Jaki wentylator kolumnowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Ranking najlepszyvch wentylatorów kolumnowych – modele 2024

Gorące letnie dni sprawiają, że szukamy sposoby na ochłodę. Zwykłe, tanie wentylatory stojące, które kupimy w supermarkecie, często okazują się mało wydajne i pochłaniają duże ilości energii. Z kolei klimatyzacja jest drogą inwestycją, na którą nie każdy będzie chciał (lub mógł) sobie pozwolić. Coraz więcej osób decyduje się jednak na wentylatory kolumnowe. Poniżej prezentujemy ranking wentylatorów kolumnowych i doradzamy, jak wybrać najlepszy model.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Powermat Black Tower-75

9.9

Tani


 

AIG

9.8

Tani

Kanwod Coolio

9.7

Tani

Transa Electronics

9.6

Drogi

EBERG ACUM 110

9.5

Tani

Wentylator kolumnowy – opinie użytkowników

Poszczególne modele wentylatorów różnią się między sobą dostępnymi funkcjami, mocą chłodzenia, a także gabarytami samego urządzenia. Oto urządzenia, które są najchętniej wybierane przez Internautów.

PowerMat Black Tower 75

jaki wentylator kolumnowy

Wentylator wieżowy marki PowerMat wyróżnia się wyższą mocą pracy przy niskich obrotach. Dzięki temu jest to cichy wentylator kolumnowy i bez problemu może pracować w pomieszczeniu, nawet jeżeli w pomieszczeniu znajdują się małe dzieci. Urządzenie wykorzystamy zarówno do chłodzenia powietrza w sezonie letnim, jak i jego rozrzedzania w sezonie grzewczym, kiedy konieczne staje się rozrzedzenie suchego powietrza.

Wentylator posiada funkcję oscylacji, która zapewnia równomierny obieg powietrza w całym pomieszczeniu (zasięg funkcji to aż 70°. Producent wyposażył wiatrak w programator czasowy, który pozwala dobrać godziny włączania i wyłączania wiatraka do swoich potrzeb. Wentylator może pracować w jednym z trzech trybów pracy – normalnym, naturalnym i nocnym. Każdy z ich różni się ilością obrotów wiatraka, efektywnością chłodzenia i ilością emitowanego hałasu. Dodatkowo każdy tryb pracy może funkcjonować w trzech, zróżnicowanych prędkościach.

Producent zrezygnował z klasycznego wiatraka śmigłowego na rzecz znacznie bardziej efektywnego wiatraka turbinowego. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą pilota zdalnie lub wbudowanego panelu z przyciskami.

  • trzy tryby pracy,
  • wentylator turbinowy zamiast śmigłowego,
  • wbudowana funkcja oscylacji,
  • stabilna podstawa.
  • w przypadku pracy na pełnych obrotach jest nie jest cichy.

Wentylator marki AIG – TX 7R

wentylator kolumnowy opinie

Podłogowy wentylator kolumnowy, który poradzi sobie z największymi, letnimi upałami. Idealnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w pracy, a wysoka, metrowa konstrukcja sprawi, że nawet pomieszczenie o dużych gabarytach schłodzi się szybko i efektywnie. Wentylator został wyposażony w wyłącznik czasowy. Możemy więc ustawić, po jakim czasie urządzenie samo się wyłączy.

Wentylator posiada aż trzy tryby pracy: normalny, dający stały podmuch wiatru, naturalny, imitujący podmuchy oraz tryb nocny, o zmniejszonej emisji hałasu. Każdy z trybów można ustawić na jeden z trzech poziomów intensywności pracy. W efekcie otrzymujesz aż 9 możliwych konfiguracji. Każdą funkcje można dodatkowo wzbogacić o oscylację powietrza, która pozwoli równomiernie rozprowadzić chodne powietrze.

Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą zdalnego pilota lub czytelnego wyświetlacza dotykowego. Producent przewidział w tym modelu dedykowaną półkę na pilota. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że pozostawimy go w losowym miejscu.

  • aż 3 tryby pracy w trzech intensywnościach,
  • półka na pilota,
  • możliwość włączenia czasowego,
  • nowoczesny design.
  • plastik z którego wykonano obudowę łatwo pęka.

Wentylator kolumnowy Kanwod Coolio

wentylator kolumnowy jaki wybrać

Odświeżona edycja znanego modelu. Tym razem została wyposażona w tryb turbo oraz szereg dodatkowych funkcji. Jest sterowany bezprzewodowo za pomocą pilota, którym włączymy najważniejsze opcje. Intuicyjny panel sterowania pozwala także na szybką obsługę manualną, a wbudowane diody sygnalizują aktualnie włączone opcje. Obudowa została wyposażona w wygodny uchwyt do przenoszenie.

Urządzenie pracuje w jednym z trzech trybów (normalny, bryza lub opcja nocna). Każda funkcja może działać z jedną z trzech prędkości. Producent przewidział tutaj tryb oscylacji powietrza, który sprawia, że strumień chłodu „omiata” pomieszczenie z jednej strony a drugą.

