Spis Treści
Zastanawiasz się jaka wyważarka do kół będzie najlepsza na serwis wulkanizacyjny? Sprawdź już dziś ranking maszyn wulkanizacyjnych na rok 2024 i dowiedz się jaka montażownica do opon i kół będzie najlepsza!
Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak istotne jest przygotowanie auta na sezon zimowy. Czasami decydujemy się na opony wielosezonowe, a czasami na typowe „zimówki”. W obu przypadkach nowa opona musi jakoś zostać zamontowana na feldze. Mniejszy problem jest jeśli mamy cały komplet kół. Wtedy przy odrobinie wolnego czasu możemy sami wymienić koła. Inaczej sprawa wygląda z oponami, gdyż do ich prawidłowego montażu wymagany jest serwis wulkanizacyjny z odpowiednim sprzętem. I zaraz obok podnośnika dwukolumnowego czy też podnośnika nożycowego, automatyczna wyważarka do kół będzie kluczem.
W ten oto sposób powstało narzędzie pozwalające nie tylko skutecznie i szybko zakładać opony, ale też i wyważać koła. Jednakże, z uwagi na ogromny rynek tych produktów, urządzenia dostępne obecnie na rynku są zróżnicowane pod wieloma względami. Różni się nie tylko ich konstrukcja, bo możemy przecież wybrać automatyczny lub półautomatyczny produkt wulkanizacyjny. Urządzenia charakteryzują się zróżnicowanymi parametrami roboczymi i wieloma innymi aspektami.
Obraz | Nazwa | Ocena 0-10 | Cena | Sprawdź Cenę |
---|---|---|---|---|
Redats W200 13-00-18 | 9.9 | Tania | ||
ELPRO B201 | 9.8 | Droga | ||
Euro trade cb-800 | 9.7 | Tania | ||
Grubber EM905 PRO | 9.6 | Średnia | ||
Castex B99Av | 9.5 | Średnia |
Aby więc sprawdzić który produkt jest najlepszy i przygotować dla każdego zainteresowanego najlepszą propozycję, w dzisiejszym rankingu nasi eksperci postanowili skompletować produkty oferujące bardzo dobre parametry i specyfikacje. Są to sprzęty o zróżnicowanej wartości i dostosowane do użytku różnych warsztatów – zarówno tych dostosowanych wyłącznie do pracy z autami osobowymi, jak i największymi placówkami.
Zwycięzca rankingu i najlepsza montażownica do opon i kół samochodów osobowych to bez wątpienia Redats W200 13-00-18
Produktem o bardzo dobrych parametrach i stosunkowo niskiej cenie w porównaniu do konkurencji jest Redats, a dokładniej model o oznaczeniu W-200. Urządzenie charakteryzuje się stosunkowo kompaktowym rozmiarem, ale nie przeszkadza to w obsłudze kół o sporej średnicy. Ponadto warto też nadmienić, że opcja jest dosyć dobrze skonstruowana i oferuje podstawowe funkcjonalności.
Opisywany produkt ats cieszy się bardzo dużą popularnością z kilku powodów. Przede wszystkim warto zauważyć, że urządzenie dostosowane jest do pracy z felgami o średnicy od 10 do nawet i 24″ Ponadto, prędkość obrotowa, z którą sprzęt pracuje, to 200 obrotów na minutę. W połączeniu z kilkoma programami do felg i wysoką precyzją, model W-200 charakteryzuje się świetnymi parametrami w tym zakresie cenowym.
Urządzenie posiada parę ciekawych funkcji jak, chociażby, autokalibrację i optymalizację. Ponadto, wyważarka wyposażona jest w wyświetlacz led, który oferuje nam 3 programy umożliwiające wydajne i sprawne użytkowanie sprzętu. Warto jednak pamiętać, że jest to propozycja półautomatyczna, a nie jak konkurencyjne rozwiązania w pełni automatyczna.
