Ranking pomp ciepła do basenu 2024 wraz z Opiniami

by

Jaka pompa ciepła do basenu będzie najlepsza? Dowiedz się co ma do zaoferowania ranking 2024 roku i na czym polega skuteczne ogrzewanie basenów ogrodowych

Pływanie w basenie to bez wątpienia bardzo przyjemna aktywność. Dodatkowo gwarantuje nam też wiele korzyści zdrowotnych, a także może pozytywnie wpłynąć na nasz nastrój. Ogólną sprawność także możemy w ten sposób poprawić. Nie powinno to więc nikogo dziwić, że chodzenie na basen jest bardzo popularnym zajęciem. Jeszcze lepszym wyborem dla osób posiadających własną działkę jest przygotowanie własnego basenu. I oczywiście jeden może uznać, że idealne będzie relatywnie kompaktowe i mobilne jacuzzi dmuchane. Niemniej jednak to właśnie sporej wielkości basen ogrodowy jest miejscem idealnym, bo gwarantuje ogromne możliwości i sporo miejsca do pływania. 

Aby jednak zadbać o prawidłowy przepływ ciepłej wody i ogólnej wysokiej wydajności grzania, kluczowe jest znalezienie odpowiedniego urządzenia. Natomiast pomp do basenu do ogrzewania wody jest całkiem sporo i znalezienie opcji idealnej to zdecydowanie zagwozdka. Dlatego w celu ułatwienia wybrania idealnego urządzenia, postanowiliśmy przygotować dla wszystkich zainteresowanych analizę porównawczą z ocenami ekspertów.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

HEWALEX 5,4 kW

9.9

Średnia

Hydro Pro INVERTER

9.8

Droga

TIP STEAM 2500

9.7

Średnia

HOT SPLASH

9.6

Średnia

Gre Mini HPM30

9.5

Tania

Steinbach 5000

9.4

Średnia

Znajdziecie tutaj najistotniejsze kwestie związane z wyborem właściwej pompy do ogrzewania basenów. Przyjrzeliśmy się produktom oferującym jak największą moc, a także urządzeniom o świetnej wydajności pracy i cenie. Ponadto opinie innych kupujących czy też dodatkowa specyfikacja były równie ważnymi elementami przy poszukiwaniu opcji idealnej. 

Najlepsza pompa do basenu i zwycięzca dzisiejszego rankingu pomp ciepła to bez wątpienia HEWALEX 5,4 kW

Pompa ciepła do basenu stelażowego

Recenzowany model przygotowany przez firmę Hewalex to jedna z najciekawszych opcji w średnio-wysokim budżecie. Produkt ten gwarantuje wysoką wydajność z uwagi na bardzo dużą moc – nawet i 5,4 kW. To przekłada się na możliwość ogrzania całkiem sporych powierzchni basenowych. Co ciekawe, produkt współpracuje bezpośrednio z pompą filtrującą, której wydajność wynosi nawet do 6000 litrów na godzinę. 

W zestawie basenowa pompa ciepła oferuje też przyłącze do systemu filtrującego firmy Intex, a także pozostałe akcesoria wymagane do prawidłowego montażu urządzenia. Sprzęt radzi sobie wyśmienicie, jest trwały i wydajny, a dodatkowo gwarantuje bardzo dobrą kontrolę temperatury wody. Urządzenie wyposażono w rotacyjną sprężarkę, a typ czynnika chłodzącego to znany środek R32, który stosowany jest w wielu innych sprężarkach. 

Należy pamiętać natomiast, że nie jest to inwerterowa pompa ciepła do basenu, lecz klasyczna. A to oznacza, że nie będziemy mogli kontrolować w tak dużym stopniu temperatury wody basenowej. Miejmy też na uwadze fakt, że deklarowana wydajność do 25 m2 oznacza szacunkową powierzchnię lustra wody i wartość ta dotyczy sytuacji, w której straty ciepła są niewielkie. Innymi słowy, jeśli nie używamy rolety czy folii na czas przerwy w użytkowaniu, prawdziwa wydajność może wynosić od 15 do 20 m2.

