Jaki kask motocyklowy do 500 zł wybrać w 2024 – Opinie i Ranking

by

Zastanawiasz się jaki będzie najlepszy kask motocyklowy do 500 złotych? W takim razie sprawdź poniższe zestawienie i znajdź bardzo dobry kask motocyklowy szczękowy, integralny lub w pełni otwarty!

Każdy motocyklista zastanawia się jakie kaski motocyklowe będą najlepsze i który produkt wybrać, aby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo. Obecnie, poruszanie się jednośladem tego typu w Polsce wymaga noszenia kasku. Co więcej, musi on mieć homologację 22.05, a od niedalekiej przyszłości nawet i 22.06. Jest to wymagane, aby podczas kontroli nie ryzykować mandatu. Jednakże, ma to też ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo, bo kaski z certyfikatem są znacznie pewniejsze i bardziej wytrzymałe.

Niemniej jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak powinien wyglądać i czym się charakteryzować dobry model. Choć doskonale wiemy, że każdy dobry kask posiada homologację, to kluczowych kwestii jest znacznie więcej. Jeśli dodatkowo interesuje nas tani kask, to musimy dodatkowo upewnić się, że jest on wyposażony w te dosyć podstawowe elementy, które w przypadku droższych propozycji byłyby standardem.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

HORN H25

9.9

Średnia

Naxa s29

9.8

Tania

Zed f18

9.7

Średnia

Ozone Arrow Gloss

9.6

Tania

LS2 MX436

9.5

Droga

Aby więc upewnić się, że będziecie mieć do czynienia z odpowiednio zaprojektowanym i skonfigurowanym urządzeniem, postanowiliśmy przygotować dla was poradnik zakupowy i analizę porównawczą ciekawych kasków do 500 złotych. Co ciekawe, są to nie tylko opcje zbliżone do górnej granicy ustalonego budżetu, ale też i propozycje tańsze. Przeglądając dostępne produkty nasi eksperci przede wszystkim skupili się na najistotniejszych parametrach,  w tym na materiale skorupy, jakości takich elementów jak wyściółka czy blenda, a także na tym czy wentylacja i cały system jest odpowiednio zaprojektowany.

Jedną z najlepszych opcji obecnie dostępnych na rynku jest HORN H25, czyli szczękowy wariant dostosowany do systemu pinlock! 

 

Kask motocyklowy do 500 zł

Model opracowany przez firmę Horn to jedna z najpopularniejszych opcji w niskim zakresie cenowym. Wybierana bardzo często z uwagi na świetną kompatybilność z systemem pinlock, ale też ze względu na bardzo dobre wykonanie i zastosowanie lepszego niż u konkurencji materiału do konstrukcji skorupy zewnętrznej. I choć jest to opcja dosyć ciężka – nawet jak na charakterystykę kasków szczękowych – to i tak warto ją wziąć pod uwagę.

Sprzęt wyposażony został w bezbarwny wizjer oferujący nam wysoką odporność na zarysowania. Co więcej, zastosowano tutaj też blendę przeciwsłoneczną, która jest zintegrowana z wizjerem. Propozycja ma też specjalny deflektor nosa, a także możliwość demontażu osłony podbródka. Samo wnętrze jest wyjmowane, a wyściółka przygotowana została z materiału umożliwiającego pranie. To bardzo wygodne połączenie gwarantujące komfort podczas użytkowania.

Najważniejszym atrybutem tego modelu jest jednak skorupa. Ta została wykonana z poliwęglanu, czyli bardzo wytrzymałego materiału. Dzięki temu nie musimy się martwić, że podczas wypadku kask nie zagwarantuje odpowiedniego bezpieczeństwa i ulegnie uszkodzeniu. Dodatkowo warto zauważyć, że produkt oferuje też system wentylacji, który umożliwia swobodny przepływ powietrza dzięki wlotom i wylotom w podbródku, górnej części i tylnej części kasku.

  • Stosunkowo niska cena;

  • Wydajny system wentylacyjny;

  • Obsługa pinlocka, który dostępny jest w zestawie przy wyborze droższego wariantu;

  • Wysoka wytrzymałość skorupy.

