Ranking odkurzaczy do basenów w 2024 – Opinie użytkowników

by

Ranking odkurzacze basenowe 2024 rok – sprawdź które obecnie rozwiązania warto wybrać!

Wielu z nas zastanawia się jaki basen ogrodowy wybrać czy też po zakupie przeglądają rankingi pomp do basenu, które są wyposażone w filtr eliminujący zabrudzenia mogące wpaść do basenu. Niemniej jednak należy pamiętać, że od czasu do czasu należy dokładnie wyczyścić basen, bo żadna pompa filtracyjna nie będzie w stanie wyeliminować wszelkich zanieczyszczeń. A czystość to kwestia kluczowa, bo pozwala uchronić nas od chorób i dolegliwości, a także bardzo pozytywnie wpływa na estetykę.

Niemniej jednak znalezienie opcji idealnej to zadanie dosyć skomplikowane. Urządzenia dostępne na rynku są bardzo zróżnicowane. Dla jednego wystarczy prosty i nieskomplikowany odkurzacz za paręset złotych. Inny natomiast wybierze sprzęt bezprzewodowy, który wystarczy podłączyć na parę godzin w przeciągu miesiąca, aby cieszyć się ze sprawnego i komfortowego czyszczenia. Jak jednak znaleźć idealny odkurzacz do basenu? Które parametry będą najważniejsze i jaki rodzaj sprzętu będzie akurat dla nas idealny?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Bestway 60313

9.9

Tania

Lavor swimmy

9.8

Droga

INTEX 28005 zx300

9.7

Droga


 

Bass BP-4224

9.6

Średnia

Powermat PM0944

9.5

Średnia

Pytań bez wątpienia jest całkiem sporo i tak jak nie wszyscy wiedzą jakie jacuzzi dmuchane czy też klasyczny basen ogrodowy będzie dobry, tak samo wielu z nas ma problem z wyborem odkurzacza do basenu. Z tego względu nasi eksperci przygotowali dla was zestawienie, w którym znajdziecie najciekawsze propozycje z różnych przedziałów cenowych i dostosowane do preferencji różnych użytkowników. Począwszy od opcji budżetowych i niewielkich, poprzez te średnio budżetowe, a skończywszy na bardziej zaawansowanych i komfortowych wariantach.

Bestway 60313

Odkurzacz do basenu ranking

Przygotowany przez firmę Bestway odkurzacz jest rozwiązaniem przygotowanym do sprawnego czyszczenia jacuzzi oraz małych basenów. Propozycja jest akumulatora, a naładowana bateria starcza na pracę przez 50 minut. Jest to więc więcej niż wystarczający, aby niejednokrotnie wyczyścić dno i ścianki basenu z brudu. Ten sposób zasilania ma swoje zalety, bo nie musimy martwić się o podłączanie odkurzacza do prądu. 

Sprzęt ma długość 150 cm, a więc istnieje możliwość sprawnego czyszczenia zbiorników, których głębokość nie przekracza właśnie takiej wysokości. Jeśli chodzi o głowicę ssącą, to jest ona obrotowa i na wyposażeniu ma koła wraz ze szczotkami. Znacznie poprawia to poruszanie się po dnie basenu.

W zestawie mamy wyłącznie podstawowe akcesoria, lecz fakt dorzucenia baterii sprawia, że nie musimy przeglądać innych ofert aby doposażyć produkt. Jest to też opcja bardzo tania, dlatego przypadnie do gustu niejednej osobie. Pamiętajmy natomiast, że basen ogrodowy o sporej głębokości będzie wymagać znacznie bardziej rozbudowanego urządzenia.

 • Bardzo niska cena;

 • Akumulatorowe zasilanie;

 • Szybkie czyszczenie jacuzzi i niewielkich basenów;

 • Wszystkie elementy niezbędne do rozpoczęcia pracy w cenie.

 • Niewielka długość rury – nie poradzi sobie ze średnimi czy dużymi basenami. 

