Jaki agregat malarski wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by



Jaki agregat do malowania natryskowego powinniśmy wybrać? Sprawdź najnowsze zestawienie na rok 2024 i wybierz właściwy produkt!

Malowanie mieszkania, choć z pozoru przyjemne, może być naprawdę żmudnym i wydłużającym się zadaniem. Dodatkowo, korzystanie z niewłaściwych narzędzi lub po prostu nieodpowiednia technika aplikacji emalii może doprowadzić do tego, że bardzo często będziemy zmuszani do przerwania pracy po to, aby wyeliminować pojawiające się na ścianie niedoskonałości. Aby przyspieszyć cały proces i zagwarantować sobie przepiękny efekt, powinniśmy wyposażyć się w agregat do malowania.

To urządzenia, które oferują niezwykle efektywny i efektowny sposób nakładania farby. W bardzo krótkim czasie możliwe jest pomalowanie całego mieszkania – jeśli nabierzemy wprawy, nawet i w jeden dzień. Niestety, agregaty malarskie mogą kosztować od 200-300 złotych, a ceny mogą też sięgać tysięcy. Tak ogromna różnica spowodowana jest wieloma czynnikami. Jeśli nie jesteśmy pewni co do tego jaki agregat do malowania wybrać, sprawdź dzisiejsze zestawienie!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Powermat PM-PDM-1200

9.9

Średnia


YATO YT-82560

9.8

Droga


FALO-TECH

9.7

Tania

Powermat

9.6

Średnia

DEDRA DED7421

9.4

Droga


Powermat PM-PDM-1500M

9.3

Droga


GEKO

9.2

Tania

W przygotowanym rankingu uwzględniono aż siedem produktów. Każdy z nich wyróżnia się świetnymi funkcjami i danymi technicznymi, a także bardzo dobrym wykonaniem. Co więcej, poszczególne opcje gwarantują nam świetną jakość pracy z uwagi na poszczególne parametry. Jednakże, wszystkie agregaty malarskie musiały spełniać następujące kryteria, aby pojawić się w dzisiejszym zestawieniu: wysoka moc urządzenia, duże maksymalne ciśnienie robocze, prędkość dostarczania medium, lepkość medium, długość węża, jakość takich komponentów jak, na przykład, mechanizm sprężający. 

AGREGAT MALARSKI PISTOLET 220 BAR+PRZEDŁUŻKA+DYSZE

agregaty malarskie

Pierwsze miejsce w rankingu zajął agregat malarski Powermat. Model sprzedawany jest w atrakcyjnym, obszernym zestawie. Wyposażenie zawiera agregat, pistolet z końcówką rozpylającą, dziesięciometrowy wąż ssący z filtrem, trzy dysze o różnych wymiarach, 250 mililitrów oleju smarującego TSL, pięćdziesięciocentymetrową przedłużkę pistoletu, folię malarską oraz rękawice robocze.

Moc urządzenia wynosi 1200 watów. Agregat waży sześć kilogramów i pracuje z maksymalnym ciśnieniem roboczym o wartości 220 barów. W modelu zastosowano komutatorowy silnik prądu stałego i pompę tłokową. Średnia prędkość dostarczania farby wynosi półtora litra na minutę przy maksymalnej lepkości 110 DIN-s.

W zestawie znajdują się trzy dysze. 515 z otworem 0,015 cala, kącie rozpylania 50 stopni i wydajności 0,87 litra na minutę; 517 z otworem 0,017 cala, kącie rozpylania 50 stopni i wydajności 1,13 litra na minutę, oraz 619 z otworem 0,019 cala, kącie rozpylania 60 stopni i wydajności 1,36 litra na minutę.

Agregat jest przystosowany do pokrywania emulsją każdego rodzaju ścian i nadaje się do aplikacji farb emulsyjnych, akrylowych, lateksowych, bejc, lakierów wodnych oraz emalii. Model jest wyjątkowo wygodny i ergonomiczny. Można nim malować w pionie i w poziomie. Wygodne uchwyty sprawiają, że praca jest komfortowa, a ręce się nie męczą. Urządzenie jest ekologiczne, ponieważ zużywa mniej farby w porównaniu do metod ręcznych, takich jak wałek lub pędzel.

  • Obszerny zestaw;

  • Długi wąż;

  • Wysoka moc silnika.

  • Brak regulacji ciśnienia.


YATO AGREGAT MALARSKI HYDRODYNAMICZN 650W YT-82560

agregat malarski yato

Agregat malarski marki Yato to sprzęt wysokiej jakości, który cechuje łatwość użycia. Ten hydrodynamiczny model pracuje z mocą 650 watów i ciśnieniem 207 barów. Wąż ma ponad siedem metrów długości, co przekłada się na wysoki komfort pracy – nie ma potrzeby malowania na drabinie w większości przypadków. Agregat przeznaczony do malowania dużych powierzchni i przystosowany do farb lateksowych, akrylowych, emulsji, emalii, bejc i lakierów.

Urządzenie szybko i równomiernie pokrywa ściany i sufity – maksymalny przepływ wynosi litr emulsji na minutę. Agregat może pracować zarówno w pionie, jak i w poziomie i posiada bardzo wygodne uchwyty. Model hydrodynamiczny zużywa o 15% mniej farby w porównaniu do urządzeń z technologią wykorzystującą sprężone powietrze i mocniej wbija cząsteczki farby w strukturę ściany.

Sprzęt posiada wygodne pokrętło służące do regulacji natrysku w zakresie od 250 do 310 milimetrów. Wyposażona pompa samodzielnie pobiera farbę z dowolnego zbiornika. Wąż niestety jest dosyć sztywny i może stwarzać niewielkie problemy podczas manewrowania pistoletem.

  • Ładny design;

  • Atrakcyjna cena;

  • Szybko pokrywa ściany.

  • Twardy wąż.

AGREGAT MALARSKI 8L PISTOLET LAKIERNICZY MALOWANIA

agregat hydrodynamiczny

To urządzenie wyróżnia się bardzo atrakcyjną ceną. Duży, ośmiolitrowy zbiornik na farbę pozwala na długi czas malowania bez potrzeby dolewania kolejnych porcji emulsji. Produkt przeznaczony jest do nakładania farb, emalii, lakierów oraz klejów na duże powierzchnie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Agregat działa za pomocą sprężonego powietrza i uzyskuje ciśnienie maksymalne 4,5 bara.

W zestawie znajdują się dwa węże. Każdy z nich ma trzy metry długości; jeden służy do przyłączenia powietrza do pistoletu, drugi do transmisji farby lub kleju do pistoletu. Dołączony pistolet HP ma dyszę 1,8 milimetra. Agregat powinien pracować w pozycji pionowej. Posiada uchwyt służący do przenoszenia, jednak w trakcie malowania duży pojemnik musi znajdować się na podłodze lub niewielkim podeście/stoliku.

Pojemnik jest wyjątkowo trwały i odporny na wszelkie uszkodzenia. Został on pokryty nieelektrolityczną powłoką metaliczną Dacromet. Nazwa pochodzi od procesu powstawania. Dakrometyzowanie to zabieg, w którym stosowana jest dyspersja wodna przez zanurzenie lub nakładanie warstwy natryskowo. Takie rozwiązanie zapobiega powstawaniu korozji wodnej.

  • Duży zbiornik;

  • Niska cena;

  • Dobra dysza.

  • Ciężki w transporcie.

Agregat MALARSKI Pistolet Hydrodynamiczny Zestaw3kolory

agregat malarski wagner

Kolejny na liście Powermat to ważący około sześciu kilogramów agregat malarski hydrodynamiczny tłokowy. Do zestawu dołączone są gratisy w postaci rękawic ochronnych, taśmy i folii malarskiej. Ponadto wyposażenie zawiera siedmio metrowego węża ssącego z filtrem, pistolet z końcówką rozpylającą, przedłużkę pistoletu o długości 50 centymetrów, 250 mililitrów oleju smarującego TSL oraz dwie uniwersalne dysze.

