Jaki podnośnik nożycowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Ranking podnośników samochodowych w 2024 roku, czyli dowiedz się które narzędzie warsztatowe powinieneś wybrać!

Praca w warsztacie wymaga od nas przede wszystkim odpowiedniego sprzętu. I tak jak jest od groma elektronarzędzi i innych urządzeń tego typu, tak samo wygląda sytuacja ze sprzętem który będziemy wykorzystywać na warsztacie – czy to wyłącznie wulkanizacyjnym czy też w bardziej wszechstronnych placówkach. W obu przypadkach bardzo ważną kwestią jest jednak nie tylko mniejszy sprzęt. Bez odpowiedniego podnośnika, który umożliwi nam uniesienie auta, nie będziemy w stanie wiele zdziałać. Z tego względu warto zapoznać się z ofertą podnośników nożycowych.

Jednakże, obecnie dostępnych produktów jest od groma. I mowa tutaj nie tylko o drogich, wysoce specjalistycznych i zaawansowanych podnośnikach. Coraz więcej pojawia się też opcji budżetowych, które to charakteryzują się o wiele mniejszą ceną, ale ich maksymalny udźwig jest akceptowalny dla prawie każdego warsztatu. Przecież jeśli sprzęt będzie w stanie unosić auto do 4 ton, to nieraz takie możliwości okażą się wystarczające.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

NORMET PX-4000XU

9.9

Tania

Redats 15-00-82

9.8

Tania

Grubber XL-300T

9.7

Droga

Elpro PN35WPF

9.6

Droga

Euro Trade TDY-2812

9.5

Tania

MELL PRO STX

9.4

Droga

Jak jednak zapewnić sobie gwarancję, że wybrany przez nas nożycowy podnośnik hydrauliczny będzie odpowiednio mocny? A może lepiej wybrać podnośnik dwukolumnowy lub podnośnik typu żaba? Aby nieco ułatwić wam wybór, postanowiliśmy przygotować zestawienie połączone z analizą porównawczą. Jest to lista, która zawiera sześć bardzo ciekawych i wartych rekomendacji produktów. Są to wyłącznie podnośniki nożycowe z uwagi na ich stosunkową kompaktowość, czy wysoki poziom bezpieczeństwa.

Ranking podnośników na rok 2024 otwiera NORMET PX-4000XU, czyli bardzo dobry podnośnik samochodowy

tani podnośnik do domowego warsztatu

Urządzenie, które znalazło się na pierwszym miejscu w rankingu podnośników nożycowych 2024, to sprzęt przygotowany przez firmę Normet. Model PX-4000XU to, jak nazwa wskazuje, urządzenie o maksymalnym udźwigu wynoszącym 4000 kg. Jest to sprzęt plasujący się w raczej dolnym zakresie cenowym jak na tego typu kategorię przedmiotów. Aczkolwiek jest to i tak droga opcja. Jeśl ijednak weźmiemy pod uwagę minimalną i maksymalną wysokość podnoszenia, a także przyjrzymy się innym parametrom, to bez wątpienia znajdziemy tutaj wiele zalet.

Przede wszystkim zacznijmy od specyfikacji, bo ta przecież jest najważniejsza. Opisywany model to wersja 4 tonowa, a więc gwarantująca nam taki udźwig. Sprzęt wyposażono w silnik o mocy 2,2 kW, który potrzebuje klasycznego zasilania 230 V do pracy. Urządzenie podnosi się do maksymalnego poziomu w 18 sekund, co bez wątpienia jest jednym z lepszych wyników. 

Jeśli chodzi o samą konstrukcję, to napęd jest tutaj hydrauliczny z wykorzystaniem pneumatycznych zapadek na siłownikach. Samo ciśnienie zasilania pracuje w zakresie 6-8 bar. Propozycja pozwala podnieść maszynę na wysokość 124 centymetrów, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na urządzenie tego typu.

  • Krótki czas podnoszenia;

  • Dosyć duża maksymalna wysokość podnoszenia;

  • Trwała konstrukcja;

  • Stosunkowo spory udźwig.

  • Ręczna synchronizacja.