Odkurzacz basenowy Lavor swimmy 1600 W

dobry odkurzacz do basenu

Następnym ciekawym produktem dostępnym w naszym zestawieniu jest przewodowy odkurzacz przygotowany przez firmę Lavor. To bardzo popularna włoska marka, która gwarantuje niezwykle wysoką skuteczność. Jest to bez wątpienia najlepsza opcja mając na uwadze stosunek siły ssania i jakości czyszczenia do ceny. Niemniej jednak spora cena i przewodowa natura odkurzacza może sprawić, że nie każdemu przypadnie ta opcja do gustu.

Zacznijmy jednak od najistotniejszych elementów – otóż odkurzacz wyposażono w silnik o całkiem sporej mocy. Jednostka generuje 1600 W, co gwarantuje bardzo dużą siłę ssania. Oprócz tego, na wyposażeniu jest też ssawka turbo, która jest bardziej poprawia skuteczność czyszczenia ścianek i dna basenu.

Jeśli chodzi o specyfikację, to sprzęt ma kabel dosyć długi kabel zasilający, bo aż 7,5 metra. Nieco ułatwi podłączenie sprzętu. Oprócz tego, wąż do wody brudnej ma 2,5 metra długości, a dołączonych rur jest aż 4 – 3 czarne i jedna transparentna. Łącznie mają one 1,9 metra długości, co umożliwia czyszczenie nie tylko jacuzzi czy małych basenów, ale też nieco większych zbiorników. Niestety, opcja swoje kosztuje, a dodatkowo wymaga podłączenia do prądu. 

 • Bardzo wysoka skuteczność czyszczenia;

 • Długie rury ssące – prawie 2 metry;

 • Długi przewód zasilający;

 • Bogaty zestaw akcesoriów.

 • Przewodowe zasilanie;
 • Bardzo duża cena.
 •  

A może automatyczny czyściciel dna basenu? Odkurzacz INTEX 28005 zx300

Odkurzacz do basenu cena

Jeśli myślimy nad automatycznym, samojezdnym czyścicielem dna basenu, to w takim razie produkt od firmy Intex może okazać się strzałem w dziesiątkę. Sprzęt oferuje nam szerokość roboczą dostosowaną do pracy w małych i średnich basenach. Rekomendowana maksymalna średnica basenu to 5 metrów przy zachowaniu standardowej głębokości.

Na wyposażeniu otrzymujemy 6,5 metrowy wąż zaprojektowany tak, aby nie plątał się podczas jazdy. Jest to o tyle istotne, że u konkurencyjnych robotów czyszczących bardzo często chodzi do splątania, przez co produkt nie może dalej pracować. Tutaj sytuacja wygląda inaczej, bo konstrukcja węża znacznie ogranicza plątanie. Sama maszyna czyszcząca działa sprawnie, lecz wymaga ona podłączenia do wyżej wspomnianego węża. To natomiast można uznać za wadę z uwagi na fakt, że podłączenie musi prowadzić do pompy filtrującej. A tej wydajność nie może być niższa niż 6100 litrów na godzinę. 

Sprzęt ma wbudowany pojemnik na zanieczyszczenia, którego pojemność to 1,8 litra, a więc nie za wiele. Oznacza to, że należy stosunkowo często go czyścić, aby zachować wysoką sprawność czyszcząca łazika. Z uwagi na zastosowanie 4 kół o gumowym wykończeniu, produkt trzyma się dobrze dna i ścianek, a także sprawnie pokonuje kolejne centymetry.

 • Stosunkowo niska cena;

 • W pełni zautomatyzowane sprzątanie;

 • Radzi sobie bardzo dobrze z lekkimi i średnimi zabrudzeniami;

 • Do basenów o całkiem sporej średnicy i głębokości.

 • Wymaga podłączenia do stosunkowo wydajnej pompy filtrującej;

 • Dosyć niewielki pojemnik na zanieczyszczenia, który trzeba często czyścić.

Oczywiście powinniśmy sprawdzić kolejny ciekawy odkurzacz do basenu mający świetne opinie, czyli Bass BP-4224

odkurzacz do basenu opinie

Propozycja opracowana przez firmę Bass ma wiele zalet i to dlatego jest atrakcyjną alternatywą wartą rozważenia. Przede wszystkim pamiętajmy, że jest to opcja stosunkowo tania. I choć to sprzęt przewodowy, to gwarantuje bardzo dużą siłę ssania. Ponadto, szybko radzi sobie z wieloma rodzajami zanieczyszczeń, a dodatkowo pozwala pracować nie tylko na mokro, ale także i na sucho. To przydatna funkcja, szczególnie jeśli nie chcemy kupować dwóch oddzielnych urządzeń do czyszczenia środowiska około basenowego. 

Bass to firma polska, która przygotowała nam model o silnym ssaniu. Nie jest to propozycja tak bogato wyposażona co konkurencja. Niemniej jednak gwarantuje nam możliwość usuwania liści, mułu, glonów, obumarłych pozostałości roślin, a także innych śmieci z naszych oczek wodnych, basenów czy innych zbiorników wodnych znajdujących się w naszym ogrodzie. 

Opcja wyposażona jest w dwa tryby pracy – na sucho i na mokro. Jeśli chodzi o parametry techniczne, to sprzęt oferuje nam ciśnienie robocze na poziomie wynoszącym do 18 kPa, a więc to znacznie więcej niż niejedna propozycja nawet z nieco większego zakresu cenowego. Spowodowane jest to dużą mocą silnika, która generuje 1600 W. 

 • Stosunkowo niska cena;

 • Możliwość pracy na sucho i na mokro;

 • Bardzo wysoka moc i siła ssania;

 • Radzi sobie z wieloma różnorodnymi zanieczyszczeniami.

 • Przewodowe zasilanie;
 • Brak wielu akcesoriów.
 •  

Powermat PM0944 to jeszcze inny atrakcyjny odkurzacz do czyszczenia basenu 

odkurzacz do basenu

Produkt opracowany przez firmę Powermat jest pod wieloma względami bardzo podobny do innych przewodowych odkurzaczy basenowych, jakie zostały tutaj przedstawiony. Niemniej jednak jest to propozycja oferująca nam najwyższą moc zasysania, dzięki czemu produkt cieszy się ogromną popularnością. Sprzęt ten jest też tytułowany jako urządzenie 3w1 z uwagi na swoje dodatkowe możliwości. To wszystko sprawia, że ten produkt bardziej uznać można za odkurzacz przemysłowy do odkurzania na sucho, na mokro, a także funkcja automatyczna, czyli specjalne rozwiązanie charakterystyczne dla tego modelu.

Producenci zastosowali w modelu PM0944 silnik o mocy 1600 W. Niemniej jednak jest on znacznie bardziej wydajny niż u konkurencyjnych rozwiązań. Gwarantuje to maksymalną moc zasysania na poziomie 25 KPa. Jest to, jak możemy się domyśleć, najmocniejszy sprzęt w tym zakresie cenowym.

Oprócz tego, opcja wyposażona jest w bardzo bogate wyposażenie dodatkowe. W nim znajdziemy dodatkowe rury, szereg końcówek do różnych powierzchni, a także inne niezbędne akcesoria do pracy urządzenia. Pamiętajmy natomiast, że to wciąż opcja przewodowa, która dodatkowo ma bardzo mały zbiornik na zabrudzenia – tylko 25 litrów, gdzie konkurencja ma 35 a nawet 40 litrów.

 • Stosunkowo niska cena;

 • Bardzo duża moc zasysania;

 • Długa rura ssąca – ponad 3 metry;

 • Bogate wyposażenie.

 • Przewodowe zasilanie;

 • Niewielki zbiornik na zabrudzenia.

Artykuły

Ranking i opinie są ze sobą połączone, ale aby znać najlepsze odkurzacze basenowe należy kierować się wieloma innymi wytycznymi

Znalezienie idealnych akcesoriów basenowych to nie lada wyzwanie. Potwierdzeniem tego są liczne rankingi pomp ciepła do basenu czy też właśnie wyżej przedstawiona analiza porównawcza najciekawszych odkurzaczy basenowych. Niemniej jednak to tylko niewielka część atrakcyjnych ofert, jakie obecnie dostępne są na rynku. Tak naprawdę spośród dostępnych urządzeń z łatwością znajdziemy taki, który będzie gwarantować dłuższy czas pracy na baterii, większą niezawodność, dłuższą gwarancję czy też… większą cenę.

Z tego względu zachęcamy każdego użytkownika do zapoznania się z dostępnymi produktami i wyrobienia sobie swojej własnej opinii dotyczącej wszystkich dostępnych urządzeń oferowanych obecnie na rynku. Sprzęt gwarantujący najwłaściwsze parametry będzie kluczowy, lecz na co dokładnie powinniśmy zwrócić uwagę? Nasze poszukiwania najpierw trzeba zacząć od określenia rodzaju sprzętu, który nas interesuje. Dopiero potem będziemy mogli przyjrzeć się atrybutom czy specyfikacji.

Następnie dopiero przyglądamy się charakterystyce czy też dokładnym liczbom. W zależności od wybranego sprzętu będą to inne rzeczy kluczowe. Przewodowe odkurzacze powinny mieć mocny silnik, bezprzewodowe pracować bardzo długo, a automatyczne gwarantować jeszcze inne aspekty. Dodatkowo pamiętać należy o marce i renomie producenta, a także o opiniach. Ciekawych informacji udzieli nam też ten artykuł:

https://www.poolsfactory.eu/pl/blog/czyszczenie-basenu/co-wziac-pod-uwage-wybierajac-odkurzacz-basenowy/

Pompa do wypompowania wody z basenu

Sprawdź koniecznie jak zrobić prysznic ogrodowy. Zdecydowanie przyda ci się w ogrodzie takie rozwiązanie.

Odkurzacz ręczny, przewodowy, czy może czyszczenie basenowe bez naszego udziału? Rodzaje odkurzaczy

Pierwszą kluczową kwestią do uzgodnienia jest, rzecz jasna, określenie rodzaju odkurzacza, jaki nam się najbardziej przyda. Mamy do wyboru opcje przewodowe, zasilane akumulatorowo, bądź też tak zwane łaziki, czyli odkurzacze w postaci małych robotów. Ta ostatnia opcja jest najbardziej autonomiczna i gwarantuje najwyższy komfort użytkowania. Niemniej jednak swoje kosztuje, a dodatkowo nie jest tak skuteczna jak pozostałe propozycje.

Najbardziej skutecznym rozwiązaniem wydaje się przewodowy odkurzacz do basenu, który zazwyczaj wyposażony jest w osobną jednostkę z silnikiem i zbiornikiem na zabrudzenia. Produkty tego typu mają zazwyczaj ogromną moc z uwagi na duże i mocne silniki. Dodatkowo mogą zagwarantować nam nawet i mniejszą cenę niż znacznie słabsze opcje automatyczne. Taki wariant ma jednak parę wad. Przede wszystkim potrzebny jest długi przewód zasilający bądź długi przedłużacz – a najlepiej to i to. Oprócz tego, potrzebne jest samo źródło zasilania.

Pewnym kompromisem jest wybranie urządzenia gwarantującego bezprzewodową pracę, lecz wymagające ręcznego sprzątania. Odkurzacze tego typu są zazwyczaj droższe od przewodowych, ale tańsze od autonomicznych łazików czyszczących. Dodatkowo, pomimo mniejszej mocy od wariantu przewodowego, są w stanie dokładniej wyczyścić powierzchnię z uwagi na nasze umiejętności.

Posiadasz rozgrzewanie podłogowe? Zajrzyj do artykułu: https://majsterkujsam.pl/ranking-rozdzielaczy-do-ogrzewania-podlogowego/

INTEX 28005 zx300
Odkurzacz do basenu cena

Lavor swimmy 1600 W
dobry odkurzacz do basenu

Najlepszy odkurzacz do basenu to taki, który zagwarantuje sprawne czyszczenie, a więc dobrą specyfikację 

Po doprecyzowaniu typu odkurzacza, który nas interesuje, czas zająć się dokładną specyfikacją. Jak dobrze wiemy, urządzenia oferujące nam jak najlepsze efekty oferują zazwyczaj świetne wartości dodatkowe. A to oznacza bardzo dużą moc w przypadku opcji przewodowych, duże napięcie u odkurzaczy akumulatorowych czy robotów autonomicznych czy też sporą szerokość roboczą, która wskazuje czy produkt będzie wydajnie sprzątał duże baseny o prostych kształtach czy lepiej się sprawdzi jako odkurzacz do basenu o nietypowym kształcie czy też niewielkim rozmiarze.