Pierwsza dysza 515 ma otwór wielkości 0,015 cala, kąt rozpylania 50 stopni i wydajność na poziomie 0,87 litra na minutę. Druga to dysza 517 z otworem 0,017 cala, również o kącie rozpylania 50 stopni i wydajności 1,13 litra na minutę. Do pistoletu pasuje większość dysz dostępnych na rynku, dlatego w razie potrzeby można dokupić potrzebny model.

Moc urządzenia wynosi 1200 watów, a maksymalne ciśnienie robocze 220 barów. Średnia prędkość dostarczania farby wynosi do półtora litra na minutę; maksymalna lepkość medium to 110 DIN-s. W agregacie zastosowano komutatorowy silnik prądu stałego i pompę tłokową jako mechanizm sprężający. Urządzenie może pracować w pozycji pionowej i poziomej. Wygodne uchwyty pozwalają na komfortowe manewrowanie agregatem.

  • Długi wąż;

  • Atrakcyjne i praktyczne gratisy;

  • Wysoka moc urządzenia.

  • Duży pobór farby.

Agregat Malarski Hydrodynamiczny DEDRA DED7421

agregat malarski dedra

Agregat hydrodynamiczny marki Dedra to kolejny sprzęt wysokiej jakości. Przeznaczony jest do nakładania farb ściennych i lateksowych, bejc, gruntów, lakierów wodnych, substancji ochronnych, oraz różnorakich emalii. Urządzenie dobrze pokrywa wybrane powierzchnie, nie tworzy zacieków i równomiernie rozpryskuje emulsję. Model generuje hałas na poziomie 95 decybeli.

Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 220 barów; znamionowa moc pobierana to 650 watów. Agregat malarski dedra jest wydajny, rozpyla do litra farby na minutę. Urządzenie waży siedem kilogramów, jest zatem stosunkowo ciężkie, ale posiada ergonomiczne uchwyty i może pracować w pozycji poziomej oraz pionowej. W zestawie znajduje się siedmiometrowy, elastyczny wąż ułatwiający malowanie sufitów i wysokich ścian.

Wyposażenie zawiera pistolet lakierniczy, jedną dyszę, rurę ssącą ze smokiem, kubek i śrubę montażową, dwa filtry pistoletu, klucz ampulowy, podkładkę dyszy, szczoteczkę i przedłużkę pistoletu o długości 50 centymetrów. Pistolet jest uniwersalny, większość dysz do niego pasuje. Urządzenie jest wygodne, trwałe i spełnia swoją rolę – doskonale i szybko maluje ściany.

  • Szerokie zastosowanie;

  • Dobry zestaw;

  • Wygodny w obsłudze.

  • Wysoka cena.

AGREGAT MALARSKI HYDRODYNAMICZNY 1500W + DYSZE

agregat do malowania natryskowego

Znowu na liście jest marka Powermat. Tym razem jednak jest to profesjonalny, potężny agregat malarski, który waży ponad trzydzieści kilogramów. Moc urządzenia to 1500 watów. Maksymalna prędkość dostarczania wynosi do 2,54 litrów na minutę przy ciśnieniu do 225 barów. Mechanizm sprężający to pompa tłokowa, a zainstalowany silnik jest bezszczotkowy.

W zestawie znajduje się wąż o długości piętnastu metrów, wąż przelewowy, pistolet z końcówką rozpylającą, wąż ssący z filtrem, zestaw kluczy montażowych oraz trzy dysze: 515, 517 i 621. Dwie pierwsze dysze mają kąt rozpylania 50 stopni i otwory 0,015 i 0,017 cala oraz wydajność 0,87 i 1,13 litra na minutę. Ostatnia ma otwór wielkości 0,021 cala, kąt rozpylania 60 stopni i wydajność 1,74 litra na minutę.

Agregat jest duży i ciężki, ale ma koła i długi uchwyt, dzięki czemu łatwo się go transportuje i jest wygodny w użyciu. Koła wyprodukowano z twardej pianki poliuretanowej pokrytej dodatkowo warstwą gumy kauczukowej – są one antypoślizgowe i wytrzymałe.