-
Stosunkowo niska cena;
-
Duży zakres roboczy;
-
Autokalibracja i optymalizacja;
-
3 programy do felg.
- Wyważarka półautomatyczna.
Ranking uzupełnia także wyważarka do kół od firmy Elpro, mianowicie ELPRO B201
Urządzenie przygotowane przez firmę Elpro charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem i fantastycznymi parametrami. Warto przy tym zauważyć, że produkt jest stosunkowo tani. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę koszty innych wyważarek i to co mają do zaoferowania. Produkt oferuje wysoką dokładność, a prędkość obrotowa jest na klasycznym, standardowym wręcz dla tego typu sprzętu poziomie.
Zacznijmy jednak od najistotniejszej kwestii, mianowicie od specyfikacji. Model B201 ma moc 180 W, co jest raczej niewielką wartością. Aczkolwiek przekłada się to na prędkość obrotową na poziomie 200 obrotów na minutę. To natomiast oznacza, że czas pomiaru wynosi około 8 sekund. Sprzęt oferuje nam dosyć duży zakres roboczy, bo jest w stanie poradzić sobie z felgami o szerokości obręczy wynoszącej od 1,5″ do 20″.
Natomiast średnica obręczy wynosi od 10 do 24 cali. Warto przy tym zauważyć, że propozycja dostosowana jest zarówno do wyważania felg aluminiowych, jak i stalowych – są do tego przeznaczone odpowiednie programy. Opcja ta jest też w pełni automatyczna i po zakończeniu wyważania następuje automatyczne hamowanie koła. Wyświetlacz oferuje nam wszystkie niezbędne informacje, w tym przeliczenie późniejszego niewyważenia.
-
Duży zakres roboczy;
-
Wiele programów do wyważania felg stalowych i aluminiowych;
-
Dosyć niska cena;
-
W pełni automatyczna wyważarka.
-
Mocno przeciętny zestaw – tylko podstawowe produkty w cenie.
A może potrzebujemy bardziej rozbudowanej opcji? w takim razie Euro trade cb-800 to idealna montażownica do opon i kół osobowych i dostawczych
Nieco droższym rozwiązaniem, aczkolwiek wyposażonym w bardziej zaawansowane elementy, jest automatyczna maszyna z laserem od firmy Grubber. Model EM905 charakteryzuje się świetnym wykonaniem i znacznie ułatwia pracę. Potrzebuje klasycznego zasilania 230V, a silnik generuje moc na poziomie 250 Wat. Podobnie jak i konkurencyjne produkty, tak i ten sprzęt jest w stanie obsłużyć koło, które waży nie więcej niż 65 kg. Jest to jednak w zupełności wystarczająca waga z uwagi na fakt, że klasyczne koła samochodów osobowych czy nawet i busów lub popularnych dostawczaków nie przekraczają tej wagi.
Pod względem specyfikacji, sprzęt prezentuje się nieco lepiej niż niejedna konkurencja z uwagi na fakt, że czas pomiaru wynosi maksymalnie 9 sekund. Natomiast najkrócej wyważarka jest w stanie przygotować koło w 6 sekund, co jest niewątpliwą zaletą i pozwoli na sprawniejsze przygotowanie kół.
Jeśli chodzi o same tryby pracy, to urządzenie wyposażone jest w całkiem duży wyświetlacz, gdzie możemy wybrać program statyczno-dynamiczny lub też dostosowany do felg stalowych, felg aluminiowych z ciężarkami klejonymi, ciężarkami nabijanymi, a także do felg aluminiowych gdzie zastosowano dwie metody. Oprócz tego, propozycja wyposażona jest też w specjalny tryb do felg motocyklowych. Znajdziemy tu też funkcję do ukrywania ciężarków czy optymalizacji niewyważenia. Z funkcji warto też wspomnieć o automatycznym systemie Start/Stop po zamknięciu osłony czy też o automatycznym pomiarze parametrów koła. Bardzo ważną zaletą jest tutaj zastosowanie laserowego wskaźnika.
-
Bardzo wiele trybów pracy;
-
Ogromna funkcjonalność;
-
Duży i czytelny wyświetlacz;
-
Całkiem bogaty zestaw elementów dodatkowych.
-
W niektórych przypadkach czas pomiaru jest całkiem długi.
Grubber EM905 PRO 3D SUPER AUTOMAT to natomiast znacznie droższy, automatyczny sprzęt wulkanizacyjny warty uwzględnienia
Marka Grubber Przygotowała nam kolejny produkt, który jest w stanie zaoferować każdemu serwisantowi najwyższą jakość i sprawność, a także komfort obsługi urządzenia. W dosyć dużej cenie otrzymujemy jednak kompletny zestaw wraz ze wszelkimi niezbędnymi funkcjami i usprawnieniami, a także udogodnieniami. Ponadto, produkt jest bardzo czytelny i łatwy w obsłudze.
Dosyć wysoka cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za model EM905 Pro 3D może być dla niejednego właściciela serwisu wulkanizacyjnego sporym problemem. Warto jednak odnotować, że w tej cenie otrzymujemy znacznie więcej niż niejeden mógłby sądzić. Przede wszystkim powinniśmy uwzględnić specyfikację. Sprzęt wyposażony jest w ogromną wręcz ilość program do felg. Oprócz tego, pozostałe parametry są też na bardzo wysokim poziomie – średnica felgi wynosi maks 24 cali, a szerokość to maks 20 cali.
Sprzęt obsługuje koła do wagi 65 kg. Moc silnika 200W pozwala na pracę z prędkością obrotową na poziomie 200 obrotów na minutę. I choć większość tych danych nie różni się od tańszych alternatyw, to tutaj możemy liczyć dodatkowo na ogromną ilość funkcji, między innymi SPLIT, autokalibrację, optymalizację, autodiagnostykę, a także laserowy wskaźnik i dodatkowe podświetlenie.
-
Bardzo duża funkcjonalność;
-
Wysoka precyzja pracy;
-
Nadzwyczaj trwałe wykonanie;
-
Laserowy wskaźnik do umieszczania ciężarka z dodatkowym podświetleniem.
-
Całkiem spora cena.
Najdroższy natomiast będzie Castex B99Av, czyli przykład czym się charakteryzują najlepsze maszyny wulkanizacyjne na rynku w 2024 roku
Iście profesjonalne urządzenie, które oprócz samej wyważarki gwarantuje też w zestawie montażownicę do opon to idealne połączenie, które musi się znaleźć w każdym warsztacie wulkanizacyjnym. Jeśli chodzi o samą wyważarkę, to jej parametry nie są tak zachwycające jak w przypadku niektórych konkurencyjnych ofert. Warto jednak wspomnieć, że propozycja jest w pełni automatyczna i wyposażona w wiele funkcji i innych usprawnień.
Zacznijmy jednak od danych technicznych, gdyż to właśnie ta kwestia jest najistotniejsza. Wyważarka pozwala nam przygotować koło o wadze do 70 kg, co jest bez wątpienia pozytywnym zaskoczeniem. Sama moc urządzenia to 250 W, co przekłada się na prędkość wyważania na poziomie 200 obrotów na minutę. Natomiast maksymalna średnica felgi nie jest tutaj tak duża jak u konkurencji – „tylko” 20 cali. I choć w większości przypadków będzie to wystarczające, to musimy mieć na uwadze fakt, że te bardziej wymagające prace nie będą możliwe z opcją od Casteź.
Pamiętajmy jednak o tym, że sprzęt jest bardzo bogato wyposażony, jeśli mowa o funkcjach i możliwościach. Przede wszystkim jest to w pełni zautomatyzowana opcja, która ma wbudowaną opcję Start/Stop, a także pozwala na automatyczne diagnozowanie i kalibrowanie. Oprócz tego, wyświetlacz jest duży i oferuje 4 funkcje do pracy z felgami aluminiowymi.
