Spis Treści
Jaka gwoździarka akumulatorowa do łat i innych zadań sprawdzi się najlepiej? Gwoździarki akumulatorowe do łat ranking 2024 roku i porady zakupowe
Remonty i budowa, prace dekarskie, ciesielskie, a także produkcja wielu różnych produktów wymaga stosowania łączników. Niemniej jednak przybijanie gwóźdź po gwoździu w przypadku kiedy przed nami czeka kilkaset albo i kilka tysięcy produktów sprawia, że potrzebne są znacznie bardziej efektywne narzędzia niż ludzka ręka i młotek. Z tego właśnie względu wszystkie wyżej wymienione dziedziny pracy korzystają z gwoździarek. Ich zastosowanie jest szerokie, dzięki czemu popularność zyskują nie tylko w przypadku profesjonalisty, ale też i amatora.
Na rynku dostępna jest bardzo duża liczba produktów. Mamy przecież gwoździarki gazowe, gwoździarki pneumatyczne, a także elektryczne przewodowe jak i bezprzewodowe. Ta ostatnia grupa, czyli akumulatorowe gwoździarki, zasługują na specjalną uwagę z uwagi na wiele zalet. Niemniej jednak jak wybrać prawidłowy produkt? Czym kierować się, aby zakupić prawidłowe urządzenie i cieszyć się ze świetnych parametrów podczas długiej pracy?
Obraz | Nazwa | Ocena 0-10 | Cena | Sprawdź Cenę |
---|---|---|---|---|
DeWalt DCN890P2 | 9.9 | Droga | ||
Makita DBN600Z | 9.8 | Tania | ||
Dedra DED7053 | 9.7 | Tania | ||
Milwaukee FFN-502C | 9.6 | Droga | ||
Ryobi R18GN18-0 | 9.5 | Tania |
Z pewnością zadanie nie należy do najłatwiejszych, gdyż wiele osób nie wie jaką gwoździarkę wybrać w 2024, a tym bardziej czym się kierować w przypadku wariantu akumulatorowego. Niemniej jednak dalej należy pamiętać o takich rzeczach jak regulacja głębokości wbijania zszywki i gwoździa. Oprócz tego, ważne są parametry robocze, a także o tym, aby odpowiednio dobrać rodzaje gwoździ do pracy. O tym wszystkim i wielu dodatkowych kwestiach w poniższym poradniku zakupowym i analizie najciekawszych ofert dostępnych na rynku.
Ranking gwoździarek otwiera jedna z najlepszych propozycji, mianowicie gwoździarka akumulatorowa DeWalt DCN890P2 o świetnych parametrach i pozytywnej opinii wśród kupujących
Jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji oferowanych obecnie na rynku jest gwoździarka 18 woltowa przygotowana przez firmę DeWalt. Jest to świetna propozycja, która bazuje na nowoczesnej technologii akumulatorów XR Li-Ion. Urządzenie jest dostępne w bogatym zestawieniu, a dane techczniczne prezentują się o wiele lepiej niż u niejednego konkurenta. To wszystko, w połączeniu ze sprawnością i trwałością, gwarantuje nam pewną i stabilną pracę w nawet bardziej wymagających sytuacjach.
Zacznijmy jednak od najistotniejszych informacji. Otóż magazynek tej propozycji jest w stanie pomieścić do 30 gwoździ. Te mogą mieć średnicę od 2.6 do nawet i 3.7 mm. Sama długość „amunicji” wynosi od 13 do 57 mm. W porównaniu z rywalami, jest to jak najbardziej atrakcyjna specyfikacja sprawiająca, że model ten dostosowany jest do pracy z materiałami o małej i średniej grubości.
Propozycja wyposażona jest w silnik bezszczotkowy, który radzi sobie nawet w przypadku wbijania gwoździ w twardszy materiał. Producent deklaruje, że to gwoździarka do betonu, a więc poradzi sobie z nawet bardziej wymagającymi zadaniami. Zestaw obejmuje akumulator o pojemności 5 Ah. To przekłada się na bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu. Niestety, musimy mieć na uwadze fakt, że produkt nie należy do najtańszych. Dodatkowo, tak niska maksymalna długość gwoździ oznacza, że nie każdy materiał będziemy mogli tym produktem połączyć.
