Ranking chloru lub chemii do basenu 2024 – wraz z Opiniami

by

Zastanawiasz się jaki chlor do basenu wybrać? Sprawdź która chemia basenowa będzie najlepsza w rankingu 2024 i na przyszłe miesiące! 

Wielu z nas martwi się tym jaki basen ogrodowy wybrać w 2024 roku nie zwracając tak naprawdę uwagi na to czy będziemy w stanie zadbać o jego czystość i prawidłową eksploatację. Prawda jest jednak taka, że sam wybór czy będzie to klasyczny basen ogrodowy czy jacuzzi dmuchane nie jest jedynym, który musimy podjąć. Otóż nierzadko zdarza się, że to właśnie te dodatkowe akcesoria i dodatki doprowadzają do bólu głowy. 

Jak dobrze wiecie, woda w basenie musi zawsze być czysta, aby zachować wysoki poziom estetyki. Jednakże znacznie ważniejsze od wyglądu jest nasze bezpieczeństwo, a to w przypadku wody basenowej bardzo łatwo może zagrozić szereg różnych zanieczyszczeń. Glony, bakterie, a także różnorodne odpady roślinne i inne tego typu dodatki mogą spowodować podrażnienia skóry, a także prowadzić do rozwoju chorób i innych dolegliwości. Dlatego właśnie tak ważny jest prawidłowy wyboru chemii czyszczącej.

Niektórzy mogą twierdzić, że pompy do basenu to wszystko, czego tak naprawdę potrzebujemy, aby zapewnić bezpieczeństwo i czystość w basenie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Aquapool

9.9

Droga

Ntce

9.8

Tania


 

Gamix

9.7

Tania


 

PURE CHEMICAL

9.6

Tania

Planet pool

9.5

Droga

Nie jest to jednak prawda, gdyż oprócz sprawnego systemu filtracyjnego kluczowy okaże się też odkurzacz do basenu, a także wyżej wspomniany preparat do dezynfekcji basenu. Zazwyczaj jest to chlor, który dostępny jest w postaci tabletek lub płynu. Przed wyborem opcji idealnej powinniśmy zapoznać się z właściwościami, zwrócić uwagę na to z czym sobie dany preparat radzi, a z czym nie. Dodatkowo miejmy na uwadze skład danej chemii, dawkowanie, a także stosunek ilości produktu do ceny i skuteczności działania.

Ranking preparatów do dezynfekcji basenu otwiera Chlor tabletki Aquapool 1 kg

 

chlor do basenu w tabletkach ranking

Choć tania chemia brzmi interesująco, to aby wyeliminować każdy drobnoustrój, musimy wybrać taki środek grzybobójczy, aby był w stanie wyeliminować wszelkie niebezpieczne zabrudzenia pochodzenia chemicznego, jak i biologicznego. A to oznacza, że warto przyjrzeć się opcjom takim jak, chociażby, Aquapool. Tabletki te to dobra chemia z kilku powodów. Przede wszystkim gwarantują jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, stosunek ceny do ilości produktu. Poza tym, istnieje wiele innych zalet stosowania tego produktu.

Zacznijmy od najistotniejszych właściwości, które utwierdzają w przekonaniu każdego odnośnie świetnej sprawności w czyszczeniu basenu. Otóż tabletki Aqua Chlor Multi gwarantują aż 11 efektywnych metod czyszczenia i działania pozytywnie na stan wody w basenie. Chodzi tutaj o odkamienienie, pogłębienie odcieniu wody, a także eliminację glonów, dezynfekcję, klarowanie, eliminację bakterii, a także folukacje. Oczywiście pozbycie się bakterii i stabilizacja pH to kolejne właściwości tego chloru. Zobacz jak sprawdzić ph wody.

