Ranking pomp do basenu filtrujących 2024 – Opinie użytkowników

by

Czym filtrować wodę w basenie? Sprawdź jaka pompa do basenu będzie najlepsza w rankingu 2024 roku

Baseny ogrodowe to bez wątpienia niezwykle ciekawa atrakcja. Obiekty te coraz częściej pojawiają się na naszych działkach. Niemniej jednak sam basen ogrodowy wymaga od nas całkiem sporej wiedzy. Otóż należy pamiętać o wielu różnych aspektach, a także mieć na uwadze to jaki basen ogrodowy wybrać, aby dostosowany był do naszych potrzeb. Niemniej jednak oprócz samego basenu, bardzo ważne jest też przejrzeć ranking pomp ciepła do basenu, a także zwrócić uwagę na dostępne odkurzacze do basenu w celu upewnienia się, że wiemy wszystko o akcesoriach do basenu. A jednym z najważniejszych będzie filtracyjna pompa basenowa, która będzie oczyszczać nasz własny akwen z zabrudzeń.

Co jednak zrobić, aby mieć gwarancję, że wybierzemy produkt o najwłaściwszych cechach? Który produkt będzie w stanie przefiltrować większość zanieczyszczeń? Pytań dotyczących tego czym oczyszczać basen jest całkiem sporo i nie dziwi fakt, że niewiele osób zna odpowiedź na to pytanie. Niemniej jednak musimy mieć na względzie fakt, że idealna filtracja jest możliwa. Wystarczy tylko zapoznać się z analizą porównawczą, którą przedstawiamy i dowiedzieć się które z propozycji będą najlepsze.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Bestway 58515

9.9

Średnia


 

Intex 28636

9.8

Tania


 

Monzana 108755

9.7

Droga

Jilong 29P416EU

9.6

Tania


 

T.I.P. SPF 180F

9.5

Droga

Poniższy ranking pomp do basenu przygotowany został z myślą o osobach, które potrzebują sprawdzonego i polecanego przedmiotu bez zagłębiania się w zawiłe i skomplikowane parametry czy specyfikacje, jakimi rządzą się pompy filtrujące. Niemniej jednak warto sprawdzić które z parametrów są najistotniejsze, abyśmy byli w stanie je porównać i wiedzieć czym dana propozycja się charakteryzuje i pod jakimi względami jest lepsza od konkurencji.

Ranking pomp do basenu otwiera jedna z najpopularniejszych firm zajmujących się produkcją akcesoriów do twojego basenu, a dokładnie chodzi tu o model Bestway 58515

dobra pompa do basenu

Numer jeden w naszym zestawieniu przygotowany został przez firmę Bestway. Możemy więc domyślać się, że jest to propozycja godna z uwagi na renomę producenta. I rzeczywiście – pompa filtrująca jest bardzo wytrzymała, niewiele osób skarży się na jej wykonanie, a dodatkowo zastosowany piasek kwarcowy do filtrowania sprawnie radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń z basenu.

Urządzenie charakteryzuje się atrakcyjnymi parametrami. Z uwagi na średnicę 2,3 cm węża i 27 cm zbiornika, a także odpowiednio dużą moc, sprzęt jest w stanie filtrować do 2271 litrów wody na godzinę. A to oznacza, że urządzenie radzi sobie stosunkowo dobrze w przypadku basenów, których pojemność wynosi do 18000 litrów. Choć nie jest to najlepszy wynik, to bez wątpienia bezawaryjność i długi czas działania między wymianą piasku jest tutaj zaletą.

Sprzęt przyjmuje do 8,5 kg piasku bądź też 240 g kulek filtracyjnych. W zestawie znajdziemy podstawowe elementy w postaci pompy, węża, a także dozownika. Brak jednak elementów zastępczych. Jeśli chodzi o rodzaj piasku, to musi on mieć grubość na poziomie 0,5 do do 0,8 mm.

 • Bardzo dobre wykonanie;

 • Trwały i odporny na korozję zbiornik;

 • Długi czas pracy na jednym piasku filtracyjnym.