- Bardzo wysokiej jakości wykonanie;
- Długi czas pracy na baterii;
- Akumulator o pojemności 5 Ah w zestawie;
- Wysoka sprawność i niezawodność;
- Świetnie sobie radzi z nawet bardziej wymagającymi materiałami – w tym betonem.
-
Stosunkowo niewielka maksymalna długość gwoździ;
-
Bardzo wysoka cena.
Ranking 2024 uzupełnia jeszcze inna dobra gwoździarka, czyli Makita DBN600Z 18V
Kolejna propozycja przygotowana w zestawieniu pochodzi od japońskiego producenta. Makita o oznaczeniu modelowym DBN600Z także jest 18 woltowa i świetnie sobie radzi z różnymi produktami. Urządzenie charakteryzuje się dobrą widocznością i przemyślaną konstrukcją, a dodatkowo jest komfortowe w użytkowaniu z uwagi na budowę, ale też i lekką wagę.
Sprzęt wyposażono w gumowy, ergonomiczny chwyt, a take specjalne zderzaki ochronne gumowe. Te zabezpieczają materiał i sam korpus narzędzia przed jakimikolwiek uszkodzeniami. Dodatkowo między końcówką bijaka a linią korpusu jest bardzo niewielka przerwa – odległość wynosi 35 mm, co przekłada się na lepszą widoczność podczas pracy w ciasnych miejscach. Warto też odnotować, że urządzenie wyposażono w wiele atrakcyjnych rozwiązań. Chociażby beznarzędziowe usuwanie zablokowanych gwoździ czy intuicyjną regulację głębokości wbijania.
Jeśli chodzi o akumulatory, to nie ma ich dostępnych w zestawie. Z tego powodu cena wydawać się może tak atrakcyjna. Warto odnotować, że możliwa jest obsługa niewielkich akumulatorów o pojemności 1,5 i 2 Ah, ale też i tych średnich (3-4 Ah) czy dużych (do 6 Ah). Jeśli chcemy wykorzystać gwóźdź o długości wyższej niż 50 mm, to Makita nie będzie miała najmniejszych problemów z uwagi na fakt, że maksymalna długość w tym przypadku to aż 64 mm. Jest to więc opcja nieznacznie lepsza od poprzednika, jeśli zależy nam na pracy z nieco dłuższymi gwoździami.
- Bardzo wysoki komfort pracy;
- Niezwykle niska waga urządzenia – tylko 3,4 kg;
- Duża kompatybilność z akumulatorami dostępnymi na rynku;
- Stosunkowo niska cena.
- Brak akumulatora w zestawie;
- Bardzo podstawowe wyposażenie – bez walizki, akumulatorów czy ładowarki.
Najlepsza gwoździarka, jeśli chodzi o cenę i opinie? Sprawdź w takim razie kolejną opcję z rankingu gwoździarek, czyli Dedra DED7053
Następnym ciekawym rozwiązaniem dostępnym dla każdego użytkownika jest budżetowa propozycja przygotowana przez firmę Dedra. Jest to opcja gwarantująca bardzo wysoką sprawność i uniwersalność, a także wszechstronność. Propozycja obsługuje bowiem nie tylko gwoździe, ale też i zszywki. Dodatkowo warto wspomnieć o niezwykle pojemnym magazynku i innych udogodnieniach. To właśnie dzięki nim opcja od firmy Dedra jest tak atrakcyjna i często wybierana.
Urządzenie jest niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem z uwagi na swoją cenę. Budżetowy zakres, w jakim Dedra oferuje swój model to zaleta, o której nie wolno zapominać. Oczywiście warto też zwrócić uwagę na pozostałe udogodnienia. Dobrym przykładem jest tutaj oświetlenie LED w postaci dwóch diod podświetlających miejsce pracy. Sprzęt jest też wyposażony w całkiem spory magazynek, który pomieści do 100 sztuk amunicji.