Dalej, warto sprawdzić też podnośnik elektryczny, a mianowicie Redats 15-00-82

Jaki podnośnik do domowego warsztatu

Pomimo niższej ceny, przygotowany podnośnik przez firmę Redats cieszy się ogromną popularnością. Głównie z uwagi na fakt, że propozycja ta gwarantuje nam stabilność, wysoką jakość wykonania, a przy okazji urządzenie należy do bardziej budżetowych opcji pomimo świetnej renomy marki. I choć nie jest to najbardziej zaawansowana opcja, to maksymalna wysokość podnoszenia czy też inne parametry będą dla niejednego mechanika wystarczające.

Zacznijmy od najistotniejszych kwestii, mianowicie od parametrów. W przypadku oferty Redats te najistotniejsze wartości są na nieco niższym poziomie niż u konkurencji, bo maksymalny udźwig jest tutaj o tonę mniejszy od konkurencji i wynosi 3000 kg. Oprócz tego, maksymalna wysokość podnoszenia to „tylko” 62 centymetry, przez co w wielu przypadkach nie będziemy mieli tak dużych możliwości, jeśli chodzi o pracę pod spodem auta.

I choć opcja ta nie jest też szybka (czas podnoszenia i opuszczania to 25 sekund), to jest to jednak jedno z najbardziej bezpiecznych i stabilnych opcji obecnie dostępnych na rynku. Ponadto, zasilanie 400V i napęd hydrauliczny sprawia, że żadna awaria nie będzie nam groźna, sprzęt trwale poradzi sobie z każdym zadaniem, a w czasie napraw nie będziemy musieli martwić się, że auto osobowe, SUV, czy jakikolwiek inny pojazd do 3 ton spadnie nam na głowę. 

  • Bardzo wysoka jakość wykonania;

  • Stosunkowo niska cena;

  • Spełnia wymogi certyfikacji UDT;

  • Bardzo niski profil wjazdu – tylko 10 cm.

  • Stosunkowo przeciętne parametry robocze.

Warto też pamiętać, że Grubber XL-300T to kolejny produkt, który ranking samochodowych podnośników 2024 przedstawia 

Podnośnik nożycowy naposadzkowy

Jeśli natomiast mamy zamiar pozwalać sobie na produkty ze znacznie wyższego progu cenowego, ale wciąż nie interesuje nas pełnoprawny, duży i drogi podnośnik samochodowy dwukolumnowy tylko opcja kompaktowa, to w takim razie trapezowy kształt podnośnika nożycowego od firmy Flexit będzie bez wątpienia ciekawym rozwiązaniem. Model Grubber to podnośnik charakteryzujący się stosunkowo dobrymi parametrami, ale też i wieloma innymi zaletami.

Atrybutem tej opcji jest przede wszystkim elektrohydrauliczny napęd działania. Sprzęt jest więc dostosowany do najbardziej wymagających klientów. Co prawda sam udźwig nie jest porywający, bo wynosi tylko 3 tony. Natomiast to więcej niż wystarczająco do większości zadań i prac, do jakich podnośnik tego typu będzie wykorzystywany w warsztacie.

Sprzęt wymaga zasilania 400V z uwagi na dużą moc silnika, ale i nie tylko. 2,2 kW przekłada się na wysokość podnoszenia wynoszącą nawet i 185 centymetrów. Sam poziom hałasu nie jest tak duży, bo emisja jest na poziomie mniejszym niż 70 dB. Warto jednak odnotować, że produkt jest stosunkowo ciężki, przez co zaleta kompaktowości może nieco stracić na znaczeniu.

  • Bardzo duża wysokość podnoszenia;

  • Stosunkowo cicha praca;

  • Napęd hydroelektroniczny;

  • Bardzo dobra jakość wykonania.

  • Przeciętny udźwig;

  • Wysoka cena.

Elpro PN35WPF to kolejna atrakcyjna oferta warta rozważenia

Podnośnik nożycowy samojezdny

El Pro ma nam do zaoferowania urządzenie o zdecydowanie niższej wadze, przez co kompaktowość to rzeczywiście zaleta z uwagi na łatwy transport. Pomimo niższej wagi, sprzęt oferuje nieco lepszy udźwig i parę ciekawych atrybutów. Jest to jednak wciąż bardzo droga propozycja, przez co może nie przypaść każdemu do gustu.

Recenzowany sprzęt wyposażony został w elektryczno-hydrauliczny napęd. Jego udźwig ma 3,5 tony i potrzebuje zasilania na poziomie 380 V. Jest to więc opcja przeznaczona do gniazda trójfazowego. Urządzenie charakteryzuje się mocą silnika na poziomie 2,2 kW, co przekłada się na bardzo dużą wysokość podnoszenia – nawet i 205 centymetrów. 