  • Bardzo długi wąż;

  • Koła transportowe;

  • Duża moc urządzenia;

  • Urządzenie jest duże i ciężkie.

AGREGAT MALARSKI HYDRODYNAMICZNY TŁOKOWY PISTOLET GEKO

agregat do malowania ścian

Ostatni model to agregat hydrodynamiczny tłokowy marki Geko. Urządzenie waży sześć kilogramów i ma moc 650 watów. Maksymalny przepływ emulsji wynosi 1400 mililitrów na minutę przy wydajności od sześciu do ośmiu metrów kwadratowych na minutę. Maksymalne ciśnienie wynosi 200 barów. Model posiada regulację ciśnienia w postaci wygodnego pokrętła. 

Agregat nadaje się do aplikacji farb emulsyjnych, akrylowych, lateksowych, bejc i lakierów wodnych oraz emalii. Zużywa on znacznie mniej farby niż wałek lub pędzel, jest zatem ekonomiczny. Urządzenie może pracować w pionie lub w poziomie – w każdej pozycji będzie wygodne w stosowaniu dzięki antypoślizgowemu uchwytowi i stabilnym nóżkom.

W zestawie znajduje się dysza 517 z otworem 0,017 cala i kącie rozpylania 50 stopni. Ponadto wyposażenie zawiera węża ssącego z filtrem, pistolet, przedłużkę do pistoletu, węża do pistoletu o długości siedmiu metrów, dwa klucze serwisowe, szczoteczkę do czyszczenia i regulator ciśnienia zintegrowany z urządzeniem. Agregat jest w kolorze niebieskim, tak samo jak wąż do pistoletu. Nóżki są srebrne z czarnymi elementami. Jest to ładny i kompaktowy model.

  • Ładny design;

  • Wysoki przepływ maksymalny;

  • Dobra wydajność.

  • Niska moc silnika.

Czy warto wybrać agregat malarski Wagner? A może firmy Yato? Sprawdź która opcja będzie najlepsza po zapoznaniu się z poradnikiem 2024! 

Agregaty do malowania ścian to urządzenia, które bardzo efektywnie mogą pomóc w aplikacji emalii na różnorakie powierzchnie. Przedstawione wyżej produkty charakteryzują się niezwykle ciekawym wykonaniem, a także bardzo dobrymi parametrami. Co jednak jeśli żaden agregat hydrodynamiczny z tych wyżej opisanych nie przypadnie nam do gustu? A może po prostu potrzebujemy nieco inaczej skonfigurowanego urządzenia?

Na rynku mamy przecież agregaty malarskie Graco, Yato, Powermat i wielu innych producentów, a to tylko świadczy, że przed nami jest nie lada wyzwanie. Wybór tego idealnego zależy przede wszystkim od stawianych przed nim zadań. W każdym jednak przypadku powinniśmy kierować się parametrami, a dokładniej rzecz biorąc mocą urządzenia, a także ciśnieniem roboczym. 

Uwzględnić też trzeba prędkość dostarczania medium i jego lepkość, a także długość węża. Sama jakość komponentów odpowiedzialnych za sprężanie powietrza czy ogólnie pobór emulsji też ma znaczenie. Nie bez powodu istotne jest też sprawdzenie akcesoriów, jakie producent dostarcza wraz z produktem. Więcej informacji znajdziemy też tutaj: 

https://www.industria24.pl/blog/jaki-pistolet-do-malowania/

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na moc urządzenia

Każde urządzenie elektryczne musi być wystarczająco mocne, aby poradzić sobie z każdym zadaniem – nieważne jak długie i wyczerpujące miałoby ono być. Dlatego agregaty powinny oferować nam silniki z mocą na poziomie minimum 500 W. To przekłada się na trwałą i długą pracę przez cały czas bez martwienia się o przegrzewanie.