Dodatkowo warto odnotować, że sprzęt ma wbudowany kompresor. Zadaniem tego komponentu jest zwiększenie siły i szybkości wbijania kolejnych łączników. Jeśli chodzi o same łączniki, to nie tylko gwoździe posłużą do łączenia elementów czy też ich przebijania. Otóż model DED7053 jest też kompatybilny ze zszywkami. Niemniej jednak należy pamiętać, że maksymalna długość gwoździ to tylko 50 mm, natomiast w przypadku zszywek jest to 40 mm.
- Bardzo niska cena;
- Kompatybilność z gwoździami i wszywkami;
- Niska waga;
- Bardzo pojemny magazynek i wiele innych udogodnień.
- Mocno przeciętna maksymalna długość łączników;
- Brak ładowarki i baterii do gwoździarki w zestawie.
Oczywiście najlepsza gwoździarka akumulatorowa bez uwzględnienia ceny to Milwaukee FFN-502C 18 V, czyli opcja, która w rankingach top 20, 10 i 5 bardzo często się pojawia
Przygotowana przez znanego i cenionego producenta gwoździarka akumulatorowa oznaczona jako FFN-502C należy do systemu M18, który jest jednym z najbardziej rozbudowanych systemów obecnie dostępnych w elektronarzędziach wykorzystywanych podczas prac remontowo budowlanych, w ogrodnictwie, a także w innych dziedzinach pracy.
Propozycja jest niezwykle atrakcyjna z wielu perspektywy. Przede wszystkim warto odnotować, że sprzęt oferuje wyśmienite parametry robocze. Oprócz tego, jest wytrzymały i bez najmniejszego problemu poradzi sobie z każdym zadaniem. Nawet jeśli wiąże się to z przybijaniem elementów do bardzo grubego materiału. Opcja wyposażona jest w regulację głębokości wbijania, która działa w dosyć dużym zakresie, bo pozwala na zmianę głębokości w zakresie do 40 mm.
Niemniej jednak bardzo ważną rzeczą jest tutaj sam zakres głębokości wbijania. Wynosi on od 50 do 90 mm i choć to niewątpliwie spora zaleta w przypadku bardziej wymagających prac, to oznacza to brak możliwości zastosowania modelu FFN-502C w przypadku pracy z cieńszymi projektami. Rozwiązanie jest jednak bardzo skuteczne w pracy i oferuje kompatybilność z bateriami, które są o całkiem sporej pojemności – nawet do 6 Ah. W zestawie natomiast mamy aż 2 oryginalne akumulatory M18B5 od Milwaukee, a także ładowarkę szybkiego ładowania, walizkę oraz specjalne zabezpieczenie przed porysowaniem przybijanego materiału.
- Niezwykle zaawansowane funkcje dodatkowe – w tym dwa tryby pracy;
- Spora regulacja głębokości przybijania;
- Bardzo bogaty zestaw – w tym 2 akumulatory;
- Współpracuje z gwoździami pierścieniowymi.
-
Wysoka cena;
-
Niewielkie zakres pasujących gwoździ pod względem średnicy – od 2,9 do 3,3 mm.
Ryobi R18GN18-0 18 V to dobra gwoździarka akumulatorowa do łat i innych zadań, jaką warto sprawdzić
W poszukiwaniu najlżejszej, a więc i bardzo komfortowej gwoździarki w stosunkowo niskiej cenie, warto pomyśleć nad rozwiązaniem firmy Ryobi. To firma, która nie jest tak popularna jak DeWalt, Makita czy Milwaukee. Niemniej jednak od dłuższego czasu są oni obecnie na światowym rynku. Użytkownicy coraz częściej decydują się na wybór ich sprzętu. Patrząc na model R18GN18 może to być spowodowane atrakcyjnymi parametrami, ale też komfortowym użytkowaniem sprzętu bądź też niską ceną.
Sprzęt wyposażony został w technologię Airstrike a także regulację głębokości wbijania. Ponadto, do naszej dyspozycji jest tutaj specjalna technologia Grip-Light, która po prostu włącza diodę w momencie, kiedy chwycimy urządzenie do ręki. W ten sposób zawsze mamy oświecone miejsce pracy przed rozpoczęciem przybijania. Producent zadbał też o inne udogodnienia jak, chociażby, funkcja blokady Fry-Fire, która w bardzo dużym skrócie znacznie obniża szansę na uszkodzenie sprzętu przez przegrzanie.
Z parametrów technicznych wartych uwzględnienia z pewnością na naszą uwagę zasługuje pojemność magazynka. Ta wynosi nieco ponad 100 gwoździ (dokładnie 105), co sprawia, że model ten umożliwia bardzo długą pracę bez częstego uzupełniania magazynku gwoździami. Wadą tego rozwiązania może natomiast być bardzo biedne wyposażenie – oprócz narzędzia nie otrzymujemy nic w zestawie.
- Dosyć niska cena;
- Spory magazynek;
- Wiele funkcji ułatwiających użytkowanie gwoździarki;
- Bardzo niska waga.
- Brak wyposażenia dodatkowego;
- Przeciętna wielkość pasujących gwoździ.
Artykuły
Dalej nie wiesz jaką gwoździarkę wybrać? Jeśli ranking gwoździarek akumulatorowych nie przyniósł właściwej odpowiedzi, sprawdź poniższe porady
Wyżej przedstawiony ranking gwoździarek akumulatorowych do łat 2024 roku to bez wątpienia atrakcyjne rozwiązanie dla niejednego użytkownika. Znajdziemy tam opcje dostosowane do wymogów profesjonalistów, jak i opcje nieco bardziej budżetowe sprawdzające się w rękach amatora i złotej rączki. Oczywiście każdy powinien wiedzieć jak działa gwoździarka, a także wiedzieć które gwoździe są przeznaczone do wbijania w materiał drewniany, a które w metalowy.
Parametrów, które musimy uwzględnić podczas poszukiwania idealnej opcji jest całkiem sporo. Aby jednak wybrać odpowiedni produkt, warto sprawdzić ranking gwoździarek i zobaczyć co dokładnie sprawia, że dane elektronarzędzia są tak często kupowane przez użytkowników. Wtedy dowiemy się co wpływa na wydajność pracy i skuteczność. Ponadto, bardzo ważne jest też uwzględnienie tego czy wybierzemy urządzenie dostosowane do pracy z bardzo głębokimi materiałami czy wręcz przeciwnie – z płytkimi obiektami.
W poniższym poradniku zakupowym omówione zostały najistotniejsze kwestie związane z zakupem tego typu urządzenia. A to oznacza, że podczas poszukiwania dobrej klasy gwoździarki musimy pamiętać o rodzaju zasilania i type urządzenia. Ponadto, musimy też przyjrzeć się parametrom sprzętu czy funkcjonalnościom i udogodnieniom. Nie możemy też zapomnieć o opiniach i wypowiedziach innych osób. Ciekawych informacji udzieli nam też ten artykuł:
https://gwozdziarki-osadzaki.pl/profesjonalne-gwozdziarki/
Jaka gwoździarka akumulatorowa do łat warto kupić? Sprawdź gwoździarki bębnowe, taśmowe, zasilane prądem czy też pneumatyczne
Jednym z najistotniejszych czynników pozytywnie wpływających na atrakcyjność danego rozwiązania jest niewątpliwie typ konstrukcji, na którą się zdecydujemy. Otóż jeden uzna, że warto kupić gwoździarkę oferującą najwyższą moc przybijania nie patrząc na funkcjonalność czy komfort. Z drugiej jednak strony dobrze byłoby taki model wybrać, aby nie męczyć się z przewodami zasilającymi czy też kompresorami. Bo te w przypadku pneumatycznej gwoździarki są kluczowe.