Z innych zalet z pewnością warto wymienić tutaj pneumatycznie sterowane zabezpieczenia, dzięki czemu zadbamy o wygodną i bezpieczną pracę przez cały czas. Co ciekawe, na komfort pozytywnie wpłynie sterowanie, które odbywa się za pomocą specjalnej konsoli. Ta umożliwia szybkie i bezpieczne podniesienie platformy. Ciekawym dodatkiem jest też dodanie do zestawu specjalnych podkładek ze styrogumy.

  • Komfortowe sterowanie;

  • Wysoki poziom bezpieczeństwa;

  • Bardzo duża maksymalna wysokość podnoszenia.

  • Wysoka cena.
  •  

Jeśli niezbyt duże maksymalne obciążenie nie jest dla nas problemem, to w takim razie sprawdź Euro Trade TDY-2812

Ranking podnośników samochodowych

Propozycja oferowana przez firmę Euro Trade to bez wątpienia jedna z najbardziej kompaktowych propozycji, która z uwagi na bardzo niską wagę, mały rozmiar, a także dosyć niską cenę, jest idealnym rozwiązaniem dla wielu warsztatów. Szczególnie tam, gdzie nie planuje się prac nad samochodami dostawczymi, busami, a także lżejszymi pojazdami ciężarowymi. 

Model o oznaczeniu TDY-2812 nigdy nie będzie wykorzystywany przez warsztaty, w których prace trwają nad bardzo ciężkimi pojazdami z bardzo prostego powodu – maksymalne obciążenie, jakim może się poszczycić ten produkt, to 2800 kg. Jest to więc niecałe 3 tony, a więc bardzo mało – najmniej spośród recenzowanych produktów. Oczywiście pomimo niskiego udźwigu, sprzęt i tak poradzi sobie z każdym autem osobowym, bo nawet Fiat Ducato, VW Transporter, czy największe SUVy obecnie dostępne na rynku nie przekraczają wagi 2,5 tony. 

Urządzenie podnosi się w 20 sekund, a więc jest to akceptowalny parametr. O dziwo, czas opuszczania jest dłuższy i wynosi aż 30 sekund. Warto przy tym pamiętać, że sprzęt pracuje cicho i ma niską wagę – niecałe 500 kilogramów, gdzie niektórzy konkurencji o podobnych wymiarach mogą ważyć nawet i 800 kg. 

  • Bardzo niska waga;

  • Duża kompaktowość;

  • Automatyczny system blokowania;

  • Niska cena;

  • Zsynchronizowane platformy.

  • Bardzo niski udźwig;
  • Niewielka maksymalna wysokość podnoszenia
  •  
  •  
  •  

Ponadto, MOBILNY MELL PRO STX 3T LIMITED to świetny, stabilny, podnośnik pneumatyczny warty rozważenia 

podnośnik nożycowy samochodowy opinie

Propozycja przygotowana przez markę Mell Pro to jedna z atrakcyjniejszych opcji biorąc pod uwagę cenę, dane techniczne, a także komfort obsługi urządzenia. I choć sama wysokość podnoszenia nie jest zachwycająca, to już duża moc, trwałość rozwiązania, a także akcesoryjne dodatki zawarte w zestawie pozytywnie wpłyną na atrakcyjność tej opcji i znacznie poprawią zainteresowanie klientów tymże produktem.

Propozycja oferuje nam udźwig na poziomie 3 ton, co jest „jedynie” akceptowalną wartością. Mamy przecież dostęp do podnośników nożycowych o podobnej cenie z udźwigiem 3500 kg, czy nawet i 4 tony. Nie mniej jednak warto zauważyć, że opcja ta jest bardzo tania, a ponadto gwarantuje sporą moc silnika i zasilanie pneumatyczne. To natomiast pracuje w zakresie 6-8 bar. 

Jeśli chodzi o możliwości regulacji platformy, to wysokość podnoszenia wynosi 100 cm, gdzie minimalna wysokość to 11 cm. Sprzęt cieszy się wysoką stabilnością, a zastosowanie specjalnej blokady wysokości zwalnianej pneumatycznie znacznie poprawia nasze bezpieczeństwo. Na wyposażeniu znajdziemy gumowe podkładki. Sam produkt uzyskał normę EN1493:2010, co potwierdza wysoką jakość urządzenia.

