Ranking prysznica ogrodowego lub basenowego w 2024 – Opinie

by

Który prysznic ogrodowy będzie najlepszy? Sprawdź ranking 2024 roku i porównanie najciekawszych ofert!

Wiele osób zastanawia się jaki basen ogrodowy wybrać w 2023 roku, natomiast oprócz tego bardzo ważne jest też zapewnienie sobie miejsca do komfortowego prysznica. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak nieprzyjemny jest chlor i opłukanie się po kąpieli w zbiorniku wodnym jest sprawą oczywistą ze względów zdrowotnych. Bo nawet jeśli przeszukamy ranking odkurzaczy do basenów i wybierzemy opcję z najwyższą oceną, to jednak z czasem osad czy po prostu chlor i inne nieatrakcyjne dodatki basenowe wymagają szybkiego prysznica.

Z tego właśnie względu mając atrakcyjny zbiornik w domu i wiedząc jak kluczowe jest utrzymanie czystości naszego ciała wypadałoby mieć dostęp do szybkiego źródła czystej wody. Niestety, niewiele osób wie jak zrobić prysznic ogrodowy, a jeszcze mniejsza ilość osób zdaje sobie sprawę, że istnieją gotowe produkty, które mogą gwarantować zimną bądź też ciepłą wodę – w zależności od naszego budżetu i oczekiwań. Jak jednak wybrać prawidłowy produkt, który będzie oferował bardzo mocny strumień i wiele innych atrakcyjnych atrybutów?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

CASCATA 484

9.9

Średnia

bestway 6941607333600

9.8

Droga

DARDARUGA 125410

9.7

Średnia

Costway OP70623

9.6

Średnia

Sunny Standard

9.5

Tania

Aby pomóc w wyborze produktu idealnego, postanowiliśmy opracować poradnik zakupowy, a także zestawienie. To lista bardzo ciekawych produktów, które z uwagi na swoją różnorodność i inną charakterystykę gwarantować nam mogą inne zalety. Natomiast warto odnotować, że produktem idealnym będzie ten, który spełni nasze własne oczekiwania. Niemniej jednak należy pamiętać, że w każdym przypadku im lepszy strumień i pojemność, a także dodatkowe funkcjonalności, tym lepiej.

Jeśli chcesz, aby ogród oferował atrakcyjny prysznic, w takim razie wybierz dzisiejszego zwycięzcę rankingu, czyli STILISTA PRYSZNIC OGRODOWY CASCATA 484

 

Przeglądając dostępne rankingi jacuzzi dmuchanych ogrodowych bardzo łatwo dostrzec, że im produkt jest droższy, tym może zaoferować nam więcej atrakcyjnych dodatków i funkcji. Niemniej jednak warto odnotować, że nie tylko dodatkowe funkcje się liczą. Decydując się na model od firmy Stilista mamy gwarancję nietuzinkowego wyglądu, który zaskoczy niejednego użytkownika atrakcyjnym drewnianym wykończeniem.

Otóż ten wolnostojący prysznic ogrodowy wykonany został z aluminium i tworzywa sztucznego, a elementy drewniane to prawdziwe drewno tropikalne Meranti – Shorea. Zostało ono naoliwione i zabezpieczone, dzięki czemu jego wytrzymałość nie powinna sprawiać większego problemu. Jest to klasyczny prysznic bez możliwości solarnego podgrzewania wody.

Jeśli chodzi o dane techniczne, to sprzęt jest średniej wielkości – deszczownica znajduje się bardzo wysoko, bo na wysokości 200-205 centymetrów. Całkowita wysokość prysznica do 210 cm. Produkt oferowany jest w pełnym komplecie do samodzielnego montażu. Nie musimy się jednak martwić, bo sama instalacja jest bardzo prosta. 

 • Niezwykle atrakcyjny design;

 • Wytrzymałe wykonanie;

 • Prosty montaż;

 • Stosunkowo duża wysokość.

 • Brak możliwości podgrzewania wody;

 • Wyłącznie podstawowe funkcjonalności.

Dalej nie wiesz jakie będą najlepsze prysznice w ranking 2023 roku? W takim razie sprawdź inną ciekawą alternatywę w postaci Bestway 6941607333600 PRYSZNIC OGRODOWY SOLARNY 35 L

Przeglądając najlepsze prysznice solarne ranking marzec 2023 łatwo dostrzec, że te najpopularniejsze firmy produkujące różnorodne wyposażenie ogrodowe bardzo często się pojawiają jako jedna z najlepszych opcji na rynku i dzieje się tak z kilku powodów. W przypadku modelu prezentowanego przez firmę Bestway, chodzi tutaj o podgrzewanie wody, ale nie tylko. 

