Jaki kask motocyklowy do 1000 zł wybrać w 2024 – Opinie i Ranking

by

Spis Treści

Jaki będzie bardzo dobry kask motocyklowy do 1000 złotych? Czas sprawdzić dostępne oferty i dowiedzieć się jakie są najlepsze kaski motocyklowe w tym zakresie cenowym!

Każdy z nas zastanawia się jakie kaski motocyklowe będą najlepsze do jazdy po mieście, na trasę, do jazdy terenowej, a także do wysokich prędkości. Niemniej jednak bardzo ważny jest też budżet, bo przecież nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na wyposażenie się zarówno w kask otwarty do miasta, zamknięty dla największego bezpieczeństwa, a także modułowy gwarantujący idealny kompromis pomiędzy poziomem komfortu a ochrony głowy. Do 1000 złotych uda nam się jednak znaleźć bardzo ciekawe propozycje, z których każdy początkujący i niemal każdy średnio zaawansowany motocyklista będzie zadowolony.

Musimy jednak pamiętać, że kaski różnią się od siebie i to w sposób dosyć diametralny. Istnieją przecież opcje oferujące nam znacznie wyższy komfort jazdy, ale jednocześnie nie gwarantują takiej ochrony. Inne natomiast opcje mogą być ciekawym kompromisem pomiędzy jednym i drugim, lecz niestety będą znacznie droższe. Co więc powinno przykuć naszą uwagę podczas szukania opcji idealnej? W tym zagadnieniu pomoże dzisiejsza analiza porównawcza, a także omówienie najistotniejszych czynników wpływających na atrakcyjność danego sprzętu, w tym jakość skorupy, system wentylacji, rodzaj i wykonanie wizjera, wyściółki, a także paru innych elementów o znacznym wpływie na ostateczną jakość sprzętu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Origine Delta

9.9

Średnia

LS2 FF800

9.8

Tania

HJC I90

9.7

Średnia

Caberg Duke II

9.6

Tania

SCORPION EXO-COMBAT EVO

9.5

Droga

Cassida Refraction

9.4

Średnia

Zwycięzcą rankingu 2024 i najlepszy kask do 1000 zł do jazdy po mieście to bez wątpienia Origine Delta

 

Kask integralny do 1000

Dzisiejszym numerem jeden w zestawieniu okazała się produkcja, która pomimo braku nieco bardziej wytrzymałej skorupy świetnie sobie radzi w codziennym użytkowaniu. Jest to przede wszystkim spowodowane bardzo dobrymi pozostałymi parametrami, wysokim komfortem użytkowania, a także wieloma innymi elementami akcesoryjnymi pozytywnie wpływającymi na nasz komfort. Kask posiada zaawansowany system wentylacji, a dodatkowo jest stosunkowo lekki jak na wariant szczękowy.

Zacznijmy jednak od podstaw. Skorupa kasku wykonana została z tworzywa termoplastycznego. Jest to zarazem dobra wiadomość, jak i nieco zła. Przede wszystkim musimy pamiętać, że dzięki temu uda nam się kupić kask za mniej niż 1000 zł. Niestety, w tej cenie większość rywali oferuje już poliwęglan bądź mieszankę poliwęglanu z termoplastem. Niemniej jednak warto wybrać kask Origine Delta z uwagi na fakt, że jest to jedna z najbardziej rozbudowanych opcji pod względem funkcjonalności.

Sprzęt oferuje dosyć szeroki kąt widzenia lecz to ciekawe dodatki i opcje akcesoryjne odgrywają tutaj główne skrzypce. Przede wszystkim pamiętajmy, że szczęka jest podnoszona, a więc już sam ten element pozytywnie wpływa na komfort. Oprócz tego, wyściółka jest wyjmowana, a dodatkowo wykonana z antybakteryjnego materiału. Dodatkowo sprzęt gwarantuje nam homologację ECE 22-05, a także powłokę anty UV, zintegrowaną blendę, szybki montaż i demontaż wizjera, a także zestaw interkomu, w którym znajdziemy mikrofon wyposażony w gąbkę redukującą szumy, a także kabel USB do ładowania. Ponadto, komplet daje możliwość słuchania muzyki i jest kompatybilny z systemami Android i iOS.