  • Bardzo niska cena;

  • Certyfikaty potwierdzające klasę wykonania;

  • Wysoka jakość konstrukcji;

  • Wiele dodatków w zestawie;

  • Cicha praca.

  • Niewielka wysokość podnoszenia;

  • Dosyć niski maksymalny udźwig.

 

Artykuły

Opinie na temat tego jaki elektryczny podnośnik nożycowy będzie najlepsze są zróżnicowane? Wybierz więc produkt idealny według własnych preferencji! 

Wybranie właściwego urządzenia do podnoszenia aut w warsztacie to nie lada wyzwanie. Przecież zaraz obok wyważarki do kół czy elektronarzędzi to najistotniejszy element. Musimy natomiast dobrać produkt z uwagi na wielkość i możliwość obsługi pojazdów mniejszych jak i większych, a także upewnić się, że będziemy mogli bezpiecznie pracować przez cały czas. Nie mniej ważny będzie też komfort. To wszystko jednak wymaga od nas odpowiedniego przygotowania i zaznajomienia ze wszelkimi niezbędnymi aspektami.

podnośnik nożycowy ranking

Co więc powinno nam pomóc w znalezieniu idealnego podnośnika? Przede wszystkim musimy mieć gwarancję, że wybierzemy urządzenie o odpowiednim udźwigu. To przy okazji pozwoli nam zweryfikować trwałość sprzętu. Nie mniej jednak bardzo ważną rzeczą, o jakiej nie może nikt z nas zapomnieć, jest przyjrzenie się innym parametrom roboczym. To właśnie one mają bardzo duże znaczenie na ostateczną wydajność i komfort pracy. 

Nie mniej istotna będzie też funkcjonalność i kwestie bezpieczeństwa. Nie możemy też zapomnieć o tym, że nożycowe podnośniki cieszą się popularnością z uwagi na ich kompaktowość i lekkość. Dlatego te dwa czynniki też są istotne. Więcej informacji na temat tego co powinno przykuć nasz wzrok przy poszukiwaniu podnośnika nożycowego idealnego znajdziemy w poniższym artykule:

 

Podnośnik do auta musi, przede wszystkim, być w stanie unosić ciężkie maszyny o sporych rozmiarach 

Z uwagi na bardzo różne rodzaje podnośników dostępnych na rynku, wiele osób zastanawia się w ogóle czy lepiej wybrać podnośnik jednokolumnowy, dobrych podnośników dwukolumnowy, czy może pomyśleć nad nieco innym rozwiązaniem jak, na przykład, typu nożyce czy żaba.

Otóż nieważne którą z tych opcji finalnie wybierzemy – liczy się przede wszystkim zapewnienie sobie odpowiedniej trwałości i wytrzymałości, aby wybrany przez nas podnośnik samochodowy elektryczny był w stanie podnieść auto osobowe o każdej wadze.

Dlatego sprawdzenie czy sprzęt ma nośność na poziomie 4, 3, czy też 2 ton jest kluczowe. Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że nawet jeśli auto nie waży więcej niż 2000 kg, to kupowanie produktu na styk może skończyć się bardzo źle. Wystarczy tylko nieco większa dodatkowa masa auta, czyli bagaże, koło zapasowe czy też dodatkowa butla z gazem, aby faktyczna masa pojazdu znacznie wzrosła. 

Dlatego absolutnym minimum w celu zagwarantowania bezpiecznego podnoszenia samochodu jest upewnienie się, że wybierzemy podnośnik o udźwigu nie mniejszym niż 3 tony. Rekomendowane maksymalne obciążenie wynosi tak naprawdę 4 tony, aczkolwiek nieco mniejsza wartość parametru będzie akceptowalna.

Elpro PN35WPF
Podnośnik nożycowy samojezdny

Grubber XL-300T
Podnośnik nożycowy naposadzkowy

Dobrym pomysłem będzie też sprawdzić pozostałe parametry robocze

Nawet jeśli w naszym warsztacie samochodowym znajdzie się sprzęt, który jest w stanie unieść nawet i niektóre pojazdy ciężarowe, to na nic się tak dobry udźwig zda, jeśli pozostałe parametry urządzenia będą niewystarczająco dobre czy też wysokie. Z tego właśnie powodu bardzo istotne jest, aby upewnić się, że wybrany przez nas podnośnik posiada wystarczająco dobre dane techniczne. 