Regulowana temperatura wody to jedna z najlepszych rzeczy, jeśli chodzi o prysznice słoneczne, czyli wyposażone w specjalne zbiorniki, gdzie woda może podgrzewać się do bardzo wysokiej temperatury. Ich montaż jest stosunkowo prosty, bo tak jak klasyczne opcje, tak wystarczy podłączyć taki ogrodowy prysznic solarny za pomocą węża ogrodowego i po chwili cieszyć się z ciepłej wody. Oczywiście pod warunkiem, że minęła przynajmniej godzina bądź dwie wymagana do podgrzania wody w zbiorniku.

Jeśli chodzi o inne parametry, to zbiornik ma pojemność 35 litrów, a więc jest to klasyczna pojemność. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy uchwyt z tacką na mydło. Regulować można też ciśnienie dzięki temu, że produkt wyposażono w pompkę. Pamiętajmy jednak, że nie jest to opcja, która ma niską cenę.

 • Bardzo wysoka jakość wykonania;

 • Duże możliwości regulacyjne;

 • Trwałe wykonanie;

 • Wysoka stabilność podstawy;

 • Bardzo duża wysokość całkowita.

 • Wysoka cena;

 • Duża waga.

Kolejna atrakcyjna oferta to DARDARUGA 125410 PRYSZNIC SOLARNY OGRODOWY NATRYSK TURYSTYCZNY 35L, czyli następny prysznic solarny w rankingu 2024

Skoro wielu z nas przegląda ranking pomp ciepła do basenu w poszukiwaniu urządzenia do podgrzewania wody w basenie, naturalną koleją rzeczy jest znalezienie prysznica, który także będzie w stanie zagwarantować ciepłą wodę i to najlepiej najtaniej jak tylko można. Jeśli tak, to w takiej sytuacji oferta od firmy Dardaruga będzie zdecydowanie atrakcyjną. Opcja jest stosunkowo niska, lecz nie powinno to przeszkadzać podczas użytkowania przez osoby poniżej 195 cm wzrostu.

Prezentowany model oferuje nam obrotową głowicę natryskową i wiele innych ciekawych dodatków. Jednym z nich jest, chociażby, montaż dodatkowego kraniku, który znacznie ułatwi nam mycie stóp. Oprócz tego, propozycja nie wymaga podłączenia zasilania grzewczego, gdyż moduł słoneczny bardzo szybko nagrzewa wodę do temperatury na poziomie 60 stopni Celsjusza. 

Opcja jest dodatkowo stosunkowo tania. Sam montaż też nie jest skomplikowany. Nie zajmuje to bardzo dużo czasu. Pamiętajmy natomiast, że prysznic ten nie jest zbyt wysoki – całkowita wysokość obiektu wynosi 202 cm, a to oznacza, że głowica będzie nieco niżej. Innymi słowy, prysznic osób o wzroście powyżej 195 cm może być mniej komfortowy z uwagi na fakt, że będziemy musieli się nieco schylać. 

 • Stosunkowo niska cena za wariant solarny;

 • Obrotowa głowica i parę innych funkcji dodatkowych;

 • Krótki czas nagrzewania się wody w zbiorniku;

 • Łatwy montaż.

 • Niska wysokość całkowita;
 • Przeciętna stabilność.
 •  
 •  

Następny prysznic ogrodowy, który klienci polecają kupować to Costway OP70623

Ranking najlepszych produktów tego typu uzupełnia także solarny prysznic ogrodowy od firmy Costway. Model o oznaczeniu OP70623 charakteryzuje się wieloma atrakcyjnymi funkcjami. Przede wszystkim wyposażono go w pokrętło, które umożliwia regulację temperatury. Ta natomiast na maksymalnym poziomie wynosi aż 60 stopni Celsjusza. W połączeniu z ogromnymi możliwości, jest to z pewnością opcja, na którą warto się zdecydować.

Samo wykonanie jest stosunkowo dobre. Bo choć zastosowano tutaj plastik, to tworzywa PVC są wysoko gatunkowe i gwarantują wytrzymałość i trwałość, a także odporność na warunki atmosferyczne. Oczywiście pamiętajmy też o tym, że zbiornik 35 litrowy wykorzystuje panele słoneczne, dzięki czemu jest to opcja energooszczędna, a także ekologiczna. 

Niemniej jednak użytkownicy zauważyli, że czas nagrzania wody do przyjemnej temperatury jest niestety bardzo długi. Dodatkowo bez czystego nieba i słonecznej pogody uzyskanie satysfakcjonującej temperatury do uzyskania temperatury właściwej temperatury może być bardzo trudne. Niemniej jednak w tej cenie jest to najbardziej zaawansowana opcja, dlatego warto ją zobaczyć i uwzględnić w poszukiwaniach. 

 • Bardzo niska waga – tylko 10 kg;

 • Spore możliwości regulacyjne;

 • Ekonomiczne i ekologiczne nagrzewanie wody w zbiorniku;

 • Niska cena.

 • Bardzo długie nagrzewanie wody.

Oczywiście budżetowe opinie też są atrakcyjne, jak chociażby GF Italy SUNNY STANDARD 5518 Prysznic ogrodowy Solarny NATRYSK z podgrzewaczem

Jeśli potrzebujemy bardzo taniej opcji zarówno do podlewania roślin jak i do płukania ciała po kąpieli w basenie, to Sunny Standard 5518 wydaje się rozwiązaniem atrakcyjnym i to z kilku powodów. Przede wszystkim warto odnotować, że propozycja jest nie tylko tania, ale też bardzo lekka. To oznacza, że gwarantuje prosty montaż i łatwy transport. Jednocześnie oferuje możliwość wzięcia prysznica w ciepłej wodzie.

Zbiornik podłączony musi być do wody wodociągowej, która pobierana jest do zbiornika i tam ogrzewana. Sam proces nagrzewania trwa, według deklaracji producenta, 2 godziny. Należy natomiast odnotować, że z uwagi na sposób działania woda mieszana jest z zimną, przez co maksymalna temperatura cieczy wynosi 30 stopni Celsjusza. Niemniej jednak jest opcja jest niezwykle pomocna i działa wyjątkowo sprawnie, dzięki czemu jest często polecana przez użytkowników.

Wybierając propozycję od firmy Italy Sunny GF masz pewność, że produkt poradzi sobie bez najmniejszych problemów w domowym użytku. Oczywiście miejmy na uwadze fakt, że nie jest to produkt bez wad. Wysokość całkowita to tylko 200 cm, a więc w przypadku wyższych osób może być niewystarczająca do komfortowego użytkowania.

 • Bardzo niska cena;

 • Niewielka waga;

 • Szybkie nagrzewanie się wody;

 • Regulacja strumienia.

 • Przeciętna stabilność z uwagi na niską wagę i małą podstawę;
 • Niska maksymalna temperatura wody.
 •  

Artykuły

Jaki prysznic solarny najlepiej wybrać? Sprawdź także poniższe porady!

Wyżej przedstawione produkty niewątpliwie zasługują na naszą uwagę z kilku powodów. Najważniejszym kryterium podczas poszukiwania opcji idealnej jest, rzecz jasna, określenie naszych własnych preferencji i możliwości. Każdy z nas ma swój własny budżet. To natomiast oznacza, że oczekiwania i wymagania względem danego prysznica będa rózne. Jedno jest jednak pewne – im lepsze parametry i więcej dodatkowych funkcji, tym lepszy będzie dany produkt.

Z tego względu przeglądając dostępne produkty powinniśmy pomyśleć nad wybraniem sprzętu dostosowanego do naszych preferencji. A to oznacza przemyślenie kwestii związanej z podgrzewaniem wody za pomocą promieni słonecznych czy nie. Dodatkowo warto uwzględnić inne elementy jak, chociażby, parametry i specyfikację szczegółową. Ponadto, bardzo dobrym pomysłem będzie też zweryfikowanie opinii i ceny za produkt, a także czy w komplecie znajdziemy wszelkie niezbędne elementy do montażu. Ciekawych informacji udzieli nam także ten artykuł:

https://przepisnadom.pl/artykul/ogrodowy-prysznic

Klasyczny prysznic ogrodowy czy może produkt solarny? Porównanie konstrukcji

Jedną z najważniejszych rzeczy związanych z zakupem ogrodowego natrysku turystycznego jest przyjrzenie się typowi konstrukcji, który nas będzie interesować. Podział ten jest prosty, bo do dyspozycji mamy klasyczne prysznice z wodą zimną, jak i solarne natryski ogrodowe.

Opcja pierwsza, rzecz jasna, jest znacznie tańsza, lecz nie gwarantuje ciepłej wody. Za drugą natomiast opcje przyjdzie nam nieco dopłacić, lecz gwarantuje znacznie wyższy komfort podczas późniejszego opłukiwania z wody basenowej.

Cena to jednak nie jedyne rzeczy, o których musimy pamiętać, podczas poszukiwania propozycji idealnej. Jak wiecie, solarne produkty są też znacznie cięższe, gdyż zazwyczaj ich konstrukcja wymaga zastosowania dodatkowego zbiornika, w którym woda będzie nagrzewana za pomocą paneli słonecznych. Przekłada się to jednak na nieco lepszą stabilność, a więc bezpieczeństwo konstrukcji.

Każdy klient powinien szukać prysznica z bardzo dobrymi parametrami

Jak dobrze wiemy, najlepszym sposobem na wyposażenie się w jak najlepszej jakości sprzęt jest sprawdzenie konkretnych danych technicznych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę im lepsze ciśnienie czy im wyższa temperatura maksymalna, tym lepiej dla nas z kilku powodów. 

Przede wszystkim należy pamiętać, że idealnie dobrane urządzenie tego typu musi gwarantować nam jak największą sprawność i skuteczność z kilku powodów. Otóż pamiętajmy, że wysokie ciśnienie przełoży się na sprawne mycie, a wysoka temperatura umili czas spędzony podczas obmywania się z chlorowanej wody. 

DARDARUGA 125410 PRYSZNIC SOLARNY

Jak zrobić prysznic basenowy
Bestway 6941607333600

Oczywiście zadbanie o jak najwyższe wartości tych parametrów ma bardzo często znaczenie z powodów wytrzymałościowych i sprawnościowych. Jeśli maksymalne ciśnienie sprzętu jest wysokie, to dobrze to świadczy o jego wykonaniu i trwałości przez najbliższe lata. 

Warto również przyjrzeć się wymiarom, co może być sprawą bardzo ważną dla osób wysokich. Jeśli mamy ponad 195 cm wzrostu, to zdecydowanie wyposażenie się w prysznic o wysokości całkowitej nie mniejszej niż 210 cm jest kluczową sprawą, gdyż na samej górze znajduje się zazwyczaj deszczownica. Przy takiej wysokości całkowitej mamy więc gwarancję, że nawet większe osoby będą w stanie komfortowo obmyć się po kąpieli.

Ranking 2024 roku wymaga, aby każdy prysznic w ogrodzie miał świetne opinie i atrakcyjne ceny 

Pozytywny feedback i wiele pochwalnych wypowiedzi to zdecydowanie bardzo ważna sprawa w przypadku zakupu idealnego prysznica ogrodowego. Otóż musimy pamiętać, że dzięki temu będziemy w stanie wybrać sprzęt wielokrotnie rekomendowany i polecany, a to przekłada się na znacznie przyjemniejsze użytkowanie i pewność, że nie dojdzie do żadnego uszkodzenia czy awarii wskutek niewłaściwego użytkowania.

Ponadto pozytywny lub też negatywny feedback to najlepszy sposób na to, aby sprawdzić jakie są bolączki czy też zalety danego modelu. Wielokrotnie powtarzające się informacje mogą okazać się prawdziwe, dzięki czemu przed zakupem produktu będziemy w stanie określić jakie są jego mocne strony, a jakie słabe.

Oczywiście wartość sprzętu też jest ważna. I pamiętajmy o tym, że nie chodzi tu tylko i wyłącznie o cenę. Wartość to tak naprawdę stosunek jakości urządzenia do wielu innych atrybutów. Chociażby sama renoma producenta może być kluczowa, bo im bardziej popularny producent, tym prawdopodobnie większa długość ochrony, a więc i pewność, że produkt poradzi sobie dobrze z perspektywy długoterminowej. W wartości wlicza się też dodatkowe wyposażenie, funkcjonalność rozwiązania, stabilność i wyżej wspomniane opinie.

GF Italy SUNNY STANDARD 5518 Prysznic ogrodowy

Teraz wiesz jakie chłodzenie najlepiej wybrać i jak dobrać wąż ogrodowy do prysznica! 

Zwycięzcą dzisiejszego zestawienia jest bez wątpienia STILISTA PRYSZNIC OGRODOWY CASCATA 484. To opcja charakteryzująca się najpiękniejszym designem, a odpowiednia konstrukcja i wysokość sprawia, że produkt jest stabilny i świetnie dostosowany zarówno do osób niskich, jak i wysokich. Ponadto, nie należy on do najdroższych rozwiązań, a wykonanie jest na poziomie ponadprzeciętnym.

Jeśli jednak bardziej interesują nas gadżety z ogrzewaniem wody czy też znacznie lepszym wyborem będzie dla nas opcja z dodatkowym kranikiem, to wystarczy przejrzeć dostępne produkty, zapoznać się z konkurencyjnymi modelami i korzystając z porad zawartych w powyższym artykule znaleźć rozwiązanie idealnie dostosowane do naszych potrzeb. 

Artykuły powiązane: https://majsterkujsam.pl/parasol-ogrodowy-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking prysznica ogrodowego lub basenowego
Average rating:  
 0 reviews