Pompy do wody brudnej Ranking 2024 test pomp do Szamba

by

Najlepsze pompy do brudnej wody? Sprawdź jaką pompę do brudnej wody wybrać i czym się charakteryzują opcje najciekawsze w rankingu 2024 roku! 

Transport wody z jednego miejsca w drugie to zadanie, którego na co dzień podejmują się fachowcy budowlani, ale nie tylko. Różnego rodzaju pompy wykorzystywane są nie tylko do pozbycia się wody z wykopu budowlanego, oczka wodnego czy też i piwnicy. Bardzo często pompy wodne wymagane są w przypadku innych zbiorników, w tym zbiorników kanalizacyjnych jak szamba. I choć wybór pompy do wody czystej jest nieco prostszy, tak zakup pompy do cieczy brudnej to już kwestia nieco bardziej skomplikowana.

Tego typu urządzenie musi mieć odpowiednie parametry w celu poradzenia sobie ze znacznie bardziej wymagającym zadaniem. Nie będziemy przecież wykorzystywać pompy ogrodowej, aby podlewać kwiatki w ogrodzie. Wodę brudną należy wypompować przy użyciu mocnego i sprawdzonego urządzenia. I jeśli mowa o wypompowaniu, to warianty zatapialne, znane też jako pompy zanurzeniowe, będą rozwiązaniem idealnym.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

IBO FURIATKA

9.9

Droga

Pompa Ruska Membranowa

9.8

Tania

Pompa Eurotec 3000W

9.7

Średnia

Pompa TAGRED 1150W

9.6

Średnia

Pompa Riwall 750W

9.5

Tania

Aby więc wybrać rozwiązanie oferujące nam jak najlepsze parametry i specyfikację, a także sprawność i wydajność umożliwiającą szybki transport cieczy z jednego miejsca w drugie, postanowiliśmy przygotować dzisiejsze zestawienie. To lista ciekawych ofert, które tak jak bakterie do szamba czy też pompy do basenu filtrujące są niezbędnym elementem podczas prac remontowo-budowlanych. Dodatkowo są one potrzebne podczas innych zadań związanych z transportem zabrudzonej wody z jednego miejsca w drugie. Oczywiście eksperci uwzględnili najistotniejsze kwestie związane ze sprawnym działaniem pompy, mianowicie maksymalna wysokość tłoczenia, wielkość drobin, które pompa jest w stanie przepompować, a także, rzecz jasna, moc sprzętu i wydajność. 

Pompa zatapialna 550 W 18000 l/h to dzisiejszy zwycięzca rankingu pomp do wody brudnej

 

Pompa zatapialna 550 W

Zwycięzcą rankingu jest pompa z rozdrabniaczem od formy e-pompy. Jest to maszyna, która znajdzie swoje zastosowanie w gospodarstwach domowych. Może ona również posłużyć na gospodarstwach rolnych do pompowania ścieków lub gnojowicy. Warto także dodać, że ze względu na wykorzystanie rozdrabniacza, pompa może być wykorzystywana do pompowania wody zawierającej ciała stałe.

Ponadto, moc silnika wynosi 550 W, a maksymalna wydajność pompy jest równa 18 000 l/h. Na dodatek, na wyposażeniu znajdziemy rozdrabniacz łopatkowy, który pełni rolę wirnika. Nie posiada on tylnej tarczy wzmacniającej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wypieranie różnych zanieczyszczeń z wody przez pompę jest o wiele łatwiejsze. Z kolei, łopatki wirnika mają za zadanie wyłapać rozbicie, a także przepompować zanieczyszczenia.

Poza dużą wydajnością, urządzenie ma wiele innych zalet, takich jak masywna i sprawdzona konstrukcja, wzmocniony kondensator startowy oraz powiększoną średnicę turbiny. Co więcej, pompa jest hermetyczna, co oznacza, że możemy bez problemu ją całkowicie zatopić. Zabezpieczenie termiczne zostało zamontowane w uzwojeniu silnika. Dzięki temu zabezpieczeniu, pompa jest chroniona przed zwarciami i przeciążeniami.