 • Stosunkowo wysoka wydajność;

 • Bardzo dobrej jakości wykonanie;

 • Wysoka kultura pracy – emisja hałasu tylko 48 dB.

 • Dosyć wysoka cena.

Kolejna pompa ciepła do basenu gwarantująca świetne parametry to Hydro Pro INVERTER

pompy ciepła do basenów cena

Wysoki przepływ wody, bardzo niskie zużycie energii dzięki zaawansowanym trybom pracy, a także szereg innych zalet oferowanych przez firmę Hydro Pro oznacza, że jest to bardzo wysokiej jakości pompa oferująca wystarczająco dobre parametry do ogrzania basenu, którego objętość wynosić może nawet i 25 m3. 

Praca pompy jest stosunkowo cicha, co gwarantują wyżej wspomniane tryby pracy. Te dzielimy na Power, Smart i Silent. Rzecz jasna ich zadaniem jest dostosowanie pracy sprężarki i wentylatora tak, aby zmniejszyć hałas i zużycie energii. W ten sposób możliwe jest zaoszczędzenie aż do 50% zużycia energii. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest wiele funkcji dodatkowych umożliwiających sprawną i niezawodną pracę przez wiele lat. 

Takim przykładem jest, na przykład, automatyczne odszranianie czy też możliwość zakupu opcjonalnego modułu WiFi umożliwiającego sterowanie urządzeniem za pomocą smartfona. Jest to urządzenie o mocy 7 kw, lecz z uwagi na swoją zmienną moc działania, jest w stanie też pracować o znacznie niższej mocy – na poziomie 3 kw. to oznacza, że sprawdzi się zarówno w przypadku basenów o pojemności 10m3, jak i 20m3. Sprzęt jest też wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Odpowiadają za to wysoko gatunkowe komponenty, w tym tytanowy wymiennik ciepła.

 • Bardzo dobra jakość wykonania;

 • Sporą moc grzewczą można kontrolować i dostosować ją do wielkości ogrzewanej powierzchni;

 • Bardzo wysoka kultura pracy.

 • Niezwykle wysoka cena.

Jaka pompa ciepła do mniejszego basenu? Możliwe, że TIP STEAM 2500 okaże się wystarczająco mocnym wyborem

Pompa ciepła do basenu ranking

Znacznie bardziej przystępnym cenowo rozwiązaniem będzie zakup pompy ciepła od firmy T.I.P. To sprzęt o mocy grzewczej na poziomie 4,2 kW, a więc jest to stosunkowo mocny sprzęt. Gwarantuje to możliwość ogrzewania basenów o pojemności do 25 m3, bo jest akceptowalnym wynikiem i z pewnością wystarczy do ogrzewania przydomowych basenów jako podstawowe źródło ciepła.

Pomimo niskiej ceny sprzęt został skonstruowany w sposób odpowiedni i zgodny ze standardami czy też wymogami. PRodukt ma wymiennik ciepła pokryty tytanem, dzięki czemu chemia basenowa nie wpływa negatywnie na jego działanie. Oprócz tego, produkt wyposażono w wyświetlacz LCD, dzięki któremu kontrola i sterowanie temperaturą i innymi funkcjami jest bardzo proste. Dodatkowo sprzęt ma gumowane stópki antywibracyjne, a także automatyczne rozmrażanie. 

Przepływ minimalny i maksymalny nie jest już tak zachwycający – Wartości te wynoszą, kolejno, 1,8 m3/h i 2,7 m3/h. Niemniej jednak sprzęt wyposażono w czujnik przepływu, a dodatkowo potwierdzona efektywność i możliwość grzania do bardzo wysokiej temperatury (40 stopni Celsjusza) jest bez wątpienia ważną zaletą.