  • Stosunkowo duża waga.
  •  

Inny kask motocyklowy do 500, a nawet do 300 złotych, warty polecenia, to Naxa s29

dobry kask motocyklowy do 500 zł

Jeśli nie interesuje nas kask szczękowy, a bardziej zastanawiamy się nad tymi jakie kaski na chopper bądź na inny motocykl do tak zwanego slow ride’u wybrać, w takim razie opcja od firmy Naxa może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jest to bez wątpienia opcja bardzo budżetowa, bo nie tylko znajduje się w określonym przez nas budżecie, ale pozwala też na oszczędzenie pieniędzy i wydanie ich na inne akcesoria, w jakie każdy motocyklista musi się wyposażyć.

Tak niska cena nie wpływa w żadnym radzie źle na wykonanie, gdyż kask uzyskał homologację europejską ece r 22-05. Warto też odnotować, że sprzęt jest wykonany z połączenia kompozytu, polikarbonu i ABS. Tak zwana technologia High Tech nie jest, co prawda, tak wytrzymała jak czysty poliwęglan (czy polikarbon). Niemniej jednak w połączeniu z uzyskanymi atestami i certyfikatami potwierdza to wystarczająco trwałą konstrukcję.

Z uwagi na charakterystykę kasku (jest to kask otwarty, a nie szczękowy jak poprzednik), propozycja jest też znacznie lżejsza – mniejsze rozmiary ważą tylko 1000 g, co jest niebywale niskim wynikiem. Oczywiście nie możemy tu liczyć na tak skuteczną ochronę jak w przypadku opcji integralnej czy modułowej (szczękowej). Niemniej jednak zachowano tutaj wszystkie niezbędne elementy komfortu i użytkowości. Chodzi tu o, na przykład, antyalergiczny wkład z możliwością wyjęcia czy też dodatkowy daszek z możliwością odpięcia lub blenda przeciwsłoneczna z przyciemnieniem. 

  • Bardzo niska cena;

  • Wysoki komfort z uwagi na duże pole widzenia i niską wagę;

  • Możemy wyjmować i prać wyściółkę.

  • Brak wielu dodatkowych udogodnień i elementów usprawniających użytkowanie kasku.

Jeśli jednak wolisz kask szczękowy czy też modułowy, to przyjrzyj się Zed f18

najlepszy kask motocyklowy do 500

Dla zwycięzcy rankingu bardzo ciekawym rywalem może okazać się model F18 od firmy Zed. Jest to także kask typu szczękowego, czyli modułowego – jak numer jeden w zestawieniu. Opcja jest jednak nieco droższa, co głównie “zawdzięczamy” zmyślnym rozwiązaniom technologicznym i ciekawym dodatkom. Jednakże, nie licząc swojej sporej ceny produkt zasługuje na uznanie z uwagi na świetny design nowoczesną technikę wykonania, a także inne zalety.

Zacznijmy jednak od rzeczy najistotniejszej, a więc od skorupy. Podobnie jak u numeru jeden, ta wykonana została z poliwęglanu. Jest to materiał znacznie trwalszy niż termoplast bądź też mieszanka termoplastu, poliwęglanu z ABSem, dzięki czemu możemy liczyć na większy poziom bezpieczeństwa. Co więcej, sprzęt cieszy się bardzo dużą popularnością głównie dzięki wykorzystaniu wielu różnych dodatkowych usprawnień.

Dobrym przykładem czekających na użytkownika udogodnień jest dodatkowa szyba przeciwmgielna tak zwana FogCity Start. Ponadto, na kasku dostępna jest biała szyba lakierowana, a deflektor podbródka wyłożony jest miękkim wykończeniem.  Problematyczna może okazać się jednak waga, bo ta wynosi aż 1700 g, co nawet w świecie kasków szczękowych jest ogromnym wręcz wynikiem. Jeśli chodzi o zapięcie, to jest to wariant mikrometryczny, a więc znacznie szybszy od innych propozycji. 

  • Bardzo dużo dodatkowych udogodnień;

  • Fogcity Start i inne nowoczesne technologie usprawniające użytkowanie kasku;

  • Bardzo ciekawy, nowoczesny design;

  • Wysoka wytrzymałość skorupy.