 • Wysoka moc urządzenia;
 • Szerokie zastosowanie;
 • Zabezpieczenie termiczne;
 • Pompa hermetyczna.
 •  
 •  
 • Nieco wysoka cena.

Alternatywna pompa do brudnej wody warta rozważenia z rankingu top na 2024 rok to Pompa zatapialna 380 W 0 l/h 

Pompa zatapialna do wody brudnej cena

Warto wziąć pod uwagę zakup pompy do brudnej wody, która idealnie sprawdzi się w miejscach, takich jak gospodarstwo domowe, gospodarstwo rolne oraz działka. Znajdzie swoje zastosowanie zarówno przy pompowaniu wody z oczek wodnych i studni, jak i w trakcie remontu i na budowie. Urządzenie spełnia wszystkie najwyższe normy bezpieczeństwa.

Co więcej, jest to pompa do wody o mocy maksymalnej równej 380 W oraz o maksymalnej wydajności wynoszącej 1080 l/h. Z kolei maksymalna temperatura wody to 35 stopni Celsjusza, natomiast maksymalna wysokość podawania wody jest równa około 60 m. Poza pompą zanurzeniową, w zestawie dostaniemy sznurek do opuszczania pompy, obejmę oraz przewód zasilający o długości około 6,5 m.

Ponadto, korpus pompy do brudnej wody został wykonany z aluminium, natomiast zawór ssący został zamontowany na śrubie. Jest to sprawdzona i masywna konstrukcja. Producent rekomenduje wykorzystanie węża o średnicy wewnętrznej od 18 mm do 22 mm. Produkt kupimy w bardzo przystępnej cenie.

 • Przystępna cena;
 • Długi przewód zasilający;
 • Masywna konstrukcja.
 •  
 •  
 • Nieco mniejsza moc urządzenia.

Najlepsze pompy do brudnej wody z rozdrabniaczem? Nie bez powodu Pompa zatapialna Eurotec 3000 W znalazła się w rankingu 2024 roku

Marka Eurotec oferuje nam pompę zatapialną w nieco wyższej cenie, jednakże z wieloma zaletami. Jest to urządzenie o mocy silnika wynoszącej 3000 W oraz o maksymalnej wydajności równej 25 000 l/h. Jest to imponujący wynik. Pompa zatapialna Eurotec doskonale sprawdzi się w budownictwie, w gospodarstwach rolnych, a także w przydomowych ogrodach.

Poza dużą mocą, zaletą tego urządzenia jest turbina rozdrabniająca z profilowanymi łopatkami. Warto również dodać, że maszyna jest w pełni hermetyczna, co oznacza, że możemy ją w całości zatopić. Co ciekawe, w zestawie znajdziemy wąż strażacki o długości 30 m, który posłuży nam do tłoczenia lub przepompowywania czystej wody, brudnej wody oraz ścieków sanitarnych. Montaż węża jest niezwykle szybki dzięki zastosowaniu szybkozłączek na zakończeniach. Ponadto, charakteryzuje się on odpornością na uszkodzenia mechaniczne za sprawą grubego płótna parcianego.

Dużym atutem pompy zatapialnej Eurotec jest także wbudowany wyłącznik termiczny, którego zadaniem jest ochrona przed przegrzaniem. Produkt ten ma pozytywne opinie. Użytkownicy chwalą maszynę między innymi za dużą wydajność, odproność na wodę z piaskiem oraz cichą pracę.

 • Bardzo duża moc silnika;
 • Duża wydajność urządzenia;
 • Długi wąż strażacki w zestawie;
 • Ochrona przed przegrzaniem.
 •  
 •  
 • Nieco wyższa cena produktu.

Jeśli dalej nie wiesz jaka pompa do wody brudnej może się sprawdzić w twojej sytuacji, zweryfikuj Pompa zatapialna TAGRED 1150 W

Pompy do wody brudnej opinie

Pompa do wody od firmy TAGRED to pompa zatapialna idealna do wody czystej, wody brudnej, ścieków sanitarnych, a także innych zanieczyszczonych cieczy. Urządzenie zostało wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa. Ponadto, maszyna posiada wszystkie certyfikaty i deklarację zgodności, co świadczy o wysokich normach bezpieczeństwa. 