Bardzo dobrym kompromisem pomiędzy pneumatyczną gwoździarką, opcją zasilaną gazem, a klasyczną gwoździarką elektryczną są właśnie propozycje elektryczne, lecz zasilane bezprzewodowo. Przeglądając najlepsze gwoździarki akumulatorowe możemy dostrzec wyśmienite parametry, dzięki czemu możemy liczyć na zakres roboczy w rozmiarach od 15 mm do 50 mm w powierzchni drewnianej twardej lub miękkiej, ale i nie tylko.
Niejednokrotnie producenci udowodnili, że mogą stworzyć bardzo mocne rozwiązanie, które jest jednocześnie wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Bateryjna gwoździarka posiada akumulatory, które można szybko i sprawnie naładować. A jeśli wybierzemy bardzo bogaty komplet, to możliwa będzie nieustanna praca – wystarczy tylko mieć dwie baterie. Jedna będzie się ładować podczas pracy drugiej i na odwrót.
Oczywiście pamiętajmy też o tym, że musimy wiedzieć czy lepiej wyposażyć się w gwoździarkę taśmową czy bębnową. Wariant pierwszy będzie tańszy, lecz pomieści mniej gwoździów w magazynku. Bębnowe gwoździarki są natomiast większe, a co za tym idzie cięższe, ale też i droższe. Niemniej jednak są też zazwyczaj znacznie mocniejsze i gwarantują dłuższą pracę, a także znacznie szerszy zakres regulacji głębokości wbijania gwoździ.
Makita DBN600Z 18V
Skoro wiesz jakie są rodzaje gwoździarek, czas spojrzeć na parametry
Każda gwoździarka, którą zdecydujemy się zakupić, powinna gwarantować nam wyśmienite parametry pracy. A to oznacza weryfikację maksymalnej i minimalnej głębokości wbijania gwoździ, średnicę i długość gwoździ, a także czy jest to opcja kompatybilna ze zszywkami czy tylko ze standardowymi łącznikami. To wszystko ma za zadanie określić jak wydajne będzie dane elektronarzędzie w poszczególnych sytuacjach.
Milwaukee FFN-502C 18 V
Oczywiście pamiętajmy o tym, że produkt powinien być wyposażony w jak najlepszej jakości komponenty gwarantujące wyżej wspomniane wyniki. Tego jednak nie określimy w prosty sposób. Dlatego przyjrzenie się wartościom podanym przez producenta jest najlepszym sposobem.
Sam zakres regulacji głębokości wbijania gwoździ powinien być duży i wynosić minimum 35-40 mm. To oznacza, że jeśli minimalna głębokość wbijania gwoździ to 20 mm, maksymalna wartość powinna przekraczać 55-60 mm. Propozycje o tego typu parametrach roboczych przeznaczone są do prac z cieńszymi materiałami, gdyż istnieją też gwoździarki znacznie mocniejsze, które wbijają gwoździe na głębokość od 40 mm do 70-80 mm.
Same parametry wbijanych gwoździ też są kluczowe. Czy będą to tylko klasyczne, prosty łączniki o długości nieprzekraczającej 50 mm czy może bardziej zaawansowane propozycje jak, chociażby, gwoździe pierścieniowe. Jednocześnie pamiętajmy, że najlepsze gwoździarki do łat w 2024 roku będą szybkie i lekkie, a wtedy bardziej liczy się kompatybilność z różnorodnymi łącznikami, a nie maksymalne parametry wbijania.
Najlepsze gwoździarki akumulatorowe do łat są wysoce funkcjonalne i taką warto wybrać gwoździarkę
Następną bardzo ważną sprawą podczas przeglądania dostępnych produktów jest ich funkcjonalność. Każdy przecież będzie wolał propozycję lekką, z ergonomicznym uchwytem pokrytym gumową obudową, która nie tylko znacznie poprawia stabilność, ale też pewność chwytu elektronarzędzia. Jednocześnie funkcjonalność to znacznie więcej niż tylko przemyślana konstrukcja.