Każdy podnośnik samochodowy hydrauliczny musi przede wszystkim oferować nam bardzo zaawansowaną specyfikację. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że wybrany przez nas produkt jest w stanie bez najmniejszych problemów poradzić sobie z każdym zadaniem. A to oznacza, że obok udźwigu bardzo ważną rzeczą jest zweryfikowanie takie parametry jak wysokość podnoszenia, szybkość podnoszenia, rodzaj napędu, moc silnika, a także długość i jej teoretyczną regulację.

Jeśli chodzi o zakres wysokości podnoszenia, to powinien on wynosić minimum 90 centymetrów. Oznacza to, że jeśli minimalna wysokość narzędzia ma 10 cm, to podnośnik powinien być w stanie unieść się na wysokość 100 cm. Nie mniej jednak jest to absolutne minimum, bo nawet w przypadku podnośnika budżetowego jest to minimalna akceptowalna wartość. Natomiast polecamy podnośnik, który jest w stanie bez najmniejszych problemów osiągnąć wysokość na poziomie 170-190 cm.

Oczywiście podnośnik samochodowy wybrać powinniśmy patrząc też na funkcjonalność i obsługę

Nierzadko zdarza się, że na warsztat przyjeżdżają samochody z niskim prześwitem. Dobrym tego przykładem mogą być Audi A7, którego prześwit wynosi tylko 12 cm, czy BMW Z4 o prześwicie 11,7 cm. Co ciekawe, niektóre samochody osobowe miejskie (Alfa Romeo MiTo czy Volkswagen Lupo) mają prześwit nawet poniżej 11 cm! Z tego powodu warto pamiętać o tym, aby dostosować wybrany przez nas podnośnik także do takich aut.

Na funkcjonalność podnośnika wpływa nie tylko najniższa wysokość, ale też i bezpieczeństwo jakie nam oferuje. Dlatego warto sprawdzić czy zastosowano hydrauliczny rodzaj napędy, co jest bardzo dobrym wyborem. Ponadto, system zapadek, które pozwala zabezpieczyć sprzęt przy pracy, powinien być pneumatyczny i bazować na siłownikach. Nie mniej ważną rolę odegra emisja hałasu.

Euro Trade TDY-2812
Ranking podnośników samochodowych
Redats 15-00-82
Jaki podnośnik do domowego warsztatu

Najlepsze podnośniki nie muszą być duże i ciężkie, czyli parę słów o tym jak mobilny podnośnik samochodowy może być strzałem w dziesiątkę 

Szybkie podnoszenie i opuszczanie pojazdu czy też możliwość udźwigu bardzo ciężkiej maszyny to bez wątpienia kluczowe kwestie. Nie mniej jednak musimy pamiętać też o jednej z kluczowych zalet tychże konstrukcji, mianowicie o kompaktowości i możliwości stosunkowo prostego przeniesienia podnośnika nożycowego z miejsca na miejsce.

A to oznacza, że zarówno waga, jak i minimalne wymiary danego podnośnika będą kluczowe. Na szczęście podczas składowania opcji trapezowych zajmują one bardzo mało miejsca i bez najmniejszych problemów uda się tego typu sprzęt załadować na furgon. Co do wagi, to te “najlżejsze” są w stanie ważyć nawet i 300-400 kg. Natomiast jeśli zależy nam na mobilności, lepiej unikać opcji o wadze przekraczającej 500 kg. A tych jest całkiem sporo.

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz jaki sprzęt okaże się najwłaściwszy! 

Bez cienia wątpliwości to NORMET PX-4000XU jest najlepszą opcją, jaką możemy dziś wybrać. Spowodowane jest to przede wszystkim bardzo dużym udźwigiem, akceptowalną maksymalną wysokością, a także bardzo niskim profilem. Szybkość podnoszenia to kolejna zaleta modelu PX-4000XU, dzięki czemu sprawna i bezpieczna praca to główne dewizy tego produktu. 

Jeśli jednak potrzebujemy bardziej kompaktowego rozwiązania czy też opcji lżejszej, dzięki czemu będziemy mieć gwarancję łatwiejszego transportu tej opcji z miejsca na miejsce, to powinniśmy zapoznać się z alternatywami. Porady zakupowe uwzględnione w części poradnikowej znacznie ułatwią wybór, a przy tym pozwolą ci dowiedzieć się które opcje będą najistotniejsze.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki podnośnik nożycowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews