Dobra ręczna przecinarka do glazury w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Ręczna przecinarka do glazury – ranking 2024

Nieważne czy prowadzisz własną firmę specjalizującą się w wykończaniu wnętrz, czy jesteś typem majsterkowicza, który lubi robić różne rzeczy samodzielnie. Z pewnością wiesz, że prawidłowo dobrane narzędzia to klucz do sukcesu i gwarancja dobrze wykonanej pracy. Zastanawiasz się, jak wybrać ręczną przecinarkę do glazury? Sprawdź nasz ranking wybranych modeli.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Walmer MGŁR 1200

9.9

Tania


 

DeWalt

9.8

Tania

Rubi

9.7

Średnia


 

Raimondi Raizor

9.6

Droga

Profesjonalna przecinarka do glazury – opinie użytkowników 2024

Przecinarka do glazury to urządzenie, które możesz wykorzystać do cięcia płytek podłogowych, ściennych. Większość urządzeń dobrze radzi sobie z takimi materiałami jak kamień, cegła zwykła lub klinkierowa, marmur, granit albo inne popularne materiały. Zobacz, jakie sprzęty najchętniej wybierają inni internauci i znajdź rozwiązanie dla siebie.

Przecinarka do glazury Walmer MGŁR 1200

przecinarka do glazury ręczna 1200 mm

Model marki Walmer to niewielkie, ale bardzo wydajne narzędzie do cięcia płytek. Wytrzymałe urządzenie zostało wykonane z najwyższej jakości atestowanych materiałów, co przekłada się na wieloletnią przydatność przecinarki. Ten model został wyposażony w prowadnice i płaskownik, a także płynnie pracujące łożyska rolkowe. Dzięki takim rozwiązaniom możliwe jest precyzyjne przesuwanie materiału i dobór kąta cięcia.

Długość cięcia wynosi aż 120 centymetrów, dlatego łatwo można obrabiać nawet duże elementy. Wykorzystanie bardzo ostrego noża i mechanizmu przesuwnego nie ma tutaj dźwigni łamiącej, której nieumiejętne wykorzystanie potrafi uszkodzić kafelki.

Wysokość noża można indywidualnie regulować, dlatego przecinarkę Walmer łatwo dopasujesz do swoich potrzeb. Producent zastosował tutaj specjalny blat amortyzowany do łamania płytek, a także mechanizm pozwalający na łamanie płytek po przekątnej. W ten sposób możesz dzielić glazurę dokładnie tak, jak potrzebujesz, bez stosowania specjalistycznych narzędzi.

  • regulowana wysokość noża,

  • możliwość ukośnego łamania płytek,

  • system prowadnic pozwala na precyzyjne ustawienie materiału,

  • amortyzowany blat do łamania płytek.

  • duża waga (18,4 kg) utrudniają przenoszenie sprzętu.

Przecinarka do płytek DeWalt

przecinarka do glazury opinie

Model marki DeWalt to niewielka przecinarka do płytek metodą „na mokro” oraz „na sucho”. Diamentowa tarcza o średnicy 11 centymetrów doskonale radzie sobie z przecinaniem nawet nieco grubszych bloczków z glazury. Dzięki temu maszyna zyskuje na uniwersalności i może być wykorzystana do wielu różnych zadań (maksymalna głębokość cięcia wynosi 3,4 centymetra). Do ustawienia głębokości cięcia służy specjalna stopa, a także system samozaciskowego ustawiania. Możliwe jest także cięcie skośne pod kątem maksymalnie 45 stopni.

W komplecie znajduje się elastyczny przewód, który dostarcza wodę i ułatwia pracę bez pylenia w otoczeniu. W takich warunkach praca jest zdrowsza, bardziej precyzyjna i przebiega szybciej, ponieważ nie trzeba regularnie czyścić sprzętu z drobinek kurzu. Producent wyposażył urządzenie również w zestaw do szybkiej zmiany tarczy na nową. Już nie musisz szukać specjalnych rozwiązań i przerywać pracy. Moc urządzenia to 1300 Wat i jest wystarczająca do większości przydomowych zadań, a także niektórych zastosowań profesjonalnych. Z łatwością potniesz na kawałki beton, porcelanę, kamień i granit.

  • niewielka waga jak na tak dużą moc,

  • widoczne szczotki ułatwiają serwis,

  • maksymalna głębokość cięcia to 3,4 cm,

  • nadaje się do cięcia na sucho i na mokro.

  • w niektórych modelach występuje cieknięcie wody z końcówki.