Bardzo często atrakcyjnymi opcjami wartymi uwzględnienia są funkcje poprawiające widoczność, a więc oświetlenie LED. To może automatycznie się włączać po wzięciu gwoździarki do rąk. Dodatkowo pamiętajmy o stosownej regulacji głębokości wbijania gwoździ – ta powinna wynosić przynajmniej 40-50 mm.
Oczywiście nie bez znaczenia jest bezpieczeństwo pracy i długość działania na jednym ładowaniu. Pojemności akumulatorów używanych w tych konstrukcjach wynoszą od 1,5 Ah do nawet i 6 Ah. Im większa bateria, tym na dłużej starczy.
Ryobi R18GN18-0 18 V
Co prawda zwiększa ona wagę, ale możliwość przybicia kilkuset a nie kilkudziesięciu gwoździ na jednym ładowaniu to bez wątpienia bardzo ważna kwestia.
Oczywiście pamiętajmy też o tym, że potrzebujemy sprzęt wyposażony w ładowarkę z funkcją szybkiego ładowania, a także inne dodatkowe gadżety gwarantujące znacznie przyjemniejsze użytkowanie sprzętu.
Dedra DED7053
Dalej nie wiesz jaką gwoździarkę wybrać? Przede wszystkim sprawdź polecane gwoździarki akumulatorowe
Następnym sposobem na określenie czy mamy do czynienia z produktem sprawnym i polecanym jest zweryfikowanie opinii od innych kupujących. Jak wiemy, im bardziej pochlebne wypowiedzi na temat danego urządzenia, tym lepiej dla nas z perspektywy długoterminowej. Użytkownicy testujący gwoździarki przez wiele miesięcy doskonale zdają sobie sprawę z ich zalet czy wad, których z samego opisu ciężko jest wyciągnąć.
Dodatkowo należy odnotować, że produkty charakteryzujące się sporą popularnością mają bardzo łatwy dostęp do części zamiennych czy, w przypadku gwoździarek akumulatorowych, do zastępczych baterii czy też łączników. Rzeczą oczywistą jest natomiast subiektywność tego typu wypowiedzi. A to oznacza, że nie możemy całkowicie polegać na opiniach. Szczególnie, jeśli narzekanie na jakiś aspekt elektronarzędzia nie pojawia się w testach czy innych wypowiedziach. Dopiero wielokrotne wspominanie o danej zalecie czy wadzie można uznać za prawdopodobny problem czy dodatkowy plus.
Teraz wiesz jaka gwoździarka akumulatorowa do łat najlepsza i czym się różni zszywacz pneumatyczny od wyżej opisanych wariantów akumulatorowych
Aby wybrać produkt najlepszy musimy przede wszystkim określić nasze wymagania i dostosować narzędzie do rodzaju pracy, który będziemy wykonywać. Dla jednego będzie to wiązać się z wyborem rozwiązania wszechstronnego, gdzie stosować można nie tylko gwoździe, ale też i wszywki. Niemniej jednak nie wolno zapominać o najistotniejszych parametrach. Maksymalna głębokość wbijania, regulacja, a także kompatybilność z gwoździami o różnych rozmiarach to podstawa.
Jeśli własnoręczne poszukiwania was nie interesuje, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapoznać się z oferowanymi produktami. W szczególności DeWalt DCN890P2 zasługuje na nasze uznanie jako jedna z najciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku. Oczywiście warto tutaj zauważyć, że opcja nie należy do najtańszych. Jednocześnie jest w stanie zagwarantować wszystko, czego tak naprawdę potrzebuje zarówno amator jak i profesjonalista.
- Jakie kaski motocyklowe polecamy w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking - 21 stycznia, 2024
- Jaki plecak motocyklowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking - 21 stycznia, 2024
- Jaki przenośny agregat prądotwórczy do kampera wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking - 21 stycznia, 2024
Submit your review | |