 • Przeciętna wydajność.

Pompa do basenu o świetnych parametrach? Tylko firmy Intex 28636

pompa do basenu opinie

Jeśli znacznie bardziej zależy nam na świetnych parametrach i potrzebujemy urządzenia charakteryzującego się najlepszą wydajnością spośród produktów w średnim zakresie cenowym, to w takim razie oferta od znanej i bardzo często wybieranej firmy Intex może okazać się strzałem w dziesiątkę. Otóż model 28636 jest niezwykle atrakcyjnym wyborem z kilku powodów, a świetna wydajność to tylko wisienka na torcie.

Przede wszystkim należy zanotować, że urządzenie charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem, czego potwierdzeniem jest długi okres ochronny gwarantowany przez producenta, a także bardzo pozytywne i pochlebne wypowiedzi osób korzystających. Należy natomiast odnotować, że w podobnej cenie, co u zwycięzcy rankingu, otrzymujemy bogatsze zestawienie. 

Oprócz samej pompki i węży czy złączek potrzebnych do montażu, ten sprzęt wyposażony jest też w filtr papierowy, który działa jako dodatek, gdzie filtr piaskowy do basenu to klasyczne rozwiązanie. Najważniejszą rzeczą, jeśli chodzi o ten system filtrujący, jest wydajność. W przydomowym basenie potrzebujemy zazwyczaj pomp filtrujących o niewielkiej wydajności, lecz w przypadku dużych basenów, jak chociażby o pojemności 30 000 litrów, idealnym rozwiązaniem będzie opcja od firmy Intex z wydajnością na poziomie 5600 litrów na godzinę.

 • Niezwykle duża wydajność;

 • Bogaty zestaw akcesoriów;

 • Wysoka jakość wykonania.

 • Bardzo wysoka cena.

Wydajność podniesie nie tylko pompa filtrująca firmy Intex bądź Bestway, ale też oferta Monzana 108755

Pompa do wypompowania wody z basenu

Do skutecznego czyszczenia basenu warto też wybrać model 108755 od firmy Monzana. Jest to produkt charakteryzujący się bardzo wysoką wydajnością, świetnym wykonaniem, sporą pojemnością zbiornika na kulki filtracyjne czy też piasek, a także innymi zaletami. Dodatkowo sprzęt nie jest tak kosztowny jak inne propozycje, dlatego niejeden użytkowników uważa, że najlepsze pompy basenowe powinny uwzględniać także produkty Monzany.

Przede wszystkim sprawdźmy wydajność. Jak dobrze wiemy, przepływ wody w przypadku pompy basenowej jest niezwykle ważny, czego potwierdzeniem jest deklarowana wydajność. Ta wynosi aż 4500 litrów na godzinę, co w przypadku produktu o tej cenie jest bardzo dobrym wynikiem. W zestawie otrzymujemy wszystkie niezbędne elementy do instalacji pompy, w tym węże, końcówki, a także kulki filtracyjne.

Urządzenie cechuje się ciekawymi atrybutami i zaletami. Przede wszystkim opcja posiada manometr, który wyświetla obecne ciśnienie. Jest to ważne, gdyż jest to pompa o mocy maksymalnej 100W. Dodatkowo sprzęt jest kompatybilny nie tylko z kulkami filtracyjnymim ale też klasycznym piaskiem czy też szkłem filtracyjnym. To gwarantuje spore możliwości eksploatacji sprzętu.

 • Wysoka wydajność;

 • Niska cena produktu;

 • Spory zestaw elementów akcesoryjnych.

 • Mniej trwałe wykonanie niż u konkurencji.

Jeśli dalej nie wiesz jaką pompę filtrującą powinieneś wziąć, to przemyśl też T.I.P. SPF 180F

Ranking pomp do basenu

Bardzo duża moc urządzenia, ogromny zbiornik na piasek, a także spora wydajność. A to wszystko przy zachowaniu trwałości i skuteczności pracy. T.I.P SPF 180 to piaskowa pompa filtrująca, która gwarantuje nam świetne parametry. I choć nie jest to najtańsze rozwiązanie dostępne na rynku, to jednak sprawna cyrkulacja wody z basenu w połączeniu z innymi zaletami sprawia, że model przygotowany przez producenta jest bez wątpienia warty uwzględnienia. 

Jest to sprzęt przygotowany przez firmę, która od dłuższego czasu dostarcza urządzenia do filtracji wody czy też inne gadżety basenowe. Jest to więc pewnego rodzaju gwarancja i pewność, że ich wiedza i doświadczenie przełożą się na sprawne działanie urządzenia przez długi czas. Pompa piaskowa do basenu nie należy do urządzeń najtańszych. Wręcz przeciwnie – to jedna z droższych opcji na rynku. 

Niemniej jednak bardzo duży zbiornik na piasek umożliwiający skuteczną filtrację i wydłużone interwały przez wymaganą obsługą w połączeniu z dużym maksymalnym natężeniem przepływu na poziomie 4500 litrów na godzinę sprawia, że model SPF 180 zasługuje na uznanie wśród nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 • Bardzo wysoka wydajność;

 • Trwałe wykonanie;

 • Wysoka skuteczność filtrowania;

 • Spory zbiornik na piasek.

 • Bardzo wysoka cena.

Oczywiście Jilong 29P416EU to także ciekawy filtr basenowy, który jest stosunkowo budżetowym rozwiązaniem

pompa do basenu cena

Kolejnym produktem atrakcyjnym dla wielu klientów będzie model SPF 180F. Oferowany przez markę T.I.P system filtrujący gwarantuje idealną sprawność i wydajność w basenach o pojemności do 15 000 litrów, co ogólnie jest wynikiem akceptowalny. Natomiast należy pamiętać, że jest to propozycja bardzo tania, co jest zdecydowaną zaletą i sprawia, że wiele osób zdecyduje się na ten konkretny produkt.

Opisywany model jest filtrem typu II, gdzie zastosowano rurę filtrującą o średnicy 32 mm. Sam montaż jest bardzo szybki, a zastosowane zaciski, sitka i węże dobrze są dopasowane do otworów produktu. Producent gwarantuje też pełną kompatybilność z najpopularniejszymi basenami takich firm jak Bestway i Intex, dlatego nie musimy decydować się na pompę do basenu bestway czy też na wariant do czyszczenia basenu intex, aby mieć gwarancję sprawności i pełnego działania.

Jeśli chodzi o dokładną wartość, to urządzenie oferuje wydajność na poziomie 3028 litrów na godzinę, co jest wynikiem podobnym jak niektóre urządzenia o cenie nawet i dwukrotnie wyższej. Ponadto, otrzymujemy też gwarancję dwuletnią, co potwierdza ponadprzeciętną wytrzymałość. Musimy jednak mieć na uwadze, że propozycja nie jest tak solidnie wykonana, co u droższej konkurencji. Dodatkowo w zestawie nie otrzymamy za wiele – tylko podstawowe elementy potrzebne do instalacji. Pamiętajmy też, że jest to pompa kartuszowa, a więc ma gorszą sprawność pracy i gorzej sobie radzi z filtrowaniem.

 • Stosunkowo wysoka wydajność;

 • Bardzo niska cena;

 • Niewielkie koszty eksploatacyjne z uwagi na cenę filtrów kartuszowych. 

 • Przeciętna skuteczność filtracyjna.

 

Artykuły

Jaki jeszcze będzie najlepszy basenowy filtr piaskowy? Na co dokładnie zwrócić wybierając produkt najlepszy do domu

Pompy basenowe to urządzenia, które stosuje się w większości basenów z jednego powodu. Mają one za zadanie skutecznie przefiltrować wodę eliminując różnorodne zanieczyszczenia – zarówno te mechaniczne (liście, gałęzie i inne odpady roślinne czy innego typu), a także niektóre zabrudzenia chemicznego pochodzenia. Dlatego właśnie z jednej strony pompy wyciągają wodę, aby następnie oddać ją z powrotem do basenu po przepłynięciu przez odpowiednie elementy do filtrowania.