Co ważniejsze, od mocy zależne są też pozostałe parametry urządzenia. W tym jednego z najważniejszych przy malowaniu natryskowym, a mianowicie ciśnienie. Dlatego choć 500 W jest minimalną zalecaną mocą, to powinniśmy przede wszystkim szukać urządzeń z silnikiem 700-900 W, a nawet i 1500 W w przypadku najbardziej wymagających użytkowników.

Ponadto, uwzględnijmy ciśnienie robocze i maksymalne

Aspektem, który ma kluczowe znaczenie na efektywność urządzenia i jego sprawność jest ciśnienie robocze. Wskazuje nam to z jaką siłą dysza jest w stanie wytryskiwać farbę. Im moc wyższa, tym skuteczniej i, co ważniejsze, szybciej będziemy w stanie nakładać emulsję na powierzchnię. 

Rzecz jasna musimy tutaj pamiętać, że bardzo często nie maluje się maksymalnym ciśnieniem roboczym z uwagi na to, że takie ciśnienie będzie idealne podczas malowania bardzo dużych powierzchni z nieco większej odległości. W ten sposób ograniczamy rozprysk. Tutaj więc istotna jest też regulacja, o której nieco więcej powiemy poniżej. 

agregat malarski

Planujesz remont? Przyda ci się kurtka robocza zimowa – sprawdź nasz ranking.

Nie zapomnijmy też o funkcjonalności

Aby mieć gwarancję, że wybrany przez nas agregat nada się idealnie do pomalowania małego pokoiku, całego mieszkania, a także elewacji czy też innych ogromnych powierzchni. Dostosowanie ciśnienia będzie w takich sytuacjach kluczowe bo inne będzie potrzebne do malowania z bliska, a inne do bardziej odległych miejsc. 

Im większe ciśnienie, tym oczywiście większa siła natryskiwanego materiału. To oznacza też lepsze krycie powierzchni znajdujących się dalej. Jeśli jednak malujemy z bliska, to dochodzi do sporego pylenia. W takich sytuacjach przyda się możliwość zredukowania ciśnienia. 

Funkcjonalność to jednak nie tylko regulacja ciśnienia, ale także możliwość ustawienia natrysku w pionie i poziomie czy też możliwość dostosowania strumienia natrysku do naszych wymagań. Uwzględnić też powinniśmy lepkość medium, a więc czy wykorzystywana emulsja do natrysku musi być bardzo rzadka czy też nie.

Jaka jest wydajność wybranego przez nas agregatu do malowania ścian?

Kolejnym parametrem istotnym przy wyborze agregatu malarskiego jest jego wydajność, a dokładniej rzecz biorąc prędkość dostarczania medium. Jest to nic innego jak przepływ farby w litrach na minutę. Im wartość jest wyższa, tym większy pobór agregatu. Co prawda dla niektórych wysokie wartości są wadą z uwagi na to, że produkt pobiera bardzo dużą ilość farby, przez co szybko jej ubywa wtedy jednak powinieneś się zainteresować produktami z rankingu najlepszych wałków malarskich.

Jeśli jednak umiejętnie malujemy i zdajemy sobie sprawę z pokrycia wybranego przez nas urządzenia, to duży przepływ medium może stać się zaletą z uwagi na fakt, że szybsza praca pistoletem natryskowym pozwoli pomalować o wiele większą powierzchnię w tym samym czasie w porównaniu np. z dobrym wałkiem niekapiącym

W zależności od ciśnienia czy też wybranych opcji i ustawień, prędkość dostarczania medium może się różnić od litra na minutę do nawet i 3-4 litrów na minutę. Te większe wartości polecane są jednak tylko i wyłącznie w przypadku profesjonalnego malowania, gdzie nasze doświadczenie pozwoli nam wykorzystać tak duży pobór emalii.

Zobacz również nasz ranking osuszaczy: https://majsterkujsam.pl/przemyslowy-osuszacz-powietrza-opinie-ranking/

Długość węża i inne przydatne informacje

Choć nie jest to najistotniejsze przy zakupie agregatu malarskiego, i tak powinniśmy sprawdzić czy produkt, który nas zainteresował, oferuje nam odpowiednią długość węża do naszych prac. Z uwagi na to, że bardziej zaawansowane agregaty malarskie są mało kompaktowe i kompatybilne, długi wąż wraz z pistoletem natryskowym będzie zdecydowanie przydatny i pomocny podczas prac. 