Wentylator posiada solidną podstawę, może być więc używany w towarzystwie zwierząt domowych lub dzieci bez ryzyka przewrócenia kolumny. W nowej edycji wentylatora Coolio użyto jeszcze bardziej wytrzymałego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne plastiku. Producent wskazuje, że urządzenie jest wystarczająco mocne, aby schłodzić pomieszczenie o powierzchni 50m2.

  • duża moc chłodzenia,
  • kilka trybów pracy,
  • nowoczesny, estetyczny design,
  • sterowanie zdalnie lub za pomocą pilota.
  • wysoka cena.

Wentylator kolumnowy Transa Electronics

wentylator kolumnowy ranking

Wentylator renomowanej firmy Transa Electronics zapewnia prawidłowy obieg powietrza w domu i biurze. Dzięki temu łatwiej będzie Ci znieść letnie upały i poradzisz sobie z suchym, drażniącym powietrzem. Producent wyposażył sprzęt w pilota umożliwiającego zdalne sterowanie.

Urządzenie może pracować w jednym z trzech trybów oraz na jednej z trzech prędkości. Do wyboru mamy tryb zwykły, naturalny i nocny (wyciszony). Duża moc gwarantuje przepływ powietrza co 400 m3 na godzinę. Dodatkowo wentylator posiada wbudowaną funkcję oscylacji, która równomiernie rozprowadza powietrze po całej przestrzeni. Użytkownik może także skorzystać z timera, aby ustawić automatyczne włączanie i wyłączanie pracy po upływie określonego czasu.

Na tle konkurencji, sprzęt wyróżnia się nowoczesnym designem, który doskonale pasuje do każdego wnętrza. Elegancka biała obudowa i solidna podstawa sprawiają, że sprzęt doskonale wpasowuje się w otoczenie regałów z książkami, telewizora, a nawet samodzielnie wygląda świetnie.

  • wbudowana funkcja oscylacji powietrza,
  • trzy tryby pracy i trzy poziomy intensywności,
  • elegancki design i wytrzymała obudowa,
  • zdalne sterowanie za pomocą pilota.
  • pilot wysyła sygnał na częstotliwości, która może włączyć inne urządzenia domowe.

Wentylator kolumnowy Eberg Acum 110

ranking wentylatorów kolumnowych

Nowoczesny wentylator kolumnowy, wyróżniający się na tle prostszych modeli podświetleniem ambient light, precyzyjnym panelem dotykowym soft touch oraz wbudowaną funkcją jonizacji powietrza. LED-owy wyświetlacz podaje informacje o temperaturze oraz trybie pracy, a panel dotykowy posiada subtelne, błękitne podświetlenie, które ułatwia obsługę sprzętu w nocy.

Podobnie jak pozostałe modele wentylatorów podłogowych, także ten sprzęt pracuje w jednym z trzech trybów oraz na jednej z trzech prędkości. Do wyboru mamy tryb naturalny, standardowy oraz nocny. Wśród funkcji znajdziemy także oscylację, która pomaga w równomiernym rozprowadzaniu powietrza i generuje odpowiednią prędkość nawiewu.

Nowością jest funkcja jonizacji, która skutecznie neutralizuje szkodliwe dla zdrowia jony dodatnie, krążące w powietrzu. Dzięki temu łatwo pozbędziesz się alergenów, bakterii, drobnoustrojów i wirusów znajdujących się w powietrzu.

Obudowa wentylatora została wykonana z wytrzymałego tworzywa ABS. Dzięki temu sprzęt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i zadrapania.

  • tryb jonizacji powietrza,
  • cicha praca w nocy (idealny do pokoju dziecięcego)
  • nowoczesny panel soft touch,
  • wytrzymała obudowa.
  • wysoka cena w stosunku do innych modeli.

Artykuły

Jak wybrać wentylator kolumnowy?

W przeciwieństwie do klasycznych wentylatorów śmigłowych, modele kolumnowe nie posiadają jednego, dużego śmigła, ale wiele małych przymocowanych wewnątrz obudowy do kolumny z silnikiem. Poszczególne modele różnią się między sobą mocą, ceną i możliwościami – jak wybrać dobry rekuperator?

Ruchoma podstawa pozwala na obracanie się wentylatora wokół własnej osi, a konstrukcja walca sprawia, że urządzenie zmieścimy praktycznie w każdym miejscu.

tani wentylator kolumnowy

W upalne dni z pewnością przyda nam się funkcja oscylacji, która zapewnia równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza po pomieszczeniu. Znajdziesz ją m.in. w modelu PowerMat Black Tower 75 oraz wentylatorze marki AIG – TX 7R. Producenci prześcigają się w implementacji coraz bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

Jednym z nich jest zdalne sterowanie wentylatorem za pomocą pilota zdalnego sterowania. Dzięki niemu możesz uruchomić poszczególne opcje, zwiększyć lub zmniejszyć intensywność, a także uruchomić dodatkowe funkcje. Zdalne sterowanie zostało przewidziane m.in. w wentylatorze kolumnowym Kanwod Coolio czy modelu Transa Electronics.