Z tego względu bardzo ważną rzeczą jest wyposażenie się w to akcesorium, bo w ten sposób dbamy o nasze zdrowie, ale też o estetyczny wygląd basenu. Niemniej jednak warto odnotować, że urządzenia gwarantujące nam wysoką skuteczność nie zawsze są tanie. Dodatkowo, ilość parametrów i dodatkowe specyfikacje sprawiają, że znalezienie produktu idealnego nie jest zadaniem prostym. Aby więc upewnić się, że każdy z was jest w stanie wybrać opcję idealną, postanowiliśmy przygotować nie tylko analizę porównawczą z ciekawymi propozycjami dostępnymi na rynku. 

Poniżej znajdziecie porady informujące o najistotniejszych kwestiach związanych z pompami do basenu, których zadaniem jest filtracja i poprawa bezpieczeństwa w basenie. Omówiliśmy dostępne typy pomp, ich działanie, a także najistotniejsze parametry. Oczywiście w wybraniu opcji idealnej pomogło też przyjrzenie się dostępnym akcesoriom i innym gadżetom. Atrakcyjne z perspektywy zakupu produktu idealnego wiadomości dostępne są też tutaj: 

https://neomaniak.pl/zastosowanie-rodzaje-filtracyjnych-pomp-basenowych

ranking pomp ciepła do basenu

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/hydrofor-opinie-ranking/

Jaka pompa filtrująca do basenu będzie najwłaściwsza? Ta, która oferuje najlepszą wydajność

Pierwszym czynnikiem określającym atrakcyjność urządzenia filtrującego jest, rzecz jasna, jego wydajność. To nic innego jak przepływ wody, który pozwala nam określić szybkość i ilość wody, jaka przez filtr przepływa. Wysoka wydajność oznacza, że woda jest filtrowana bardzo szybko. Dobrze dobrany parametr odpowiada za sprawne czyszczenie basenu. 

Niewielkie zbiorniki nie potrzebują bardzo szybkiego czyszczenia, gdyż po prostu nie jest to wymagane do utrzymania czystości. Natomiast im basen jest większy i znajduje się w nim więcej wody, tym szybciej i sprawniej pompa musi działać, a więc i musi mieć lepszą wydajność. 

Przyjęło się, że na każdą dobę pompa powinna być w stanie wykonać trzy pełne filtracje, a więc w przypadku basenu o pojemności 10 000 litrów musimy przeprowadzić przez urządzenie filtrujące 30 000 litrów na 24 godziny. Daje nam to 1250 litrów na godzinę. I taka jest minimalna wydajność, jaką powinna oferować pompa, którą poszukujemy.

Oczywiście warto też sprawdzić jaką pompę filtrującą wybierzemy – typ filtra do basenu

Razem z wydajnością warto przyjrzeć się temu jaki typ urządzenia wybierzemy. Obecnie najpopularniejsze są pompy filtrujące na piasek, lecz jeśli mamy do czynienia z niewielkim basenem, to budżetowym rozwiązaniem wciąż popularnym u niejednego kupującego jest pompa kartuszowa. Obie opcje mają swoje wady, ale też i zalety.

Jilong 29P416EU
pompa do basenu cena

Pompa na filtr kartuszowy charakteryzuje się niezwykle niską ceną, bo najtańsze rekomendowane opcje od pewnego źródła i sprawdzonego producenta kosztują 100-300 złotych. Kartusze oferują przeciętną sprawność czyszczenia i skutecznie poradzą sobie z zabrudzeniami o stosunkowo dużej wielkości. Jednakże, cena pomp i samych filtrów jest niezwykle niska, przez co niewielkie baseny mogą być czyszczone za pomocą tego typu rozwiązania i to bardzo skutecznie.

Pompy korzystające z piaska filtrującego, specjalnych kulek filtrujących czy też szkła filtrującego, to rozwiązanie znacznie skuteczniejsze i oferujące lepszą sprawność i wydajność w pracy. Oczywiście wiąże się to z większym wydatkiem i kosztowniejszą obsługą. Niemniej jednak piasek lepiej sobie radzi w eliminacji zarówno zabrudzeń pochodzenia biologicznego jak i chemicznego.