Można więc uznać, że te tabletki multifunkcyjne nadają się idealnie do czyszczenia basenu, a ich skład gwarantuje niezwykle wysoką skuteczność. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że jedna tabletka z chlorem ma 20 gram i wystarcza na 3 m3 wody. A to bardzo dużo porównując do oferty konkurencji. Pamiętajmy natomiast o tym, aby wyposażyć się w skimmer lub dozownik, gdyż wrzucone swobodnie do basenu mogą odbarwić dno. 

 • Bardzo wysoka skuteczność;

 • Niezwykle wysoka wydajność;

 • Bezpieczny i zweryfikowany skład;

 • Multifunkcyjne działanie.

 • Stosunkowo wysoka cena za kilogram produktu;
 • Może odbarwić dno jeśli niewłaściwie użytkowany.
 •  

Jeśli nie najlepszy chlor do basenu, to jaka jest alternatywa? Sprawdź Chlor tabletki Ntce 1 kg

chlor do basenu cena

Choć niejeden ranking pomp ciepła do basenu pokazuje, że są numery jeden i inne atrakcyjne produkty, to nie powinniśmy patrzeć na ofertę od producenta NTCE jako wariant gorszy od wyżej opisanego sprzętu. Otóż należy zapamiętać, że opcja ta jest równie atrakcyjna dla użytkowników i niejeden się na nią zdecyduje. 

Propozycja jest nieco tańsza od konkurencji, a dodatkowo skuteczna dawka produktu jest na znacznie lepszym poziomie. 10 gramowa tabletka poradzi sobie z 2 metrami szcześcennymi wody, a więc możemy liczyć na skuteczne czyszczenie wody i jej klarowanie przy nieco mniejszym wydatku. Jeśli więc zastanawiamy się jaka chemia do basenu będzie gwarantować najlepszą wydajność spośród produktów nisko i średnio budżetowych, to produkt od NTCE będzie więc strzałem w dziesiątkę. 

Opcja ta, podobnie jak wiele innych chemii basenowych, wykorzystuje chlor do basenu w tabletkach. Nie jest to więc aktywny tlen charakteryzujący się gorszą skutecznością. Jeśli jednak nie przeszkadza nam specyficzny zapach chloru i nie jesteśmy na niego wrażliwi, to jest to jak najbardziej pozytywna wiadomość. Oczywiście opcja radzi sobie z różnymi zadaniami. Tabletki charakteryzują się działaniem bakteriobójczym, grzybobójczym, a także dezynfekcyjnym. Ponadto, klarują one wodę, a także mają one pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym (numer pozwolenia 7403/18), co potwierdza jego bezpieczeństwo. 

 • Niezwykle wysoka wydajność;

 • Skuteczna walka z najgroźniejszymi zanieczyszczeniami;

 • Posiada pozwolenie na obrót produktem biobójczym.

 • Nieco mniejsza ilość zastosowań i właściwości niż konkurencyjna chemia.
 •  

Chlor granulat Gamix 1 kg to kolejna chemia basenowa, którą warto rozważyć patrząc co 2024 roku i dostępne rankingi mają do zaoferowania

chlor do basenu opinie

Jeśli zastanawiasz się czym jeszcze alga może zostać wyeliminowana, to kolejnym ciekawym wariantem może okazać się granulat przygotowany przez Gamix. W przeciwieństwie do tabletkowych wariantów poddanych analizie wcześniej, tym razem mamy do czynienia z chemią basenową w postaci proszku. Jest to świetna propozycja z uwagi na fakt, że nie musimy martwić się o częste kontrolę odczynu pH. Oczywiście ma także szereg innych właściwości. 

Preparat jest niezwykle tani, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę cenę za kilogram. Dodatkowo zyskał on certyfikat ISO 9001:2008, TUV, a także PZH. Na domiar tego, producent uzyskał od Ministra Zdrowia pozwolenie na obrót na rynku produktów biobójczych, a więc jest on przebadany laboratoryjnie i, jeśli stosowany właściwie, bezpieczny dla zdrowia. 

Urządzenie charakteryzuje się bakteriobójczymi i grzybobójczymi właściwościami. Oprócz tego, świetnie się sprawdzi, jeśli chcemy przeprowadzić tak zwane chlorowanie szokowe. Pamiętajmy natomiast, że granulat ten nie jest tak efektywny jak konkurencja – do wyczyszczenia wody klarownej wymagane jest stosowanie 100 gramu granulatu na 10 m3, czyli 10 g na metr sześcienny. 

 • Nie sprawia, że wymagana jest częsta kontrola odczynu pH
 • Natychmiast dezynfekuje i eliminuje grzyby, wirusy i bakterie;
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa z uwagi na uzyskane certyfikaty i pozwolenia;
 • Niska cena.
 • Przeciętna wydajność.

Chlor płynny PURE CHEMICAL to natomiast chemia do basenu dla każdego, kto nie potrzebuje tabletki do basenu, lecz opcji płynne

chlor do basenu w płynie

Chlor w płynie do czyszczenia basenów to bardzo ciekawa alternatywa dla wyżej przedstawionych produktów dostępnych w stanie stałym. W przeciwieństwie do tamtych rozwiązań, chlor w formie stabilizowanej cieczy ma nieograniczoną rozpuszczalność w wodzie i nie wymaga stosowania skimmerów czy dozowników bądź też innych rozwiązań tego typu. 

Przygotowany przez firmę Pure Chemical produkt jest wysoce skuteczny i po 5 minutach jest w stanie rozpocząć eliminację bakterii, a w przeciągu 15 minut od aplikacji zajmie się grzybami. Dodatkowo warto odnotować, że jest on równie skuteczny co opcje dostępne w formie granulatów lub tabletek. Idealnie nadaje się do uzdatniania i dezynfekcji. Nierzadko służy też jako wybielacz czy też do niszczenia grzybów i nieprzyjemnych zapachów. 

Propozycja cechuje się przede wszystkim bardzo wszechstronnym użyciem. Idealnie sprawdza się do czyszczenia studni, wody basenowej, a także w przypadku armatury sanitarnej. Co ciekawe, nawet w przemyśle drzewnym znajdzie zastosowanie. Ponadto, niezwykle pozytywne wypowiedzi o produkcie są dodatkowym gwarantem skuteczności działania.

 • Bardzo wysoka skuteczność działania;

 • Wszechstronne użytkowanie;

 • Niezwykle szybki czas działania.

 • Bardzo duże zużycie przy pierwszej aplikacji.
 •  

Jaki chlor do basenu okaże się jeszcze dobry? Chlor tabletki Planet pool powinien przykuć naszą uwagę

chlor do basenu ranking

Chemochlor od PlanetPool to kolejna ciekawa alternatywa dla wcześniej zrecenzowanych produktów. Multitabletki o nadzwyczaj zaawansowanym działaniu oferują nam bardzo wszechstronne możliwości zwalczania zanieczyszczeń różnego rodzaju. Mowa tutaj o walce z zawiesinami, glonami, a także grzybami, bakteriami i wirusami. Oczywiście sprzęt radzi sobie też bardzo dobrze w przypadku ogólnego poprawienia jakości wody i jej estetyki, a to wszystko dzięki flokulacji, dezynfekcji i stabilizacji. 

Zacznijmy jednak od podstaw. Otóż opakowanie 3 kilogramowe zawiera 150 tabletek, a więc każda ma 20 g. Wystarcza ona na 2 m3 wody basenowej, a więc jest to zużycie na akceptowalnym poziomie. Choć cena za produkt jest bardzo wysoka, spowodowane jest to przede wszystkim niezwykle dużą zawartością. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę cenę za kilogram, to okaże się wtedy jedną z najciekawszych opcji na rynku. 

Produkt, pomimo atrakcyjnego stosunku ceny za kilogram, cechuje się wysoką skutecznością. Preparat „spala” drobnoustroje i w ten sposób prowadzi do eliminacji wszelkich zanieczyszczeń. 

 • Bardzo dobry stosunek ilości produktu do ceny;

 • Wysoka skuteczność czyszczenia;

 • Wiele pochlebnych opinii;

 • Szybkie działanie.

 • Bardzo duża cena z uwagi na dużą ilość preparatu.

Artykuły

Jeśli dalej nie wiesz które tabletki do basenu będą dobre, to warto przejrzeć listę preparatów chemicznych i zapoznać się z poniższymi wytycznymi 

Każdy z nas pragnie wybrać produkt, który będzie w stanie niezwykle skutecznie i szybko pozbyć się wszelkich grzybów i bakterii. Aby jednak tego dokonać, kluczowe jest uwzględnienie różnorodnych parametrów, a także wiedza na temat zmian środowiskowych i elementów dodatkowych, przez które wybranie odpowiedniej dawki i produktu jest znacznie trudniejsza.

Niemniej jednak aby mieć gwarancję, że korzystanie z basenu jest bezpieczne i charakteryzuje się wysoką estetyką, musimy przede wszystkim wybrać opcję oferującą nam jak najlepsze właściwości i parametry. Aby jednak to zrobić, trzeba wiedzieć na które liczby najlepiej zwrócić uwagę. Przecież nikt nie chce dostawać bólu głowy od ciągłego regulowania poziomu ph czy też wybrać wielofunkcyjne tabletki o słabej skuteczności, co nie przeszkodzi wirusom i bakteriom się namnażać.

Dlatego zawsze warto uwzględnić skuteczność dezynfekowania, a także wydajność. Dodatkowo pamiętajmy o tym, aby wybrać produkt bezpieczny dla środowiska, gdyż każdy z nas będzie chciał po czasie skorzystać z wody basenowej – czy dalej się w niej kąpiąc czy jako woda do podlania ogrodu. Ciekawych informacji dodatkowych udzieli nam też ten artykuł: 

Najlepsza chemia jest skuteczna, a więc zwróć uwagę na wydajność

Jedną z najistotniejszych informacji podczas poszukiwania produktu idealnego jest ilość, jaką musimy zużyć na każdy metr sześcienny wody basenowej. Im więcej gramów czy też mililitrów produktu należy wykorzystać, tym jego wydajność jest gorsza. A co za tym idzie wymagana jest większa dawka produktu, a więc i większe koszty roczne i koszty utrzymania basenu. 

Dlatego bardzo ważne jest, aby podczas przeglądania dostępnych produktów zająć się przede wszystkim preparatami o wysokiej wydajności. Pokazuje to świetne przygotowanie danej chemii i potwierdza wysoką jakość produktu. Należy natomiast pamiętać, że inne będzie zużycie w przypadku czyszczenia wody zabrudzonej i zaniedbanej, a inaczej okresowa pielęgnacja.

W przypadku wariantu pierwszego, zuzycie może być nawet dwukrotnie wyższe, dlatego nie powinniśmy martwić się zalecaną dawką na poziomie 10 g preparatu na każdy 1 m3 wody basenowej. Niemniej jednak okresowe czyszczenie wymaga znacznie mniejszego nakładu i wydajność wtedy nie powinna wynosić mniej niż 10 g preparatu na każde 2 m3 wody.

Chlor tabletki Ntce 1 kg
chlor do basenu cena

dobry chlor do basenu

Zajrzyj też do poradnika jak podgrzać wodę w basenie.

Chlor granulat Gamix 1 kg
chlor do basenu opinie

Jaka chemia będzie oferować odpowiedni poziom ph, a także skuteczną dezynfekcję? Sprawdź właściwości

Kolejną bardzo istotną sprawą podczas poszukiwania produktu idealnego jest skuteczność działania. A to oznacza zweryfikowanie właściwości, jakie producent deklaruje. To z jakimi zanieczyszczeniami sprzęt sobie radzi jest zależne od składu. Ten natomiast może być dostosowany do zwalczania konkretnych zanieczyszczeń bądź też bardziej wszechstronny.

Można jednak znaleźć produkt, który nie tylko zapobiega rozwojowi glonów, ale też eliminuje wirusy, bakterie, alge, a także inne niebezpieczne substancje i pierwiastki. Są to, rzecz jasna, stosunkowo droższe preparaty, ale dzięki temu mamy pewność holistycznej ochrony wody znajdującej się w basenie. 

Oczywiście miejmy też na uwadze fakt, że opcja idealna będzie nie tylko eliminować niebezpieczne substancje i wirusy. Ogólna dezynfekcja, a także późniejsze klarowanie wody, folukacja, nabłyszczanie i stabilizacja pH to równie istotne elementy pracy chemii basenowej. Zobacz jakie ph wody utrzymać w basenie.

Chemia basenowa ranking ofert 2024 nie tylko opcji w tabletkach, czyli preparaty z chlorem w formie cieczy

Kolejnym elementem wartym rozważenia jest rodzaj produktu, jaki nas najbardziej interesuje. Choć nie jest to najistotniejsza kwestia, to jednak wybranie produktu dostępnego w formie stałej bądź cieczy wpływa na wiele elementów. Czyszczenie wody za pomocą cieczy będzie przebiegać znacznie szybciej i jeśli wybierzemy właściwy produkt, to do eliminacji niebezpiecznych wirusów czy bakterii może dojść już po 15 minutach.

Ponadto, płynne preparaty są zazwyczaj znacznie bardziej wszechstronne i można je użytkować w różnych sytuacjach. Dobrym przykładem jest chociażby eliminacja grzybów zawartych w drzewie czy też dezynfekcja armatury. Tego, na przykład, nie wykonamy chlorem stałym.

Chlor płynny PURE CHEMICAL
chlor do basenu w płynie

Chlor tabletki Planet pool
chlor do basenu ranking

A może warto wybrać najtaniej? Najlepsza chemia basenowa to taka, która zagwarantuje dobrą cenę za kilogram produktu, 

Cena to kolejny sposób na określenie czy dany produkt będzie dla nas odpowiedni czy też nie. Pamiętajmy natomiast, że nie mamy tutaj na myśli wyboru najtańszych produktów dostępnych na rynku. Przede wszystkim jeśli chodzi o cenę, to najważniejszy będzie stosunek ceny do ilości produktu dostępnego w zestawie, a także jego wydajności.

Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakupienie produktu droższego, który ma nieporównywalnie mniejsze zużycie niż opcja tańsza. Jeśli dodatkowo istnieje możliwość zakupu większego opakowania za mniej, co potwierdza cena za kilogram, to jeszcze lepiej. W ten sposób określamy wartość danego produktu i możemy wybrać opcję najtańszą, ale najlepszą pod względem swojej wysokiej wartości.

Teraz wiesz jaka chemia basenowa to najlepsza chemia basenowa, a także czym kierowaliśmy się tworząc ranking 2024 roku

Zwycięski produkt Chlor tabletki Aquapool 1 kg to opcja przygotowana dla osób bardzo wymagających. Świetna skuteczność, wszechstronność działania, a także dobra wydajność to idealne połączenie dla każdego, kto pragnie szybko i skutecznie wyeliminować różnorodne zanieczyszczenia ze swojego basenu. Nie jest to opcja najtańsza i wymaga stosowania dozownika, lecz jest to wymagane, aby cieszyć się odpowiednią jakością i sprawnością. 

Warto także nadmienić, że nie jest to jedyna opcja warta rozważenia. Inne preparaty przedstawione w rankingu też są ciekawe, szczególnie jeśli zależy nam na jeszcze większej użyteczności bądź znacznie lepszej wydajności. Oczywiście zachęcamy też każdego do własnych poszukiwań, bo te najczęściej gwarantują znalezienie opcji idealnej. 

Podobne artykuły: przydomowy kompostownik

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking chloru lub chemii do basenu
Average rating:  
 0 reviews