 • Sprawdza się w przypadku małych i średnich basenów;

 • Bardzo duża maksymalna temperatura ogrzewania;

 • Funkcja rozmrażania i czujnik przepłwu;

 • Niska cena;

 • Łatwa obsługa.

 • Dosyć niska kultura pracy;

 • Brak wielu dodatkowych opcji pozwalających na efektywniejsze zarządzanie zużyciem energii. 

Kolejne budżetowe rozwiązanie zostało przygotowane przez HOT SPLASH, a więc idealne podgrzewanie wody w basenie do 12 m3

Jaka pompa ciepła do basenu

Jeśli potrzebujemy bardzo taniego rozwiązania do małego basenu, to w takiej sytuacji powinniśmy zainteresować się kolejną opcją. Przygotowana przez firmę DURA urządzenie jest bardzo mało znane, gdyż produkt pochodzi od stosunkowo świeżej firmy z 15 letnim doświadczeniem w produkcji basenowych pomp ciepła. Opisywany model Hot Splash przygotowany został przede wszystkim po to, aby zagwarantować użytkownikom małych basenów możliwość podgrzania ich obiektów bez wydawania sporych pieniędzy.

Sprzęt ten oferuje silnik produkujący moc grzewczą na poziomie 3,35 kW. To wystarczająco, aby poradzić sobie w ogrzaniu basenów o pojemności do 12 m3.  Sprzęt oferuje nam wydajność cieplną COP na poziomie 6,0 przy zachowaniu A25/W25m a więc jest to akceptowalny wynik w stosunku do innych produktów. Jeśli chodzi o akcesoria, to w zestawie otrzymujemy wąż 32 mm i opaski. Jeśli jednak wymagana jest redukcja na wąż 38 mm, to w odpowiednią końcówkę będziemy musieli sami się wyposażyć. 

Urządzenie pracuje bardzo cicho, bo produkuje hałas na poziomie 48 dB. Co więcej, sprzęt ma tytanowy wymiennik ciepła, a także parę innych udogodnień jak, chociażby, wyłącznik RCD czy intuicyjna obsługa interfejsu wyświetlacza z 3 przyciskami. Sprzęt nie oferuje, co prawda, bardzo dużego przepływu (tylko 700 m3/h), lecz jest to opcja tania, cicha, a przy okazji zużywająca niewiele prądu.

 • Bardzo niska cena;

 • Niewielkie zużycie prądu;

 • Wysoka kultura pracy.

 • Nadaje się wyłącznie do bardzo małych basenów.

A może potrzebujesz pompy ciepła do basenu 30? Jeśli aż taką dużą powierzchnię basenu trzeba ogrzać, to sprawdź Gre Mini HPM30 4,2 kW

Pompa ciepła do basenu forum

Niewymagająca przygotowania obejścia, cicha i wydajnie pracująca pompa ciepła od firmy Gre to świetna propozycja typu PLUG & PLAY, która to świetnie się sprawdzi w przypadku basenów małych i średnich. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest kompatybilność pompy z systemami filtrującymi i basenami od najpopularniejszych producentów takich jak Intex czy Bestway. 

Urządzenie charakteryzuje się niezwykle wysoką sprawnością działania. Silnik pompy generuje bardzo dużą moc, co przekłada się na moc grzewczą na poziomie 4,2 kW. Choć nie jest to dużo, to wystarczy do podgrzewania wody w basenach o pojemności nawet i 30 m3. Co ciekawe, sprzęt jest w stanie doprowadzić wodę w basenie do temperatury 42 stopni Celsjusza, co jest niewątpliwie wysokim i poszukiwanym dla wielu użytkowników wynikiem. 

Na wyposażeniu mamy przewody o średni 32 i 38 mm, a więc możliwości montażu są dostosowane do naszych potrzeb. Warto też odnotować, że produkt wyposażony jest w regulację żądanej temperatury, a także nowoczesną technologię odpowiadającą za zabezpieczenie przed bardzo niską temperaturą czy też przed zbyt wysokim lub zbyt niskim ciśnieniem. 

 • Bardzo niski poziom hałasu – 48 dB;

 • Wysoka sprawność działania;

 • Bardzo wysoka maksymalna temperatura ogrzewania – do 42 stopni Celsjusza;

 • Kompatybilny z najpopularniejszymi firmami.

 • Niewielki przepływ wody;

 • Dosyć niska moc grzewcza w stosunku do ceny.

Steinbach 5000 to kolejna ciekawa pompa do basenu, która gwarantuje idealne ogrzewanie i podgrzewanie wody nawet w przypadku sporych basenów

ranking pomp ciepła do basenów

Pompa ciepłą do firmy Steinbach to zdecydowanie jedna z najciekawszych ofert dostępna obecnie na rynku. Przede wszystkim sprzęt gwarantuje nam w gratisie redukcję na wąż 38 mm, a także inne akcesoria. Ponadto, decydując się na zakup tego sprzętu możemy liczyć na niezwykle dopracowaną jednostkę, która przy niewielkim zużyciu prądu generuje moc grzewczą na poziomie 5,1 kW. To niewątpliwie jedna z najważniejszych zalet, szczególnie jeśli dodamy do tego pozostałe atrybuty pozytywnie wpływające na jakość działania sprzętu.

Sprzęt oferuje nam COP na poziomie 6,1, a więc jest to akceptowalny wynik dla tego typu pomp ciepła. Urządzenie wyposażono w podstawowe funkcje umożliwiające skuteczną i bezpieczną pracę, mianowicie automatyczne rozmrażanie. Oczywiście produkt wyposażony jest w tytanowy wymiennik, którego odporność na chlor do basenu, sól i inne chemie basenowe jest spora. Nie możemy też zapomnieć o innej funkcjonalności. Mianowicie oprócz grzania, sprzęt oferuje też funkcję chłodzenia. 

Produktem sterujemy za pomocą interfejsu z wyświetlaczem, na którym ustawić możemy sobie optymalną temperaturę, a także ustawić minutnik liczący czas do rozpoczęcia ogrzewania basenu w odpowiednim momencie. Dodatkowo warto odnotować, że pompa pracuje cicho, bo poziom hałasu nie przekracza 48 dB.

 • Bardzo wiele funkcji;

 • Wysoka kultura pracy;

 • Spora moc grzewcza;

 • Wysoka sprawność w przypadku basenów do 20 m3.

 • Znaczny spadek sprawności w przypadku niekrytych basenów o powierzchni powyżej 25 m3;
 • Dosyć wysoka cena.
 •  

Artykuły

Dalej nie wiesz jaka będzie najlepsza najlepsza pompa ciepła basenowa? Sprawdź opinie i poniższe wskazówki zakupowe!

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że zakup czy też wybudowanie własnego basenu to nie tylko koszt związany z przygotowaniem projektu, dziury i jej właściwe obudowanie. Późniejsze wydatki eksploatacyjne są nieodzowną częścią, bo pozwalają nam utrzymać basen w idealnym stanie. Dlatego właśnie odkurzacz do basenu czy wyżej opisana pompa ciepła to urządzenia bardzo ważne. I choć odkurzacz jest niezbędny, to już bez pompy ciepła można z basenu korzystać. 

Niemniej jednak wart odnotowania jest fakt, że brak pompy skutecznie ograniczy możliwość użytkowania basenu, gdy temperatura na zewnątrz zacznie spadać. Natomiast pompa ciepła umożliwia pływanie w basenie w niemal każdych warunkach. Dlatego jeśli pragniemy użytkować nasz obiekt dłużej niż przez parę ciepłych miesięcy, to wyposażenie się w pompę ciepła będzie równie ważne, co wybranie odkurzacza do basenu. 

Niemniej jednak, aby wybrać urządzenie, które będzie w stanie pobierać niewielką ilość prądu i jednocześnie zadba o prawidłową temperaturę, musimy przede wszystkim skupić się na określeniu wymiarów basenu i określić wymagania czy oczekiwania w stosunku do docelowej temperatury. Dodatkowo kluczowe będzie uwzględnienie czynników zewnętrznych. Pamiętać powinniśmy też o opiniach innych użytkowników. Ciekawych informacji udzieli nam także ten artykuł:

https://enerad.pl/aktualnosci/pompa-ciepla-do-basenu-dzialanie-i-koszt/

najlepszy odkurzacz do basenu

Sprawdź również jak zbudować prysznic ogrodowy.

Woda w basenie o temperaturze 24-28 stopni Celsjusza? Jest to możliwe o ile zadbasz o prawidłową moc pompy ciepła

Urządzenie ogrzewające wodę w basenie musi być wystarczająco mocne, aby poradziło sobie z przepompowaniem całej wody i ogrzaniem jej do temperatury, którą sobie docelowo ustawimy. A to oznacza, że silnik zainstalowany w pompie, a także ogólna moc grzewcza urządzenia, to najistotniejsze parametry podczas poszukiwania produktu idealnego.

Im moc grzewcza jest większa, tym urządzenie jest wydajniejsze. Objawia się to na różne sposoby. Przede wszystkim nagrzewanie do optymalnej temperatury jest szybsze i zamiast kilku dni trwa to tylko kilka bądź kilkanaście godzin. Oprócz tego, bardzo duża moc grzewcza to też możliwość osiągnięcia znacznie większej maksymalnej temperatury – zamiast 34-36 stopni Celsjusza 40-42 stopnie Celsjusza.

Oczywiście miejmy na uwadze fakt, że im większa moc pompy ciepła tym lepiej dla nas z uwagi na potencjalnie większą oszczędność czy też mniejsze zużycie urządzenia z uwagi na mniejszą intensywność użytkowania. Sprzęt o wysokiej mocy jest więc o wiele lepszym wyborem – nawet jeśli wiąże się to z nieznacznie większym wydatkiem początkowym.

Hydro Pro INVERTER
pompy ciepła do basenów cena

TIP STEAM 2500
Pompa ciepła do basenu ranking

Jaki będzie pobór pompy ciepła do basenu 15 m3, a jaki w przypadku pompy ciepła do basenu 20 m3 lub większego? Co nieco o wymaganiach

Skoro wiemy jak ważna jest moc grzewcza, to czas przyjrzeć się konkretom. Otóż to, czy do basenu o objętości 10 m3 wystarczy pompa o mocy 2-3 kW zależy przede wszystkim od czynników zewnętrznych i ogólnej temperatury zewnętrznej. Jeśli podgrzewać będziemy wodę na rzecz pływania zimową porą, to musimy się liczyć ze znacznie większym wydatkiem cieplnym niż w przypadku jesiennych czy wczesno wiosennych wycieczek do basenu ogrodowego. Ponadto warto odnotować, że basen przykryty specjalną folią, która ogranicza parowanie, a także zatrzymuje temperaturę wody na dłużej, może znacznie obniżyć koszty ogrzewania, a także wymaganą moc. Przeczytaj też jak domowym sposobem podgrzać wodę w basenie.

Moc urządzenia jest ważna i nie można o niej zapominać. Niemniej jednak to nie jeden parametr kluczowy do poprawnego wytypowania produktu idealnego. Otóż chodzi tu też o to, aby wybrać sprzęt charakteryzujący się jak najlepszymi parametrami pracy w dodatkowej specyfikacji. A to oznacza przede wszystkim uwzględnienie przepływu wody i pozostałych danych technicznych. Dopiero gdy te zostaną ujęte w poszukiwaniach będziemy w stanie wybrać rozwiązanie charakteryzujące się najlepszymi parametrami.

Każdy ranking na rok 2024 bierze pod uwagę deklarowaną wydajność sprzętu

Oczywiście nie musimy wybierać produktu tylko i wyłącznie wiedząc o jego mocy czy znając przepływ wody wyrażany w metrach sześciennych na godzinę. Otóż bardzo często rozwiązaniem, które znacznie ułatwi znalezienie opcji idealnej, jest sprawdzenie podawanej przez producenta wydajności. To dane pozwalające określić nam maksymalną objętość basenu czy też powierzchnię lustra wody. 

To znacznie łatwiejszy sposób na określenie czy pompa ciepła do basenu o danej mocy i przepływie wody poradzi sobie z daną wielkością. Niemniej jednak dane podawane przez producenta przygotowywane są w jak najlepszych warunkach. Dzieje się tak tylko po to, aby zagwarantować sobie lepsze niż u konkurencji wyniki. Dlatego warto przyjrzeć się minimalnej i maksymalnej wydajności i sprawdzić w jakich warunkach dane wartości zostały uzyskane.

Steinbach 5000
ranking pomp ciepła do basenów

Gre Mini HPM30 4,2 kW
Pompa ciepła do basenu forum

Czy basenowy sprzęt grzewczy może być tani? Opinie i cena pompy ciepła równie kluczowe

Pompa ciepła to bez wątpienia spory wydatek. Niemniej jednak należy pamiętać, że z perspektywy wydatków związanych z wybudowaniem basenu i zakupu pozostałych akcesoriów, dodatkowy wydatek na pompę ciepła nie jest aż tak duży. Niemniej jednak wiele osób zastanawia się czy można ogrzać basen w tani sposób.

Przede wszystkim pamiętajmy, że jest to możliwe szczególnie jeśli zadbamy o to, że pozostałe czynniki zewnętrzne nie doprowadzą do nagłego i szybkiego wychłodzenia obiektu. Dlatego bardzo dużą zaletą, która znacznie obniży koszt urządzenia, a także kosztów związanych z ogrzaniem wody, jest stosowanie basenu krytego bądź też specjalnej folii.

Ponadto, tanie opcje też mogą oferować dużą moc. Jest to szczególnie istotne w przypadku pomp ciepła, które nie były przygotowane przez renomowanych producentów. Te mniej znane przedmioty są tańsze i nie wymagają tak sporych nakładów finansowych, aby otrzymać moc grzewczą na poziomie 5-7 kW. Niemniej jednak brak renomy czy popularności może nierzadko okazać się zgubne. Dlatego w takich sytuacjach warto sprawdzić oceny, ich ilość, a także czy ewentualne negatywne wypowiedzi często się powtarzają i jakiej wagi są to uwagi.

Podsumowanie – teraz wiesz czym się kierować wybierając ogrodową inwerterową pompę ciepła do basenu

Sprzęt idealny to taki, który za w miarę niewielkie pieniądze będzie w stanie zagwarantować wyśmienitą moc grzewczą, niskie zużycie prądu, a dodatkowo funkcjonalność i zaawansowane technologie w połączeniu z prostą obsługą. Produktem idealnym bądź też bliskim ideału jest HEWALEX 5,4 kW, czyli sprzęt gwarantujący wszystkie z powyższych. Niemniej jednak nie jest to opcja najtańsza.

Dlatego jeśli szukacie propozycji bardziej budżetowej bądź też takiej oferującej jeszcze większą moc grzewczą, to idealnym rozwiązaniem będzie sprawdzenie alternatyw przedstawionych w rankingu. Dodatkowo warto też uwzględnić w poszukiwaniach wskazówki podane powyżej, dzięki którym będzie znacznie łatwiej określić idealny produkt i takiego szukać. 

Odwiedź inne nasze rankingi:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking Pomp Ciepła do Basenu
Average rating:  
 0 reviews