W niemal każdym przypadku warto sprawdzić wielkość zbiornika na zanieczyszczenia i sposób odprowadzania tych zabrudzeń. Czasami produkty wymagają połączenia z pompą filtrującą, dzięki czemu odkurzacz wyciąga brudy, a następnie przekazuje wodę do pompy, która dodatkowo filtruje ciecz zanim z powrotem wpłynie do basenu.

Odkurzacz basenowy Intex, Bestway, a może innej firmy? Sprawdź najlepsze odkurzacze basenowe, a także te mniej renomowane opcje

Firma odpowiedzialna za wyprodukowany sprzęt to pewnego rodzaju zapewnienie, że model posłuży nam przez wiele lat. To właśnie dlatego produkty pochodzące od takich gigantów jak Intex czy Bestway cieszą się największą popularnością. Niemniej jednak pamiętajmy, że sama renoma to nie wszystko, bo istnieje wiele innych firm, które także zaistniały na rynku i potwierdziły swoją jakość, ale nie są aż tak obyte w produkcji konkretnych urządzeń.

Wybranie rozwiązania od mniej znanego producenta gwarantuje jednak niższą cenę i lepsze parametry czy też więcej akcesoriów niż u bardzo renomowanego sprzedawcy. Jednakże, pamiętajmy o tym, aby upewnić się, że okres ochronny od nieznanego produktu jest akceptowalny, czyli wynosi minimum 2 lata. To pewnego rodzaju potwierdzenie pokazujące, że mimo mniejszej ceny sprzęt nie będzie zawodził.

Powermat PM0944
odkurzacz do basenu

Bass BP-4224
odkurzacz do basenu opinie

Odkurzacz do basenu opinie i ceny

Feedback i pozytywne wypowiedzi innych użytkujących to prawdopodobnie najprostszy sposób na zweryfikowanie czy dany sprzęt rzeczywiście oferuje tak dobre parametry jak producent deklaruje. Użytkownicy bardzo często dzielą się swoim doświadczeniem z użytkowania danego odkurzacza, dlatego przejrzenie wypowiedzi może być ciekawym sposobem na określenie czy produkt sprawdzi się w naszych rękach czy nie.

Pamiętajmy natomiast, że nie wszystkie opinie czy uwagi warto uwzględnić w poszukiwaniach. Subiektywna natura feedbacku sprawia, że pojedyncze pochwały dotyczące danego aspektu produktu czy też wręcz przeciwnie, narzekania na dany element, które w żadnym innym przypadku się nie powtarzają, mogą oznaczać pojedyncze problemy z konkretnym egzemplarzem, a nie danym modelem.

Odkurzacz basenowy Intex, Bestway, a może powermat? Teraz wiesz czym się kierować i jaki odkurzacz do basenu wybrać w 2024 roku! 

Bez wątpienia Bestway 60313 zasługuje na miano najlepszego odkurzacza obecnie dostępnego na rynku i dzieje się tak nie bez powodu. Przede wszystkim należy odnotować, że to urządzenie oferuje bardzo dobrą jakość sprzątania i wysoki komfort z uwagi na bezprzewodową naturę. Oprócz tego, akumulatory wytrzymują długo, a sprzątanie jest efektywne. 

Jeśli jednak potrzebujemy znacznie większego odkurzacza, który będzie w stanie poradzić sobie z basenami średniej lub dużej wielkości, to warto przejrzeć alternatywy. Dodatkowo pamiętajmy, że skorzystanie z przygotowanego poradnika pozwoli nam wybrać urządzenie łatwe w obsłudze bądź też taki produkt, który bez najmniejszego problemu będzie gwarantować czyszczenie dna basenu na najwyższym poziomie przy użyciu jak najmniejszego wysiłku. Warto po prostu sprawdzić wytyczne i mieć gwarancję, że produkt jest łatwy w obsłudze.

Artykuły powiązane: https://majsterkujsam.pl/chlor-do-basenu-opinie-ranking/, https://majsterkujsam.pl/domowe-sposoby-na-podgrzanie-wody-w-basenie/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking Odkurzaczy do basenów
Average rating:  
 0 reviews