Spis Treści
Nie wiesz jakie są najlepsze wciągarki dostępne w 2024 roku na rynku? Dowiedz się jak porównać oferty i sprawdź najciekawsze opcje ręczne w dzisiejszym rankingu!
Wybierając się w podróż autem poza szlaki utwardzone musimy mieć na uwadze fakt, że nierzadko tereny mogą okazać się zbyt trudne do pokonania dla naszego auta. W takiej sytuacji kluczowe jest znalezienie sposobu na wyciągnięcie pojazdu, aby kontynuować trasę. Wyciągarki przydadzą się jednak nie tylko wybierając się w off-road, ale też w przypadku ciężkich zim, gdzie jedynym sposobem na wyjazd auta z zaspy jest właśnie pomoc takiego narzędzia.
Co jednak powinno przykuć naszą największą uwagę podczas poszukiwania opcji idealnej? Który z dostępnych produktów będzie najwłaściwszy i czym ta właściwość będzie się charakteryzować? Pytań mamy wiele i nie powinno to nikogo dziwić. Przede wszystkim musimy wiedzieć, że wciągarki i wyciągarki różnią się wykonaniem, tym jaki mają zastosowany bęben, jaki jest maksymalny udźwig i jak długą linę mają na wyposażeniu.
Obraz | Nazwa | Ocena 0-10 | Cena | Sprawdź Cenę |
---|---|---|---|---|
Mar-Pol M80734 | 9.9 | Średnia | ||
Falon-Tech FT10273 | 9.8 | Tania | ||
Kraft Dele KD1311 | 9.7 | Średnia | ||
GEKO G01082 | 9.6 | Średnia | ||
BASS POLSKA 3014 | 9.5 | Droga | ||
GRAND WCIĄGARKA 4 | 9.4 | Tania |
Z uwagi na tak dużą różnorodność i fakt, że jeszcze dostępne są niezawodne wyciągarki elektryczne 12V jak i te wyciągarki elektryczne 230V po prostu nie wiemy który produkt wybrać. W dzisiejszym zestawieniu postanowiliśmy jednak przygotować dla każdego zainteresowanego najciekawsze urządzenia ręczne, które umożliwiają nam tanią i szybką pomoc, kiedy auto nie będzie w stanie wyjechać – czy to przez wypadek podczas off-roadu czy po prostu z uwagi na zaspy śnieżne lub wypadek.
Najlepsza wciągarka i wyciągarka ręczna to bez wątpienia Mar-Pol M80734
Na pierwszym miejscu pojawiła się produkcja, która fascynuje długością liny i jest w stanie dostarczyć nam stosunkowo dobre parametry jak na budżetową cenę, którą producent firmy Mar-pol dla nas przygotował. Co ciekawe, sprzęt ten jest w stanie podnosić ładunek skutecznie i bezpiecznie z uwagi na zabezpieczenia, a także odpowiednią budowę bębna i systemu zapadkowego z mechanizmem.
Najistotniejsze w przypadku opcji od Mar-pol jest specyfikacja produktu. Otóż pomimo niskiego udźwigu, który wynosi niewiele ponad 1 tonę, produkt wyróżnia się na tle konkurencyjnych opcji długością liny. Ma ona aż 10 metrów, co pozwala na wyciąganie różnych pojazdów z nawet bardziej odległych miejsc. Lina ma natomiast 4,8 mm średnicy, co nie jest najlepszym wynikiem. Jest to pewnie jeden z powodów, dla którego udźwig jest taki niewielki.
Inną zaletą tego rozwiązania jest bardzo dobrze zaprojektowany bęben. Otóż jest on dosyć bezpieczny jak na tak budżetową propozycję. Zastosowano w nim bezpieczny i sprawdzony system zapadkowy. Oprócz tego, hak wyciągarki ma zabezpieczenie, a urządzenie, z uwagi na dwa przełożenia pracy i dwa kierunki pracy, jest nader uniwersalne i wszechstronne.
-
Wysoki poziom bezpieczeństwa;;
-
Niezwykle długa lina;
-
Świetna wszechstronność z uwagi na dwa tryby i kierunku pracy.
- Niewielki udźwig.
Ranking 2024
uzupełnia kolejna ciekawa opcja, mianowicie Falon-Tech FT10273 4 t
Jeżeli planujemy podłączyć i wciągać bardzo ciężkie maszyny i nie potrzebujemy do tego nie wiadomo jak długiej linki, to w takim razie propozycja od firmy Falon-Tech powinna przypaść do gustu niejednej osobie. Otóż jest to sprzęt wyposażony w stalową, bardzo grubą i wytrzymałą linkę. Dzięki niej będziemy mogli przenosić nawet najcięższe auta terenowe czy też niewielkie dostawczaki.
Zacznijmy jednak od zalet, a mianowicie od parametrów produktu. Lina ma średnicę 6 mm, dzięki czemu jest niezwykle wysoka. Co więcej, sama wyciągarka została wyprodukowana ze stali konstrukcyjnej, a specjalnie odlewane haki ze sprężynami zwrotnymi dbają o stabilność i trwałość całego urządzenia. Wszystkie te zmyślne technologie przekładają się na bardzo duży uciąg – aż 4 tony. Wadą należy natomiast uznać niezwykle krótki przewód – linka ma tylko 2,5 metra długości.
Sprzęt wyposażony jest w podwójny mechanizm zapadkowy z przełożeniem 1:15, co przekłada się na łatwą i stosunkowo bezwysiłkową pracę. propozycja ma też mechanizm blokujący dbający o bezpieczeństwo. Należy natomiast pamiętać, że sprzęt nadaje się wyłącznie do przesuwania bardzo ciężkich przedmiotów czy wyciągania aut pod warunkiem, że znajdują się na tej samej, poziomej płaszczyźnie.
-
Niska cena;
-
Niezwykle duży udźwig;
-
Wysoka jakość wykonania;
-
Przełożenie 1:15 znacznie ułatwia pracę.
-
Bardzo krótka linka.
Kraft&Dele KD1311 także powinniśmy obejrzeć rozważając zakup wyciągarki idealnej
Urządzeniem niezwykle budżetowym okaże się model KD1311. Jest to propozycja niezbyt terenowa, aczkolwiek z uwagi na swoją niską cenę i kompaktowość sprawdzi się idealnie u niejednego użytkownika. Co ciekawe, sprzęt może pełnić rolę podnośnika motocyklowego z uwagi na swoją konstrukcję. Nie mniej jednak pomimo niskiego udźwigu opcja sprawdzi się w wyciąganiu różnorodnych przedmiotów czy nawet lżejszych aut – pod warunkiem, że nie są uwięzione bądź nie leżą w zbyt głębokim dołku.
Oferta od firmy Kraft&Dele jest atrakcyjna z uwagi na fakt, że przy zastosowaniu niezwykle niskie jceny sprzęt dalej oferuje nam dźwignię bezpieczeństwa przy haku. Poza tym, opcja wyposażona została w bardzo długą linę – ma ona aż 10 metrów. Niestety, jej średnica jest głównym powodem, dla którego udźwig wynosi tylko 544 kilogramy – otóż grubość liny to tylko 4,5 mm.
Nie mniej jednak bardzo dobre wykonanie poszczególnych komponentów (mocny odlewany hak, który posiada też sprężynę zwrotną) czy też łatwość sterowania i lekkość (ręczna korba oferuje też mechanizm zapadkowy) sprawiają, że to sprzęt idealny dla każdego, niewymagającego cudów użytkownika.
-
Bardzo niska cena;
-
Długa lina – 10 metrów;
-
Kompaktowy rozmiar i waga.
- Bardzo mały udźwig – tylko 544 kg.
Oczywiście warto też przyjrzeć się GEKO G01082 1,2T
Kolejna propozycja warta rekomendacji opracowana została przez firmę GEKO. Wciągarka linowa charakteryzuje się bardzo długą liną, wyższą niż przeciętna grubością linki, a dodatkowo jest wyposażona w szereg udogodnień i usprawnień znacznie poprawiających funkcjonalność i komfort obsługi urządzenia. Jest to więc jedna z najciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku.
Produkt opracowany został przez markę z wysoką renomą, która znana jest z produkcji trwałych i sprawdzonych urządzeń. Dobrym tego potwierdzeniem jest dwuletnia gwarancja, ale też samo wykonanie sprzętu. Potrójne zębatki, mechanizmy zapadkowe, blokada w haku wyprodukowana ze stali, a także inne elementy również wyprodukowane z wysokiej klasy komponentów – to wszystko sprawia, że model G01082 jest jednym z najciekawszych produktów obecnie dostępnych na rynku.