Każda pompa piaskowa do basenu powinna oferować zestaw akcesoriów

Następną ważną rzeczą podczas poszukiwania rozwiązania idealnego jest zweryfikowanie akcesoriów i ilości gadżetów, które producent dołącza do swojego produktu. Podstawowymi elementami, jakie zawsze muszą znaleźć się w zestawie z pompą, są wężyki łączące basen i pompę, ale też i odpowiednie złączki. 

Dodatkowo jednak producenci dostarczają zamienny piasek, kartusze, czy też kulki filtrujące. Oprócz tego, producenci powinni też zadbać o specjalne akcesoria – czy to autorskie gadżety poprawiające sprawność działania pompy (specjalne systemy napowietrzające czy też inne rozwiązania). Dodatkowo pamiętajmy o karcie gwarancyjnej, która powinna dawać ochronę na minimum 2 lata.

Monzana 108755
Pompa do wypompowania wody z basenu

W rankingu 2024 roku opinie także odegrały ważną rolę i to nie bez powodu 

Pozytywny feedback, czyli wypowiedzi innych użytkowników na temat danego sprzętu są bez wątpienia ważne. Pomagają one w określeniu czy dane rozwiązanie spełniło wymagania innych użytkowników. Jeśli tak, to oceny są zazwyczaj wysokie, a uwag na temat niedociągnięć czy problemów z użytkowaniem jest niewiele. 

T.I.P. SPF 180F
Ranking pomp do basenu

Dlatego właśnie produkty popularne to nierzadko bardzo dobre rozwiązanie. Duża ilość urządzeń na rynku potwierdza zainteresowanie sprzętem z jakiegoś powodu. Może to być z uwagi na dobrą cenę, jakość wykonania bądź po prostu świetne parametry. Pamiętajmy jednak, że każda wypowiedź innego użytkownika bazuje na prywatnych, własnych doświadczeniach z produktem. Oznacza to, że wybranie sprzętu nieodpowiedniego do własnego basenu może zaburzyć zdanie kupującego na dany produkt.

Źle dobrana wydajność do dużego basenu czy też nieprawidłowa obsługa i wymiana filtrów to tylko niektóre z problemów, które mogą zaburzyć opinie na temat danego przedmiotu. Oprócz tego indywidualne egzemplarze mają prawo być zepsute z uwagi na nieprawidłowy transport czy przechowywanie, dlatego nie warto zwracać uwagi na pojedyncze i niepowtarzające się informacje. Jeśli jednak wiele osób uważa, że jakość plastików jest słaba czy też złączki ulegają szybkiemu zepsuciu, to takie informacje można uznać za przydatne.

Podsumowanie ofert na 2024 rok pokazało która pompa do basenu będzie najlepsza – wybierz właściwie! 

Dziś bez wątpienia rozwiązaniem idealnym wydaje się Bestway 58515. To pompa do basenu, która gwarantuje dosyć dobrą wydajność. Najważniejsza jest jednak jej bezawaryjność i sprawne działanie, a także gwarancja kompatybilności z najpopularniejszymi basenami dostępnymi na rynku. Oczywiście miejmy też na uwadze fakt, że sprzęt doskonale się sprawdzi w przypadku średniej wielkości basenów, bo pomimo przeciętnego przepływu wody jest on na tyle duży, aby obsłużyć całkiem spore akweny wodne. 

Jeśli jednak zależy nam na znacznie większej wydajności bądź po prostu potrzebujemy opcji tańszej, to w takim razie sprawdźcie alternatywy pokazane w rankingu. Dodatkowo pamiętajmy też o naszych własnych poszukiwaniach. Jeśli uwzględnimy w nich nasze własne preferencje i przyjrzymy się parametrom, to bez większego problemu znajdziemy opcję idealną. 

Artykuł powiązany: chlor do basenu w płynie

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking Pomp do Basenu filtrujących
Average rating:  
 0 reviews