 • Bardzo bogate wyposażenie dodatkowe;

 • Wiele funkcji ułatwiających korzystanie z urządzenia;

 • Stosunkowo lekki wśród kasków szczękowych;

 • Dostosowany do interkomu i pinlocka.

 • Skorupa termoplastyczna.
 •  

Natomiast bardzo dobry kask integralny do 1000 złotych przygotowała firma LS2, a dokładniej model LS2 FF800

Cichy kask do 1000 zł

Propozycja dostępna jest w przeróżnych wersjach kolorystycznych, co bez wątpienia odegra stosunkowo ważną rolę podczas poszukiwania opcji idealnej. Co więcej, jest to wariant integralny, a więc w pełni zamknięty kask gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa spośród innych typów kasków. Warto dodatkowo zauważyć, że w tego typu rozwiązaniach kluczowa jest wentylacja i producent doskonale o tym wie – przygotował dla nas regulowaną multiwentylację z uwagi na dużą ilość wlotów – z przodu i u góry.

Zacznijmy jednak od podstaw. Korpus zewnętrzny kasku motocyklowego od firmy LS2 przygotowany został w oparciu o materiał KPA. Jest to mieszanka poliwęglanu i termoplastiku (Kinetic Polymer Alloy). Nie jest to więc najmocniejsza propozycja spośród prezentowanych, niemniej jednak bardzo dobrze radzi sobie i gwarantuje zdecydowanie lepszą ochronę niż zwykłe kaski ze skorupą przygotowaną wyłącznie z termoplastu. Dodatkowo warto nadmienić, że model FF800 jest niezwykle tani, dlatego zostanie nam całkiem sporo pieniędzy z przygotowanego budżetu na innego akcesoria motocyklowe.

Mamy tutaj, rzecz jasna, zapięcie mikrometryczne znane z szybkości i łatwości używania. Ponadto, model umożliwia nam zamontowanie pinlocka. Warto także zanotować, że propozycja oferuje możliwość wyjęcia wkładu wnętrza w celu późniejszego wyprania. 

 • Bardzo niska cena;

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Wiele kolorów i designów do wyboru;

 • Ogromna ilość rozmiarów umożliwiająca dostosowanie kasku do rozmiaru naszej głowy.

 • Stosunkowo wysoka waga – powyżej 1550 g.

Jeśli wolisz firmę HJC i budżet na dobry kask motocyklowy do 1000 zł można nieco nagiąć, to warto sprawdzić HJC I90

kask motocyklowy do 1000 zł ranking

Decydując się na model od HJC z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę czego dokładnie możesz się spodziewać. Bardzo wysoka renoma marki, wszelkie homologacje – a nawet podwójne homologacje umożliwiające bezpieczną jazdę w otwartej i zamkniętej szczęce, a także szereg innych zalet sprawia, że jeśli zdecydujesz się kupić kask motocyklowy od tej firmy, bez wątpienia nie pożałujesz. Pod warunkiem, że jesteś przygotowany na delikatne przekroczenie budżetu.

Wariant ten jest wykonany z materiału trwałego i odpornego na uszkodzenia. Skorupa bazuje na polikarbonacie, czyli poliwęglanie. Warto jednak nadmienić, że marka HJC postanowiła nieco wzmocnić konstrukcję i wykorzystuje swoją własną technologię zwaną APC, czyli Advanced Polycarbonate Shell. Gwarantuje to idealne dopasowanie i wygodę, ale też i świetną ochronę. Skoro mowa o ochronie, to producent uzyskał homologację podwójną. Jak wiemy, jest to kask modułowy, a więc umożliwia jazdę bez części szczękowej (jako kask otwarty) lub z częścią szczękową. W przypadku tego kasku, homologacja potwierdzająca bezpieczeństwo i prawidłową ochronę dotyczy obu wariantów!

Na komfort wpływa przede wszystkim bardzo szeroka blenda, która jest odporna na zarysowania, a dodatkowo wyposażona w filtr UV 99% gwarantujący bardzo dobrą ochronę przed promieniami słonecznymi. Oprócz tego, wyściółka wewnątrz kasku jest miękka i, rzecz jasna, można ją wyjąć i wyprać. Dodatkowo jest to opcja przystosowana do korzystania z interkomu – producent deklaruje kompatybilność ze swoim własnym systemem Smart HJC. Opcja jest jednak bardzo ciężka – waży niemal 1700 g. 