Specyfikacja techniczna wskazuje nam na bardzo dobre wykonanie, aczkolwiek nie jest to sprzęt idealny. Zacznijmy jednak od pozytywów, a to oznacza omówienie linki. Ta ma długość 10 metrów i 5 mm grubości, co jest wynikiem bardzo dobrym. Co więcej, sprzęt oferuje dwa kierunki pracy – zwijanie i odwijanie. Ponadto, zastosowanie wyżej wspomnianych potrójnych zębatek przekłada się na wyższe bezpieczeństwo i pewność, że podczas pracy nie dojdzie do zerwania linki czy jakiegokolwiek innego uszkodzenia. Producent nie jest jednak w stanie zagwarantować udźwigu większego niż 1,2 tony, co jest wynikiem poniżej średniej.
-
Bardzo wysokiej klasy materiały użyte do produkcji;
-
Potrójne zębatki i inne elementy świadczące o jakości wyciągarki;
-
Pozytywne opinie użytkujących;
-
Możliwość przymocowania wciągarki do podłoża.
- Niewielki udźwig – 1,2 tony.
A może interesuje nas wyciągarka samochodowa? BASS POLSKA 3014 powinna w takiej sytuacji sprawdzić się idealnie
Urządzenie przygotowane przez polską firmę Bass charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami i świetnym udźwigiem. Ponadto, bardzo gruba i długa linka sprawia, że sprzęt jest bardzo stabilny i dodatkowo ryzyko, że dojdzie do jego uszkodzenia, jest niewielkie. Świetnie się sprawdzi zarówno w warsztatach samochodowych, jak i na drodze czy podczas prac porządkowych jak, na przykład, usuwanie pni drzew, ratowanie auta z jazdy off-road, a także w wielu innych czynnościach.
Sprzęt przeznaczony jest przede wszystkim do wyciągania i przenoszenia ciężkich ładunków z uwagi na bardzo wysoką siłę uciągu i ogólną nośność. Gwarantuje to przede wszystkim bardzo dobrej jakości wykończenie i komponenty. Ponadto, sama średnica liny jest ponadprzeciętna, bo wynosi aż 6 mm. Bardzo ważną zaletą modelu 3014 jest niezwykle długi przewód – ma on aż 15 metrów, a więc to propozycja przeznaczona do zadań, gdzie bardzo długa linka będzie kluczowa.
Świetne dane techniczne to nie jedyna zaleta propozycji od polskiego producenta. Otóż sprzęt oferuje nam bardzo dużą ilość atrakcyjnych funkcji jak, na przykład, automatyczna zapadka, przekładnia podwójna umożliwiająca płynny ruch dźwigni, a także hak z blokadą bezpieczeństwa. Niestety, jak na ręczne wyciągarki, jest to rozwiązanie bardzo drogie.
-
Świetny udźwig – ponad 2 tony;
-
Bardzo długa linka – 15 metrów;
-
Wysokiej klasy komponenty.
- Bardzo wysoka cena.
Co więcej, GRAND WCIĄGARKA 4 t to opcja budżetowa, która na liście 2024 roku oferuje ciekawe parametry
Jeśli zastanawiamy się czy zakup wciągarki w niskiej cenie będzie w stanie zagwarantować bardzo wysokie maksymalne obciążenie, to w takim razie propozycja od Grand może okazać się strzałem w dziesiątkę. Według producenta propozycja oferuje nadzwyczaj wysoki udźwig, dzięki czemu jest to rozwiązanie idealnie dostosowane do podnoszenia ciężkich przedmiotów. Warto też zauważyć, że opcja ta charakteryzuje się różnorodnym zastosowaniem, a przy okazji jest atrakcyjna cenowo.
Produkt jest atrakcyjnym rozwiązaniem z wielu powodów. Przede wszystkim warto odnotować, że zastosowanie urządzenia jest różnorodne. Opcję tą możemy wykorzystać do tego, aby podnieść czy przeciągnąć ciężkie maszyny, naciągnąć siatkę, ładować przyczepy, a także do wyciągania silników z aut czy też wyciągania aut osobowych i znajdujących się w trudnym terenie. Nie mniej istotną rolę odegra możliwość przenoszenia ciężkich bloków.