Dużą zaletą produktu jest wyposażenie pompy w wyłącznik termiczny, który ma za zadanie chronić przed przegrzaniem. Warto również dodać, że pompa zatapialna TAGRED posiada 3-żyłowy przewód do zasilania, pływak posiadający funkcję automatycznego wyłącznika. Wszystkie te cechy gwarantują nam bezpieczne użytkowanie maszyny. Co ciekawe, produkt został wyposażony w aż trzy wejścia na wąż 1”, 1-¼” oraz 1-½”. 

Na dodatek, pompa zatapialna to urządzenie o mocy silnika wynoszącej 1150 W i o maksymalnej wydajności równej 10 500 l/h. Jeżeli chodzi o maksymalną wysokość podnoszenia, jest to 8 m, natomiast maksymalna głębokość zanurzenia to 5 m. Produkt ten kupimy w bardzo przystępnej cenie. Co więcej, ma on wiele pozytywnych opinii wśród kupujących.

 • Przystępna cena produktu;
 • Aż trzy wejścia na wąż;
 • Duża wydajność pompy;
 • Szerokie zastosowanie.
 •  
 •  
 • Niewielki zestaw.

Wydajność pompy to najważniejszy parametr? Jeśli więc potrzebujesz pompy do wody brudnej i czystej o świetnej sprawności w niskiej cenie, to sprawdź Pompa zatapialna Riwall 750 W

Pompy do wody brudnej cena

Szukając odpowiedniej pompy zatapialnej warto wziąć pod uwagę pompę od marki Riwall. Jest to maszyna o mocy maksymalnej silnika równej 750 W oraz o maksymalnej wydajności wynoszącej 12 500 l/h. Ciekawostką jest fakt, że jest to urządzenie o dwóch funkcjach, gdyż nadaje się zarówno do pompowania wody czystej i wody brudnej jak i do pompowania wody z basenów pływackich, stawów, strumieni, szerokich studni, wykopów budowlanych, a także szybów, które są zalewane wodami gruntowymi i powierzchniowymi.

Zastosowany wyłącznik pływakowy może zostać zablokowany w różnych pozycjach. Umożliwi to ustawienie odpowiedniego poziomu, przy którym pompa automatycznie się wyłączy. Ponadto, pompa posiada specjalną uszczelką wysokiej jakości, która znajduje się w wale silnika. Takie rozwiązanie zapobiega wnikaniu wody. Co więcej, sam silnik został wyposażony w ochronę w postaci termicznego bezpiecznika.

W zestawie dostaniemy również końcówka, za pomocą której będziemy mogli połączyć węże o różnej średnicy. Co więcej, dzięki prostokątnemu kształtowi złączki, unikniemy uszkodzenia oraz załamania podłączonego węża. Na dodatek, produkt posiada wygodny uchwyt, który ułatwi nam przenoszenie pompy.

 • Bezpiecznik termiczny;
 • Szerokie zastosowanie;
 • Wygodny uchwyt do przenoszenia pompy;
 • Uszczelka zapobiegająca wnikaniu wody.
 •  
 •  
 • Nieco mniejsza moc urządzenia.

 • Nieco wysoka cena produktu.

Artykuły

Dalej nie wiesz jaka pompa do wody będzie najlepsza? Warto więc sprawdzić wytyczne i dowiedzieć się czym charakteryzuje się dobra pompa do wody brudnej

Wiele osób nie wie jak podłączyć pompę do basenu ogrodowego czy też co należy zrobić, aby skutecznie wypompować ciecz brudną z danego miejsca. Niemniej jednak warto odnotować, że tak jak nie wiemy jaki hydrofor wybrać w 2023 roku czy też innego sprzętu ogrodniczego, tak wiedza o obsłudze tych przedmiotów nie jest szeroko znana. Na szczęście poradniki zakupowe takie jak te pozwalają nam poznać dokładne parametry dobrych pomp. I choć w tym przypadku mowa jest o pompach brudnych, to bez wątpienia tę samą wiedzą możemy wykorzystać do znalezienia nie tylko wariantu zanurzeniowego do wypompowania, ale też głębinowego do pobierania wody czystej. 