 • Bardzo wysoki komfort użytkowania z uwagi na świetne wykonanie wnętrza;

 • Bardzo wydajny system wentylacji;

 • Podwójna homologacja – dla wariantu otwartego i zamkniętego;

 • Świetna jakość skorupy – autorska technologia produkcji bazując na poliwęglanie.

 • Bardzo duża cena – nieco ponad budżetem;
 • Niezwykle duża waga.
 •  

Kolejny kask motocyklowy do 1000 o dobrych parametrach i oferujący wysoką wytrzymałość to Caberg Duke II, czyli kask szczękowy o nieco niższej cenie niż przewiduje budżet

kask motocyklowy do 1000

Nieco poniżej budżetu znajdziemy natomiast opcję przygotowaną przez firmę Caberg. Model Duke 2 dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych. Nie jest to jednak tak atrakcyjny wybór jak u konkurencji. Niemniej jednak umożliwia dostosowanie kasku do naszych własnych preferencji. Produkt cechuje się jednak bardzo dobrym wykonaniem, a także ma podwójną homologację. Oprócz tego, świetnie radził sobie w zewnętrznych testach i badaniach (SHARP), co tylko potwierdza jakościową ochronę, którą nam dostarcza.

Zacznijmy jednak od podstaw, a więc od bezpieczeństwa. 5 gwiazdek (czyli maksymalna ocena) zdobytych w testach Sharp w połączeniu z podwójną homologacją ECE 22.05 do jazdy w trybie ze szczęką otwartą i zamkniętą. Świetna jakość wykonania była możliwa dzięki wykorzystania poliwęglanu, czyli trwałego i wielokrotnie rekomendowanego materiału.

Ponadto, bardzo ważną sprawą podczas poszukiwania opcji idealnej jest, rzecz jasna, komfort. A na ten wpływać będzie odpowiednia wentylacja. Ta gwarantowana jest dzięki temu, że otwory wentylacyjne są regulowane i pozwalają nam dostosować ilość powietrza, które wlatuje do wnętrza. Skoro mowa o wnętrzu, to wyściółka jest wypinana, oddychająca, a także antybakteryjna. Oczywiście możemy ją wyprać. Kask jest też dostosowany do systemu komunikacji (firmy Caberg), a także do montażu szybki pinlock.

 • Bardzo dobre wykonanie;

 • Stosunkowo niska cena;

 • Podwójna homologacja + świetne wyniki w zewnętrznych testach;

 • Kompatybilność z pinlockiem i systemami komunikacji.

 • Dosyć niewielki wybór kolorystyczny i rozmiarowy;
 • Stosunkowo duża waga – niemal 1600 g.
 •  

SCORPION KASK EXO-COMBAT EVO to dla wielu najlepszy kask motocyklowy do 1000 złotych obecnie dostępny na rynku w roku 2024

ranking kasków motocyklowych do 1000 zł

Kolejna opcja szczękowa/modułowa przygotowana została przez firmę Exo-Combat Evo Matt Black. Podobnie jak wielu konkurentów, tak i tutaj zastosowano znacznie lepszy od termoplastu policarbon, czyli poliwęglan, do produkcji skorupy. Ponadto, opcja jest dostępna w bardzo dużej ilości rozmiarów, dzięki czemu bez najmniejszych problemów znajdziemy idealnie dostosowany kask do naszej głowy.

Propozycja korzysta z trwałego i wytrzymałego poliwęglanu, dzięki czemu skorupa chroni naszą głowę w bardzo dobrym stopniu. Dodatkowo sprzęt może poszczycić się homologacją ECE 22.05 na jazdę bez szczęki, jak i ze szczęką. Sama szyba jest wzmocniona – odporna na zarysowania, a wyposażona w nią blenda przeciwsłoneczna jest też pokryta specjalną powłoką hydrofobową. Oprócz tego, ma też specjalny system szybkiego chowania – tak zwany speedview. 

Jeśli chodzi o wnętrze, to oddychająca tkanina Kwikwick2 została wykorzystana do produkcji. To bardzo przyjemny w dotyku materiał, który dodatkowo można prać. System wentylacji jest rozbudowany, lecz nie oferuje zaawansowanych możliwości regulacyjnych jak niektóre opcje konkurencyjne.

