Jaki piec na ekogroszek wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by



Piece na ekogroszek – ranking 2024

Piece na ekogroszek stały się modną alternatywą dla pieców gazowych jednofunkcyjny kondensacyjnych czy tanich piecy gazowych dwufunkcyjnych. Doskonale sprawdzą się w przypadku domów jednorodzinnych, gdzie podłączenie przyłącza jest kosztowne, a często wręcz niemożliwe. Na rynku znajdziesz bardzo szeroki wybór modeli pieców zasilanych ekogroszkiem. Jak wybrać ten właściwy?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Feniks Komfort Eco

9.9

Drogi

Defro Komfort Eko

9.8

Drogi

Uni-Vert

9.7

Tani

Kotły Grzewcze Pleszew

9.5

Średnia

Kotłostal

9.4

Tani

Malina Premium

9.2

Tani

BiopellG

9.1

Średnia

Kocioł na ekogroszek – opinie użytkowników

Zebraliśmy i opisaliśmy kilka modeli nowoczesnych pieców na ekogroszek, które różnią się między sobą zastosowaną technologią, zabezpieczeniami i przede wszystkim, możliwościami grzewczymi i wydajnością. Zobacz, co wybierają inni właściciele domów tacy jak Ty.


Niwelator laserowy rotacyjny BosPiec Feniks Komfort Eco

nowoczesne piece na ekogroszek

Piec na ekogroszek 5 klasy marki Woźny Junior to wydajne urządzenie grzewcze o wysokich właściwościach energetycznych. Certyfikacja 5 klasy oraz Eco Design gwarantują bezpieczeństwo użytkowania i ułatwiają otrzymanie dotacji unijnej, ponieważ sprzęt spełnia określone kategorie czystości spalin.

Kocioł został wykonany z wytrzymałych komponentów i sześciomilimetrowej blachy, która gwarantuje wieloletnie i bezproblemowe użytkowanie. Wyposażony w sterownik Fuzzy Logic jest bardzo prosty w czyszczeniu i programowanie bez względu na warunki panujące na zewnątrz. Sterownik obsługuje dwa rodzaje pomp – C.O., C.W.U. oraz wspiera ogrzewanie pogodowe. Pomimo oszczędnego spalania ekogroszku, piec Woźny Junior wyróżnia się efektywnością cieplną na poziomie 90,2%.

Najważniejsze części pieca zostały wykonane z żeliwa, które jest odporne na wiele szkodliwych czynników.

  • z tym piecem łatwo otrzymasz dotację,
  • wysoka efektywność cieplna,
  • intuicyjny w obsłudze sterownik Fuzzy Logic,
  • solidna budowa odporna na uszkodzenia mechaniczne.
  • wysoka masa własna.

Kocioł na ekogroszek Defro Komfort Eko Lux

piece na ekogroszek

Jeżeli szukasz dobrego pieca na ekogroszek i nie chcesz płacić za niego fortuny, model Defro jest dobrym wyborem. Pozwala na pracę w układzie otwartym oraz zamkniętym i jest obsługiwany przez sterownik PID z funkcją Adaptive Control.

Kocioł posiada zewnętrzny czujnik temperatury, dzięki któremu urządzenie dobierze warunki pracy do temperatury za oknem. Podajnik ma wbudowaną funkcję rewersu, która zapobiega zapychaniu się przewodów. Sprawność cieplna urządzenia wynosi 91%, którą gwarantuje wysokowydajny palnik retortowy.

Kocioła Defro wyróżnia się V klasą czystości spalin oraz certyfikatem Eco Design. W zależności od ocieplenia budynku może ogrzać powierzchnię od 170 do nawet 250 metrów kwadratowych.

  • sterowniki PID i Adaptive Control,

  • wydajny palnik retortowy,

  • wydanie ogrzewa duże powierzchnie,

  • solidnie wykonany.

  • bardzo duża masa własna (aż 529 kilogramów).

Piec na ekogroszek z podajnikiem Uniwert 15 kw

piece na ekogroszek ranking

Ekologiczny kocioł C.O. z wygodnym podajnikiem. Wyróżnia się V klasą czystości spalin oraz certyfikatem Eco Design. Dzięki konstrukcji górnokanałowej jest łatwy w czyszczeniu. Aż 5 kanałów i komora rozprężna gwarantują wysoką sprawność cieplną (na poziomie ponad 90%).

Urządzenie jest wyposażone w sterownik Argos oraz PID, które sprawiają, że obsługa pieca jest prosta, intuicyjna i w pełni bezpieczna. Algorytmy same sterują nastawami kotła i regulują odpowiednią moc pracy, dopasowując ją do warunków atmosferycznych lub jakości paliwa. Wykonany z atestowanej blachy o grubości 6 milimetrów korpus jest wytrzymały, nie przebija ciepła na zewnątrz i dobrze wygląda.

Piec Uniwert możesz rozbudować o moduł Wi-Fi, dodatkowy panel sterujący oraz zawór mieszający.

  • zaawansowane sterowniki Argos, PID

  • prosta obsługa i automatyczna regulacja kotła,

  • możliwość rozbudowy pieca o dodatkowe akcesoria,

  • sprawność cieplna na poziomie ponad 90%.

  • wysoka cena.

Piec na pellet i ekogroszek „Kotły Grzewcze Pleszew” Ekopel

piec na pellet i ekogroszek

Kocioła dwupaliwowy z zapalarką automatyczną. Wykorzystasz w nim ekogroszek, pellet i agro pellet. Posiada 5 klasę czystości spalin oraz certyfikat Eco Design. Moc grzewcza 15 kw pozwala ogrzać powierzchnię nawet 140 metrów kwadratowych. Urządzenie zostało wyposażone w sterownik Argos Black oraz palnik bocznego spalania SV200, który pozwala na wygodną obsługę urządzenia. Piec został wykonany w całości ze specjalnej blachy kotłowej o grubości 6 milimetrów.

Kosz załadunkowy jest na tyle obszerny, że zmieści się w nim paliwo na 7 dni ciągłej pracy.

Piec obsługuje cztery pompy – C.O. CWU, pompę oraz zawór. Bieg wsteczny ślimaka zapobiega zatykaniu się przewodów. Sprawność kotła to aż 93% dzięki inteligentnym sterownikom. Urządzenie wyróżnia się niskim zużyciem paliwa i długą żywotnością kotła.

  • efektywność energetyczna aż 93%,

  • inteligentny sterownik o dużych możliwościach, zapewniający automatyczne sterowanie piecem,

  • wygodna obsługa dzięki bocznemu palnikowi,

  • prosta konstrukcja przekłada się na długą żywotność urządzenia.

  • duże wymiary, piec nie zmieści się w każdej kotłowni.

Sprawdź też kotły gazowe kondensacyjne ranking

Piec na ekogroszek marki Kotłostal

dobry piec na ekogroszek

Automatyczny kocioł C.O. z wygodnym podajnikiem opału. Posiada certyfikaty V klasy czystości spalin oraz Eco Design. Ze względu na sposób zaprojektowania, tzw. wersja wysoka, piec nadaje się do użytku niewielkich kotłowniach. Umieszczenie kanałów nad paleniskiem przekłada się na efektywniejszą pracę urządzenia. Model marki Kotłostal może pracować w obiegu górno-dolnym. Zamknięta komora spalania sprawia, że pomimo niewielkiej mocy grzewczej (to najmniejszy piec na ekogroszek spośród proponowanych, 9kW) urządzenie pracuje bardzo efektywnie i jest w stanie ogrzać nawet 90 metrów kwadratowych powierzchni.

Sprzęt jest wyposażony w sterownik Fuzzylogic, który automatycznie reguluje pracę kotła, dopasowując ją do warunków panujących na zewnątrz. W zależności od układu pomieszczenia podajnik pieca może znajdować się po lewej lub prawej stronie.

  • pionowa konstrukcja ułatwia ustawienie pieca w kotłowni,

  • wysoka wydajność,

  • zamknięta komora spalania,

  • możliwość przełożenia podajnika na lewą lub prawą stronę korpusu pieca.

  • jest zbyt mały, aby ogrzać duży dom jednorodzinny.

Kocioł C.O. Malina Premium z podajnikiem ślimakowym

piec na ekogroszek 5 klasy

Kocioł Malina o mocy 9 kW jest przystosowany do ogrzania powierzchni do 90 metrów kwadratowych. Urządzenie ma dwa certyfikaty – V klasy czystości spalin oraz Eco Design. Możesz mieć więc pewność, że stosujesz ekologiczne rozwiązania. Urządzenie jest wyposażone w sterownik Timel RM-82 z dotykowym wyświetlaczem, który pozwala na intuicyjną i w pełni bezpieczną obsługę pieca przez cały rok i automatycznie dopasowuje pracę kotła do warunków panujących na zewnątrz.

Przestronny wsad na paliwo gwarantuje nawet kilka dni ciągłej pracy bez żadnej interakcji ze strony użytkownika. Wbudowany regulator obsługuje cztery pompy w dowolnych obiegach i daje możliwość podłączenia zdalnego panelu sterowania dla zwiększonego komfortu użytkowania.

Piec jest zabezpieczony przez szereg czujników: temperatury kotła, CWU, spalin (sprawdź nasze zestawienie czujników czadu i gazu wraz z opiniami) oraz podajnika. Dzięki temu korzystanie z niego nie stwarza ryzyka nawet dla dzieci (istnieje możliwość zabezpieczenia ustawień hasłem). Dodatkowo można go tez uzupełnić o czujnik pogodowy, który pozwala zautomatyzować pracę pieca w zależności od warunków panujących na zewnątrz.

  • wygodna i bezpieczna obsługa dzięki kompletowi czujników (nasz ranking czujników czadu) oraz intuicyjnemu sterowaniu,

  • możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły,

  • jeżeli zostanie wyposażony w zawór schładzający może pracować w układzie zamkniętym,

  • pomimo niskiej moc ogrzewa nawet do 90 metrów kwadratowych powierzchni.

  • brak czujnika pogodowego w komplecie i konieczność rozbudowy w przypadku montażu pieca w obiegu zamkniętym.

Kocioł C.O. BiopellG 15 kW

kocioł na ekogroszek

Model BiopellG to uniwersalny piec C.O. na pellet i ekogroszek z wygodnym podajnikiem ślimakowym. Dzięki znacznej mocy grzewczej utrzyma temperaturę nawet na powierzchni 150 metrów kwadratowych. Spełnia warunki do otrzymania dotacji (V klasa czystości spalin, certyfikat Ecodesign), więc otrzymasz na niego dotację.

Piec jest wyposażony w sterownik Fuzzy Logic oraz Argos Black PID, który przejmuje kontrolę nad prawidłową pracą urządzenia. Dzięki temu użytkownik musi jedynie włączyć kocioł i od czasu do czasu go wyczyścić, ale elektronika dba o utrzymanie odpowiedniego poziomu grzania i regulację względem panujących wewnątrz warunków. Sprzęt jest wyposażony w automatyczną rozpalarkę, dzięki czemu jest bezpieczny i prosty w użyciu. Kocioł na opał jest na tyle duży, że raz załadowany wystarczy nawet na 7 dni ciągłej pracy.

Kocioł gwarantuje sprawność energetyczną na poziomie nawet 93%. Dzięki prostej konstrukcji czyszczenie kotła nie stanowi problemu. Ciekawym rozwiązaniem jest system osuszania paliwa, który zawsze wyeksploatuje załadowany groszek lub pellet w całości.

  • bezpieczne i proste używanie dzięki kompletowi sterowników,

  • kosz wystarcza nawet na 7 dni ciągłej pracy,

  • duża moc grzewcza,

  • prosta konstrukcja i bezproblemowe czyszczenie.

  • brak czujnika pogodowego w komplecie.

Artykuły

Jak wybrać dobry kocioł C.O. na groszek i pellet?

Wybór pieca grzewczego nie jest łatwym zadaniem. Poszczególne modele różnią się między sobą poszczególnymi rozwiązaniami, zabezpieczeniami i stosowaną wersją elektroniki. Na co zwrócić uwagę przy wyborze pieca a ekogroszek i drewno?

Moc grzewcza

Pierwszy parametr, który jest istotny dla użytkownika pieca to moc grzewcza. Im jest ona wyższa, tym większą powierzchnię może ocieplić dany piec. Ma to jednak swoje wady, ponieważ duże piece potrzebują więcej opału i zajmują więcej miejsca niż ich mniejsze odpowiedniki. Wśród proponowanych przez nas modeli znajdziesz piece, które mają 15 lub nawet 20 kw mocy (np. Kocioł C.O. BiopellG lub model Defro Komfort Eko Lux) oraz nieco mniejsze, 9 kW (np. model Kotłostal).