Przedstawione powyżej narzędzia to niewątpliwie atrakcyjne rozwiązania gwarantujące świetne efekty podczas wypompowania wody brudnej. Niemniej jednak nawet numer jeden rankingu nie jest opcją idealną. Prawdę mówiąc, trudno jest jednoznacznie wskazać na produkt najlepszy z bardzo prostego powodu. Dla każdego z nas będzie to oznaczać coś innego. Jeden uzna wydajność pompowania jako jedyna istotna kwestia, a dla innego liczyć będzie się też stosunkowo niska moc w celu ograniczenia poboru prądu. 

Jedno jest pewne – korzystając z porad i wytycznych uwzględnionych w poniższym segmencie poradnikowym będziecie znacznie lepiej przygotowani do zakupu. Każdy z nas musi wiedzieć jaką opcję wybrać w przypadku szamba lub deszczówki, a jaka do wody ze studni. Oprócz tego, należy wiedzieć też jakie parametry będą charakteryzować dobre pompy. Nie możemy też zapomnieć o wykonaniu, a także o akcesoriach dodatkowych. Ciekawych informacji udzieli nam również poniższy artykuł:

https://azaris.pl/jaka-pompe-do-wody-czystej-brudnej-wybrac

Pompa zatapialna do wody brudnej

Jaki rodzaj pompy do szamba, a jakie do deszczówki i innych miejsc? 

Nieczystości domowy w postaci cieczy najlepiej usuwać za pomocą narzędzia wypompowującej. W przypadku wody brudnej, wymagany jest zakup mocnej pompy, która jednocześnie korzysta z rozdrabniacza. Jest to specjalne urządzenie, które tnie ciała stałe na mniejsze kawałki. Umożliwia ona bezproblemowy przepływ cieczy z dodatkowymi zabrudzeniami, a tych w brudnej cieczy jest od groma.

Jeśli chodzi o dokładny rodzaj, to najczęściej wykorzystuje się do tego zadania pompy zanurzeniowe, znane też jako pompy zatapialne. Tego typu rozwiązania są zaprojektowane, aby sprawnie i skutecznie przepompować wodę z jednego miejsca do drugiego. 

Natomiast pompa głębinowa znacznie lepiej poradzi sobie z wodą czystą stosowaną w studniach i innych czystych ujęciach wody.

Pompa zatapialna 380 W 0 l/h
Pompa zatapialna do wody brudnej cena

Pompa zatapialna Eurotec 3000 W

W przypadku pomp wodnych kluczowa wydajność, z jaką urządzenie może pompować

Wydajność wyrażona w litrach na godzinę to podstawowy parametr, który ma za zadanie wskazać z jakim tempem pompa będzie wypompowywać ciecz. Wartość ta pozwoli nam określić czy mamy do czynienia z produktem odpowiednio przygotowanym do pracy przy bardzo dużych zbiornikach z wodą zabrudzoną czy też jest to opcja przeznaczona do domowego użytkowania.

Skoro mowa o wydajności, to warto jednocześnie wspomnieć o mocy urządzenia. Otóż moc silnika pompy koreluje w dosyć oczywisty sposób z wydajnością. Im większa jest moc wyrażana w watach, tym większa jest wydajność z uwagi na szybsze działanie i możliwość uzyskania wyższego ciśnienia, co przekłada się na szybszy przepływ większej ilości wody.

Standardowo pompy zatapialne użytkowane w przydomowych warunkach mają wydajność na poziomie 8 000 – 12 000 litrów na godzinę. Niemniej jednak istnieją też opcje, które są w stanie pracować nawet na poziomie 18 000 l/h.