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Homologacja do jazdy ze szczęką jak i bez;

 • Wysoko gatunkowa tkanina Kwikwick2;

 • Wiele rozmiarów kasku dostępnych do wyboru.

 • Brak informacji o kompatybilności z interkomem lub pinlockiem.
 •  

Cassida Refraction będzie idealnym wyborem, jeśli wybierając kask kierujemy się feedbackiem i wytrzymałością

kask motocyklowy do 1000 zł

Opcja przygotowana przez czeskiego producenta Cassida charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem, ale też i funkcjonalnością. Propozycja ma wiele zalet zarówno jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, jak i w przypadku komfortu użytkowania. Przede wszystkim warto zauważyć, że opcja uzyskała homologację ECE 22.05, co jest najistotniejsze. Niemniej jednak produkt cechuje się też innymi zaletami jak, chociażby, wykonanie z polikarbonu. 

Kask cieszy się popularnością ze względu na atrakcyjny wygląd i możliwość dostosowania kolorystyki, choć ogólnie wariantów do wyboru nie ma dużo. Tego co jest dużo, to ilość dostępnych rozmiarów – od XS aż do 2XL. Dzięki temu bez najmniejszych problemów dostosujemy kask Cassida do naszej głowy. 

Oprócz tego, produkt wyposażony jest w folię pinlock dostępną w zestawie. Sprzęt ma również deflektor nosa i brody, a także dodmuchwane policzki. Poza tym, blenda przeciwsłoneczna dobrze sobie radzi w nasłonecznione dni. Propozycja nie ma, co prawda, wielu dodatkowych funkcji. Niemniej jednak oferuje dobrą jakość i bezpieczeństwo, co jest najważniejsze.

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Sporo rozmiarów do wyboru;

 • Dodmuchiwanie policzków;

 • Deflektory brody i nosa.

 • Mało wariantów kolorystycznych;

 • Brak wielu dodatkowych funkcji i udogodnień. 

 •  

Artykuły

Nie wiesz czy wybrać integralny kask motocyklowy czy opcję szczękową? A może jeszcze lepszy będzie otwarty? Sprawdź poniższe porady zakupowe

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak kluczowe jest prawidłowe wykonanie kasku. Uzyskanie homologacji jest bardzo ważne nie tylko ze względu na czystą formalność i dopuszczenie danego przedmiotu do użytku. Niemniej ważne jest też nasze bezpieczeństwo. Jednakże, samo wykonanie i certyfikaty to nie wszystko, bo przecież brak komfortu czy atrakcyjnych dodatków sprawia, że dany model, pomimo odpowiedniej specyfikacji technicznej, może nie być tym, czego szukamy.

Z tego względu wybór opcji idealnej wymaga od nas zapoznania się z różnorodnymi aspektami kasków i wzięcia pod uwagę rzeczy, które na pierwszy rzut oka nie wydają się ważne. Na szczęście w dzisiejszym poradniku postanowiliśmy omówić wszystkie sprawy o stosunkowo dużym znaczeniu dla każdego z nas. A to oznacza nie tylko samą jakość wykonania czy rodzaj materiału, z jakich wykonana jest skorupa lub wyściółka. 

Bardzo istotnymi kwestiami przy wyborze opcji idealnej jest sprawdzenie jakie jest zapięcie, czy blenda przeciwsłoneczna jest dodatkowo wyposażona w filtr UV, a także czy w ogóle zdecydujemy się na kask szczękowy czy może na inny typ w zależności od stylu jazdy i oczekiwań danego użytkownika. Ponadto, wyżej wspomniane elementy to tak naprawdę tylko kropla w morzu wszystkich istotnych danych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, to ciekawych informacji udzieli nam też poniższy artykuł:

https://moto-tour.com.pl/pl/info/rodzaje-skorup-w-kaskach-436.html?gclid=CjwKCAiAoL6eBhA3EiwAXDom5th0IaUFGcSpLi6pFdN6AqXYNCQVd3FdU903VSwKHGOfllbnk4095BoCF7QQAvD_BwE

 

kask szczękowy opinie

Dobre kaski motocyklowe będą otwarte, zamknięte, a może modułowe? Wszystko o dostępnych kategoriach produktów

Każdy z nas preferuje inny styl jazdy i porusza się w innych warunkach. Dla jednego szybki i pełen groźnych sytuacji przejazd wymaga kasku integralnego, który gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa kosztem tego, że komfort jazdy jest mniejszy z uwagi na ograniczoną przestrzeń wewnątrz kasku i mniejszą widoczność.