Innym przydatnym rozwiązaniem jest jonizator powietrza. Spośród wybranych modeli przewidziano go w wentylatorze kolumnowym Eber Acum 110. To szczególnie przydatna funkcja, jeżeli mamy w domu małe dzieci lub osoby cierpiące z powodu alergii. Wbudowany jonizator oczyszcza powietrze z kurzu i drobnoustrojów, które mogą podrażniać drogi oddechowe.

Kompaktowa budowa wentylatora kolumnowego sprawia, że nadaje się on głównie do chłodzenia niewielkich pomieszczeń. Doskonale sprawdzi się w domu lub pokoju biurowym w pracy, ale nie należy od niego oczekiwać, że będzie w stanie schłodzić np. przestronna salono-kuchnię.

Zamknięcie podzespołów w niewielkiej, walcowatej obudowie z jednej strony przełożyło się na atrakcyjny i nowoczesny design, z drugiej zaś wymusiło na producentach ograniczenia w wydajności. Nie zmienia to jednak faktu, że wiatrak kolumnowy dobrze poradzi sobie z letnim upałem na niewielkiej przestrzeni.

Wentylator Eber Acum 110
ranking wentylatorów kolumnowych

Wentylator Kanwod Coolio
wentylator kolumnowy jaki wybrać

Czy potrzebuję programatora?”

Wentylator kolumnowy przewidziany jest do długiej i ciągłej pracy. Abyśmy nie musieli pamiętać każdorazowo o wyłączaniu urządzenia, możemy zaprogramować urządzenie tak, aby wyłączyło się o określonej porze, np. kiedy wracamy do domu z pracy. Programator czasowy znajdziesz m.in. w PowerMat Black Tower 75 i Kanwod Coolio.

Które parametry wentylatora kolumnowego są najistotniejsze?

Wybierając wentylator, warto zwrócić uwagę na poziom emisji hałasu przez urządzenie. Nie ma nic bardziej denerwującego niż szum towarzyszący nam, kiedy próbujemy zasnąć. Na szczęście wielu producentów umożliwia wybór jednego z kilku trybów pracy, w tym opcję nocną. Znajdziesz ją m.in. w Wentylator kolumnowy Eber Acum 110, Wentylator marki AIG – TX 7R i PowerMat Black Tower 75. Funkcja polega na zmniejszeniu mocy w godzinach nocnych. Dzięki temu urządzenie nadal pracuje, ale na zmniejszonych obrotach, a my możemy cieszyć się chłodnym powietrzem w upalny, letni wieczór.

Kolejną kwestią jest możliwość regulacji prędkości obrotów. Przecież nie zawsze w pomieszczeniu będzie aż tak gorąco, że urządzenie musi pracować z pełną mocą. Możliwość regulacji mocy przydaje się, kiedy na zewnątrz zmieniają się warunki atmosferyczne i chcemy dopasować do nich wydajność wentylatora.

Wszystkie z wybranych przez nas sprzętów posiadają trzystopniową regulację intensywności pracy. Możesz ustawić ją ręcznie za pomocą panelu dotykowego ulokowanego na obudowie albo używając do tego zdalnego sterowania pilotem.

Więcej informacji na temat tego, jak wybrać wentylator kolumnowy znajdziesz tutaj: https://www.morele.net/wiadomosc/jaki-wentylator-kolumnowy-wybrac/14510/.

 Black TowerAIGCoolioTransa ElectronicsEber Acum
Regulacja PrędkościTakTakTakTakTak
Tryby pracy33333
Dodatkowe funkcjeTimer, energooszczędny, oscylacjaTimer, oscylacjaZabezpieczenie przed przegrzanie, oscylacjaOscylacja, timerJonizacja, oscylacja, timer

Zajrzyj też do naszego rankingu ozonatorów do żywności.

Jaki wentylator kolumnowy wybrać? Podsumowanie poradnika zakupowego oraz rankingu 2024

Wentylator kolumnowy to doskonała alternatywa dla klasycznego wentylatora śmigłowego. Nowoczesny design i walcowaty kształt sprawią, że zmieści się niemal wszędzie i doskonale będzie pasował zarówno do wnętrz w stylu klasycznym, industrialnym, jak i surowym.

Jeżeli szukasz wentylatora kolumnowego z możliwością wyboru kilku funkcji, polecamy urządzenie PowerMat Black Tower 75 i Wentylator marki AIG – TX 7R. Z kolei Wentylator kolumnowy Kanwod Coolio, Wentylator kolumnowy Transa Electronics i sprzęt Eber Acum 110 sprawdzi się, jeżeli szukamy nowoczesnego designu czy możliwości regulacji prędkości.

Wybierz wysokiej jakości wentylator kolumnowy i nie przejmuj się letnimi upałami.

Sprawdź także ranking: https://majsterkujsam.pl/membrany-dachowe-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki wentylator kolumnowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews