet, tynku oraz powierzchni drewnianych.

Jest to zestaw niekapiący a napełnianie wałków jest bardzo proste. Jedyne co musimy zrobić to otworzyć wieczko, użyć pojemnika do wlania farby i zamknąć wieczko. W momencie gdy skończymy prace malarskie należy umyć wałek pod bieżącą wodą z należytą dokładnością tak, abyśmy mogli z niego skorzystać kolejnym razem.

Wałek posiada powierzchnię bezszwową. W praktyce oznacza to, że rozprowadza on farbę równomiernie i nie pozostawia charakterystycznego białego paska po każdym pociągnięciu. Ponadto, materiał, z którego został wykonany wałek sprawia, że farba równomiernie się wchłania i rozprowadza na malowanej powierzchni. Co więcej, średnica wałka to 10cm, natomiast pojemność zbiornika wynosi 0,7l. Wałka możemy użyć zarówno do farb akrylowych jak i lateksowych.

 • Bogaty zestaw;

 • Równomiernie rozprowadzanie farby;

 • Do farb akrylowych i lateksowych;

 • Proste napełnianie wałka farbą.

 • Przeciętnej jakości akcesoria.

Kolejną ciekawą propozycją jest Teleskopowy wałek do malowania 42-85 cm niekapiący

niekapiący wałek malarski

Wałek do malowania marki PerfectHome znajduje swoje zastosowanie w malowaniu zarówno gładkich jak i lekko strukturalnych powierzchni. Możemy do tego wykorzystać wszystkie rodzaje farb nieścieralnych, w tym także farby lateksowe. Wałek posiada teleskopowy trzonek z regulacją od 42cm do 85cm. Jeżeli chodzi o szerokość wałka wynosi ona 18cm. Warto dodać, że jest to wałek niekapiący.

Co więcej, istotną cechą wałka malarskiego jest jego duża zdolność przenoszenia farby oraz równomierne jej rozprowadzanie. Ważna jest także funkcja regulacji, która pozwala nam na dostosowanie wałka do naszych potrzeb oraz na przyjęcie najlepszej pozycji podczas malowania większych powierzchni.

Decydując się na zakup wałka malarskiego niekapiącego mamy do wyboru kolor niebieski lub czarny. Ponadto, w zestawie otrzymamy także kuwetę z tworzywa sztucznego. Ma ona tłoczony wzór, który pomaga optymalnie rozprowadzić farbę. Kuweta jest dużą zaletą produktu, ponieważ zdecydowanie ułatwi niejedną pracę malarską.

 • Teleskopowy trzonek z regulacją;

 • Równomierne rozprowadzanie farby;

 • Kuweta w zestawie.

 • Nieco droższy produkt.

Warto również wziąć pod uwagę WAŁEK MALOWANIA NIEKAPIĄCY WAŁEK NIEKAPEK I PĘDZLE

niekapiący wałek do malowania ranking

Kolejny produkt to wałek malarski niekapiący o pojemności 600ml. Jest to bardzo bogaty zestaw obejmujący wałek do krawędzi, urządzenie do malowania w kątach, pojemnik do nalewania farby, podstawkę, a także komplet trzech pędzli 1”, 1,5” i 2” przydatny do malowania trudno dostępnych miejsc. Wszystko to możemy nabyć w bardzo przystępnej cenie.

Wałek niekapek idealnie sprawdzi się przy malowaniu tynku, tapet oraz powierzchni drewnianych. Co więcej, napełnienie wałka jest bardzo proste. Jedyne, co musimy zrobić to otworzyć wieczko, wlać farbę korzystając z pojemnika, a następnie zamknąć wieczko. Gdy skończymy malowanie, musimy dokładnie umyć wałek, aby był gotowy do następnych prac malarskich.

Ponadto, wałek malarski równomiernie rozprowadza farbę po danej powierzchni i nie pozostawia charakterystycznego białego paska z każdym obrotem. Produkt posiada także uchwyt złożony z trzech elementów. Możemy go swobodnie regulować od 30cm do 47cm. Warto wspomnieć, że wałek zbiera pozytywne opinie użytkowników.

 • Bardzo bogaty zestaw;

 • Niska cena;

 • Równomierne rozprowadzanie i wsiąkanie farby;

 • Regulowany uchwyt.

 • Nieco mniejsza pojemność pojemnika na farbę.

Alternatywą dla pozostałych produktów w rankingu jest WAŁEK MALARSKI NIEKAPIĄCY MALOWANIA + KĄTOWY WAŁKI

wałek do malowania niekapiący

Jest to tańsza propozycja wałka malarskiego niekapiącego. Wałek posiada wewnątrz pojemnik na farbę, dlatego też nie ma konieczności zamaczać wałka, dzięki czemu farba nie kapie. Jest to niezwykle istotne, ponieważ nie musimy martwić się o pobrudzenie podłogi. Dzięki zastosowaniu wytrzymałego mikrowłókna z polipropylenu – karbonu praca z wałkiem jest lepsza i przyjemniejsza.

Jeżeli chodzi o pojemność zbiornika wałka to mieści on około 0,7l farby. Rozpoczynając prace malarskie należy najpierw napełnić pojemnik farbą, następnie musimy odczekać od 5 do 8 minut, tak aby tkanina nasączyła się farbą, po czym rozpocząć malowanie. Co więcej, mamy gwarancję, że w trakcie malowania farba samoczynnie będzie się mieszać, a także będzie się równomiernie rozprowadzać po danej powierzchni.

Decydując się na zakup wałka niekapiącego musimy pamiętać, że możemy używać do niego jedynie farb lateksowych lub akrylowych. Ponadto, poza samym wałkiem zestaw obejmuje także składaną rączkę przedłużającą, wałek narożny oraz dozownik ułatwiający nalewanie farby.

 • Duża pojemność zbiornika na farbę;

 • Równomierne rozprowadzanie farby;

 • Bogaty zestaw.

 • Przeciętna jakość wykonania.

Artykuły

Jaki wałek do malowania niekapiący powinniśmy wybrać? Sprawdź też poniższe informacje zanim podejmiesz ostateczną decyzję! 

Jeśli któraś z powyższych opcji przypadła nam do gustu i wałek spełnia wszystkie nasze kryteria, to bez wątpienia będziemy zadowoleni z zakupu. Każdy z produktów przeszedł szereg testów dzięki czemu mamy gwarancję, że w każdej sytuacji sprawdzi się i będzie wspierał nas podczas remontu i przy odświeżeniu ścian.

Jeśli jednak żadna propozycja nie jest dla nas interesująca, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć swój idealny produkt. Aby zrobić to porządnie, przede wszystkim musimy zwrócić naszą uwagę ku materiałowi wykonania. Mowa tutaj o samym wałku jak i uchwycie. Ponadto, bardzo ważne jest też zweryfikowanie wymiarów. Szerokość czy długość będzie mieć też duże znaczenie. 

Rzecz jasna nie możemy zapomnieć o tym, że najlepszy niekapiący wałek to ten, który zgarnia świetne opinie. Nad wyraz istotną rolę odegrają też gadżety i akcesoria. Dopiero kiedy to wszystko zsumujemy będziemy mogli wybrać najwłaściwszą opcję spośród wszystkich dostępnych. Ponadto, więcej informacji znajdziemy też w poniższym linku: 

https://www.homebook.pl/artykuly/3549/jaki-walek-do-malowania-scian-i-sufitow-wybrac-rodzaje-walkow-do-malowania

niekapiący wałek malarski cena

Materiał wykonania też bardzo ważny

Przeglądając dostępne produkty, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to z jakiego materiału wykonany jest wałek. I tutaj mowa nie tylko o uchwycie, ale też o włosiu. Im jest ono dłuższe, tym wałek będzie lepiej dostosowany do malowania nierównych powierzchni takich jak, na przykład, cegły czy też powierzchnia, która nie była gruntowana i wygładzana. 

Krótsza długość to natomiast świetne rozwiązanie do gładkich powierzchni. Jednakże, musimy pamiętać, że bardzo dobrym wyborem będą opcje uniwersalne, gdzie długość oscyluje wokół 10-20 mm. To natomiast oznacza, że produkt sprawdzi się zarówno do w miarę gładkich powierzchni jak i tych bardzo wygładzonych (meble lakierowane). 

Jeśli chodzi o sam materiał, to bardzo często stosuje się teraz mikrofibrę. Spowodowane jest to w głównej mierze jej właściwościami jak, na przykład, równomierne rozprowadzanie emalii po malowanej powierzchni, ograniczone wchłanianie i zniwelowane do minimum kapanie.

WAŁEK MALOWANIA NIEKAPIĄCY WAŁEK NIEKAPEK I PĘDZLE
niekapiący wałek do malowania ranking

WAŁEK MALARSKI NIEKAPIĄCY MALOWANIA + KĄTOWY WAŁKI
wałek do malowania niekapiący

Szeroki wałek do malowania czy może cienki?

Kolejnym istotnym parametrem przy wyborze wałka malarskiego będzie wymiar. Jak doskonale wiemy, inny wałek przyda się do malowania dużych powierzchni, a inny do wykończenia detali znajdujących się obok ściany. Oprócz tego, musimy też pamiętać o specjalnych wałkach do odcinania. Charakteryzują się one nieco inną konstrukcją, dzięki czemu odcinanie pasów jest o wiele łatwiejsze.

Jeśli jednak chodzi o wielkość wałków, to do malowania dużych powierzchni przyda się opcja o szerokości wynoszącej minimum 18 cm. Oprócz tego, warto też sprawdzić czy wałek można doposażyć w specjalną teleskopową rączkę. Ułatwi ona pracę na wysokości i nie będziemy aż tak bardzo odczuwać zmęczenia z uwagi na możliwość dostosowania wysokości rączki do naszych preferencji. 

Mniejsze prace mogą być wykonywane za pomocą wałka malarskiego o szerokości nieprzekraczającej 14 cm. Pamiętajmy jednak, że kupując wałek malarski w postaci rollera zależy nam na jak najbardziej uniwersalnej opcji. Dlatego powinniśmy znaleźć kompromis pomiędzy szerokością w taki sposób, aby zagwarantować sobie właściwą konstrukcję na lata. W momencie gdy jednak zależy nam na szybkości to polecamy nasz ranking najlepszych agregatów malarskich.

Akcesoria dodatkowe też kluczowe

Przeglądając wiele różnych zestawów z łatwością możemy zauważyć, że poszczególne produkty dostępne są w mniejszych bądź też większych zestawach. Komplety te przygotowane zostały w taki sposób, aby dostarczyć użytkownikom jak największą liczbę przydatnych gadżetów, dzięki którym użytkowanie wałka czy też samo malowanie będzie po prostu przyjemniejsze. 

Z takich akcesoriów ułatwiających nam życie wymienić warto specjalny pojemniczek, który ułatwi nam napełnienie farby do wałka czy też podstawka lub pudełko do przechowywania zakupionego urządzenia. Akcesoria bardzo często są dostępne w cenie zestawu, dzięki czemu możemy sporo oszczędzić, szczególnie jeśli kupując sam wałek i tak pragnęlibyśmy wyposażyć się w niezbędne gadżety.

Zestaw WAŁEK DO MALOWANIA NIEKAPIĄCY ROLLER 6w1
niekapiący wałek do malowania opinie

Teleskopowy wałek do malowania 42-85 cm niekapiący
niekapiący wałek malarski

Niekapiący wałek do malowania opinie – sprawdź która opcja będzie najlepiej oceniana! 

Feedback i to dodatkowo ten pozytywny z pewnością może pomóc nam podjąć decyzję. Użytkownicy bardzo często wypowiadają się na temat trwałości urządzenia i to czy rzeczywiście deklarowane przez producenta parametry czy też właściwości niekapiące są prawdziwe. 

Co więcej, bardzo często inni kupujący dzielą się zdjęciami, co dodatkowo daje nam możliwość obejrzenia wałka do malowania. Jest to nadzwyczaj istotne i gwarantuje wiele cennych informacji dotyczących wyglądu, ale także i wykonania. Oprócz tego, ze zdjęć możemy też wyciągnąć wiele ciekawych informacji.

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz jakie wybrać wałek niekapiący! 

Zwycięzcą dzisiejszego rankingu zostaje bez wątpienia Zestaw WAŁEK DO MALOWANIA NIEKAPIĄCY ROLLER 6w1. To kompletna paczka, w której znajdziemy wszystko, co jest potrzebne do skutecznego i szybkiego malowania rollerem niekapiącym. Co więcej, odpowiednie wymiary i niska waga w połączeniu z trwałym wykonaniem i świetnym włosiem sprawia, że ten wałek posłuży nam przez długi czas. 

Jeśli jednak wolimy większą alternatywę, elektryczny wałek malarski lub wałek do odcinania pasków, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby uzyskaną dziś wiedzę wykorzystać we własnym zakresie i wybrać produkt wręcz idealny do zadania, z jakim będziemy się mierzyć. 

Artykuły powiązane: elastyczny klej do zatapiania siatki

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki niekapiący wałek do malowania wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by zosiasamosia

A ja kupiłam najtańszy wałek i jestem zadowolona. Szybko, równie pomalowałam korytarz (zupełnie sama). Jak dla domowego majsterkowicza - sprawdza się.

 by DANA

Wezme decotrend ze względu na przystępną cenę, ale nie najniższą. Piszecie, że dobrze rozprowadza, przekonamy się 😉

 by roman 877

Paint roler to już coś z wyższej półki. Podoba mi się ten zestaw, kupię.

 by mistrzwfachu

Fajny artykuł dla początkujących, dużo można się dowiedzieć i porównać produkty. Pokaże moim uczniom.

 by kama p.

Jako, że w moim domu są same kobiety, zabieramy się z malowane. Szczerze mówiąc pierwszy raz u was spotkałam się z wałkiem niekapkiem - biorę od razu najbardziej polecany ;D