Przecinarka do dużych formatów Rubi

ręczna przecinarka do glazury

Pilarka Rubi została zaprojektowana z myślą o cięciu wielkoformatowych płyt ceramicznych systemem SLAB. Już na pierwszy rzut oka model TC-125 wyróżnia się wytrzymałą konstrukcją. Podstawę wykonano ze stali węglowej, podobnie jak łożyska z systemem regulacji. Urządzenie może pracować w jednym z trzech trybów – na sucho, na mokro lub po podłączeniu odkurzacza, którego zadaniem jest odsysanie drobin pyłu. Położenie głowicy pilarki można płynnie regulować, a także ciąć pod skosem do kąta 45 stopni. Dlatego w urządzeniu można zastosować dwie średnice tarcz: 115 oraz 125 mm.

Wbudowana osłona tarczy minimalizuje rozprysk wody oraz pyłu utrzymując stanowisko pracy w czystości. W razie potrzeby można ją jednak unieść, aby dostać się do głównego mechanizmu tnącego. Do cięć ukośnych możesz wykorzystać też dodatkowy uchwyt z miękkiego materiału, który pozwala precyzyjnie kontrolować pracę.

W zestawie znajdziesz łamacz z ustawnymi szczypcami, pozwalającymi na szybkie i bezproblemowe (a co najważniejsze, dokładne) odjęcie uciętego fragmentu glazury.

  • rozbudowany zestaw, idealny do profesjonalnych zakładów,

  • nadaje się do cięcia na mokro, na sucho lub z odkurzaczem,

  • bezpieczna praca dzięki podwójnej pokrywie górnej i bocznej,

  • wytrzymała, stalowa konstrukcja.

  • delikatne szczypce do łamania.

Przecinarka do spieków kwarcowych Raimondi Raizor

profesjonalna przecinarka do glazury

Zestaw Raizor to kompleksowy zestaw do dzielenia na części płyt wielkoformatowych. Jest solidny i łatwo go złożyć, przez co idealnie nadaje się do transportu bezpośrednio z siedziby firmy do klienta. Prowadnica składa się z dwóch części, które po złożeniu mają łącznie 332 centymetry. Pozwala to na wygodną obróbkę dużych fragmentów materiałów wykończeniowych. Materiał, z jakiego wykonano profile prowadnicy to wytrzymałe aluminiowe panele wyposażone w specjalnie zaprojektowane przyssawki stabilizujące konstrukcję.

Wózek tnący jest wyposażony w nóż kołowy wykonany z węglika wolframu, niezwykle odpornego na stępienie i przystosowanego do radzenia sobie nawet z twardymi materiałami. W komplecie znajduje się łamacz śrubowy, za pomocą którego można precyzyjnie łamać płytki o grubości nawet 12 milimetrów.

Ogromną zaletą przecinarki Raizor jest jej mobilność. Po złożeniu maszyna mieści się w torbie zakładanej na ramię. Opakowanie ma wbudowane także liczne dodatkowe kieszenie i przegrody, w których można schować dodatkowe narzędzia.

  • wózek porusza się na kołach z polioksymetylenu odpornych na zużycie,

  • przecinarka może być wyregulowana z dużą precyzją,

  • lekka konstrukcja i możliwość przenoszenia,

  • wytrzymałe kółko tnące z węglika wolframu.

  • przyssawki mocujące szybko się zużywają.

Artykuły

Jak wybrać przecinarkę do glazury?

Przecinarki dzielą się na dwa rodzaje, ręczne oraz elektryczne. Te pierwsze wyróżniają się najczęściej mniejszymi gabarytami i niższą mocą, drugie zaś, odwrotnie. Który rodzaj urządzenia wybrać i na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup?

Zalety przecinarek ręcznych

Modele obsługiwane ręcznie, jak np. Raimondi Raizor działają bez podłączenia do prądu. Element tnący przesuwa się wzdłuż powierzchni po ustalonej linii, a następnie można odłamać płytkę. Ich zaletą jest tania i prosta eksploatacja. Z modeli ręcznych można korzystać bez użycia wody i prądu.

Nie wytwarzają dużej ilości pyłu i nadają się do używania w niewielkich, zamkniętych pomieszczeniach.

Zalety przecinarek elektrycznych

Modele wykorzystujące silnik sprawdzają się przy dużej intensywności pracy. Działają szybko i dobrze radzą sobie nawet z grubymi płytkami, ale do korzystania z nich niezbędne jest zasilanie energią elektryczną. Z uwagi na bardzo dużą prędkość obrotów tarczy tnącej wiele modeli wymaga chłodzenia za pomocą strumienia wody, którzy przy okazji ogranicza ilość generowanego pyłu. Przecinarki elektryczne to np. DeWalt i Rubi

Rozmiar przecinarki do glazury

Kolejna istotna kwestia to wymiary przecinarki, które przekładają się na długość i grubość cięcia. Niewielkie ręczne model dają się łatwo przenosić, ale sprawdzą się głównie w przypadku niewielkich płytek lub innego rodzaju glazury. To dobry wybór do prac wykończeniowych zakrojonych na niewielką skalę. Jeżeli szukasz uniwersalnego narzędzia do przydomowych prac, zwróć uwagę na model Walmer.

Kiedy zależy Ci na cięciu dużych płyt, lepszym wyborem będzie ręczna przecinarka do glazury 1200 mm lub więcej. Dobrym rozwiązaniem będzie np. Raimondi Raizor lub Rubi. Takie wymiary oferują też przecinarki do glazury Dedra. Po rozłożeniu prowadnice mają nawet kilka metrów długości, więc precyzyjne przesuwanie elementów jest możliwe nawet przy dużych fragmentach.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej na temat tego, jak wybrać przecinarkę do glazury, zajrzyj na: https://www.morele.net/wiadomosc/przecinarka-do-glazury-i-plytek-jak-wybrac-jaka-najlepsza/18327/.

Poniżej znajdziesz najważniejsze cechy wybranych sprzętów zestawione w jednej tabeli.


WalmerDeWaltRubi TC-125Raimondi Raizor
Cięcie pod kątemTakTakTakTak
Długość cięcia1200 mm3200 mm3320 mm
Ręczna/elektrycznaRęcznaelektryczna (1300 Wat)elektryczna (1250 Wat)ręczna
ręczna przecinarka do glazury opinie

Prosto czy pod kątem?

Przy zakupie przecinarki do glazury powinieneś zwrócić także uwagę na systemy prowadnic, jakie mogą być w niej zamontowane. W praktyce najczęściej stosuje się prowadnice równoległe, które umożliwiają cięcia materiału wzdłuż.

Niekiedy spotkasz się także z prowadnicami kątowymi, pozwalającymi prowadzić ostrze ukośnie w górę lub w dół (nawet pod kątem 45°). Fachowcy wyróżniają także przecinarki jedno- i dwuprowadnicowe. Przekłada się to na sztywność kleszczy łamiących. Dwie prowadnice ułatwiają też precyzyjne prowadzenie linii cięcia.

Czy moc silnika ma znaczenie?

W przypadku przecinarek elektrycznych istotna jest też moc silnika. Im jest ona większa, tym maszyna pracuje stabilnie i lepiej znosi długotrwałe obciążenie podzespołów. Okazuje się jednak, że nie ma ona aż tak doniosłego znaczenia, jak np. jakość użytej tarczy.

Osoby, które zajmują się obrabianiem glazury na co dzień dobrze wiedzą, że wysoka moc silnika ma znaczenie przede wszystkim przy cięciu dużej ilości jednolitego materiału. Dla przykładu model marki DeWalt ma 1300 Wat. To więcej niż potrzeba, aby sprawnie i szybko przecinać płytki o grubości wynoszącej około 7 milimetrów.

Jak wybrać tarczę do przecinarki?

W przecinarkach możesz wykorzystać różne rodzaje tarcz, które różnią się od siebie właściwościami ściernymi i grubością. Im ziarna diamentu są drobniejsze, tym tarcza będzie cięła precyzyjniej, ale też mniej agresywnie i szybciej się stępi na twardym materiale.

Z kolei tarcze gruboziarniste nadają się do cięcia twardych surowców, ale często zostawiają lekko poszarpane brzegi materiału (zależy to również od wykończenia tarczy).

Jak wybrać przecinarkę do glazury. Podsumowanie rankingu 2024

Przecinarka do płytek to narzędzie, które może przydać się w każdym domu. Nieważne, czy remontujesz łazienkę, czy prowadzisz firmę remontową i wykończaniem wnętrz zajmujesz się na co dzień, skorzystasz z jej możliwości. Jeżeli szukasz tradycyjnych przecinarek ręcznych, które są solidne i pozwalają zachować wysoką precyzję cięcia, polecamy modele Walmer i Raimodi Raizor. Z kolei DeWalt i Rubi to urządzenia elektryczne, które działają szybko i pozwalają pociąć duże ilości płytek w krótkim czasie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Dobra ręczna przecinarka do glazury
Average rating:  
 0 reviews