  • Bardzo duża waga;
  • Stosunkowo wysoka cena.
  •  

A może integralny kask motocyklowy do 300 złotych? Ozone Arrow Gloss będzie zatem bardzo dobry

kask motocyklowy do 500

Jeśli potrzebujesz kasku motocyklowego, który będzie gwarantował jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, to w takim razie powinieneś pomyśleć nad rozwiązaniem od firmy Ozone. Arrow dostępny w kolorze Gloss Black, czyli błyszczącej czerni, jest świetnym rozwiązaniem z kilku powodów. Przede wszystkim warto zauważyć, że do naszej dyspozycji jest bardzo duża liczba rozmiarów – od XS aż do XXL. Co więcej, błyszcząca czerń to nie jedyna dostępna dla użytkownika motocykla czy nawet i skutera barwa. Otóż producent udostępnił nam malowania z elementami bieli, szarości, a także czerwieni.

Warto jednak zająć się najistotniejszymi kwestiami, a mianowicie bezpieczeństwem. Tutaj mamy do dyspozycji skorupę wykonaną z termoplastiku. Łatwo więc domyślić się skąd wzięła się tak niska cena za produkt. Niemniej jednak gatunkowość tworzywa termoplastycznego jest bardzo dobra, co przekłada się na wystarczająco dobrą ochronę naszej głowy. Tego potwierdzeniem będzie także zgodność z normami ECE 22.05.

Sprzęt oferuje nam ciekawą wentylację – wyloty ciepłego powietrza znajdują się z tyłu, a z przodu mamy wloty, które dodatkowo są regulowane! Znajdują się one w części szczękowej i czołowej.Sprzęt wyposażony jest w szereg elementów poprawiających komfort poruszania się, czyli blendę przeciwsłoneczną i wizjer Anti-Fog. Co więcej, szybę można łatwo zdemontować w razie potrzeby jej wymiany. Ta jest jednak odporna na zarysowania, więc takiej potrzeby mieć nie będziemy. Oprócz tego, warto też wspomnieć o wypinanej kurtynie powietrznej, nosku, poduszkach policzkowych czy o wyściółce z kasku – to ostatnie możemy wyjąć i wyprać.

  • Bardzo niska cena;

  • Bogaty zestaw akcesoriów w komplecie;

  • Dosyć wysoki komfort poruszania się jak na wariant integralny;

  • Wiele rozmiarów do wyboru.

  • Termoplastyczna skorupa;
  • Dosyć duża waga biorąc pod uwagę, że to kast integralny.
  •  

LS2 MX436 to kolejny bardzo dobry kask motocyklowy do budżetu 500 złotych warty naszej uwagi 

jaki kask motocyklowy do 500 zł

Kolejną ciekawą opcją, tym razem wykorzystującą nasz budżet do granic możliwości, jest model MX436. Przygotowany przez firmę LS2 kask jest opcją relatywnie lekką, gdyż waży nieco ponad 1400 g. To konstrukcja przeznaczona do jazdy typu kross i enduro, a sama konstrukcja jest integralna. Sprzęt charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem i świetną wentylacją, a z uwagi na wiele dodatków i ciekawych rozwiązań, zasługuje na nasze uznanie.

Zacznijmy jednak od początku, a więc od skorupy. Ta została wykonana z materiału KPA, czyli Kinetic Polymer Alloy. Jest to mieszanina poliwęglanu i tworzywa termoplastycznego, a więc stosunkowo wytrzymałe połączenie. Oczywiście kask uzyskał homologację ECE 22.05, co potwierdza trwałość i Co więcej, wewnętrzna wkładka jest wentylowana, a sam system wentylacyjny jest wielopunktowy – mamy 3 wloty i wyloty gwarantujące prawidłowy przepływ powietrza.

Dodatkowe aspekty poprawiające komfort użytkowania kasku to, chociażby, możliwość regulacji daszku, a także opcja umożliwiająca awaryjny demontaż polików. Samo zapięcie jest mikrometryczne, a więc umożliwia odpięcie kasku nawet jedną ręką. Oczywiście blenda jest przeciwsłoneczna. Bardzo ważną rzeczą związaną z komfortem użytkowania i funkcjonalnością jest też fakt, że kask możemy stosować nosząc okulary. Jest on też dostosowany, jeśli chcielibyśmy założyć interkom. Problematyczna może być jednak cena. Choć nie jest to kask motocyklowy do 1000 zł i mieścimy się w określonym budżecie, lecz decydując się na ten kask w całości go wyczerpiemy.