Jaka jest wysokość podnoszenia pompy zatapialnej i głębinowej? Wybór pompy w oparciu o pozostałe parametry

Choć wydajność będzie bardzo ważną rzeczą, to jednak nie jest to jedyny parametr warty uwagi podczas szukania opcji perfekcyjnie dobranej do naszych potrzeb. Otóż musimy też pamiętać o tym, że maksymalna wysokość tłoczenia, czyli tak naprawdę działania pompy, odegra tutaj ważną rolę. 

Nie wszyscy o tym wiedzą, lecz wysokość podnoszenia wody jest kluczowa dla sprawnego tłoczenia wody i późniejszego przepływu wody. Im niżej znajduje się zbiornik, tym dłuższą drogę będzie musiała woda przebyć, a to oznacza utratę ciśnienia z każdym kolejnym metrem. Dlatego określenie czy wysokość podnoszenia pompy wynosi 6 metrów czy 10 metrów będzie bardzo istotne. Zaleca się patrzeć na opcje, których wartość to 8 metrów lub więcej.

Oprócz tego powinniśmy też spojrzeć na maksymalną temperaturę cieczy, która może przepływać przez pompę. Jeśli wartość ta jest niska, to urządzenie będzie nadawało się jedynie do wypompowywania wody ze zbiorników nie znajdujących się w słońcu, gdyż samo nagrzanie przez promienie słoneczne może okazać się później problematyczne. Dlatego maksymalna temperatura wody czystej i brudnej podczas pracy pompy wynosi minimum 30 stopni Celsjusza u niemal każdego producenta, a w niektórych przypadkach wartość ta podniesiona jest do 35-40 stopni Celsjusza.

Pompa zatapialna Riwall 750 W
Pompy do wody brudnej cena

Pompa zatapialna TAGRED 1150 W
Pompy do wody brudnej opinie

Specyfikacja to nie wszystko, sprawdźmy wykonanie 

Skoro wiemy już jak kluczowa jest moc pompy, a także dlaczego warto kupić pompę do wody brudnej o bardzo dużej wysokości podnoszenia i wysokiej maksymalnej temperaturze pracy, czas sprawdzić na inne aspekty wpływające na atrakcyjność danego rozwiązania. Bo sama specyfikacja nie powie nam wszystkiego, co chcemy wiedzieć o potencjalnym urządzeniu. 

Dobrym tutaj przykładem jest wykonanie, które ma ogromne znaczenie w przypadku zakupu pompy zanurzeniowej do wody brudnej. Propozycja ta powinna być wykonana z trwałych materiałów, które są najwyższej klasy. Przykładem powinien być korpus pompy wykonany z trwałego i lekkiego aluminium. Oprócz tego, przewód zasilający 3-żyłowy to bezpieczeństwo i gwarancja trwałości. Dodatkowo sprawdźmy też silnik – czy został wzmocniony. Samo wyjście też jest kluczowe – te lepsze opcje są chromowane i szlifowane, a także metalowe. Tania konkurencja będzie tutaj wykorzystywała elementy z tworzywa sztucznego.

Teraz znasz ranking top pomp wodnych do brudnej wody z rozdrabniaczem i bez, dlatego wybierz najlepszą opcję zanurzeniową do szamba lub deszczówki! 

Trudno wybrać opcję, która okaże się najlepsza dla każdego. Dzieje się tak z uwagi na inne wymagania i oczekiwania wobec pomp do wody brudnej. Jedno jest jednak pewne, Pompa zatapialna 550 W 18000 l/h to propozycja charakteryzująca się niezwykle dobrymi parametrami pracy przy stosunkowo akceptowalnej cenie. Oczywiście nie należy do najniższych, ale na tle konkurencyjnych pomp, jest ona wciąż do zaakceptowania. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę wydajność i pozostałe parametry.

Oczywiście możemy też rozpocząć własne poszukiwania i wybrać opcję charakteryzującą się najlepszymi parametrami. Dodatkowo powinniśmy mieć na uwadze opinie innych użytkujących, a także samo wykonanie. Pamiętajmy jednak o tym, aby sprawdzić wszystkie wytyczne, porównać poszczególne modele, a następnie wybrać opcję oferującą najwięcej za jak najmniej. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Pompy do wody brudnej ranking
Average rating:  
 0 reviews