Z drugiej jednak strony może nam bardziej zależeć na tym, aby opcja była wyposażona w ruchomą część szczęki bądź żeby szczęka w ogóle nie była zabezpieczona, co oczywiście nie jest najlepsze mając na uwadze nasze zdrowie. Jednakże w ten sposób otrzymujemy znacznie większy komfort podróżowania, co ma szczególne znaczenie podczas jazdy miejskiej bądź gdy bierzemy udział w tak zwanych wydarzeniach slow ride. Wtedy świetnie się sprawdzi wariant otwarty, który nierzadko wybierany jest gdy przeglądamy kaski na chopper

Rozwiązaniem idealnie dostosowanym do wymagań wielu użytkowników wydaje się opcja modułowa, zwana też szczękowa. Jest to połączenie zalet, jakie oferują kaski integralne i otwarte, gdzie większy komfort gwarantuje nam regulacja ochrony szczęki, a nawet możliwość zdjęcia tej części osłony. Natomiast opcja ta jest w stanie lepiej chronić naszą głowę z uwagi na dodatkowe zabezpieczenie szczęki, czego w kaskach otwartych nie ma. Niemniej jednak propozycje te są zazwyczaj cięższe od wariantów otwartych czy integralnych właśnie ze względu na możliwość regulacji elementu szczękowego.

Wszystkie kaski motocyklowe muszą mieć homologację i dobre wykonanie – to sprawy kluczowe

Wybierając kask każdy pragnie wybrać wariant odporny na zarysowania, aerodynamiczny, a także odpowiadający nam wariant kolorystyczny. Zanim jednak do tego przejdziemy musimy najpierw upewnić się, że wybrany przez nas model jest wystarczająco mocny, aby uchronić nas podczas wypadku. 

SCORPION KASK EXO-COMBAT EVO
ranking kasków motocyklowych do 1000 zł

Do tego najczęściej używamy certyfikatów. Szczególnie jeden jest bardzo ważny, mianowicie homologacja ECE R 22.05. Potwierdza ona, że interesujący nas kask przeszedł odpowiednie testy i badania potwierdzające jego jakość wykonania i trwałość, a także właściwą ochronę podczas wypadków i uderzeń. Jeśli chodzi o homologację, to warto także pamiętać o tym, że niedługo pojawią się nowe normy w Polsce i Europie, a te będą wymagać już homologacji ECE R 22.06. 

Gdy już upewnimy się że sprzęt nas chroni w sposób wystarczająco dobry według badań, warto sprawdzić z czego wykonana została skorupa kasku. Im bardziej wytrzymały materiał, tym lepiej kask będzie sobie radzić w zdarzeniach drogowych. Najczęściej stosowanym materiałem przy produkcji kasków budżetowych jest tworzywo termoplastyczne. Niemniej jednak to najmniej wytrzymała opcja spośród szeroko używanych i akceptowalnych materiałów. Dodatkowo w cenie do 1000 złotych taki materiał nie jest zalecany – bez większych problemów uda nam się znaleźć opcję, która wykonana została z poliwęglanu.

Skorupa z takiego materiału jest już o wiele bardziej wytrzymała niż ta z tak zwanego termoplastu. Jeśli jednak myślimy nad opcją równie trwałą, ale znacznie lżejszą, to warto pomyśleć nad włóknem szklanym. Jest to równie trwała propozycja co poliwęglan, lecz z uwagi na charakterystykę tego włókna kaski są znacznie lżejsze, co przekłada się na wyższy komfort użytkowania.

Każdy kask do 1000 powinien już oferować świetne funkcje dodatkowe

Nie jesteś pewien czym powinien charakteryzować się idealny kask do 1000 złotych? Przede wszystkim sprawdź czy oferta, która cię zaciekawiła, jest funkcjonalna i wysoce użytkowa! W tych pieniądzach większość kasków powinna gwarantować wszystkie podstawowe elementy dodatkowe poprawiające komfort użytkowania, ale i nie tylko. 