-
Cena dotyczy montażownicy i wyważarki;
-
Sporo funkcji i usprawnień;
-
Wysoka maksymalna waga koła;
-
W pełni automatyczna opcja.
-
Bardzo wysoka cena.
Artykuły
Dalej nie wiesz czym powinna się charakteryzować odpowiednia wyważarka do opon i kół osobowych? Sprawdź te porady
Wulkanizacyjnym produktem idealnym nazwiemy każdy przedmiot, który w świetnie dostosowany do naszych potrzeb sposób pomaga nam w wykonywaniu różnorodnych prac. Dotyczy to nie tylko montażownicy z przystawką czy nawet połączenia montażownicy z wyważarką. Tak naprawdę wyposażenie się w podnośnik samochodowy typu żaba lub jakikolwiek inny podnośnik samochodowy będzie kluczem. W przypadku wyważarek, oznacza to szybką, sprawną, czytelną, a przede wszystkim bezpieczną i bezawaryjną pracę zarówno z kołami dużymi, jak i felgami bardzo malutkimi.
Aby jednak określić który produkt jest lepszy i dodatkowo wybrać propozycję oferującą nam jak najlepsze parametry przy jak najbardziej przystępnym zakresie cenowym, kluczowe jest przede wszystkim zrozumienie które parametry mają największy wpływ na sprawność działania urządzenia, które atrybuty są istotne dla prawidłowego funkcjonowania, a które z nich będą charakteryzować się jak największą jakością wykonania, a co za tym idzie trwałością.
Dlatego przede wszystkim powinniśmy rozpocząć poszukiwanie idealnego produktu od zweryfikowania udźwigu maszyny. W dalszej kolejności istotne jest przyjrzenie się pozostałym parametrom roboczym, a także wydajności sprzętu i sprawności działania. Rzeczą oczywistą jest też funkcjonalność i prosta obsługa sprzętu. Ostatnim aczkolwiek nie mniej ważnym atrybutem będzie ilość akcesoriów i elementów wyposażenia. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł:
Jeśli zastanawiasz się jaka montażownica do kół osobowych i dostawczych, to poszukiwania zacznij od sprawdzenia parametrów roboczych
Każde urządzenie, w które postanowimy się wyposażyć, powinno być w stanie oferować nam jak najwyższą wartość udźwigu. Maksymalna waga koła pozwala nam ocenić czy mamy do czynienia z urządzeniem wystarczająco sprawnym do poradzenia sobie z nawet największymi kołami.
Oczywiście oprócz samej wagi równie ważna jest też i wielkość. Znacznie cięższymi felgami są felgi stalowe, a to oznacza, że koła na feldze aluminiowej będą lżejsze i pomimo właściwego udźwigu, to średnica, jaką dana wyważarka obsługuje, może nie być właściwa. Z tego powodu nadzwyczaj istotną kwestią jest upewnienie się, że wybrana przez nas opcja jest w stanie obsłużyć koła o średnicy 24 cali.
ELPRO B201
Grubber EM905 PRO 3D
Dalej, kluczową kwestią będzie wydajność i sprawność wyważarki
Nie mniej ważną rzeczą przy wyborze odpowiedniej wyważarki jest, rzecz jasna, zweryfikowanie aspektów związanych ze sprawnością danego urządzenia. A to możemy określić poprzez zweryfikowanie kolejnych parametrów jak, chociażby, moc silnika. Jeśli jest ona spora (wynosi nie mniej niż 200 W), to możemy liczyć na bezproblemową i, co ważniejsze, szybką pracę.
Jednakże, sama moc nie powie nam czy mamy do czynienia z produktem odpowiednio szybkim czy też nie. Bardzo ważna okaże się tutaj prędkość obrotowa wskazująca na szybkość pracy sprzętu. Rzecz jasna moc silnika jest mocno powiązana z prędkością obrotową. Minimalna wartość, jaka nas powinna obchodzić, to 160-190 obrotów na minutę, aczkolwiek wielu producentów podaje prędkość zbliżoną wynoszącą około 200 obrotów na minutę.
Montażownica do opon powinna też oferować wysoką precyzję i funkcjonalność
Następnym kryterium istotnym dla prawidłowego wyboru wyważarki jest precyzyjność i funkcjonalność. Precyzja, a ściślej ujmując dokładność niewyważenia, nie powinna wynosić więcej niż 1 gram. Jeśli jest wyższa, to warto pomyśleć nad opcją zastępczą. Opcje i funkcjonalność to natomiast o wiele większy i cięższy temat.
Szereg dodatkowych funkcji usprawniających korzystanie z urządzenia czy też gwarantujące o wiele lepszy komfort pracy mogą wydawać się mało znaczące, ale jeśli wyważarka będzie pracować cały dzień i my wraz z nią, to nie bez znaczenia jest każda dodatkowa opcja, która umili lub usprawni pracę. A przecież funkcjonalność to nie tylko większy komfort. To także poprawa jakości montażu.
Castex B99A
Z najważniejszych opcji dodatkowych warto przede wszystkim wymienić laser i dodatkowe podświetlenie. Te funkcje pozwolą nam znacznie lepiej i szybciej znaleźć miejsce, w którym będziemy montować ciężarki. Oprócz tego, automatyczna diagnostyka, bezobsługowość, automatyczne hamowanie koła po skończonej pracy, a także optymalizacja niewyważenia także potwierdzą atrakcyjność danego urządzenia.
Euro trade cb-800
Bogate wyposażenie też istotne
Nie możemy zapomnieć też o tym, że sprzęt atrakcyjny jest też ze względu na akcesoria czy dodatkowe elementy wyposażenia. Mogą to być ciężarki, które do kalibracji są niezbędne lub też zestawy stożków centrujących kół. Te są przeznaczone do wyważania. Czasami producenci dorzucają też cyrkiel pomiarowy czy specjalne szczypce do nabijania ciężarków, dzięki czemu ostatecznie wyważarka do kół dostarczana jest ze wszystkimi niezbędnymi elementami.
Musimy natomiast pamiętać, że czasami producenci dostarczają nam nie tylko wyważarkę, ale też inne narzędzia wulkanizacyjne, które będą niezbędne w każdym warsztacie. Z tego powodu jeśli istnieje możliwość dopłacenia do zestawu, w którym znajdziemy, na przykład, wyważarkę wraz z montażownicą opon, to bez wątpienia jest to oferta atrakcyjna i warta rozważenia.
Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz jakie urządzenie wybrać w listopadzie 2024 roku, a także na kolejne lata!
Nie bez powodu to Redats W200 13-00-18 zwycięża w rankingu 2024. Oferta ta skierowana jest przede wszystkim dla osób, które pomimo niskiego budżetu pragną wyposażyć się w bardzo dobry i sprawny sprzęt do wymiany opon. Co więcej, musimy też pamiętać, że model ten charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami, a także jest w stanie sprawnie poradzić sobie z dużymi i stosunkowo ciężkimi kołami. I to wszystko ciesząc się z najlepszej ceny.
Pamiętajmy natomiast, że jeśli potrzebujemy urządzenia gwarantującego o wiele więcej usprawnień i funkcji znacząco wpływających na komfort i jakość naszej pracy, to istnieje wiele alternatyw. Sprzęty przedstawione w rankingu to w większości montażownice automatyczne. Produkty mogą być, co prawda, znacznie droższe, ale dzięki ciekawym udogodnieniom czy bogatszemu wyposażeniu sprawdzą się w równie dobry sposób, co numer jeden w rankingu 2024.
- Jakie kaski motocyklowe polecamy w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking - 21 stycznia, 2024
- Jaki plecak motocyklowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking - 21 stycznia, 2024
- Jaki przenośny agregat prądotwórczy do kampera wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking - 21 stycznia, 2024
Submit your review | |