  • Wysoka jakość wykonania;

  • Relatywnie lekki;

  • Bardzo dobry system wentylacji;

  • Dostosowany pod interkom i noszenie okularów.

  • Wysoka cena.
  •  

Artykuły

Zestawienie i wszystkie polecane modele nie są odpowiednie? Sprawdź czy wybrać integralny kask motocyklowy, otwarty, szczękowy, a także czy nie lepiej zdecydować się na kask motocyklowy do 300!

Każdy z motocyklistów musi wyposażyć się w interkom, plecak motocyklowy, a także odpowiednią odzież ochronną. Lecz to kask zawsze jest tym najistotniejszym elementem, bo gwarantuje on wysoki poziom bezpieczeństwa – jeśli oczywiście wybraliśmy sprzęt oferujący bezpieczne zapięcie, a także wysokiej jakości wykonanie z poliwęglanu czy też mieszanki poliwęglanu i tworzywa abs. Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę które parametry będą najistotniejsze podczas szukania opcji idealnej. Aby więc wam w tym pomóc, postanowiliśmy przygotować zestawienie oferujące wgląd w przykładowe, atrakcyjne opcje warte rozważenia. 

Niemniej jednak nie każdy z nas chce wybrać jedną z rekomendowanych opcji. A takie coś może się dziać z wielu powodów. Przede wszystkim w zestawieniu uwzględnione zostały zarówno opcje zamknięte (integralne), otwarte, a także szczękowe (modułowe). Niektórzy jednak wolą skupić się na konkretnej konstrukcji z uwagi na swoje preferencje, a wtedy jedna opcja z danej kategorii kasków może być niewystarczająca. W takiej sytuacji najlepiej jest rozpocząć własne poszukiwania.

Aby więc wybrać prawidłowy produkt, postanowiliśmy przygotować dla wszystkich zainteresowanych poradnik zakupowy, gdzie umieściliśmy najistotniejsze porady i wytyczne z ich omówieniem. W ten sposób będziecie wiedzieć czy najtańszy kask będzie właściwy, czy lepiej dopłacić do opcji nieco droższej i co dokładnie powinien sprzęt oferować. Ciekawych informacji udziela nam też poniższy artykuł:

https://motovoyager.net/porady/kaski-motocyklowe-ls2-integralny-szczekowy-czy-otwarty-to-dylemat-nie-tylko-poczatkujacych-motocyklistow/

 

test kasków motocyklowych do 500 zł

Kask otwarty, integralny, a może modułowy?

Pierwszą rzeczą, oczywiście najważniejszą w przypadku kasków motocyklowych, jest określenie czego dokładnie oczekujemy od wybranego przez nas urządzenia. Czy będzie to kask przeznaczony do miejskiej i powolnej jazdy typu slow ride podczas przejazdów ze znajomymi czy będąc na zjeździe motocyklowym? A może wolimy opcję, która zagwarantuje nam idealne parametry do jazdy w każdych warunkach? Jeszcze inaczej wybierzemy opcję do bardzo szybkiej i niebezpiecznej jazdy, a także do poruszania się po nieutwardzonej drodze. 

Kaski otwarte charakteryzują się tym, że gwarantują szerokie pole widzenia i bardzo duży komfort z uwagi na to, że nie mają zabudowanej części szczękowej i są przez to komfortowe. To oznacza też, że są lżejsze i nie ciążą nam tak na głowie. Niestety podczas wypadków nie chronią tak dobrze. Z drugiej strony modele kasków integralnych, czyli opcji zamkniętych, są przewidziane do jak najlepszej ochrony. Niestety, to oznacza zintegrowanie całego kasku, razem z częścią dolną, a to przekłada się na mniejszy komfort. Co więcej, takie kaski powinny być wyposażone w zaawansowany system wentylacji.

Jeszcze innym rodzajem kasków będą tak zwane kaski modułowe, czyli szczękowe. Łączą one zalety kasków otwartych (ich komfort i możliwość odpięcia, obniżenia czy regulacji elementu szczękowe) z zaletami kasków zamkniętych (większe bezpieczeństwo części szczękowej). Z uwagi jednak na dodatkowy mechanizm odpowiadający za pracę szczęki, są one cięższe.

Homologacja kluczowa, tak jak i wykonanie

Następnym kryterium, o którym warto wspomnieć, to wykonanie kasku. Jak doskonale wiecie, prawidłowo skonstruowany kask to taki, który zagwarantuje nam najwyższy poziom bezpieczeństwa. Najprostszym sposobem na weryfikację tego jest, oczywiście, upewnienie się, że wybrany produkt spełnia rygorystyczne normy obowiązujące w Europie i Polsce. Dopiero gdy homologacja ECE 22.05, lub też nowszy odpowiednik 22.06, zostaną spełnione, wtedy można mówić o tym, że opcja jest bezpieczna.

Jeśli chodzi jednak o samo wykonanie, to ten segment warto podzielić na dwie części, mianowicie wykonanie części zewnętrznej, a więc skorupy, a także jakość i klasa produkcji części wewnętrznej kasku. Producenci stosują różne materiały, niemniej jednak najczęściej do przygotowania części zewnętrznej wybiera się tworzywo termoplastyczne, poliwęglan bądź, jeśli to opcja droższa (i znacznie przewyższająca określony w artykule budżet) włókno szklane. 

Nierzadko zdarzają się miksy – szczególnie tych dwóch pierwszych wariantów, gdzie poliwęglan jest stosowany razem z termoplastem. Wtedy mówi się, że skorupa kasku została wykonana z autorskiej technologii producenta. Może to być termo-karbon lub jakakolwiek inna dźwięczna nazwa wymyślona przez daną firmę.

Kaski do 500, a także te w cenie do 300, powinny oferować świetną funkcjonalność

Nawet jeśli nasz budżet jest nieco ograniczony i poszukujemy kasku do 500 lub nawet do 300 złotych, to i w tej cenie kaski powinny oferować nam świetne funkcje dodatkowe. To one odpowiadają za zwiększony komfort użytkowania i gwarantują wiele udogodnień i usprawnień. Niemniej jednak musimy pamiętać, że każde dodatkowe akcesorium czy element będzie dodatkowym kosztem. Z tego względu nierzadko musimy zdecydować się na kompromis, jeśli zależy nam na pozostaniu w określonym budżecie.

Pamiętajmy jednak, że są pewne rzeczy, które powinny być dostępne w podstawie. Na przykład kask, który oferuje wypinaną wyściółkę i która nadaje się do prania. Ponadto, sprawdzony i dobry, nawet tani produkt, posiada zapięcie mikrometryczne, dzięki któremu możliwe jest odpięcie kasku jedną ręką. Niemniej ważna jest też kwestia związana z wizjerem i blendą, która chroni przed promieniami uv i nierzadko wyposażona jest też w specjalny filtr. 

Ozone arrow gloss
kask motocyklowy do 500

Jeśli mowa o funkcjonalności i użytkowości, to pamiętajmy też o kolejnej istotnej kwestii, jaką jest wentylacja. System odpowiadający za prawidłowy przepływ powietrza jest kluczowy, szczególnie w przypadku kasków integralnych i modułowych. Wloty i wyloty powietrza powinny być zlokalizowane zarówno w okolicach części szczękowej, a także na górze i z tyłu kasku. Dodatkowo pamiętajmy, że niektóre propozycje są kompatybilne ze specjalnymi systemami pinlock, które dodatkowo pozwalają na efektywniejsze odprowadzanie wilgoci i redukcję parowania.

Podsumowanie – teraz wiesz jakie otwarte, szczękowe czy integralne kaski do 500 złotych na motocykl warto wybrać! 

HORN H25 to bez wątpienia dzisiejszy numer jeden. Sprzęt ten jest bardzo dobrze wykonany dzięki wykorzystaniu trwałego materiału skorupy zewnętrznej. Dodatkowo kask charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania. Idealnym tego potwierdzeniem jest prawidłowo skonstruowany system wentylacyjny, a także wyściółka, którą można wyjąć i wyprać.

Jeśli jednak potrzebujemy opcji nieco lżejszej czy też przystosowanej do nieco innej jazdy, to możemy przejrzeć dostępne alternatywy. Jeszcze innym ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie zdobytej wiedzy o produktach i wyruszenie na własne poszukiwania urządzenia idealnego. Pod warunkiem, rzecz jasna, że zdajemy sobie sprawę z czynników wpływających na użytkowość czy też funkcjonalność sprzętu. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki kask motocyklowy do 500 zł wybrać
Average rating:  
 0 reviews