To wszystko możliwe jest dzięki wykorzystaniu sprawnej i dobrze zaprojektowanej konstrukcji. Uciąg propozycji to aż 4 tony, co gwarantuje gruba lina o średnicy 6 mm. Niestety jest ona bardzo krótka, bo ma tylko 2 metry. Natomiast 2 odlewane haki ze sprężynami zwrotnymi wraz z mechanizmem zębatkowym i dwiema zębatkami gwarantuje satysfakcjonującą trwałość.
-
Bardzo duży uciąg;
-
Bardzo niska cena;
-
Duża grubość liny;
-
Wszechstronność produktu.
-
Przeciętna jakość wykonania poszczególnych elementów;
-
Bardzo krótka lina.
Artykuły
Jeśli powyższe opcje nie przykuły twojej uwagi, to warto sprawdzić poradnik zakupowy i znaleźć opcję idealną dla siebie!
Największą mocą i sprawnością bez wątpienia będzie charakteryzować się wyciągarka elektryczna 230V. Jednakże warto odnotować, że tak naprawdę aby wydobyć samochód, nie musimy od razu wyposażać się w tak zaawansowany i jednocześnie drogi sprzęt. Poza tym, popularność produktów w porównaniu do klasycznych wyciągarek czy wciągarek ręcznych jest niewielka, gdyż nawet podczas jazdy terenowej czy w ekstremalnych warunkach poradzimy sobie z pomocą za pomocą korby.
Jeśli więc nie przeszkadza nam nieco więcej ręcznej pracy i pragniemy mieć produkt bardziej kompaktowy, lżejszy, a przy tym niewymagający stałego dostępu do zasilania, to ręczne rozwiązanie będzie zdecydowanie dla was. Aby jednak cieszyć się z prawidłowo wybranego rozwiązania, musimy wiedzieć co nieco o dostępnych produktach i o ich charakterystyce działania. A to wiąże się ze znajomością podstawowych informacji odnośnie danych technicznych.
Dlatego przeglądając udostępnione przez producentów produkty, powinniśmy mieć pewność, że sprzęt jest trwały i dobrze wykonany. Następnie warto sprawdzić udźwig, bo im jest on większy, tym lepiej. Ponadto, pamiętajmy o funkcjonalnościach i dodatkowych akcesoriach, a także o linie – jej grubości i długości. Dodatkowych informacji odnośnie znalezienia odpowiedniego produktu znajdziemy tutaj:
Idealna wyciągarka ręczna i wciągarka będzie wykonana z trwałego materiału
Najistotniejszym czynnikiem podczas wyboru wciągarki lub wyciągarki jest, rzecz jasna, wykonanie. Wybranie sprzętu wykonanego z wysokiej klasy materiałów to pewność, że podczas pracy nie dojdzie do uszkodzenia sprzętu – czy to przez zbyt duże obciążenie wciągarki czy po prostu ze względu na kiepskie wykonanie mniejszych komponentów we wciągarce jak, chociażby, zębatki, haki, itp.
Dlatego warto przyjrzeć się czy sprzęt oferuje odpowiednie wykonanie. Sama wciągarka powinna być wykonana ze stali nierdzewnej, oferować dużą i grubą linę (o tym więcej poniżej), a także mieć szereg zabezpieczeń. To właśnie dzięki tym zabezpieczeniom nie musimy martwić się, że podczas pracy – czy to przy mniej wymagającym zadaniu jak wyciąganie quada czy też podczas intensywniejszych projektach, czyli wyciąganiu ciężkiego auta z zaspy.
Kraft&Dele KD1311
Falon-Tech FT10273 4 t
Tylko wysoki udźwig pozwoli na bezpieczną pracę
Bardzo często myślimy, że wybierając propozycję oferującą nam udźwig na poziomie 500 kg to będziemy mogli bez najmniejszych problemów wyciągać z krzaków, zasp i innych miejsc pojazdy czy też inne przedmioty o takiej wadze. Niestety, udźwig zazwyczaj wskazuje maksymalną nośność, a to oznacza, że deklarowane wartości uzyskane zostały przez producenta w odpowiednich warunkach. A więc na idealnie płaskiej nawierzchni bez dodatkowych utrudnień w postaci wystających głazów, konarów i innych tego typu przeszkód.
Jeśli więc zdecydujemy się na wybranie sprzętu oferującego nam udźwig na poziomie 500 kg, to musimy mieć świadomość, że rzeczywiste możliwości takiej wyciągarki będą mniejsze – i przy mało sprzyjającym położeniu obiektu pozwoli na wyciąganie czy wciąganie masy nieprzekraczającej 350-400 kg. Dlatego patrząc na udźwig powinniśmy zawsze mieć z tyłu głowy ten fakt i szukać opcji o nieco większej niż wymaganej nośności.
Przeglądając dostępne najlepsze wciągarki, warto porównać ich funkcjonalność
Kolejnym istotnym elementem poszukiwań opcji perfekcyjnej jest funkcjonalność i komfort obsługi danej wciągarki. Bo sam fakt, że jest to opcja ręczna, a więc mniej komfortowa niż elektryczna, nie musi oznaczać, że rozwiązanie będzie niebywale trudne w obsłudze i męczące. Z tego względu przyjrzyjmy się oferowanym opcjom i upewnijmy, że interesująca nas propozycja nie będzie w żadnym razie prostym sprzętem bez żadnych funkcji dodatkowych.
Jeśli chodzi o konkrety, to przede wszystkim warto wyposażyć się w urządzenie gwarantujące nam dwa przełożenia pracy – wolno i szybko. To umożliwi na dostosowanie sprzętu do wagi urządzenia i naszych możliwości. Ponadto, dwa kierunki pracy umożliwiające zwijanie czy rozwijanie z produktem też będą kluczowe.
GEKO G01082 1,2T
BASS POLSKA 3014
Wyciągarka linowa powinna oferować nam, rzecz jasna, wystarczająco długą linę
Dalej, powinniśmy też podczas naszych poszukiwań wybrać rozwiązanie gwarantujące nam linę o najlepszych możliwych parametrach. Lina to tak naprawdę jeden z najistotniejszych komponentów, który obok jakości zębatek i mechanizmów zapadkowych, wpływa na maksymalny udźwig wciągarki. Im lina jest grubsza, tym jest w stanie wytrzymać większe obciążenie.
Minimalna średnica (czy też grubość) liny powinna wynosić 4,5 mm i są to wtedy liny przeznaczone do mało wymagających prac. Bardziej standardowe i wszechstronniejsze rozwiązania są wyposażone w linę o średnicy od 4,8 do 5,5 mm. Te najgrubsze liny, zazwyczaj w produktach o udźwigu powyżej 2 ton, mają już 6 mm średnicy.
Nie mniej istotna będzie też długość wciągarki. Nie trzeba przecież nikomu mówić o tym, że produkt idealny pozwoli na wyciąganie czy wciąganie przedmiotów znajdujących się daleko od maszyny. Jest to pomocne w przypadku kiedy samochód ugrzęźnie daleko od miejsca docelowego czy też pragniemy przesunąć jakiś obiekt na dalszą odległość.
Podsumowanie rankingu 2024– teraz wiesz jaka ręczna wciągarka samochodowa i przemysłowa jest najlepsza!
W dzisiejszym rankingu zwycięzcą zostaje bez wątpienia Mar-Pol M80734 i stało się tak z kilku powodów. przede wszystkim opcja ta wyposażona jest w długą linę. Co więcej, pomimo jej niewielkiej średnicy, dobra jakość komponentów dodatkowych sprawiła, że udźwig wynosi nieco ponad 1 tonę. Jest to wynik jak najbardziej akceptowalny w przypadku opcji z niższej półki cenowej. Jeszcze inną istotną zaletą jest funkcjonalność – dwa przełożenia i kierunki pracy.
Jeśli jednak powyższa opcja nie jest dla nas bądź po prostu wolimy znaleźć opcję bardziej dostosowaną do naszych parametrów pracy, gdzie udźwig powyżej trzech ton będzie kluczowy, to warto skorzystać z porad umieszczonych w powyższej części poradnikowej i znajdź idealne rozwiązanie dostosowane do twoich potrzeb.
Zobacz również ranking alkomatów i lodówka turystyczna z agregatem.
- Jakie kaski motocyklowe polecamy w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking - 21 stycznia, 2024
- Jaki plecak motocyklowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking - 21 stycznia, 2024
- Jaki przenośny agregat prądotwórczy do kampera wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking - 21 stycznia, 2024
Submit your review | |