Warto też sprawdzić wagę urządzenia i jego wielkość, bo to może okazać się przydatne podczas późniejszego przechowywania. Musimy również uwzględnić emisję hałasu, bo sprzęty te nie należą do najcichszych. Niewłaściwie skonstruowane opcje mogą emitować ciśnienie akustyczne na poziomie 95 dB, co przy dłuższej pracy i umieszczeniu sprzętu w tym samym pokoju co malujemy może okazać się bardzo męczące.

Akcesoria także istotne

Wyposażenie się w bardzo długi wąż, o którym mowa była powyżej, jest bardzo ważne. Rzecz jasna nie powinniśmy patrzeć tylko na to. Przecież oprócz tego istotne jest zweryfikowanie innych dodatków jak, na przykład, specjalna przedłużka pistoletu, która ułatwi nam malowanie sufitów czy też specjalne dysze pistoletu o otworach różnej wielkości i zróżnicowanym kącie rozpylania. To daje nam też zróżnicowaną wydajność, a więc możliwość stosowania pistoletu przy pracach na większych powierzchniach przy użyciu kompresora akumulatorowego, jak i tych mniejszych.

Dodatkowo warto upewnić się, że oprócz wyżej wspomnianych dodatków producent wyposażył nas w specjalną szczoteczkę do czyszczenia czy też w podkładkę dyszy. Inni natomiast oferują też specjalny filtr czy nawet zbiornik ciśnieniowy.

Który agregat do malowania natryskowego okazał się najlepszy? Podsumowanie rankingu 2024

Nieważne czy zdecydujemy się na agregat malarski wagner czy może bardziej przypadnie nam do gustu oferta firmy Powermat. Jedno jest pewne. Wybierając ten idealny produkt, musimy najpierw zweryfikować czy spełnia on wszystkie wymagania dotyczące wydajności pracy. Jeśli dodatkowo oferować będzie wysoką trwałość i komfort użytkowania, będzie to sprzęt idealny.

Jeśli jednak własnoręczne poszukiwania nas nie interesują bądź po prostu nie mamy na to czasu, warto sprawdzić produkty przygotowane w zestawieniu. Szczególnie dobrym rozwiązaniem jest AGREGAT MALARSKI PISTOLET 220 BAR+PRZEDŁUŻKA+DYSZE. To agregat hydrodynamiczny, który dostarcza nam bardzo wysokie ciśnienie robocze, a dodatkowo odpowiednią wydajność i stosunkowo niską cenę jak za agregat malarski Yato.

Sprawdź też ranking kompresorów do malowania: https://majsterkujsam.pl/kompresor-do-malowania-opinie-ranking/.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki agregat malarski wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by darrek44

Nawet z wygądu falo tech wydaje się być cieżki i to go dyskwalifikuje. Kumpel poleca mi dedre, ale drogo sprzęt. Ten powermat chyba będzie najlepszy - cena ok, jakość też.

 by malarz tynkarz

ja stawiam na Yato, mam już duzo rzeczy z tej firmy i wszystkie dobrze chodzą. Agregat kupiłem z miesiąc temu, ale oceniam bardzo dobrze.

 by hula

Mam pierwszą opcje z zestawienia - jest dobry, równo maluje, spoko w transporcie, miesci mi się do auta. Zużywa o wiele mniej farby niż przy malowaniu ręcznym.

 by stachu z gór

Jeżeli mamy kasęna agregat to szczerze polecam. Szybko, ściany równomiernie pomalowane, bez śladach po wałku. Klienci mega zadowoleni.

 by fachura_66

Dobre zestawienie, wszystkie agregaty godne polecenia - mówię to jako fachowiec. Pracowałem już na wielu, a te z zestawienia przodują.