Pamiętaj, aby zawsze dopasować moc pieca do powierzchni, która ma zostać ogrzana. W ten sposób optymalizujesz wydatki na paliwo i oszczędzasz pieniądze.

Możliwość pozyskania dotacji

Kotły C.O. to drogi sprzęt, ale jeżeli spełnia on odpowiednie wymagania, możesz ubiegać się o przyznanie dotacji do inwestycji. Obecnie warunki określania pomocy zakładają, że piec musi gwarantować V klasę czystości spalin oraz posiadać certyfikat Eco Cert. Spośród proponowanych przez nas modeli, każdy piec spełnia te warunki – zarówno duże piece, jak Ekopel, jak i te nieco mniejsze (np. model Malina).

Dzięki uzyskaniu dofinansowania do ekologicznego ogrzewania nie tylko zadbasz o środowisko i unikniesz kłopotów z administracją, ale także zaoszczędzisz pieniądze.

piec na ekogroszek i drewno

Bezproblemowa obsługa

Dobry piec C.O. to taki, który jest prosty w użytkowaniu. Znaleźliśmy dla Ciebie właśnie takie sprzęty. Większość z nich gwarantuje kilkudniową (nawet 7-dniową) bezobsługową. Pracę dzięki pojemnemu koszowi na paliwo. Umieszczenie podajnika i wszystkich innych, kluczowych elementów ułatwia czyszczenie urządzenia i sprawia, że utrzymanie go w należytym stanie nie stanowi problemu.

Bardzo ważny jest także wykorzystany sterownik. Wybraliśmy dla ciebie modele, które są sterowane przez zaawansowane układy elektroniczne, gwarantujące prawidłową pracę pieca bez ingerencji ze strony użytkownika i z uwzględnieniem panujących na zewnątrz i wewnątrz warunków temperaturowych.

Jakość wykonania

Wybierając kocioł C.O., zawsze sprawdzaj, z jakiej blachy jest on wykonany. Wszystkie piece powinny mieć korpus wykonany ze specjalnie przygotowanej stali kotłowej (o grubości nawet 6 mm). Gwarantuje to bezpieczeństwo użytkowania, sprawną pracę i przydatność urządzenia na długie lata.

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, jak wybrać piec na pellet do mieszkania? Zajrzyj tutaj: https://muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-paliwami-stalymi/piec-na-pellet-jaki-kociol-wybrac-co-kupic-do-domu-aa-UkYB-CmG5-gJaC.html.

Poniżej znajdziesz najważniejsze cechy wybranych przez nas pieców C.O. w czytelnej tabeli.

 Komfort EKOKomfort EKO LuxUniwertEkopelKotłostalMalina PremiumBiopellG
Moc grzewcza16 kW2015 kW15 kw9 kW9 kW15 kW
SterownikFuzzyLogicPIDPIDArgos Black+PIDFuzzyLogic, Argos BlackPIDFuzzyLogic, Argos Black+PID
Spełnia przesłanki do otrzymania dotacjiTakTakTakTakTakTakTak

Jak wybrać piec na pellet i ekogroszek? Podsumowanie rankingu 2024

Piec na ekogroszek to ekologiczna i atrakcyjna cenowo alternatywa dla zwykłego ogrzewania sieciowego. Nowoczesne kotły nie tylko są bezpieczne, ale także ekonomiczne dzięki wbudowanej elektronice. Wgrane do pamięci sterowniki dbają o utrzymanie zoptymalizowanego zużycia paliwa, odpowiedniego poziomu ciepła i na bieżąco kontrolują wszystkie newralgiczne punkty systemu.

Jeżeli szukasz pieca do niewielkiego domu jednorodzinnego, wybierz niewielkie urządzenia Kotłostal lub Malina.

Z kolei BiopellG, Uniwert i Ekopel sprawdzą się do nieco większych budynków (nie tylko mieszkalnych, ale też związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

W naszym zestawieniu uwzględniliśmy też piece przeznaczone do ogrzewania naprawdę dużych przestrzeni. Modele Komfort oraz Komfort LUX utrzymają właściwą temperaturę nawet w sporym pomieszczeniu usługowym.

Ogrzej z nami swój dom!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki piec na ekogroszek wybrać
Average rating:  
 0 reviews