Zacznijmy od tych najistotniejszych, mianowicie od wnętrza. Powinno być wyposażone w antybakteryjną wyściółkę, dzięki której nie ryzykujemy magazynowania się roztoczy. Ponadto, antybakteryjny charakter wyściółki sprawia, że podczas prania wnętrze nie ulegnie uszkodzeniu i zachowa swoje atrybuty nawet po wielokrotnym myciu. Co więcej, upewnijmy się też, że mamy szansę bez najmniejszego problemu wyjmować to wnętrze, bo nikt nie chce prać wyściółki, której nie da się wyciągnąć z kasku.

Oczywiście to podstawowe funkcje, które powinna oferować każda propozycja. Nieco bardziej rozbudowane kaski umożliwiają nam montaż systemu pinlock, a także całego zestawu interkomu. Dzięki temu nie musimy martwić się o to, że po instalacji tych dodatków zrobi się nieprzyjemnie i mało komfortowo wewnątrz wybranej przez nas ochrony głowy. 

Caberg Duke II
kask motocyklowy do 1000

Skoro każdy kask motocyklowy do 500 zł powinien gwarantować nam szyby z ochroną przed porysowaniem, to i to samo dotyczy opcji tych dwukrotnie droższych. Tutaj warto też pamiętać o prawidłowej wentylacji, dzięki której para z wewnątrz powinna być prawidłowo odprowadzana. Dlatego prawidłowe umieszczenie wlotu i wylotu jest kluczowe, aby w czasie jazdy zapewnić sobie właściwą cyrkulację powietrza.

Cassida Refraction
kask motocyklowy do 1000 zł

Kask motocyklowy z blendą, wentylacją a także innymi dodatkami – zweryfikuj jakość wszystkich elementów

Oczywiście pamiętajmy też, że na uwagę zasługuje jakość tych dodatkowych elementów, o których mowa była w akapicie powyżej. Zapięcie nie może być wyprodukowane z taniego i kiepskiego jakościowo plastiku. Co więcej, blenda, choć przeciwsłoneczna, powinna też oferować nam filtr UV działający jako dodatkowe zabezpieczenie.

Rzecz jasna warto też mieć na uwadze bardzo dobrą jakość wkładu, który powinien być nie tylko antyalergiczny i łatwy w użytkowaniu. Wysokiej klasy mikrofibra będzie tutaj bardzo miłym dodatkiem gwarantującym wytrzymałość. Z innych elementów zwróćmy też uwagę na ogólne dopasowanie kasku. Czy sprzęt oferuje nam poduszki policzkowe o wysokiej klasie wykonania? Czy są one wymienne w razie gdyby straciły swoje właściwości po latach? 

Wizjer natomiast musi oferować powłokę Anti-Scratch czy też inną technologię zapobiegającą rysowaniu się szybki. To samo dotyczy, rzecz jasna, blendy przeciwsłonecznej.

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz czy wybrać kask integralny, szczękowy, otwarty, a także jaka propozycja będzie najwłaściwsza!

Jak wielu zastanawia się jaki plecak motocyklowy wybrać, tak podobnie wygląda sprawa w przypadku kasku. I nie jest to wyłącznie problem ludzi poszukujących swojego pierwszego kasku czy też przeglądających opcje budżetowe. Bardzo często motocykliści poszukujący ulepszenia czy też nowinki technologicznej nie są w stanie określić propozycji o wystarczająco dobrych parametrach, aby warto było wymienić stary kask na nowy. W tym poradniku przedstawiliśmy jednak wiele czynników wpływających na atrakcyjność sprzętu i dzięki wskazówkom będziesz w stanie wybrać opcję idealną.

Jeśli jednak własne poszukiwania nie są twoją mocną stroną i potrzebujesz sprawdzonego kasku szczękowego, który mimo swojej konstrukcji jest relatywnie lekki, to sprawdź propozycję od firmy Origine. Model Origine Delta ma, co prawda, tylko termoplastyczną skorupę, lecz dzięki innym zaletom i bardzo dużej funkcjonalności to świetne rozwiązanie dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych motocyklistów.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki kask motocyklowy do 1000 zł wybrać
Average rating:  
 0 reviews